DE OLYMPISCHE SPELEN. CIRCUS STRASSBURGER TE HELDER. Het Gymnastiek-tournooL Naderend einde van het Scherm-tournooi De Tragisch ongeral te Kijkduin. Binnenlandsch Nieuws. Denkt om uw rijbewijs! Het ZwemtournooL Gemengd Nieuws. De overstroomingen in Siberië. Wervelstorm in de Krim. Het slot De Vulkaanramp te Paloeweh. „Wij zijn verloren!" Groote brand te Zaandam. De Ruitersport. Boksen. r Holland houdt zich goed. •ebon don Frwuschen admiraal iu boord via do „Stroee- bourg" en kapitein Wisting aal desa nasporingen doen In het gebied, dat tussohen de „Helmland" en de „Hobby" te onderzoeken blijft De „Strasabourg" en 4e „Mloh&el Sara" zullen naspo- rlngen doen ln volle zee van de Zuidkaap af en verder zooveel mogelijk Oostwaarts. De „Quentin Roosevelt" heeft de deelneming aan de nasporingen beëindigd. Nobile door Mussolini ontvangen. Stefani meldt uit Rome, dat Nobile Donderdagmorgen door Mussolini is ontvangen om een eerste verslag uit te brengen over de schipbreuk van de Italia. opolagplMtoon over oon lengte van ruim 60 motor en een breedte van 15 meter roede in lichte laaie en viel er weinig ander» te doen dan het kantoor wn het aangrenzende woonhuis van den heer Foeth voor het vuur te vrijwaren. Eenige automobielen en buiten de opslagplaatsen gelegen materiaal gingen mede in vlammen op. Naast een partij koper ging met de opslagplaats verloren een groote partij leer, 1400 1500 riemschij- ven en een aantal nieuwe motoren. Van -de zijde van het personeel werd meegedeeld, dat in de opslagplaatsen steeds de grootste voorzich tigheid met vuur wordt betracht en geen enkele aanwijzing kan worden gegeven, hoe de brand ver moedelijk kan zijn ontstaan. De schade, die eenige tienduizenden guldens be loopt, wordt door verzekering gedekt. DE NEDERLAND SC HE DAMES-TURNPLOEG BE HAALT HET OLYMPISCH KAMPIOENSCHAP. SLACHTOFFER DER ZEE. Zooals in een advertentie in dit nummer wordt aan>- gekondigd, as het wereldcircus Strassburger van 14 tot en met 17 Augustus in Helder. Op (het weiland „De Ton" worden Dinsdag 14, Don derdag 16 en Vrijdag 17, eiken dag één voorstelling ge geven, terwijl Woensdag 15 Augustus 2 voorstellingen worden gegeven en wel 's middags om 2 uur en 's avonds om 8 uur. De directie wijst er met nadruk op, dat de middag voorstelling hetzelfde programma geeft als avond voorstelling, ondanks het feit dat de kinderen 's mid dags voor half geld entrée krijgen. Ook wordt er de aandacht op gevestigd, dat de 'laatste voorstelling op Vrijdag 17 Augustus in geen enkel deel zal afwijken van het programma der andere avonden. De voorver koop der kaarten heeft plaats in het Sigarenmagazijn van den heer K J. Zomer, Spoorstraat 104, Helder, en vanaf Dinsdag 14 Augustus 10 uur, aan het circus bureau. Wat het circus Straseburger is, hebben de voorstel lingen in Alkmaar getoond, waarover maar één roep van bewondering was. Wij herinneren ons nog leven dig ons bezoek aan Alkmaar. En met enthousiasme schreven wij over het daar genotene. Het circus Strassbuijger is met recht een reuzencircus met 4 mas ten, 3 maneges en daaromheen zitplaatsen voor dui zenden menschen. Zoo'n voorstelling in het Strass- tourger reuzencircus is een grootsch gezicht, daar dn alle drie maneges wordt gewerkt en daar steeds on geveer hetzelfde nummer wordt gegeven, zoodat allen goed zien kunnen. Het programma bevat maar even tjes 100 nummers en