Kloosterbalsem Het Witte Knris te Nieuwe Niedorp. BILLY BOO. Dit vrwj%teï wordt aangenomen met 8 tegen 8 «tem men; tegen «temden de beeren J. KoolJ, Bakker en Jb. Lont De gemeente rekening wordt daarna voorlooplg vtetge- steld, op de hierboven vermelde bedragen. De gemeentebegrootlng dlenat 1929 en de begrooting der zeegras exploitatie dlenat 1928—1929 worden den raad aangeboden. Een uittreksel ervan zal aan de raads leden worden toegezonden. Vastgesteld wordt de le supletolre begrooting dienst 1928, voor den gewonen dienst sluitende op een bedrag van f 743.92, voor den kapitaaldlenst op f 21786.60. Ultkeerlng winst gemaald zeegras oogst 1928. Naar aanleiding van het ingediende voorstel van den heer Oden, strekkende tot het weder doen ultkeeren van de winst voorspruitende uit den verkoop van den oogst 1928 van gemaald zeegras aan de maaiers, welke aan de maalerlj voor dien oogst hebben deelgenomen, deelen B. en W. het volgende mede: Aannemende, dat met het voorstel wederom werd be oogd de animo tot het zeegrasmaaien zooveel mogelijk aan te moedigen, kunnen zij zich met het voorstel ver eenigen, weshalve zij advlseeren tot dat doel weder een soortgelijke verordening vast te stellen als het vorige Jaar. Overeenkomstig dit advies van B. en W. wordt door den raad besloten. Voorziening in de behoefte aan kasgeld. Nu binnenkort tot den bouw der nieuwe school te Hippolytushoef zal worden overgegaan, is het nood zakelijk, in afwachting van het sluiten eener vaste leening, de daaruit voortvloeiende uitgaven voorlooplg uit op te nemen kasgeld te voldoen. Uit de ontvangen aanbiedingen voor overname van deze kasgeldleenlng blijkt, dat het meest aannemelijk is van die van de Nationale Bankvereeniging, kantoor Behagen, welke de leening wil verstrekken tegen een rente gelijk aan het promesse-disconto der Nederland- sche Bank, thans bedragende 6 met bepaling, dat de rente niet beneden 5 zal dalen Naderhand evenwel Is nog van de Maatschappij voor Oemeentecrediet een aanbieding ingekomen, lager dan die van de Nationale Bankvereeniging, Dese Mij. wU de leening verstrekken tegen 4K rente a pari. B. en W. stellen voor de leening bij de Maatschappij voor Gemeentecredlet te sluiten. Aldus wordt besloten. Uitbreiding ophaaldienst toot huisvuil te Hippolytushoef. Naar aanleiding van een bij B. en W. Ingekomen verzoek om de nieuwe woonhuizen aan den Gemeene- landsweg Nos. 6a en 6c, bewoond door de heeren Ir. J. A. W. M. Vetter en L. de Neeff, op te nemen ln den kring voor den ophaaldienst van huisvuil te Hippoly tushoef, is ter zake namens hen overleg gepleegd met den, met het ophalen belasten, persoon. Deze deelde mede, dat de bestaande dienst reeds over belast was en van uitbreiding geen sprake sou kunnen zijn, tenzij het Gemeentebestuur zou kunnen goedvin den, het ophalen elke week ln plaats van om de veer tien dagen te doen gesohleden. Daarbij werd er op ge wezen, dat het ln dit geval billijk zou zijn niet alleen de beide genoemde woonhuizen, dooh ook de tusschen- gelegen woningen te bedienen, terwijl het voor de hand lag, met het oog op de uitbreiding van de bebouwing, hetzelfde standpunt ln te nemen ten aanzien van de woonhuizen ln de Belt voorbij het perceel No. 14 (A. Keijzer), die thans eveneens nog buiten den kring vallen. Ook volgens de meening van B. en W. kan de beoogde uitbreiding niet langer worden ontgaan. De vullophaler Is bereid daartoe mede te werken tegen een vergoeding van f 660.per jaar, thans bedraagt deze f 350.