RAAD OUDKARSPEL. SCH00RL. WINKEL. ZIJPE. Uit onze Omgeving. WIERINGEN. ANNA PAUL0WNA. De vwmrttr neemt «ls ptaate, echter at t»omen btf het kerkhof, maar geoordeeld wordt dat de woonwagen» daar niet kunnen staan. De heer Smit herinnert er aan dat de woonwagens vroeger wel stonden bij Wed. Spaans en daar palen met IJzerdraad waren geslagen. De heer Engel zegt dat een jaar of wat terug deze zaak al is nageloopen door B, en W. Spr. wijst er op, dat al» een plaats wordt aangewezen de gemeente zioh ge heel zal moeten houden aan do woonwagenwet, en daar zijn bezwaren aan verbonden. En als de plaate wordt aangewezen, on ze zullen zich op den weg WinkelBar- elngerhorn—Schagonaan de Tin neerzotten, dan dient de gemeente de macht te hebben haar verordening uit te voeren. Maar wat begin je met één politieagent? De heer Kater meent dat als een plaats ls aangewezen ze er wel aan zullen gewennen. De heer Smit wijst er op, dat zoolang de gemeente geen plaats heeft aangewezen, ze geen recht heeft de woonwagens weg te sturen. En ala de Walmuur nu wordt aangewezen, trekken ze misschien weg. Op de Tin ls geen plaats. De heer Engel vindt het niets, erg als ze aan den Walmuur komen, het zijn gezellige buren, alleen heb ben de wegpachters er wat last van. De heer Blaauboer vraagt of er aan den Walmuur gelegenheid is tot het maken van W.C., paardenberg- plaats enz. Spr. gelooft niet dat het polderbestuur daar toestemming zal geven. De Voorzitter denkt dit ook niet, die boet van Engel moest indertijd zelfs gesloopt worden. De beer Kater meent dat aan den dijk toch een wa terkraan zal worden geplaatst. De Voorzitter zegt dat dit punt bij de begrooting be handeld zal worden en er dan een post voor zal worden uitgetrokken. De verwerking»Inrichting te Schagen. De heer Kater Informeert of nu de goedkeuring al is afgekomen op het besluit tot aankoop van het land voor de stichting van de verwerkingsinrichting. De Voorzitter zegt dat er nu tenminste leven In be gint te komen. Van Ged. Staten ls bericht ontvangen De heer De Boer vraagt of er door het rijk ook nog subsidie worde verleend. De Voorzitter zegt, dat de vereeniging zich toch kan wenden tot de algemeene vereenlglng, en die op haar beurt weer aan het rijk. De heer Bakker stelt voor f 10 te verleenon. Daar dit voorstel niet gesteund wordt, brengt de Voorzitter het niet ln stemming en wordt dus op het verzoek afwij zend beschikt. f. Adres van de R.K. mllltalrenvereenlglng te Amers foort, houdende verzoek om over 1929 een subsidie van f 16 uit de gemeentekas te mogen ontvangen. De Voorzitter zeg dat B. on W. zeer sympathiek te- genovor deze vereenlglng staan, want er wordt voor ge zorgd, dat de jongens uit de gemeenten een goed tehuis hebben ,waar zij buiten diensttijd kunnen verblijven en een passende ontspanning hebben. Niettegenstaande dit zijn B. en W. toch van meening, dat de gemeente geen subsidie moet verleenen, en wel omreden er dan een precedent geschept wordt. In alle garnizoenplaatsen ls een dergelijke vereenlglng. Ook daar vertoeven jongens uit onze gemeente. Als deze dan allen oan subsidie vra gen, krijgen we geen eind. De heer Kostelijk kan ziek met de woorden van den Voorzitter vereenigen. Spr. meent ook, dat we dan geen eind krijgen met de subsidieaanvragen. De heer Groen is het wel met den Voorzitter eens. Als we dan voortaan op het standpunt