SehagerCourant Raad Nieuwe Niedorp. Radioprogramma RAAD BARSINGERHORN. Vierde Blad. Zaterdag 1 September 1928 71ste Jaargang. No. 8315. Vergadering van don Raad op Vrijdag 31 Augustus (CV os morgens half elf. Alle leden zijn aanwezig. Voorzitter de heer A. Visser, Burgemeester, Secre taris de heer P. Haringhuizen. Hoewel we volgens ons horloge precies op tijd wa ren. was de vergadering reeds begonnon. Notu'en waren er niet gelezen, ze waren waar schijnlijk nog niet gereed. De Voorzitter deoa mededeeling van de volgende 3. Ingekomen stukken. Goedgekeurd besluit tot vaststelling van het vermenigvuldigingscijfer voor de inkomstenbe lasting 1828/29. Begrooting Gezondheidscommissie voor 1929. De gemeentelijke bijdrage is daarbij bepaald op VA cent per inwoner. Mededeeling, dat het in overleg met het ge meentebestuur van Oude Niedorp opgemaakte plan voor vergrooting van de sluis te Verlaat vasten vorm heeft aangenomen. Door verschil lende be'anghebbenden is een bijdrage toege zegd tot een gezamenlijke som van f700.—. Dï rente en aflossing van de resteerende kosten ad ongeveer f 1000 zullen worden gevonden uit ver hooging van de sluisgelden. Met het werk hoopt men binnenkort een aanvang te kunnen maken. De ptannen geven een beduidende verlenging tot rJ.80 meter van de sluis aan. De raming der kosten [jbedraagt f 1800. Belanghebbenden buiten de gemeen te waren niet bereid tot het verleenen van een bij drage en heffing van sluisgelden met verschil van f tarief voor Nieuwe Niedorp en andere gemeenten wordt overwogen. Stremming der scheepvaart zal niet plaats vinden. 4. Verzoek van de Algemeene Armenadministratie om het salaris van haar boekhouder te verhoo- gen met ingang van 1 Januari 1928 tot f250. en met ingang van 1 Januari 1929 tot f300. B. en W. stellen voor de eerste verhooging toe te staan en alvorens de tweede goed te keuren af te wachten, welk meerder werk de gewijzigde voor schriften voor de1 boekhouding der Administra tie met zich brengen. De workzaamheden zijn vermeerderd en daarom doen B. en W. het voorstel, voor de volgende verhoo ging tot f300 zal afgewacht worden of de werkzaam heden opnieuw zijn toegenomen. Tot nu werd het overzicht der rekening ter secre- tario gemaakt, dat zal voortaan tot de taak van den boekhouder behooren. De-heer Gaijaard informeert of thans met de borg stelling accoord wordt gegaan, op welke vraag do Voorzitter bevestigend antwoord. 5. Benoeming van twee regentessen, van het Arm- bestuur. -De Voorzitter zegt, dat dit een gevolg is van de 'bespreking in de vorige vergadering en B. en W. oordeelden, dat de benoemden niet dienden te zijn de vrouw van een regent, ja zelfs niet van nae familie. B. en W. bieden de volgende voordracht aan: 1. M. Kooij-Spaan; 2. C. Peereboom-Borst en Jes- Blokker en A. Stammes-Blokker. Mevr. M. Rooij-Spaans wordt met 6 stemmen geko zen. Mevr. Jes-Blokker met 5 stemmen.- D'e Voorzitter hoopt, dat over eenigen tijd zal blijken, dat een goede keuze zal zijn gedaan en het besluit is geweest in het belang van de Arm voogdij. 1 Benoeming van leden der Commissie tot wering van schoolverzuim wegens periodieke aftreding al3 zoodanig van de hoeren G. de Boer, G. Gaijaard, J. A. Rohde, II. Wilbrink en P. Zwa german. De heer Gaijaard vraagt, of de commissie wel noo- oig is, er worden wel verzuim'en gepleegd, waar de commissie geen werk van maakt. Te Langereis zijn verzuimen gepleegd en de commissie is er nooit van in kennis gesteld. Die Voorzitter zegt, dat het een wettelijke instelling iêcf is en de commissie 'dan moest beginnen met een schriftelijke klacht tot den inspecteur te richten. De heer Gaijaard zegt er persoonlijk met den in specteur over te hebben gesproken. De Voorzitter meent, dat dit een andere bespre king was en acht een schriftelijke klacht aan in specteur of raad beter. De commissie wordt herbenoemd en de heer Borst deelt mede, dat hij feitelijk niet mee had willen stemmen. De heer Pluister hoopt, dat de commissie zoo wei- _nig mogelijk behoeft te vergaderen. 