ISEPHINE BAKER IN DEN PAAG AANGEKOMEN. ZIJPE. SCH00RL. ALKMAAR. HARENKARSPEL. CALLANTS00G. BARSINGERHORN. LANGENDIJK. WIERINGERWAARD. MEDEMBLIK. NIEUWE NIED0RP. Pluimvee. et bloemen en muziek ingehaald. Politieke meetings op Zondag. Uit onze Omgeving. De ziektegevallen op de „Insulinde" Brutale inbraak te Hilversum. Ongeval met een cavalerie-paard. Het vliegongeluk te Heerlen. Marktberichten. ■0008 EIERFRODUOTIE BIJ EENDEN. i llrectie van Bertel'e O li ©fabrieken te Amater- 4. Omval, schrijft ons: '5 October 1927 haalden wij van Tonsel, jonge ndi Campbell eenden van begin April, welke in r," jber met den leg begonnen waren. Ze hebben dit [en gemiddeld per eend gelegd: t« met 15 October gt! -31 October ,pp -30 November e-31 December _31 Januari 1928 eg -29 Febrauri gï; -31 Maart ac -30 April 1, -31 Mei -30 Juni -25 Juli 35 eieren 14 eieren 29 eieren 29,3 eieren 28,7 eieren 28,7 eieren 30 eieren 29,3 eieren 29 eieren 28,3 eieren 23,7 eieren 305 eieren gemiddeld 305 eieren per eend. Ze leggen nog 1 dag; de eierproductie is nog niet verminderd, jenden worden uitsluitend gevoed -met „Ber- unstkorrel" en eten hiervan zooveel ze lusten, ijl dering hiermede is veel eenvoudiger en de C kosten, thans 2 cent per eend per dag, zijn niet fdan het gemiddelde met visch, garnalen en |{)e'eieren zijn van hoogfijnen smaak, zoowel t eendenbout, daar de kunstkorrel gezond h en geen visch bevat; dit zijn dus groote voor f De dieren krijgen geen groenvoer, hebben Ewemwater maar alleen drinkwater en loopen [kippen in de ren. In Volendam, Landsmeer, iat men er meer en meer toe over de meer •lieve Khaki Campbell eenden te hóuden en Jftend te voeren met „Beitel's Kunstkorrel". endenhouders te Tonsel bij Harderwijk voe- 1 ook „Bertel'e Kunstkorrel" aan de eenden. ELDIOE DRUKTE OP HET STATIONSPLEIN. Een Ietwat dwaze vertooning. waarop hij bemerkte dat er iets haperde, moeten kunnen vaststellen. Hij is toen toch weer direct de lucht in gegaan, Het was overigens voor het eerst GEEN ENKELE REDEN OM TE VERBIEDEN. I da! Gesper op deze machine vloog. De piloot, die het vliegtuig in den regel besturde, was met vacan- tie. De Gesper is naar het Huis van Bewaring te Maastricht overgebracht. Op de vragen van den heer Braat betreffende het weigeren van toestemming tot het houden van po litieke meetings op Zondag en van politieke rede voeringen op openbare wegen en pleinen, antwoord de de Minister van Binnenl. Zaken en Landbouw, dat hem geen klachten hebben bereikt over volks- opeenhoopingen en verstopping op de verkeerswegen als in de vragen bedoeld. Indien de z.g. politieke meetings het karakter dra gen van vergaderingen in de open lucht, regelt art. 18 der Wet op het recht van vereeniging en verga dering de wijze, waarop daartoe toestemming moet woroen verleend. Overigens betreft deze aangele genheid toepassing van üe plaatselijke politieveror deningen, zoodat voor den minister hier geen ter rein van werkzaamheid is gelegen. DE KWESTIE NOG IN ONDERZOEK. In antwoord op de vragen van het Tweede Kamerlid Albarda in verband met de onlangs aan boord van de „Insulinde" voorgekomen ziektegevallen, heeft mi nister Van der Vegte voorloopig meegedeeld, dat de kwestie In Ned.