Radioprogramma Ij Ingekomen zijn de volgende vonftagwi: ToeeUnd meenten waar het «troon» levert, het vastrecht- provincie over 1927; Keuringsdienst van waren te Alk-systeem toepast. maar, Gezondheidsdienst; Voortgezet Onderwijs teB. en W. wijzen er voorts nog op, dat nu de ge- Sühoorl; Classis Alkmaar van Gezinsverpleging. Uit; meente met het P.E.N. onderhandelt over eventueele de bijgevoegde rekening van de Gezinsverpleging i overname van het bedrijf door de provincie, het blijkt een nadeelig saldo van f291.94. I thans niet de tijd is om tot een dergelijke ingrij- Op verlangen van Ged. Staten wordt een kleine wij-! pende wijziging over te gaan. ziging gebracht in de Verordening tot heffing yam rechten voor de noodslachtplaat?. Dt v«rd«Öglnfl van het vo«r»tel. De Nedcrlandsche Vcreeniging voor den Volkszang' vraagt aon subaldie vafL f 5. Zal bij de begroeting1 De heer Stam wijst op de grooto onbillijkheid die behandeld worden, de vastreohtregeling bevat en zegt, dat met afschaf- De uitkeering per inwoner zal in totaal bedragen fing van het vastrecht een etroomprljs zal kunnen f2754.98, een bedrag dat overeenstefcat met de bere kening van B. en W. Een verzoek van de Noordhollandsche Vereeniging Het Witte Kruis, om een subsidie van 1% cent per inwoner ten behoeve van de ontsmettingsdiensten, zal bij de gemeentebegrooting ter sprake komen. Op 1 Juli 1928 was het inwonertal 1996, en wel 1001 mannelijke en 995 vrouwelijke ingezetenen. Al deze mededeeldngen en ingekomen stukken wor den voor kennisgeving aangenomen. Na toelichting door den Secretaris, hecht de Raad zijn goedkeuring aan het voorstel van B. en W. tot vaststelling van een suppletoirs hegrooting, dienst 1927 en tot vaststelling van af- en overschrijvingen. De önantiSele resultaten van 1927. B. en W. bieden den Raad verschillende rekeningen en verantwoordingen aan over het dienstjaar 1927, te weten: Rekening Burgerlijk Armbestuur: ontvangsten f 3689.48V^,. uitgaven f2795.76, batig saldo f 893.72y2- Een gemeentelijke subsidie van 12000 was aange vraagd, maar f 1500 was noodig geweest, een bedrag gelijk aan dat van vorig Jaar. Gemeentelijk Electricdteitabodrijf: balans sluit op 1127.378,28y2; do rekening met een bedrag van f20472.91 aan baten en lasten. Het winstsaldo bedroeg f 1101.95. Nader zal nog dienen te worden uitgemaakt of juist geacht wordt dat een bedrag van f 2000 voor verzwaring net Duinweg ten laste van den gewonen dienst ds gebracht De rekeningen van de Woningbouwvereeniging gar ven aan een nadeeldg saldo respectievelijk van 11493.75 en 1568.99. De rekening van den Vleeschkeuringsdienst sloot op een bedrag van f 2889.81, met een batig saldo van f8.61. De gemeenterekening sluit met een nadeelig saldo van f 3143.98y2, wat den gewonen dienst en f 3195.56 nadeelig, wat den kapitaalsdienst betreft !B. en W. zijn dankbaar gestemd dat de dienst 1927 Bich zoo heeft ontwikkeld. De raadsleden, met uitzondering van de beide wet houders, zullen deze rekeningen nazien.. Zonder bespreking gaat de Raad accoord met de voordracht van B. en W. tot het verleenen van een crediet van 8 X f 10.voor den aankoop van een medaille voor het Bloemencorso van de V.V.V. te Schoorl en voor den aankoop van prijsjes ten behoeve van do Floral la-tentoonstelling van „Algemeen Wel zijn" en voor het Strandfeest van de V.V.V. te Groet Het rijwielpad langs den voet