Schager Courant Raad van Petten. De Huwelijksloterij Tweede Blad. BI] Scheren Uit onze Omgeving. ANNA PAULOWNA. Dinsdag 18 September 1928 71ste Jaargang. No. 8324. Vergadering van den Raad 'der gemeente Petten op Vrijdag 14 Sept. 1928. Tegenwoordig alle leden, met uitzondering van den K. Nottelman, G. Hollander en J. Timmerman. De Voorzitter opent de vergadering, waarna de notu len dtf vorige vergadering worden gelezen en goedge keurd. Ingekomen stukken. Ingekomen Is een schrijven van den Minister van On derwijs, kunsten en wetenschappen, waarin aangedron gen wordt op spoedige storting van de pensioenbijdragen voor onderwijzers over 1925, zijnde een bedrag van l 461 86. Verwacht wordt, dat dit bedrag mettertijd wel tü worden Ingehouden op de rljksultkeerlngen aan de gemeente. De goedkeuring van God. Staten op het raadsbesluit lot verhaal van bijdrage voor Inkoop van pensioen. Een verzoek van het bemeentébestuur van Arnemui- den om adhaesle te betuigen aan een hunnerzijds ge zonden adres aan de regeering tot wijziging van art 104 der Lager Onderwijswet 1920. De Voorzitter licht het schrijven nader toe en stelt voor het voor kennisgeving aan te nemen, aangezien dat artikel voor deze gemeente niet van toepassing Is, met algemeene stemmen wordt besloten het schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Rekening 1927. De Voorzitter deelt mede, dat de rekening der ge meente over 1927 gedurende veertien dagen ter Inzage heeft gelegen en door de commissie met het nazien der rekening belast, ls onderzocht. Op verzoek van den Voorzitter brengt de heer Van der Vlies rapport uit van het onderzoek; deze deelt mede, dat geen aanmerkingen op de rekening zijn gemaakt en de bescheiden In orde 'zijn bevonden. Besloten wordt de rekening voorlooplg vast te stellen met ln ontvangst f 35846.35, ln uitgaaf f 37303.11, nadeelig slot f 1456.76, voorzooveel den gewonen dienst betreft. Den kapitaaldienst met ln ontvangst f 24170, in uit gaaf f. 24000, batig slot f 170. Rondvraag. Bij de rondvraag deelt de Voorzitter mede, dat het verzoek tot beharding van den nog ln Vianen aan den betrokken minister is verzonden, aangezien de weg eigendom is van den Staat (Landbouw). Voorts deelt spr. mede, dat aan den heer Roozing opdracht ls gege ven de deuren in de school na te zien. Niemand meer het woord verlangend, wordt de ver gadering gesloten. De tentoonstelling te Schagerbrug. De afdeellng „Zljpe en Omstreken" van de Holland- sche Maatschappij van Landbouw hield Maandag j.1 weer haar jaarlijksohe tentoonstelling ter gelegenheid van de paardenmarkt te Schagerbrug. En als het waar is, tak „het weer de koopman" is, dan zijn er dit jaar goede zaken te Schagerbrug gemaakt. Het weer was prachtig en het bezoek op het tentoonstellingsterrein was dan ook zooals we het de laatste jaren niet hadden gezien. Hoewel de aanvoer op de paardenmarkt bevredigend was, was de kwaliteit niet direct superieur en over den handel viel heelemaal niet te roemen. De gelijktijdige markt te Utrecht aohtte men In „vakkringen" de moge lijke oorzaak hiervan. Zooals gezegd, op het tentoonstellingsterrein