WIERINGERWAARD. HARENKARSPEL. PETTEN. WARMENHUIZEN. HELDER. WINKEL. LANGENDIJK. SINT PANCRAS. RAAD SINT PANCRAS. Gemengd Nieuws. Ernstig spoorwegongeluk in Canada. ALKMAAR. ZIJPE. J De Voorzitter deelt mede, de volgende Ingekomen stuk ken te hebben ontvangen. Het liefdesavontuur van den Roemeenschei Prins. E® De havenstaking te Hamburg. Aardverschuivingen. Vreeselijk avontuur in de woestijn. Fransche rechtspraak. Rusland en de lucht- en gas-oorlog. op aandrang van mej. Schermerborn, toentertijd kas teleines, is opgericht, hadden de leden op c'n minst verwacht, dat zij de vereeniging zouden blijven steunen. Besloten werd ogm op Zaterdag 1 December den eersten en half Febr. den 2en Nutsavond te houden. Bij bespreking zaalhuur enz. gaf de heer Zwakman blijk van zijn goedgezindheid, daar geen huur door hem werd verlangd voor den enkelen repetitie-avond. Door het bestuur werd den heer Heneweer verzocht voor den len Nutsavond een lezing te willen houden, hetwelk door hem zal worden gedaan. Voorts wordt aan de leden verzocht, voor 1 Nov. op gaaf bij een der bestuursleden te doen van hetgeen door hen zal worden ten tooneele gevoerd. Besloten wordt voor niet-leden den toegangsprijs op f 0.50 te stellen. Daar de rondvraag verder niets opleverde, sloot voorzitter deze vergadering, er de hoop bij uitspreken de, dat de komende Nutsavonden op evenveel mede werking kunnen bogen als voorgaande en ook even pleizierig mogen zijn GEMEENTE SINT MAARTEN. Ingeschreven over de maand September 1928. Geboren: Maart je, dochter van Ar ie Ti el en van Pleuntje Bakker. Ondertrouwd: Cornelis Johannes Pronk, oud 80 jaar, te Warmenhuizen en Tmmetje Jonker, oud 24 Jaar, al hier. Getrouwd: Geene. Overleden: Karei te Paske, oud 65 jaren, weduwnaar van Marie Susanne Vroone. Voor rekening van den heer K. Schenk zal aan den Barsingerweg door den aannemer G. Veeter alhier een nieuw woonhuis worden gebouwd. De Tooneelvereeniging S.U.R. heeft in haar j.L ge houden vergadering besloten zich aan te sluiten bij den Provincialen Bond van Dllettantea-tooneelvereenigin- gen in Noord-Holland. DIRKSHORN. In de letenserie van den heer P. Tijsen alhier is ge vallen de hoofdprijs van de Schager Paardenverloting, zijnde 2 paarden. De gelukkige winnaar is de heer D. Groot Jbz. te Schagerwaard. DIRKSHORN. Toen de heer J. Hovenier, directeur van de Zang- vereeniging „Excelsior" alhier, zich Woensdagavond na de repetitie naar huis begaf, werd zijn auto aange reden door een anderen, welke zich na de aanrijding haastig uit de voeten maakte, zonder dat het nummer kon worden genoteerd. In een Donderdagavond slecht bezochte vergadering van belangstellenden werd een program van vermake lijkheden opgesteld voor de aanstaande kermis op 21, 22 en 23 October. Maandagnamiddag zullen spelen plaats hebben voor de schoolkinderen, die daartoe ln 4 groepen worden verdeeld, n.1. kleine en grootere meis jes, kleine en grootere Jongens, voor wie achtereen volgens ls vastgesteld: ezelspel, wedloop op muilen, koekslaan en wedloop met hindernissen. Daarnaast kunnen de dames haar behendigheid in het ringsteken en de heeren hun spierkracht en durf toonen in een amusanten wielerwedstrijd. Des avonds is het