Uw reis per gesloten Auto. De vrouw burgemeester. BARSINGERHORN, SINT PANCRAS. ZIJPE. WIERINGEN. MUL - Tel. 59. Uit onze Omgeving. LANGENDIJK. De Twuijverweg. WIERINGERWAARD. WARMENHUIZEN. HEERHUGOWAARD. Gemengd Nieuws. Tusschen Hemel en Aarde. Incident aan de Poolsche grens. De sprinkhanenplaag in Palestina. KORTE BERICHTEN. Ketelontploffing op een Spaansch kust vaartuig. Een gevaarlijke Duitsche herdershond. Uit de gevangenis ontsnapt. De spoorwegramp bij Neurenberg. )Uw werd ernstig gewond, het paard werd ge jijd. en de tilbury geheel vernield, jit de nadere bijzonderheden blijkt, dat het uit- ht in de richting Gouda bijzonder slecht is. N. ri nerkte niet, dat een trein naderde. Hoewel de fcchinist uit alle macht remde, was een aanrijding 14 lermijdelijk. Het paard werd door de locomotief [repen, terwijl de inzittendend uit de tilbury ge- jgerd werden. Zij kwamen er echter bijzonder d af. De 58-jarige Nooteboom kreeg een ge- lusden schouder en kon, na verbonden te zijn, K zijn woning worden gebracht. Zijn vrouw is ziekenauto naar Delft vervoerd. Hlaar toestand jrnstig, doch naar men aan het ziekenhuis mlede- v jide is er geen dadelijk levensgevaar. Het paard i s op slag dood, terwijl de tilbury totaal versplin- werd. »|een verzoek van de ned. vereen, van staatsburgeressen. Nederlandsche Vereeniging van Staatsburge- e sen heeft aan den miinister van binnenlandsche :en en landbouw een uitvoerig toegelicht adres •icht, waarin zij o.a. zegt: Nu er kans schijnt te aftaan, dat het wetsontwerp van 1923 tot wijziging Gemeentewet niet zal worden gehandhaafd, en nieuw wetsontwerp in voorbereiding is, ver- ikt het hoofdbestuur der Nederlandsche Ver storing van Staatsburgeressen Uwe ©Ixc, dringend, IH alleen de benoembaarheid der vrouw tot secre- is en ontvanger der gemeente voor te stellen, doch tegelijkertijd dit beletsel tegen de benoeming stier vrouw tot burgemeester en ambtenaar van ujn burgerlijken stand te willen schrappen, opdat nieuwe nog te verwachten ontwerp in dezen ajor de vrouw geen terugtred zal zijn vergeleken het ontwerp 1923 dat gebouwd was op het rap- i der Staatscommiasie-Oppenheim. kolhornl De ansjovisvangst was Woensdagmorgen gemid deld 30 K.G. De prijs ia 81 cent per K.G. D®. H. W. H. van And el, predikant bij de Geref. Gemeente alhier, is beroepen te Hazerswoude. Den laten Juli a.s. ml het 25 aar geleden zijn, dat de heer J. van Kampen, kantoorhouder alhier, in dienst trad bijt de Posterijen. T ZAND. Uitslag aanbesteding zoetfabriek alhier: Doedens en Schilder 't Zand f 70.497; C. de Leèuw, 't Zand f 77.092; P. Tuin. 't Zand f 68.980; J. de Graaf, Juli- anadorp f 67.500. Gunning aangehouden. ,H. Handelaars voor de markten Purmerend en Amsterdam 1 Plaats voor 5 personen. 'raagt mijn specialen prijs per persoon, i Schager Autoverhuurinrichting ^ZUIDS CHARWOUDE, Pastorie der N'ed. Hierv. Kerk) staat hier nog Ls onbewoond. We vernemen, dat nog geen de- göltief besluit Is genomen omtrent het al of niet uroepen van een predikant. T- NO ORDSOHARWOUDOS I nverband met de drukte bij' het koolplanten en1 n einde daarvoor de noodige arbeidskrachten te linnen verkrijgen, is deze week de vacantie foegon- m voor de kinderen der R.K. school. OUDKARSPEL. In het verslagje van de schoolfeestverg. verzuimden e mee te deelen, dat de reis naar Den Haag en Sche ningen plaats heeft op 6 Juli en de reis naar Zand- iort op 19 Juli. Omtrent de