blijven staan, dat zoo weinig mogelijk subsidies worden verleend, kan hij wel meegaan met B. en W. De heer Bakker kan wel meegaan met B. en W., doch acht het argument, dat er in andere plaatsen ook der gelijke vereeniglngen zijn, niet erg gelukkig. Deze ver eenlglng heeft overal haar afdeelingen. De subsidie geldt dus niet alleen voor Amersfoort. De VoorzitteT zegt, dat deze subsidieaanvrage enkel de unilitairevereeniging te Amersfoort betreft. Zonder stemming wordt hierna afwijzend op het ver zoek beschikt. g. Verzoek van mej. de wed. E. Slooves, Inzake uit- keerlng van toeslag op haar pensioen. De Voorzitter zegt, dat aan haar echtgenoot steeds een dat deze zaak van 1-6 Ootober ter vlezle zal liggen ln "esla« °P P6na'oea 1« uitgekeerd van 40 pet. Nu la Haarlem. De aankoop van het land komt dan vanz.lt de?e °ï"1*d,,n Ad 13 ?",r dlen uit- wel gekeerd tot 1 Juli j.1. Thans komt zij met het verzoek De Voorzitter deelt den heer Klstemaker mede, wat om dlen toeslag te mogen ontvangen tot 1 Januari a.s. betreft de verstrekking van leidingwater dat de heer ?n t,evena ®et het ye"°ek voor de volgende jaren een Bel de zaak zou nakijken. Het plaatsen van een brand- toesla& °P haar weduwenpensioen te mogen ontvangen, kraan werd niet aangeraden, wel zou een dikkere slang J-p^nen, da* ^ezen toeslag haar niet mag gebezigd kunnen worden. Het afhalen beteekent trou- wor onthouden. Het pensioen ls niet groot. Zij heeft wens niet veel. f 6 a- f 8. Hierna volgt sluiting. 10. Voordracht inzake uitbreiding van het schoolge bouw te Oosterland met 2 lokalen. Aan D. Tljsen, Waterweg 18a, P. Engel Mz„ KMeft- straat 7, P. de Haan te Westerland en 8. ten Bokkel S*„ Nleuwstraat 84 is door den Minister van Water staat een geldelijke tegemoetkoming verleend inge volge de Zulderzeesteunwet - Sedert de vorige opgave is mond- en klauwzeer geconstateerd onder het vee van S. Mulder Jz., N. Mos- tert Jz,, Elb. Lont Jz., E, Huljbers, Wed. D. Mulder. Jn. Mulder, D. Lont Sz., S. Mulder Jacz., N. Mulder Jz. en E. Everta. Door Burgemeester en Wethouders ls aan S. Braken- hoff vergunning verleend ingevolge de Woningwet tot het oprichten van een bloembollenschuur aan do Klieftstraat. Op aanwijzing van een bewoner ln de sluisput te Den Oever is door de politie aldaar aangehouden en gevankelijk naar Alkmaar vervoerd zekere R., die on zedelijke handelingen pleegde met een 4-jarig meisje. i JJ. Vrijdag werd door Z.K.H. Prins Hendrik een bezoek gebracht aan de Zuiderzeewerken. Des morgens om ongeveer 10 uur was de aankomst te De Haukes bepaald, om dan om ongeveer te 12 uur een bezoek te brengen aan Burgemeester L. C. Kolff. Verder ging de reis naar Den Oever, om per boot langs verschil lende werken naar Medemblik te vertrekken. Het hooge bezoek werd begeleid door Ir, Rlngers alhier. uit de sponningen van de vrachtauto, die als een vormlooze klomp in de ruine lag, was gesmolten. De schade is, hoewel aanzienlijk toch betrekkelijk beperkt, naar het zich eerst liet aanzien. Alles was verzekerd. GEMEENTE ZIJPE. Ingeschreven van 20 tot en met 28 September 1928. Geboren: Cornells, zoon van Ploter Vries en lef Je Gut» ker; Christlna, dochter van Arie Filmer on EUzaboth Chrlstlna de Wit. Ondertrouwd: Geene, Getrouwd: Geene. "Overleden; Anna Bruljn, 83 Jaar, echtgenoote van Ni- colaas Hoebe (overl. te Alkmaar). rl.d.n; Ji Naar wij