woord aan de plaatselijke tooneelvereeniging. Dinsdagmiddag heeft de traditioneele handicapdraverij plaats, terwijl de kermis met een schitterend vuurwerk wordt beslo ten, voorzoover althans om 9 uur in den avond van het sluiten van een kermis kan worden gesproken. Benoeming. Tot Hoofd-ingeland van het Ambacht van West- frieschland, genaamd Geestmerambacht is gekozen de heer J. Kraakman, alhier. Aan de veiling te Warmenhuizen werd aangevoerd: September 1928. September 1927. Aardappelen 194 850 K.G. 91.883 K.G. Slaboonen 11.370 K.G. 12.005 K.G. Snijboonen 555 K.G. 92 K.G. Bloemkool 1.280 stuks 5.111 stuks Roode kool 235.700 K.G. 212350 K.G. Witte kool 163.200 K.G. 233.G00 K.G. Gele kool 10450 K.G. 11.080 K.G. Deensche witte kool 2.825 K.G. K.G. Nep 60.375 K.G. 75850 K.G. Uien 322850 K.G. 147.100 K.G. Bieten 175 K.G. 2.650 K.G. Peen 5325 K.G. 3.250 K.G. Vale erwten 28.882 K.G. vK.G. Grauwe erwten 37.770 K.G. K.G. Groene erwten 18.625 K.G. K.G. 30 snees roode kool. De omzet bedroeg in September 1928 f 76.735.38, te gen f 35.431.35 in September 1927. GEMEENTE WARMENHUIZEN. Ingeschreven gedurende de maand September 1928. Geboren:. Johannes, Cornelis, zoon van J. S. van Baar en van M. A. van Lierop. Ar ie, zöon van C. de Groot en van A. Kuiper. Theodorus Maria, zoon van C. Bakker en van A. Jansen. Johanna Maria, doch ter van A. P. Hoogeboom en van A. M. Boekei. Nico- laas Cornelis, zoon van A. Mekken en van S. C. R. van Baar. Reitje, dochter van A. Nieuwland en van G. Hopman. Rimke Elizabeth, dochter van R. Sinne- ma en van C. den Ouden. Ondertrouwd: Gëene. Gehuwd: Geene. Overleden: Dirk Goudsblom, oud 54 jaren, zoon van C. Goudsblom en van A. Bos. Vrljdagmjorgen waren 2 metselaars al'hier bezig herstellingen te verrichten aan den schoorsteen van het pand der firma Vroom en Dreeémann aan de Spoorstraat, hoek Keizersstraat. Plotseling stortten beiden van hun stelling naai- beneden. De metselaar V. kwam terecht op een plat van het perceel van V. en Dr., en kwam er met een lichte hersenschud ding af. De andere metselaar, D., was er erger aan toe; viel in de brandsteeg, die de perceelen van de firma's V. en D. en Kannewasser scheidt. Voor zijn leven wordt gevreesd. Hij is onmiddellijk naar het Hospitaal vervoerd, alwaar mion dadelijk operatief heeft moeten ingrijpen. Aan den wagenmaker A. Jonk alhier is in afwijking van de Arbeidswet toegestaan om gedurende de maand October, door zijn personeel boven de 18 jaar 52% uur per week arbeid te doen verrichten. In tegenwoordigheid van het bestuur on leeraren werd de teekenschool van de afdeellng Winkel dor Vereoni- ging tot bevordering van het Vakonderwijs geopend. Het getal leerlingen bedraagt 21. De voorzitter sprak ln zijn openingswoord dank aan het gemeentebestuur voor de beschikbaarstelling van schoollokalen en voor de bealngstelling welke van die zijde werd ondervonden. Voorts een welkom aan de leeraron, waaronder twoo nieuwe krachten, n.1. de heeren P. do Vries van Broek op Langendijk (Vaktoekenen) en J. Speota van Hoog woud (Handteekenen) en hoopte dat hun arbeid vrucht dragend zal mogen zijn en tot de leerlingen een woord van aansporing, om vooral met ambitie het onderwijs te volgen, dat