LANGENDIJK. CALLANTS00G. ANNA PAUL0WNA. WIERINGERWAARD. HARENKARSPEL. NIEUWE NIED0RP. HEERHUGOWAARD. BEKENDMAKING. DE WINKELWEEKFEESTEN EN DE FANCY-FAIR. Predikbeurten. Binnenlandsch Nieuws. De postvlucht naar Indië. 6$ Tragisch ongeluk te Echt De Muidertol-kwestie. Plaatselijk Nieuws. Als de wijn is in den man. Twee vrouwen tusschen een auto en een muur bekneld. Provinciaal Waterleidingbedrijf. Drie tollen worden opgeheven. gewoxtfoo, «la da Beluüre laatsts bezoekers verdween, Maandagavond beeft onder «tlHe verwachting der houders van loten, de verloting plaat». Het weer is minder gunstig, doch het floralia-feeat aal sluiten met bal en daarvoor is men toch gevoelig en wordt een re genbui getrotseerd en na afloop der verloting, blijft men nog in feestelijke stemming bijeen en in de overtuiging, dat het herboren „Floralia" levensvatbaar is, en heeft getoond iets te kunnen prest eeren, wat er zijn mag, ri«nif veler belangstelling en hulp van krachten, die zich belangeloos daarvoor bereid verklaard hebben. Na afloop der trekking, welke onder toezicht van den Burgemeester heeft plaats gehad, richt Z.E. Achtb. een woord tot de commissie en de aanwezige dames en hee ren. Spreker stelt het op prijs, dat de commissie bereid ia gevonden de Floralia te doen herleven en richt een woord van dank tot het comité voor het vele werk dat rij zich de laatste dagen daarvoor hebben getroost en voornamelijk den voorzitter, den secretaris en den pen ningmeester, die zeker wel het meeste werk hebben gedaan, zonder echter te kort te doen aan het werk der andere commissieleden. De commissie is bereid en spr. hoopt, dat het publiek niet achter zal blijven als weer een beroep op hen zal worden gedaan en spreker wenscht rmmernw allen de hoop uit te spreken en de commissie toe te wenschen, dat zij een volgend jaar hetzelfde succes moge hebben als nu. Met een driewerf Hoera wordt deze wea»ch besloten. En dan begint het bal- Vol goeden moed en energie een volgende voorbereid en de komende winteravonden ook iets san huisvlijt ter hand genomen. Aan den dienstplichtige Oh. Biesheuvel ven de lichting 1929, is toegestaan zijn dienstplicht met de lichting 1928 te vervullen en opgeroepen om 1 October a.s. te worden Ingelijfd, bij het 21ste regeiment infanterie te Amersfoort om opgeleid te worden tot reserve-officier, NOORD ERMARKTBOND. De lezers van het verslag der buitengewone algemeene vergadering van dezen Bond zullen hebben opgemerkt, dat in dat verslag voorkwam een foutief hoofdje; in plaats van «HeioMtn|pgrflhht had v scheidsgerecht moeten staan. NOORDSCHARWOUDEL Ten behoeve van eenige leden van „Tuinbouw- belang" alhier werd door den beer Veiburg té Alk maar begin dezer maand geleverd: 1600 K.G. zwavel zure ammoniak, waarvan bet gehalte was 20,94 proc. stikstof, 1700 K.G. patent-kali en 1450 K.G. super fosfaat. Tever* werd aan den heer Verburg opgedragen de levering van 12350 K.G. kalizout 40 proc., 3200 K.G. slakkemeel en 2000 K.G. kalk. Leveringstijd 4 October a.s. Voor levering 1 Maart 1929 werd 17000 K.G. zwac velzure ammoniak, 9150 K.G. chilisalpeter, 10600 K.G. kalkaalpoter, 2450 K.G. ureum en 49200 K.G. superfosfaat, gegund aan de firma Hiaytema te Alk maar, terwijl aan deze firma eveneens werd ge gund 10400 K.G. zwavelzure ammoniak voor leve ring 26 April 1929. OUDKARSPEL. Door het springen van een buis der waterleiding stond Zondagmorgen een gedeelte der Spoorstraat nbij de Roskambrug blank. Geprobeerd werd de hoofdkraan op den hoek der Spoorstraat af te slui ten, wat niet hielp; toen die over de Roskambrug, met beter resultaat. OUDKARSPEL. Voetbaluitslagen. D.T.S. I, Oudkarspel, tegen