HEERHUGOWAARD. SCH00RL. HOOGWOUD. HARENKARSPEL. WIERINGEN. ZIJPE. PETTEN. ANNA PAULOWNA. SINT PANCRAS. NIEUWE NIED0RP. OUDE NIEDORP. ALKMAAR. LANGENDIJK. Uit onze Omgeving. GEMEENTE SC HAGEN. Geboren: Abraham Adriaaa, zoon van P&ulus Dingeman van Boekhout en van Elisabeth Johanna de Bruijne. Jacob. zoon van Machiel Duijser en van Anneke Jifke Rademaker. POLITIE. Gevonden: een tang. 9 Vrijdagavond werd in het lokaal van den heer W es ter de najaarsvergadering der afdeeling van Het Witte Kruis gehouden. De voorzitter, de heer W. Molenaar, herdacht in zijn openingswoord het overlijden van Dr. Post Spr. her innerde er aan, dat de afd. door Dr. Post was ge sticht door wien zulke goede grondslagen werden ge legd, dat door het bestuur daarop veilig kon worden voortgebouwd. Steeds, zoo ging spr. voort, heeft Dr. Post volle belangstelling getoond voor onze afdeeling in het bijzonder én voor de gemeente in het algemeen, ook nadat hij deze metterwoon had verlaten. Ook werden eenlge woorden van warme waardeering ge- wijd aan hetgeen voor de vereeniging en voor de ge meenschap was gepresteerd door het overleden be stuurslid, den heer Mienee. Door den secretaris, den heer Van der Meer, wer den vervolgens de uitgebreide notulen der voorjaars vergadering gelezen, welke onder dankzegging werden goedgekeurd. Met betrekking tot de uitgave van een maandblad, werd besloten een abonnement te nemen voor 7 exemplaren, zoo mogelijk rechtstreeks te adres- seeren aan de bestuursleden der afdeeling. Hierna werd overgegaan tot de behandeling van den beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering. Met betrekking tot de verkiezing voor het Hoofdbestuur, werd besloten te doen stemmen op den heer Prins te Alkmaar; voorts werd aan den afgevaardigde vrij mandaat verleend. Aangezien ditmaal met de algem. vergadering twee dagen gemoeid zullen zijn, werd be sloten uit de afdeelingskas hiervoor f 10 uit te trek ken. Tot afgevaardigden werden aangewezen de heeren P. Scholten en D. de Jong, tot plaatsvervangers de heeren Van der Meer en P. Haster. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd met bijna algemeene stemmen herkozen de heer P. Scholten, penningmeester en in de plaats van den heer C. Kok, niet herkiesbaar, de heer Hoogland. Voor de vaca ture-Mienes werd gekozen de heer S. Brugman. Allen nemen de benoeming aan. Aan het bestuur werd opgedragen maatregelen te nemen voor een te houden wintervoordracht, bijv. over de tuberculosebestrijding. Door den heer Zomer werd de vraag gesteld of door de afdeeling niet het initiatief genomen zou kunnen worden voor de stichting van een zweminrichting. Spr. acht aan het thans gebruikelijke zwemmen in de ring vaart zeer veel gevaar verbonden, terwijl het zwem men in onze polderslooten wel niet bevorderlijk ge noemd 7-a 1 mogen worden voor de gezondheid. Een tamelijk breedvoerige discussie volgde op de verkla ring van den voorzitter, dat deze zaak reeds lang de aandacht had van het bestuur. Totnogtoe echter wer den do kosten boven de draagkracht der afdeeling ge acht Uit de discussie bleek wel, dat men het zwemme» als een bij uitstek gezonde sport beschouwde, doch dat een behoorlijke inrichting dan ook als eerste elsch gesteld moet worden. Het resultaat dezer bespreking gaf het aanzijn aan een commissie van onderzoek, bestaande uit de heeren Zomer, Hoogland, Haster