der duinen. B. en W. stellen voor tot vaststelling der navolgen de beschikking op het adres <L<L 8 Juni 1928 van de Schoorlscho Rijwieipadvereeniging inzake den aan log van een Rijwielpad langs den voet der duinen: a. in beginsel te besluiten tot overname in eigen dom en onderhoud van de te maken rijwielpaden, zoodra zij gereed zijn en in goeden staat zich bevin den; b. met ingang van hpt Jaar, waarop met den aan leg van de rijwielpaden wordt aangevangen, eene Jaarlijkscho subsidie te verleenen van tenminste f 50 tolken jare. Allereerst komt in bespreking het onder punt a ver melde voorstel. De heer Schermer kent verschillende rijwielpadver- eenigingen, die rijwielpaden hebben doen aanleggen on ze daarna in eigendom en in onderhoud hebben behouden. En spr. acht dat goed, omdat dit een prik kel is om de rijwielpaden prima to doen aanleggen. Er kunnen naderhand omstandigheden komen, die hot wensohelijk maken dat de gemeente het rijwiel pad overneemt, maar op het oogenblik zou spr. zijn stem niet aan een dergelijke beginseluitspraak wil len geven. De heer Gutter daarentegen ziet niet veel kwaad in het nemen van een beginselbesluit De Voorzitter zegt, dat B. en W. juist tot aanmoedi ging van de vereeniging een breed gebaar willen ma ken. B. en W. zijn in hun voorstel al zeer voorzichtig, waar zij de voorwaarde stellen dat de te maken paden gereed moeten zijn en zich in goeden staat moeten bevinden. Het is niet erg opwekkend voor de men schen als de gemeenteraad een dergelijk beginselbe sluit niet neemt, maar aan den anderen kant willen B. en W., met het oog op de geldmiddelen, een zeer bescheiden jaarlij ksche bijdrage verleenen. Het be drag van zeg f 30.000 zal voorloopig wel niet voor de vereeniging beschikbaar komen. B. en W. zijn niet zoo happig op het onderhoud der paden en als de Raad meent nog voorzichtiger te moeten wezen dan B. en W., hebben B. en W. daartegen geen bezwaar. De heer Kaag meent, dat als de vereeniging zelf voor het onderhoud zorgt, het voordeeliger zal zijn, dan wanneer de gemeente voor het onderhoud zorgt De heer Duin wijst op de groote moeite die de menschen zich getroosten cn spr. zou het niet erg aardig vinden als de Raad ze nu in den pot duwden. Juist de voorwaarde dat voor overname het pad in goeden staat moet zijn is reeds een prikkel. De heer Schermer zegt wel met het werken der vereeniging te sympathiseeron. Als de gemeente het rijwielpad niet in onderhoud overneemt, behoeft dat geen belemmering te zijn, want de vereeniging moet toch voor het geld zorgen. Spr. wijst op de moeilijk heden dio met Staatsboschbeheer zullen ontstaan, want Staatsboschbeheer zal zijn gronden, waarover het pad zal komen, niet willen prijsgeven. De Voorzitter wijst er bij de verdere bespreking öog op, dat. het zoo jammer is dat adressante zich niet aangesloten heeft bij „Kennemerland". Ook „Kennemerland" zit met sdhuld, maar door het hef fen van een hooger stalgeld, kon te Bergen aan Zee vorig jaar f 1000 aan „Kennemerland" afgedragen worden. Met 4 tegen 3 stemmen wordt het onder punt a vermelde aangenomen, tegen stemden de heeren Kaag, Stam en Schermer. Het onder b. vermelde wordt zonder bespreking met algemeeno stemmen aangenomen. B. en W. hadden graag een grooter bedrag beschik baar willen stellen, maar de erbarmelijke staat van onderhoud der wegen en het gebrek aan geldmidde len waren