voor hun belang en hun vorming werd gegeven en waarvoor velen belangeloos ijverden, om te bevorderen, dat de komende vakman, toegerust met de noodige kennis, in de gelegenheid worde gesteld een plaats ln te nemen in het maatschapelijk leven, GEMEENTE WINKEL, Ingeschreven gedurende de maand September 1928. Geboren: Aagtje, dochter van Cornelis Brouwer en Cornella Kuiper. Marie Cornelia, dochter van Jan Vethman en Cornelia Maria Waiboer. Jacob, zoon van 'Jacob Schreuders en Dleuwertje Koger. Herbertus, z. v. Pieter Beers en Aaltje Kamp. Huwelijken en overleden geene OUDKARSPEL. Van tuinbouwerszijde zendt men ons deze klacht, waarmee we het volkomen eens zijn: Naar ik uit zeer betrouwbaren bron verneem, is de ambitie voor den tuinbouwwintercursus weer zeer gering. Een simpel bewijs voor de oppervlakkig heid der menschen, dat zooals ouders en voorouders het hebben gedaan, wij het ook wel kunnen doen. Een redenatie die absoluut niet opgaat als men re kent de grooto verschillen bij vroeger met. kunst mest, nieuwe cultures en dergelijke. Het i9 dan ook totaal onbegrijpelijk dat trots de zeer weinige on kosten, de jongelui hun vrijen tijd liever op den weg zoek brengen dan dergelijke nuttige avonden te be zoeken. Men diende troch te hegrijpen, dat willen wij. onzen voorsprong op onze ernstige concurren ten (Duitschland, België, Italië en meerdere) behou- den, wij toch terdege onze handen uit de mouwen dienen te steken. ZUtDSCHARWOUDE. Door de firma Kramer, die zelf reeda een uitge breid complex van gebouwen en terreinen bezit, zijn thans verschillende terreinen gehuurd voor den opslag van pootaardappelen, die in groote hoeveelheden wor den ingekuild. Velen vinden daar en ia de fabrieks gebouwen werk o.a. met den inmaak van verschillende groenten. ZUTDSCHARWOUDE. Alhier hebben zich voor een te houden tuinbouw- cursus vanwege de tuinbouwvereen. „De Toekomst" slechts 4 deelnemers opgegeven, te weinig alzoo, om den cursus te houden. ZUTDSCHARWOUDE. De geruchtmakende zaak, welke hier 's Woensdags na kermis is afgespeeld, en waarbij zelfs een Ingezetene van Alkmaar in het water werd geworpen, is in be handeling genomen door den rechter van Instructie, die verdachten, slachtoffers en getuigen heeft gehoord. We vernamen, dat door een der verdachten bekend is, den heer K. uit Alkmaar in de sloot te hebben gegooid. Bij de aanbesteding voor de uitbreiding van de school met den Bijbel en die der openbare school waren 9 schrijvers. Laagste inschrijver voor de eerste was N. Nierop te St.- Pancras met f 4846, eveneens voor de tweede met f 7047. Het Vervolgonderwijs aan de oJ.-school is hier be gonnen met 13 leerlingen. Duluth, Marie P, Kunstier, Oeke S, Kathriene R, Edel- dame, Selent NavoiJ, Mary Margovan, Pal, Maggy Hsnry Nella Schoon, Cathriene Spier, Oxford, Harold, Olie P, Senator Axbond, Meteor, Norman, Omega, Pe tiet Amie R. De baan is uitstekend in orde en daarom vertrouwen wij, dat liefhebbers van paardensport bij tientallen zullen komen opdagen om dezen belangrijken wedstrijd te volgen. BURGERBRUG. Naar wij vernemen, hebben Ged. Staten afwijzend beschikt op het verzoek van de heeren J. Grootes e.a. te Burgerbrug, om hunne honden, die indertijd als trekhond werden afgekeurd, alsnog goed te keuren. BURGERBRUG. Wij vernemen, dat de heer EL van Ekeren, onder wijzer aan de O.L.