en De Jong; deze commissie zal zoo mogelijk een behoor lijk uitgewerkt plan bij het afdeelingsbestuur indie nen, opdat de zaak in de volgende vergadering opnieuw aan de orde kan worden gesteld. •Hierna sluiting der vergadering, met den wensoh, dat de commissie in haar pogen goed zal mogen slagen. Bij besluit van Gedeputeerde Staten van Noord holland d.d. 19 September no. 70, is de dienstplich tige lichting 1927, Volleert Breed voor goed vrijge steld van den dienstplicht wegens hroederdienst. Bestemd voor gewoon dienstplichtigen, lichting 1929: C. J. Kooij, Jb. Butter, W. A. P. F. L. Duin, K. Snip, P. den Das, R. P. Stam, C. J. Dongelmans, W. Oostindie, P. J. Korver. Bestemd voor buitengewoon dienstplichtigen, lich ting 1929: J. A. Glorie, C. Marees, J. Posthumus, J, S, Hoedjes, C. Kaandopr, V. V. van Lienen, J. J. Bou wen, A. Bakker, J. C. Modder, R van Essen GEMEENTE SCHOORL, Ingeschreven gedurende de maand September 1928. Geboren: Grietje, dochter van Pi eter Sevenhuijsen en van Maartse Hoogvorst. Marie, dochter van Jan Christiaan Paulus en van Adriana de Wit. Petras Corneiis, zoon van Gerhardus Louter en van Maria Mors. Ondertrouwd: Jan Jacques Rijnders en Anna Eli sabeth Jonker. Corneiis Hoogvorst en Breehtje Schoen. Franciscus Kaandorp en Hendrica Ory. Getrouwd: Jacob Kuijper en Theodora Keete. Jan Jacques Rijnders en Anna Elisabeth Jonker. Overleden: Willem Kooij, 62 jaren, echtgenoot van Antje Kreijger. Ter secretarie worden inlichtingen verstrekt over: Te Aartswoud in zee is met volle zeilen doch zonder bemanning komen aandrijven een Groninger sloepje, waarin zich bevond een overjas en een rijwiel, merk Gruno met Michelinbanden, twee riemen en een hoosvat, waarop gesneden de naam J. de Vries. Sprietzeil met giekje, een zwaardje en roer. De sloep is beschadigd, doch met een paar spijkers en wat werk of mos is het scheepje wel weer drijvende te maken. AARTSWOUD. De commissie voor volksvermaak ls reeds druk ln de weer voor de a.s. najaarskermis. Voor kinderen zal een gecostumeerden optocht zijn. Voor ouderen Kwade Trien rijden en kinderwagen-race. Des avonds gemaskerd bal in de openlucht. Mooi weer is gewensoht. Zal de Maandag slagen? Maandag 1 Oct hield het bestuur van het onderling Paardenfonds alhier zijn vergadering teneinde de reke ning op te maken over het afgeloopen kwartaal. Verze kerd waren 228 paarden met een verzekerde waarde van f 70260, afgekeurd was een paard, de omslag werd bepaald op f 0.50 per f 100, met een saldo van f 201.36Vi In de daarna gehouden algemeene vergadering werd tot directeur (vacature de heer Joh. Burger) benoemd de heer G. Schoorl Pz.„ Woudmeer. de financiën ia goede handen rijn, er ls nog een flink batig aaldo ln kas. Uit het verslag van den bibliothecaris blijkt, dat er door 27 leden 299 boeken zijn gelezen. Aan leesgeld ls ontvangen f 9.21, waarvoor met nog f 10 uit de kas der vereeniging, eenlge nieuwe boeken zullen worden aangeschaft. De feestelijke bijeenkomst wordt vastgesteld op 23 en 24 November as. Waar de heeren bestuursleden bij acclamatie herko zen worden, is ook dit punt spoedig afgewerkt, temeer daar alle heeren hun functie weder aanvaarden. Als bibliothecaris is thans aangesteld de heer W. Jongsma. Ook werd besloten des Zaterdagsavonds na afloop der feestelijke bijeenkomst, bal na te houden. De rondvraag leverde geen