-Indië nog in onderzoek is. Zoodra de minister van Koloniën de uitkomet van dit onderzoek zal hebben ontvangen en cok het zijnerzijds ter zake ingesteld onderzoek zal zijn afgeloopen, zal de beantwoording der vragen van den ueer Albarda zoo spoedig mogelijk volgen. DE DIEF DOORSNUFFELD ALLE VERTREKKEN. Gisternacht is ingebroken in de villa van de fa-1 milie Doyer aan den Utrechtschen Weg te Hilver-1 sum. De dader is door verbreking van een ruit op zijde van het huis, binnengekomen. Hij heeft zon-1 der dat de familie er iets van kon bemerken, alle kamers doorsnuffeld. In de huiskamer vond hij tenslotte een kistje, in houdende ongeveer f500, hetwelk hij zich toe eigende. De politie meent, in verband met verschillende om standigheden, dat er geen verband bestaat tusschen deze inbraak en de serie inbraken van den laatsten tijd in het Gooi. ephlna Baker, de bekende neger-danseres en re- Wfyer ls gistermldag ln Den Haag aangekomen om gedurende eenigen tijd in de revue „Van mond ^ond" ln Scala op te treden. Het was een geweldige van mensohen, die tegen vijf uur het plein voor tatlon van de Hollandsche spoor vulde, om de ge- 641 e danseres een schitterende ontvangst, te bereiden. er een muziekkorps, een reeks van dure automo- n, politie te voet en te paard. ilf vijf. Op het perron, waar het Parijsche gedeelte )dt en trein uit het Zuiden stilhoudt, is het stampvol, e houdt er een groot stuk vrij, waarop men veel n van het comité van ontvangst fotografen, perateurs enz. in drukke actie ziet, hoewel er voor niets te doen is. Men reikhalst om over den haag nieuwsgierigen heen te kijken en vecht om een iq op een bagagewagentje. En dit alles voor Jose- k e, schrijft de Haagsche corr. van de N.R.Ct. I Ja het gesprek van het oogenblik. En geloof nu niet, [het alleen leegloopera zijn, die op deze wijze hun •telling voor het negerinnetje demonstreeren. men ziet ook gezeten burgers me teen positie, ï&ren, menschen van wie men in het gewone doen Jkt geen ijdelheidsjagerij zou verwachten. Natuur- lomen zij er wel niet voor uit, dat zij om haar Ren zijn en moesten zij toevallig op het perron maar intusschen... De politie heeft handen vol K om hen in toom te houden. Dat wordt nog erger ineer de trein eenmaal binnen is. De andere relzl- I. hebben moeite zloh door het volK heen te dringen, ir Jo8«phine laat zich nog niet zien. De begroeting lang, zij krijgt een boeket en er moeten ondanks statie van haar luchtige kleeding vele koffers laden worden eer de stoet zich eindelijk in bewe- kan zetten en Josephine's cafe au lalt-kleurlg ge- zich aan ons zal vertoonen. Een heer bij haar die larkies Zoo en Zoo wordt genoemd, haar echtgenoot fr men verzekert een blague, naar van anderezijde It beweerd. De heeren van het comité dringen om 1 heen, de politie werkt met de ellebogen om het lek op een afstand te houden en onderwij] gaat een it met de Nederl. kleuren voorbij, waarachter Ine's gelaat is verborgen. Langzaam gaat zij de af en zoo gauw men dat in de gaten krijgt, loopt naar de andere trap vanwaar, men haar kan zien imen. Een neger achter ons, die haar ln het oog gekregen, brult met een verwei»3ching uit, dat zij tegenvalt Het arme ding! Hoe zou zij nog mee- na xoo'n reclame. Josephine echter is intusschen >r de controle en krijgt daar een ovatie. Een heu- ovatie. Een man, die ons zoo pas nog gevraagd of dat nu „die filmster" is, zwaait nu opeens geest- Ug met zijn hoed en brult hoera. Dit ls dan dus de ie menigte is Josephine zoek geraakt 4 tien alleen nog bereden politie, dis ruim baan kt en de hoop publiek, die opeenklit rondom de uit elkaar tracht te drijven! Het gaat moeilijk, «Indelijk kan de stoet het muiiekoorps voorop, Nkken. Men zou het niet gelooven, maar het Is beuich soo, dat er aan den Stationsweg duizenden «chen opgepakt stonden en dat het voor Scala, waar- Joaephlna haar schreden richtte, zoo vol was, dat •«n mènsch meer bij kon. Toen wij er op Josephine's