-school alhier, na een afwezigheid wegens ongesteldheid van ongeveer 6 weken, zijn werk zaamheden heeft hervat. ZIJP E. De openbare vergadering van Gedeputeerde Staten van Noordholland ter mondelinge behandeling van het besluit van den Raad dezer gemeente d.d. 27 Juni 1928, tot aanwijzing van de plaats voor de nieuwe openbare lagere school te Schagerbrug, benevens het daartegen ingediende bezwaarschrift van de Mothouders dezer gemeeente, J. Raat Dz. en P. Hoedjes, is bepaald op Woensdag 31 October 1928, des namiddags te 2 uur, in het Gebouw der Provinciale Griffie, Jansstraat 46 te Haarlem. ZIJPE. Meldden we de vorige week, dat den laatsten tijd geen nieuwe gevallen van mond- en klauwzeer meer werden geconstateerd, thans moeten we mededeelen, dat deze week weer 6 nieuwe gevallen zijn aangegeven. GEMEENTE ZIJPE. j Ingeschreven van 3 tot en met 5 October 1928. Geboren: Jelle, zoon van Jan Gerrit Dekker en Jan- I netje Loosman. Guurtruida Maria, dochter van Petrus Maria de Wit en Maria Allda Roskam. Ondertrouwd en Getrouwd: Geene. Levenloos aangegeven: kind van het vrouwelijk ge- j slacht van Sljvert Rentenaar en Joeefiene Albertina j Johana Möhr. De raad dezer gemeente vergaderde Vrijdagavond te half acht uur, in voltallige vergadering, onder voorzit terschap van den Edelachtbaren heer J. Kroonenburg. ten de argumenten juist tijn, en dit meent spreker u moeten betwijfelen. De burgemeester van Zuidschar. woude is afgegaan op eigen ideeën, maar hoordt nimmer den directeur. Na nog enkele besprekingen tusschen de leden on derling, doet de voorzitter voorlezing van een metro- rie van antwoord van den directeur, waarna het rap. port, met den stem van den heer Koelemij tegen, wordt goedgekeurd. 8. Bespreking gaskachels in de secretarie en d« raadzaal. De Voorzitter zegt, dat in de vorige vergadering tot aankoop van gaskachels is besloten voor de secretarie en de raadzaal. Hij kan nu mededeelen, dat deze kachels a.s. Dinsdag zullen worden geplaatst De rondvraag leverde niets op, waarna de voorzit ter de vergadering onder dankzegging voor de aa& gename besprekingen, sluit ZEVENTIEN GEWONDEN. lijken UITSLAG VERKOOPENG. Vrijdag had te Alkmaar ten overstaan van Notaris H de Boer te Hoogwoud, de toewijzing plaats van de Boerderij „Boekestein', gelegen in de Boekelermeer onder Heiloo, groot 24.04.95 HA-, eigendom van de familie Kooij. De uitslag was als volgt: Perceelen 1—11, 12, 13, 14 en 15, huis en land, teza men ruim 15 HA., kooper de heer P. Frans te Heiloo voor f 40946. Perceelen 2, 3 en 4,werkmanshuis en 2.14.02 H.A. land kooper de heer P. Smit te Heiloo voor f 8739. Perceel 5. 1.68.40 H.A., kooper de heer J. Reik te Heiloo voor f 5557. Perceel 6, .63.85 H.A., kooper de heer J. Konijn te Heiloo voor f 2001. Perc. 7 en 8, 1.73.80 H.A., kooper de heer IJ. Visser te Heiloo voor f 5220. Perceel 9, 1.35.80 HA., kooper de heer P. Smit te Heiloo voor f 4114. Perceel 10, 1.32.H.A., koopers vier tuinders te Alk maar voor f 3999. Totaal opbrengst f 70.576. ST.