Vrone I, St. Pancras, S—2. D.T.S. II, Oudkarspel, tegen Andijk II, 1—0. D.T.S. III. Oudkarspel, tegen Andijk III, 50. NOORDSCHARWOUDE. Uitslag voetbal: V.I.O.S. IVoortwaarts II, 33. ZUIDSCHARWOUDE. Onze tuinbouwvereeniging zal bij genoegzame deelname een cursus in groenteteelt openen. NOORDSCHARWOUDE. De heer A. Dragt, candidaat tot den H. D. te Rotterdam, en beroepen bij de Geref. Kerk alhier, is door de clasis Alkmaar, na gehouden peremptoir- examen tot den dienst des W'oords en der Sacra menten in de Geref. Kerk toegelaten. LANGENDIJK. Alhier is een afdeeling van den Bond van Jeugd- kerken opgericht. ZUIDSCHARWOUDE, In plaats van den heer J. Koopman, die een win kel in kruidenierswaren te Noordscharwoude gaat beginnen, is als beambte bij de coöperatie „Nieuw Leven" in dienst getreden de heer Volkers te Hu- gowaard. BROEK OP LANGENDIJK. Toen de heer J. Hoogland zich gisterenmorgen naar zijn pakhuis wou begeven, kwam hij op de brug van wege de gladheid zoodanig te vallen, dat hij een been brak boven de knie. BROEK OP LANGENDIJK. Naar wij uit goede bron vernemen, is het woon huis en erf van de erven der Wed. D. Wagenaar, staande bij de veilingbriig, door de Langendljker Groenten Centrale aangekocht voor de somma van 113000, zulks in verband imet de uitbreiding der cultures. Zondagmiddag gaf het fanfarecorps „Callamtsoog" In de Groote Keeten, onder leiding van den heer Lugten- burg een goed geslaagd concert. Aanvankelijk liet het weer zich eerst niet best aanzien, maar tegen 3 uur kwam de zon er door en was daar nogal belangstelling. BREEZAND. Zondagavond gaf de tooneelvereenlging O.BJC in het lokaal van den heer Borst, voor een stampvollen zaal, een openbare uitvoering. Opgevoerd werd ,,'t Struikel blok", tooneelspel In 4 bedrijven, door Herman Nauw. Dit stuk heeft verschillende kwaliteiten die het, in den goeden zin van het woord, tot een volksstuk bij uitne mendheid stempelen. Het ia hoedend, vol hamdeling, en bevat tal van roerende momenten. Een sterk speelstuk alzoo. En moge de taal wat onnatuurlijk stijf en boe kerig zijn, deze bleek door den leider goeddeels tot ge wone spreektaal te zijn omgevormd, terwijl enkele ge deelten, meer van declamatarischen dan van dramati- schen aard, en die daardoor als voorbestemd waren om den gang der handeling niet weinig te belemmeren, oo- verbiddellijk bleken gecoupeerd. >In dien gewijzigden vorm heeft het stuk getoond, de talrijke aanwezigen zoodanig te kunnen boelen, dat het, van bet begin tot aan het hoogst tragische slot, met diepe aandacht werd gevolgd. Maar O.B.HL heeft dan ook, blijkbaar geïnspireerd door die groote opkomst, haar spel dien avond weten op te voeren tot den hoog- sten graad van hare kunnen, iets wat van overigens veel sterker vereenlgingen waarlijk niet altijd gezegd kan worden. Zoo ls de uitvoering van Zondagavond geworden tot een genot voor het publiek en een succes voor de ver- eenigdng, die dan ook, dank zij haar ijver en toewijding, na leder bedrijf en vooral aan het slot, een warm applaudlsement in ontvangst had te nemen. VAN EWIJKSLUIS. Het bestuur van de afd. Ana Paulowna der B.DAP. had Zondagmiddag «enige vrouwelijke leden der afdee ling ln hst lokaal van den beer W. Walboer bijeenge roepen, met de bedoeling, zoo mogelijk, tot de oprichting •uw Se* Dtm, Vrouweadub fee hemen. m 8-t*3 dezer »wuwsü aanwezig, benevens de dames Mevr. Peters en Mevr. Gotmer, belden bestuurders der Soc. Dem. Vrouwenclubs te Den Helder en de Gewestelijke secretaris, de heer J. Westerhof te Alkmaar. Nadat de voorzitter, de heer Jb. Raven, de vergade ring had geopend, werd