— 's jaara B. en W. stellen daarom voor hen te machtigen met D. van Duin een overeenkomst aan te gaan, volgens welke hij voor bovengenoemd® som eiken Zaterdag het huisvuil ophaalt binnen den kring Hippolytushoef. Deze kring zal dan omvatten de bebouwde kom van dit dorp, met inbegrip van de perceelen Nos. 6a en 6o aan den Gemeenelandsweg, ln de Elft tot aan den Slinger weg en in de Belt tot aan de kromming waar de Ko ningsweg begint De heer Bakker vraagt of dit voorstel nu voortspruit uit die 2 villa's. De Voorzitter zegt dat een regelmatige dlenat beter wordt geacht De heer Bakker meent dat men op deze wijze bulten de kom der gemeente komt doch de heer Lub zegt dat het daar allemaal bebouwd ls, de kom wordt uitge breid en we moeten toch vooruit zien. De heer Oden wijst er op dat die menschen ook een behoorlijk duitje in de gemeentekas brengen. De heer Bakker meent dat er zoo wel meer in de ge meente zijn. Op deze wijze komt men bulten de kom der gemeente. De heer Jb. Lont: Voor geheel Wielingen moet het huisvuil dan maar opgehaald worden. De heer J. Kootj vraagt of de nieuwe regeling vol gend jaar Ingaat of zoo gauw mogelijk. Spr. vraagt of het niet beter ls den ophaaldienst bij inschrijving te verpachten. De Voorzitter zegt dat het de bedoeling ls zoo gauw mogelijk met de nieuwe regeling te beginnen. Spr. zoo het niet goed vinden nu weer met een nieuwe te be ginnen en daardoor den man een klap ln zijn gezicht te geven. De heer J. Kooij zegt dat dit laatste zijn bedoeling ook niet ls, maar een ander dient ook ln de gelegenheid te worden gesteld. Met 7 tegen 4 stemmen wordt het voorstel van B. en W. aangenomen, tegen stemden de heeren J. Kootj, Ju. Lont, Bakker en Jb. Lont Uitbreiding der school te Oost eiland. Ingevolge verschillende vroeger gedane mededee- lingen, schrijven B. en W., is -uw College bekend met de noodzakelijkheid tot uitbreiding der school te Oosterland met twee lokalen. Nadat wij deze aangelegenheid aanvankelijk met het oog op de voornemens tot stichting eener bijzon dere school hadden laten rusten, is de zaak na den daaromtrent door uwen Raad uitgesproken wensch weder ter hand genomen. Omtrent de wijze van uit voering bestond eenig verschil van inzicht met den Inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Helder, doch thans is hieromtrent overeenstemming verkregen. Uit de hierbij overgelegde begrooting van kosten, opgemaakt door den gemeenteopzichter, blijkt, dat de kosten der bedoelde uitbreiding worden geraamd op f 16197.05, te vermeerderen met 1 beatedingskosten f 151.97, samen f 15349.97. Voor de inrichting der beide lokalen behoeft niet gerekend te worden op de aanschaffing van school banken, aangezien voorloopig slechte een lokaal be hoeft te worden gemeubeld en de noodige banken daarvoor beschikbaar zijn. De overige inrichtings kosten raamt de opzichter, volgens bijgevoegde be grooting op 1900, zoodat de geheele raming beloopt f 16249.02. Wij stellen u mitsdien voor overeenkomstig het door den opzichter gemaakte plan, waarvan de tee- keninig wordt overgelegd, tot de aangegeven school- uitbreiding te Oosterland te besluiten. Reeds eerder werd over den aankoop van den benoodigden grond een beslissing genomen. Zonder discussie wordt hiertoe besloten. De school te Westexland. Wat de herstelling van de school te Westerlaml betreft, stellen B. en W. voor deze uit