-MAARTENSBRUG. De Fkvereeniging St-Maartensbrug behaalde op de Centrale Fokveekeuring te Alkmaar een 2en prijs met de Vereenigingsgroep. De heer G. Appel behaalde een len prijs met 5 hokkelingen van één stier, een 3en prijs met een jongvee-groep en een 2en prijs met een fok- familie. De heer Jn. Eriks een len prijs met een fok- familie en een 2en prijs met een fokkersgroep. BURGERVLOTBRUG. Ook hier is de kermis in goede orde verloopen, zooals we dat trouwens ook alijtd gewoon zijn. De Zondag ken merkte zich nu niet bepaald door bijzonder gunstig weer, doch niettemin was de zaal van den heer de Nijs toch flink bezet en werd er lustig op een vroolijke jazz-band gedanst. Maandagmiddag vonden de kinderspelen plaats, met den vogenden uitslag: Meisjes van 6 tot en met 9 jaar, loopen met bal op een bordje: le prijs N. Raven, servies; 2e prijs M. Spaan, album; 3e prijs Tr. Rijs, haarborstel. Meisjes van 9 tot en me^ 13 jaar, kruiwagen-races: le prijs A. Rijs, lede ren tasch; 2e prijs E. Kleine, kapdoos; 3e prijs T. van der Hoorn, déjeuné. Jongens van 6 tot en met 9 jaar: le prijs A. Hoedjes, spoor; 2e prijs G. Breed, figuurzaag; 3e prijs D. Struif, voetbal. Jongens van tot en met 13 jaar: loopen met ei op lepel: le prijs P. de Boer, dambord; 2e prijs T. Nanne, leesboek; 3e prijs J. Schotvanger, portemonnaie Na afloop werden de prijzen uitgereikt en kregen ook de verliezers nog een cadeau, met een glas limonade en een chocoladereep. Des avonds was er gemaskerd bal, waaraan door 16 personen werd deelgenomen. Evenals de vorige jaren, was ook dit weer mooi en 't kan dan ook een zeer goed geslaagden avond genoemd worden. Allen werd een prijs toegekend, zoodat wij niet twijfelen of de mededlngers- (ster) zijn hoogst voldaan geweest. Dinsdagsmiddags werden onder flinke belangstelling de volksspelen uitgevoerd. Hiervan was de uitslag: Jongens van 14 tot en met 17 jaar, sprietloopen: le prijs C. Hoedjes Sz., fietslantaarn; 2e prijs C. Hoedjes Pz., fierspomp; 3e prijs D. v. d. Hoorn, zaklantaarn. Heeren sprietloopen: le prijs J. v. d. Oord f 5; 2e prijs P. Nanne f 4; 3e prijs P. Roozing f 3; 4e prijs N. Raven f 2; 5e prijs P. Heddes f L Dames van 14 tot en met 17 Jaar, kruiwagen-race: le prijs Jannle Swart, wekkerklokje; 2e prijs Nelly Wezel, schilderij; 3e prijs Aagje Rijs, spuitflacon. Dames boven 17 Jaar, ezeltje-prikken: le prijs Mej. A. Wezel, theetafel; 2e prijs Mej. S. Hoedjes, koffer; 3e prijs Mej. M. Nanne, theeblad. Des avonds was er prijsdansen en wel om schitte rende prijzen, waaraan door 20 paren werd deelgenomen. Gezlon de medowerking van *t publiek, had dit de volle aandacht De prijswinners waren: lo prijs C. Kok en echtg., barometer en waschtafel; 2e prijs P. Watertor en echtg., portefouille on theeservies; 3e prijs W. Watertor en echtg., scheerstel en tompouze; 4e prijs J. C. Kak cn ochtg., Jampot en pljpenrek; troost prijs word toegekend aan: J. Jonker on J. Besteman, n.1. een elcctrlsche schemerlamp, die als reclame door d9n heer A. Ludeke gratis beschikbaar was gesteld. Resumeerend hebben de menschen tijdens de kermis veel genoten. ST.MAARTENSBRUG. Naar ons werd medegedeeld, werden voor de hard draverij, die gehouden zal worden op Dinsdag 9 Octo ber, niet minder dan 20 