een vest Werkman, GLADIQLENROOIERS vijf Tijdkalfkoeien. r De „Graf Zeppelin" over den Oceaan. 2 Arbeiders, D. MUL, WINKEL Bladriet 100 Uur werk in plaats van 70. HARENKARSPEL. WINKEL. Gemengd Nieuws. BARSINGERHORN. ANNA PAULOWNA. LANGENDIJK. DE INSTORTING TE PRAAG. IA een gevorderd Smidsleerling, mooie sorteering TRICOT ONDERGOEDEREN. Bietenrooiers Bietenrooiers en Slooters Stierkalveren TOT NU TOE EEN VOORSPOEDIGE REIS. De Azoren gepasseerd. Zooals reeds bekend, is Donderdagmorgen het groo- te Duitsche luchtschip, de „Graf Zeppelin", te Frie- drichshaven opgestegen voor een tocht naar Amerika. 'Het is nu juist vier jaar geleden, dat dr. Eckener met de Z. R. JII, een Zeppelin, die krachtens hot vre desverdrag aan Amerika moest worden uitgeleverd, en nadien in „Los Angeles" herdoopt werd, dengroo- ten tocht van Friedrichshafen naar Amerika onder nam om het luchtschip af te leveren. Die tocht is on der de gunstigst mogelijke omstandigheden volbracht, en men mag hopen, dat de tweede reis, thans met een grooter en beter uitgerust schip ondernomen, even voorspoedig afloopt Het weer is op hot eerste traject, tot de Azoren, niet zoo goed als vier jaar geleden, 't geen dr. Ecke ner heeft genoodzaakt bij Castellon de la Plana, op de Oostkust van Spanje, den steven naar het Zui den te richten en langs de kust over Gibraltar den Oceaan te bereiken, zonder het Iberische schiereiland over te steken. Deze omweg kost hem 15 uur, maar hij heeft er genoeg brandstof voor aan boord. Het eenige nadeel is dat de Graf Zeppelin nu niet, gelijk verwacht was Zondagochtend boven New York zal verschijnen, maar er in, den nacht van Zondag op Maandag zal aankomen. Bij het vertrek uit Friedrichshafen, Donderdagoch tend om 8 uu*, heeft een geestdriftige menigte de luchtvaarders uitgeleide gedaan. Donderdag om 11.40 's morgens om ongeveer acht uur was opgestegen passeerde de „Graf Zeppelin" de Oostkust van Spanje. Na 21 uur vliegens was de Zuidkust van. Spanje bereikt, terwijl de genoemde Z.R. lil in 1024 na dien tijd de Azoren de eilanden groep in den Atlantischen Oceaan reeds had be reikt. Door het slechte weer, heeft echter de „Graf Zeppelin" een grooten omweg moeten maken, het geen tot gevolg zal hebben, indien dit zoo blijft, dat de tocht inplaats van 70 uur, wel ruim 100 uur zal duren, in welk geval, zooals reeds opgemerkt, de landing niet vóór Maandagmorgen kan plaats heb ben. Boven den Oceaan. Op weg naar de Azoren. Alles wel aan boord. Een bericht van Vrijdagmorgen uit de Spaansche hoofdstad meldt: De „Graf Zeppelin" bevond zich hedenmorgen om 5 uur boven de haven van Gibraltar en vloog ver der in de richting van de Azoren. Het luchtschip i>evindt zioh thans boven den Atlantischen Oceaan. Verwacht wordt, dat de Zeppelin tegen middernacht 'e Azoren zal kunnen bereiken. Eckenor heeft uit de ■■ingeving van Casablanca geseind, dat hij hoopt te gen twee uur hedennacht boven de Azoren te zijn. De mogelijkheid is evenwel niet uitgesloten, dat do route, in verband met bet weer nog Zuidelijker >vordt genomen en dat koers wordt gezet naar Ma deira en vandaar geleidelijk naar de Bermuda- eilanden. Het Britsche stoomschip „Gymseric" heeft de Zep pelin gezien op 7 gr. W. L. en 36 gr. N. B. (even ten Westen van Gibraltar) vliegende in Westelijke rich ting. Volgens opgevangen berichten is alle» wel aan boord. DE AZOREN GEPASSEERD, j Een voorspoedige relt». Statig en toch snel vervolgt het majestueuze lucht schip zijn weg over den Oceaan. Van alle kanten worden draadloos de weerberichten en waarschu wingen toegezonden en daarnaar regelen de koene luchtvaarder hun koers, depressies