Tutti Frutti. MMfv y Gemengd Nieuws. Lodlott Invoer van eieren in Dnitschland. Groote brand in Tsjecho-Slowalaje. Tragisch einde van een pleziertocht P"- Windhoos boven Zweden. BILLY BOO. overteg met tiet De#. Bestuur <ter gemeente Warown- huizen overeengekomen, dat de kosten van de begra fenis, te weten het vervoer van het lijk van Alkmaar naar het sterfhuis, en van het sterfhuis naar de kerk te Tuitjenhorn, voor rekening van de beide gemeen ten komt De Voorzitter hoopt, dat de Raad dit besluit, ge daan uit piöteitsgevoel jegens de familie Burger, zal willen goedkeuren. Algemeen wordt dit goedgevonden, «oomede dat een brief van rouwbeklag aan de familie zal wor den gezondon: Op kosten der gemeente is voorts een krans ge legd op het graf van den overledene. Voorts zijn de volgende stukken nog ingekomen: a. Bericht van den Commissaris der Koningin dat aan den Burgemeester voor een maand ziekte verlof is verleend. Helaas, zegt de Voorzitter, hadden we er niet aan. b. Proces-verbaal kasverifijcatie van het elec- trisch bedrijf op 24 Augustus jl., aanwezig f688.64. c. Idem bij den Gemeente-ontvanger op 3 Septem ber Jl., aanwezig f2523.46. cL Mededeeling van den Inspecteur der Dir. Bel. Ede Afd. te Alkmaar, dat de opbrengst der gem. in komstenbelasting dienst 1927/28 is geweest f16839.42. e. Goedkeuring van het besluit tot vaststelling van het vermenigvuldigingscijfer op 0.90. Naar aanleiding van deze twee laatste stukken wijst de heer Francis er op, dat de opbrengst der GI.B. was geraamd op f24000. Nu de opbrengst zoo is tegengevallen, vraagt spr. hoe B. en W. denken ever wijziging van het vermenigvuldigingscijfer. Spr. meent, dat nu wel duidelijk uitkomt hoe waar het is, wat spr. reeds vroeger heeft gezegd, nl. dat men een slag in de lucht slaat, als men het vermenigvul digingscijfer vaststelt. De Secretaris zegt, dat de gevolgtrekking van den heer Francis ten deele niet juist is, want dat de ra ming voor den dienst 19271928 f 16000 was, dus de opbrengst valt nog mee. Maar misschien zijn we met do raming van 0.9 niet heedemaal geborgen. De Voorzitter zegt, dat deze zaak ook in de ver gadering van B. en W. is besproken. D'e dienst 1928 zal wel nadeelig sluiten. Maar de tuinbouw is oogen- schijnlijk beter dan vorig jaar, zoodoende meenden B. en W. dat we met 0.9 wel veilig zouden wezen. Maar zekerheid bestaat hier niet over. De heer Dekker wijst er op, dat deze opbrengst van f16800 is naar een vermenigvuldigingscijfer van 1.1 over een slecht jaar. En spr. blijft van meening dat dan een vermenigvuldigingscijenfer van 0.9 voor een bijzonder gunstig jaar wel een opbrengst van f25000 zal geven. Door den Secretaris wordt nog gewezen op het feit, dat de Inspecteur de opbrengst van 1928—4929 op f13000 raamt, de raad daarentegen op f25000.. De heer Dekker zegt, dat uit de opbrengst van 19271928 wel blijkt dat de Inspecteur er glad be zijden is. En als de opbrengst van een slecht jaar f16000 is, hoe kan de opbrengst van een best jaar dan f13000 zijn? Spr. denkt, dat de Inspecteur met zijn gedachte aan het andere einde van de wereld is geweest. f. Begrooting van de Gezondsheidscomimissie, ge zeteld to Schagen, voor 1929, sluitende in ontvangst en uitgaaf op f 1289.82 en waarhij wordt gerekend op een bijdrage van 2 cent per inwoner, zijnde voor Haronkarspel f64.20. g. Jaarverslag van de verrichtingen van het cen traal archief en inlichtingenbureau inzake maat schappelijk hulpbetoon over 1927. h. Verslag van het Prov. Waterleidingbedrijf over 1927. Dit verslag zal circuleeren. De overige stukken worden voor kennisgeving aan genomen. Het voetpad ,de Posten" blijft behouden. Door den Voorzitter wordt or aan herinnerd dat in de voorlaatste vergadering B. en W. vorstelden om de eerste helft van het voetpad „De Posten" te ver beteren, waarvan de kosten op f 500 werden geraamd. Dit voorstel is door den Raad niet geaccepteerd