belangrijke punten van behandeling op, zoodat voorzitter met dank voor de aangename besprekingen, en hopende op een ieders medewerking voor de komende Nutsavonden, de ver gadering sloot. OUDESLUIS. Zondag jL speelde D.O.S.K.O. II haar eerste com petitiewedstrijd en had 'hiervoor bezoek van Wie- ringerwaard II. Hoewel W. het eerst het windvoordeel heeft, gaat de strijd toch voor rust vrijwel gelijk op. Na onge veer een half uur spelen neemt W. de leiding, ter wijl D. het aan den anderen kant niet verder kan brengen dan een buitenspeldoelpunt van haar rechts binnen. Rust 1—0 voor W. Na de rust weet W. vrij spoedig haar voorsprong te vergrooten, door uit een goeden aanval den stand op 2—0 te brengen. Wanneer echter nog een half uur is te spelen, komt D. los en weten de m'idvoor en de linksbinnen om beurten elk twee doelpunten te maken, gevolgd door een mooi doelpunt van den midihalf en een buitenspeldoelpunt van den rechts binnen. Einde komt met 52 voor D. A.s. Zondag krijgt D.O.S.K.O. I te Oudesluis bezoek van Texel II. Het vorige jaar bewees Texel niet al leen een zware, doch ook een prettige tegenstander te zijn, zoodat wij a.3. Zondag een mooie wedstrijd verwachten. Een jong paard van de Gebr. de Jong te Polder Waard Niewland, verzakte zoodanig in ©en greppel, dat het moest worden uitgegraven. Na de bevrijding was het echter zoodanig Inwendig gekneusd, dat afmaken noodzakelijk werd geacht. De Centrale Bond van Werkmeesters en ander opzichthoudend personeel, gevestigd Te Utrecht, had voor j.1. Zondagmiddag te half drie in Hotel de Haan te Hippolytushoef een openbare vergadering uitge schreven, met als spreker de hoofdbestuurder, de heer B. W. Lindemann. De bedoeling van deze vergadering is, om het opzichthoudend personeel tot meerdere or ganisatie te brengen. De opkomst is zeer gering, 2 leden en 1 genoodlgde zijn ter vergadering, wat aanleiding gaf, de vergadering niet te laten doorgaan. Spreker zet evenwel voor de aanwezigen nog het een en ander uiteen. Bulten den gewonen vakstrijd, om verbetering van de rechtspositie harer leden, streeft deze organisatie naar wettelijke regeling van de rechtsregelen, waaronder het met toezicht of opzicht belaste personeel zijn arbeid moet verrichten. Bestrijding van het zg .bazenbeslult en het z.g. concurrentiebeding in de wet vastgelegd, naast de wettelijke regeling van vacantie. Aan deze organisatie zijn verder verbonden een arbeidsbeurs, bureau voor rechtskundige hulp en een aantal fondsen, waaronder de werkloozenkas (met de hoogste uitkee- ring in den lande) welke een voorname plaats in neemt. Het was jammer dat niet meerderen aan den oproep van het hoofdbestuur gevolg hadden gegeven, en met de reeds aanwezige verspreide leden een afdee ling gesticht kon worden. Wat echter niet is, kan ko men. Het aantal leerlingen aan de O.L.-school te Hip polytushoef neemt steeds toe, en zal per 1 October a.s. een zesde leerkracht worden aangesteld. Doordat mej. Duijvetter van baar ziekteverlof met 1 October weer in haar dienst terug komt, zou mej. Dito met dien datum ontslag krijgen. Dit laatste is nu niet het ge val en blijft mej. Dito ook in betrekking. Daar de sohool voor het aantal leerlingen ook te klein is, zal met ingang van 1 October voor ééh klas een lokaal van den heer C. Scheltus te Hippolytushoef in gebruik worden genomen voor schoollokaal. J.1. Zondag