ZIJPE. HARENKARSPEL. KOEGRAS. W IERINGEkW AARD. ALKMAAR. WIERÏNGEN. WARMENHüiZEN. NIEUWE NIED0RP. LANGENDIJK. HOOGWOUD. WINKEL. KORTE BERICHTEN, et-; üiüiwmÖQ 5&^feöt;v;g da» sa5 2$*tfg£»6 wel- bijna een unicum zijn, want mij Ie geen bewaar school bekend, dlo niet gesteund wordt door Kerk, Nut of Gemeentebestuur. Kr Is beweerd, dat een dienstbode zou zijn afge schaft, nu de kinderen naar de bewaarschool gingen. Ik heb het Bestuur gevraagd, of dit zoo was. Welnu, aanwezigen, hot Bestuur houdt zioh voor het adres van deze dame aanbevolen, met andere woorden, er ts nlete van waarl Er is beweerd, dat moeder nu maar uit kan gaan, nu 't kind wel bewaard la. Hierover wil Ik alleen dit zeggen: Als het waar mocht zijn, dat zoo'n geval vóór komt, dan kan dit feit nog niet tegen de 1 bewaarschool worden uitgespeeld. Elke goede zaak loopt kans, misbruiken en misbruikers mee te bren gen, maar daarom draait men ze den nek toch niet om! Maar genoeg hiervan. Mocht het Bestuur tot het niet ongevaarlijk experiment van schoolgeldheffing overgaan, dan ls daarmee het nu bestaande tekort niet weggewerkt. Daarvoor en ook om toekomstige tekor ten te kunnen dekken, ls deze Fancy-falr tot stand gebracht. Ik hoop van harte, dat het Ijverige Bestuur in zijn pogen schitterend zal slagen. Daartoe doe ik een be roep op uw aller medewerking. Mot dezen wenöch en in de hoop, dat do Gemeenteraad van Anna Pau- lowna binnen niet te langen tijd geheel anders over deze zaak zal denken, verklaar ik deze Fancy-fair voor geopend. Hierna werd al dadelijk een levendig gebruik go- maakt van de verschillende vermakelijkheden. Ook Zondag was er, naar wij hoorden, een druk bezoek, terwijl aan de fancy-falr bovendien een verloting, ver bonden is, zoodat er blijkbaar alle kans is, dat het bo- oogde doel zal worden bereikt. ANNA PAULOWNA. Zondag j.1. hield de afdeellng „Anna Paulowna" van den Vrijzinnig Christelijken Jongeren Bond een open bare avond in de Ned. Herv. Kerk te Kleinesluis. Niet alleen uit onze eigen gemeente, maar ook van Helder, Heer-Hugowaard, Langendljk en elders waren de V.C.J.B.'ers komen opdagen, zoodat het Kerkgebouw vol waa met genoodlgden. Na' het gemeenschappelijk zingen van Gez. 99, vers S en 4, volgde muziek (orgel, viool cello), waarop Mevr. Wuys—van Leeuwen in een degelijke, onderhou dende rede uiteenzette, het willen en werken, het schoone doel en het jong-geestdriftig streven van den V. C. J. Bond. Weer volgde muziek en daarop gaf Da O. L. van der Veen een uitvoerige inleiding tot het Religieuss spel „Parsifal en de Heilige Graal", dat onder leiding van Mevrouw Van der Veen was ingestudeerd. Spr. deed uitkomen, dat de vereenlging van Tooneel en Kerk geen propenatie was, doch slechts een herleving van religieus©, MIddeleeuwscho traditie. Breedvoerig zette #pr, do moeilijkheden uitoen die te overwinnen waren door jonge mcnschon, moerendeela zonder routine, op tredend in oen spel. waarvoor het Kerkgebouw alle ge schiktheid miste, terwijl zij bovendien slechts over do meest eenvoudige middelen hadden te beschikken. Het groote verschil tusschon een uitvoering van hot dllettan tèntoonoel en de vertooning oener gedramatiseerde re- Ugleuso logende word aangetoond