gehouden conferentie met Z. EJ. Minister an der Vegte inzake den Twuijverweg vernemen we ader, dat het nieuwe wegplan 35 40.000 gulden zal oeten en het Jaarlijksche onderhoud geraamd wordt op WO gulden. Het zal dan een grindweg worden met een wegdek- reedte van 5 meter met flinke wegbermen. Alkmaar >u dan volgens voorstel van den Minister de volle kos< Bn van wegverbetering betalen onder voorwaarde, dat kosten van onderhoud geheel genomen worden voor Bkening van de Langendijker gemeenten en St. Pan- ras. De verdeeling der onderhoudskosten werden zoo ge- omen, dat Broek op Langendijk en St. Pancras daar- an elk 1/4 dus 250 gulden en de andere Langendijker emeenten elk 1/6 dus f 166.67 per jaar krijgen te be- Zijn de kosten van onderhoud lager, zijn natuur- |k ook de te betalen kosten lager. Waar de weg geheel onder de gemeente St. Pancras Igt, zou het onderhoud aan die gemeente kunnen worden pgedragen. Over een en ander werd onder de aanwezigen vrij- rel algeheele overeenstemming bereikt en allen ver- rrden zich bereid dit voorstel in hun raad te zul- verdedlgen. E. de Minister zal zelve het voorstel aan de be kken raden voorleggen. Daar het doel is thans met spoed de zaak af te werken ca spoedig met de werkzaamheden te kunnen begin- m, blijft de weg, die- overigens met dit droge weer in oeden staat is, voorloopig gesloten. Dinsdagmorgen 9 uur waren een 26-tal auto's op iet schoolplein aanwezig om met ongeveer 100 kin ieren het gewone jaarlijksche schoolreisje te ma ten. Nadat elke leerling een briefje snoep had ont vangen, ging het in galop op de auto's aan. Met een 25 a 30 K.M. gangetje werd via Zijipe, Scboorldam en Schoor! naar Bergen gereden, alwaar de eerste aanlegplaats was in den speeltuin van den heer Bruin. Daar werd de inwendige miensch versterkt, waarna druk gebruik werd gemaakt van draaimo- enz, enz. Vervolgens een wandeling door 't bosch met als eindpunt 't Zandgat, een gat waar niet al ken de kleintjes pleizier hebben, doch ook de oude- fen kunnen zich daar kostelijk vermaken. Ongeveer 2 üur naar Bergen aan Zee. Aan het strand woei een tamelijk' koeltie, doch wat geeft dat? Schoenen en jkousen waren in minimum tijd van de beenen, waar na naar hartelust in 't water werd geplast. De heer Stroomer had voor de dorstigen een glas anja; de commissie zorgde natuurlijk voor een ver- napering (want op de proviand-auto van den heer [ezelman was van alles en alles en nog wat aan- tezig) en ten 5 uur vertrokken we om via Egmond tón den Hoef naar Alkmaar te gaan. Ook daar weer Wen, drinken, en vroolijk zijn. Een wandeling rond- het hertenkamp met al 't natuurschoon wat daar meer is te zien, is voor de jongelui ook) telken jare Jeta aantrekkelijks. Wat was 't een hoera, wanneer paauw ging pronken met haar prachtige veeren. Ten zeven uur werd weer ingestapt. De route was toen Oudorp, Heerhugowaard, Nieuwe Niedorp, Winkel, om tegen halfnegen in ons mooie dorp te Wrlveeren, opgewacht door veel nieuwsgierige fa milieleden en vrienden. Behoudens een paar lekke banden1, hadden we den Roheelen dag geen pech, rood afgezegd kan worden, j<tófc het weer magnifiek van stapel is geloopen, dank tij de bemoeiingen der commissie met hare dames ja ook vooral de eigenaars der auto's. De kinderen wbben ons dan ook verzocht om de diverse ch&uf- turs namens hen hartelijk te bedanken en hen een wt weerziens toe te roepen in 1928, Het heerenrijwiel, zijnde de