vermijdend, stormen ontwijkende. Om 2.35 uur (Duitsche tijd) trad het draadlooze station van Sao Miguel in verbinding met het lucht schip. Het ontving bericht, dat de „Graf Zeppelin" het eiland Madeira was gepasseerd. Het luchtschip vloog te half twee 's namiddags (Duitsche tijd) over Madeira. Steeds verder. De Azoren worden aangedaan. niet Draadlooze berichten van de Graf Zeppelin zijn opgevangen, meldt Wolff. Alles aan boord is in den besten welstand. Dr. Eckener deelde mee, dat tegen middernacht de Zuidelijkste Azoren op ongeveer 50 km. voorbij gevlogen zullen worden, (dus op het oogenblik is het luchtschip ze reeds lang gepasseerd)-. gadering gehouden zal worden ter bespreking het landbouwcongres. Als afgevaardigden naar de Gewestelijke Verga dering te Amsterdam werden gekozen de heeren J. Frielink en J. Zeeman. Het jaarverslag vermeldde een netto ledentoename van 5, zoodat het aantal leden nu 22 bedraagt. Tot nieuw bestuurslid werd gekozen de heer J. Zeeman. In overleg met de afdeeling Zuidscharwoude, zal een afgevaardigde naar het landbouwcongres geko zen worden. ZUIDSCHARWOUDE. Da. J. J. van Meurs, laatstelijk predikant bij de Ned. Herv. Gemeente alhier, heeft het beroep naar Heke lingen aangenomen. Zijn onze Inlichtingen Juist, dan Is men niet voorne mens voorloopig een predikant bij de Ned. Herv. Kerk te beroepen. LANGEND UK. We vernemen, dat hier binnenkort de eerste Jeugd- kerkdienst zal worden gehouden. Do rekening der gemeente Harenkarspel over 1927 is door Ged. Staten dato 3 October 1928, reeds goedgekeurd. Door Burgemeester en Wethouders is vergunning Een Amerikaan aan boord berichtte aan de zijnen i verleend voor de uitbreiding der Coöperatieve Stoom dat men hoopte, Zondagvoormiddag New York te be« zuivelfabriek „Westfriesland" te Lutjewinkel. "ook'v D meldt dat van officieel* illde men den Voor het onderwijs attn schoolvrije jeugd en vol- CrTnf 7enneiln" heeft Jenv2rlden wasüenen, is de belangstelling aanmerkelijk grooter vaar bestaan dat het werd opgenomen in het ge- A'uDew3Dice bied van een storm, die ten Noorden van deze eilanden woedt. In de omgeving van de Bermuda eilanden daarentegen wijst niets op de nadering van slecht weer. In een op Vrijdag j.L gehouden bijeenkomst werd be sloten, tot oprichting van een dames-gymn&stlekvereenl- ging, onderafdeeling van Sparta. Een 20-tal leden tra den direct toe. De leiding zal worden opgedragen aan mej. Seepers te Nieuwe Niedorp. Het voornemen be- Zeppelinkoorts ln Amezlka. 3taat de oefeningen te houden op Donderdagavond van half acht tot half negen. De gelegenheid tot toetreding Naar V. D. uit New York meldt, houdt de openbare 115 nog open8eotoId' meening in de Vereenigde Staten zich vrijwel uitslui- tend bezig met de vlucht van de Graf Zeppelin. Alle EEN GROOTE NALATENSCHAP. andere gebeurtenissen zijnop den achtergrond ge drongen. De bladen komen met extra edities uit, waarin de tocht uitvoerig wordt weergegeven. Bijzonder groot is uit den aard der zaak de belang-1 stelling te Lakehurst, waar in de hotels geen plaatsWilliam Hodge Coats, een van de leden van de groote meer te krijgen is. In de luchtschiphal wordt koorts- Engelsche firma in garens, blijkt ruim 1.3 mlllioen pond achtig gewerkt voor de ontvangst van den Zeppelin, sterling nagelaten te hebben. Hiervan zal ongeveer Het terrein, waar dezen landen zal, is over een om- 409.425 p. st. Aan guccessl<*-ref'i,*<>r> betaald moeten trek van 10 mijlen afgezet Men rekent op de komst worden. van 200.000 auto s. Talrijke filmoperateurs zijn reeds De familie Coats heeft verscheidene mlllionnairs met eigen vliegtuigen te Lakehurst gearriveerd. Op