Raad Hoogwoud. -1 ALKMAAR. 'D De bewering, dat het wel. een» goed le, een paar maanden te dienen, om orde te leeren, verwerpt epre- ker. Vrije wijze van denken en handelen le uitgeslo ten en er heerecht een toestand gelijk aan slavernij. De redding moet komen van de jeugd en hen moet ge leerd worden, wat we zelf als het beste zien, de haat aan het militairisme. Applaus. Met een woord van dank voor de belangstelling en medewerking is daarna de bijenkomst gesloten. WEEKBERICHT VAN DE N.V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING GEDURENDE 20 TOT 25 AUGUSTUS. Ofschoon het aantal aanvoerders bijna iederen dag grooter wordt, is er op 't moment een stilstand met de aangevoerde producten waar te nemen. Dit zal wel in hoofdzaak komen doordat de boonenteelt over het algemeen beneden het normale blijft. De prijzen zijn daardoor dan ook betrekkelijk hoog te noemen en nu de Z.G. zouters inzien dat vermoedelijk de prijzen niet lager zullen worden, zijn zij toch ook begonnen met hun inkoopen te doen. Dit was dan ook Vrijdag direct te merken in den prijs, toen eenige fabrieken voor de zouterijen de boonen uit de markt namon. Met tomaten gaat het tot op heden minder goed. Dacht m!en dat de laagste prijzen de vorige week wel behaald zouden zijn, deze week is er geleidelijk iede ren veilingsdag nog wat afgegaan, zoodat dit artikel op heden voor veel te weinig van de hand moet gaan, ofschoon er op onze veiling vergeleken bij de groote tomatencentra nog goede prijzen worden gemaakt. Fruitaanvoer wordt steeds beter en neemt dan ook heden een plaats in, waarmee rekening moet wor den gehouden, Vooral meloen:en worden in groote kwatums aangevoerd. Komkommers zijn bij grooten aanvoer heden laag in prijs, terwijl tweede en derde soort bijna onver koopbaar zijn. Andijvie blijft tot op heden ook bij meerderen aanvoer een redelijken prijs houden, ter wijl kropsla deze week duur genoemd mocht worden. Verders wil ik ook langs dezen weg even vermel den, dat er deze week met het Bestuur en eenige kooplieden meermalen is gekonfereerd naar aanlei ding van gewichtsverschil der producten, vooral boo nen is hiervan het hoofdartikel. Het zal dan ook voor het Bestuur op' den duur te wenschen zijn, dat iedere aanvoerder met vast gewicht op de veiling komt en er rekening mee houdt, dat het opgegeven gewicht er is. Vooral van aanvoerders, die zelf zelden of nooit op de veiling komen en hun producten met anderen medegeven, moeten met het gewicht rekening hou den, daar deze personen hetzij 's morgens vroeg of een dag te voren hun producten wegen en dan geen rekening houden dat er altijd door uitdroging en uit zweeting gewicht verloren gaat. De koopman krijgt hierdoor zijn gewicht niet. Dit brengt allerlei moei lijkheden voor de veiling mede, zoodat het Bestuur van af heden iedereen wiens adres bekend is, ber richt zendt aangaande ondergewicht, kwaliteits ver schil enz. enz. Vergadering van den Raad op Maandag 27 Augus tus 1928, des morgens 10 uur. Alle leden zijn aanwezig. Voorzitter de heer J. Breebaart Dz., burgemeester, tevens secretaris. Na opening volgt lezing der notulen. Ze worden on veranderd vastgesteld. Mededeelingen en ingekomen stukken. De Voorzitter deelt mede, dat in opdracht van den Raad aan den heer M. Vos Pz. een gratificatie is uit gereikt, in verband met diens bijzonder jubileum. Vos was n.1. 