is Succes op bezoek geweest bij de Texel- sche Sportclub. Omreden dat de reis per stoomschip van de M.U.Z. vanaf Den Oever werd gemaakt, gin gen niet minder dan 50 personen mede, om van deze gelegenheid gebruik te maken Texel eens te bezichti gen. De uitslag van den aldaar gespeelden wedstrijd tusschen Texel en Succes I was 23 voor Succes. Voor het vakschoolonderwijs te Hippolytushoef hebben zich 20 en voor Den Oever 6 leerlingen laten inschrijven. De cursussen beginen per 1 October. Zaterdag 29 September 192 werd door het bestuur van het Heemraadschap Wieringen aanbesteed het rij den van grint ep basalt. Polder Elft (Noordburen): Jac. Mulder f 1.29, N. Scheltus f 1.40, J. Bakker M.Jobz. f 1.80. Stroe: J. Poel f 1.69, J. Bakker M.Johz. f 1.73, J. Tijsen Mz. f 2.19. Oosterland: J. Bakker M-Johz. f 1,27, J, Tijsen Mz. f 1.49. Stroe en Oosterland in combinatie: N. Scheltus f 1.40. Waard-Nieuwland: N. Soheltus f 1.40, J. Wiegman f 1.65, C C. Kooij f 1.25. Gegund aan de laagste Inschrijvers: Polder Elft en Noordburen: Jao. Mulder voor f 1.29, Stroe: J. Poel voor f 1.69, Oosterland: J. Bakker voor f 1.27, Wes- terland C. C. Kooij voor f 1.25, alles per Meter. ST. MAARTENSVLOTBRUG. Vrijdagavond hield „Nut en Genoegen" hare leden vergadering ln het lokaal van den heer K. Veuger. Zooals gewoonlijk was de vergadering slecht bezocht. Do voorzitter heet allen hartelijk welkom en verzoekt den secretaris de notulen te lezen van de laatst ge houden feestelijke vergadering. Onveranderd worden deze onder dank goedgekeurd. Uit het verslag van den penningmeester blijkt, dat De vlag hoog in top, 'n kleurig beweeg rondom het huisje van wijlen A. Schager deden een bijzonder ge beuren vermoeden. Inderdaad. Uit onderscheidene stre ken van ons land waren jongelui van beiderlei kunne opgekomen om getuige te zijn van de officieele open stelling van de 4de Nederlandsöhe Jeugdherberg „De Zevensprong", een instelling, welke beoogt aan trek kende natuurvrienden tegen een geringe vergoeding on derdak te verschaffen. De burgemeester dezer gemeente, die 't eerst het woord verkreeg, voelde zloh gevleid, dat Petten als plaats van vestiging was gekozen, loofde ver der de activiteit van de bestuurders, die ln zoo'n korten tijd het oude woninkje in 'n gezellig home wisten om te tooveren, en sprak de beste wenschen uit voor het welslagen van hun ondernemen. Een der organisators, Dr. W. WIeze, dankte allen, die op eenlgerlei wijze aan de tot-stand-koming hadden mee gewerkt, waarna Mej. Kok het huisreglement voorlas, dat, typeerend voor de opzet, zin voor orde en reinheid, liefde voor de natuur en de menschheid aanbeval en alcohol en nicotine ln de ban deed. Vervolgens kreeg het woord de heer Kees Slpkes, vlce-voorzltter van de Alg. Ned. Kampeervereenlglng, die in een hartelijke speech de oprichters van de „Ze vensprong" complimenteerde en namens zijn organisatie een Oostenrijksche den aanbood. Evenals deze den, de gure zeewind en de magere duingrond ten spijt, haar takken opwaarts stuwt naar het licht, zoo worden uwe idealen gesterkt ln en door de aanraking met de harde werkelijkheid, aldus spreker. Hierna kregen we gelegenheid een kijkje binnen te nemen, waarbij bleek, dat met beperkte middelen een aangenaam geheel was gevormd, dat zeker 't gestelde doel zal doen bereiken, immers er is naast een keuken, die de