hoofdprijs der gehou den verloting, ten bate van „Harmonie", tijdens de fancy-fair ie gewonnen door den heer C J, Boe ker, alhier. Vergadering van de Vereeniging tot bevordering van getrouw schoolbezoek te Hiprpolytusboef, op Dinsdagavond in Hotel de 'Haan. In de vooraf gehou den bestuursvergadering zijn de functie® van het in de vorig© vergadering gekozen bestuur als volgt verdeeld: N. Kaan, voorzitter; H. WHms, secretaris; C. Witvliet, penningmeester, R. Windsma «n A. H. J. van 't Hof, commissarissen. Om half negen opent de voorzitter de vergadering met een hartelijk woord van welkom aan de 9 aan wezigen en verzoekt den secretarie de notulen der vorige vergadering ta lezen, welke onveranderd worden goedgekeurd. Hierna worden de bescheiden aan den nieuwen penningmeester overgedragen. In kas was nof f 134.18. De lijsten hebben opgebracht f 357.50, alzoo totaal beschikbaar f 491.68. Verder wordt besloten om met de kinderen der hoogste klasse een reisje te maken naar Amster dam. op 3 Juli a.s. Daar izal o.a bezichtigd worden Artis, en er zal een boottocht door de stad en langs de havenbedrijven ondernomen worden. Aan het feest zullen 65 -kinderen deelnemen. .Al® gelei ders zullen in edegaan het Bestuur en het onderwijn .zend -personeel. OEMJ: de rondvraag wordt besloten-, geen ouders van kinderen met het feest mede te nemen. Tevens wordt besloten, bet feest der jongste kinderen te houden op den dag welke vooraf gaat aan de zo- mervacantie. Hierna aluit voorzitter de vergade ring, ln de hoop op welslagen van het feest. In onze gemeente komen meerdere gevallen van Roodvonk voor. Benige gezinnen waren en zijn door deze ziekte bezocht en zelfs kwam een met den dood eindigend, geval voor. Er kan nog wel niet van een epidemie gesproken worden, maar zoover dient het ook niet te komen. Maatregelen dienen te worden getroffen om deze gevreesde ziekte in haar uit breiding te stuiten. Het iBestuur van het Witte Kruis wil ook hier weer leiding geven en confe reerde met het Hoofd der gemeente, hoe hier moest worden gehandeld. Men richtte zioh om inlichtin gen tot den heer Inspecteur der Volksgezondheid. Dt. Doller te Hilversum, die zich bereid verklaarde in onze gemeente den strijd mede aan te binden. Daartoe zal door genoemden Inspecteur op Vrijdag avond! a.s. een korte uiteenzetting van de te nemen maatregelen worden gegevon. Namens het Bestuur van het Witte Kruis zullen- worden uitgenoodigd het College van Burgemeester en Wethouders, de hee- ren Raadsleden, de Hoofden van scholen e.a. Tevens zijn allen, die den gezondheidstoestand van onze gemeentenaren aan het hart gaan, zeer welkom. Gehoopt wordt op groote belangstelling en alge meen© 'medewerking. Het verwerken van de uit te graven grond voor de nieuw te bouwen veiling alhier, is gegund aan G. Vlugt, mede alhier. Door de leerfingen der hoogste klassen van onze vier openbare schollen weid Woensdag hun "school feest gevierd, georganiseed door de vereeniging tor -bevordering van getrouw schoolbezoek. De reis van Alkmaar werd gemaakt met een salonboot van de Alkmaar-Packet. Droeg het prachtige weer er zeer veel toe bij deze boottocht aangenaam te maken, niet minder wr-s -dit 't «eva! -door de muziek, gege ven -door „HUG.O" In Amsterdam werd een be zoek ge'b' acht aan Artis. Er werd door de jeugd in alle opzichten volop genoten. ZWARE BRAND Hf DUITS CHLANDS GROOTSTE DEKENFABRÏEK. Zeer aeuxdenlUke schade. De textielfabriek der Oebr. Friese A.