oorzaak dat dit niet mogelijk was. Het „vastrecht"-! arief. Van de raadsleden Stam, Schermer en Gutter was het voorstel ingekomen tot afschaffing van het „vastrecht" bij het G.E.B. met invoering van meter- huur per aansluiting en evenredige verhooging der stroomprijzen. B. en W. stellen voor, om In afwijzende» zin te be- Blulton en leggen over een uittreksel van de notulen eoner vergadering in 1926, waaruit blijkt dat de raad toen ook een voorste 1-Schermer tot afschaffing van „vastrecht" verwierp en besloot tot verlaging van het „vastrecht" met 25 De administrateur van het G.EJï. acht ook nu nog niet de tijd gekomen om de vaste basis van Inkom sten, die het „vastrecht" biedt, te doen vervallen cn wijst er op, dat ook het P.E.N. in de verschillende ge worden geheven die vrijwel gelijk is aan dien van de provincie. Met de tegenwoordige regeling even wel is de 8troomprijs zeer verschillend, nl. van 26 cent tot ongeveer 60 ét 65 cent, ja er zijn er bij die zelfs een stroomprijs van meer dan een gulden be talen. Spr. heeft verschillende vergelijkingen ge maakt en zegt, dat installatie 452 bij een gebruik van 34 K.W.U. f22.52 betaalt, installatie 106 bij een verbruik van 36 K.W.U. evenwel f 8.60 minder in een jaar. Installatie 393 betaalt voor een gebruik van 89 K.W.U. f44.80, no. 423 voor 82 K.W.U. over een jaar f21.68 minder. Installatie 175 voor 101 K.W.U. f66.44, installatie 366 verbruikt 13 K.W.U. meer, maar moet over een jaar f34.64 minder betalen; in stallatie 389 verbruikt 166 K.W.U., betaalt daarvoor f 74.16, terwijl installatie 492 bij een1 meerder verbruik van 6 K.W.U. f 19.60 minder betaalt Deze cijfers spreken voor zich zelf, de een profiteert ten koste van den ander. Misschien dat in bet begin het stroomverbruik iets- minder zal worden, als tot af schaffing van het vastrecht wordt overgegaan, maar daarentegen zullen er ook zijn die tot uitbreiding van hun lichtpunten zullen overgaan of sterkere lampen zullen nemen. En dat het bedrijf eventueel een stootje kan velen, meent spr. te mogen opmaken uit do vrij belangrijke winst die het afgoloopenjaar is gemaakt, ondanks het feit, dat uitbreidingen uit de gewone middelen zijn betaald. Het spijt spr., dat B. en W. reeds hun houding hebben bepaald en daar door nu niet gemakkelijk terug zullen gaan. Had den B. en W. hun houding nog niet bepaald, mis schien d&t spr. het college dan door zijn cijfers had kunnen overtuigen. De heer Duin erkent, dat de door den heer Stam genoemde cijfers spreken, maar toch niet zoo dui delijk, wanneer de menschen goed met den toestand op de hoogte zijn. Spr. wijst er op, dat er menschen zijn, die niet gebruiken naar het aantal lichtpunten, dat ze hebben doen aanleggen en daardoor een hoo- gen prijs voor hun licht moeten betalen. Maar uit zonderingen zijn er altijd en spr. dentk, dat de h6er Stam juist die uitzonderingen naar voren brengt. Als de heer Stam er even meer van wist, zou hij niet zoo vrijmoedig met het voorstel komen en niet verwachten dat B. en W. terug zouden komen. Spr. wijst op de menschen, die behalve het vastrecht weinig aan stroom verbruiken, maar liever bij een petroleumlampje ritten. Zoolang het bedrijf vaste uitgaven heeft, moeten daar vaste ontvangsten te genover staan. De heer Kaag wijst er op, dat het bedrijf juist de groote afnemers noodig heeft en spr. vreest dat als de stroomprijs 40 cent