vernemen, zal ook ln deze gemeente de glas cultuur worden Ingeluid en schijnt de heer H. Joffer voornemens te zijn, over te gaan tot het doen bouwen van een warenhuis. Naar men ons mededeelt, zal de bibliotheek van het Nutsdepartement, voor het komende seizoen weder zijn deuren openzetten voor haar lezers en voor 't eerst zit ting houden op Donderdag 4 October a.s. vroegere jaren, toen haar man schoolschoonmaker was, natuurlijk daaraan meegeholpen. Het salaris was toen niet hoog, n.1. f 1.60, terwijl de tegenwoordige functiona ris f 4.50 verdient. Het is dus billijk dat haar een toe slag wordt verleend. B. en W. stellen dan ook voor de gevraagde toeslag te verleenen tot 1 Jan. en na dien datum een toeslag van 40 pet. Vrijdagavond te acht uur vergaderde de gemeente- De heer Bakker kan zioh met dit voorstel heel best raad, onder voorzitterschap van burgemeester Wijn- vcreenlgen. Aldu3 wordt besloten- veldt Afwezig de heer C. Paarlberg, met kennisgeving, j h. Adre8 van den gemeenteraad van Arnemuiden, hou- dende verzoek om adhaesie te betuigen aan een door Opening. I dien raad aan den minister van onderwijs enz. gericht De Voorzitter opent de vergadering met een woord adres Inzake toepassing van art. 104 der lager onderwijs- van welkom aan leden en pers. Hij deelt mede, dat wethouder Paarlberg, tot zijn. leedwezen wegens ziekte nog niet in staat is deze vergadering bij te wo nen. De notulen van de vorige vergadering worden hier na zonder op- of aanmerkingen vastgesteld. De heer Kostelijk wordt door het lot aangewezen in deze vergadering het eerst te stemmen. wet. Namens B. en W. stelt de Voorzitter voor geen adhaesie te betuigen, daar dit meer op den weg ligt van de vereeniging van Nederlandsche gemeenten. Deze or ganisatie is voor dergelijke dingen het aangewezen li chaam. Als Arnemuiden iets wil bereiken, moet zij dit doen langs organisatorischen weg. Besloten wordt geen adhaesie te betuigen. De Voorzitter voegt aan de ingekomen stukken nog Mededeelingen. toe een adres van de Tuinbouwvereeniiging „De Een- De Voorzitter deelt mede, dat van Ged. Staten dezer dracht" dat na het opmaken der agenda nog is inge- provincie de volgende besluiten goedgekeurd zijn terug komen om een verwarmd en verlicht lokaal beschikbaar ontvangen: a. het besluit tot het aangaan van een te stellen voor tuinbouwonderwijs en tuinbouwboekhoud- definitieve geldleening, groot f 2800.ten behoeve van de gasfabriek; b. het besluit tot verhaal van bijdragen voor inkoop van pensioen; c. de gemeenterekening 1926. Deze mededeelingen worden voor kennisgeving aan genomen. Ingekomen stukken. a. Jaarverslag van het provinciaal waterleidingbe drijf in Noordholland over 1927; b. procesverbaal van kasopname bij den gemeente ontvanger op 6 Sept. 1928; c. Jaarverslag van de vereeniging van het vakonder wijs in Westfriesland over 1927, vergezeld van het onderwijs, te geven in den loop van den komenden win ter. Hiertoe wordt besloten. i. aanbieding van de gemeentebegrooting 1929; j. idem van het gasbedrijf voor 1929; k. idem van het electriciteitsbedrijf voor 1929. 