door hem het woord verleend aan Mevr. Peters, die in korte trekken de noodzakelijk heid van actie,' ook onder de vrouwen, bepleitte en daarbij wees op de levensvreugde, die het deelnemen aan die actie, wanneer deze slechts eenlgermate bij droeg aan de verbetering van den ma&tschappelijken toestand, kon bieden. De heer Westerhof zette daarna doel en streven eener Vrouwenclub uiteen, Waarbij tevens werd aange geven, hoe het werk in de club zou kunnen worden ge regeld. Toen de vraag werd gesteld, wie zich als lid der op te richten Vrouwenclub wenschten op te geven, gaven alle aanwezige vrouwen zich hiervoor op, terwijl twee anderen, die niet aanwezig konden zijn, reeds bleken machtiging te hebben verstrekt tot hare inschrijving. De I club werd dus opgericht met aanvankelijk 10 leden. I Als bestuursleden zullen optreden Mevr. A. Kooij Vogelenzang, voorzitster, Mevr. M. NoordenVan der Ham, secretaresse en Mevr. C. A. SwiertsVocrthuijsen, pennlngmeesteresse. Besloten werd, dat de club over 14 dagen weer bij een zal komen. In dien tijd zal getracht worden, het ledental nog verder uit te breiden. Mevr. Gotmer uit Den Helder «telde zich welwillend beschikbaar bij de eerste vergaderingen, door de Vrouwenclub te houden, waar noodlg, leiding en voorlichting te verstrekken. In zijn aluitingswoord werd door den voorzitter d« toezegging gedaan, dat de jonge club bij haar werken ook op den steun der afdeeling zou mogen rekenen. Hij sprak daarbij de hoop uit, dat de aldus verkregen sa menwerking van prettigen aard zou zijn. Als een groote zeldzaamheid kan zeker worden ver meld dat de heer K. Schenk Kz. alhier haver heeft dorscht, wat bij een opbrengst van ruim 100 mud een natuurgewlcht had van 122 pond netto. Verscheidene landbouwers herinneren zich nimmer van een dergelijk gewicht te hebben vernomen. DERKSHORN. Politie. Gedurende de feestdagen alhier gevonden een bruin lederen damestaschje, inhoud portemonnaie met wat geld. Inlichtingen bij den gemeente-veldwachter. Het tweede elftal heeft het ook ln zijn tweeden com petitiewedstrijd niet tot een overwinning kunnen bren gen. In een bijzonder onaangenaam gespeelden wedstrijd, waarbij Hoorn zich diverse malen aan unfair spel schuldig maakto, en het Hoornsche publiek zich ver schillende keeren ln den strijd wilde mengen, werd met 81 verloren van Hoorn IL Dank zij de goede leiding van scheidsrechter Koele- meij, kwam het hier gelukkig niet tot ernstige Inci denten en verliep de strijd niet al te onordelijk. Enfin jongens, in Nieuwe NIedorp nemen jullie re vanche hoorl N.N. I had door verandering In het programma weer een rustdag. Volgenden Zondag ontvangt het eerste elftal Bergen I. een der zwakke zusjes uit IA, waarmee N.N. nog een appeltje te schillen heeft, en waarvan ge wonnen dient te worden, wil N.N. ook niet onder de zwakke zusjes gerekend worden. In het lokaal van den heer Rus vergaderde Zater dagavond de V.-D. kiesvereeniging „Burgerplicht". De heer Kostelijk herdacht in zijn openingswoord het overlijden van den secretaris, den heer Mienes, dien spr. schetste als een ijverig werker, vol belang stelling voor de vereeniging niet alleen, doch die tevens als raadslid steeds opkwam voor de gemeente belangen én in 't algemeen ook veel presteerde in het vereenigingsleven. Spr. is van oordeel, dat we den 'heer Mienes niet beter kunnen eeren, dan door zooveel mogelijk zijn voetstappen te volgen. De notulen van een tweetal vergaderingen in 1927 gehouden, werden gelezen door den waarnemenden secretaris, den heer Brugman. Voorzitter deelde mee, dat in de vacature door het overlijden van den heer Mienes