dravers Ingeschreven, waar onder de besten uit het land. Aangegeven werd Fatrulc De Voorzitter opent de vergadering met welkom, waarna de notulen van de vorige vergadering na voor lezing onveranderd worden vastgesteld. Ingekomen stukken. a. Proces-verbaal van kasopname bij den gemeente ontvanger op 27 September j.1., aanwijzende een kas saldo van 4933.28%. Bovendiens in er nog f 3000 op de Boerenleenbank geplaatst. b. De goedkeuring van Ged. Staten op de rekening 1926. c. Van Ged. Staten de mededeeling, dat zij het pre sentiegeld van de raadsleden hebben bepaald op f 3 per persoon en per vergadering. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. De Voorzitter deelt mede, dat de teekeningen voor de verbouwing van de openbare en bijzondere school door den rijksarchitect en inspecteur van het L.O. zijn goed gekeurd. In den loop dezer dagen heeft de aanbesteding plaats gehad. Vaststelling gemeentebegrooting 1929. De begrooting voor 1929, welke in de vorige vergade ring is behandeld wordt zonder bespreking vastgesteld, in ontvangsten en uitgaven gewonen dienst op f 40684.77" met een post van onvoorziene uitgaven van f 1466.97. De kapitaaldienst sluit met f 700 aan ontvangsten en uitgaven. 3. Behandeling en vaststelling begrootingen der licht- bedrijven. Na voorlezing door den Voorzitter wordt de begroo- ting van het gasbedrijf vastgesteld op f 105678.77 in ont vangsten en uitgaven, voor wat den gewonen dienst be treft. De kapitaaldienst sluit met f 21400. De begrooting voor het electriciteits-.bedrijf wordt vastgesteld op f 67324.28 en de kapitaaldienst op f 8170 Voorzitter deelt mede dat de prijs van het gewone gas gebracht wordt op 11 cent per M3., en van het muntgas op 12 cent. De prijs van het electrisch zal eveneens wor den verlaagd van 28 op 26 cent, en voor krachtstroom van 15 op 12 cent. 4. Verzoek om adhaesiebetulglng van den raad van Arnemuiden inzake wijziging van art 104, der ager- onderwijswet 1920. Voorzitter zegt dat het niet de gewoonte van deze gemeente is, aan alle adressen adhaesie te betuigen. In dit geval echter zouden B. en W. een uitzondering wil len maken. Nadat de Voorzitter het doel van het verzoek heeft uiteengezet wordt besloten aan het adres adhaesie te betuigen. 5. Voorstel benoeming mej. I. Jellema, tot onderwij zeres in de nuttige handwerken bij het vervolgonder wijs. Na eenige toelichting door den Voorzitter, wordt mej. Jellema benoemd. 6. Voorstel aanstelling tot ambtenaar ter secretarie van den heer W. Kuiper met ingang van 1 October op j een jaarwedde van f 100. De Voorzitter licht met enkele woorden het voorstel I van B. en W. toe. De raadsleden verklaren zich allen voor het voorstel van B. en W. Na heel weinig gediscuseerd te hebben, wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. 