-G. te Kirachau, de grootste dekenfabrlek ln Dultschland, Is door een zwaren brand geteisterd. De aangerichte schade be loopt 1 2 millloen mark. MISLUKTE STARTPOOINGEN VAN DE „FRIENDSHIP." Het watervliegtuig „Friendship" heeft gister tweemaal gepoogd voor de vlucht over den Atlantlschen Oceaan te starter doch het toestel slaagde er niet ln, zich uit het water te verheffen. Thans zijn In totaal reeds 12 startpogingen ondernomen. Het vliegtuig heeft brand stof voor een vlucht van 4800 K.M. aan boord, welke lading voor het vliegtuig te zwaar schijnt te zijn. UITBREIDING DER TABAKSBEWERKERS STAKING IN GRIEKENLAND. Thans hebben ook de tabakbewerkers te Salonikl de staking geproclameerd. Zij eischen 20 procent loonsver- hooging. Het aantal stakers in Mecadonië en Thracië bedraagt thans 50.000 man. TORNADO IN WEST-KANSAS EN NEBRASKA. Naar uit New York gemeld wordt, heeft in West- Kansas en Nebraska een tornado aanzienlijke schade aangericht. Te Cook werden vele personen gewond en 100 huizen verwoest. Ook de steden Ludell en Ellsworth werden zwaar geteisterd. MOEDER MET TWEE KINDEREN DOOR SNEL TREIN OVERREDEN. Bij Nancy werd een moeder met haar beide kleine kinderen door den sneltrein Parijs—Straatsburg over reden en gedood. AARDSCHOK TE MODENA. Te Modena en in de omstreken dier stad werd om negen uur een aardschok waargenomen. De schok, die zeven seconden duurde, richtte onbeteekenende ver woestingen aan. MRS. PANKHURST ERNSTIG ZIEK. Mrs. -Pankhurst, de bekende suffragette, la op het óogenblik ernstig ziek; men vreest voor haar leven. avonturen van parachute-springers* Angstige oogenbllkkeru waar de doodgraver juist bezig was een' graf te gra ven. Kapitein Pratt zweefde, ongedeerd, in het verech gedolven graf en de doodgraver kreeg «en flauwte van schrik. Eens werden bijl een vllegcatastropbe vier men- «chenlevens door h-et "springen met een parachute gered. Mlajoor Lewls H. Breroton was mét vier pas sagiers opgestegen. De propeller 'brak en het vlieg tuig stortte neer. De piloot en drie passagiers waagden den -spong en kwamen gelukkig beneden. De vleide passagier waagde den sprong niet en werd dood opgenomen. RUSSISCHE GRENSWACHTERS IN GEVECHT MET SMOKKELAARS* Aan, de Poolsch-Russische grens nabij) Mikszany is het in den nacht van Dinsdag op Woensdag tot een bloedig treffen tusschen Russische -grenswach ters en een smokkelaarsbende gekomen, waarbij vier soldaten en -drie smokkelaars werden gedood, Zes smokkelaars konden ten -sflotte door de grens wachters worden gearresteerd; de vier overige leden der bende ontkwamen op Poolsch gebied, waar zij door Poolsohe grenssoldaten gearresteerd werden. DE BESTRIJDING AFGELOOPEN. Het jongste officieele bulletin omtrent den strijd te gen de sprinkhanen meldt, dat Palestina en Trans-Jor- danië thans buiten gevaar zijn, wat d« treksprinkha= nen betreft. De vernietiging der jong» zwermen is vol tooid. De leden van den Palestljnsohen Bprlnkhanenverni»- tlglngedlenst zijn thans in Syrië bezig met het demon- streeren van het gebruik der vlammenwerpers, en wel in het district Hauran, waar de «wennen jonge sprink hanen zeer talrijk zijn. LEVEND VERBRAND, In de streek van Bekes ln Hongarije zijn gedurende een hevig onweer eenlge boerderijen ln de aach gelegd. Vier personen zijn daarbij levend verbrand. KNOEIENDE WIJNHANDELAREN. Bij de Weensche rechtbank is een onderzoek