on daarna gaf spr. op boeiende wljzo don korten Inhoud der achoone Par- sival-sage weer, waarvan do kennis tot goed begrip van het to vertoonen spel, ten oonenmalo onontbeer lijk is. Tóen volgde de vertooning van het spel, een vertooning, die zeer zeker niet vlekkeloos was, doch aan de aanwezigen stellig de overtuiging moet hebben gegeven, hoeveel moois en goeds, ondanks zeer een voudige middelen, doch bij onverdroten ijver en lief devolle toewijding, nochtans te bereiken valt. Wij ge- iooven althans, dat niomand onvoldaan huiswaarts keerde en durven met gerustheid ook anderen aanraden met dit spel kennis to maken, dat Donderdagavond opnieuw zal vertoond worden, om hen daartoe alsnog ln de gelegenheid te stellen. OUDESLUIS. Zondag j.1. was D.O.S.K.O. I op bezoek bij Kleine Sluis I. Voor de rust was D. iets meer aanvallend met den wind in den rugi en wist tweemaal te doelpunten. Na de rust was het omgekeerd, doch K. wist maar eenmaal te doelpunten, zoodat D. met 2—1 won. Zondag a.s. krijgt D.O.S.K.O. I, ter gelegenheid van den kermis bezoek van Wierlngerwaard I, voor de zomerk- competitie. Deze wedstrijd is van groot belang voor W., daar zij bij gelijk spel reeds de wlaselbeker wint, doch daar D. uit al van W. gewonnen heeft, zullen ze het zwaar te verantwoorden krijgen. Daarna speelt Sparta I uit Schagen een wedstrijd te gen een Anna Paulowna elftal, samengesteld uit de beste spelers van de drie aldaar gevestigde vereenigin- gen, en juist omdat Sparta tegen zware tegenstanders, zich nogal eens van 'een goede zijde laat zien, beloofd dit een interessante wedstrijd te worde», 'T ZAND. Dat de autobusdienst AlkmaarHelder in een lang- gevoelde behoefte voorziet, blijkt wel dat de dienst met ingang van Zaterdag 14 Juli met 6 dieneten wordt uit gebreid, zoodat men dan in de gelegenheid la 22 keer per dag ven of aaar 't fcsnd komen T ZAND. Met den bouw van de zoetfabriek en vier arbeiders woningen wordt deze week begonnen, zoodat ook dit voor ons dorp weer een flinke voortuitgang beteekent. 'T ZAND. Het jaarlijksch reisje met de kinderen der O. L. school alhier naar Bergen en Bergen aan Zee ia vastgesteld op Vrijdag, 20 Juli a.s. ZIJPE. Aan de volgende ingeschrevenen van de lichting 1929 uit deze gemeente is bij besluit van Ged. Staten voor goed vrijstelling van den dienstplicht wegens broeden- dienst verleend: D. Kok, K. Rezelman, J. Seidenstlkker, J. Stammes, M. F. Tolsma en P. M. Vader. Aan den ingeschrevene A. W. de Wit werd voorlooplg vrijstelling van den dienstplicht wegens broederdienst verleend. ZIJPE. De loting voor -de lichting 1929 zal voor deze gemeente plaats hebben te Schagen op 22 Augustus a.s., des na middags te 12.10 uur. DIRKSHORN. Dienen zich tegenwoordig ook ten plattelande vaak jonge kerels aan als werkeloozen (scharrelaars en bede laars zijn uit den tijd) ventende met zeep enz., in gun stige tegenstelling hiermede ziet men in onze omgeving bejaarde menschen nog met ambitie arbeid verrichten. Dezen hebben het werkeloos loopen nooit geleerd en blijven nuttige en geachte leden der maatschappij. In verband hiermede achten we wel vermeldenswaard, dat de heer P. Wink, manufacturier alhier, Donderdag 1 12 dezer, den deg