werd inplaats van 20 cent, het eantal kleine afnemers zou vermeerderen. Met het heffen van vastrecht zijn we niet in slecht gezel schap en spr. wijst er op, dat menschen als de heer Memelink en Oldenborg oordeelen, dat Schoorl het vastrecht niet kan missen. De heer Schermer wijst er op, dat 2 jaren geleden de administrateur van oordeel was dat voorloopig het vastrecht niet gomist kon worden on ook nu weer luidt het advies van voorloopig niet Spr. noemt dat een aardige definitie van het woord „voorloopig" en denkt dot over 5 jaar de adminl- strateur nog van oordeel is dait voorloopig het vast recht niet gemist kan worden. Spr. wijst er op, dat het G.E.B. is een gemonopoliseerd bedrijf, maar dat toch de billijikheidsgronden in acht genomen dienen te worden. De doorsneeprijs van den stroom is 36 cent en spr. heeft zelf het eerste half jaar niet meer betaald dan 22 cent. Zij die minder betalen, para siteeren dan ook op de portemonnaie van hen die meer betalen. Dat wij ons in goed gezelschap zouden bevinden, weerspreekt de heer Schermer. De pro vincie past. het vastrecht toe in plaatsen waar het bedrijf ontzettend duur is en het betalen in 2 ter mijnen is dan het doekje voor het bloeden. En ver der past de provinclo een heel ander systeem van vastrechtheffing toe. Spr. meent verder, dat de on derhandeling met het P.E.£ï. over overdracht van j het bedrijf geen beletsel behoeft te zijn om de onbil lijke regeling uit den weg te ruimen. De overdracht kan wel nooit tot stand komen. Dat de afschaffing een minder verbruik zou veroorzaken, denkt spr. niet en spr. zou dat willen avonturen. Dat 2 jaar geleden het vastrecht met 25 ia verminderd, was een stap in de goede richting. De Voorzitter zegt, dat B. en W. verstandig ge noeg zijn om als blijkt dat het kan, een wijziging voor te stellen. Theoretisch zijn we allemaal voor afschafifng van het vastrecht Maar B. en W. wil len vastheid behouden. Avonturen of speculeeren is gevaarlijk. Het spijt spr., dat de heer Stam de cijfers niet in zijn voorstel heeft verwerkt. De heer Kaag: Die tegenstellingen hebben ook wij wel gezien. Voor den Voorzitter is de groote kwestio, dat het thans het juiste tijdstip ndet is om belangrijke wijzi gingen aan te brengen. Nu gezegd wordt, wat door hereen van de provincie beweerd is, wil spr. wel op merken, dat hem is gezegd, dat er veel en veel te weinig was afgeschreven. D© heer Schermer: Dat zijn koopmanspraatjes De Voorzitter: Maar die in mijn kraam te pas ko men. Spr. vindt dat nu eerst het rapport van het P.E.N. moet worden afgewacht en laten we ook eerst de rekening van 1927 bekijken. We zouden het punt dan tot de Septembervergadering kunnen aanhou den. De heer Van Lienen acht dat heelemaal niet noo dig. De heer Schermer voelde eerst voor aanhouden, maar nu uit de woorden van den heer Van Lienen valt op te maken, dat er toch geen goed praten aan is, laat dan de gemeenschap maar weten wie de on billijkheden willen handhaven. Spr. wil er den heor Duin nog op wijzen, dat de voorstellers zich ten der# niet onkundig achten. Zij hebben deze zaak niet voetstoots naar voren gebracht. Spr. zelf is er reeds Jaren mee bezig. Als do raad het voorstel niet aan neemt, moet hij er de consequenties maar van aan vaarden. Het is een ontzettend onbillijk iets. De heer Van Lienen zegt, dat het grootste gedeelte van het publiek de regeling niet