heerschte een gezellige drukte en er was dan ook veel dat de be langstelling verdiende. De zuiveltent, waardn tevens on dergebracht zijn de afdeellngen bloemen en planten, en vruchten, trok veel kijkers, hoewel het aantal inzen dingen van boter en kaas, maar vooral van vruchten gering was. Een ander beeld gaf de rubriek paarden, daar was een flinke aangifte en men zag er uitmuntende dieren. Hier was de handel in Belgische paarden goed te noe men. De afdeellng hoornvee hebben we wel eens beter bezet gezien, maar het mond- en klauwzeer zal ook vandaag wel weer zijn Invloed hebben doen gelden. De kwaliteit evenwel viel te roemen.. Een bijzonder gunstigen indruk gaf de afdeellng wol vee. Deze afdeellng gaf een goed beeld van den zeer snellen vooruitgang van de schapenfokkerij in de Zljpe, en ala men de bekroningslijst nagaat, zal men opmerken dat die vooruitgang ln 't bijzonder den polder Zljpe be treft, want het grootst aantal bekroningen viel ten deel aan een fokker uit Zljpe. FEUILLETON Uit het Engelsch van CHARLOTTE O'CONNOR ECCLES. 20. HOOFDSTUK XX. DE GRAAF IS VERBAASD. De graaf keerde In een staat van extase naar zijn ap partementen terug. Nadat hij pen, inkt en papier had gekregen, ging hij zitten en nadat hij herhaaldelijk op nieuw begonnen was had hij eindelijk den volgenden brief opgesteld. Dear Madam, Nu ik als bruid een jonge, bekoorlijke en lieve jonge tame als u gewonnen heb, ls het geluk aan mijn zijde. Hoewel Ik, natuurlijk met uw toestemming, bereid ben, beloften, die de krant u omtrent mij gedaan heeft, °a te komen, neem ik beleefd de vrijheid u te vragen of u. ia onze eigenaardige omstandigheden, vertrouwende °P de eer van een gentleman, er toe zoudt kunnen be duiten mij een rendez-vous toe te staan op een plaats, die u het beste convenieert, opdat u zoudt kunnen oor- deelen, of ik u waardig ben. Ik ben mijzelf volkomen bewust van mijn tekortkomingen, hoewel ik hoop, een ernstige genegenheid daartegenover te kunnen stellen. Als u bij de kennismaking mocht blijken niet op mij ge steld te zijn, dan zal ik u niet verder lastig vallen. Als u mij niet kunt ontmoeten, wilt u dan toestaan u te komen opzoeken? Als u een vriend of een familielid wilt meebrengen, heb ik daar niets op tegen. Ik voor mij zou er de voorkeur aan geven, 4at ons onderhoud een intiem karakter droeg, en ik zal het als een blijk van vertrouwen beschouwen, indien u alléén komt. Mijn wa ren naam zal ik u onthullen, als we elkaar ontmoeten. Uw dienstwillige dienaar, De Prijs. Ook de overige afdeenngen, pluimvee ea KorflJUen. hadden goede Inzendingen. Verschillende zakenmenschen hadden ter opluistering weer een mooie collectie artikelen ingezonden en het spreekt vanzelf, dat de inzendingen automobielen van de firma C. de Moor en firma Blaauboer en Kossen, bene vens de radio-inzendingen van de firma De Moor en de firma De Graaf de belangstelling had. Het plaatselijk muziekcorps „Crescendo" onder leiding van den heer S. Schut, zorgde voor muziek. Hieronder laten we de bekroningen volgen. PAARDEN. No. 1 PAARDEN van 4 jaar en ouder. (Warmbloed). Ie prijs f 15, D. Marees. Keismerbrug, bruine merrie; 2e prijs f 7.50, W. Jongejan, Oudesuls, 7-jarige bruine ruin; 8e prijs f N. D. Kaan, Wieringerwaard. No. 2 3-jarige PAARDEN, (Warmbloed). Ie prijs f 15, A. J. Swaerts, Koegras, bruine rnin; 2e prijs f 7.50, E. de Boer Pz., St. Maartensbrug, donker bruine merrie; 3e prijs f 5, C. Tromp, Julianadorp. No. 3. 