herdenkt, dat hij voor 57 jaar zijn vak i3 gaan uitoefenen. Geregeld bezoekt deze oude heer, j soms nog met den „poepezak" op den rug, zijn klanten, j Werkelooze zal hij nimmer worden. I De, boerderij met 2 H.A. land, van den heer Jb. v. i d. Veer alhier (afkomstig van wijlen den heer P. Knip) is uit de hand verkocht aan den heer W. F. K. H. Hoogenbosch te Alkmaar. Kat schoolreisje voor de kinderen der twee hoogste klassen naar Arnhem ls bepaald op Maandag on Dinsdag 16 en 17 Juli. Moge mooi weer hun deel zijn. Wierlngerwaard II—-Schagen-adsp. 7—-2. Wierlngerwaard I—Anna Paulowna. Door Anan Pau lowna gewonnen gegeven. Zondagmorgen speelde Wierlngerwaard H tegen de Schager adsplranten. In een aardige» wedstrijd wist Wierlngerwaard met 7-—2 te winnen. Met rust was de stand 8—0, De doelpunten werden gemaakt door Gebr. Geel, die een goeden wedstrijd speelden en door de links- en rechtsbuiten, die toonden in het 2e elftal hun plaats waardig te zijn. 's Middags zou het le elftal Anna Paulowna I op bezoek krijgen. Deze kwamen echter niet op. Naar we vernemen, heeft Anna Paulowna den wedstrijd èewonnen gegeven, zoodat Wierlngerwaard weer 2 punten rijker is en staan ze thans gelijk met Succes, met nog één wedstrijd voor den boeg, n.L tegen D.O.S.K.O. op Zondag a.s. Deze strijd moet voor den beker de beslissing brengen. Woensdagavond halfzeven (o.t.) komt het kantoor personeel van de M.U.Z. op bezoek, wat een mooien wedstrijd belooft te worden. WEEKOVERZICHT DE$ N.V. A.T/KMAARSCHE EXPORTVEILING VAN 2 TOT 7 JIJLI 1928. De groote aanvoer van bloemkool heeft deze week wel de veiling beheerscht en naar wij va» bevoegde zijde vernemen, zal dit nog wel eenigen tijd aanhou den, wat voorheen niet het geval was. De reden hier van is dat vroeger alleen de tuinders bloemkool aan voerden, doch heden is er bovendien een groep van personen, die gemiddeld ongeveer 300.000 stuks per jaar telen en die bereid zyn, wanneer de exporteur hier koopt, hun product op de Alkmaarsche veiling te presenteeren. In dit geval kan er- dus voor de vel ling, exporteur en bouwer hier een flinke verbetering komen. Deze personen komen nu al met hun aanvoe ren op de markt en doordat de handel dan in den kortst mogelijken tijd een of meerdere wagons kan koopen, zal deze groep er zich wel voor interesseeren, vooral wanneer men weet dat hier ook nog meerdere exportproducten worden aangeboden, zooals tomaten, groene komkommers, wortelen, enz. Wat de prijzen van bovengenoemde produoten be treft, deze waren de laatste week, ofschoon niet hoog, toch voldoende vergeleken bij de andere veilingen in Nederland. Toch laat het zich aanzien, dat de prijzen wel een verbetering zullen on dergaan, daar bloemkool een algomoen gewild volks artikel is. Tomaten werden deze week ook al door meerdere kweekers aangovoerd on nu do z.g. koude-kos-tomaten beginnen to komen, zal or van dit artikel spoedig een belangrijko aanvoer komen. Kropsla ligt geheel in do goot, terwijl toch de aan voer nlot groot ls. Wortolen kunnen ook geen hoogon prijs opbrengen en worden ondanks den fllnko» aan voer toch niot voor export gekocht. Do handel buiten Alkmaar wenacht zwaardere bossen, dan die do Alk maarsche tuinder in doorsnee