wpoor aankwamen, was er een gedrang van belang, ut Josephine was wel binnen, maar vertoonde zich volks van het bordes en strooide bloemen uit ter- muziek... het Wilhelmus, ons eerwaardige Wil- iua, speelde. Daar zag men dezelfde tooneelen als Stationsplein: opgewonden mensohen, die met «waaiden en schreeuwden of hun leven er- afhing. Tot Josephine werkelijk verdween. Binnen zij in een reeks van poses gefotografeerd en ge- met haar echtgenoot en gevolg. Toen volgde er Aee met een welkomst-speeoh van den heer Pedro «tt, secretaris van de Société des Auteurs et Com- #urs, waarvoor Josephine ln het Fransch met een Voorden bedankte. En toen ging zij wan het hand- dingen zetten en handjes geven aan al degenéh, "zn haar voorgesteld werden. Met haar witte tan kte zij iedereen daarbij even gul toe en overi- gedroeg zij zich volkomen als Iemand die cooiets long gewend is. Wat zij dan ook is. 1 f I.perSOon vaJt veel te «eggen, zooals ieder- et, die haar ln het gewone doen gezien heeft Zoo Jr«vi0p 8traa* tegenkwam, zonder te weten, dat ephlne Baker was, zou men wellicht niet eens Want mooi 18 *8 allerminst Haar I al uïv Gld 18 haar STazleuze kleine figuurtje. Met s tut vrouwtje een moderne beroemdheid, die «f ,avonc* (en dat is voor wat zij gewend et veel) voor eenige nummers van haar dans- ,r£0 r: en ?rengt honderden Hagenaars, zelfs xon- r ow616! ^aar oolt ln haar elementair costuum en In» ®n^aJre kunst den dans, hebben gezien, in op- DslnKAw 6e? filosofisch aangelegde naturen aan m. UjZou kunnen brengen over onze wonderbaar- hu, a<uihdd. nt^Uda a»*- IN DE IJZEREN PIN VAN EEN PASSEERENDE VRACHTAUTO GESPRONGEN. Hedenmorgen circa Kalf twaalf bevond zich de milicien J. S. van bet zesde regiment veldartillerie te Leiden, met twee paarden, waarvan hij er een bereed, op den Rijnsburgerweg te Oegstgeest, toen beide paarden schrokken voor het opwaaiende zeil, waarmede een partij langs den weg opgestapelde bloemkool was bedekt. Het paard, waarop de milicien gezeten was maak te een zijsprong en kwam met de linkerdij in een ijzeren, pin van een juist passeerenden vrachtauto van den heer G. Verheul uit Waddinxveen. Hiet li chaamsdeel werd geheel opengereten. Binnen kor ten tijd was het paard doodgebloed. Hiet cadaver is naar het openhaar slachthuis te Leiden overgebracht. DE TOESTAND DER GEWONDEN. Het onderzoek naar de oorzaak wordt voortgezt. Men meldt uit Heerlen: Bij informatie gistermorgen aan het ziekenhuis werd meegedeeld, dat de toestand der daar ver pleegde gewonden goed was. Voor de meest-ernstige bestaat redelijke kans op herstel. De justitie uit Maastricht was Maandagmiddag van 6-—93^ uur andermaal op het vliegterrein voor het onderzoek naar de oorzaak van de ramp en naar een even^ueele schuld van den piloot. Om half zeven werd ook de piloot Gesper naar het vliegveld overgebracht. Hij is daar langdurig verhoord. Voor wat betreft de technische kwesties geschiedde dit door ir. v. d. Maas van den rijksstudiedienst voor de luchtvaart in Den Haag. Positieve mededeelingen omtrent de oorzaag van de ramp kunnen nog niet worden gedaan. Dé justi tie zet haar onuerzoek voort en wordt bijgestaan door experts op het gebied van vliegtuigmotoren. In afwachting van het verdere onderzoek blijft de piloot in verzekerde bewaring. Deze heeft 18 maan den tijdens -den oorlog aan het westelijk front ge vlogen. Hij was in het bezit van een zoogenaamd Zuias8ungsschein een bewijs voor de luchtvaardig- heid van het vliegtuig, en een Führerschein, het di ploma van bekwaamheid voor den vlieger. Tegen half tien werd