te stellen tot de Paaschvacantie. Bij de gehouden aanbesteding werd' de raming zoo overschreden, dat B. en W. geen opdracht wilden geven. Ook wat den tijd van het jaar betrof, vowtra tfj hef beter tot 8t Paaecffva- cantie te wachten, in net hoogst noodzakelijke kan dan eerder worden voorzien, met name de lekkage». De overbevolking van de school te Hip- polytuihoeL De Voorzitter deelt verder mede, dat aan de school te Hippolytushoef in een der lokalen 56 leerlingen zijn en als er leerlingen bijkomen, deze niet toege laten kunnen worden. B. en W. hebben nu met Scbeltus gesproken en deze beeft een .vertrek be schikbaar voor f 5 per week. De heer Windsma zou daar dan met een klas heen kunnen met een gedeelte van de tweede en derde klas. En waar Mej. Duij- vetter 1 October weer in dienst zal treden, dachten B. en W. Mej. Dito dan als tijdelijke leerkracht aan te stellen. Door de splitsing immers is er een klas bij gekomen. Wel hebben B. en W. er ook aan ge dacht om aan het Kerkbestuur te vragen, maar de kachels trekken niet regelmatig en daarom» vinden B. en W. de genoemde regeling de beste oplossing. De heer Bakker vraagt, of er bij Zuiderzeewerken ai eens is aangeklopt, om bijdrage in deze extra kosten. De Voorzitter zegt, dat nu de getallen voor de school te Oosterland vaststaan, nu ook een poging gedaan kan worden bij Zuiderzeewerken. De heer Lub vraagt of we nu de toezegging krij gen dat met de Paaschvacantie de school te Wester land onherroepelijk in orde zal worden gemaakt. De Voorzitter zegt, bijna huiverig te zijn, om eenige toezegging te doen, want ook nu zijn B. en W. bij de aanbesteding teleurgesteld. Spr. zal dus zeggen, dat menschelijkerwijs gesproken, met de Paaschvacantie herstelling zal plaats vinden. De rondvraag. Allen of niemand. De heer Lub zegt, dat een paar jaar geleden de weg op oorspronkelijke breedte is gebraoht en de eigenaren van grond ermee accoord zijn gegaan dat de palen en IJzerdraad verplaatst werden en de kos ten dan voor de helft door de gemeente werden be taald. Nu zijn er die de helft aan de gemeente heb ben betaald, maar er zijn er ook die nog niet be taald hebben. Spr. oordeelt echter, dat de recht vaardigheid moet worden betracht en allen du» moeten betalen of niemand. Spr. deeit mede, hoe iemand zijn mede-eigenaar, die reeds heul betaald, voor ezel uitmlaakte, wat voor dien mede-eigenaar niet prettig is. De Voorzitter deelt mede, dat een raadslid, dat de heer Lub goed kent, bij spr. is geweest en deze qua.»s- tie met hem besproken heeft en B. en W. toen be sloten hebben de menschen, die nog niet betaald hadden, aan te schrijven. De heer Lub zegt, daarvan te hebben gehoord en dat de burgemeester toen tot bedoeld raadslid heeft gezegd, dat hij daaromtrent inlichtingen zou ver krijgen. Dat is echter al 2—3 maanden geleden. De Voorzitter zegt, dat er dus in gewerkt wordt. Da Zuiderzeesteunwet. De heer Lub zegt, niets tegen de leden der com missie van de Zuiderzeesteunwet te hebben, maar spr. mieent, dat de commissie wat eenzijdig is samen gesteld. Spr. zou daarom willen, dat er nog een lid aan de commissie werd toegevoegd en dan iemand uit een andere richting. De Voorzitter: Ook, die goed op de hoogte is met de visscherij. De heer Lub: Ja, de persoon die ik op bet oog heb wel. De Voorzitter zal zien in hoeverre gevolg kan wor den gegeven aen den wensch van den heer Lub. De heer Lub deelt voorts mede, dat er bewoners van