ontstaan, in het federatiebestuur, geko zen was de heer Brugmian, Met deze heeft spr. de laatst gehouden federatievergadering bijgewooad, 'waarvan door hem verslag werd uitgebracht. In de bestuursvacature van „Burgerplicht" werd voorzien door de verkiezing van den heer J. Bierste ker, wien van deze benoeming kennisgeving zal ont vangen. Vervolgens kwam de verkiezing van secretaris aan de orde. Gekozen werd de heer D. de Jong, die aan vankelijk bezwaar maakte, deze functie op zich te nemen, doch na het wegnemen van enkele bezwaren, liet toch de heer De Jong zich de keuze welgevallen. Gewezen werd op de candidaatstelling van den heer Sietsma voor lid van het Hoofdbestuur. Met het oog hierop dient er aan te worden gedacht, dat in tijds de geloofsbrief worde ingediend bij het secre tariaat van de federatie, opdat voor „Burgerplicht" per volmacht gestemd zal kunnen worden. Door voorzitter en den waarnemend secretaris werd de noodige toelichting verstrekt met betrekking tot de uitgave van een federatie-orgaan in den vorm van een -maandblad. Na bespreking werd besloten tot een collectief abonnement voor 100 exemplaren. Als gevolg hiervan zal dan in de eerstkomende le denvergadering worden voorgesteld de contributie met 50 ct. te verhoogen, waarvoor dan de leden het orgaan zullen ontvangen. Verder bracht de voorzitter ter kennis der verga dering het door de daartoe benoemde commissie van den Vrijz.-Dem. Bond samengestelde rapport met betrekking tot het pachtvraagstuk. Hoewel een oplossing daarvan gewensebt geacht werd, gevoelde men algemeen de moeilijkheden aan een oplossing verbonden. Ten slotte werd nog een lijst samengesteld van een aantal personen, die naar het oordeel der vergade-» ring voor het lidmaatschap van „Burgerplicht" in aanmerking komen. Met het oog hierop zullen 50 exemplaren van het eerste of tweede no. van het orgaan extra worden aangevraagd. Op deze voorbe reiding zal dan persoonlijk bezoek volgen. Hierna sluiting. Afgewezen tweat Toegelaten tot de tweede klasse: A. Eriks te Petten. De lessen vangen aan op Donderdag 27 September aanstaande. Vervolg (Zte la blad.) Voor den Maandag stond allereerst op het program ma kinderoptodht met muziek en kinderspelen op het sportterrein aan de Loet. Maar de geweldige regen buien waren oorzaak dat aan afwerken van dit ge deelte van het programma niet te denken viel. De kinderen dus maar een dag vrij-af en dan maar af wachten of de weers- en terreingesteldheid zoodanig zal zijn dat de kinderen morgen hun feest -kunnen vieren. v Den geheelen morgen regen en nog eens regen. -Hoe zal dat gaan met den uitgeschreven behendigheids wedstrijd voor automobielen, zal ook die in het wa ter vallen? Maar neen, het weer werd beter en al kregen wij, voor afwisseling nog wel eens een buitje, de zaak kon niet alleen doorgaan, anaar er was-ook aardig wat publiek, al zal het slechte weer van 's mor gens wel zijn invloed hebben gehad op het bezoek van buiten de gemeente. Ook voor dezen wedstrijd was flinke animo en het was een hardnekkige strijd om de verschillen de behendigheidsproeven met gunstig gevolg af te leggen en daardoor een hoog puntenaantal te krijgen. De uitslag was dat de eerste prijs f30, gewonnen werd door C. Keesman, de tweede prijs 520, door G. Snaas, de derde prijs f 15, door F. Poorter, de vierde prijs f 10, door K. Kant, de vijfde prijs f5, door H. Köniig. Schagen's Harmoniekapel was weer op 't appèl en zorgde voor muzikale opluistering. De daarop volgende volksspelen trokken eveneens veel belangsetlling en in de samenstelling van dit programma was de commissie geheel nieuw en ook nu gelukkig