alles wordt met groot élan afge werkt. En het programma geeft u het beste, neen het aller beste wat er is en wij schreven in ons nummer van Dinsdag 19 Juni om. over de Alkmaarsche voorstel ling: Wij moeten hartgrondig verklaren, dat het een schitterend programma is, dat in bonte afwisseling als een film zich voor de toeschouwers ont rolt in snel tempo in onovertroffen orde en reeelmaat. Prachtige wilde dieren, als bruine beren en ijsberen, minstens een 12-tal leeuwen en leeuwin nen, schitterend in conditie kunstemakers en -maaksters in de lucht en op den grond, een keur- collectie van de edelste paarden, een 12-tal lieve pon- nies, aninstens een dozijn paarden van het edelste bloed in iedere manége, die door de heeren Strass burger werden voorgesteld in de bekende vrijheids- dressuren, echter zoo keurig en onberispelijk, dat het als nieuw en hoogst belangwekkend was. Dan weer zebra's, prachtige zebu's( bereden door schilder achtig uitgedoste ruiters, 'hoogspringende iguanaco's (een in Zuid-Amerika levend dier van het model van een hert, zonder gewei), een heel gezelschap drome darissen en kameelen, allen hun staaltjes van kun sten en dressuur vertoonend. Schitterend was het hoogeschool rijden door de familie Strassburger, de ^levende Paardencarous- sel" was inderdaad ongeëvenaard, 60 paarden van allerlei grootte tegelijk in de manége, geregeerd door één dresseur. Natuurlijk ontbraken niet de olifanten, hier waren er liefst 8 van die 'knapen tegelijk in de manége, en de dresseur deed er de knapste kunsten mee. Wij zeiden het reeds: de stoutmoedigste kunstenmakerijen wisselden de die- ren-dressuur al Het laatste deel van het programma werd uitge voerd in de z.g. Olympia-renbaan, dat was de drie manéges tot één gemaakt. Het Romeinsöhe staan- rijden, maar vooral het stoutmoedige oud-Romein- sche wagenrennen waren echte bravourstukjes en oogstten dan ook een uitbundig succes. We kregen een optocht te zien, als 't ware een tableau de la! troupe, die een overweldigenden indruk maakte. Hier kreeg men een pakkenden indruk over welke enorme middelen het circus Strassburger beschikt. En zoo schreven wij verder in volle bewondering j over wat wij zagen. Een ieder kan zijn conclusie nu wel trekken, dat een avond naar het Strassburger circus een avond van volop genieten is. TELEN HEBBEN NOG NIET AAN HUN VER PLICHTING VOLDAAN. Verdronken bij pogingen om een ander te redden. De zee heeft bij Kijkduin Donderdagnamiddag we der een slachtoffer geëisoht Op het vrije gedeelte, dus bulten het gebied van het badhotel, was daar omstreeks drie uur een dame te ver ln zee gegaan. Verschillende zwemmers, bet gevaar bemerkend, waarin de baadster verkeerde, begaven zich daarheen en wendden pogingen tot redding aan, welke met het beoogde succes werden bekroond. Vermoedelijk echter heeft ook aan de redding willen deelnemen de 40-jarlge heer F. L. W. Libourel, kapi tein der genie van het Ned.