onbillijk acht en dat bleek ook wel uit de cijfers Indertijd van Mevr. Kok-de Jager. De heer Schermer wijst er op, dat het hier niet betreft de groote of de kleine man, maar de verschil lende stroomverbruikers. De heer Van Lienen wijst er verder nog op, dat de heer Schermer toch zelf voorstander er van was om een winstbedrag in de gemeentekas te storten en spr. voorziet verder, dat als één stroomprijs wordt bepaald, nog meer petroleum zal worden verbruikt. De Voorzitter wijst erop, dat men afgescheiden van de publieke opinie, hier zijn stem uitbrengt zoo als men dat in het belang der gemeente acht De heer Duin wijst er nog op, dat toch bekend is dat als men in het groot koopt, men voordeliger uit is en dat idee is toch de heer Schermer als coöpe- ratiemam ook toegedaan. De heer Gutter wijst er echter op, dat dit hier niet het geval is. Spr. noemt zich zelf als voorbeeld, hij is, wat het vastrecht betreft van het bedrijf een goede klant en toch moet spr. niet minder voor den stroom betalen. Met 4 tegen 3 stemme» wordt het voorstel tot af schaffing van het vastrecht verworpen, voor afschaf fing stemden de heeren Gutter, Stam en Schermer. De heer Guttes: We komen weer terug. Voorzitter: De aanhouder wint. T« dure kaarten. B. en W. stellen voor, tot het verleenen van een eventueel benoodigd crediet van ten hoogste f 100 voor aanvulling en wijziging van de ligger der wegen, ten aanzien van oen tenaamstelling van on derscheidene wegen» Eenlge Jaron geleden zijn aan verschillende wegen andere namen gegeven, de post van f50 die beschikbaar is, ia voor de aanvulling van den ligger niet voldoende en vandaar dat B. en W. nog een crediet vragen van f100. De heer Schermer zegt, dat als hij geweten had dat die naamverandering f 100 moest kosten, hij zijn stem niet aan dat voorstel had gegeven, Maar bo vendien spr, is op de hoogte van die werkzaam heden en begrijpt niet dat f 100 noodig is. De heer Duin vraagt zich ook af, of dlie werk zaamheden niet o-pgeschort kunnen worden. De Voorzitter wijst op de provinciale voorschrif ten. Jarenlang zijn deze dingen opgeloopen. De heer Schermer ontkent dit. Het achterstallige is hersteld. De Voorzitter zegt, dat het nog niet klaar is, ter wijl de heer Duin 5 ét 10 jaar wil wachten. De heer Schermer meent, dat het niet zooveel be hoeft te kosten, de opzichter kan die kaarten wel maken. De Voorzitter oordeelt dat voor f1200 men niet heeft een opzichter die van alle markten thuis is. De heer Schermer meent, dat als de opzichter dit werk dan niet kan doen, hij het een ander moet laten doen en dat uit eigen portemonnaie moet betalen. Tenslotte wordt met 4 tegen 3 stemmen besloten, de f 100 niet toe te staan; voor het verleenen van het crediet stemden de heeren Gutter, Bijl on Van Lienen. De Voorzitter zegt wrevelig, dat dus f 50 zal wor den verwerkt en noemt aanbesteding. De heer Kaag vindt dat nog geen slecht idee. De Voorzitter merkt echter op, dat het Provinciaal ueatuur geen genoegen neemt met minder goed uit gevoerde kaarten, maar de heer Kaag zegt, dat even goed wel goed werk geleverd kan worden. Jaarli]k8che uitgaaf zou vorderen var. f 7000. jM*t i& begrip van de f1500, die voortaan als bijdrage van de polders gemist zullen worden, zou de Raad dm een meerder bedrag van f3500 disponibel tnoetm stellen voor de wegen qn hoe is dat mogelijk als men steeds belastingverlaging wil. De heer Duin vraagt zich af of een dergelijke uit gaaf voor den. tijd van 7 a 8 weken (vreemd el in gen» verkeer) ook wel gerechtvaardigd is. Hoe broeder d| wegen worden gemaakt, hoe zwaarder de rijtuigen U De Voorzitter merkt op, dat men de wijzer van dj 0 maatschappij niet achteruit kan zetten en raadt aaj maar taf te wachten de voorsellen van B. en W. ten aanzien van Laan- en Domweg. Hierna volgt sluiting. 