2-jarige PAARDEN. (Warmbloed.) le prijs f 10, A. Gouwenberg, Koegras; 2e prijs f 7.50, J. Broersen, St Maartensbrug; 3e prijs f 5, P. de Boer, Ez., Burgerbrug. No. 4. 1-jarlge PAARDEN. (Warmbloed.) le prijs f 10, P. Hoogschagen, De Kooij, Koegras; 2e prijs f 5, D. P. Timmerman, Schagen, donkerbruine merrie „Dora"; 8e prijs f 2.60, W. Jlmmink Hz., 't Zand. No. 5. 1-jarige PAARDEN. (Koudbloed). le prijs f 10, Jb. Stammes, Wieringerwaard; 2e prijs f 5, Jb. Stammes, Wieringerwaard; Se prijs f 2.50, A. de Graaf, Anna Paulowna, vos merrie. No. 9. MERRIES met VEULEN. (Warmbloed), le prijs f 15, G. Baken, Anna Paulowna; 2e prijs f 7.50, L. K Vader, Schagerbrug. No. 7. VEULENS. (Warmbloed), le prijs f 7.50, P. Hoogschagen, de Kooij, Koegras; 2e prijs f 5, W. Slijkerman, Schagerbrug; 3e prijs f 2.50, A. de Graaf, Anna Paulowna. No. 8. VEULENS. (Koudbloed) le prijs f 7.50, D. Jimmink Dz., Wieringerwaard; 2e prijs f 5, E. van der Horst, Barsingerhorn; 3e prijs f 2.50, Jac. Lindenbergh, Anna Paulowna. HOORNVEE. No. 9. MELKKOEIEN, (afgewisseld) met een betrouw- baren melkstaat gekalfd hebbende tuaschen 1 Januari en 31 Mei 1928. le prijs f 20, Jb. Erlks, Schagerbrug, „Grietje 6"; 2e prijs f 10, W. Jimmink Jbz., Schagerbrug, „Neeltje IF'; 3e prijs f 5, A. Francls, Schagen, „Geertrulda 5". i No. 10 MELKKOEIEN, (afgewisseld) gekalf hebbende tusschen 1 Januari en 31 Mei 1928. (Niet geregistreerd). le prijs f 20, C. Marees, Schagerbrug; 2e prijs f 10, idem. No. 11. TWENTERS, gekalfd hebbende tusschen 1 Januari en 31 Mei 1928. le prijs f 20, A. Francls, Schagen, „Geertrulda 6"; 2e prijs f 10, G. Appel .Burgerbrug, „Jannetje 12" No. 12 MELKVAARZEN, gekalfd hebbende tusschen 1 Januari en 81 Mei 1928. le prijs f 20, G. Appel, Burgerbrug „Cornelia elf"; 2e prijs f 10, D. Jlmmink Jz„ Schagen; 3e prijs f 6, A. Francls, „lefje 19". No. 13. PINKEN, geboren in 1927. Ingeschreven in een fokregister. le prijs f 15, W. Jimmink Jbz., Schagerbrug, „Antje 36"; 2e prijs f 10, G. Appel, Burgerbrug, „Gretha 8"; 3e prijs f 5, J. Jimmink Jbz., Schagerbrug, „Anna 36". No. 14. PINKEN, geboren in 1927, behoorende aan niet- leden van een Fokvereenlging en niet Ingeschreven in een Fokregister. le prijs f 15, G. Brak, Schagen; 2e prijs f 10, Idem; 3e prijs f 5, P. de Graaf, Schagen. No. 15. STIEREN, geboren hl 1927. le prijs f 15, G. Blaauboer, St. Maartensbrug; 2e prijs f 10, P. de Vries, Schagerbrug, Simon 15 Stamboeknr 9063 3e prijs f 5, S. G. de Lange, Schagerbrug, „Geertje Constantijn 2". No. 16, STIERKALVEREN, geboren in 1928 en inge schreven in een fokregister. (Onder overlegging van I afstammingsbewijs) le prijs f 15, benevens verguld zilveren medaille, uit- geloofd door de Rund-fokvereeniging „Noord-Zijpe", A. Francls, Schagen, „Iefjes Constantijn"; 2e prijs f 