50 jaar bij de brandweer, 24 jaar als brand meester en 26 jaar als pomper. Met de gratificatie was Vos bijzonder in zijn schik en de Voorzitter doet dan oo'k voorlezing van een ingekomen schrijven, waarin de jubilaris hartelijk dank zegt voor de belangstelling in woord en daad ondervonden. De heer Bossen wijst er op, dat de gratificatie wel werd verleend in verband met het jubileum, maar toch hoofdzakelijk omdat Vos een ongeluk tijdens een •brand was overkomen en toen de ongevallenverzeke ring nog niet bestond. De Voorzitter: Enfin, dat zullen we er aan toe voegen. Het schrijven van den heer Vos wordt voor kennis geving aangenomen. Blijkens het jaarverslag van den keuringsdienst, kring Spanbroek, zijn 2848 dieren gekeurd. Van de Vereen. „Volksmin" kwam een verslag in, het aantal leden en donateurs was iets terugge gaan, het batig saldo bedroeg f 161.71%. Er waren 221 leerlingen, die aan de schoolfeesten hadden deel genomen, 4 hadden te veel verzuimen, 198 hadden in het gehe'el geen verzuimen. De schoolreisjes waren naar Amsterdam en Bergen geweest. Het schrijven wordt voor kennisgeving aangeno men. Van den Minister van Onderwijs kwam bericht in, dat over 1927 een bijdrage aan de Rijks Hoogere Bur gerschool te Hoorn verschuldigd was van f 1053.92, over 1926 nog een bedrag van flO.55, totaal dus f 1064.47. De Gezondheidscommie te Hoorn deelt mede, dat het perceel no. 45 aan de Langereis niet in de termen valt om onbewoonbaar te worden verklaard. De Voorzitter zegt, dat dit het eenige middel zal zijn, dat de gemeente het perceel koopt en dan laat sloop en. Het schrijven wordt voor kennisgeving aangeno men. Ingekomen is de begrooting voor 1929 van de Ge zondheidscommissie te Hoom. De bijdrage is geraamd op 2% cent per inwoner f 53.10 voor deze gemeente. De begrooting sluit in ontvangst en uitgaaf op f 1720.55. Voor 1929 wordt aan de Malariacommissie een sub sidie verleend van 1 cent per inwoner. Voor de politieschool te Hilversum wordt geen sub sidie toegestaan. Het Wit-Gele Kruis vraagt een subsidie van f 150. Tot nu toe was f 50.verleend, maar de meerderheid van B. enkW. wil nu f100 geven. De heer Vijn wil de subsidie op f50 laten; spr. be treurt die tweespalt. iDe heer Schilder zegt, dat over deze zaak al zoo veel woorden zijn gesproken, dat herhaling niet noo- dig is. De diaconale ziekenverpleging is er oen voor protestanten en met het oog op het aantal katholie ken meent spr. dat een subsidie van f 100 billijk is. Den heer Bossen gaat het om de zaak, het is een zaak voor één vereeniging. Wij hebben ook een pro- teptantsche dokter en straks kan men er wel een katholieke dokter bij wenschen. De algemeene zaak lijdt er onder. Spr. beschouwt het als een concurrentie en wil dan oo'k aan het Wit-Gele Kruis heelemaal geen subsidie'geven. ®e heer Glas "meent, dat de Wit-Gele Kruis-zuster heel wat werk doet en is voor een subsidie van f 100. Met 4 tegen 3 stemmen wordt besloten een subsidie van f 100 te verleenen, tegen stemden de heeren De Wit, Vijn en Bossen. De Diaconale Gezinsverpleging krijgt f 300 subsidie. Door de Vereeniging „Volksmin" wordt een subsi die van f 100 gevraagd. Voorheen bedroeg de subsidie f 150, maar doordat de Weere niet meer aan het schoolfeest deelneemt, zal volstaan kunnen worden met een subsidie van f 100. De heer Botsen vraagt waarom de Weere niet meer meedoet. De Voorzitter weet het niet. De heer Blauw zegt als de Weere dan geen school feest viert, het een onbillijke zaak wordt en de vraag rijst of dan heelemaal geen subsidie meer dient te worden gegeven. De heer Bossen is hot daarmee niet eens, voor al len subsidie. Do Voorzitter wijst er op, dat de gemeonte aan „Volksmin" subsidie geeft en allen recht hebben aan het schoolfeest doel te nemen. De 'heer Bossen: De 'kinderen haken er naar. De subsidie ad 1100 wordt toegestaan. Een soort beeldspraak die beter op den kansel thuis hoort Als de vos de passie preekt Van het Historisch Genootschap „Oud Westfries land" is een schrijven ingekomen om subsidie. Ze be ginnen, zegt de Voorzitter, met