Gesper naar het politiebu reau teruggebracht. Het bevel tot in bewaring stel ling van den piloot, gegeven door den commissaris der politie, is geldig tot Woensdagmiddag 12 uur. Daarna kan de justitie het met twee maal 24 uur verlengen. De sectie op de lijken der slachtoffers iB gister verricht. De bezoekers op het vliegterrein waren verzekerd voor een totaal bedrag van f60.000. Mede in ver band met deze verzekering, doch ook ter vergemak kelijking van het onderzoek der justitie, raadt de commissaris der politie in een publicatie een ieder, die een verwonding heeft opgeloopen, aan, zich op het hoofdbureau van politie aan te melden. Er zijn nl. nog verscheidene gewonden, wier namen niet bekend zijn. Deelneming: Uit Heerlen wordt medegedeeld, dat de loco-bur gemeester dier gemeente,, de heer Schroeder, in op dracht van de Koningin een bezoek beeft gebracht aan de gewonden bij het vliegongeluk aldaar, die in het St. Josephziekenhuis worden verpleegd. Dan zijn bij den heer Schroeder telegrammen in gekomen van de Koningin, de Koningin-Moeder en den Commissaris der Koningin in Limburg. In de ze telegrammen wordt deelneming betuigd aan de nagelaten betrekkingen van de slachtoffers van de vliegramp en met de gewonden. Verder wordt ver zocht te melden hoe den toestand der gewonden is. De heer Schroeder heeft gistermorgen persoonlijk de telegrammen in kennis van betrokkenen ge bracht. De oorzaak. Op verzoek van ir. v. d. Maas heeft verder de monteur van den gemeentelijken aütobusdienst te Heerlen den motor onderzocht. Hierbij is komen vast te staan dat een der bougies door koolaanslag was verontreinigd. Hierdoor is verklaard waarom de motor „oversloeg" en waarom hij niet op vol toerental kon worden gebracht. De piloot had dit bij h«t proefdraaien op bet terrein na de eerete vlucht. Zomerfeesten V.V.V. Zooals wij in ons verslag van gisteren schreven, werd de tweede dag van dit mooie, landelijke feest in gezet door een demonstratie van de Rijvereeniging uit St. Maartensbrug. Deze vereeniging heeft ongeveer een jaar bestaan, doch wat de dames en heeren gepresteerd hebben, geeft een goeden kijk op de uitstekende leiding van hun instructeur, den heer C. Aarsen uit Oudesluis. Natuur lijk mag men niet verwachten, dat alles zoo in de puntjes af is als bij een zustervereeniging, welke een langer bestaan achter den rug heeft, doch zeer zeker heeft deze vereeniging bij ernstige oefening een goede toekomst Wat is de rijsport toch iets moois, 't Is een der klassieke sporten, welke, en zeer terecht de laatste jaren weer echt naar voren komt We zullen niet ln details treden, doch de zeer talrijk opgekomen aanwezigen hebben genoten, vooral van j het laatste nummer: rijden met hindernissen. Voor het nummer c&rousaelrijden waren 3 medailles uitgeloofd, welke werden gewonnen door: 1ste prijs de heer P. Burger, 2e prijs mej. L. Rens, 3e pr. de heer A Bakker. Ook voor 't rijden met hindernissen waren een drie- j tal medailles beschikbaar. Hier had de heer D. Boon- I tjes den eersten prijs, de heer M. Erlks den 2den prijs •n de heer P. Burger den 3den prijs. Met 't volste vertrouwen zien we de kwieke rijders van St Maartensbrug een volgend Jaar weer terug. Een mooie attractie was de komst van een vijftal vliegmachines van het Vliegkamp De Kooy. Het dul- kelen en laagvliegen had de bewondering van het pu- bliek, 't was prachtig om te zien. Intusschen gingen de volksspelen op een ander ge deelte van het terrein hun gang. Allereerst de dames: Hardloopen met hindernissen zou men 't kunnen noe men. De le prijs behaalde Mantje Polle, 2e prijs mej. Bekker, 3e prijs mej. Klaver, 4e prijs mej. Erlks, 5e prijs mej. M. Wildeboer en 6e prijs moj. Bijl. De heer hadden mede een hinderniswedstrijd. Hier wonnen de prijzen in volgorde, de heeren L. Schotvanger, P. Korver, P. Kelder, S. Stenneberg, J. Opdam en P. Wildeboer. 