aanvoert Andijvie welke steeds goede prijzen opbracht moest het Vrijdag ook ontgolden en hiervan was dan ook oen belangrijko prijsdaling te constateeron. Peulen en doperwten brachten redelijke prijzen op. Ook het ar tikel aardbeien kon zich goed handhaven, terwijl komkommers met een kleine prijsdaling van do hand gingen. Bosgroenten, selderie, pieterselie, enz. worden steeds voor minimumprijzen verkocht Do te maken dijkwerken door do Aannemers Mij. Hofman aan Den Oever alhier, zijn in zooverro ge vorderd, dut thans aansluiting is vorkregen, met het zuidelijkste punt van den dijk van den bestaan- den sluisput. Hierdoor is in oen afgesloten gedeelte water verkregen, in welk gedeelte door Van der Valk's Aanneem. Mij. een gebouw voor watergemaal en 'een sluis zal worden gemaakt. Heden hoopt men een begin te kunnen maken met het droogmalen. J.1. Zaterdagavond had in Hotel Lont te HHppoly- tushöef, ten overstaan van Notaris Obreen, ten ver zoeke van de erven van nu wijlen den heer Jn. Wiegman Albz, te Noordstroe eene openbare ver- kooping plaats van verschillende landerijen, met als uitsiag: Perceel I, kooper S. de Vries Pz. te Stroe, f1310: perceel II en III, gecombineord, Dia conie Oo&terland, f1295; perceel 4, Volkert Wit Wz., Stroe, f1350; perceel 5, Elb. Lont Jaczn., Stroe, f520; perceel 6, S. Room Jzn., Stroe, f 110; perceel 7, D. Jac. Mulder, Elft, f922; perceel 8, S. Mulder Jz., Elft, f520; perceel 9, P. Lont J. Pz. f 160; Totaal f6187. Perceel 10 werd opgehouden op f420 Burg. en Weth. hebben bouwvergunning verleend aan den heer C. Tdsen to Helder vod? den bouw van 8 arbeiderswoningen on 2 windei-huizon aan de Hof straat to Den Gever. Door den Hoofdinspecteur van "den Arbeid is over- werkvergunning verleend aan den aannemer L. van der Valk, te Heemstede, ten behoeve van het bou wen van een Dieselgemaal, schutsluis, en bijkomen de grondwerken, geldende tot 1 December 1928. De dienstplichtigen der lichting 1929 S. de Haan, H. Hjoving, R. van Kalsbeek, J. S. P.. Kroon en J. Lont, zijn- voorgoed vrijgesteld van den dienstplicht wegens hroederdienst; de dienstplichtigen J. P. Bu gel, J. van Mook, L. Nieuwenburg, P. A. Steigstra en A. van der Welle voorloopig vrijgesteld. De loting voor den dienstplicht zal voor deze ge meente plaats vinden op 22 Augustus &i. in het ge bouw „Górès" te Schagen. De dienstplichtigen der lichting 1916 D. Veerdig, J. Bakker, K. Kamping en P. Kooij, zijn voor een nader onderzoek (inspectie) opgeroepen tegen 23 Juli a.s. in het Raadhuis te Schagen. Naar wij venremen, zal door de Afdeeling Wie- ringen van den Ned. Roomsch-Kath. Volksbond op Zondag 15 Juli a.s. een z.g. speldjesdag worden ge houden, waarvan de opbrengst ten goede zal komen aan het Herstellingsoord voor tuberculeuzen „Her wonnen Levenskracht" te Uitrecht Succes II zou Zondag tegen Concordia van Anna Paulowna een nederlaagwedstrijd spelen. Doordat Concordia niet is opgekomen, ging deze wedstrijd niet door. Zondagmiddag is, zoo wij vernemen door onbe kende oorzaak op de z.g. Oude Zeug brand ontstaan in daar ter plaatse opgeslagen materiaal, als par- koenpalen, stroo, e.d. Hoe het ook zij, een geweldige dikke zwarte rookkolom was hier zeer goed