geweest. Eerst zagen wij een fietstenrace, maar nu met omgekeerde versnelling. Dus was het trappen van je welsta, maar opschieten ho maar! Dat was een alleraardigst nummer. De uitslag was: le prijs f6 A. Dekïker, 2e prijs f4 G. de Boer, 3e prijs f3 Jb. Deutekom, 4e prijs f2 A. Willemse. Een bloempotten race volgde. Daarbij werd heel wat behendigheid en voorzichtigheid geëischt en toch sneuvelde menige bloempot. De uitslag was: le prijs f5 Van Gastel, 2e prijs f4 J. Steen, 3e prijs f3 K. van Stralen, met een damesprijs van f3 voor mej. Schoorl. Te ongeveer 8 uur h-ad in het lokaal van den heer J. K. Boontjes de prijsuitreiking plaats bij monde van den heer Mr. Buiskool, die met ©en aardige speech zich van deze taak kweet Toen vroeg de Fancy-fair en het daar te houden Balmasqué onze aandacht. De hoofdingang in, maar veel verder kwamen wij niet Wij keken tegen een hooge haag van menschenruggen op, wij zagen daar een glimp, een deel van de jury en daarmee moesten wij ons tevreden stellen. Het was er prop- en staande vol. Dus omgekeerd en toen hebben wij het vanaf de Nieuwstraat geprobeerd en daar waren wij geliikki- ger. Binnen gekomen, was het rondom de dansvloer een even dichte haag van bezoekers, maar hier zagen wij tenminste eenige der mededingers en mededing sters. En daarop afgaande, geloven wij wel dat de jury een moeilijke taak heeft gehad. De uitslag is als volgt: j Groepen: le prijs Olympiade. I P^ren: le prijs Dames Dominospel; Se prijs Erika, 13e prijs In Schagèn kijken en koopen. I Enkele personen: le prijs Dahlia (dichte), 2e 'prijs Chaqipagnekoningin; 3e prijs Russische dame; 4e prijs Schotsche Hooglander; 5e prijs Wild-West; 6e prijs Shimmy; 7e prijs Groote Gelukspop; 8e prijs Vlinder met groote vleugels; 9e prijs Geisha: 10e 1 prijs De Ster; 11e prijs Clown met asbak; 12e prijs Landhuisje. De jury bestond uit den heer en mevrouw P. de Boer, ,T. C.omelissen, S. Smeding en J. Schoorl Pz. - Op het oogenblik dat, wij er waren hadden de i attracties niet veel te doen en liep de algemeene belangstelling op het Balmasqué. Wij twijfelen er niet i aan of later is het weer geworden als eiken avond, een reuzensucces van al wat er „te koop" was. De I joligheid is groot geweest, wij twijfelen er niet aan of het eindresultaat zal daarmee evenredig zijn. l Het aantal bezoekers. I Naar men ons meedeelt, bedroeg -het aantal bezoe kers Zondag op de Fancy-fair meer dan 2500, terwijl zi) Maandag door meer dan 1300 menschen werd be- i zocht. Inderdaad een enorme belangstelling. Zenuwaohtlg^Overspannen en Slapeloos Mijnhardi'a Zenuwtabletten zullen Uw zenuwen kalmeeren en «terken en Uw slapeloosheid verdrijven. Buisje 75 ct Bij Apoth, en Drogisten» WOENSDAG 26 SEPTEMBER 1928. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, nam. Kinderaamenkomst Nam 8 uur, da heer J. Sevensma, van Amsterdam. De H—NATA te Palembana eD lever) Uit. Palembang seinde Aneta gisteravond: De aankomst van het postvliegtuig van kapitein P Koppen geschiedde hier te drie uur onder enorme fj belangstelling. De resident huldigde den moed en de g*®,1 doorzetting van de bemanning, waardoor zaj den Ne P) derlandechen naam hoog hielden. De H.N.A.F.B. te Bende; Abba» De H-N.A.F.iB. is gisterochtend 9 uur 45 pi, tijd van n jj Akoubir in Bender Abbas aangekomen F j W& DE VLUCHT GESLAAGD. Kapitein Koppen is heden te Batavia aangekomen r 5 en doorgevlogen naar Bandoeng, waar hij ©vaneen* r r. aankwam. r Vierjarig kind in de vlammen omgekomen. Het persbureau V.