1. idem van het Burgerlijk Armbestuur, eveneens voor 1929. Namens B. en W. stelt hij voor dit adres inhanden 'van B. en W. te stellen om advies, daar hij eerst het gevoelen van het hoofd der school wil inwinnen. De Voorzitter stelt voor, de begrootingen te be- verzoek om ook voor 1929 voor een geldelijke bijdra- bandelen op 16 October a.s., waartoe wordt gesloten, ge in aanmerking te mogen komen. De stukken zullen tijdig en lang genoeg ter visie Deze stukken worden voor'kennisgeving aangenomen liggen zoodat een ieder in de gelegenheid wordt ge- terwijl de gevraagde bijdrage voor 1929, wederom zal j steld, daarvan kennis te nemen, worden verleend. IV. Voorstellen van Burgemeester en Wethouders d. adres van het RJC schoolbestuur in Noordschar- betreffende: woude, houdende verzoek om subsidie, ten behoeve van 1. Intrekking van de verordening tot wijziging zijn bewaar- en fröbelschool aldaar. j van de verordening op den keuringsdienst van vee De Voorzitter deelt mede, dat op een vroeger adres en vleesck, vastgesteld in de vergadering van 27 Ju- van het schoolbestuur afwijzend is beschikt. B. en W. li j.L staan nog op hetzelfde standpunt. Zij stellen daarom De Voorzitter zegt, dat Ged. Staten in overwegign ook nu voor, afwijzend op het verzoek te beschikken, geven, deze verordening in te trekken, omdat de op- De heer Groen had gehoopt, dat het advies van B. richting van een verwerkingsinrichting 'haar beslag en W. nu anders zou zijn dan de vorige keer. Hij vindt nog niet heeft gekregen. B. en W. stellen voor daar- het toch een nuttige instelling. Veel kinderen uit de toe te besluiten. Aldus geschiedt, gemeente gaan er naar toe en steunverleening is daar- 2. Onderhandsche verhuur van een gemeentewo- om wel gewenscht. ning aan H. Roos. De heer Kostelijk zal er zijn stem niet aan geven. De woning, staande aan den ambachtsdijk, wordt omdat hij tegenstander is van bewaarschoolonderwijs. hierna verhuurd aan H. Roos voor fl.50 per week, Hij acht bewaarscholen goed voor groote steden, waar overeenkomstig het voorstel van B. en W. de kinderen niet anders heen kunnen. Voor kleine ge- 3. Benoeming van onderwijizend personeel voor meenten is zulk een school niet noodig. 'het vervolgonderwijs, cursus 192S—1929.. De Voorzitter merkt op, dat het standpunt van B. i D- en W. stellen voor, hetzelfde personeel van den en W. bekend is. B. en W. meenen, dat geen subsidie vorigen keer weer te benoemen, zijnde het hoofd der moet worden verleend. De school is gevestigd te Noord school, d.en 'heer De Wijn en de onderwijzeres mej. scharwoude, waardoor de kinderen, die de school wil- E. G. Bossen. len bezoeken, een heel eind moeten loopen langs een Voorloopig hebben zich 12 leerlingen opgegeven, zeer drukken verkeersweg, wat heel gevaarlijk is. Als hetgeen wel laag is, maar men moet niet vergeten, een dergelijke school in deze gemeente gevestigd was, 1 April j.L weinig kinderen van school zouden B. en W. misschien met een ander advie^ zijn ^sgaan, omdat er 7 naar de U.L.O. school en 4 komen. De heer Groen zegt, te willen opmerken, dat de kin deren nu juist van den weg al zijn, als ze in de school vertoeven, De Voorzitter zegt dat de weg een groot gevaar is,'welnu als dé kinderen in de bewaarschool zitten, worden ze voor dat gevaar beschermd. Het voorstel wordt in steming gebracht, daar de heer Groen dit verlangt Met 2 tegen 4 stemmen wordt het advies van B. en W. aangenomen. De heeren Groen en Bommer stemden tegen. e. adres van het Historisch Genootschap Oud-West friesland, houdende verzoek om subsidie. Hoewel B. en W. zeer zeker het nut van de instel ling niet willen ontkennen, meenen