on naar aanleiding van deze door den Raad genomen beslissing zijn nu 3 adressen ingekomen, in welke adressen wordt aangedrongen op behoud van het voetpad en gowezen wordt op het vele gebruik dat nog van het voetpad wordt gemaakt. O.a. is er een adres van de bewoners uit de wijken A, B, G en H. B. en W. merken op, dat hunne zienswijze ten op zichte van het voetpad niet is gewijzigd en waar nu blijkens de ingekomen adressen vele ingezetenen op het behoud van dat voetpad blijken prijs te stel-1 len, moenon zij den Raad in overweging te moeten goven zijn standpunt te wijzigen door alsnog te be sluiten do aangovraagde golden voor gedeeltelijke verbetering van het voetpad toe te staan. De Voorzitter meent, dat er geen groote discus- siën over deze zaak behoeven te volgen. Het stand punt van B. en W. is nog hetzelfde. De heer Francis zegt, dat hij in de voorlaatste ver gadering in du'bio is geweest of hij voor of tegen de verbetering van het, voetpad zooi/ stemmen. Dat spr. tegen heeft gestemd was omdat nlj in werkelijkheid j van gedachte was dat het pad1 geen reden van be staan had en dan zou het niet gemotiveerd zijn om die groote uitgaven te doen. Als blijkt dat het pad omriMtosr f», aldus hettft spr. totn guGfce&t, ziJ men wel met zijn bezwaren komen en dan kan men op nieuw beoordeelen wat gedaan moet worden. Nu in 3 adressen, waarvan één een groot aantal ondertee kenaars heeft, de onmisbaarheid van het pad wordt aangetoond, nu ligt het naar spr.'s meening, op den weg van den Raad het genomen beeluit te herroepen en spr. zal dan ook zijn stem aan het voorstel van B. en W. geven. De heer Bakker sluit zich bif deze redeneering aan en wist niet, dat de schoolkinderen van het pad ge bruik maken. De heer De Vries heeft nog niet de overtuiging dat het pad in een groote behoefte voorziet. Voor doorgang van de schoolkinderen heeft het pad geen beteekenis, want die komen meestal per fiets. En dat voor de landeigenaren de gemeente zich een uit gaaf van f1100 getroost, vindt spr. niet noodig. Spr. blijft van oordeel, dat opheffing van het pad geen schade zal beteekenen. Om een flink aantal hand- teekeningen op een adres te krijgen is geen kunst, dat hebben we gezien met het adres tegen de water leiding. Daar waren wel 160 handteekeningen op en van aL die tegenstanders zijn er misschien 4 over gebleven. De heer Dekker vraagt zich af, of de gemeente niet in moeilijkheden komt te verkeeren als het pad wordt opgeheven. Blijft het pad bestaan, en katho lieke kinderen van Dirkshorn zouden er gebruik van ma'kon om naar de school te Tuitjenhorn te gaan, dan is de afstand niet grooter dan 4 K.M. Indien evenwel het pad niet meer bestond, zouden de ouders dier kinderen aanspraak kunnen maken op ver voerkosten. Dan wórdt het misschien voor de ge meente nog erger. De .Voorzitter meent, dat het algemeen belang er mee gediend is als het pad blijft bestaan. Er schijnen nog heel wat menschen langs het pad te loopen. Vooral voor hen die er miet weer en wind door moe ten, is het van belang. Het punt door den heer Dek ken aangeroerd is bovendien actueel. De heer De Vries erkent dat dit punt van invloed ia, maar overigens vindt spr. het pad niet noodzake lijk. Als evenwel aangetoond kan worden dat de schoolkinderen voor vervoerkosten in aanmerking zouden komen, zal spr. voor de verbetering stemmon. De Voorzitter zegt, dat dit niet is aan te toonon. op 't oogenblik zijn er geen kinderen van Dirkshom die te Kerkbuurt schoolgaan. Met' 5 tegen 2 stamanen wordt besloten d'e gelden voor verbetering toe te staan. Tegen stemden de heeren De Vries en Doodeman. Aangeboden worden de gemeentebegrooting voor 1929, die van het Burgerlijk Armbestuur en van het electriciteitsbedrijf. De leden van den raad, uitgezonderd de wethou ders, gullen de begrootingen nazien. De 'verbindingsweg tusschen de polders Waarland en Slootgaard is ingevolge de bepalingen