voortgebracht De man die het grootste vermogen na- het vliegterrein staan talrijke vliegtuigen gereed, die liet, was Lord Glentanar (4.6 millloen p. st), op hem den Zeppelin tegemoet zullen vliegen. Voor plaatsen volgden W. A. Goats (3.9 mlllioen p. st), Peter Coats in deze machines word'en fabelachtige sommen gebo- j (2.5 millioen p. st.) en verder nog vijf anderen met den den. naam Coats, wier nalatenschap wisselden tusechen L2 Morgen zullen te Lakeihurst 130 man majinetroe- mim0en en 1.7 mlllioen. pen uit New York en Philadelphia aankomen. Ook is reeds de staatssecretaris van marine, Wilbur, te La-1 kehurst gearriveerd, evenals de admiralen Moffett en Latimer, alsmede andere hooggeplaatste officieren. Ook bevindt zich hier de sinds kort te New York ver blijf houdende Engelsche admiraal Pollack. De weerberichten voor Lakehurst en omgeven zijn voor Vrijdag, Zaterdag en Zondag uiterst gunstig. Zij spreken van „ideaal Zeppelinweer". ENGELSCHE BEHANGSELFABRIEK. AFGEBRAND. Ruim een mlllioen schade. De aftredende bestuursleden, mevr. Noordende Vries en de heeren Lücker, P. da Vries en P. Ruiten- burg, worden allen herkozen. In de plaats van mej. J. Ruitenburg, welke zich niet herkiebsaar stelde, wordt gekozen mej. A. Duijnker Cd. Allen nemen hun be noeming aan. Thans is aan de orde het voorstel om de contributie de heerenleden met 5 cent per week te verhoogen. Dit zou de vereeniging f 50.per jaar ten goede komen. Er wordt ook nog beraadslaagd, om voor allen deze verhooging in te voeren. Dit wordt echter niet wen- schelijk geacht. Een besluit over deze verhooging wordt echter ook niet genomen, omreden zoo weinig leden hier tegenwoordig zijn. Dit punt zal behandeld worden op den eerstvolgenden oefenavond. Verder wordt voorgesteld om 25 cent boete te heffen bij niet opkomen ter vergadering. Dit wordt alge meen goedgevonden. Alvorens de vergadering te sluiten, geeft de voor zitter een overzicht van het gepresteerde der vereeni ging en wel de gegeven zaaluitvoering, de openlucht uitvoering en den gehouden turndag, welke allen zeer goed zijn geslaagd. Verder brengt spreker zijn harte- lijken dank aan Ds. Van der Veen, die voor de ver zameling der gelden zorgde voor de vereenigingsvlag. »»n mevr. "Noorden—de Vries voor het maken dezer vlag en aan den heer P. de Vries voor het vervaar digen van de vlaggestok. Tevens wordt een woord van dank gebraoht aan mej. Pennekamp, de zuster van de leermeester voor haar belangeloos verleende hulp. Niets meer te behandelen zijnde, sluit voorzitter de vergadering, met dank voor de opkomst en de aange name besprekingen. Donderdagavond werd bij bekkenslag bekend ge maakt, dait de arbeiders, welke op de Oude Zeug werkzaam zijn en dagelijks naar buis gaan per boot, dezen avond vanwege het slechte weer niet zouden thuis komen. Dit bracht bij de betrokken buisvrou wen geruststelling. De arbeiders werden voor den nacht in woonketen ondergebracht. Voor de handwerkcursussen van de Vereeniging Volksonderwijs der afdeeling alhier, besrtaat te Hip- polytushoef groote belangstelling. Niet minder dan 35 meisjes en 15 jongens hebben zich aangemeld. De eerst lessen zijn al reeds begonnen. Te den Oever en Oosterland is de belangstelling echter niet groot. Men hoopt echter toch nog op voldoende deelname, om ook aldaar de cursus te kunnen laten doorgaan. De Harddraverijvereeniging Barslngerhorn vergaderde Woensdagavond ten huize van den heer de Graaf al hier. Tegenwoordig waren 14 leden. Voorzitter, de heer C. Smit Gz., opent de vergadering heet allen welkom en deelt mede, dat direct na Vrij dagavond, toen ook in een vergadering dezer