zij toch niet te kunnen voorstellen subsidie te verleenen. De gemeen te moet niet al te roijaal en te lichtvaardig met sub sidies omspringen. De heer Bakker kan zich met dit advies niet vereeni gen. Hij is voor een kleine subsidie. Hij is het wel met den Voorzitter eens, dat er niet te veel subsidies moeten worden verleend, maar hij meent dat de historie van Westfriesland toch wel zooveel waard is, dat zij gesteund moet worden. Hij zou f 10 willen geven. De Voorzitter acht de tijd om subsidie te verleenen nog niet gekomen. We kunnen altijd nog zien, wat de vereeniging doet. Spr. vraagt den heer Bakker of hij er een voorstel van maakt om 10 gulden subsidie te ver leenen. De heer Baker zegt ,dat wanneer we in een museum komen, we steeds dankbaar zijn voor hetgeen onze voor ouders hebben nagelaten. Laat het komende geslacht ons dan dankbaar kunnen zijn voor hetgeen wij hun weer nalaten. De Voorzitter zegt, dat wanneer de vereeniging b.v. een gebouw wil herstellen, kan zij zich toch altijd tot het rijk wenden. Er zijn wel nuttiger instellingen, die ook de subsidie best kunnen gebruiken, dit is als het ware iets luxieus. Wethouder Kroon vindt de vereenlglng wel nuttig, maar voor onze gemeente hebben wij er weinig «au; het gaat tooh voox osdar* gorawtum op school zijn gebleven, voor het volgen van het ze vende leerjaar. De heer Groen zegt het jammer te vinden, dat er niet meer leerlingen zijn. Besloten wordt de hiervoor vermelde onderwijzers te benoemen. Rondvraag. De heer De Boer informeert nog eens over de ver lichting, tegenover zijn perceel, waarover hij in de vorige vergadering 'heeft gesproken. De Voorzitter zegt dit besproken te hebben met den directeur der lichtbédrijven en naar deze mede deelde, bestaat er niet het minste gevaar. Daar niemand meer het woord verlangt, sluit de Voorzitter de vergadering. De gemeenteraad komt op heden Zaterdag, den 29 Sept. a.s. des namiddags ten twee uur, bijeen, ter be handeling van de volgende agenda: 1. Goedkeuring der notulen; 2. Mededeelingen en ingekomen stukken; 3. Voorloopige vaststelling rekening en balans der Zeegras-exploitatie dienst 19271928; 4. Alsvoren van de gemeenterekening dienst 1927; 6. Aanbieding der gemeentebegrooting dienst 1929 en van de begrooting der Zeegras-exploitatie dienst 1928—1929; 6. Vaststelling le suppletoire foegrooting dienst 1928; 7. Praeadvdes omtrent een voorstel van den heer D. Oden tot verdeeling der winst van den oogst 1928 van gemaaid zeegras;. 8. Voordracht tot voorziening ln die behoefte aan kas geld; 9. Voordracht tot uitbreiding van den ophaaldienst van huisvuil te Hippolytuaheef; BURGERBRUG. De a.s. kermis alhier belooft dit jaar iets goeds te worden. De kastelein heeft er voor gezorgd, dat een voortreffelijk gezlschap ons op tooneelgebied een schit terenden avond zal bezorgen. Onze plaatselijke gym nastiekvereniging heeft een mooie sportdag geor ganiseerd, terwijl overigens 't kermiscomité zich bij zonder heeft ingespannen voor de vele vermaken door hem op touw gezet. Vooral de ballonwedstrijd envoor kinderen is een leuk idéé geweest en laten we ove rigens hopen, dat het weer aan 't een en ander geen afbreuk zal doen. Zie verder advertentie. ZIJPE. Algemeene vergadering van de afd. „ZijpeCal- j lantsoog" van iHet Witte Kruis, op Woensdag 26 Sep- tember 1928, des avonds ten 8 uur, ten huize van