-Indlsche leger, die met zijn familie met verlof hier te lande vertoefde en die ter plaatse met eenige gezinsleden aan het baden was. Na eenige oogenblikken vermiste n..l mevr. L. haar man. Onmiddellijk werd getracht den vermisten bader op te sporen, doch het gelukte niet hem te vinden. ZCeret ongeveer een uur later wierpen de golven het lichaam van de kapitein aan wal. Toegepaste kunstmatige ademhaling, waarhij tweet dokters assisteerden, mocht niet meer baten, de levens geesten waren reeds geweken. Het lijk is daarop naar de algemeene begraafplaats overgebracht De tegenstelling tusschen onze mannelijke en vrou welijke vertegenwoordigers in 'het Gymnastiek-tour- nooi is een groote verrassing "gebleken. Bracht het wenk van onze turners-ploeg, behoudens een enkele uitzondering, in vele gevallen een mislukking, toen de turnsters het veld op kwamen, hebben de Nederland sche supporters hun hart kunnen ophalen. Reeds bij den opmarsch ging er een groot gejuich op. De ploeg zag er dan ook keurig uit in het wit en zwarte turn- costuum. Eerst werd aan brug gewerkt. Pittig werd er geturnd, maar ook het ensemble was buitengewoon. De oefenstof was met .talrijke moeilijke vormen door vlochten, die echter voor onze dames geen moeilijk heden bleken te zijn. En naar mate optreden vorderde, bleek maar al te duidelijk, dat onze turnsters zich een hoog puntenaantal zouden verwerven. Ja, het hoogste aantal punten is het zelfs ge worden, zoodat ze hiermee het aantal land en-overwin ningen op v i e r gebracht hebben. De totaal-uitslag is: Nederland (Olymp. kampioen) Italië Engeland Hongarije Frankrijk In de beslissing sabelschermen, die heden (Zati dag)morgen zal vallen, zijn geplaatst: 3 Hongaren Italianen, 2 Franschen, 2 Duitschers benevens de (i derlanders: A. E. W. de Jong en J. v. d. Wiel. Het is een succes, dat ten minste 2 Nederlandei?| dit zware sabeltournooi in de finale gekomen zijn.] zullen het hard te verantwoorden hebben vandj] De finale brengt de crème de la crème der sabelsch mers op den looper. Petschauer de Hongaar zal i g.' als le uit den strijd komen, doch er zijn er meer, om den 2en en 3en prijs zullen vechtcn_Jx>t het uil ste. Onze beide landgenooten zullen hun uitei krachten geven. Een strikte en ier zake kundige ji zal noodig zijn om dezen laatsten grooten strijd beoordeelen en te berechten. Di erui Drie ifl v B' GJ TE! 317.25 289.— 285.25 256.50 244.50 114 PLAATSEN EN 41000 HECTAREN LAND OVERSTROOMD. Wolff meldt uit Mexico: Het hoogwater in het Verre Oosten neemt af. In totaal zijn 114 plaatsen en 41.000 hectaren bouw land overstroomd. De schade wordt volgens de voorloopige schattin gen op 17 millioen roebel geschat VISSCHERSBOOTEN IN NOOD. V. D. verneemt uit Kowno: .Naar uit Moskou gemeld wordt, woedt in de Krim reeds sedert drie dagen een hevige wervelstorm. De havens aan de Zuidkust zijn voor de schepen niet toegankelijk. De storm heeft groote schade toege bracht aan de bosschen en de in jaren niet meer herstelde kasteelen. Van visschersbooten zijn nood signalen uit volle zee ontvangen, doch er konden geen reddingsbooten worden uitgezet. Prins Hendrik huldigt de turnsters en de leiders. Donderdagmiddag, even vóór 5 uur, kwam prins Hendrik op de eere-tribune en onmiddellijk daarop werd de ceremonie protocolaire gehouden. Onder groo te spanning en doodsche stilte werd de uitslag van het tournooi door den luidspreker bekend gemaakt. Een geestdriftige ovatie volgde en toen de muziek kapel ons volkslied inzette, stond het Stadion als één man recht. Langzaam klom onze driekleur aan den middennmast; op het terrein hadden onze Olympische kampioenen zich opgesteld, geflankeerd door de Ita- liaansahe en Engelsche ploeg, waarvan de eerste den Olympischen groet aan de vlaggen bracht. Het pu bliek zong met vuur het volkslied mee. Toen de