't Tobbespel had natuurlijk weer de lachlust. Wat kwa men enkelen er kletsnat onder vandaan. De heer Bieze- boer bracht het er 't beste af en had den eersten prijs. De volgende heeren kregen de andere prijzen t.w.: P. Kelder, P. Korver, en Dalenlberg. Nadat te 8 uur 's avonds de mooie prijzen werden uit gereikt, begon het bal weder op den dansvloer, hetwelk tot laat in den nacht voortduurde, zeer druk, en zeer gezellig was. Intusschen zong 't Schoorlsch gemengd koor onder de beproefde leiding van den heer Corn. Jonker een drie tal mooie nummers. De medewerking van dit koor aan het zomerfeest is wel op zeer hoogen prijs gesteld. Het publiek was hierover zeer voldaan. Te elf uur werd een mooi vuurwerk afgestoken, Even als vorig jaar is ook nu weer de firma Schuurman uit Leeuwarden de leverancier, en deze firma heeft eer van haar werk gehad, 't Weer was er uitstekend voor en over 't mooie was slechts één roep. Vooral het slotnum mer: „Bloeie V.V.V." slaagde uitstekend. Zoo behoort dan ook dit zomerfeest weder tot het verleden. Het resultaat ls uitstekend; het feest kan vol komen geslaagd genoemd worden. Honderden en nog eens honderden zijn opgekomen, het weer werkte mede, vooral bij avond was de ver lichting mooi en gaf aan alles een feerlek aanzien. De wensch van den burgemeester, bij zijn openings rede, dat na afloop het Bestuur van V.V.V. met vol doening zou kunnen terugzien op een mooi en goed ge slaagd feest, is volkomen vervuld. Schoorl heeft waar dig en zonder buitenissigheden feest gevierd, eindigende in een reclame voor de vereeniging van vreemdelingen verkeer. WEEKBERICHT VAN DE N.V. ALKMAARSCHE EXPORT VEILING, GEDURENDE 6—11 AUGUSTUS. Met genoegen kunnen wij op de afgeloopen week te rug zien, zoowel wat de aanvoer als de prijzen betreft Is het eerste steeds in stijgende richting; het laatste mag ook bevredigend genoemd worden en enkele tuin ders uitgesloten wordt hier bijna alles geveild wat de tuinders in en om Alkmaar telen. Bloemkool die vorige jaren om deze tijd bijna niet werd aangevoerd, komt nu steeds met flinke hoeveel heden op de veiling terwijl ze voor goede prijzen van de hand gaan. Tomaten genieten ook de volle belangstelling zoowel van aanvoerders als van koopers en de prijzen zijn ver geleken bij de vorige jaren zeer goed ce noemen. Dit is .aan ook heden een belangrijk artikel op de veiling als men rekent dat deze week de aanvoer ongeveer 30.000 pond is geweest Peulen en doperwten Is nu gedaan; wel komt-er nog een enkel partijtje op de veiling, maar dit is van geen invloed meer. Daarentegen wordt de aanvoer van boo- nen steeds grooter. Het Bestuur heeft dan ook aan hare aanvoerders verzocht (om meer eenheid ln den aan voer te krijgen) dat de spercleboonen in zakken of kis ten in gelijk gewicht worden aangeboden, b.v. zakken van 80 pond en kisten van 25 pond. Dit zal voor den tuinder beslist ten voordeele zijn, omreden dat de han del veel meer aandacht schenkt aan partijen van gelijk gewicht. Vooral de groothandel en fabrieken die ln Alk maar wenschen to koopen lebben er op gowezen dat dit noodzakelijk is. Vrijdag is er dan ook al door de firma Kooi en Trompetter te Medembllk een begin gemaakt met het koopen van spercleboonen, terwijl wij uit be trouwbaren bron vernemen dat