10, W. Jimmink Hz., 't Zand, „Anna's Wodan 6"; 3e prijs f 5, D. Jlmmink Jz., Schagen. No. 17 STIERKALVEREN (Graskalf) geboren In 1928. (Niet ingeschreven en behoorende aan niet-leden van een fokvereenlging). le prijs f 10, D. Jlmmink Jz., Sohagen; 2e prijs f 7.50, idem; 3e prijs f 5, P. de Graaf, Schagen. No. 18. KUIKALVEREN (Graskalf) geboren in 1928. Geregistreerd, onder overlegging van afstammingsbew. I le prijs f 15, K. Reljne, Barsingerhorn, „Pietje 14"; 2e prijs f 10, A. Francis, Schagen, „lefje 24"; 3e prijs f 5, K Reljne, Barsingerhorn, „Veertje 6"; e.v. Jn= Jim- géén Pijn en naschrljnen of stukgaan der haid, indien meii vóór het inzeepen de baardoppervlakte inwrijft met Doos 30, Tnbe 80 et. PUROL Ziet gij ouder uit dan gij zijt? Slechte spijsverte ring, verstopping, maagkwalen enz., werken nadeelig op uw humeur en ge stel. Foster's Maag- pillen zijn een zacht- werkend laxeermid del, dat uw kwaal doet verdwijnen. Foster's Maagpilien Alom verkrijgbaar 0.65 per flacon Dit -epistel bezorgde miss Jenkins een onmetelijke voldoening en zij liet geen gras groeien over het ant woord. Geachte Heer, De gunst, waarom u verzoekt, maakt een meisje, dat zoo streng opgevoed is als Ik, verlegen, maar onze po sitie is zóó ongewoon en zóó romantisch, dat ik me zelf niet verantwoord voel, als ik uw verzoek weiger. Ik zal daarom komen aan de Broad Walk, Kensington Gardens, derde bank vanaf den in gang bij de Notting Hlll Gate om 4 uur Woensdag middag a.s. en, omdat u dat wenscht, zal ik alléén ko men. Ik zal in 't wit zijn met een blauwe ceintuur en zal een bouquet lichtroode anjelieren in de hand heb ben. Mag ik u verzoeeken, ook zoo'n bloem in uw knoopsgat te steken en een witte zakdoek bij u te hebben 7 Uw toegenegen, Arethusa E. Jenkins. Boschviooltje No. 31858. Hoe graaf MacCarthy den tijd doorkwam, die verliep tusschen de ontvangst van dezen brief en den Woens dagmiddag, heeft hij nooi geweten. Er bleef in zijn her innering een vaag beeld van loopen en loopen door een oneindig aantal straten, tot hij te vermoeid was om verder te gaan, van het binnengaan van restaurants zonder de minste eetlust te hebben, van te probeeren den avond in een Musio Hall door te brengen, zonder dat hij Iets van de voorstelling zag of hoorde, en van een slapeloozen nacht. Maar Woensdagmiddag om drie uur liep hij, met bijzondere zorg gekleed, de Braod Walk van Kensing ton Gardens al maar op en neer, terwijl hij elke drie minuten op zijn horloge keek. In zijn knoopsgat stak een groote anjelier. Zijn rood gezicht had een uitdruk king van verwarring en angst. Als hij in de verte Iets wits zag begon zijn hart al als een stoomhamer te kloppen. Telkens echter bleek de draagster niets weg te hebben van de schoone met de goudblonde haren en droeg zij geen bouquet anjelieren. Het was nog een kwartier voor den afgesproken tijd; het op en neer loopen begon hem te vervelen, dus ging hij zitten op dl derde bank en wachtte geHaten. Hij trok zijn jas goed, sloeg het stof van zijn schoenen en voel mink, Schagerbrug, „Anna 38"; e.v. O. Appel, Burgerbrug „Kato 8". No. 19. KUIKALVEREN (Graskalf) geboren in 1928. (niet ingeschreven en behoorende aan niet-leden van een fokvereenlging). le prijs f 10, P. Bruin, 8. Maartensbrug; 2e prijs f 7.50, idem; 3e prijs f 5, D. Jimmink Jz. Schagen; e.v. D. Jimmink Jz., Schagen; e.v. P. Blom, Pettenerkluft WOLVEE. No. 20. 