laatste tonen waren weggestorven, brak opnieuw een geestdriftig gejuich los; op de deelne merstribune werd de Nederlandsche „yell" aangehe ven. De leiders van onze damesploeg werden gehuldigd met een ennormen krans en bloemen. Daarna mar cheerden de dames, onder het spelen van den turn- marsch tot voor de eere-tribune een maakten front. Prins Hendrik begaf zich naar de groep en wensch- te ieder der leden en de leiders persoonlijk geluk. Het publiek barstte na deze spontane daad van den Prins opnieuw in een luid gejubel los, terwijl de turn sters afmarcheerden. Het was een mooi oogenblik, dat bij allen, die aan wezig waren, zeker nog lang in herinnering zal blij ven. j» De belangstelling voor het zwemtournool van Dond wr<: dag was zoo groot, dat bereden politie er bij te j 'A& moest komen om het publiek in bedwang te houd Dezen dag zijn vele beslissingen gevallen, terwijl grootste verrassing was, wellicht de grootste van I heele zwemtournool, dat de groote Zweedscte zwemnl^J] Arne Borg door een Argentijn wordt geslagen, daardoor het Olympisch kampioenschap behaalde. Na enkele series van het torenspringen te heb) afgewerkt, waarin Nederland tegen springers Desjardins, Riebschlëger, Philips en anderen niet ti kans maakt, komt eerst de finale van de 100 Meter rugzwemmen hea Wereldrecord Kojao (Amerika) 1 min. 1/5 vens Olympisch record. Beide records weet hij te handhaven met 1 81/5 sec. Het wereld- en Olympisch record is weer met oen seconde verbeterd. Hilda Schrader (Dultschland) Olymp kampioene 200 meter schoolslag dami De Nederlandsche zwemster, Marle ron een prachtige tweede. DRIE KAMPONGS OP FLORIS VERWOEST. ELF DOODEN. De Provinciale griffie van Noord-Bolland verzoekt ons er nogmaals de aandacht op te vestigen, dat ve len, die thans in het- bezit moeten zijn van een rij bewijs volgens de nieuwe bepalingen der Motor- en Rijwielwet, nog niet aan hun verplichtingen hebben voldaan. Ondanks het groot aantal aanvragen, dat ter pro vinciale griffie te Haarlem is ingekomen, bestaat toch nog het vermoeden, dat velen die in het bezit zijn van een rijbewijs, gedateerd vóór 1 November 1925 nog niet hun aanvragen om afgifte van een nieuw rijbewijs hebben ingezonden. Ter voorkoming van moeilijkheden, vrage men het nieuwe rijbewijs spoedig aan. Er wordt ook nog op gewezen, dat zij, die in het bezit zijn van een rijbewijs, afgegeven in de maan den November en December 1925, of in de eerste maanden van het jaar 1926, eveneens zoo spoedig mogelijk een nieuw rijbewijs dienen aan te vragen. De geldigheidsduur hunner oude kaarten, 2 jaar en 8 maanden, is thans geheel of nagenoeg verstreken. Aanvraagformulieren zijn aan de provinciale griffie en aan alle gemeentesecretarieën van Noord-Hol land verkrijgbaar. Vijf prauwen het land in geworpen. Omtrent de aardbevingsramp op het eilandje Pa loeweh in Ned. Indië (zie elders in dit nummer) wordt door het persbureau Aneta nog het volgende uit Batavia geseind: Op de kust van Flores ten Zuiden van Paloeweh zijn drie dorpen verwoest, waarbij tien personen ge dood werden en een aantal liebt gewond. De vloed golf wierp vijf prauwen het land in. Maar de be manning bleef ongedeerd. De Rokatinda op Paloe weh stoot nog steeds rookkolommen uit. Later: De resident seint op 9 Augustus: „Ik ben heden morgen uit Paloeweh vertrokken en heb den. gezag hebber van Maoemere, een missiearts en