7. B en W. stellen voor wederom de gelegenheid open te stellen tot het volgen van voortgezet on derwijs op de zelfde condities al3 het vorige jaar. Wordt goedgevonden. 8 Vaststelling van de vergoeding, bedoeld in art. 101 der L. O.-wet, aan de bijzondere school in 't Veld over 1926. Na aftrek van het reeds uitbe taalde voorschot is de restant uitkeering te be palen op f 2-48.96. Voorgesteld wordt de voldoening hiervan niet errder te doen plaats hebben, dan nadat de af rekening over de jaren 1925 t/m 1927 is vastge steld. Aldus wordt besloten. De waterleiding voor de Langereis. 9. Voorstel om ten behoeve van de aansluiting van de Langereis aan de waterleiding in beginsel te besluiten bij te dragen in de niet gedekte kos ten en de bijdrage nader vast te stellen in over leg met belanghebbenden en de betrokken ge- I meentebest uren. ..De hoer Wit vraagt, naar het bedrag der niet ge dekte kosten. De Voorzitter zegt, dat dit bedraagt f4660, welk be drag in 10 Jaar betaald mag worden. Het aandeel voor deze gemeente bedraagt per jaar f210 h f212, &la er meerdere aansluiting of watergebruik volgt, ïiu dit bedrag met de meerdere ontvangst worden verminderd. De heer Wit begrijpt niet. dat B. en W. dit voorstel doen. Spr. vindt het bedrag te groot en wijst op het geval van Moerbeek. De Voorzitter wijst er op, dat -door Moerbeek een Jfutrlijksche bijdrage werd gevraagd en daar heeft üe raad afwijzend op beschikt. Dei heer Gaijaard zegt, dat do gemeente indertijd jen fout hoeft begaan door niet te eischen dat de ge- k ^m!eent0 werd aangesloten. Spr. herinnert aan de beslissing van Hoogwoud en de bespreking te winkoi en zou het jammer vinden als onze gemeen- aiwijizend beschikt. Spr. -dringt op spoed aan, er worat ten zeerste naar aansluiting verlangd. De -heer Keeaom «luit rlch MJ deze redeneerirty aan, evenals de heer Borst. De heer Pluister wijst sr ook op, dat de gevraagde bijdrage van Moerbeek te groot is en aansluiting van langereis is mogelijk oorzaak dat door het maken van sen ringleiding de bewoners van Oolevaarsweg zullen kunnen aansluiten. De heer Wit wijst er op, dat de bewoners van Moorbeek het tekort zelf hebben bijgedragen en waar nu het tekort voor Langereis zooveel minder is. had hij gedacht dat de Langereizers zelf het te- I kort zouden willen bijdragen. De Voorzitter wijst op de algemeene aansluiting te Langereis, ook voor het vee. Het resultaat der verdere bespreking is. dat het voorstel van B. en W. wordt aangenomen, tegen stemde de heer Wit. 1 10. Voorstel om tot een bedrag van f 25 ln te schrlj- van in 't waarborgfonds voor de door de Afdeo- ling Medemblik en omstreken der Holi Maar- schappij van Landbouw te houden Land- on Tuinbouwtentoonstelling in September 1928. Allen voor. 11. Voorstel om het verzoek van het R.K. Lyceum to Alkmaar, dat thans een bijdrage voor een leerling uit deze gemeente vraagt, niet in te wil ligen, wijl de inrichting de volle Hiiksaubsidi») uuvangt, r vereenkomstlg de in de Hooger-oi- derwijsw. t vervat?» regeling en derhalve niar de neming vin R en W. geen kosten van bé te'kenis voor de inrichting zelve overblijven-. Bij de vroegere behandeling van -deze zaak, ver keerde het Lyceum in een geheel andore positie, toen moost het zich zolf redden. Nu is dat echter anders en krijgt het de volle rijkssubsidie. Zonder eenige bespreking wordt overeenkomstig het voorstel van B. cn W. besloten. 