meerdere fabrieken spoe dig zullen volgen. Kropsla, andijvie, wortelen, spienazle, enz., welke bijna alleen voor Alkmaarsche consumptie geveild wordt, brengt doorelkander genomen ook redelijke prijzen op. Fruibaanvoer is in hoofdzaak meloenen, perziken, en bessen, welke ook tegen goede prijzen hun weg vinden in Alkmaar. Maandagmiddag jJ. begaven zich eenige kermisbe zoekers van Kalverdijk per auto naar Warmenhuizen. Op den terugweg, ter hoogte van den Korendijk, slip te de auto en kwam hij andersom met de wielen in de hoogte op de berm van den weg te staan. Het ongeluk liep nog al goed af, de bestuurder, de heer G. K. uit Blokker, bekwam een kneuzing aan de hand, de overigen kwamén met den schrik vrij. De auto ls nogal beschadigd. Vermoedelijke oorzaak is wel te hard rijden. Gevonden: ssn beursje met geld en een paar dames- of kinderschoenen met kousea. Inlichtingea ter secretarie, GEMEENTE ZIJPE. Ingeschreven van 11 tot 14 Augustus 1928. Geboren: Martha Maria, dochter van Daniël Marees en ChrlBtlna Boot. Overleden: Cornells Koning, 73 jaar, echtgenoot van Aaltje van Dalen. KOLHORN. Het is den heer Kuiper gelukt voor de a.s. kermis de zooveel besproken lachrevue „Geld Genoeg" te enga- geeren, geschreven door den populairen revue-schrijver Jan Buisman, wiens revue's steeds stampvolle zalen trekken, o.a. in Schagen. Maandag van de kermis komt het Eerste Schager Revuegezelschap in café „de Roode Leeuw", dus we hopen, dat ook hier Buisman een volle zaal krijgt, want het is een avond van genie ten. NOORDSCHARWOUDE. Door de afdeelingen van de S.DA.P. e'n den Langen- dijker Bestuurdersbond zal deelgenomen worden aan de 16 September-demonstratie te Amsterdam, voor Ontwapening en Staatspensioen. De leden van de gymnastiekver3eniging „Olympia" hebben zich j.1. Zondag bij de athlethiekwedstrijden te Wormerveer kranig gehouden. In den voormiddag bij de wedstrijden van de N.H.A.B. behaalde Arie Bakker den lsten prijs met hoogspringen; Miek Schenk een lsten prijs met 100 meter hardloopen; Klaas Koster een le prijs, met kogelstooten. Middagwedstrijden N.H.A.B. dames: mej. A. Smit no. 2 met 100 meter hardloopen, mej. Bete Bakker no. 3 met verspringen en tevens kampioene van N.-Holland met hoogspringen; afd. heeren: Arle Egmond no. 1 ko gelstooten, en Klaas Schenk kampioen met hoogsprin gen N.H.A.B. Vocfrwaar een mooie prestatie. Waar de aangiften voor de tentoonstelling in de af- deeling varkens, schapen en geiten de verwachting heb ben overtroffen is dit met de afdeeling rundvee nog niet het geval. Vanwege het mond- en klauwzeer is het verschillende veehouders niet mogelijk thans reeds aangifte te doen, reden waarom het comité de gelegenheid tot aangifte van rundvee heeft opengesteld tot 24 Augustus a.s. Gezien de mooie prijzen welke worden uitgeloofd, mag zeker op een belangrijke inzending voor dezo afdeeling worden gerekend. LANGEREIS. Begunstigd door goed weer, hÜdden hier kermis- Maandag de gebruikelijke volksspelen wederom plaats. Voor 't centen-rapen waren 15 deelnemers van 0 tot 7 jaar. De le, 2e en 4e prijs werden gewonnen door de meisjes N. de With, J. Edam en A. Kooij Jd., de 3e en 5e prijs door de jongens C. Kroon en P. War- naar Gz. Voor houtjessteken waren 14 deelnemers van 8 tot 10 jaar. De prijzen vielen ten deel aan J. Gaijaard (als eenigste deelneemster) le prijs. Vervolgens verwierven de jongens Jb» Bak, D. do Jong, en A. Bakker den 2en, 3en en 4en prijs. Voor de kinderwagenrace voor meisjes van 11 tot 13 jaar waren 6 deelneemsters: le prijs O. de Maijer, C. Groot en J. Burger. Daarna