een ver pleger achtergelaten. Op den wal van Flores zijn de kampongs Maoereh, Maha en Maoesambi min of meer geteisterd. In Maoereh zijn zeven huizen vernietigd en zes dooden. De kampongs Maha en Maoesambi hebben weinig geleden en in elk van de kampongs werden twee personen gedood en eenige lichtgewond. Ik heb den hulpgezaghebber van Endeh en een verpleger met verbandmiddelen op den wal van Flores achterge laten. Nog zijn vijf handelsprauwen vernield, die na melijk bij Maoereh diep op de kust geworpen werden. De opvarenden zijn gered. LAATSTE MOMENTEN DER F-14-BEMANNING. Hoe de marconist de buitenwereld van den ondergang van schip en bemanning hond deed. OVER EEN LENGTE VAN 50 METER WOEDDE HET VUUR. Voor tienduizenden guldens aan schade. Te Zaandam is gisternacht door tot nu toe onbe kende oorzaak brand uitgebroken in de opslagplaat sen van de firma A. Foeth, handel in oude en nieu we metalen, aan den Zuiddijk. Omwonenden werden uit hun slaap gewekt door kort op elkaar volgende knallen, welke vermoedelijk veroorzaakt werden door het ontploffen van blikken bonzins. Toen do brandweer tor pL&atse kwaca, stonden de De Tribuna geeft het een en ander weer uit de ge sprekken, die tussohen den marconist van de veronge lukte duikboot F 14 en dien van de duikboot F 15 ge voerd zijn, toen de F 14 reede was gezonken. Op den roep van de F 15 antwoordde de telegrafist van de F 14: „Wij hebben 6 dooden te betreuren, het water is In het achterstuk van de boot binnengedron gen, de boot ligt op den bodem/ de stand van de duikboot is bijna verticaal." De F 14 seinde spoedig daarop, dat er giftige gassen aanwezig waren, door het contact van de accumulatoren met het zeewater ontstaan. Het zeewater was bij de pogingen van de duikers om de duikboot door middel van buizen van lucht te voorzien, binnengedrongen. De bemanning deelde mede, dat de luchttoevoer geen verademing bracht en dat zij zich als gevolg van de gasontwlkke- ling in een ernstigen toestand bevond. De marconist seinde verder aan de redders zich te haasten. Gedurende den nacht waren de duikers gedwongen, wegens den zwaren zeegang, om het werk te staken. Tegen 11 uur 's avonds werden de signalen van den marconist der F 14 voortdurend zwakker. De redders vernamen nog duidelijk de woorden „Wij zijn verloren!" Toen werden nog enkele punten en zwakke strepen door den radicntelegrafist van de F 14 overgebracht en tenslotte volgde een diep stilzwijgen. Na de lichting van de boot en nadat deze geopend was, vond men den dooden marconist voor zijn toestel, op welks toetsen nog altijd zijn levenlooze hand rustte. Mussolini heeft gelast, dat Vrijdag, den dag van de begrafenis van de slachtoffers van de F 14, allo open bar# gebouwen halfetok moerfea vlaggen. Zwitserland Olympisch kampioen in het landentournooi. Gister, Vrijdag.was de laatste dag van het Olym pisch gymnastiek-tournooi. Het was ideaal weer voor de turnsport, ideaal ook voor de toeschouwers, die desondanks niet in grooten getale waren opge komen om den laatsten dag nog mee te kunnen genieten. Wedstrijden werden gegeven in de onderdeelen vrije oefeningen en paardspringen. De Joego-Slaven 1 en Tsjechen blonken hierbij uit, zeer in tegenstelling met de Engelschen, die al heel weinig presteerden, i Ook de Nederlandsche ploeg kwam nu eens goed 1 voor den dag. De orde-oefenigen die hier te lande reeds twin- tig