12. Vaststelling rekeningen over 1927: a. van het boerderijbedriif, ontvangst en uitgaaf gewone dienst f 15497.07 mot wlnstultkeering aan de gemeente van f2340 05, kapitaals- dienst f 157.60; b. van het gasbedrijf, ontvangst en uitgaaf ge wone dienst f 65968 12, met uitkeering aan de reserve wegens winst van f4552.73, kapi- taaldienst f 33467.56%; c. gemeen'terekening, gewone dienst ontvangst f 80914.73%, uitgaaf f78828 74. voordeelig sal do f 2085.99%, kapitaaldienst ontvangst f 10076.08, uitgaaf f9380.08, voordeelig saldo f 696.—. De heer Gaijaard zegt, dat alles reeds is nagegaan en spr. meent, dat volstaan kan worden met den ontvanger dank te zeggen voor het gehouden beheer. De rekeningen worden op de vermelde bedragen vastgesteld. De begrooting voor 1929. 13. Aanbieding gemeentebegrooting voor 1929. Zij is opgemaakt voor -den gewonen dienst tot een bedrag van f 71529.58%, voor den kapitaalsdienst op f1196. 14. Vaststelling kohier hondenbelasting 1928. Het wordt vastgstel-d tot een bedrag van f270. De Langereizer school. 15.Jdem begrooting voor de Langereizer school voor 1929, ontvangst f5371.uitgaaf f6331, nadeolig saldo f 960.voor elke gemeente f 480. De begrooting wordt ongewijzigd vastgesteld. Tegen de eendjes. 16. Voorstel om, mede naar aanleiding van een schrijven van de Banne Nieuwe Niedorp in de politieverordening op te nemen, dat eigenaars of houders van eenden verplicht, zijn hunne een den voortdurend in hokken op hun erf of lan- j derijen opgesloten te houden, dat de eenden, die buiten het erf of de landerijen van de eigenaars of houders worden aangetroffen, kunnen wor- den opgevangen, waarbij de artikelen 74 tot en met 76 der politieverordening van toepassing zijn, of, wanneer de eigenaar niet bekend is, door de politie kunnen worden gedood en tenslotte dat overtreding wordt gestraft met een geld boete van ten hoogste f25. Door het Bannebestuur wordt er op gewezen, dat de berm langs de wegen zoodanig door de eenden wordt beschadigd en ondermijnd, dat dit in de naas te toekomst gevaar voor het verkeer zou kunnen op leveren. De Voorzitter wijst er op, dat dit vooral met het Paadje het geval was en meent bijv. dat als de een den niet vast worden gehouden, een ander ze voedt. De heer Gaijaard noemt een geval waarbij het vast- fiouden van eenden met goede resultaten plaats heeft. De heer Keesom wijst er op. dat wel overdag de eenden worden vastgehouden, maar 's avonds om 8 uur losgelaten worden. De he. r Pluister zegt, dat het houden van eenden niet verboden kan worden. B. en W. konden niet ver der gaan, dan zij thans voorstellen. Het voorstel van B. en W. wordt algemeen goedge vonden. Dankbaar aanvaard. 17. Voorstel tot aanvaarding van een naar aanlei ding van een door B. en W. ingezonden schrij- yen door de Ned. Herv Weezenadministratie toegezegde bijdrage in de kosten van den hard- steenen band van het te leggen trottoir aan het Oosteinde van het dorp, groot f 1000.Over een mede door Weesmeesters aangeboden bijdrage ad f,1000.voor het verlagen van de sluisbrug en het maken van een ophaalbrug daar ter plaatse, stellen B. en W. voor later een beslis sing te nemen. Niemand der leden blijkt bezwaar te hebben tegen de aanvaarding. Het Nieuwe Niedorper wegenplan. 