12.30 1.— 1.05 1.20 1.20 1.30 2.30 8.— Wogverbreeding te Har gen. B. en W. stellen voor, over te gaan tot aankoop van strooken grond te Hargen, ter wegverbreeding, ter lengte van pl.m, 30, 27 en 50 meter en ter breedt9 van 150 meter, in totaal 160 M2., van de eigenaren K. Peijs en P. de Graaf. Door den brand die daar heeft plaats gehad, is wegverbreeding thans mogelijk. De heer Kaag achtte het beter, dat de verbreeding aan den oostkant werd gevonden, maar waar ver wacht wordt, dat daar niet zoo spoedig overname van grond mogelijk is, wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Aan de betrokken eigenaren: word» dank gebracht voor de prettige wijze waarop zij hun medewerking verleenden. De heer Gutter verlaat de vergadering. De kleine reddingsboei te Camperduin. Bij de rondvraag informeert de heer Stam naar de aanvrage om een kleine reddingsboei door de VV.V. De Voorzitter licht toe, dat V.V.V. te Groet voor heen oen groote reddingsboel verlangde., dio heeft gekregen en nu yeer een kleine reddingsboei vraagt. B. en W. vinden dat de V.V.V. daar dan zelf maar voor moet zorgen. De heer Duin zegt, dat een lichtere boei wel ge- wenscht is, maar spr. geeft toe dat men op dio ma nier aan den gang blijft. De heer Schermer wijst er op, dart de gemeente voor de reddingsmiddelen behoort te zorgen en de men schen het algemeen belang dienen Het resultaat is, dat, omdat de kosten maar f5 be dragen, V.V.V. te Groet een li oh tere reddingsboei krijgt Geen geld en daarom geen schoolmuren witten. De heer Stam wijst verder op de wenschelijkheid dat de muren van de school te Schoorl gewit wor den en in het portaal bij gepleisterd. De Voorzitter licht toe dat die werkzaamheden dit jaar niet uitbesteed zijn. Wel wil spr. deze punten noteeren, maar het zit 'm in do dubbeltjes. Straatverlichting. De heer Schenner zegt, dat de straatverlichting do laatste avonden niet (heeft gebrand en dacht dat dit tijdens het seizoen zou gebeuren. De heer Duin zegt, dat de Lichtcommissie daartoe gisteravond heeft besloten. De heer Bijl zegt, dat het vorig jaar 1 Augustus is begonnen. De heer Schenner wijst verder op de distels langs de wegen. In verband met deze opmerking zegt de heer Van Lienen, dat de Raad vroeger schouw hield, maar de Raad wenschte dat later niet meer te doen en zoo doende blijft schouw uit Toch is schouw zeer ge- wenscht De heer Duin vindt het dan beter dat een paar man tegen vergoeding daarvoor zorgt B. en W. zullen het onder de oogem zien. 3.50 4.20 4.20 I 4.30 I 4.50 4.50 5.20 0. 