jaar geleden afgeschaft werden, doch in het bui tenland nog als een voornaam onderdeel der vrije oefeningen beschouwd worden verliepen vlot en de oefeninigen zelf maakten een gunstigen indruk. Einduitslagen van den persoonlijken gymnastiek- wedstrijd, 1. G. Miez (Zwitserland) 247.50 punten, Olympisch kampioen; 2. Hanggi (Zwitserland) 246.623£; 3. Stukelj (Joegoslavië) 244.873$. In het landentournooi was de uitslag als volgt: 1. Zwitserland 1718,623$; 2. Cechoslovakije 1712.25; 3. Joegoslavië 1648.50; 4. Frankrijk 1620.75; 5. Fin- lland 1609.25; 6. Italië 1595.6234; 7. Amerika 1519.123$; 8. Holland 1365.123$; 9. Luxemburg 1361.50; 10. Hon- gafije 1344.75; 11. Engeland 1205. De besten van ieder land zijn: Zwitserland: G. Miez 247)4;; Cechoslovakije: H. Vach 242.873$; Joe goslavië: L. Stukelj 244.8734; Frankrijk: Solbach 241.623$; Finland: M. Nijberg en H. Savelainen, bei den met 243.75; Italië: R. Neri 2433*; Amerika: A. Jochim 21825; Bolland: Melkman 1993$; Hongarije: I. Pelle 23234; Engeland: A. Whitvord 18534. Wij laten hieronder nog de uitslag van den per soonlijken wedstrijd aan Rek, Brug, Springen en aan alle toestellen volgen: Rek: 1. Miez (Zwitserland) 5750 p.; 2. Neri (Italië) 57 p.; 3. Mack (Zwitserland), 56,75 p.; Brug: 1. Vacha (Cechoslov.) 56,50 p.; 2. Primozic (Joegoslavië) 56,50 p.; 3. Hanggi (Zwits.) 54,25 p. Springen: 1. Mack (Zwits.) 28,75 p.; 2. Loffier (Cechoslov.) 2850 p.; 3. Dergane (Joegoslavië). Aan alle toestellen: 1. G. Miez (Zwitserland) 247.50 p.; 2. H Manggi (Zwitserland) 246.6234i p.; 3. L. Stukelj (Joegoslavië) 244.8734 p 4, 5 en 6. M. Ny- berg en H. Savelainen (Finland) en J. Primozic (Joegoslavië) 243.75 p. Het landenklassement in den samengestelden rui- terwedstrijd luidt thans: 1. Holland met 4965.66 pt: 2. Noorwegen, 4832.68 pt.; 3. Zweden, 4671.56 pnt.; 4. Duitschland, 4603.04 pnt; 5. Polen, 4347.42 pnt. Alle andere landen zijn als team uitgevallen. (Holland staat dus altijd nog aan den kop. Bij de bokswedstrijden wint Van Klaveren (Hol land) op punten van Devine (Amerika) en plaatst ziöh daardoor in de (halve beslissing. De Hollander bokste een goede partij tegen den Amerikaan. Jammer, dat de zenuwen vaak zulk een groote rol spelen en noodlottig kunnen worden. Van Klaveren echter deed zijn werk uitstekend. Hij had een lastigen tegenstander, die rechts voorstond en hem niet met rust liet. Hij beheerschte echter gedu rende bet ge'heele verloop van den strijd het gevecht en bracht dikwijls zijn tegenpartij in gevaar door de korte hoekstooten op de kin, die bijna altijd doel troffen. JKX fe ,4e Beslissing schoon&prlngen dei Waar de Vereenigde Staten voor dit nummer 1 hebben uit veel materiaal is het begrijpelijk, dat Yankee-girls buitengewoon uitblonken. all De uitslag is: 1. Olympisch kampioene Meany (Ver) he St.) 78.62 p.; 2. Coleman (Vor. St.) 73.38 p.; 3. Poys (Ver. St.) 75.62 p.; 4. Meudtner (Dultschland); 5. Bc Kt (Duitschland): 6. Söhnchen (Duitschland.) lic Mej. Klapwijk, onze vertegenwoordigster, plaatste i in dit tournooi zevende. dli Ju in Beslissing 4 X 100 Meter vrUe slag, du Weer is Amerika vooraan, doch onze Nederlandi zwemsters houden zich taai, doch hot blijkt tevergi want tengevolge van te vroeg starten van een der d neemsters wordt Nederland gedlsquallfi&eerd. Na de uitslag blijkt, dat de Amerlkaansche damen nieuw Olympisch record hebben