den 'heer J. Broer te Schagerbrug. Tegenwoordig slechts 11 leden. Voorzitter de heer J. de Moor. Secretaris de heer J. A. de Boer. Na opening der vergadering door den Voorzitter, volgt lezing en goedkeuring der notulen van het ver handelde in de vorige vergadering. Ingekomen stukken. Schrijven van het Bestuur der afd. „Schagen" van Het Witte Kruis d.d. 2 April j.1., houdende mededee- ling, dat het voorstel om eventueel met een aantal Zuster-afdeelmgen een gemeenschappelijke regeling inzake tuberculose-toestrijding aan te gaan, geen meerderheid heeft kunnen verwerven en dat hunner zijds aLzoo aan bedoelde gemeenschappelijke regeling niet meer kan worden meegewerkt. Circulaires betreffende aanbeveling voor de candi- datuur D. H. Prins, A. van Dam en J. Terpstra, in zake verkiezing van een Hoofdbestuurslid. Al deze stukken worden voor kennisgeving aange nomen. Bestuursverkiezing. De op 31 December a.s. aan de beurt van aftreding zijnde bestuursleden, de 'heeren Mr. D. Breebaart, J. de Moor en J. A. de Boer, worden herkozen. Beschrijvingsbrief Alg, Vergadering. Ter tafel wordt, gebracht de beschrijvingsbrief (met bijlagen) voor de 71ste Algemeene Vergadering der Noordhollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis", welke zal worden, gehouden op 2 en 3 October a.s. in het Gemeentelijk Concertgebouw te Haarlem. De be- j schrijvingsbrief geeft geen aanleiding tot uitvoerige besprekingen. Tot afgevaardigde naar deze algemeene vergadering wordt benoemd de heer J. de Moor, die evenwel be dankt voor de benoeming. Daarna wordt de heer Mr. D. Breebaart tot afgevaardigde benoemd, terwijl de heer J. A. de Boer tot plaatsvervanger wordt aan- gewezen. iBeide heeren nemen hunne benoeming aan. Rekening-commissiee. I Vervolgens wordt overgegaan tot het aanwijzen van een commissie van 3 leden voor het nazien van de e.v. rekening van den Penningmeester. Tot leden de- zer commissie worden aangewezen de heeren L. Bes- tevaar, H. A. Wilbers en P. Grim, allen te St. Maar- tensbrug. Rondvraag., De heer Van der Werf, magazijnhouder, vraagt, eenige herstellingen aan de door hem bewoonde wo ning te mogen laten aanbrengen. Wordt goedgevon den. De 'heer Dr. Oterdoom vraagt, of er iets voor ge voeld wordt de malariafilm nog eens te laten ver- toonen. Na eenige bespreking wordt besloten, deze zaak aan het Bestuur over te laten. Sluiting. SCHAGERBRUG. Naar wij vernemen, heeft, de heer Jb, Bakker al hier 'het achter zijne woning gelegen perceel wei land van den heer W. Nieman aangekocht. ZIJPE. Den laatsten tijd zijn in deze gemeente geen nieu we gevallen van mond- en klauwzeer geconstateerd. Het blijkt, dat de meeste veestapels, die door deze ziekte waren aangetast, reeds weer genezen zijn. OUDESLUIS. Vrijdagmorgen brak hier een brand uit, die zich in den beginne nogal ernstig liet aanzien. De eerste indruk was dat de bekende korenmolen „De Vlie ger" van den heer Delver, in lichte laaie stond. Een groote, zwarte rookkolom hing door de windstilte zwaar en dreigend over de Groote Sloot en om „de Vlieger". Later bleek dat 'het pakhuis naast den molen brandde. Daar 'het belendende pakhuis ge heel gevuld was met fourage voor wintervoorraad, wtas een snel en doortastend, ingrijpen dus geboden, vooral daar de brandende schuur één groote vlam menzee werd, door de brandbaarheid van het zich daarin bevindende