de Hoofdstraat zijn, die klagen over knippen in de straat en spr. zou willen dat daarin werd voor zien. De Voorzitter zegt, dat na het leggen van den kabel voor de electriciteit de straat nog niet in den ouden toestand is gebracht. Zooals „Heemaf" het doet, is het niet in overeenstemming met wat B. en W. ervan gedacht hadden. B. en W. hebben zich nu tot het P.E.N. gericht. De heer Lub vraagt, of de ergste plekken dan niet voorzien kunnen worden. De Voorzitter wijst er op, dat dan de moeilijkheid ontstaat, „wie zal het btealen". De heer Lub heeft met menschen gesproken, die steun krijgen ingevolge de Zuiderzeesteunwet. Onder die menschen zijn er die oud of zeer oud zijn en voor wie het lastig is voor de uitkeering naar het raad huis te moeten. En om voor die paar centen die zij krijgen, 30 cent voor een autobus te betalen, is ook bezwaarlijk. Spr. vraagt of ze geen gevolmachtigde kunnen sturen. De Voorzitter oordeelt, da dit geen zaak is die in den Raad behoort, maar de menschen zich tot hem dienen te wenden. Als een dergelijk verzoek tot de commissie wordt gericht, denkt spr., dat er wel geen bezwaar zal wezen dat een gemachtigde wordt aan gewezen. De heer Lub zegt, dat als er weer menschen met klachten bij hem komen, spr. met de opmerking re kening zal houden. De heer J. KoolJ geeft de wenschelijkhejd te ken nen dat voor het a.s. regenseizoen de potten en grep pels langs den Westerlanderweg worden openge maakt, opdat een goede afwatering mogelijk zij. De Voorzitter zegt dit toe. Het mond- en klauwzeer het vasthou den van honden en het vangen van kraaien. De heer J. Kooij vraagt, of, zoolang het mond- en klauwzeer heerscht, de honden vastgehouden kun nen worden. De Voorzitter: En moeten de kraaien dan ook wor den vastgehouden. Gelach. De heer J. Kooij zegt, dat honden geen kraaien zijn. De Voorzitter veronderstelt, dat de heer Kooij be doelt dat de honden de besmetting kunnen over brengen en dat nu is ook mogelijk door kraaien. Spr. weet ook gevallen dat de arbeider van het eene land over dat van een ander gaat en het wordt dus een beetje moeilijk om het besmettingsgevaar te voorko men. i De heer J. Kooij erkent dat, maar honden kun Je vast houden en kraaien grijp Je niet direct De Voorzitter zegt dat daaruit blijkt dat je de be smetting niet kan tegengaan. Door menschen wordt de besmetting ook wel overgebracht De heer Kaan meent dat voor beperking van het besmettingsgevaar het vasthouden der honden wel goed ia De Voorzitter zegt, dat het dan een half jaar eer der had moeten gebeuren, want nu heerscht het mond- en klauwzeer algemeen. De heer J. Kooij wijst er op dat we aanstonds ook den jagerstijd hebben. De beer M. Kooij: Op kraaien?! Hal wegen onderhoud. De heer Bakker is van oordeel, dat noodig basalt op den weg gebracht moest worden. Als het begint te regenen, is het te laat De heer Oden zegt, dat toen het vorige week gere gend heeft, de weg in 24 uur sterk was verslecht De heer Kaan dacht dat het goed was als basalt werd opgebracht, wanneer het begint te regenen. De heer Bakker zegt dat in één dag den geheelen weg niet van basalt kan worden voorzien. Als het wordt gedaan als het begint te regenen, ls het spr. geen cent waard.. De heer Lub vraagt waar in den Raad autorijders zitten, hoe die denken over het opbrengen van basalt De heer M. Kooij segt dat het hier §aat om den v«f, niet en de autorijders. De heer Oden zegt dat de weg aan den ooetfc&nt