7. Rapport van de gascommissie omtrent het onder zoek naar vermeende gascorruptie. De Voorzitter zegt, dat reeds lang geleden over deze zaak is gesproken. Door de gascommissie is toen een on derzoek ingesteld, waarvan het resultaat is neergelegd in een rapport, hetwelk door den Voorzitter wordt voor gelezen. De heer Koelemeij vraagt inlichtingen over de min derheidsnota van Jhr. Van Spengler. De Voorzitter zegt, dit een eigenaardig geval te vinden. Met 10 tegen 5 stemmen is het rapport goed gekeurd door de geheele commissie, en dan heeft de minderheid zich bij de meerderheid neer te leggen. Als alle menschen die de minderheid vormen in verschil lende colleges eens een minderheidsnota gingen indie nen, waar blijft het dan? Als de minderheid altijd actie wil voeren tegen de meerderheid, zegt spreker, krijgen we geen eind. De heer Lek vraagt iets, in verband met de uitkee- ring van 5 pet Is deze reeds ingetrokken? De Voorzitter zegt van nog niet, doch er zal wel geen gebruik meer van worden gemaakt De heer Van Kampen ia van meening, dat de raad het rapport kan aannemen. Wij kunnen gerust zijn, zegt spreker dat er geen corruptie ls gepleegd. Over de 5 pet kunnen we nu wel zwijgen, dat is een uit gemaakte zaak. Daartoe is besloten door de vorige commissie, bestaande uit menschen, die nu van ons zijn heengegaan. HU gelooft dat de directeur vrij uit gaat en dat de 8 pet terecht ls genoten en wat de mlnderheidBnota van Jhr. Van Spengler betreft, meent spreker, daarover niet veel te moeten zeggen. Deze persoon heeft niets anders kunnen schrijven, dan hij gedaan heeft, 't geen wel 't geval zou zijn geweest ala hU steeds de vergaderingen had bijgewoond. Spreker vindt deze nota beneden alle waardig heid. De minderheid heeft zich hij de meerderheid neer te leggen. Als we in de commissie iets goed vin den, moeten we in de raden niet iets anders verkon digen. Voorzitter zegt het eens te zijn met den heer Van Kampen. Als men een minderheidsnota indient, moe V.D. verneemt uit Londen: Bij een botsing tusschen een passagierstrein en cenf goederentrein in de nabijheid van Hamilton in OnjJ11 tario, werden zeventien personen gewond. Vijf ym w hen verkeeren in levensgevaar. ALWEER THUIS. rbini Naar officieel van Roemeensche zijde wordt gemeld, n. V zal de prinsregent, die met vacantie in Frankrijk wa* Zaterdag (heden) weer te Boekarest arriveeren. - r\ Het bericht uit Boedapest dat Prins Nikolaus vat Ij Roemenië te Parijs met zijn vriendin woon t(zie ders in dit blad), wordt door het Roemeensche i zantschap te Parijs tegengesproken. De ochtendbladen melden, dat Prins Nikolaus Pi- rijs Donderdagavond reeds weer verlaten heeft. H werd vergezeld door zijn adjudant. Prins Carol heet Wtoii "hem Donderdagavond te half acht persoonlijk naa den Orient-Express gebracht - k' d« Sd Aan BEDENKELIJKE EXCESSEN. V. D. verneemt uit Hamburg: In de staking der Hamburgsche havenarbeidei schijnt het reeds tot bedenkelijke excessen te zijn g komen. De directie van de Werf Blohm en Voss doet| althans mededeeling van gevallen, waarin em ployés van de werf door groepen communistische sta-1 kers op den weg naar de Elbetunnel zijn overvallen| en mishandeld. AAN DE KUST VAN NORFOLK. 