zicht baar. Zondagavond gaf de Mandolineclub O.K.K., direc teur de beer P. Jongkind, eene uitvoering in de zaal van den heer Jb. Bruul met medewerking van Kees Pruis De zaal was' flink bezet. Eerst werden door O.K.K. enkele nummers muziek ten beate gegeven, daarna trad Pruis op. Toen weer muziek en zoo ver volgens. De muziek, zoowel als de ernst en luim van Pruis vielen zeer in den smaak van de aanwezigen. Een gezellig bal besloot den avond. De overplaatsing van den kommies 2e klasse B. Jager van Santpoort naar Warmenhulzsn ls Inge trokken; nu gaat kommies H. J. Gerrlte van Sant poort naar Warmenhuizen. Zondagavond jl. gaf Nledorp's Gemengd Koor en Kinderkoor, onder leiding van den heer J. I. Hove nier voor een goed opgekomen publiek een con cert in de Prins Maurits alhier. HM met de meeste zorg samengstelde program ma is heel goed afgewerkt. De nummers -welke door 't Gemengde Kuor ten gehoor© werden gebracht, werden heel goed gezongen en verwierven een wel verdiend applaus. Terwijl het Kinderkoor onder pianobegeleiding van mej. A. Mijts de verschillende nummertjes, welke het programma bevatte, op uit nemende wijze ten gehoore bracht, waarmede niet minder succes werd behaald, Het was steeds na elk nummertje een daverend applaus. Het is ons in ziens jang geen gemakkelijke taak, er hij deze klei nen m te krijgen wat hedenavond zoo goed door hen werd weergegeven. Ter afwisseling bevatte het programma nog een instrumentaal gedeelte, hetwelk met veel succes werd uitgevoerd door de heeren H. Wilbrink en C. Lodder (viool), B. Persijn (Alt-viool) en Jb. I. Hove nier (piano). Er is door het publiek den geheelen avond met genoegen geluisterd, Het was alles bijeen genomen een mooie avond, waarvan het geheel be wees, dat -de leiding aan goede handen is toever trouwd. Over de onbetamelijkheden van enkele jongelui achter in de zaal, tijdens het concert, zullen we het maar niet verder hebben, 't Verwondert ons steeds, dat ze maar niet willen begrijpen dat ze voor een groot gedeelte van het pübliek veelal zeer hinder lijk zijn. Gezellig bal tot slot. Zaterdagavond gaf een Openluchtcircus, genaamd „Amarita" een voorstelling op het erf achter de kerk. Des namiddags gingen de werkende leden, be staande uit 3 vrouwspersonen, en 1 man, met mu ziek door het dorp, om bekendheid te geven aan hun voornemen om des avonds een voorstelling te geven. Voor een niet al te groot publiek werdén des avonds de kunsten vertoond. Waren de verschillende clowngrappen prachtattracties voor de jeugd, ook werden er door den man, toeren aan zweefrek en (trapeze, zoowol als op den beganen grond verricht, welke lang niet van gevaar ontbloot waren. Zulke halsbrekende toeren te maken, zijn rouzenprestatios, wolko echter door dezen vluggen hoor, zonder moeite werden verricht. Wij achten het wol de moolto waard om oens eon kijkje naai' het optredon van dezon hoor te gaan nomon. NOORDSCHARWOUDE. Door do Coöperatie „Nieuw Leven" is f'25 steun uit getrokken voor do noodlijdende coöperaties ln Bulgarije, tengevolge van do aardbeving ondervonden. NOORDSCHARWOUDE. De vrouwen op stap. De vrouwolljke bewoners ya» do Oosterstraat, de huismoeders dan, willen hot or eens een dagje van nemen. „Zoo