den lezer heil toe te roepen. Spr. leest het schrijven voor en vraagt of de Raad subsidie wenscht te geven. De heer Bossen zegt dat het schrijven een soort beeldspraak inhoudt, die beter op den kansel thuis hoort. De hoer Vijn: Als de vos do passie preekt, boer pas op je kippen. De heer Schilder wil wel een subsidie van bijv. f 10 geven. Het is den heer Glas de moeite niet waard om er geld voor- te geven. Het voorstel-Schilder wordt niet ondersteund, zoo dat geem subsidie wordt verleend. De heer W. Kooijman, die met zijn woonwagen aan den zeedijk staat, vraagt vrij vervoer van 2 kinde ren naar de katholieke school te Hoogwoud, met de autobus van Pijper. De voorzitter wil afwijzend beschikken, want Kooij man kan wel zooveel met zijn woonwagen dezen kant uitkomen, dat de afstand binnen den kring van 5 KM. wordt. Op het adres wordt met algemeene stemmen afwij zend beschikt. De rekeningen over 1927. De Armenrekening over 1927 wordt vervolgens vastgesteld, met een batig saldo van f 773.87^. De gemeenterekening sloot met een batig saldo van f 4304.48%, wat den gewonen dienst betrof en mlet f 1296.07 wat den kapitaalsdienst aangaat. Als rapporteur bracht de heer Glas over beide rekeningen een gunstig rapport uit. De brandstoffenbonnen. Aan de orde wordt gesteld de behandeling van de Armenbegrooting, dienstjaar 1929. Ze sluit in ont vangst en uitgaaf op f 6333.43%. B. en W. hebben daarbij den post brandstoffen van f600 teruggebracht tot f200. Van die f200 wil len B. en W. brandstoffen verleenen aan hen die het 't meest noodig hebben, maar in 't algemeen willen zij niet doorgaan met het verstrekken van de brand- stoffenbons. Het is bedoeld als overgangsmaatregel. De subsidie der gemeente kan dan van f 2500 op f2000 worden gebracht. De heer Bossen vraagt naar de reden van dit voorstel. De Voorzitter zegt, dat de verstrekking van deze bons een soort bedeeling is. Het is een oude instel ling, uit den mobilisatietijd. De heer Bossen vraagt, of met de verstrekking der bons niet ontzettend veel dankbaarheid wordt geoogst. Zijn er geen andere punten waarop bezui nigd kan worden? Moet het juist op die menschen verhaald worden? De Voorzitter zegt, dat er géén gemeente is, waar een dergelijk iets bestaat, straks kunnen we ook wel waterleidingbonnen geven. De heer Bossen meent, dat we met andere ge meenten niets te maken hebben. De heer Glas gelooft, dat het moeilijk zal gaan van de f 600 op de f 200 te gaan. De heer Bossen wijst op de bijdrage die de ge meente moet geven voor het bezoek aan Rijkshoo- gere Burgerscholen. De menschen die de bons krij gen, 'hebben het allen noodig. De heer Vijn zegt, dat de reden, waarom hij met de verlaging van den post kan meegaan, deze is: Toen de gemeente takken weg wilde geven, wilde niemand ze hebben. Een ander geval was, dat een wagen met hout, waarbij nog best brandhout, naar de aschhelt werd gebracht. Dat heeft bij spr. den doorslag gegeven. De heer Bossen zegt, dat onder alle categoriën kaf zit; moeten nu allen daaronder lijden? De Voorzitter zegt, dat later de lijst van personen zal worden nagezien. Indien het noodig blijkt, kan de post nog worden overschreden. Met 4 tegen 3 stemmen wordt besloten den post op f200 te brengen, tegen stemden de heeren Glas, De Wit en Bossen. De Armienbegrooting wordt daarna met algemeene stemmen goedgekeurd. De gemeentebegrooting voor 1929. Het gemeenschapsgevoel en de saamhoorig- heid. De Voorzitter brengt in behandeling de gemeente begrooting voor 1929 en begint daartoe de posten voor te lezen. Bij den post jaarwedde burgemeester f2500, zegt de heer Bossen, gedacht te hebben dat de burge meester vooraf gelegenheid had gegeven om te be spreken wat in het