eenzelfde attractie voor jongens van 11 tot. 13 jaar. Van de 7 deelnemers was J. Bakker 1, C. Olie 2, P. Hoogland 3 en C. Korver 4. Het nummer plankfietsen voor mannen werd in ver bazende vlugheid afgewerkt. Van de 11 deelnemers werden de prijzen behaald door Jb. Davlds 1, Jn. Bur ger 2 en K. Blokker Az. 3. Tot slot van de middagfeesten kregen wij nog ring steken op fietsen voor dames. Van de 12 deelneem sters werden no. 1 mej. A. Wiggers, 2. mej. D. Gaij aard, 3. mej. A. Purmer en 4 mej. G. Wiggers. Des avonds werd in stampvolle zaal van den heer Warnaar het oude, maar altijd vermakelijke prijs-f danser, voor paren gehouden, waaraan 16 paren deel namen. Onder voorbeeldige orde vielen de prijzen ten deel aan: le prijs A. de Vries en echtgenoote; 2e prijs de heer C. Zilver Tzn. en mej. G. Wiggers; 3e prijs D. Ruiter en echtgen.; 4e prijs de heer C. Barslngerhorn en mej. A. Rezelman. Alle prijzen bestonden in contan ten. De leiding van de namiddag- zoowel als van de avondfeesten was in goede handen. Een gezellige, pret- i tige danspartij was het slot van deze goed geslaagde kermis. Een woord van dank aan allen, die hebben medegewerkt tot dit welslagen is wel op zijn plaats. WARMENHUIZEN, 14 Aug. Schotsche muizen f 4.206.60, drielingen f 4.10—4.40, kriel f 1.30, schoolmeesters f 5.50, ideaal f 4, eigenhei mers f 4.105.60, bl. aardappelen f 4.706.20, per 100 Kg., bloemkool le soort f 18.90—2L80, 2o soort f 2.10— 2.40, per 100 stuks, slaboonen f 14.9021.60, roode kóól f 5.808.60, witte kool f 10.70, zilverncp f 17.1019.20, zllveruien f 0.300.70, zilverdrielingen f 3.203.70, gele nep f 19.60—21.80, drielingen f 6—6, uien f 5.20—6 per 100 Kg. Totaal aanvoer: 42000 Kg. aardappelen, 25500 Kg. roode kool, 400 Kg. witte kool, 5650 Kg. gele nep* 4800 Kg. zllveruien, 3260 stuks bloemkool, 680 Kg. slaboonen, 3275 Kg. uien, 300 Kg bleten. NOORDSCHARWOUDE, 14 Aug. Schotsche muizen f 4.506.10, duken f 4.50, school meesters f 5, eigenheimers f 4.404.80, bi. eigenheimers f 3.804, drielingen f 4.304.40, spercieboonen f 1923, tulnboonen f 33.10, zilveruiemf 0.701, drielingen f 4.50 —4.60, zilvernep f 15.10—18.80, uien f 4.70—6.20, drielin gen f 5.808.20, gele nep f 17.2022.30, kroten f 3.80 4.60, roode kool f 6.40—9, wite kool f 10—18, gele kool f 4.40—7.20, per 100 Kg., boswortelen f 4—4.20 per 100 bos, bloemkool f 13.40—18.30, 2e soort f LÖO—2.10 per 100 stuks. Totaal aanvoer: 56000 Kg. aardappelen, 2000 Kg. sper cleboonen, 185 Kg. tuinboonen, 31200 Kg. zilveruien, 17200 Kg. uien, 1100 Kg. kroten, 58200 Kg. roode kool, 35200 Kg. witte kool, 23400 Kg. gele kool, 400 bos wortelen, 17200 stuks bloemkool. BROEK OP LANGENDIJK, 14 Aug. Bloemkool le soort f 14.4022,60, 2e soort f 2.603.10, per 100 stuks, wortelen f 3.103.90 per 100 bos, roode kool le soort f 5.809, gele kool le soort f 4.407.20, witte kool (vroege) f 9.6012.20, uien f 5.106.70, drie lingen f 7.30—7.70, nep f 17.6018.30, zilvernep f 19 21.10, zilverdrielingen f 4.705:40, zllveruien f 2.20, bieten f 55.70, slaboonen f 16.5021.10, snijboonen f 19.50 24.50, tomaten A f 24, B f 21.90, C f 21, CC f 4.90, schotr sche muizen f 4.204.80, schoolmeesters f 5, Duc of York f 3.904.50, eigenheimers f 3.104.40, drielingen f 3.70 4.80, kleine f 1.30—1.40 per 100 Kg. Totaal aanvoer: 11000 stuks bloemkool, 2230 bos wor telen, 122000 Kg. roode kool, 47000 Kg. gele kool, 32000 Kg. witte kool, 2200 Kg. gele uien, 245 Kg. rUw' 1075 Kg. bieten, 665 Kg. slaboonen, 94 Kg. anijbOftaswe 6000 Kg, tomaten, 65000 Kg. aardappelen. I

Schager Courant | 1928 | | pagina 3