van het reglement op de wegen in kaart gebracht en in den ligger opgenomen. Deze stukken hebben na voorafgaande openbare kennisgeving ter visie gelegen cn aangezien geene bezwaarschriften daartegen zijn ingekomen, kan tot voorloopige vaststelling worden overgegaan. Aldus geschiedt Ben tijdelijke wethouder. B. en W. achten het Jn het belang van hun college en van de gemeente om hun college, dat thans niet voltallig is, aan te vullen door de benoeming van een tijidelijken wethouder. Tot stemming overgaande wordt de heer Francis met 6 stemmen benoemd, één stem werd uitge bracht op den heer Duijves. Op de vraag van den Voorzitter, verklaart de heer Francis de benoeming aan te nemen, en zijn best te zullen doen de functie zoo goed mogelijk waar te nemen. De Voorzitter zegt, dat we den heer Francis reeds lang kennen als een goed raadslid en dan ook over tuigd te zijn, dat de heer Francis een onmisbare steun zal wezen in het college van B. en W. Door den heer De Vries wordt een gunstig rapport uitgebracht over de schouw dier gemeentelanderijen, De landerijen verkeerden in uitstekende conditie, maar het viel der commissie dikwijls zeer moeilijk te kunnen zeggen, welke landerijen eigendom van de gemeente waren. Spr. zou dus willen dat op de ge meentelanderijen een paal word geplaatst. De Voorzitter meent, dat die palen later zullen vergaan en dat het practischer is dat iemand mee rondgaat, die goed op de hoogte is. De heer De Vries deelt mede, dat het ook voor deskundigen, vooral te Sint Maarten en Warmen- huizen, moeilijk is te zeggen, welke landerijen van de gemeente zijn. Spr. m'eent, dat het plaatsen van een betonnen paal, gemerkt met een H (Harenkar spel) de moeilijkheid' wel oplost. Zooals het thans gaat., maakt de commissie een gek figuur. B. en W. zullen deze zaak bespreken. Het et opzetten der feestelijkheden. De Voorzitter deelt vervolgens mede, dat hij naar aanleiding van het overlijden van den burgemeester de festiviteiten heeft stopgezet. Te Dirkshorn was dit hot «angconcourt niet geheel mogelijk, om dat de voorbereidende maatregelen reeds te ver wa ren gevorderd. Het niet doorgaan van het concours zou trouwens ook niet in den geest van den over ledene zijn geweest. Alleen het officieele gedeelte is afgelast en spr. gewaagt van de zeer welwillende houding die het hooflbestuurslid zoowel als leden van de plaatselijke vereenigingen hebben aange nomen. Een andere kwestie was het met de kermis te Tuit jenhorn. Met. het oog op de woonplaats van den overleden burgemeester, meende spr. dat daar geen feestelijkheden mochten worden georganiseerd. Spr. stelt nu voor, om de kermis te Tuitjenhorn te ver dagen tot 7, 8 eni 9 October. De raad dient dit te sanctionneeren en vervolgens mbet het besluit ter goedkeuring naar Ged. Staten. De heer Francis kan zich de houding van den Voorzitter volkomen indenken, stopzetten van het feest te Dirkshorn was niet mogelijk. Met het uit stellen van de kermis te Tuitjenhorn kan spr. zich vereenigen, als het tenminste niet mét kermissen in andere gemeenten in gedrang komt. Overeenkomstig het voorstel van den Voorzitter wordt besloten. Vastgesteld wordt een suppletoirs begrooting, dienst 1928, tot een bedrag van f 108.33. Het schoolplein te Dirkshorn. Naar aanleiding van een opmerking in de vo rige vergadering door den heer Francis, hebben B. en W. een onderzoek ingesteld en zulks met den beer Van der Laan, naar hot schoolplein. Het hoofd der school zou zorg dragen dat de kinderen niet meer op den weg speelden, maar vooralsnog werd vergrooting van het schoolplein niet noodig geoor deeld. Indien te zijner tijd het hek in desolaten toe stand mocht komen te verkeeren, zou het een meter achteruit kunnen wordien geplaatst. De heer Francis zegt, dat zonder afbreuk te doen aan den tuin van het Hoofd der school, een stukje van den tuin bij het schoolplein gevoegd zou kunnen worden. De