afgeloopen jaar is gebeurd. Spr. j zou wel iets willen meedeelen. En spr., wiens rede neering aan de perstafel zeer slecht is te volgen, begint dan met er op te wijzen, dat het gemeen schapsgevoel en de saamhoorigheid niet is, zooals het behoorde te wezen. Spr. is in ieder geval een beetje bitter geworden. Een paar jaar terug is de heer Vijn 25 jaar raadslid en wethouder geweest. Spr. had verwacht dat de persoon, die hier de lei ding heeft, aan dat feit aandacht had geschonken, maar dat is niet gebeurd. Het schijnt dat persoon lijkheden voor de algemeene zaak gaan en de heer Vijn is toch bijna 27 jaar voor de algemeene zaak werkzaam geweest. Spr. noemt dan het 25-jarig ju bileum van den plaatselijken geneesheer Dr. Pool. De geheele gemeente was er rijp voor, dat leest te vieren, de Weere en Aartswoud bewezen dat door de serenade, maar het wachten was op den bur gemeester, opdat deze er een officieel iets aan zou geven. Maar dat is niet gebeurd. Ook over h.et politiewezen blijkt de heer Bossen niet tevreden. Verleden jaar heeft spr. iets gehad, doordat hij een ambtenaar van een voormalig ge meentebedrijf, thans het P.E.N., een leelijk woord had toegevoegd, een eenvoudige beleediging, door hem stiker te noemen. De burgemeester heef4 zich niet met dio zaak willen bemoeien en oordeelde dat do Officier van Justitie die zaak maar moest uit maken. 16 Januari zou de zaak voorkomen en spr. nam zich voor zijn zaak zelf te verdedigen. Op dien dag was er een gemeenschappelijke vergadering met Nieuwe Niedorp, Ook de heer Glas was ver hinderd. De vergadering werd afgelast, maar de burgemeester zond aan mij geen bericht. Spr. vindt dat verdacht. Toen spr. op de secretarie kwam, kreeg hij de mededeeling. Spr. vertelt dan verder, dat hij te Alkmaar ver oordeeld werd tot betaling van f5 boete en te Am- msterdam werd vrijgesproken; bij welke gelegen heid 2 schrijvers aanwezig waren. Spr. wijst er op, dat meerdere veroordeelingen bij verstek plaats hebben, de zaakjes kosten meer van stijgen dan van dekken en rps. heeft den Officier I van Justitie er op gewezen, hoe dergelijke dingen reel tijd, last «n kosten veroorzaken, wat de bur gemeester kan voorkomen. Ook de heer De Wit wil let» zeggen over het po litiewezen. Spr. heeft in een der vorige vergaderin gen gesproken over de woonwagens aan den Mien- akker en toen is gezegd, dat men met klachten hier kan komen. Spr. ie daarvoor later hier geweest, maar het antwoord dat epr. kreeg, was van dien aard, dat spr. dat in één keer verleerd is. Spr. meende, dat hij in zijn recht stond en zijn plicht deed, toen hij erop wees dat op den openbaren verkeersweg 3 kotten met zeelen liepen, maar dat spr. toen tot antwoord kreeg, de heeren raadsle den meenen alles te zeggen te hebben, zit spr. nog dwars. De Voorzitter zegt in het publiek niet op deze za ken te zullen antwoorden. De heer Vijn: Dat Is gemakkelijk. De Voorzitter: Ik zit hier om leiding aan de ver gadering te geven. Wenscht U over politiezaken te spreken, dan kunt U bij' me komen. De heer Vijn stelt voor, de jaarwedde mlet f500 te verminderen. De Voorzitter vraagt, of dit voorstel ondersteund wordt. De heeren Bossen en De Wit: Ja. De heer Blauw vraagt, of we iets hebben te zog gen over de jaarwedde van den burgemeester. De heer Vijn meent, dat de Raad toch kan advi- seeren. Met 4 tegen 3 stemmen wordt het voorstel-Vijn verworpen, voor stemden de heeren De Wit, Vijn en G'ossen. De heer Vijn: Dat wist ik wel vooruit. De heer Vijn stelt vervolgens voor, om het sala ris van de ambtenaresse ter secretarie met f 150 te verlagen, het bedrag waarmede haar salaris werd verhoogd als verplaatsingskosten naar Schagen. De Voorzitter zegt, dat de verhooging