der gemeente ln desoleten toestand verkeert De Voorzitter meent, dat de eer van Wieringen hoog moet worden gehouden, in andere gemeenten zijn wel slechtere wegen. En waar men het ijzer moet smeden als het heet Is, vraagt spr. of het goed ls dat B. en W. eens prijsopgave vragen voor de aanschaf fing van een wegwals. De heer Lub zou het asphalteeren van den weg toe juichen. De heer M. Kooij vraagt of er geen kans is om een bijdrage uit het wegenfonds te krijgen. De Voorzitter zegt dat de beer Kooij dit aanstonds ter sprake kan brengen. De heer Jb. Lont zegt dat de Voorzitter eens heeft verteld, dat de heer Ringers had gezegd, dat de ge meente de wals van Zuiderzeewerken mocht gebrui ken Spr. heeft die wals nooit gezien. De venijnige steken ven Spit ia den Mg overvallen U onverwachts. Grijp dadelijk naar Akkers Kloosterbal- sem, welke tot diep ln de weefsels doordringt, de pijn stilt, ophoo- pende ziektestoffen doet verdwij nen. snel en grondig verlicht. „Geen goud xoo goed" De Voorzitter wil hiernaar nog wel eens infonmee- ren bij den heer Ringers. De heer Bakker wijst nog op een alordigen rom mel achter de school te Oosterland en op eenige te brengen herstelling. De heer Kaan dringt er op aan dat met den klokke nist een regeling wordt getroffen, om de klok heter op tijd te doen zijn. 'Nu eens is de klok voor, dan weer achter en dat is lastig voor het reizend pu bliek. Als iederen dag de tijd ten postkantore werd opgenomen, zou dat een groot gemak zijn. De Voorzitter zegt dat de regeling bestaat, als de man zijn plioht maar doet Spr. zal hem er nog eens op wijzen. Do subsidie voor de nieuwe schooi te Hip polytushoef. De heer Kaan informeert of de gemeente nog sub sidie voor de school te Hippolytushoef krijgt. De Voorzitter zegt, dat dit samenhangt met het plan voor het bouwen. Aan den Minister is de goed keuring op de gunning gevraagd. Spr. heeft ook ge vraagd of alvast met den bouw mocht worden begon nen, maar spr. kreeg tot antwoord: als er 2 steenen op elkaar werden gelegd, ben je de subsidie kwijt. De minister wees er nog op, dat hij op de geheele be grooting voor schoolbouw f50.000 had en Wieringen vraagt nu alleen al f50.000. De heer Kaan zegt, dat als de Minister die f50.000 dan aan Wieringen geeft, dan is hij er af. De heer Lub is van oordeel, dat anders maar een suppletoire begrooting moet worden vastgesteld. Het wegenonderhoud. De heer M. Kooij vraagt dan nu, of er nog kans be staat, dat het Rijk den weg overneemt. De Voorzitter zegt, dat dit in verband met de Zui derzeewerken is geprobeerd, maar de beslissing is nog niet gevallen. De ambtenaren die speciaal met deze zaken zijn belast, waren met vacantie. Spr. heeft wel den indruk gekregen, dat dit niet direct zal gebeuren. We zullen dit dus moeten afwachten voor we trachten een bijdrage uit het wegenfonds te krij gen. De heer Oden vraagt of er controle wordt, uitgeoe fend bij de aflevering van kolen en of de anthraciet en de neutjes niet beter vermengd in de hokken kun- worden gegooid. De Voorzitter zegt dat controle plaats heeft en wat de betere vermenging betreft, dit zal spr. ondereoe- ken. Waar het juiste adres ia De heer Oden deelt mede, dat de heer Kaan, Den Oever, een strook grond wil afstaan, mits het be straat wordt De heer Kaan dacht dat de grond van Geervliet was. De heer Oden denkt dat dit hetzelfde is, anders zou Kaan het niet aanbieden. De Voorzitter hoopt niet dat de ingezetenen