bezoeken ten dienste staat, slaapgelegenheid roor ZB personen, terwijl een alleraardigst ontvangfca- mertje de inrichting completeert GEMEENTE PETTEN. Ingeschreven gedurende de maand September 1928. Géboren: Jacoba Mietje, dochter van Pieter Jacobus Johannes Blom en van Johanna Martlna Tamls. Gehuwd: Dirk Pieter Kuiper, 22 jaar en Grietje Blom, 22 jaar. Maandag herdacht de heer D. van der Goes het feit, dat hij 25 jaar bij de posterijen alhier als be steller is werkzaam geweest en het heeft den jubi laris dien dag niet aan belangstelling ontbroken. Niet alleen zijn superieuren en collega's in onze ge meente, maar ook zijn collega's uit den Poetjjring kwamen hem 's avonds complimenteeren, bij welke gelegenheid hem eenige stoffelijke blijken van vriendschap en waardeering werden overhandigd, hetgeen dezen da# voor den jubilaris tot een aange nomen herinneringsdag heeft gestempeld. BREEZAND. Zondag speelde Breezand I haar 2de competitie wedstrijd tegen Helder V te Helder. Breezand heeft dezen wedstrijd met moeite weten te winnen, want H. beschikt over een goed elftaL B. heeft 2 invallers, Vóór rust heeft B. het beste van het speL Zij woet het echter niet in doelpunten om te zetten, wijl de H»-achterhoede uitstekend is. Ook B. weet haar doel schoon te houden, zoodat rust komt met blanco stand. Na rust zijn de eerste aanvallen voor H. Doch dan komt B. weer opzetten. De H.-back veroorzaakt een strafschop, wegens hands, waaruit B. de leidiiig neemit, tot eenige minuten vóór het eind H. gelijk maakt. Van den aftrap af neemt Wiggers den bal miee en brengt hem op het doel, waar Bakker er een fraai doelpunt van maakt. Dadelijk hierop komt h9t einde en heeft B. een zwaarbevochten 2—1 over winning. Zondag speelt B. te Kleine Sluis tegen K.S. I. De afdeeling van Volksonderwijs besloot tot het hou den van een propaga nda-avond voor de openbare sohool en daartoe een spreker uit te noodlgen ter toelichting van toestanden, welke in het bijzonder in deze ge meente op onderwijsgebied bestaan. Het wordt een droevig relaas. N.N. II kon het ook in haar derden competitiewedstrijd weer niet ver der brengen dan een nederlaag. Ditmaal wórd met 2—0 van Heilooo II verloren en nu was het tweede nog wel volledig. Waar moet dat heen, jongens? Het eerste elftal bracht het er heel wat heter af. In tegenstelling met vorige jaren, werd de compe titie dit keer schitterend ingezet. In een van N.N.-1 zijde voor de rust goed gespeelden wedstrijd werd Bergen I met 40 geklopt. Het was een volkomen verdiende, geenszins ge flatteerde overwinning, die reeds met de rust, welke inging met een 8—0 voorsprong van N. N. verkre gen was. Na de hervatting met den wind in den rug nam N. N. het heel kalm op en wist ze nog slechts een maal te scoren, zoodat het einde kwam met een 40 zege der onzen. Bergen is ons in dezen wedstrijd danig tegenge vallen. We konden in dit elftal niet meer de club herkennen die eenige jaren geleden op zoo fraaie wijze het eerste klasserschap veroverde. Er was weinig meer over van het snelle overspelende spel uit het kampioensjaar en wanneer Bergen niet over beter spelers beschikt, dan de figuranten die we hier aan het werk zagen, gelooven we niet dat ze de onderste plaats zal verlaten. Maar ook N. N. zal in de komende ewstrijden nog uit een ander vaatje moeten tappen. Volgende week tegen D.T.S. mag ze tenminste