daarvoor niet was, het was om het meerdere weik. De heer Vijn: In ieder geval wil ik het op f600 terugbrengen. Spr. wijst er ~op, dat het hier geen personenzaak is. Met 4 tegen 3 stemmen wordt het voorstel-Vijn aangenomen! voor stemden de heeren Blauw, De Wit, Vijn en Bossen. De Voorzitter zegt, zich het recht voor te behou den bij Ged. Staten bezwaar in te brengen, tegen dit besluit en spr. hoopt, dat de post dan weer op f 750 teruggebracht zal worden. De heer Vijn: Dat zal wel: Nu de personen, die de meeste telegrammen ont vingen, hunne perceelen telefonisch hebben doen aansluiten, oordeelt de heer Bossen dat de vergoe ding voor den telegrambesteller te 'hoog is. Spr. zegt dat de laatste maand 16 telegrammen werden be steld en de vergoeding dan f 1.50 per telegram wordt. Spr. wil de vergoeding per telegram vast stellen en noemt 60 cent per telegram. De heer Glas vindt het beter, dat B. en W. het met den besteller regelen. De heer Schilder wil de vergoeding op 75 cent per telegram bepalen. Dit wordt algemeen goedgevonden en B. en W. zullen mte den besteller overleg plegen. De treurige postbestelling. De heer De Wit wil den post f320, als bijdrage voor de bestelling van poststukken, schrappen en dan door een massa-protest trachten een betere be stelling te krijgen. Spr. vindt deze uitgave niet ver antwoord tegenover de menschen, die geen betere bestelling krijgen en wijst op de groote tegenstel ling, dat Winkel in de kom 3 bestellingen krijgt en in de buitenwijken 2 bestellingen. De heer Bossen vermeende, dat het de bedoeling was dat het Rijk de derde postbestelling zou invoe len. Spr. wijst er op, dat er reeds een precedent is, want de bestelling gaat niet verder dan de Nieu we Niedorper brug. De Voorzitter ontraadt ten sterkste den post te schrappen, want de postbestelling wordt er door verlicht. Spr. wijst er op. dat Winkel geen avond bestelling heeft. Het Rijk geeft heusch geen bestel ling van buitenwijken. De heer Bossen noemt Simon Kriek te Winkel, die 2 bestellingen krijgt,terwijl de heer De Wit er op wijst, dat hij de Schager Courant leest, maar al tijd een slag op achter komt, vergeleken hij de Nieuwe Niedorpers. De Voorzitter zegt, dat toch nooit klaar wordt ge speeld een tweede bestelling voor de buitenwijken te krijgen en door den post te schrappen bezorgt men andere menschen veel last. Spr. raadt schrap pen van den post dus ten sterkste af, maar de Raad moet het zelf weten. De heer Glas wil den post niet schrappen, maar spr. begrijpt niet, dat de posterij voor het vervoor geen gebruik' van de tram maakt, doch de post per fiets van Obdam laat komen. Een dergelijke rege ling gaat spr.'s verstand te boven. Laat de Raad aandringen op een beter verbinding, er komen hier zooveel autobussen. De heer De Wit vermeent zelfs dat postpakketten mogen blijven liggen, als er teveel vracht is. Spr. stelt dus voor den post te krijgen in de hoop een betere bestelling te krijgen. Het voorstel-De Wit wordt verworpen met 4 tegen 3 stemmen, tegen stemden de heeren Schilder, Gla3, Groen en Blauw. Politietoezicht bij uitvoeringen, enz. Bij den betrekkelijken post bepleit de heer De Wit meer politietoezicht bij uitvoeringen, enz. De Voorzitter vindt, dat men moet feesvieren zon der politietoezicht. De politie is er niet oml voor uit smijter te fungeeren en de caféhouders moeten dus dan zelf maar voor een uitsmijter zorgen. Bovendien als er'altijd heibel mocht wezen, zou spr. geen per missie meer geven. De heer De Wit: Maar dan ontneemt U den kas telein zijn brood. De heer Groen weet dat er kasteleins zijn die zelf bijv. een rijksdaalder zouden willen geven als de gemeente ze er voor beschikbaar stelde. De Voorzitter zegt. geen politie