-D. verneemt uit Roermond: 'Zaterdagavond te ongeveer zes uur ia de groote schuur van de ontginning „Theodoorhoeve" te Put- broék-Echt door onbekende oorzaak tot den grond afgebrand. De geheele oogst en alle machinerieën, die opgeslagen waren in de schuur, welke het eigendom was van den heer Reuten, gingen verloren. Op een gegeven oogenblik vermiste men het vierjarig zoontje van den bewoner. Na <lang zoeken werd het ventje in de brandende schuur gevonden, helaas geheel ver koold. iHet kind was 'bij 'het uitbreken van den brand in de schuur geweest en had blijkbaar niet meer een uitweg kunnen vinden. DE UITSPRAAK IN KORT GEDING. De president verklaart zich onbevoegd, Hoi De president der Amsterdamsche rechtbank, mr. Cooninck Westenberg, deed gister uitspraak in de kortgeding-zaak tegen den heer Flores Vos te Naar- den en het Hoogheemraadschap van den Zeedijk, beoosten Muiden, inzake de Muidertolkwestie. De president verklaarde zich onbevoegd om van de door den hoer Vos ingestelde vordering kennis te nemen en veroordeelde den eischer in de kosten van het geding, begroot op f60. In zijn overwegingen, welke tot deze beslissing hebben geleid, liet'de president uitkomen, dat in de conclusie der dagvaarding niets anders te lezen is, pkei dan dat eischer vraagt een bevel om de belemme-*W ring vah het verkeer op de Naarderstraat te staken Kfeil en de tolboomen open te houden, alsmede om! hem HERBENOEMD. De heer J. Cornellseen le met ingang van 18 October herbenoemd tot Burgemeester deier Gemeente. RIJKSLANDBOUWWINTEHSaHOOL TE SCHA- OEN, Bij hot op W September J.1, gehouden toelatings examen voor de eerste klasse slaagden: Corn. Bakker, Julianadorp, P. Bakker Hen., Ooster- land, Wieringen, S. P. Bakker Nra., Oosterlaad, Wie- nngen, C D. Broersma, Lutjewinkel, G. J. J. Geert- sema, Anna Paulowna, D. M. 't Hart, Bungerbrug, M. C. Hoornsman, Callantsoog, S. Jimmink, Schagon, F. Keyser, De Waal Texel, P. Kistemaker, Kolhorn, D. J. Lmdenbergh, Anna Paulowna, P. D. Linden- bergh, Oudeeluls, P. C. Reselman, Wiertamrwaard, En nu dan voor het grootste deel, de winkelweek- feesten en de fancv-fair achter den rug zijn, past ons een kort woord van groote erkentelijkheid voor de beide commissies, die dit alles hebben voorbereid en uitgevoerd. Het zat alles kranig in elkaar en er is gewerkt met een animo en ambitie, die prettig aandoet. Schagen's beste kant kwam in deze dagen naar voren, alles werkte samen in groote eenstemmigheid. Zoo moet het, wil men Scïiagen's bloei en vooruitgang bevor deren. Onder de tip-top leiding der beide voorzitters, de heeren Mr. Buiskool en Joh. W. Govers, krachtig gesteund door hun beider commissieleden, is er iets tot stand gebracht dat er wezen mocht Bravo! ANDERE CIJFERS. Voor den cursus voor kaasmakers te Hoorn bedraagt bet aantal aangifen 52, en daar het aantal plaatsen vol doende groot is, zal er geen vergelijkend toegangs examen noodig zijn. Voor den cursus van melkccmtroleur te Hoorn zijn 40 aangiften, ook voor dezen cursus kunnen alle deelne mers geplaatst worden. Zondagmiddag bevonden zich op het sportterrein een drietal personen, die wel wat te diep in het glaasje -hadden gekeken. Een van hen, de 21-jarige E. B., komende uit Hulst (Zeeland) en thans werk zaam bij den heer W. te Anna Paulowna, wilde vech ten. Hij kon echter geen tegenstander vinden, wa-ar- om -hij zichzelf met een zakmes een -diepe snede in de borst toebracht. Na nog een stukje geloopen te 'hebben, zakte hij ineen ©n werd 'bij den heer P. binnengedragen en na dat Dr. Melchior geneeskundige hulp bad verleend, naar het R.K Ziekenhuis vervoerd. IHet mes is afgestuit op ©en rib, wat deze jongeman zijn leven wel zal redden. De toestand van -den jon geman is op het oogenblik van