materiaal, als lijnkoeken, ben zine, enz. Hoewel de molen feitelijk tot de Wierin- gerwaard behoort, werd de motorspuit van Zijpe gerequireerd die na 20 minuten reeds aanwezig was. Oogenblikkelijk werden alle maatregelen getroffen en na een paar minuten werd een enorme water straal op het vuur gericht. Ondanks de hevigheid van het vuur wist men dit toch meester te worden en had men gelegenheid zich te kunnen overtuigen van de groote praestaties van de Zijper motorspuit, i waardoor in dit geval' vele duizenden guldens zijn I gespaard gebleven. Ook de Wieringerwaarder spuit werd gerequi- I reerd, maar toen deze arriveerde was de brand zoo goed als geblusoht. Hoe heet het was in het braa- i d«nde perceel, bleek uit het feit, dat het glas geheel Donderdagavond had alhier een ongeluk plaats. Door de tram, welke te ongeveer 8 uur uit de rich ting Warmenhuizen aan ons station arriveert, is n.1. ter hoogte van de Groote Bocht vóór den overweg, een man overreden. Naar verluidt, bemerkte de machinist dat er iets pp de rails lag, doch de machine was reeds te kort genaderd, dan dat bet uit alle macht remmen nog ie'ts kon geven. Reeds waren de locomotief en enkele wagens qyer het slachtoffer heen gegaan. Direct kwam hulp opaa- gen van station- en lijnpersoneel, alsmede was zuster Ter Burg vanuit Schoorldam spoedig ter plaatse en ■bleek men te doen te hebben met een zekeren M., vroeger te Schoorldam en thans te Alkmaar woon achtig. Deze M. is een ongelukkige zenuwpatiënt en het is niet uitgesloten dat bij hem sprake was van opzet om zich van het leven te berooven. Althans, in de duisternis gaat niemand de spoorlijn op. Zijn beide voeten waren geheel afgereden, doch hij leefde nog. Nadat zuster Ter Burg, geholpen door het spoor- wegpersonêel, een noodverband had aangelegd, kwa men de doktoren Van Hesteren en Heringa ter plaatse en verleenden medische hulp. Per ziekenauto is de man later naar Alkmaar ver voerd. Het personeel van de locomotief treft in deze abso luut geen schuld, daar de koplichten der machine niet zoo sterk zijn om de lijn ver vooruit te belichten en al ware dit zoo, dan 20U op dezen sterken bocht dit toch niet afdoende zijn geweest. Daarbij komt nog dat alle aandacht van den machinist op den gevaar lijken overweg moet gevestigd zijn. Gedurende deze maand zijn de volgende bouwver gunningen afgegeven: aan O. H. Oltmans, L. Raven en S. Mulder tot het bouwenv aneen.woonhuis: aan Gebr. Van de Bijl tot het bouwen van een woonhuis met schuur; aan H. Wilms, L. Kooij en P. Langerels tot het bouwen van een schuur. Uit het verslag van bedrijf van Noordholland tal abonnementen op 31 meente bedroeg 518 (31 houdelijke abonnementen, 15 afzonderlijke meter- Het aantal afsluitingen kranen 22. het Provinciaal Waterleiding- over 1927 blijkt, dat het aan- December 1927 in deze ge- Dec. 1926 400), t.w. 373 huis- 125 gemengde abonnementen, en bijslagabonnementen, bedroeg 48; het aantal brand- Politie. Gevonden: kisten en een bus. Inlichtingen ter secretarie. De heer J. Speets heeft zijn benoeming als Md der Commissie tot wering van schoolverzuim aangenomen. De agent van politie C. Hartog ia tengevolge van ziekte, als rechtstreeksch gevolg van de uitoefening van zijn dienst, voor de verdere waarneming van zijn be trekking ongeschikt geacht. Naar wij vernemen, is de boerderij van den heer G. Smit, gelegen