voor uitvoeringen te geven. De heer Vijn: Maar waar is de politie dan voor, alleen om wat te flaneeren? De heer De Wit: En ik zie hem ook nog niet eens zooveel. De heer Bossen wil voor dat doel ook geen politie beschikbaar stellen. Elkeen kent zijn klanten wel. De maag wordt eerst volgepompt met sterken drank of bier en naderhand wordt zoo'n persoon er uit ge smeten. Als dan de politie procesverbaal opmaakt, heeft de kastelein 2 dagen later er berouw over. Spr. meent, dat de kastelein zelf maar personeel moet aanschaffen. De heer De Wit meent, dat het zoo geregeld zou kunnen worden dat politie 'beschikbaar wordt gesteld als de kastelein het zelf verlangde en het geld er voor wilde geven. De Voorzitter is daar niet voor, dat zou een opbie den worden. Als de politie ergens moet wezen, moet de gemeenschap betalen. Tot een voorstel komt het niet, zoodat de post ge handhaafd blijft. In 1929 zulleni de slagers voor het hegraven van doode dieren geen vergoeding meer krijgen. Aanbesteding. De heer De Wit bepleit het aanbesteden van leer middelen voor de scholen. Spr. heeft er met den heer Verhoeven crver gesproken en deze ziet er voordeel in. Het is bekend dat de firma Groot niet goedkoop is. I De Voorzitter zegt, dat de levering in hoofdzaak geschiedt door Koeten. blo er tlön DIT De heer De Wit Informeert naar de conti waar deze wordt uitgeoefend door het hoe Adhool, wijst epr. er op, dat de rekeningen j gemeentetoestuur worden gezonden. Ook randstoffen betreft, tpr. heeft het verschil gezien, anthraciet van f2.70 tot J 3.50. De Voorzitter zegt, dat aan dc brandstoffenL besteed dienen re worden en ook het onderh gemeente-eigendommen. Dr gemeentG-opvfcfy dan van alles een bestek dienen te maken. De heer Vijn: En wat het dan minder aanbesteding, dat moet de gemeenteopzichter ker weer meer hebben aan salaris. Do (heer Blauw meent dat de opzichter stand zal hebben van brandstof en do braci handelaars dus vertrouwd moeten worden. De Voorzitter zegt, dat ook de boekhandels trouwd dienen te worden en de heer Bo83gj dat het hier niet gaat om wantrouwen, Goedgevonden wordt eens met 'n jaar te pi de levering der leermiddelen aan te besteden. De heer-Rossen vraagt nog hoe net gaat zondere scholen. De Voorzitter: Daar hebber» w: niets mee De heer Bossen: Dat is g.-inaki»slijk. Voor 2 leerlingen der Fi.IkR..'.. s uitgetrcfl post van f800. De heer Vijn: 't Lijkt. wol of de kosten slot ger worden; voorheen was net per leerling 124 De Voorzitter zegt, dat niet meer wordt bèta de werkelijke kosten. Voor een leerling van het gymnasium is j] getrokken. B. en W. willen voor de we. kv '-schaffing f] trekken en niet als vorig jaar - 000. Vorig f272 uitgegeven. De heer Bossen wil dezen post op f 1000 k ven. Het voorstel-Bossen wordt v rworpen met i 3 stemmen, tegen de- heeren Schilder, Glas, Bk Vijn. Het voorstel van B. en W. wordt aangj Koet de belasting verhoogd Karg We zijn nu genaderd tot de belastingposltLg Voorzitter zegt dat gerekend is op de heffing ■- opcenten op de rijksinkomstenbelasting, rna de veranderingen waartoe bij de behandeling <j Afw grooting is besloten, is „onvoorzien" van f 24 De ruggebrac'ht tot f 41.44. Als Ged. Staten het u van de ambtenaren ter secretarie op f 750 ham is er dus reeds een tekort. Spr. zou daarom centen willen heffen inplaats van 100 opceni De heer Vijn meent dat we volgend jaar len zien hoe het is gegaan. De Voorzitter zegt, dat de Raad het moi maar B. en W. zullen niet3 kunnen doen. •straat zal rente-aflossing noodig zijn, voor deL», eveneens, terwijl de posten allen laaf zijn gei U|tel De heer Vijn meent, dat dan bijdragen or< Gymnasium en 6 voor bijzonder onderwijs yac geschrapt moeten worden. yjeu De