gezellig eens mot ons allen uit, buurvrouw en dan bnze mannen dien dag maar eena thuis laten", dat was het motto waaronder de plannon zijn gerijpt En de vrouwtjes gevoelden voor dit naar onz© p>o&- ning, niouwo Idéo. Als hot Dinsdag, dat ls vandaag, good weer is, gaan zo por autobus van de firma Kok en Tuinman oen be zoek brengen aan Haarlem en Omatrokon. Of dan de volgende week de mannen een dag „vrij af" krijgen, weten wo nlot dat is voor zoover ons bekend, niet bij de bespreking van hot plannetje ter sprake ge bracht Wel wordt verwacht dat meerdere buurten zul Ion volgen met het houden van eon dergelyken „zuster- dag". t ZUIDSCH AR W OUDE. Vrijdag 6 Juli vergaderde do Schoolfoestcommissiö ten lokale van den heer P. Kramer. Alle leden wa ren aanwezig, behalve de heer Renaud, penningmees ter en de hoer KorVer. Na opening der vergadering en lezing der notulen, werden de lijsten overgelegd, Met het voordeeligo saldo van het vorige jaar eö de door de kinderen bespaarde centen kon de commissie over ongeveer f365 beschikken. Als voorzitter en secretaris werden respectievelijk herkozen de heeren J. du Burck en D. de Geus Jbz., welke hunne benoeming aannamen. Bij de bespreking van de wijze, waarop het foest dit jaar zou worden gevierd, werden verschlllonde voorstellen gedaan. Wegens afwezigheid van den penningmeester, die aile bescheiden bmit omtrent de nitg'a;ver<., -vee bet. niet mogelijk een overziet) te krij gen van de "kosten, die een reisje -naar Don Haag en Scheveningen met zich brengen. Gaarne had de Commissie dit reisje voor de 6e en 7e klasse en de kinderen, welke de school met April hebben verla ten, bestemd, doch de vrees, dat de financiën dit niet zouden toelaten, was oorzaak, dat nu zou wor den volstaan met hetzelfde uitstapje als verleden jaar, dan althans was men verzekerd, dat er geen nadeolig saldo zou zijn. Besloten werd1 dus naar Haarlem en omstreken, Bloemendaal en Zandvoort te gaan, waarhij een kleine wijziging in de reis van het vorige jaar werd gebracht, door Velzerbeek en de Bloemendaalsche Kopjes in het program op te ne men en het bezoek aan de ruine van Brodarode te laten vervallen. Het feest zal gehouden worden op Vrijdag 20 Juli. De firma Kok en Tuinman zal worden verzocht voor de noodige autobussen te zorgen. Hot fanfarecorps zal weer om medewerking worden gevraagd. Allo leden en de meeste vrouwen stelden zich als gelei- ders(sters) beschikbaar NOORDSCHARWOUDE. De leerlingen der openbare lagere school hebben hun schoolreisje weer gehad. De oudsten gingen naar den Haag en Scheveningen, de jongere naar Haar lem en omstreken. Hoewel het weer aanvankelijk te wenschen. overliet, is dit later opgeklaard en kon als eindresultaat worden vastgesteld; een uit muntend geslaagd feest, waarop allen hartelijk heb ben genoten. LANGENDIJK. Het Neutrale Meeting-Comité van geheel-onthou- dersorganisaties houdt zijn provinciale meeting in den Muziektuin te Alkmaar. OUDKARSPEL. Zondagmiddag hadden op het D.T.S.-ierrein, daar toe welwillend afgestaan, de jaarlijksche gymnastiek wedstrijden plaats, uitgeschreven door Hercules en Hygiea. Dank zij het uitstekende weer zijn de wedstrijden prachtig gelaagd on was het voor de sporlUbfheb- bers een mooie middag. De uitslagon zijn als volgt: 6e afd. Jongens, Paard: le prijs K. Kroon; 2e prijs A. Borst; 3o prijs J. Bouwens. 