4 Fokschapen (type Texelsoh) Ingeschreven in een fokregister). geboren in 1927, zichtbaar geworpen hébbende, le prijs f 10, A. Brak, St. Maarten; G. Visser, St. Maar tensbrug; 2e prijs f 5, G. Appel, Burgerbrug; Se prijs f 2.50, H. van Hoorn, Wieringerwaard. No. 21. 4 Fokschapen (type Texelsch) geboren in 1926 of eerder. 2e prijs f 5, W. Jimmink Hz., 't Zand, 3e prijs f 2.50, G. Appel, Burgerbrug; e.v. H. van Hoorn, Wieringer waard, N. D. Kaan, Wieringerwaard. No. 22. Vier OOILAMMEREN, (type Texelsch), inge schreven ln een fokregister. le prijs f 10, A. Brak, St. Maarten, 2e prijs f 5, P. Vries, Schagerbrug; 3e prijs f 2.50, G. Appel, Burgerbrug No. 23. Een RAM, geboren ln 1926 of eerder, type Texelsoh, ingeschreven ln een fokregister. le prijs f 10, Jb. de Wit, Burgerbrug, 2e prijs t 5, G. Appel, Burgerbrug; 3e prijs f 2.50, W. Jimmink Hz., 't Zand. No. 24. Een RAM, geb. 1927, type Texelsch, ingeschreven in een fokregister. le prijs f 10, benevens verguld bronzen medaille, uitge loofd door den uitgever van de „Zijper Courant", M. Kant Schagen; 3e prijs f 2.50, D. Sleutel, Trapweg, Schagen. No. 25. OOL met hare in 1928 geboren lammeren, waar onder ten minste 1 ramlam type Texelsch, ingeschreven in een fokregister. le prijs f 10, M. Kant, Schagen; 2e prijs f 5, H. van Hoorn, Wieringerwaard; 3e prijs f 2.50, idem. No. 26. 3-tallen RAM-LAMMEREN van één Vader, (type Texelsch). Ingeschreven in een fokregister. le prijs f 10, W. Jimmink Hz., 't Zand; 2e prijs f 5, A. Brak, St. Maarten; 3e prijs f 2.50, G. Appel, Burgerbrug. No. 27. Tien OVERHOUDERS, bêhoorende aan leden van de afdeellng. le prijs f 10, Jb. Stammes, Oudesluls; 2e prijs f 5, Joh. Bruii# Burgerbrug; 3e prijs f 2.50, J. van der Oord, Schagerbrug. No. 28. Vier FOKSCHAPEN, geboren In 1927, (niet in geschreven in een fokregister) zichtbaar geworpen hebbende. le prijs f 10, G. Brak, Schagen; 2e prijs f 5, M. Beste- man, Burgerbrug; 3e prijs f 2.50, Joh. Bruin, Burger brug. No. 29. Vier FOKSCHAPEN, geboren in 1926 of eerder, (niet ingeschreven In een fokregister) zichtbaar geworpen hebbende, le prijs f 10, D. Rademaker, Slikkerdijk, Wieringer waard; 2e prijs f 5, P. S. Eenhoorn, Valkoog; 3e prijB f 2.50, H. Schermer, Oudesluis. No. 30. Vier OOILAMMEREN, niet Ingeschreven in een fokregister. le prijs f 10, J. Brak, Schagerbrug... 2e prijs f 5, C. Marees, Schagerbrug; 3e prijs f 2.50, Jb. Stammes, Oudesluis; No. 8L Een RAM, geboren in 1928, niet Ingeschreven in een fokregister. 2e prijs f 5, N. J. Kruijer, Burgerbrug, D. Sleutel, Schagen; 3e prijs f 2.50, P. Vries, Schagerbrug. PLUIMVEE. In te zenden minstens 2 Hennen en 1 Haan. Van al de rubrieken Pluimvee en Konijnen ls de le prijs f 2, de 2e prijs f 1. No. 32. Brakels. 