wel alles op alles zetten, zal het resultaat eervol zijn. MOERBEEK Zonda, en Maandag j.1. was het wederom de tijd voor het houden van onze najaarskermis. De feestcommissie had voor deze gelegenheid niet stil gezeten en had verschillende wedstrijden georganiseerd. Zondags werden deze wedstrijden opgeluisterd door muziek van „Excelsior" van Nieuwe Niedorp. Na een openings- en welkomswoord, uitgesproken door den voozitter der feestcommissie, den heer A. Vethman, en den voorzitter van „Excelsior", namen de eerste wed strijden, bestaande uit toehendigheidfietsen, waaraan door 28 heeren werd deelgenomen, onder vroolijke toonen der muziek een aanvang. Waarschijnlijk was het een der mededingers naar den prijs, de jongeheer H. v. d. Wal, zou alvorens den wed strijd definitief begon, even een proefritje maken, wat hem echter slecht bekwam. Door het niet serieus ne men van een der hindernissen, vloog hij pardoes met fiets en al te water. Hoewel hij zich verder gelukkig niet bezeerd had, bij dit incident, was hij toch genoodzaakt met een flink nat pak naar huis te gaan. Een dusdanige wedstrijd lijkt ons echter niet van gevaar ontbloot, vooral voor hen, die niet bijzonder goed kunnen fietsen. Bij een spannend rit, kwam de heer P. Landman aan het einde van de baan, zoo te vallen, dat hij een paar meter over den weg schoof, waarbij hij zich nogal pijnlijk be zeerde, en een hoofd- en beenwonde opliep, en boven dien nog een kapotte broek.. De uitslag der prijswinners luidt als volgt: M. Groo- tes 1; W. de Boer 2; Nio Walboer 3; Jb. Bakker 4. Hierna neemt het ringrijden op fietsen voor dames een aanvang. Van de 13 deelneemsters, werden de prijzen behaald door: le prijs mej. N. Stammes; 2e prijs mej. P. Boere; 3e prijs mej. T. Kouwenberg; 4e prijs mevr. M. de Boer-Kater. De prijzen bestonden allen uit con tanten. Na afloop richtte de heer A Vethman nog enkele wel gemeende woorden van dank tot het fanfarecorps, en sprak de hoop uit, 't volgend jaar weer op „Excelsior" te mogen rekenen. Als gevolg van de bereidwilligheid van directeur en leden van het corps, en een enkele mededeeling van den Voorz. traden verschillende Moerbeeker Ingezetenen, als kunstlievend lid van „Excelsior" toe. Dan heerschte er in de volle zaal van den heer v. <L Molen tot laat in den nacht een zeer gezellige drukte, waar, op goed verzorgde muziek van de fa. Koa naar hartelust gedanst werd. Maandagmorgen werd als eerste attractie katgooien gehouden, wat een heel gezellig verloop had. Des namiddags hadden onder zeer gunstige weersom standigheden de verschillende wedstrijden plaats. Hardloopen met stuiter en lepel voor meisjes van 6 tot 9 jaar: 1. Tr. Wagemaker; 2. D. Wagemaker; 8. G. Zijp; 4. N. Peper. Korfballen, meisjes van 9 tot 13 jaar: L Tr. Baken; 2. Jantje Doorn; 3. Betsy Landman. Wasch ophangen dames van 14 tot 20 Jaar: L T. Kouwenberg; 2. M. Arts; 3. Gr. Docter. Tonkruien: 1, Mevr. M. de Boer—Kater; 2. Mevr. Buis Kuiper; 3. Mevr. LandmanBrommer; 4. Mevr. T. v. d. Oord—Blaauboer; 5. Mevr. T. Wit—Donker. Jongens van 6 tot 9 Jaar, bal door bus werpen: L Cor Bakker; 2. T. de Wit; 3. C. Wit; 4. J. Walboer. Jongens van 10 tot 13 jaar, centen rapen: L P. de Wit, 2. S. Druif; 3. P. Grootes. Jongens van 14 tot 16 jaar, koekhappen: L Jac. Bak ker; 2. P. Boere; 3. D. de Boer; 4. Cor Rens. Oudere heeren, touwtrekken. Ja, ja, jongens, dat ls nog eens werken hè. Het was een mooie zeer spanned- de wedstrijd, waaraan 30 heeren deelnamen, in groepen van 3 tegen 3. 