5e afd. Jongens, Brug: le prijs Jb. Tromp; 2e prijs P. Borst; 3e prijs E. Bos. 4e afd. Jongens, Paard: le prijs R. Tauber; 2e prijs T. van Loenen; 3e prijs Jn. Kostelijk. 3e afd. Jongens, Langrek: le prijs Jb. van Hout; 2o prtJS G. Chftttlllon; 3e prijs A. Kroon. 2c afd. Jongens, Langrek: le prijs A. Pranger; 2e prijs C. Kok; 3e prijs J. van Zijl. le afd. Jongens, Brug: le prijs J. Molenaar; 2a prijs C. Jonker; 3o prijs H. Aarts. 6e afd. Meisjes, Brug: lo prijs G. Jansen; 2e prijs E. Zeeman; 3e prijs G. Bakkor. 5e afd. meisjes, Paard: le prijs N. Langedijk; 2o prijs N. Kroon; 3e prijs T. Kuiper. 4o afd. >toisJes, Brug: le prijs L Oosterbeok; 2e prijs T. Kooij; 3e prijs K. Peijs. 3e afd. Meiesjes, Ladder: 'Je prijs T. Blom; 2e prijs A. van Dam; 3e prijs A. Ludekc. 2o afd. Meisjes, Paard: le prijs E. Boa; 2e prijs H. Bos; 3e prijs G. Balder. le afd. Meisjes, Brug: le prijs G. Dekker; 2e prijs G. Borst; 3e prijs Cl. 1'Jff. Vèrsprlngen Dames: le prijs Hygiea te Oudlcar- spel, met 13.87 meter; 2e prijs Turnlust te Oude Ni©-, dorp, met 13.63 meter. Hindernisbaan Heeren: 'le prijs S.S.S. te St. Maar tensbrug, G9 sec. 160 meter; 2e prijs Hercules te Oud- karspel, 74 9/10 sec. Driekamp Dames, le groep: le prijs A. Witlok te St. Maartensbrug; 2e prijs A. van der Sluis te St. Maartensbrug; 3e prijs M. Veuger te St. Maartens brug. Driekamp dames, 2e groep: le prijs M. Vos te Oude Niedorp; 2e prijs G. Langedijk te Noorclschar- woude; 3e prijs T. Kos te St. Maartensbrug. Vierkamp Heeren le groep: le prijs G. Ens, van Turnlust to Oude Niedorp; 2e prijs C. Langedijk, van Turnlust te Oudkarspel; Vierkamp Heeren 2è groep-: le prijs W. van Hout van Hercules te Oudkarspel; 2e prijs P. Kramer van Hercules te Oudkarspel; 3e ptijs G. de Geus van Her cules te Oudkarspel. Onderlinge vereenigingskamp: 2e groep Dames Hygiea: le prijs G. Langedijk; 2e prijs J. Mulder; 3e prijls G. Borst; Onderlinge vereenigingskamp, le groep Heeren Hercules: le prijs C. Langedijk.; 2e prijs S. Worms- becher; 3e prijs C. Met. Tweede groep, dito: le prijs W. van Hout; 2e prijs P. Kramer; 3e prijs G. de Geus NOORDSCHARWOUDE. We vernemen, dat het bestuur van den Polder Geest- mer Ambacht ln beroep gaat bij de Kroon tegen het door de Provinciale Staten van Noord-Holland genomen be sluit oni dien polder te verplichten tot een bijdrage van f 5000 voor de verbetering van de Mosselenbrug. NOORDSCHARWOUDE. Hot fanfarecorps „Genot door Kunst" gaf Zondag een eere-concert op het sportterrein bij do kerk. Er waa veel publiek en de afwerking van het programma gaf duide lijke blijken van «en degelijke leiding en ijverige utudle der werkend© loden. NOORDSCHARWOUDE. Do bedrijvigheid aan de markt le de Inatnto week, zooale to verwachten was, enorm toegenomen. Do 1 aanvoer van aardappelen «en klelno- 80 wagons en over de goheelo week zijn 145 wagons aangovoerd. Do prijsdaling ls tot staan gekomen, ja zelfs hooft i men meermalen eon vorhooglng kunnen boeken. Met dozen aanvoer kun men mot do noteorlng, die tot f 7.60 opliep, vrijwel 'tevreden zijn. Do bolde