Voorzitter deelt mede, dat als de noodzakelijk heid bleek, het hoofd der school dit offer zou willen brengen, maar het wordt nog niet noodig geacht. Hoe de burgerij meeleefde. De Voorzitter deelt nog mede, dat het hem zeer verheugde, dat er bij het fee3t te Dirkshom, zooveel piëteit werd getoond bij het overlijden van den bur gemeester. Het deed hem goed' toen de voorzitter der feestcommissie een paar minuten stilte wenschte met ontbloot hoofd en dat allen zoo spontaan aan dat verzoek voldeden. Een bijzonder woord van dank komt het bestuur der festiviteiten toe, ook omdat het het sluitingsuur nog met een uur vervroegde. Het is het bewijs dat men meeleefde met d'e ramp die onze gemeente had getroffen. Nadat spr. nog woorden van dank had gesproken voor de welwillendheid die de raad tijdens deze vergadering ten opzichte van zijn leiding, had be toond, volgde sluiting. NEDERLAND OP DE TWEEDE PLAATS. Volgens de officieele statistiek werden in Juli - ij Dultschland 230.853.000 eieren, wegende 14.021.000 K.Q, Ingevoerd. In de eerste zeven maanden van het loopejj. de jaar beliep de Import 1.781.476.000 stuks, wegend 108.177.200 K.G., vertegenwoordigende een waarde vaa Mk. 167.799.000. Van de naar Dultschland in de maanden Januujl t.m. Juli uitgevoerde eieren staat Rusland op do eerst» plaats met 30.3 en Nederland op de tweedo met 23|| (t.w. 425.085.000 stuks). Daarna volgen België me 8.2 en Denemarken met 6.6 De Nederlandse! eierenultvoer naar Dultschland beliep ln Juli 64.699.000 stuks. JJFANTEI H Poolscl jiuurt vai gegeven - een voi lerie te| ugeeren. 1 rte teer di liujn. Mas e «en de Jat de in tn dor paa Ten gevo'f jo infai anderen O.M. VEERTIG WOONHUIZEN VERNIELD. BIJ HET VJD. verneemt uit Praag: Te Treblsof in Slowakije heeft een brand gewoed, dl# ftrklleder zich ten gevolge van den sterken wind snel ultbrelddi Wegens gebrek aan water ging het blusschlngswerk met groote moeilijkheden gepaard. Veertig woonhuizen en dertig schuren werden een prooi der vlammen. Ook het beroemde Andrassy-slot werd door den 'brand verwoest De schade wordt op twee millioen kronen geraamd. te Fyfl «en bljei p «ij wigei lt verwijd A. Taylo ten gew< het nest i&ald. Hi, ;eveer 20 tj genest Jij deze •gelijk g« de dert |k in de oeilijkflte srkte dat as, verwij» kgraten t joeüljk we toen h meer d verbracht. war het hi jrdwenen DAK VAN EEN HUIS EEN HALVEN KM. VEB MEEGEDRAGEN. De windhoos, die Dinsdag het Deensche district Hobro verwoestte, heeft zijn weg genomen over Zweden en in de omgeving van Gotenburg groote schade aangericht Verscheidene gebouwen werden verwoest, een brug werd vernield. Ook aan de electrische leidingen werd groot schade toegebracht De oogst heeft op vele plaat sen zwaar geleden. Het dak van een huis werd door den wind een halven K.M. Ver meegedragen. DRIE DOODEN. Volgens een Reuter-bericht uit Auckland (Californlë) zijn een meisje van veertien jaar, haar broer en diens vriend om het leven gekomen, toen de vliegmachine, waarmede zij een pleizlervlucht maakten, neerstortte en op een huls terecht kwam. PROEf RIJDEN OP EEN REUZE-SLAK, Toen.se beiden voorwaarts gingen, Zagen ze eensklaps een groote slak, Wel zoo groot als een schildpad, Rustig en naar het scheen zeer mak. „Ik ben blijde, beste Redneb, Ja, ik zie haar met veel plezier, Ik ben zoo moe en lk kan nu Rijden op den rug van, 't goede dier." MOORDENAAR ZONDER HET TE WETEN. On langs was de heer Delbos, zanger aan de Brus- selsche opera, op weg naar Engeland om daar een tournée door het land te maken. In de spoor wegcoupé bladerde hij in een Engelsch tijdschrift, waar hij op één der pagina's plotseling zijn foto ontdekte. Aangenaam, verrast bekeek hij het een en ander van meer nabij. Hoe groot was echter zijn verbazing, neen, verontwaardiging, toen hy boven het beeld met geweldige vette letters het opschrift ontwaarde: „M« Delbos, de moorde naar van den