2e prijs Th. van der Gracht, Schagen, e.v. G, Kuiper, St Maartenbrug. No. 34. Leghorn, le prijs A. van der Sluijs, Wieringerwaard, witte, P. Kra nenburg, Schorweg, Breezand, Patrijs; 2e prijs C. Kult 't Buurtje, Schagerbrug; e.v. A. van der Sluijs, Wierln gerwaard, witte. No. 38. Andere rassen, le prijs W. Zeeman, St. Maartensbrug, Hermelijn suc ces; 2e prijs J. Keuris, St Maartensbrug, e.v. G. Kuiper St. Maartensbrug. No. 41. Andere rassen. Krielen. 2e prijs Mej. G. Schenk Jd„ Noord, Schagen, C. Moeije3, Schagen, patrijs; e.v. Mej. G. Schenk Jd., Noord Schagen. No. 42. Eenden, le prijs P. D. de Lange Sz., Schagerbrug, witte Ind. loopeenden. KONIJNEN. No. 45 Vlaamsche Reus, ram, le prijs N. Leijen, Scha gen; e.v. C. N. Breed, Burgerbrug. No. 46. Vlaamsche Reus, voedster, le prijs L. Anne- veldt, Schagen; 2e prijs C. Moeijes, Sohagen; e.v. A. van der Sluijs, Wieringerwaard,wit No. 47. Weener, ram: le prijs K. Kossen, Schagen, 2e prijs Th. van der Gracht Schagen. de, dat hij er netjes uitzag. Een plotselinge grillige In geving deed hem zijn anjelier verbergen en zijn zak doek wegdoen, om te zien, wat zij zou doen, als ze kwam. Hij glimlachte als hij aan haar gezicht dacht Zou zij rondkijken en teleurstelling toonen, als ze het afgespro ken teeken niet zag? Hij legde het roode kenteeken zorgvuldig achter zich op de bank, en, terwijl hij zoo veel mogelijk het air aannam van iemand, die geen bij zonder doel had, ging hij naar zijn bekoorlijke fee zitten uitkijken. Mannen, vrouwen en kinderen gingen voorbij zonder notitie van hem te nemen, maar geen spoor van een meisje in 't wit met een blauwe ceintuur! Hij keek op zijn horloge. Het was precies vier uur. Hij keek nog eens. Vijf minuten over vier; zij was niet precies op tijd, maar dat zijn vrouwen bijna nooit Hoe afschuwelijk zou het zijn, als ze niet zou komen, als ze er op het laatste oogeöbllk van had afgezien, om dat ze het misschien niet passend vond. Onrustig keek hij naar links en naar rechts. Neen, er was niemand, die het zou kunnen zijn, maar recht tegenover hem zag hij voor de twintigste maal reeds een tamelijk bejaarde dame, met een lange, donkere mantel, die aanhoudend op en neer liep en hem nu scherp aankeek. Deze verschij ning kwam hem nogal bekend voor. Hij had een goed geheugen voor gezichten en was ervan overtuigd,- dat hij haar meer gezien had, maar waar en wanneer wilde hem niet te binnen schieten. Wat hem echter trof en hem een oogenbllk deed huiveren, was, dat ze in haar hand een bouquet roode anjelieren droeg. Vreemd, dacht hij, dat een andere vrouw met een bundeltje anjelieren toevallig ook hier op dit uur komt. Hij nam echter verder geen notitie van haar, maar keek nog eens op zijn horloge. Twintig minuten over vier - kwam ze dan nooit? Plotseling merkte hij dat de vrouw met de zwarte nmntel met verlegen stapjes naar hem toe kwam en in het volgende ongenblik had zij plaats genomen op de zelfde bank. Hij keek onrustig om zich heen; zij even eens. Hij keek voor de vijftigste maal op zijn horloge: zij deed hetzelfde. Ten slotte keerde zij zich naar hem toe en vroeg op gemaakten toon: Pardon meneer, u bent al eenigen tijd hier, niet waar? Ja mevrouw, zei de graaf verrast. Ik zag u op deze bank zitten