aan de Middenvliet, verkocht en zal het land ook voor bloembollenteelt gebruikt worden. Woensdagavond 26 September hield de afdeeling Anna Paulowna van Het Witte Kruis oen algemeene vergadering in Veerburg. De voorzitter, de heer G. J. Lovink, opende met een woord van welkom, waarna de secretaris, de heer C. Liefhebber, de notulen las, welke onveranderd werden goedgekeurd. Verschillende aanbevelingen van candidaten zijn In gekomen voor de verkiezing van leden van het hoofd bestuur, alsmede een dankbetuiging voor verstrekte hulp. Uit het verslag van den Badmeester melden we, dat het zwembad z.i. aan alle eischen voldoet, behalve dat het bij de springplank meer diepte dient te 'hebben. Het wérd door meer dames dan heeren bezocht. Daaron der waren 20 vaste bezoeksters, die thans dan ook allen het zwemmen machtig zijn en 8 heeren, die geregeld kwamen en reeds konden zwemmen. Het besluit der afdeeling om het zwembad voor schoolkinderen open te stellen, heeft een mooi succes gehad. Verscheidene zijn er bij, die al heel aardig zwemmen. Van de school te Kleinesluis zijn er geregeld geweest 20 jongens en 20 meisjes, van de school te Breezand 9 jongens en 9 meisjes, van die te Oostpolder i 6 jongens en 6 meisjes. Het aantal baden bedroeg 713 a 10 cent, 153 a 20 cent en 122 a 25 cent, terwijl 62 abonnementen zijn geno men. De ontvangsten bedroegen f 244.45, de uitgaven f 800.er is dus een nadeelig saldo van f 555.55. Beslo ten wordt om daarvan f 355.50 door de afd. te laten betalen en aan de gemeente een subsidie te vragen van f 200. De regenbakken, die nu we waterleiding hebben, niet meer noodig waren, zijn verkocht. Die aan de Mo lenvaart heeft f 190, die te Van Ewijcksluis f 110 op gebracht. Van de vereeniging „Sportlust" werd f 295.50 ontvangen, overeenkomstig de Wet op de loterijen. Tot afgevaardigde naar de Algemeene Vergadering, die 2 en 3 October te Haarlem zal worden gehouden, werd gekozen de heer C. Liefhebber en tot plaatsver vanger de heer C. Rezelman. Beiden namen aan. Voor de Commissie tot het nazien dr rekening 1928 werden aangewezen de heeren H. Jonker, D. J. Kaan en P. Visser, die insgelijks aannemen. Vervolgens wordt behandeld de Beschrijvingsbrief voor de Algemeene Vergadering. De afgevaardigde krijgt vrij mandaat. Ten slotte had uitloting plaats van 20 aandeeeln. Badinrichting. Uitgeloot werden de nummers: 95, 87, 167, 108, 153, 146, 4, 64, 124, 127, 122, 86 84, 51, 68. 126. 42, 182, 54 en 147. De uitgelote aandeelen zijn betaal- baan 31 December a.s. Daar de rondvraag verder niets oplevert, volgt sluiting. Aan de NV. Baggerwerken De Vries en Van Den Bosch is ten behoeve van het uitvoeren van bagger werken te Barsingerhorn en Anna Paulowna van 1 Oc tober t.m. 15 November 1928 vergunning verleend om pl.m. 20 mannen zoomede smeden en arbeiders op het stort, arbeid te doen verrichten gedurende 10 uur per dag of nacht en 55 uur per week. BREEZAND. Den aannemer A. A. Schouten alhier is opgedragen een woon- en winkelhuis te bouwen aan den Ooster Zandvaartsweg, voor den heer P. van Duin alhier. GEMEENTE ANNA PAULOWNA Geboren: Adrianus Albertus Anthonius, zoon van A. van Doorn en van M. C. Koning. Ondertrouwd: Jan untjewerf, oud 32 jaar, weduwe naar van T. Kossen, spoorwegbeambte en Klazina Ja» coba Cornellesen, oud 43 Jaar, weduwe ven G. van

Schager Courant | 1928 | | pagina 14