1. C. de Boer, G. Grootes en Jn. Zijp; 2. P. Bakker, P. Kater, en A. Winkel ;8, R, Moetjes, H. Grootes en H. Delver, Ns den mMrtagwsdstitjdea *<rtI «vonde nog <wm gemaskerd bal gehouden. De deelname wee niet_.zoo heel groot 14 dames en heeren namen hieraan deel Was de deelname niet groot het was toch een moei lijke taak voor de jury om de prijzen vast te stellen welke als volgt zijn behaald: k Groepen: le prijs Indianen-groep „De Witte Veer", de dames T. Doorn, J. Doorn, A. Zijp en B. Landman. Paren: le prijs Danseressen, de dames M. Buis en C. MoreL 2e prijs Straatmuzikanten, mevr. Van Eeten- Bras en mej. van 't Hof. Origineel: 1. Straatacrobatlek, Wim de Boer; 2 Boerenkool met worst, mevr. de BoerKater; 3. Woon- wagenkind, D. Keijzer. Enkelingen: le prijs Roos, mej. Gr. Docter, 2e prijs Pierette, de heer C. Kater, 3e prijs Kaartspel, de heer C. de Boer. Werden de kinderen ook nog enkele versnaperingen toegewezen, de prijzen bestonden voor allen ln contan-i ten. Een bijzonder eervolle vermelding verdient heer G. Vis, die buiten mededinging viel als gemas kerde aap. Zoo is het een met het ander toch zeker te con- stateeren, dat hier een ijverige feestcommissie aan het werk is geweest, waarvoor een woord van hulde voor deze organisatie wel op zijn plaats ia En ze hebben wel eer van hun werk, want belde dagen kenmerkten zich door buitengewone gezelligheid. ZIJDEWIND; Zaterdagmiddag geraakte bet driejarig zoontje van N. Ursem vermoedelijk spelende in de Ring- sloot. Toen het na eenigen tijd gevonden werd, wa ren de levensgeesten reeds geweken. GEMEENTE OUDE NIEDORP. Ingeschreven gedurende de maand September 1928 Geboren: Afra Cornelia, dochter van Gerrit Bruin en Petronella Kuijper. Geertruida Petronella, dochter van Mathijs de Graaf en Ma&rtje Dekker. Johannes Engelmundius, zoon van Johannes van Baar en Jo hanna Borst. Corneiis Jacobus, zoon van Jacobus Witte en Antje Stam. Overleden: Aagje Commandeur, weduwe van Theo- dorus Droog, oud 74 jaar. Nicolaas Corneiis Ursem, zoon van Nikolaaa Ursem en Petronella Moraa, oud 3 jaar. Ondertrouwd: Jacobus Hendrikus Verlaan en ARida Ruiter, beiden wonende alhier. Getrouwd: Geene. WEEKBERICHT 24—29 SEPT. ALKM. GROENTEN- EN EXPORTVEILING. Hoewel de aanvoer steeds minder wordt, mag het nog zeer bevredigend genoemd worden, De maand September heeft dan ook een vermeerdering van om zet gegeven, vergeleken bij die van het vorige jaar van circa 10.000 gulden en als bijzonderheid kan nog even aangemerkt worden, dat de omzet tot 1 October ongeveer 30.000 gulden hooger is dan verleden jaar het geiheele jaar. Dit alles bij elkaar genomen blijkt nu zeker wel, dat er redenen tot voldoening zijn. Wel is hier een deel te danken aan de hoogere prij zen, maar daarnaast staat toch weer het feit, dat er dit jaar van verschillende hoofdproducten veel minder is geteeld. Men mjag dan ook voor een groo: deel de onizetverhooging toeschrijven aan het steeds groeiende aantal aanvoerders. Wat de prijzen van deze week betreft, deze zijn over het algemeen bevredigend. Bloemkool werd tegen hooge prijzen weer gretig gekocht. Boonen, andijvie, wortelen, spniazie zijn ongeveer gelijk in prijs gebleven. Fruit is nog steeds duur. Druiven daarentegen