vooruitgaand-en aard. Door de politie is procesverbaal opgemaakt. GEMENTE SCHAGEN. Geboren: Jan, zoon van Jacob Wierema, en Aagje Waag. rret zijn auto niet te beletten den Muidertol te pas- seeren. Eisoher schijnt zich hier te bemoeien met iets, dat 'hem in het geheel niet aangaat, zoolang althans niet alle weggebruikers hem de behartiging hunner angen hebben toevertrouwd. Vervolgens heeft eischer dit bevel gevraagd als een definitieve beslis- sing, doch de rechter in kort geding is tot het geven van zulk een definitieve beslissinig niet bevoegd, ook al zou kunnen worden aangenomen, dat het be vel bedoeld is, totdat de rechter zijn definitieve be slissinig terzake heeft genomen. Ook heeft deze zaak geen spoedeischend karakter, terwijl evenmin van een noodtoestand sprake is, welke direct voorzie ning van den rechter in kort geding noodzakelijk maakt, hoewel de president gaarne wilde erkennen, dat de Muidertol voor het moderne autoverkeer op den duur een ernstige verkeersbelemmering ople vert. Het gedaagde Hoogheemraadschap zou echter bij toewijzing der vordering de lijdende partij zijn, mieer dan eischer. die slechts enkele centen bij het passeeren van den tol'heeft te betalen. Bovendien zou het den president niet invallen, het waardevolle object voor 't gedaagde waterschap te vernielen en waardeloos te maken, zulks te minder, omdat het niet aan het Hoogheemraadschap te wijten is, dat de Muidertol niet tegelijk met de opheffing der rijk»- tollen is afgekocht. Tenslotte overwoog de president, dat 't recht om tol te heffen, onbetwistbaar vast staat en dat het onwaarschijnlijk is, dat de gewone rechter d© tol heffing als onrechtmatig zou aanmerken. DE EEN DOOD, DE ANDER GEWOND. Zaterdagavond is op de Haarlemmerdijk te Am sterdam, een ernstig auto-ongeval gebeurd. Een particuliere auto reed met vrij groote snel heid achteruit en kwam tegen de pui van het win kelhuis van den heer Bonarius terecht. De winkelruit en een deel van dé etalagekast, waarin kindergoede ren lagen uitgestald, werd vernield. Twee voorbijgangers 'geraakten tusschen den auto ©n de pui bekneld, tengevolge waarvan zij vrij ern stig gewond werden. Beiden, een gehuwde vrouw en een 21-jarig meisje, zijn naar 'het Binnengasthuis ver voerd, waar zij ter verpleging zijn opgenomen. De auto werd in beslag genomen. Zondag is de gehuwde vrouw, van der Bosch ge- naamd, wonende in de Willemstraat, aan de beko men verwondingen 'bezweken. DIT JAAR NOG GEEN TARIEFSVERLAGING. Do Burgemeester van Schagen; Gelet op een dienaangaande door hem gevoerde bespreking met den Heer Directeur van het Post en Telegraafkantoor alhier; Noodigt de ingezetenen in hun eigen belang uit, brievenbussen aan of nabij hunne huizen te doen aanbrengen. De Burgemeester voornoemd, J. CORNBLISSEN. Schagen, 21 September 1G8S. Alleen voor de closets veria ging. Uit de begrooting van het Provinciaal Waterleiding bedrijf, dienst 1929, blijikt( dat de Raad van Toezicht zich verecnigt met de zienswijze van den directeur, dat verlaging van den abonnementsprijs van het wa ter mogelijk is. Voorgesteld wordt don abonnements prijs van cloëets met waterspoeling te brengen van f8.op f5.Zoodra de omstandigheden dit toela ten kan een algeheele tariefsverlaging nader worden overwogen. VAN BUNSCHOTEN BEGINT DE VICTORIE. De Raad der gemeente Bunschoten heeft in zijn vergadering van Zaterdag besloten de twee tollefi bij den iBisschopweg en een tol op den weg naar (Hoogland per 1 Januari a.s. op te heffen. Zulke geschiedde na overleg niet God. Staten vin Utrecht over de verhreedinf en veihetering van dei

Schager Courant | 1928 | | pagina 6