Voorziter: Ja, schrapt U maar. Gaat l w naar zoo'n vergadering toe. Men doet alle me verandering in te brengen, 't Beste is dat de i een commissie benoemen, dio dan naar den'Mi gaat en zelf eens hoort wat die mijnheer zq De heer Schilder vindt belastingverhoging aangenaam, maar in dit geval wil spr. er tot jk oveFgaan. W De heer Vijn: Het leert aan, geen geld te h Spr. is sterk tegen verhooging van de belasti De Voorzitter: Zouden de menschen er niet over denken? Ze betalen vrijwillig al zoovi lasting. De heer Bossen meent, dat de raming kan] vallen. De Voorzitter: Neen, de Inspecteur heeft lager geraamd dan wij. De heer Bossen bedoelt de aanbesteding vi middelen, enz. De Voorzitter zegt, dat dit kleine bedraga treft. Spr. noemt nog eens het straatwerk, ji; afvallen, wat het kost. Met 5 tegen 2 stemmen wordt besloten, de ten op de R.I.B. niet te verhoogen, doch te haven op 100. Voor verhooging tot '125 stentffrö heeren Schilder en Groen. De Voorzitter zegt, dat de heeren nu zelf d sequentie maar op zich moeten nemen. In vorm van de begrooting zullen B. en W. huiski De begrooting wordt vervolgens vastgstelc |pre bedrag van f 61315.48, met een post „onvoorzien i 40.44, de kapitaalsdienst op f 1910.08. llen kon Vai De inde pve De De roik De De verkoop van de O, L. schoei |at schoolwoning in de Weero. )&i Voor den verkoop van afbraak van deze moeten de inscbrijvingsbiljetten voor 1 Sepa worden ingeleverd. Indien de -verkoop van al naar het oordeel van B. en W. te weinig zo brengen, zouden B. en W. a.s. herfst de schooi] schoolwoning willen verkoopen. Of wil de Ras king slissen? vraagt de Voorzitter. De heer Bossen wil niet voor afbraak verktf De Voorzitter zegt, dat dan begin Septembei de aanbiedingen binnen zijn, opnieuw zou dj te worden vergaderd en de Raad vindt dan goed, dit punt tot de volgende vergadering ai houden. Voor aai uut D< De rondvraag, stelling. .Jog eens de •t. De heer Schilder zegt, dat ^ts-jnen aan het eind hinderlijk voor het verkeer zijn en venv dienden te worden. De heer Glas zal het aan den dijkgraaf vi Vier Noorder Koggen vragen. De heer De Wit vraagt of er nu nog aan ge zal worden verbetering in de postbestelling te gen. De Voorzitter vraagt, of de Raad een coi wil benoemen. B. en W. hebben het al zoo dil geprobeerd. Als de heer De Wit dan in de con sie komit, kan hij het zeLf eens hooren. De heer Bossen bedankt er voor. De Voorzitter: Ja, maar als B. en W\ er ook bedanken? De heer De Wit dacht dat het op den weg nft£" en W. lag. f 1 De Voorzitter zegt, dat B. en W. het roed&i malen hebben geprobeerd. Waar wou U naar} De heer De Wit heeft eens gelezen dat de Hi van Koophandel te Hoorn een bestelling te Pi heeft weten te behouden en spr. zou met de van Koophandel in onderhandeling willen tre-f Hoewel B. en W. dit ook reeds hebben gedflfl spr. nog wel eens naar den heer Essen, seci van de Kamer gaan, mits do beide wothoudefl meegaat. Dg heer Bossen zegt. dat er dan ook op hel cura gewezen 'kan worden dat do gemeente woud een bijdrage verleent aan de Ned. Pt en dat) Hoogwoud met 2000 zielen 2 bestel! heeft Winkel met 1500 zielen 3 bestellingen. De Voorzitter zegt., dat dit al meer is xneegf B. en W. zullen naar de Kamer van Koopk gaan, maar spr. oordeelt dat niet op succes bel» worden gerekend. De heer Bassen wijst op de goot bij Mulder,er, er een watergat. De Voorzitter vraagt, waai' de kosten van Wj moeten worden. B. en W. moeten geld hebbenj voorziet voor B. en W. een gemakkelijk jaar, M len niets kunnen uitvoeren. Het moot daar c£ metselde of een betonnen goot worden, en B. zullen kftken, waaruit de kosten betaald kunnf* den. Hierna sluiting.. YlUi drli Woi Uil

Schager Courant | 1928 | | pagina 8