gaande naar tal van wijnhandelaren, o.w. de oudste en groot ste firma's, die verdacht worden van ontduiking van de accijns en knoeierij met wijn op groote schaal. INBRAAK. Bij den koopman Scheller te Steglltz, bekend uit het proces-Krantz is dezer dagen Ingebroken. S. was den vorigen dag opgebeld en had de vraag of hij den volgen den avond thuis was, ontkennend beantwoord. Toen hij dien avond vroeger dan hij gedacht had, thuis kwam, vond hij in zijn kamer twee jongelui, die het zich daar gemakkelijk hadden gemaakt. Belden wisten, na een gevecht met den bewoner, te ontkomen. Zij bleken het geheele huis onderste boven te hebben gehaald. ERNSTIGE VAL. De 71-jarige J. Bruggemans, wonende aan den Heeren singel te Haarlem, wilde achter zijn woning een pan netje heete melk over de schutting aan zijn schoondoch ter overreiken. De oude man boog te ver voorover met het gevolg, dat hij met zfjn hoofd op den grond viel en ©enigen tijd bewusteloos was. Na onderzoek bleek hij een ruggewervel te hebben gebroken. Zijn toestand is levensgevaarlijk. Gistermorgen ia hij aan de gevolgen overleden. VALSCH GELD. Te Delft is den laatsten tijd veel valsch geld in om loop gebracht Er werden althans ln een tijdsverloop van 14 dagen niet minder dan drie valsche rijksdaalders door de politie in beslag genomen, welke door winke liers in betaling werden ontvangen. De nabootsing is over 't algemeen goed gelukt echter het randschrift ontbreekt en da klank is minder zuiver. instorting* Xn «en steenb&kkarlj ta Elz bij Limburg «- d- L&hn 1» ginter ©en tunnel Ingestort Van de drie arbeiders di« er werkten sijn twee gedood «a een swaar gewond. In het Jaar 1928 sprong de Amerik-aansche offi cier 'Harold R. Harris, aztet zijin -parachute om' zijn Lichaam, uit ©en neerstortende vliegmachine. Dit geschiedde op een hoogte van 800 Meter. De piloot kon evenwel den ring niet grijpen, waaraan men moet trekken om het valscherm open te maken. Eerst, nadat hij; meer dan 650 Meter wae gevallen, gelukte hem die noodzakelijke manupllatie en hij werd- gered. Deze gebeurtenis woa de aanleiding, dat de „Ca- terpillarsclulb" werd opgericht, waartoe alleen vlie geniers die door een sprong met de parachute hu-Q .leven hebben' weten te redden, -als leden kunnen worden aangenomen. De club heeft zijn naam ont leend aan do «tof waaruit hiet valscherm wordt ge maakt. Vloor de -fabricatie wordt alleen zijde van de zijide-ruipsen gebruikt en daarom kreeg d,e club den naaan van „Rupsclub". Het meest geziene lid van de club is Charles A, Lindbergh, die met vier eprongen' het record houdt. Tot de 'leden der club behooren 66 Amerikanen en 9 vliegeniers uit Engeland, Dienemarken, Zweden en Argentinië. -Ook is een vrouw lid, Mrs. Irene Mcfar- 'land. De eerste sprong uit een vliegtuig werd in Amerika uitgevoerd door WÜliam O Connor, twee jaar voor -het waagstuk van luitenant Harris, doch reeds in -den oorlog hebben militaire vliegeniers hun leven weien te redden' door een sprong met een .valscherm. - Het is begrijpelijk, dat d© leden van de „Cater- pil'larclub" de meest spannende avonturen weten te vertellen. Ook de voor korten tijd geleden over leden kapitein Hawthod-e C. Gray behoorde tot den kring der stoutmoedige springers. Hij' was in het voorjaar met zijn luchtballon opgestegen en hij be reikte d-e enorme hoogte van 13000 M'eter. Terwijl hiji daalde, bemerkte hit, dat de ballon zich met buiten