vereeniging was besloten om op 21 Oct ,a.s. een harddraverij te hou den, door Burgemeester la medegedeeld, dat de rïjvereenl- ging St Maartensbrug waarschijnlijk genegen ia om hier een rij- en sprlngdemonstratle fce houden. Deze mede- deellng vond het bestuur van zooveel belang dat thans weder een vergadering is uitgeschreven, teneinde dit bader te kunnen bespreken. Spreker wil daarom maar eerst het woord geven aan den burgemeester, die allicht zijn mededeollng hier wil toelichten. Burgemeester «egt dan, dat het plan bestaat, om ook hier een rijvereeniging op to richten. Roods een 12-tal personen hebben zich bereid verklaard, lid te worden, en verwacht mag worden, dat dit aantal zeker een 20- tal zal worden. Spreker zegt enkele demonstraties van rijvereeniglngon te hebben gezien, w.o. ook van de rijver eeniging St Maartensbrug, en deze zeer mooi te heb ben gevonden. Teneinde de oprichting eener vereeniging hier tb bevorderen, acht spreker dit een zeer gunstige gelegenheid, door de rijvereeniging St Maartensbrug uit te noodigen hier eens een demonstratie te houden. Officieus heeft spr, reeds toezegging daartoe ontvangen. Maar als dit mocht doorgaan, dan vindt spr. het niet goed, om dien middag dan ook nog een draverij te hou den voor boerenpaarden. Al zal uit den aard der zaak die draverij klein zijn, en zoodoende niet lang duren, toch is de middag te kort, om dan ook nog de rijvereeniging te zien. Daarom zou spreker gaarne hier willen zien uitgemaakt, of de vergadering er voor is om een draverij te houden dan wel een demonstratie der rijvereeniging voornoemd. Voorzitter brengt deze vraag in rondvraag en al dl- reet blijkt, dat bijna allen veel gevoelen voor een de monstratie der rijvereeniging. Wat het terrein betreft, deelt Voorzitter mede, dat de heer O. Smit Pz., als altijd, ook dezen keer zijn land weer beschikbaar wil stellen. Verder wordt overeengekomen om dien middag geen entree te heffen. Na nog eenige bespreking wordt aan het bestuur, bij gestaan door den heer Reijne, opgedragen, om te infor- meeren of voornoemde rijvereeniging Inderdaad bereid is op Zondag 21 Oct. a.s. hier te demonstreeren, en zoo ja, de verdere voorbereidende maatregelen te treffen, welke noodig blijken. Voorzitter betuigt hierop de vergadering zijn dank voor de aangename samenwerking en wel ln het bijzon der den burgemeester, en sluit daarop de vergadering. Terwijl wij dit berichtje maken, wordt ons medege deeld, dat de Voorzitter van de bovengenoemde rijver eeniging, de heer G. Schoorl, heeft medegedeeld, dat er zeker geen bezwaren zijn, om hier Zondag over een week naar toe te komen, dus: nu nog mooi weer en dan is-ie weer gemaakt (Zie verder de advertentie ln het blad van a.s. Donderdag en Zaterdag.) Naar wij vernemen, hebben, behalve de heer B. de Vries, ook mej. A. B. Zelvelder en de heer C. Koolman zich belangeloos beschikbaar gesteld tot het geven van onderwijs ln plaats van het vervolgonderwijs, dat we gens gebrek aan voldoende deelname niet kan worden gegeven. j Politie. Gevonden: een cape en een rozenkrans. Inlichtingen ter secretarie. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren: Marinus Adam Louis, zoon van M. J. Kot ster en van C. C. M. van Emmerik. Jaoob, zoon van J. Boon en van H. Dunke. Ondertrouwd: Johannes Adrianua Kapitein, oud 25 jaar, bloembollenkweeker en Catharina Maria Nuij ,oud 23 jaar, zonder beroep, belden wonende te Anna Pau lowna. Simon Spigt, oud 19 jaar, bloemistarbeider en Geertje Marina van Oudenaarde, oud 23 jaar, zonder beroep, beiden wonende te Anna Paulowna. Hendrik NI co laas Cornelissen, oud 25 Jaar, onderwijzer en Maria Pranger, oud 23 jaar, zonder beroep, belden wonende te Anna Paulowna. Getrouwd: Jan Muntjewarf en Jaooba Cor nelissen. Overleden: Geene. NOOKDSCHARWOUDE. Door oen aantal ingezotenen,. bewoners van het laat ste gedeelte van de Oostorstraat, is aan den Gemeente raad oen adres gorloht met vorzook op dat gedoelte een lantaarn te plaatsen. NÖORD8CHAKWOUDE. Naar wij vernemen, zal van gemeentewege getracht worden, een reinigingsdienst ln te stellen. NOORDSCHARWOUDB. Dinsdagavond 19 October sus. zal een vergadering van den gemeenteraad gehouden worden, waar o.m. het bekende rapport van do gaeoommlssio tor tafel zal ko men, benevens de nota van den Burgemeester. NOORDSCHARWOUDB. I11 de gehouden vergadering van de afdeeling der S.D.A.P. werd medegedeeld, dat e* Zondag een ver- Bij een brand in een behangsel- en vernlsfabrlek te Chiswick in Engeland ia een schade van ruim L2 mll lioen gulden aangericht Heel den nacht bleven veertig brandspuiten dienst doen. Men heeft zich hard moeten Inspannen, om te beletten dat de vlammen naar de openbare bibliotheek en een groote garage met ondergrondsche opslagplaat sen voor benzine oversloegen. Bij wijze van voorzorg werden 28.000 boeken in veiligheid gebracht Vele brandweerlui zijn door den rook bedwelmd ge raakt HET AANTAL DOODEN THANS OP 50 GESCHAT. Ds gearresteerde bedrijfsleider van het borenweit, s, heden ter beschikking van de justitie gesteld. Het politie rapport van heden verklaart, dat de hoop om de nog in leven zijnde slachtoffers te vinden uitent gering is geworden, aangezien gebleken ls, dat allee in den kelder, in puin ia gevallen. Sedert gisteren wordt bij het opruimingswerk een draaibare hefkraan gebezigd, welk toestel eigenlijk ai veel eerder in gebruik had moeten worden gesteld. De toestand van het belendende pand, wordt bedenke lijk, daar de grondmuur er van eveneens scheuren b* gint te vertoonen. Het opruimingswerk, dat geschiedt met behulp van talrijke soldaten ,ls buitengewoon moeilijk en wordt on der aanwending van zuurs tof-brand-appara ten doorga voerd. De klopsignalen He: £an, 11 de Zijn loote K0€ 'raro; E nna lis S tils I* 130. rouv VP! ndi Vermoedelijk geen levenden meer onder het puin. EEN ANDER GEBOUW VAN DRIE VERDIEPINGEN EVENEENS INGESTORT. V.D. verneemt uit Praag: Het aantal personen, dat tengevolge van het instor tingsongeluk te Praag gedood werd en waarvan er tot dusverre 33 geborgen werden, moet circa 50 bedragen. Zelfs indien men aanneemt dat de klopsignalen die de arbeiders Donderdag in de diepte meenden waar te ne men, geen autosuggestie zijn, is het toch nog zeer on waarschijnlijk dat er zich nog levenden onder de puln- hoopen zouden bevinden. Woensdagavond werden door de redders onder de tonmassa's naar zij meenden klopsignalen gehoord, hel ©P' geen er op zou wijzen, dat zich daar nog levenden ondg de puinhoopen bevonden. Meer en meer gaat men echit (jpd van de veronderstelling uit, dat deze klopsignalen op 1 zinsbegoocheling moeten berusten, zooals reeds bov« werd opgemerkt Deskundigen zijn van meerling, dat elke hoop om nog levend bedolvenen te vinden moet worden opgegeven, daar de vermisten, als ze niet gedood zijn. intusschea toch gestikt moeben zijn. Op het oogenblik echter dat mem de teekenen vaa leven meende waar te nemen, werd oogenblikkelijk allei in het werk gesteld, om tot de plaats, waar het geluld vandaan kwam, door te dringen. Een minuut of vijf ter hoorden zij een stem, maar ze verstonden nog ge«a woorden. Eindelijk vernam men duidelijk uit de diept* een kreet: „Ik zie licht!" Br werd volkomen stilte be. volen en zoo kon de spreker mededeelen, dat bulten hea nog zes