Croupier." Een advocaat had het zaakje dra opgehelderd. De redacteur van het Magzin dat was het tijd schrift had van zijn directeur de opdracht ont vangen, het betreffende art,lkel te illustreeren. De redacteur, in groote verlegenheid, zag geen kans zich het bewuste beeld te verschaffen, en ten slotte besloot hij maar eens zijn foto-archief na te snuffelen. Het toeval speelde hem de foto van den zanger in handen; zonder lang na te den ken besloot hy beeld en naam van den kunste naar te gebruiken. De situatie was pyniyk. Echter, de directeur van het tijdschrift, een verstandig man, bracht een financieel offer, waardoor een proces werd vermeden. Men kon zich voorstellen hoe de foto aan be langstelling won, toen uitlekte, dat de afgebeelde moordenaar een onschuldige zanger was. EEN VERSTROOIDE MINISTER. De Fransche mi nister, Painlevé, is een groot geleerde, een goed redenaar, een eeriyke politicus en een buitenge woon vriendeiyk menech. Tegenover al deze goede en sterke eigenschappen, staat één enkele zwakke, welke hem niettemin zoo noodig nog sympathie ker maakt, en dat is zyn ongeloofiyke verstrooid heid:. Voor eenlgen tyd terug werd een verhaal over den minister gedaan, dat naar alle waar schijnlijkheid niet waar ls, raaar dat toch waar zou kunnen stya. Painlevé *eu namelijk tegenwoordig rijn bij de begrafenis van een verdiensteiyk gene raal, en de auto wachtte reeds voor de deur. De minister had op dat oogeniblik echter juist een onderhoud met een geleerd vriend en wenschte niet gestoord te worden. Twee-, driemaal was de adjudant reeds komen zeggen dat het tyd was. Elndeiyk, een half uur na het oogenblik, waarop het vertrek was bepaald, vroeg Painlevé den ad judant, toen deze ten einde raad nog eens ver scheen: „Maar wat wil je dan elgeniyk?" De adjudant antwoordde niet zonder eenlge verwyt: „Excellentie, de begrafenis van, gene raal X. Thans kunt U hem niet meer de laat ste eer bewyzen, want als het goed ls, ligt de man nu reeds onder den grond." „Werkeiyk? Welnu, dan de volgende maal be ter!" troostte Painlevé, Nog mooier ls echter de volgende geschiedenis uit 's ministers jongere jaren, die een jeugd vriend van hem vertelt. Toen was Painlevé^ nog lang geen minister, maar een jonge leeraar, die zeer eenvoudig leefde. Zyn woning werd .bijge houden door een oude huishoudster, die echter nog meer te doen had en derhalve vaak van huis moest, terwyi Painlevé er niet was. Op de deur schreef ze dan met krijt: „Ik kom dadelijk weer terug. Jo8ephlne.' En Painlevé wachtte het geduldig af. Op zekeren dag kwam echter de hulshoudster den ganschen dag niet meer terug, omdat ze ergens een familiefeest moost bywonen. Painlevé zou dien avond bezoek krijgen, werd echter door e?n onverwachtte boodschap gedwongen, zyn wo ning voor ©enigen tijd te verlaten. Volgens het voorbeeld van de oude Josephlne schreef hy op de deur: „De heer Painlevé komt Iets later thuis" en verdween. Toen hy na een paar uur weer terug kwam, biykbaar diep in gedachten voor het een of ander mathemathis probleem (zooals men weet ls Painlevé een groot en beroemd wiskundige) las hij op zyn deur het opschrift, dat hij er zelf met kryt op geschreven had. „Nu dan zal ik maar wat wachten", zei hij ge laten en ging geduldig op rijn stoep ritten. SOEXDANEESCHE LIEFDESPROEF. In het bin nenste binnenland van Noord-Afrika, in Soedan, bestaat nog een zeldzaam-wilde methode om jonge meisjesharten te veroveren. Zijn er byvoorbeeld twee van die jonge Zwarten, wier lnneriyke ge voelens naar een en hetzelfde meisje uitgaan, dan onderwerpen zy zich aan den „Mobatanah, een llefdesproef van buitengewoon gruwzamen aard. Met een stok of karwats gewapend gaan ze elkaar dan eens goed afrossen. Wie het het langste uit houdt, voert de bruid in triomph met zich mee naar huis en krijgt den titel van „Achu-el-Banat" „Broeder van de dochter". De poltlie heeft dit ruwe gebruik weliswaar