ten slotte alles aan het gemeentebestuur zullen meedeelen door middel van de raadsleden; want anders zullen we lange vergaderingen 'krijgen. De 'heer 'Lub denkt, dat dit toch dikwijls het geval zal blijven. Er zijn menschen die den weg niet ken nen, er zijn er die niet kunnen schrijven of half schrijven. De heer De Vries wijst nog op noodzakelijke riolee- ring voor in de Klieftstraat De Voorzitter zegt een onderzoek door B. en W. toe. Hierna sluiting.. Ledenvergadering van Het Witte Kruis, op Zater dag 29 September j.L, ten huize van den heer C Groot alhier. Slechts 9 leden zijn opgekomen. Voorzi tter de heer P. PI uister, opent de vergadering met welkom, waarna de aecretarta, de heer P. Ha- ringhuizen, de notulen der vorige vergadering leest, wellte onveranderd onder dank worden goedgekeurd. Medegedeeld wordt, dat van de afdeeling Schagen bericht is ingekomen, dat deze, na de wijziging, welke gebracht is in oen opzet van de gecombineerde T.B.C.-beatrijding, er niet meer voor gevoelt om in die richting samen te werken. De vergadering betreurt, dat de daarvoor aange wezen commissie eveneens zich niet meer voor de zaak interesseert, zoodat er niets van gekomen ia Het blijkt, dat de voor de combinatie toegezegde bijdrage van de Paaschtentoonstelling nu alleen ten bate der afdeeling Schagen is gekomen. Dit acht men niet goed; het bestuur zal zich met andere afdeelin- gen verstaan om er tegen te protesteeren. "Voor de T.B.C.-bestrijding is een Rijkssubsidie ont vangen van f526 Vervolgens is de beschrijvingsbrief voor de Algt meene Vergadering te Haarlem aan de orde, welki zal worden gehouden 2 en 3 October a.s. De motie-Haarlem, waarin de wenschelijkheid wordt uitgesproken, dat de leden van Het Witte Kruis lid zijn van de Afdeeling, die in hunne woon plaats is gevestigd, zal worden ondersteund. Voor de vervulling van de vacature in het Hoofd bestuur, zal de afgevaardigde zijn stem hebben uit te brengen op den aftredenden heer D. >H. Prins. O.hl aan het Steunfonds voor invalide en oude wijkverpleegsters, voor één jaar, of indien de finan- tiën van de vereeniging dit toe zullen laten, gedu rende 4 jaren een bedrag van f250 per jaar te schen ken, zal voor gestemd worden. Om voor het Rusthuis Vechtoever, een piano aan te schaffen, hetgeen door de Directie wenschelijker wordt geacht dan een radio-toestel, voelt de vergade ring niet heel veel voor, men is meer voor een radio toestel Hierover wordt geen besluit genomen, afge wacht zal worden, waarom de Directie voorkeur aan een piano geeft, waarna de afgevaardigde zijn stem zal uitbrengen. Tegen een besluit tot het uitgeven van een maande lijks in druk verschijnend eigen orgaan, wordt niets gevonden. Het voorstel Haarlem inzake afschaffing Stenogra fisch Verslag, wijl het te kostbaar en niet altijd vol komen betrouwbaar zou zijn, oordeelt de vergadering hier anders over. Volgens Voorzitter wordt het bespro kene op de Algemeene Vergadering vrij precies weergegeven, waardoor het verslag soms van groot belang is. Het voorstel-Haarlem zal niet gesteund worden. Over het voorstel van het Hoofdbestuur inzake sa- larieering, wat in de vorige algemeene vergadering al een druk punt van bespreking is geweest, wordt den afgevaardigde vrij mandaat gegeven. Met het voorstel pensioenregeling voor het vaste personeel der vereeniging en hare stichtingen, kan de vergadering accoord gaan. Om aan het Rusthuis „Vechtoever" te Maaraen op de gebruikelijke voorwaarden te verstrekken een bedrag van f17500.