18. Bespreking beharding van het gedeelte dorps weg van de -trambaan tot het Hoefje. Rondvraag. De bespreking gaat in -hoofdzaak over de drie vol gende plannen: 1. Bestrating met vlamovericlinkers, zooals de dorps weg gedeeltelijk gedaan is. 2. Beharding door „De geruischlooze Weg", zooals ge maakt is in het Veld. 3. Beharding door Goudalite, zooals o.a, gedaan is in den Waardpolder. De weg is ongeveer 250 M. lang en zal een breedte krijgen van 5 Meter. Er moet dus behard worden een oppervlakte van 1250 M2. Ter vergelijking is een af lossingstermijn gekozen van 20 jaren en wel een annuïteitenleening 0.077. PLAN I. Steenen van Eek en Wiel, 85 steenen per M2. Kos ten per M2: steenen f 3.75, loon f 0.30, rivierzand f 0.35,, totaal f 4.40. 1250 M2. X f4.40 f5500.—, plus onvoorzien ad f200.— totaal f5700.—, wordt dus per jaar f438.90. Na 10 jaren moet deze straat verlegd worden, het geen dan 65 per M2. zal kosten, is f 812.50. De annuïteit hiervan 0.126 bedraagt f 102.40, zoo dat over het tweede 10 jaarlijksch tijdvak de kosten van den straatweg f 541.30 beloopen. PLAN II. Geruischlooze weg. Weg onder profiel brepgen: platte laag steenen, daarop grove puin, geklopte puin, inwalsen tot een dikte van 15 c.M., daarop een laag mortel van 8 c.M. dik, inwalsen tot 6 c.M. en ten slotte afdekken met een slijtlaag van V/2 c.M. Kosten per M2. f3.50, to taal dus f 4375,—, plus onvoorzien ad f 125 f 4500. Dit wordt per jaar f346. De slijtlaag zal waarschijnlijk in den eersten tijd iedere twee jaren geheel of gedeeltelijk aangebracht moeten worden en later minder. Dit kost ten hoogste 15 cent per M2., totale kosten per jaar alzoo f533.50. Dit «ysteeza motfllfKhtffóen SQ ÜTtft leggen van gas- of waterleidingbuizen. Deze buizen moeten er onder door gespoten worden. Verder moet de behan deling in hoofdzaak door deskundig personeel ge schieden. Voordooien zijn, geruiachfoosheid en stof vrij; bovendien 1» na afloop van den termijn van 20 laren do wog nog in volkomen goeden toestand; dan blijven de kosten van den weg slechts f 187.50 per Jaar. Als men in verband hiermede den -duur der annuï- teltslecnlng op b.v. 50 Jaren etelt, zouden de jaarlijk- sche kosten f 412.— bedragen. Voorts is het niet onmogelijk, dat met een min dere versterking van de onderlaag kan worden vol staan, omdat de bestaande grindweg als zoodanig al zou kunnen dienen. De Jaarlijksche kosten zouden daardoor belangrijk minder worden. PLAN III. Goudalite. Het egaliseeren van den weg zal vermoedelijk be dragen 10.50 per M2, dus 1250 X f0.50 f625.—, de behandeling met goudalite zal kosten 1250 X 11-50 f1875.—, totaal f2500.—. Deze slijtage moet ieder jaar bijgewerkt worden, de kosten hiervan zijn thans niet met juistheid op te j geven. Bij nadere informatie te Gouda bleek, dat I deze kosten zoo goed als niets bedragen, doch dat -het voornamelijk aankomt op de vastheid der onderlaag, waarop do Goudalitebeton aangebracht wordt. Hoe beter de weg is, waarop het beton aangebracht wordt,.'hoe minder is de kans van het breken der dek laag. De Goudalitebeton zelf ia hoegenaamd niet aan slijtage onderhevig. Wat plan I betreft, wijst de heer Pluister op den praoht-straatweg die'we hebben, een weg die nu 3 jaar ligt, zich uitmuntend houdt en op een ouden j grintweg ligt. Een deskundige oordeelde dat Nieuwe I Niedorp geen reden had om voor dit kleine stukje I een andere proef te nemen. Over plan II zegt de Voorzitter, dat als dit plan er komt, het is omdat het hier zoo'n klein stukje be treft. Over een dergelijkon weg is nog weinig te ver tellen. Het is natuurlijk mogelijk dat over 50 jaar, een geheel anderen weg gewenscht wordt. Naderhand I deelde de burgemeester van Oude Niedorp mede, dat kleine reparaties enz. door eigen personeel kan ge