5.50 0.50 0.50 0.05 755 7.45 8.15 Het wegenvTaagstuk en de gemeentekas. berooide De Voorzitter doet nu mededeeling over het ingeko men schrijven van den heer Schermer, waarin deze wijst op den toestand der wegen en de vraag stelt of B. en W. voor afdoende verbetering willen zorg dra gen. In de kom van Schoorl is onvoldoende afwate ring; Groet en Camperduin en ook de Duinvoetweg veroischen betere verzorging. B. on W: vinden dat de Duinvoetweg voldoende ver hard is en overigens is het 't gemis aan geldmidde len, dat het college noodzaakt om niet datgene te doen wat ook zij zouden wenschen. Aanschaffen van een sproeiwagen, het behandelen der wegen mot goudalite of spramex, dat alles zouden B. en W. wel willen, maar de gemeente kan het niet betalen. De wethouder Bijl zou het al een stap in de goede richting achten, als bij de behandeling der begroo ting de Raad besloot tot aankoop van een grooter kwantum straatsteenen, spr. noemt 200.000. De heer Schermer meent, dat op goedkoops manier wel te Schoorl voor een betere afwatering kan wor den gezorgd en wijst dan verder op den toestand te Camperduin, zooals die Zondag ji. bleek te bestaan. Wie neemt het initiatie! De Voorzitter zegt, dat daar iemand het initiatief diende te nemen tot het in exploiatie brengen van een parkeerpark. De gemeente heeft daar geen grond en spr. zou het ontraden dat de gemeente zelf voor een parkeerpark gaat zorgen, want dan heeft zij het onderhoud ook. De heer Duin zegt, dat de groote droogte hier een voorname rol speelt en acht het geen kunst een ver langlijstje in te zenden zooals de heer Schenner doet Maar we weten toch allemaal, dat de gemeente geen geld heeft De heer'Schenner betoogt, dat de gemeente niet op den goeden weg is, want dat het zj. veel beter zou zijn een geldleening aan te gaan. De Voorzitter is het hiermee eens, maar de Raad wil het niet Spr. herinnert aan het plan voor een weg Bergen—'Hargen, dat in den duren tijd f 200.000 moest kosten, nu misschien f 100.000 en dat dan een 8.15 8.20 8.20 8.20 8.80 8.35 8.50 8.50 9.20 9.25 9.35 9.40 9.50 10.— 10.20 10.20 10.25 10.45 11.20 11.20 11.20 12.00 12.20 1250 12.30 12.80 12.50 12.50 12.50 1.20 1.25 2.25 3.20 4.00 4.05 4.20 6.45 0.15 0.20 0.50 7.25 750 7.35 755 7.45 8.00 8.05 8.15 8.20 8.20 8.30 8.35 8.35 8.50 8.50 8.50 9.45 9.50 9.55 1050 1050 1050 1055 1050 1150 Voor Zondag 29 Jolt .50 HAMBURG (395) Morgenconcert uit Berlijn. .30 HUIZE^ST (341) K.R.O. Morgenwijding. Spr. H, Ostendorp, lid van do Gilde der Klare Waarheid. „Het nieuwe Jerusalem". 50 HILVERSUM (1071) Adrien Bloclc spreekt n*. mens het Wachttoren Bijbel- en Tractaat Genoot.! schap over „De Waarheid"» .50 HUIZEN (341) N.C.R.V. Kerkdienst uit de Luth. Kerk, Wolfshoek te Rotterdam. Voor) Db. C. C. G. Visser. .20 HAMBURG (395) Concert uit restaurant Osl mann. HUIZEN (341) Lunchmuziek door trio Wiakf HILVERSUM (1071) Luchmuzlek trio Verhey. PARIJS (R.1750) Concert door het Local orkest HAMBURG (895) Concert door omroeporkest LANGENBERG (409) Mlddagooncort HUTZEN (341) Spreker pastoor J. van Schaal adviseur R.K. Werkliedenverbond. HUIZEN (541) Middagconcert uit Artis, HILVERSUM (1071) Aansluiting Kurhaus, tinée-concert o.l.v. Ignaz Neumark door het aidentle-orkest Solist Alfred Indig (viool). In dt] pauze pianospel van F. Pfeiffer. DAVENTRY (1000) Concert HAMBURG (895) VConcert door het orkest. KOPENHAGEN (1153) Concert. HUIZEN (341) K.R.O. Ziekenhalfuurtje. LANGENBERG (409) Vesperconcert PARIJS (R.1750) Dansmuziek. DAVENTRY (160) Pianorecital. HILVERSUM (1071) Vooravondconcert. HUIZEN (341, na 0 uur: 1870) N.C.R.V. Kerk- dienst uit de Gerof. Kerk te' Nederhorat den Berg. Voorganger Ds. J. Schelhaas Jzn. BRUSSEL (509) Concert door het omroeporkest HAMBURG (895) Concert uit café Walhoff. DAVENTRY (1600) Bach-cantate. PRAAG (349) Populair concert HUIZEN (1870) K.R.O. Spreker P. Hellker: „Bo 16 ringen in de toekomst der Radio". HILVERSUM (1071) Per»- en Sportbencntea Vaz Dlaa. HILVERSUM (1071) Kurhaus te Scheveningeo. Sollstenconcert. Het Residentie-orkest oJ.v. Prol Schneevolgt Solisten: 'Rae Robertson en Ethfll Bartlett (2 piano's). In de pauze liederen-recital Lotti Musken»Sleura. HUIZEN (1870) Concort- en Variété-avond. BERN (411) Concert en lloderen. KOPENHAGEN (1158) Concert HAMBURG (395) Operette Schwa Tot slot: concert uit café WaJlhof. LANGENBERG (469) Der Alte Papa Tot slot tot 12.20 nacht- en dansmi BRUSSEL (509) Kamermuziek. FRANKFURT (429) Concert door vereeniging. PARIJS (R.1750) Avondconcert BRUSSEL (509) Groot Symphonleooncert van Kurzaal te Ostende DAVENTRY (160) Concert door strijkorkest BERN (411) Concert door het stedelijk orkest PRAAG (349) Concort van de tentoonstelling tl Brtinn. FRANKFURT (429) Oude kamermuziek. (ongeveer) HUIZEN (1870) Persberichten Vai DIas. KOPENHAGEN (1153) Populaire muziek. BERN (411) Concert door stedelijk orkest r»*. (349) Concert.v. d. tentoonstelling tl PRAAG Brürin. HUIZEN (1870) Epiloog door het klein koor. KOPENHAGEN (1153) Dansmuziek. tentoonstelling W'pg AI VI VT Voor Maandag 30 Juli HUIZEN (841) Opening van het 4e Nationaal So- brietas congres te Nijmegen, door den voorz. J. G. Suring, lid Tweede Kamer. HAMBURG (395) Gramafoonplateh. DAVENTRY (1600) Gramafoonplaten. HILVERSUM (1071) Politieberichten. DAVENTRY (1600) Balladenconcert. HUIZEN (341) N.C.R.V. Orgelconcert HILVERSUM (1071) Lunchmuziek door trio Groeneveld. LANGENBERG (409) Mechanische muziek. PARIJS (R. 1750) Concert DAVENTRY (1600) Dansmuziek. HAMBURG (895) Concert uit Hannover. DAVENTRY (1600) Orgelrecital. LAGENBERG (469) Middagconcert HAMBURG (395) Concert uit Bremen-. KOPENHAGEN (1153) Namiddagconcert HUIZEN (341) N.C.R.V. zlekenuurtje. PARIJS (R. 1750) Namiddagconcert DAVENTRY (1600) Orkestmuziek. HILVERSUM (1071) Vooravondconcert door roeporkest solist L. H. Meerloo (cello). HAMBURG (395) Concert. LAGENBERG (469) vesperconcert. BRUSSEL (509) Concert door omroeptrlo. SCHEVENINGKN H. (1875) Beuraoverzlcht door Fin. Weekblad De Mijlpaal. HILVERSUM (1071) Causerie Mr. K. Bijlsma o- het 75-jarig bestaan der Franeker KaatspartlJ. DAVENTRY (1600) De grondslagen der muziek. PRAAG (349) Gewade muziek. HILVERSUM (1071) Politieberichten. HILVERSUM Liederenrecital door Helena Cah DAVENTRY (1600) Variété. HILVERSUM (1060) Wagner-volksconcert uit het Kurhaus to Scheveningen door het Residentii* orkest o. 11. v. Ignaz Neumark. Solist: Caroline Castendijk (zang), Sam Swaap (viool). In de pauze liederenrecital H. Cals. KOPENHAGEN (1153) Radioconcert PRAAG (349) Concert door het koor Sraetana HUIZEN (1870) Zang en plano. BRUSSEL (509) Gramafoonplaten. LANGENBERG (469) „Uit Opera's en Operetten tot slot tot 12.20 dansmuziek. BRUSSEL (509) Concert BERN (411) Schlager- en operette-avond. PARUS (R. 1750) Concert HUIZEN (1870) Orgelconcert daarna persberiob ten Vaz Dlas. BRUSSEL (509) Dansmuziek uit het casino Spa. DAVENTRY (1600) Concert. BERN (411) Concert Stedelijk orkest KOPENHAGEN (1153) Duetten voor viool altviool DAVENTRY (1600) Concert door omroe] PRAAG (349) Muziek. HILVERSUM (1071) Persberichten Va* DAVENTRY (1600) Dansmuziek. Ui ■•«ii viool seporlrtdM Diaa W

Schager Courant | 1928 | | pagina 6