verboden, maar heeft het toch nooit geheel en al kunnen uitroeien. Voof korten tyd terug is weer eens zoo'n geval van „Mobatanah" voorgevallen in een dorp in de nabyheid van Khartoem. Twee jonge inboorlin gen kregen meeningsverschll over een meisje, dat elk voor zich graag tot de uitverkorene zyn's har ten had gemaakt. De sterkste van de twee daag de zyn medeminnaar tot de zoogenaamde liefdes- proef uit, welke deze laatste aannam. Dra gier den de karwatsen door de lucht, waarvan, de slagen met 'onfeilbare zekerheid op de ruggen der beide tegenstanders neerkwamen. Rondom had zich een groep van jonge mannen en meisjes ver zameld, om getuige van dezen strijd te zyn. De jonge dame, om wie dit alles ging, was er even eens by en vuurde de concurrenten met aanmoe digende uitroepen aan. De strijd duurde langer dan gewooniyk. Tenslotte Het echter de uitdager zoo'n geweldigen slag op zyn tegenstander neer komen, dat deze bewusteloos Ineen zonk en wei nige oogenblikken later den laatsten adem uit blies. De overwinnaar van dit gruwelijke duel zou achter niet de gelegenheid krijgen om zyn bruid naar het altaar te voeren, want Inplaata van daar heen, werd hy door de politie die van het een en ander op de hoogte was gebracht, netjes de ge vangenis binnengeleid. WAARSCHUWING. In het salon van een deftig ho tel te Genève zit een ernstig man aan een kleine, dubbele schrijftafel, zoo als die in hotels in ge bruik rijn. Zy hebben de eigenaardigheid, dat een recht opstaande spiegel de beide zitplaatsen van elkaar scheidt. Genoemds ernstige man, die blijk baar over iets nadenkt over een zwaar Volken- boadsproblsMA of over rijn middageten kijkt „Geiyk heb je," zeide Redneb, „Maar ze loopt me niet erg gauw. Ik wed jongen, dat een ritje Je spoedig vervelen zou. Daarom zal ik ..iets bedenken, Dat hy loopen doet, geiyk een haas." Redneb groef. Hy vond een luiaard Vet als een stuk Edammer kaas. Begrijpen jullie, wat Redneb's plan is? Het volgend! plaatje laat zien, waarom Billy het niet leuk vindt toevallig terzyde in den spiegel en schiet plot seling in een lulden lach. Wat heeft zyn oog ont dekt, dat zijn lachspieren zoo onverwacht ln be weging heeft gebracht? Over zijn eigen spiegel1 beeld lacht niemand, dus moest het wel iets an ders zyn. En het is iets anders! Hy leest ln den spiegel, wat op een voor hem liggend wit vloei- blad in duideiyke letters geschreven staat Het luid: „Lieve schat! Honderdvyfentwintlg van de teederste kusjes I Je Paula" De onbekende Paula heeft haar brief, zonder g daar verder by na te denken, zorgvuldig op het vloeiblad voor haar afgevloeid, en daar zy een zeer duideiyke hand sohreef, werd de voor eeu enkeling bestemde teederheids-groet tot gemeen goed van allen, die aan deze schrijftafel plaats na men. Is het nog noodig te zeggen welke waar schuwing hieruit voortvloeit? EEN ZWEMMER GESCHUT. Voor den eersten koer in de geschiedenis van het Panamakanaal zyn de groote sluizen by Gatum geopend voor een... zwemmer. Het was de Amerikaansche schrijver! Halliburton, die den afstand van den Atlantischen r Oceaan naar de Stille Zuidzee (vyftlg myien) I door het water wilde afleggen. De vier deuren, I 1500 ton elk, moesten geopend en gesloten wor- g den. Aldus moest voor Halliburton evenveel werk gedaan worden voor den zwaarsten Oceaan* stoomer. Hy betaalde naar gewicht en kwam e* voor 36 Amerikaansche centen af. KAMPIOEN BAARDGROEL Wie is de kamploefl baardgroei? Chrlstoffel Columbus. En waardoor? Doordat hy, toen hy land zag, nog glad ge schoren was, en toen hy, nog geen halven dag later wal stapte, een vollen baard droeg. Aldus levert een Amerikaansche courant cri- tlek op de Columbus-poatzegels welke *U niet schynt te bewonderen, en waarop zy ontdekt heeft, dat Columbus op het zegel „Land ln richt" clean «haven ie, en op h«t zegel „De Landing" een w len baard draagt

Schager Courant | 1928 | | pagina 6