schieden. -De heer Kooij is voorstander van een Goudaliteweg en wijst op een dergelijken weg in den Waardpolder. Die in den Groetpolder houdt zich uitstekend. Spre ker wijst op de minders kosten. De onderbeharding van onzen weg zal evengoed wezen dan die in den Groetpolder. De heer Borst vraagt hoe een Goudaliteweg zich houdt bij warm weer. De heer Kooij zegt, dat de weg niet zeer hard wordt en dat schijnt de oorzaak te zijn dat een Goudalitie- weg zeer geschikt is voor autoverkeer. Den heer Wit stond de weg in den Groetpolder- goed aan en mede met het oog op de kosten, geeft hij de voorkeur aan een Goudalitieweg. Voor spr. is hoofdzaak het stofvrij maken van den weg. De heer Gaijaard 'heeft den weg te 't Veld bekeken, die staat hem best aan, een weg die jaren lang zal meedoen. Alleen is het leggen van een gasbuizennet 'bezwaar, maar dat bezwaar geldt ook bij een Gou daliteweg en klinkerweg. Spr.. weet nog niet aan welk plan hij de voorkeur moet geven. Wel is plan III het goedkoopste, maar hoe het onderhoud zal wezen is niet te zeggen. Spr. zegt dat bij andere gemeentebe sturen het schrijven is ingekomen, dat klinkerbestra ting niet meer voldoet aan de eischen van het ver keer. Of dat zoo is, weet spr. niet, wel, dat het-krij gen van knippen hinderlijk is. Spr. zegt tenslotte dat hij de voorkeur geeft aan een geruischloozen weg. Rijk en stad gaan straatwegen wegnemen. De heer Borst vraagt naar den duur van de gas buizen. De heer Pluister meent, dat als er eens een nieuw gasbuizennet zou moeten worden gelegd, dit toch on der het trottoir zou worden gelegd. De Voorzitter zegt, dat het Rijk weer een massa steenen heeft aangekocht en als Rijk en stad de straatwegen vervangen, dan doen ze dat met een eerste klas andere wegen en die kosten zijn niet door onze gemeente te betalen. De heer Pluister denkt, dat de kosten elkaar niet zooveel zullen ontloopen, want anders zou ons reeds lang zijn meegedeeld wat te prefereeren was. Wel zal je voor -het eene plan wat minder uitgeven, maar de vraag is hoe de weg zich in de toekomst houdt. Spr. bespreekt de onderbeharding. De heer Kooij blijft de voorkeur geven aan plan III, de duizenden die in kas blijft, zijn ruimschoots voldoende voor wat meer onderhoud. Er wordt op gewezen dat het vellen van 'n oordeel moeilijk is, omdat de vooibeeld-wegen nog te korten tijd liggen. De heer Keesom vindt het wel gewenscht een proef te nemen. De keus blijkt voor den Raad zeer moeilijk en wan neer dan tenslotte tot stemminig wordt overgegaan, wordt plan 1 verworpen, alleen de heer Pluister stem de voor. Plan II wordt aangenomen met 5 tegen 2 stemmen, tegen stemden de heeren Kooij en Wit. Er schijnt geld genoeg te wezen, merkt de heer Kooij op. De rondvraag. Nu straks door den Raad besloten is om bij te dra gen in het tekort voor de waterleiding aan de Lan gereis, vraagt de heer Wit, of nu de gemeente ook voor haar rekening wil nemen de kosten van het water dat de aangeslotenen in de Moerbeek niet ge bruiken, maar toch moeten betalen. De heer Pluister zegt, dat de gemeente dan in groote moeilijkheden zal komen, want er wonen vele ingezetenen in groote huizen die ook voor water moe ten betalen, dat ze niet gebruiken. De Voorzitter zegt dat als de heer Wit een derge lijk voorstel wil doen. hij het dan voor de volgende vergadering kan indienen. De heer Wit zal dat voorstel dan niet doen, maar zou willen dat aan het P.W.B. gevraagd werd dat het niet-verbruikte water niet betaald behoeft te worden. Er heeft een tariefsverlaging bij het P.W.B. plaats gehad, maar practisch geldt dit voor Moerbeek niet. Het tegenstrijdige