—, om daaruit te bekostigen de noodig geachte herstellingen on verbeteringen van het Hoofdgebouw en vernieuwing van de centrale ver warming, wordt goedgevonden. Het voorstel van Blokker, om over te gaan tot het aankoopen of huren en inrichten van een perceel, in een centraal punt (Amsterdam b.v.) tot een centraal bureau of hoofdkantoor, tevens woonplaats van den secretaris-penningmeester en vergaderplaats van het hoofdbestuur en bewaarplaats van alle archiefstuk ken, enz. zal volgens de vergadering te groote ^offers vragen en te kortv oordeel geven; zal niet gesteund wórden. Wat betreft het voorstel Sijbecarspel, om vanwege Het Witte Kruis oen speciaal daarvoor opgeleide wijkzuster beschikbaar te stellen, om voor de afdee- lingen op een Witte Kruis-middag of avond een in leiding te houden over verpleging en hygiëne in het huisgezin, kan de vergadering zich vereenigen met het prae^advies van het Hoofdbestuur, om deze kwestie in studie te nemen en te zijner tijd een voor stel betreffende het geven van cursussen in huiselijke ziekenverpleging in te dienen. Overigens wordt aan den afgevaardigde vrij man- daat gegeven. Dan heeft de benoeming plaats van 2 afgevaardig den. Gekozen worden de heeren A. Visser en P. Pluister, tot plaatsvervangers worden benoemd de heeren D. Pooi en P. de Boer. Allen nemen de benoe ming aan. IHierna wordt overgegaan tot verkiezing van 4 be stuursleden, wegens aftreding van de heeren P. Pluister, G. Gaijaard, G. Bobeldijk en M. Kooijman (niet herkiesbaar). Gekozen worden de beeren D. Rempt, H. Rezelman, P. Blokker en Meijer. Geen der beeren is echter aanwezig, maar zullen met hunne benoeming in kennis worden gesteld. Als aanvulling van de commissie, belast met het nazien der rekening, wordt aangewezen de heer G Brouwer, welke deze aanwijzing accepteerde. Door voorzitter worden enkele mededeelingen ge daan omtrent het badhuis. Er kan niets anders van worden gezegd, dan het voldoet uitstékend. Alleen zijn de schoolbaden nog niet goed geregeld, waar in voorzien zal worden. Wat de contributie betreft 10 cent, welke eigen lijk te laag is, en de exploitatiekosten niet kan dek ken, zal zoo mogelijk een nadere regeling worden ge troffen met het gemeentebestuur in den vorm van subsidie. Hoewel 10 cent per douche bijzonder laag is, wil men dit toch liever niet 'te veel verhoogen, waar dit soms invloed zou kunnen uitoefenen op het gebruik maken van de aibeiderende 'klasse. De heer Brouwer stelt voor halfjaarlijksche abon nementskaarten in te voeren, welke niet geknipt be hoeven te worden. Hier wordt veel voor gevoeld en zal ook in deze richting gewerkt worden. Wat het wijkgebouw betreft, kan weinig over wor- rolto nnlr Wo retoi Vo< Ig J' erh' iaat (MC, WW |e kl gil -aM'W „Yakadoo," riep Billy, wrijvend Het stukje «taart ala amulet, JOc ben moe en erg kleverig. Tc Wou. dat een bad werd klaargezet". En nauwTfllui had hij uitgesproken. Of allee stond voor hem gereed. Het bad, reep, kam en boretei. En het water was lekker heet „Kom, maak voort" rolde de vogel, „Kleed je wat uit en neem een bad." „Plons". Bllly sprong in de tobbe, en Red neb werd druipend nat En toen Bllly na het baden Waa afgedroogd, vond WJ het kras. Dat na gebruik van kam en borstel. Allee eensklaps verdwenen waa Gelukkig la Bllly niet van het nietwaar? tooneel verdwensft

Schager Courant | 1928 | | pagina 2