gevestigd, _n.l. 4 J 47 3/5 sec. oud record, van Woensdagmorgen 4 l 55 3/5 sec.) De uitslagen: 1. Vereenigde Staten, 4 min. 47 3/5 2. Engeland, 5 min. 2 4/5 sec.; 3. Zuid-Afrlka, 6 13 2/5 sec.; 4. Duitschland;, 5. Frankrijk. Nederland noteerde 5 min. 4 sec., dus had fèitelljli derde plaats veroverd. v Hh kei gen E gGV E der pla r I* ■P' wa ter Vi Di ha Mi poi oei ge pil he va ko Het wereldrecord voor 200 meter schoolslag handen van Hilda Schrader (Duitsohland) met 8 111/5 sec., tevens Olympisch record. Ondanks dat zij ditmaal een slechten start heeft, zij ook nu weer kampioene te worden De schitter* prestatie van onze landgenoote, Marle aron, die de vierde positie de tweede plaats weet in te nen wordt luide toegejuicht, zoodat de lucht cr van dai De uitslag is: 1. Schrader 3 min. 12 3/5 sec.; 2. ron 3 min. 151/5 sec.; 3. Mühc, 3 min. 17 8/5 sea; Jacobson; 5. Hoffman; 6. Hazollus. 400 Meter vrije slag heeren. De gn ste verrassing van het zwemtournooL Wereldrecord Arne Borg (Zweden) 4 min. 501 sec. Olympisch record J. Wijsmüller (Amerika) 5 41/ 5sec. In dezen grooten strijd neemt Arne Borgi kop en op 50 meter heeft hij reeds vier meter sprong, welke hij op 100 meter nog vorgroot, zoodat voorloopig veilig la. Niemand let op den Argentijn, Zorllla. De laatst! meter. Daar gaat de spurt. De Australiër Charlton dert, nog één meter is hij voor, maar een ontzag spurt van Zorilla doet dezen de anderen voorbijloi en hy tikt als eerste aan. Charlton passeert Boi de laatste meters en wordt tweede. Borg wordi komen ultgezwomen uit het water getrokken en i 0p op den wal eenige minuten rusten voor hij bijkon ge Zorilla veBtigde een nieuw Olympisch record. Uitslag: 1. Zorilla (Argentinië) Olympisch kamp! 5 min. 13/5 sec.; 2. Charlton (Australië) 5 min, sec.; 3. Arne Borg (Zweden) 5. min. 4 3/5 sec.; 4. Cri (Amerika); CJapp (Amerika); 6. Ruddy (Amerika). Marle Braun eerste in wereldrecor In de tweede serie van het 100 meter rugzweffl voor dames straten 1. Marle Braun, (Nederland) Harding (Engeland), 3. Llndström (Ainorika), 4. MM (Australië). De aanmoedigingen voor de snelle Nederlandsche 1 ken luide op. Op 50 m. ligt ze gelijk het Llndström, c in de spurt wint ze met een halve meter voorapH Het, publiek heft den nieuwen Nederlandschefl J strijdkreet aan en het heele Stadion brult mee, all#' tenlandsche oorlogskreten overtreffend. Uitslag: 1. Braun, 1 min 21 3/5 sec. (Nieuw wen en Olympisch record); 2. Lindström, 1. min. 23 sec: Harding, 1 min. 27 4/5 sec. In het torenspringen-Kiames plaatst zich Marie tweede in haar serie, terwijl Mej. Vierdag in den 1001 ter vrije slag in de halve beslissing komt. Het succes onzer dfl" Voor onze Nederlandsche dames was deze dag groot succes. Wanneer wij releveeren, dat onze dtt op de personeele banen allen geplaatst zijn, dan beh het geen betoog, dat Nederland een buitengewoon f figuur heeft geslagen op dit Olympisch zwemtoufl Het grootste succes was ongetwijfeld de prestatie' mej. Marie Braun, populair gezegd dus Zus Brau& 100 Meter vrye slag hef In de 100 meter vrije slag voor heeren Arne Borftj op de 400 meter zoo'n zware nederlaag geleden r verschijnt niet aan den start. De Amerikaan Weismuller slaat een nieuw Olyöf* record in 58 3/5 sec., dus binnen de minuut Dit 1« een geweldige prestatie, doch hij heeft den indruk' wekt, nog harder te kunnen.

Schager Courant | 1928 | | pagina 10