toen ik kwam. Mis schien kunt u mij vertellen, of u ook een heer gezien No* 40. Angom, kub: 1* ppfj» N. XMQVn, I No. 50, Angora, voedster: le prijs N, Leijen, Schagen. No. 51 Lotharingers, ram: le prijs L. Anneveldt, Schagen. No. 52. Lotharingers, voedster: le prijs J. Keuris, St. Maartensvlotbrug. No. 54. Hollanders, voedster: le prijs G. Ham, Lutje- winkel; 2e prijs, idem. No. 55, Zilvers, ram: le prijs O. Moeijes, Schagen* No. 59. Ander rassen, ram, le prijs Jb. Bleeker, Fa- brlekststraat, Warmenhuizen, Chinchilla, 2e prijs Idem, Blao und tan. No. 60. Andere rassen voedster: le prijs Jb. Bleeker, Warmenhuizen; 2e prijs idem. No. 61. Voedster met jongen: le prijs K. Kossen, Scha gen; 2e prijs H. Rijs Jbz., Petten, Vlaamsche reus wit; e.v. Anna Brak, 't Zand. No. 62. Nesten jongen: le prijs L. Hornog, Schagen, gele; 2e prijs N. Leijen, Schagen; e.v. Th, van der Gracht, Schagen. BLOEMEN EN PLANTEN. No. 63. Voor de mooiste collectie BLOEMEN en PLANTEN van particulieren. le prijs f 5, Mej. A. Kuis—Kiezellng; 3e prijs f2, R. G. Bosch, Schagen, Lagedijk. No. 64. Voor de mooiste Plant v. particulieren, le prijs f 5, Mej. A. KoopmanVeeter, Schagerbrug; 2e prijs Mej. Chr. PlevierBeers, Schagerbrug; 3e prijs f 2, Mej. De GraafWit, Schagerbrug; 4e prijs Mej. A. KuisKiezellng,. No. 65. Voor de mooiste collectie SNIJBLOEMEN van particulieren. le prijs f 5, Mej. T. v. d. OordSchermer, Schager brug; 2e prijs f 8, Jb. Bakker, Callantsoog; 3e prijs f 2, Mej. S. Bos—Bakker, St. Maartensbrug; e.v. J. Groen, St. Pancras, VRUCHTEN. No. 66. De mooiste collectie Tuinvruchten. 2e prijs: f 8, H. H. Buthfer, Schagerbrug. No. 67. Voor de fijnste KAAS (Edammer) in te zenden minstens 10 stuks (marktrijp). le prijs, f 10, „Dageraad", Burgerbrug; 2e prijs f 5, „Eensgezindheid" St. Maartensbrug; 3e prijs f 2.50, G. Dekker, Calltnsoog. BOTER. No 68 Voor de beste BOTER. In te zenden minstens 5 K.G. le prijs f 7.50, „Eensgezindheid," St. Maartensbrug: 2e prijs f 5, „Coop. Zuivelfabr. „Koegras", Callantsoog, 3e prijs f 2.50, „Dageraad" Burgerbrug, 4e prijs f 1, C. Marees, Schagerbrug; e.v. G. Dekker, Callantsoog. DEMONSTRATIE RIJVEREEN7GING. Onder begunstiging van prachtig zomerweer werd Maandagmiddag, na afloop van de door de afdeeling Zijpe en Omstreken van de Hollandsche Maatsohapptj van Landbouw alhier, gehouden landbouwtentoonstel ling, een demonstratie gehouden door de Rijvereeniging „West-Friesland" te Sint Maartensbrug. Een 3-tal num mers werd uitgevoerd, n.1.: 1. Carousselrijden; 2. Wedstrijd beste landelijke ruiter; 3. Springconcours. Het programma werd zeer ten genoegen van het tal rijk publiek afgewerkt. De prestaties -van de leden de zer jonge vereenlging werden zeer geroemd. De uitslagen zijn als volgt: „Beste landelijke ruiter": M. Eriks Azn.; le prijs; D. Boontjes 2e prijs; A. Bakker 3e prijs; D. Geerligs 4e prijs. Springconcours: le prijs P. Burger, 2e prijs D. Geen- llgs, 3e prijs M. Erlks Az De jury bestond uit de heeren W. Slob te Hoofddorp, K. Zijp te Wieringerwaard en P. de Boer te Schagen. Openbare vergadering van den Raad de>r gemeente Anna Paulowna op Vrijdag, 21 September 1928, des namiddags te drie uur (nieuwe tijd) ten gemeente- huize. Punten van behandeling: 1. Notulen. 