1ei Naar V. D. uit Londen verneemt, stortten aan de ^to kust van Norfolk in de nabijheid' van Cromer Donder üPe dag rotsblokken tot een totaalgewicht van 80.000 ton Sste naar beneden. Een verder afbrokkelen van de hoogel;88- kust wordt verwacht Nog steeds gevaar bij Bellinzoiu st; Op de Monte Arbino in Zwitserland zijn tenge volge der regens naeuwe spleten gevormd. De bew- ging duurt voort er bestaat gevaar voor nog groottr bergstortingen. JACHTGEZELSCHAP VERDWAALD EN IN DEER NISWEKKENDEN TOESTAND TERUGGEVONDEN r1 'ota ian EIE Aan -63 Reuter meldt uit Cairo: Het jachtgezelschap, bestaande uit Egyptenaren er Italianen, dat sedert Zaterdag werd vermist, is gis teren in de woestijn door een Britsch militair vlieg tuig teruggevonden, nadat verscheidene dagen wat gezocht. De mannen bevonden zich in deerniswekken- pp' den toestand, haddén het verstand verloren, waren ge- f 'heel naakt, en werden in een hol aangetroffen, waar zij tegen elkaar aangedrongen lagen. De mannen wa ren niet in staat een samenhangend verhaal van hu wedervaren te geven. De automobiel, waarmede h< gezelschap was vertrokken, is nog niet opgespoord. EEN MOORDENAAR VRIJGESPROKEN. Sensationeel proces voor de dames. 'otai aoo lko< eie Aan i—8 PD hun h« Niet alleen bekoorlUke jonge vrouwen, die haar ec! genoot of minnaar om deze of gene reden hebben moord blijken door de Fransche rechtbanken mot h grootste gemak te worden vrijgesproken. Thans is oc een jonge man aan een veroordeeling ontkomen, schoon hij een „crime passionnel" heeft begaan. Pierre Mony, een vroeger internationaal voetbalkan pioen, stond terecht voor het Assisenhof van het dep Pas de Calals te Atrecht omdat hij eenige maanden gv leden zijn vriend Jean Delpierre, rijwielkampioen vtf Noord-Frankrijk, doodgeschoten had. Mony is behalve de eigenaar van een bescheiden c&- fetje, de bezitter eener ietwat frivole vrouw, die zeer ln den smaak viel van Delpierre. Er ontspon zich een vriendschap tusschen deze laatsten, welke zoo innig werd dat het tweetal een reisje naar Nlce ondernam. Mony werd jaloersch en op een avond nadat zU allen tezamen ln een musichall een liedje hadden hooren zin gen, waarin de echtgenooten van lichtzinnige vrouwen belachelijk werden gemaakt, schoot Pierre Mony gehi onverwachts zUn vriend Jean Delpierre dood. Het proces wekte, gegeven de populariteit van den] voetbalkampioen, groote belangstelling, in de eerati plaats gelijk steeds bij de dames, die in grootonj getale waren verschenen. Tijdens de debatten, waart" het ruw toeging en allerlei Intimiteiten uit het partlt liere leven der hoofdpersonen werden verhaald, klaarde de president dat hU weliswaar geen aanlei< vond om de zitting met gesloten deuren te houden, di. dat hU de dames, die zich zelf respecteerden, verzocW heen te gaan. Met het gevolg dat slechts... één dan» vertrok. Mony en zUn echtgenoote voegden elkaar de schan delijkste beschuldigingen toe. Mme Mony verklaard* dat haar man een bruut was, die haar mishandelde- Doch tegelUkertijd bleek dat zU zelf zeer slecht bekend stond en het gezinsleven ernstig verwaarloosde. Na een theatraal pleidooi van den verdediger van den beklaagde, waarbij de sport en de liefde In sohooM frasen dooreen werden gehaald, werd Pierre Mony 'Vrij gesproken. pei lodf W ld 11.9 irk 10, Aar noo hl** ■er«*tei W !ch ofperci iU ooi W. 12.3 Tot ebo< HA Wit BEREID! Ook Bakoe, de Russische petroleumstad, heeft than* de sensatie van een (pseudo-) gas- en bomaanval ut de lucht medegemaakt. Alle groote bedrUven en open bare diensten namen een actief aandeel aan de

Schager Courant | 1928 | | pagina 14