laatste dagen was or oohter weer oon paar kwartjes af. De Eigenheimers, die voor hot eerst werden aange voerd, brachton f 5.90 op. Vorder zagen we voor het eerst zllvarrfep, cTIo 20.20 on later 15,20 opbracht, «porcieboomm die 39 on 42 cents por K.G. opbrachten, oon klein partijtje peulen, dat 24 cents por K.G. opbracht en onkolo partijtjes boswortelen; die 6 a 0.00 per 100 bos opbrachten. Mot do bloemkool gaat het slecht. Do laatste dagen, was de hoogste noteering slechts 8.60 voor do beste en 8 guldon voor de 2o soort. De loting voor do Ingeschrevenen der lichting 1929 is voor deze gemeente bepaald op 17 Augustus 1928. Door Gedeputeerde Staten dezer provincie ls bij be sluit van 4 Juli 1028 no. 20/871 voorloopige vrijstelling wegens broederdienst. verleend aan Cornells Wagemakor lichting 1929, no 17. Op het sportterrein alhier worden op Zondag 8 Jult twee voetbalwedstrijden gespoeld, en wel tusschen H'.F.O. n tegen Olympia van Winkel, winnaar laatstgenoemd© club met 81, en tusschen H.F.C. I en de Tourlng-Club uit Hoorn, gelijk spel 83. AARTSWOUD. Tot directeur van het Fanfarecorps alhier is benoemd do heer Van Kalken te Hoorn. De hóer Mazereeuw werd tot eerelid benoemd. Do loting wor'de lichting 1929 uit do gomoenton Winkel, NIewe Ni ©dorp, Outlö Niedorp, Hoogwoud, Opmeer en Spanbroek zal alhier plaats hebben op 17 Augustus a.8. Tot voorzitter en secretaris van de Afd. Volkson derwijs, zijn respectievelijk benoemd, de heeren A. de Ridder en C. Amels. Van de lichting 1928 zijn de dienstplichtigen N. P. Nieuweboer, G. Smit en L. Hooi) vrijgesteld wegens broederdienst; EEN GEMEENTE-ONTVANGER GEARRESTEERD. Te Butgenbach is het geannexeerde district Eupen en Malmedy is do gemeenteontvanger op bevel van het parket van Vervicrs in hechtenis genomen, wegens ver duistering van bedragen, die totaal op 2.185.000 francs worden geraamd. De gearresteerde, die Bellefontaine heet, was Dultsch-oud-strijder en heeft tot het regi ment behoord, dat het dorp Rossignol in de provincie Luxemburg ln brand stak en een groot deel der bevol king fuslleerde. KERK IN AANBOUW INGESTORT. In het stadje Ninove in Oost-Vlaanderen ls de' voor gevel van een in aanbouw zijnde kerk, die reeds 23 meter hoog was, plotseling ingestort. Vier arbeiders werden onder het puin bedolven. Een hunner bleef op slag gedood, de toestand der 8'anderen ls zeer ernstig. VERBROEDERING. Naar de „Qoutlclien" meedeelt, zullen dit jaar 250 Dultsche kinderen hun vacantie bij Fransche en om- gekoerd 250 Fransche kinderen hun vacantie bij Duit* sché families doorbrengen. EEN SLEUTEL DOORGESLIKT. De hofmeester van hot in Zaandam liggende Dult sche stoomschip „Hinrich Peters" heeft op onverklaar bare wijze een sleutel naar binnen gekregen. Hij word direct naar het gemeentelijk ziekenhuis ver voerd. EEN ONTPLOFFING. Zes mensehen gedood. Bij een ontploffing ln een glpsfabrlek to Altmor- schen bij Kassei zijn Zaterdagavond zes arboldera ge dood. Do oorzaak va» do ramp ls onbekend. EEN KRUITMAGAZIJN IN DE LUCHT GEVLOGEN. Bij Tasjkent io een kruitmagazijn in de lucht ge sprongen, waardoor groote verwoestingen zijn aange richt Er vallen een aantal dooden te betreuren.

Schager Courant | 1928 | | pagina 6