2. Mededeelingen: a. de suppl. begrooting voor 1927, vastgesteld op 13 Juni 1928, is dd. 5 Sept. jl. door Gedepu teerde Staten goedgekeurd'; b. de rekening over 1928 is door Ged. Staten ge sloten bij besluit van 22 Aug. 1928, No. 182. c. Op 6 Sept. jl. is opneming geschied van boe ken en kas van den Gemeente-Ontvanger, waarbij alles in orde is bevonden; d. door Gedeputeerde Staten is bepaald, dat zoo dra en zoolang de Burgemeester de beschik king zal hebben over een ambtswoning, voor het genot daarvan f700.— op zijn jaarwedde zal worden ingehouden; e. de levering van brandstoffen voor de o. 1. scholen en het gemeentehuis is na gehouden inschrijving opgedragen aan de Coöp: Ver- bruiksver. G. A. „De Tijdgeest" te Winkel; f. be besluit dd. 12 dezer, no. 40, is goedgekeurd •het besluit van den Raad tot het aangaan van een geldleening, groot f 10.000. hebt, die hier ln de buurt wachtte? v Een heer? Ik? Neen, mevrouw, hoe ziet hij eruit* Ik ik lk weet het niet precies, stotterde de dame. Een knappe jonge man met een roode anje lier in zijn knoopsgat. Een roode anjelier? riep de graaf uit, volkomen uit het veld geslagen. Een roode anjelier, zei u? Zou dit rare mensch misschien gestuurd zijn door Boschvi ooltje om te zeggen, dat zij niet komen kon? Ja, zei de dame met een beminlijken glimlach. Mijn vriend een vriend zou een roode anjelier ln zijn knoopsgat en witte zakdoek dragen en zou mij hier ontmoeten. Ik begin te vreezen dat ik hem mlsgeloopen ben. Hebt u hem bij toeval niet ergens gezien? Terwijl zij sprak schudde ze haar boupuet anjelieren. Goede hemel, neen mevrouw, riep de graaf met het vuur van iemand, die ln doodsangst zit, en terwijl h\J sprak liet hij zijn eigen anjelier door een handige be- - weging van vinger en duim, verborgen onder de panden van zijn jas, ongemerkt ln het gras vallen. O, zei de dame, verwonderd over zijn onstuimigheid. Ik vraag u wel excuus. Ik dacht dat u hem misschien gezien kon hebben. Ik wacht al zoo lang, Het is verve lend, dat mijn vriend zoo laat ls. Is hij dan laat? stamelde de graaf. Ja, erg laat Hij zou om vier uur hier zijn en het ls nu al half vijf. Het spookte wild ln de hersenen van den graaf. Hij verzette zich met kracht tegen de afschuwelijke ge dachte die bij hem opkwam. Neen, het was niets an ders dan een toevallige samenloop van omstandigheden, maar dan toch wel een heel toevallige, die twee vrouwen met anjelieren op precies dezelfde plaats, hetzelfde uur en denzelfden dag een afspraak deed hebben. Ik hoop dat u mij kwalijk zult neimen dat ik u aange sproken heb, ging de dame op innemenden toon voort, maar u ziet er zoo vriendelijk uit en u was hier eer der dan lk en en u scheen zelf ook naar iemand uit te kijken, daarom dacht ik, dat u misschien mijn mijn vriend opgemerkt zou hebben. O jé nee, zei de graaf snel. Ik wacht op niemand, misschien doe ik zoo omdat dat nu eenmaal zoo mijn manier is. Ik lk ben een vreemdeling. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1928 | | pagina 5