is dat anderen, die de kat uit den boom keken, en later aangesloten zijn, het tarief van i 25 cent betalen. De Voorzitter zegt toe, dat het oordeel van het P.W.B. zal worden gevraagd. De belastingprogressie. I De heer Gaijaard had een voorstel van B. en W. verwacht tot wijziging van de belastingprogressie. Spr. herinnert aan de becijferingen in de vergade ring van 22 Mei, waaruit bleek dat als opcenten op grondbelasting, gebouwde eigendommen, enz., wer den geheven, daaronder niet zouden vallen zij die nu te veel betalen. Spr. zal niet tornen aan het besluit dat is genomen om geen opcenten te heffen, maar j verzoekt B. en W. te willen overwegen de progressie zoo goed mogelijk te wijzigen. De Voorzitter zegt, dat B. en W. over deze zaak moeten denken. Spr. legt over een staatje waaruit blijkt, dat er in de gemeente zijn 484 aangeslagenen. Hiervan betaald 2 9 personen f 50 belasting 30 van het totale bedrag; 10 of 46 personen f 9900 of 50 van het totale bedrag; 17 of 80 per sonen f 12900 of 66 van het totale bedrag; 83 of of 399 porsonen f 7000 is 35 van het totale belasting bedrag. I De heer Gaijaard zegt dat uit deze cijfers dus blijkt dat 400 aangeslagenen zouden profiteeren van een andere progressie. De Voorzitter zegt dat er dus uit blijkt, dat we hier een vrij 'hooge progressie hebben. Vierhonderd aan geslagenen betalen 55 van het geheels bedrag. De heer Gaijaard merkt op dat die 400 toch nog te veel betalen en dat het verlaagd kan worde-.. De heer Gaijaard vraagt verder of spoedig m de afgraving van het perceel-Kooij wordt begonnen. De heer Pluister antwoordt bevestigend, de afgra^ ving hangt samen met de gehoelo zaak. De heer Keesom wijst op eon aovaarlljke bocht aan het einde van den Westerweg. Het is gewenscht dat de heer "M. Kooij do hoornen daar snoeit. B. en W. zullen een onderzoek instellen. Hienia sluiting. Vergadering van den Raad op Vrijdag 81 Augustus 1928, des middags 4 uur. De raad was voltallig. Voorzitter de heer K. Breebaart Dz., burgemeester, secretaris de heer H. H. Dubbelman. De Voorzitter heet de leden hartelijk welkom en zegt dat deze vergadering spoedelschend is belegd ln verband met de berichten van den Minister van Onder wijs over onderwljs-aangelegenheden. De notulen worden onder dankzegging onveranderd goedgekeurd. Van den Minister is op 24 Augustus 1928 Ingekomen een spoedbrlef, waarin wordt medegedeeld, dat voor de benoeming van hoofd der school en onderwijzeres te Barsingerhorn bezwaarlijk een keus kon worden ge daan uit wachtgelders en de gemeente dan ook ontheven wordt van deze verplichting, terwijl de rijksvergoeding ondanks de benoeming uit nlet-wachtgelders niet zal worden verminderd. Dit geldt ook ten aanzien van de a.s. vervulling der vacature voor hoofd der school te Haringhulzen en van onderwijzeres te Kolhorn. De Voorzitter gelooft dat hij op het succes dat be reikt ls, kan wijzen, spr. heeft wel niet den Minister gesproken, deze was op reis, maat spr. heeft geregeld* getelefoneerd. Een oproeping voor onderwijzeres te Kolhorn en voor hoofd der school te Haringhulzen zal worden geplaatst. Voor een onderwijzeres te Barsingerhorn ls een op roeping aan het raadhuis geplakt en de Inspecteur gaat er mee accoord, dat de voordracht van B. en W. luidt: 1. MeJ. S. Watertor, thans assistente aan de O.L.- school alhier. Nadat de sollicitatiebrief van mej. Watertor ls voor gelezen, wordt MeJ. Watertor met algemeene stemmen met Ingang van 1 September a.s., tot onderwijzeres te Barsingerhorn benoemd. Hierna sluiting. Voor Zondag Z September. 8.30 HUIZEN (841) N.C.R.V. Morgenwijding door Dt. P. Neideck. 