zouden, vergeleken bij andere veilingen, wel wat meer kunnen opbrengen. De oorzaak zal hier wel te zoeken zijn, in het feit, dat dit artikel nog te weinig wordt aangevoerd, doch in de toekomst zal dit wel anders worden, daar er steeds meer druivenkassen worden bijgebouwd. LANGENDIJK De afd. Langendijk van de Vereeniging Volksonder wijs heeft besloten te Broek een propaganda-avond te houden. LANGENDIJK De eerste Pootaardappel-bewaarplaats ral te Oud karspel verrijzen, waar de tuinbouwvereeniging „De Eendracht" een woonhuis met 15 snees land heeft aangekocht. Dit woonhuis zal hoogstwaarschijnlijk dienen als woonhuis voor den bewaarder, terwijl de bewaarplaats zal worden gesticht op het daarnaast ge legen terrein. Zij zal ruimte bieden voor 6000 bakken. LANGENDIJK We vernemen, dat de agenda voor de raadsvergade ring der gemeente Alkmaar geen enkel punt bevat, betreffende de verdere afwikkeling van den Twuijver- weg-toestand. Zou het vertrouwen dan toch beschaamd worden, dat gesteld werd (in den raad van Zuid» scharwoude) in den „modernen Shylock', die den eisch van uitkeering voor Alkmaar uit het Wegenfonds wel zou laten vallen. NOORDSCHARWOUDE. Naar wij vernemen is het plan om de Centraal Bios coop alhier, zoowel bij den heer J. de Bakker als in „Concordia" te laten draaien* nJ. om den anderen Zon dag. NOORDSCHARWOUDE. Naar wij vernemen is het winkelhuis van den heer W, Bos alhier, in verkoop overgegaan aan den heer G. Bakker Jbz., te Oudkarspel, terwijl de winkel van den heer Bos gevestigd zal worden in het perceel naast de smederij. OUDKARSPEL. De pootaardappel-bewaarplaats van de tuinbouwver eeniging „De Eendracht", zal naar wij vernemen, ge bouwd worden aan het einde der zoogenaamde Butter- laan, waar eenige akkers groot 15 snees, benevens het woonhuis van den heer Jn. Hoogeboom, zijn aangekocht. Dit woonhuis zal vermoedelijk dienen als woning voor den bewaarder, terwijl op het terrein daarnaast gelegen het nieuwe gebouw, welke ruimte moet bieden voor pion. 6000 bakken, zal verrijzen. OUDKARSPEL. Uitslag voetbalwedstrijd, gespeeld tusschen D.T.S. 331 en Middenbeemster II was 12. OUDKARSPEL. Onder het vee van de wed. M. Borst en H. J. Eradus, in deze gemeente ls mond- en klauwzeer geconstateerd. OUDKARSPEL. Toen de heer H. Zaterdagmiddag een pot met Inge maakte boonen in den kelder wilde zetten, brak de haak van den ladder, met het gevolg, dat de heer H. naar be neden viel en de pot met boonen op zijn borst kreeg.. In bewusteloozen toestand werd hij opgenomen. BROEK OP LANGENDIJK, In deze gemeente gevonden: een gouden dam es ring, een automobielband. Inlichtingen ter secretarie. BROEK OP LANGENDIJK Vergadering van het Bestuur der Langendijkflf Groenten Centrale op Vrijdag 28 September 1928. Tegenwoordig 23 leden. De Voorzitter, burgemeester Slot, opent met een welkom, waarna de notulen worden gelezen, welk* onveranderd worden vastgesteld en geteekend. De keurlijst over Augustus, welke zeven keuringen bevatte, werden geen op- of aanmerkingen over 8®" maakt Medegedeeld werd, dat er van begin Juni tot einde Augustus zijn geëxporteerd 181742 balen aardappelen waarvan Duitschland 150881, Denemarken 113» Zwitserland 9880, TUI en naar Frankrijk ferlede Neeltj üdertro Zijm trouw «en V: •loten fanon' taikel Dddec agen i van tearvoo wachtei •choc »rv "Mom,

Schager Courant | 1928 | | pagina 6