gewone snelheid bewoog. Hij wierp ballast uit, doch kon daardoor de te snelle daling niet voorkomen. Op een hoogte van ongeveer 3000 Meter gaf kapitein Giay zij-n pogingen op en sprong uit de mand. Hij kwam zacht terecht op de aarde. Zelden gelukt het evenwel een parachutespringer te landen, waar hij wil. Juiet de landing biedt vaak de grootste moei lijkheden. Lui.tenant Stephen A. Mcclellan wilde een nieuw toestel bepnoeven en bevond zich op een hoogte van 2000 Meter, toen plotseling, gedurende een scheef stand, een vleugel in tweeën knapte. De piloot sprong uit het toestel. Hij viel in de Potomac-rivler en hij zou, doordien hij door het na-slepende schei m niet kon zwemmen, zijn verdronken, als toevallig niet een boot in de nabijheid w-as geweest, die hem opnam. ©en andere vliegenier Frank B. Tyndall die in de haven van Seattls viel, wilde nog onder den val het dreigende gevaar van te verdrinken voorkomen en maakte een heldhaftig besluit - tijdens den val, de riemen los, waarmede het valscherm aan de beenen is bevestigd. Daar ontdekte hit tot ziln schrik, dat de riemen om ziln armen hem alleen niet zouden kunnen dragen. Hét lichaam zou, wan neer er niets gebeurde, binnen enkel© oogenblik.- ken van het scherm worden gescheiden en dan wa ren een ernstige val en een zekere dood de ge volgen ervan. Het gelukte Tyndall weder de been- riemen vast te maken, hij gleed rustig naar bene den Hit kwam tenslotte op een telefoonpaal op de kade terecht Vaak gelukt het den vliegenier niet zich te be vrijden van de veiligheidsriemen, waarmede hij, in het vliegtuig is vastgemaakt. Dan is de situatie al .heel bedenkelijk. 23oo gebeurde het den vliegenier Hunter, wiens vliegtuig omsloeg met den boven kant naar beneden. De vlieger hing aan de veilig heidsriemen en' het gelukte hem niet zich daaruit te bevrijden. Ten slotte gelukte het hem een mes uit den zak te halen. Hij sneed de riemen1 stuk, sprong uit de machine. Hij had de kalmte ondanks den geweldigen val aan den ring van het valscherm te trekken. Het zijden doek spreidde zich uit en Hun- ter werd gered. Een recordsprong maakte luitenant Fred. C. Nel- son. Hij sprong van een hoogte van slechts vijftig meter en- werd gered. Zijin -passagier, die den sprong niet durfde wagen, werd verpletterd. Iets merkwaardigs gebeurde met luitenant John. J. 'Mbore. Hij vloog als passagier mede en- verveelde zich dood el ijk. Wat doet men als men zich ver veelt? Men doet een dutje. John J. Moore sliep lek ker in. Maar hij was niet vastgebonden en toen het toestel in een „luchtgat" viel, werd. de luitenant, met een zekere bevalligheid uit het toestel gekeild. Het behoeft niemand te verwonderen, dat hij- nu ontwaakte. Hij moet wel ©enigszins verbaasd izijn geweest, maar had toch de tegenwoordigheid; van geest het valscherm los te maken en ontkwam daar door aan den dood. De pdloot had den luchtsprong van zijn passagier heel ©maal niet bemerkt en waa buitengewoon verbluft, toen hij1, na zijn landing ontdekte, dat hiji zich alleen' in het toerei bevond. üBen andere pazchutwpringer, kapitein Fabian L. pratt, werd door den wind op het kerkhof gedreven, DRIE MATROZEN GEDOOD, ACHT GEWOND. Wolff seint uit Madrid: Bij een ketelontploffing op een Spaansch kustvaar- tuig werden drie matrozen gedood en acht ernstig ge wond. een dame een stuk van kaar vinger afgebeten, Do magistraat te Tunbridge, in Kent, heeft eergis teren het