9.15 BERLIJN (484) Klokkengelui van de Garnizoens kerk in Potsdam. 9.15 HILVERSUM (1071) VARA Een woord vooraf tot de ouders in verband met het V.A.R.A.- kinderuurtje, door Willem van Capellen. 9.30 HILVERSUM (1071) V.A.R.A. Kinderuurtje. 10.— HUIZEN (341) K.R.O. Uitzending van de Hoogmis uit de Kerk v. .d. H. Pranciscus Xaverius te Amersfoort 10.30 HILVERSUM (1071) V.P.R.O. Kerkdienst te Haarlem. Voorganger: Ds. J. C. A. Vetter. 12.30 HUIZEN (341) K.R.O. Luchmuzlek door trio „Winkels". 1.— HILVERSUM (1071) Lunchmuziek door Trio. 1.05 PARIJS (R.1750) Concert door Locatelli-orkest. 1.20 LANGENBERG (469) Middagconcert 1.20 HAMBURG (395) Concert door Omroep-orkest I.30 HUIZEN (341) K.R.O. O. M. van Moorsel over: Religie en Bouwkunst 2.— HUIZEN (341) K.R.O. Amsterdamsch Salonorkest o.l.v. F. J. Boshart. 3.— HILVERSUM (1071) Aansluiting van het Kur- haus te Scheveningen. Solisten: Louis van Tul der (tenor), Mia Peltenburg (sopraan), SuZe Lu- ger (alt), Jan Dekker (bas). 3.20 HAMBURG 395) Concert. 3.50 DAVENTRY (492) Concert. 3.50 DAVENTRY (1600) Concert 4.— HUIZEN (341) K.R.O. Zlekenlof uit Bloemendaal. 4.30 HILVERSUM (1600) Planosonaten van Beet hoven. 4.50 LANGENBERG (469) Vesperconcert. 4.50 PARIJS (R.1750) Dansmuziek. 5.40 HUIZEN (341) N.C.R.V. Kerkdienst uit Middel burg. Voorganger: Ds. D. Scheele. 5.50 FRANKFURT (429) Concert door "Omroeporkest 6.— HILVERSUM (1071) Vooravondconcert 6.05 DAVENTRY. Bach cantate. 6.50 BRUSSEL Concert door Stationsorkeat 7.35 PRAAG (349) Causerie door Mr. Charvat over het oude Praag. 7.45 HUIZEN (1950) K.R.O. Bern. Verhoeven ovef Guido Gezelle. 8.— HILVERSUM (1071) Tijdsein. Daarna Pers-'en Sportberichten van het Persbureau Vaz Dlas. 8.15 HILVERSUM (1071) Aansluiting van het Kur- haus te Scheveningen. 8.15 HUIZEN (1950) K.R.O. Intenties voor de maand September van het Apostolaat des Gebeds. 8.20 HUIZEN (1950) K.R.O. Concert. 8.20 HAMBURG (395) Concert uit Operafragmenten. 8.35 BRUSSEL (509) Concert door Stationstrio. 8.50 PARIJS (R.1750) Concert 9.25 DAVENTRY (1600) Concert Soliste: Gaby Valle (sopraan). 10.— HUIZEN (1950) K.R.O. Persberichten Vaz Dias. 9.20 BRUSSEL (509) Symphonieconcert uit de Kur- zaal te Ostende. 10.20 BERN (411) Concert uit de Kurzaal. 10.45 HUIZEN (1950) K.R.O. Epiloog door het Klein Koor. II.05 KALUNDBORG (1153) Dansmuziek. Voor Maandag 8 September. 11.— HILVERSUM (1071) Aansluiting van het Theater Tuschinskl. Uitzending proloog met zang en dans en muzikale illustratie bij de film „Stroet- angel". 11.20 DAVENTRY 1600) Openingstoespraak door den president der Volkenbondsvergadering te Genève, den heer M. J. Procopé, Minister van Buiten- landsche Zaken in Finland. 12.— HILVERSUM (1071) Politieberichten. 12.30 HILVERSUM (1071) Lunchmuziek door trio. 12.30 HUIZEN (341) Orgelconcert 12.50 PARIJS (R.1750) Concert 12.50 DAVENTRY (1600) Dansmuziek. 1.20 DAVENTRY (1600) Orgelrecital. 1.25 LANGENBERG (469) Middagconcert 2.25 HAMBURG (395) Concert uit Bremen. 3.20 KALUNDBORG (1153) Namiddagconcert 4.— HUIZEN (341) Ziekenuurtje. 4.05 PARIJS (R.1750) Namiddagconcert 4.20 DAVENTRY (1600) Orkestmuziek. 5.— HILVERSUM (1071) Kinderuurtje. 5,20 BERLIJN (484) Concert 5.20 BRUSSEL (509) Dansmuziek. 6.— HILVERSUM (1071) Tijdsein. 6.HILVERSUM Vooravondconcert door het om roep-orkest. Soliste: Toos Schleyer (zang). 6.20 DAVENTRY (1600) Muzikaal tusschenspel. 6.40 HAMBURG (395) Concert 7.25 SCHEVENINGEN (1875) Uitzending van het Beursoverzlcht van de Amsterdamsche Effecten beurs door het Fin. Weekblad „De Mijlpaal". 7.30 HUIZEN (1950) Zangcursus.

Schager Courant | 1928 | | pagina 11