doodvonnis gestreken over een tweejarigen Duitscben herdershond. De eigenaar was gedagvaard, omdat hij het dier niet behoorlijk vast had gehouden, Mevrouw Cu-llum, iemand' die in het badhotel lo geerde, zoide -dat iziji met een Sealyham terrier op het golfveld was toen de Duitsche herdershond haar hond aanviel. Zlijl nam haar terrier op en zette hem op haar schouder 'De herdershond sprong op en heet een stuk van een van haar vingers af, die daarna geamputeerd moest worden. De verdediger voerde aan dat de terrier, die op acht plaatsen gebeten werd, het -gevecht, gaan-de had gemaakt. De herdershond was bijzonder goedmoe dig en' speelde altijd met kinderen. Do heor Cullum daarentegen noemde het dier een vvoesten nijdas, dien met niet los had mogen laten loopen. Er was reeds last gegeven het dier op te sluiten en de magistraat besliste dat het nu ter dood ge bracht moest worden. met de automobiel van den sheriff er vandoor. Uit de gevangenis te Wheaton, dn Illinois, zijn Zondag vijf veroordeelden, waaronder Chailes Cleaves, de manke leider van een bende, «die Fe bruari JJ. een spooitrein in een voo-rstad van Ghi- cago van 133.000 dollar beroofde, ontsnapt. Na een wisseling van schoten met den Sheriff, gingen zij' er met zijn automobiel vandoor, diie achtgeworen en een soort machinegeweer met zich meevoerende, die ziji uit het gevangeni-skantoor hadden geötolen. Zij werden in twee eted-en gasignaleeid, waarna -de stoet, die hen achtervolgde, het ispoor kwijtraakte, Alle vijf veroordeelden waren veroordeeld wegen» oof en inbraak. De gevangenen ontsnapten toen een zestigjarig ba- waker hun hun ontbijt bracht. Toen hij, voorover boog- om de deur te ontsluiten van da bullpen, een kamer, waarin twintig gevangenen kunnen wor den opgenomen, aloeg een boef, genaamd Whitie, door de stangen, waarmede de kamer was afgezet, heen, met een sok, in den voet waarvan zich een blik gecondenseerde melk bevond op het hoofd, Een tweede hoef sloeg hem met een aok met zoutstrooi- era gevuld, bewusteloos. De twee boeven viachten daarop door de stangen heen de sleutels op en be vrijdden zichzelf en drie anderen, ook Cleaves. ZÜ sloten den bewaker jln de bullpen op, 'braken de lade in het kantoor open, waarin zich do wapens bevonden en slaagden er vervolgen» in op de bin nenplaats der gevangenis te komen, waa rde auto van den sheriff stond. Toen zij er met groote vaart van door gingen, joeg de sheriff ben uit tzijn revol ver vijf schoten achterna. De boeven schoten twee keeren terug. een gerechtelijk onderzoek naar de oorzaak van de ramp ingesteld. De Beiersche Staatscourant deelt naar aanleiding van het spoorwegongeluk bij Siegelsdorf miede, dat tot dusver niets de veronderstelling wettigt, dat men te doen heeft met een aanslag. Wat echter tot nog toe is gebleken, maakt het noodig een gerechtelijk onderzoek naar de oorzaak van de ramip te openen. Van officieele zijde wordt over het resultaat van het onderzoek naar de oorzaken der ramp nog niets medegedeeld. Daarentegen verluidt van verschil lende zijden met stelligheid, dat het traject niet in orde is geweest. De Neurenbergsche bladen pubii- ceeren ingezonden brieven van personen, die de laatste dagen de onheilsplek waren gepasseerd en waarin zij verklaren, den slechten toestand^ waarin het betreffende traject verkeerde, te hebben be speurd, Een dag vóór de ramp werd een spoorweg-

Schager Courant | 1928 | | pagina 3