anderen, zich levend onder het puin bevonden, maar door gebrek aan lucht het bewustzijn hadden ver loren. Men slaagde er nu met geweldige moeite ln een gat te boren waardoor men een arbeider, die zelf eerst een dag van te voren was gered, aan een touw naar be neden liet Het gat bleek tot drie verdiepingen onder het niveau van da straat te voeren. Men hoorde dat d» arbeider riep Hallo ls daar Iemand T Met bosvslsn sija jullie?" Het antwoord kon men boven niet vernemen, maar toen de arbeider geheel buiten adem weder uit hel gat te voorschijn werd getrokken, vertelde hij op zijl vraag duidelijk antwoord ln klopsignalen te hebben hoord. Dezelfde arbeider werd nog twee maal naar neden gelaten, telkens met hetzelfde resultaat Men vermoedt, dat een ruimte van beton heel geb! ven is en arbeiders daar hermetisch in opgesloten zijnl Of er twaalf zijn is do vraag, mogelijk is er toevallig twaalf maal geklopt in antwoord op de vraag, die wel licht niet meer verstaan werd. Weer een nieuwe instorting, Wolff seint uit Praag: De politie deelt mede, dat Donderdag even voor mid dernacht in Lieben, een stadswijk van Praag, met groot geraas de helft van een pas gebouwd pand is ingestort Het gebouw was drie verdiepingen hoog. Het puin viel op het trottoir. Er zijn, voor zoover bekend, geen menschen omgekomen. De brandweer en geneeskundige dienst zijn op de plaats des onheils aangekomen. Nadere details ontbreken nog. Dertig lijken geborgen. De laatste berichten melden, dat de gisternacht voorgekomen Instorting van een huis, voor zoover uit gemaakt is kunnen worden, geen slachtoffers heeft ge- eischt. De eigenaar van het huis beweert dat de stede lijke bouwcommissie gisteren den bouw van het huil had geïnspecteerd en geen aanmerkingen had gemaakt De bladen daarentegen melden, dat zij de staking vaa den bouw hadden gelast, aan welk bevel echter geea gevolg ls gegeven. Bij het opruimingswerk van het gebouw aan dl Poritsch ia men thans in de tweede ondergrondse!» verdieping doorgedrongen. Daar heeft men geen sporen van menschen gevonden. Het aantal geborgen lijken bedroeg vanmiddag 30; waarvan 29 zijn herkend. De gemeenteraad van Praag heeft besloten de slacht offers op stadskosten te laten begraven. De gemeente neemt ook de zorg van de nagelaten betrekkingen op zich. Luguber werk. Ofschoon de reddingsarbeid op de plaats van de ramp met dezelfde energie als Donderdag het geval was, wordt voortgezet, is het nog niet gelukt in de drie laatste ver diepingen door te dringen, waar nog vele lnstallateuri en monteurs bedolven liggen. Van acht tot twaalf uur gistermorgen slaagde men erin vier ontzettend vermink te lijken te voorschijn te halen. De uitgravingsarbeid was bijna ondragelijk, daar er in de diepere gedeelten een alles doordringende lijkenlucht heerschte. Do arbei ders kunnen slechts enkele oogenblikken op de plaatsen vertoeven, waar waarschijnlijk nog lijken liggen. Een aantal soldaten, wlen het lugubere werk werd opgedra gen, bleken niet in staat het uit te voeren. Op enkele van de heden gevonden lijken zijn horlogee gevonden, die de drie uur vijf stil zijn blijven staan. Het Juiste aan tal dooden is nog altijd niet vastgesteld. Het zal waar schijnlijk niet meer dan 50 bedragen. BEI nilie Voor direct gevraagd: bij D. SANDERS, Niedorp. Smederij, Oude Terstond gevraagd: (noodhulp), wegens ziekte van den tegenwoordige. AdresJ. HAM Jr„ Lutjewinkel. Gevraagd: best melken vereischte, bij ALB. KAAN Kz., A 136, Wieringerwaard. Gevraagd: voor het planten van bloembollen. D. Hartland, Schagen. Voor don Herfst wederom voorradig een HEEREN ONDERPAKKEN in 't Zansen en Tilanus. gebreide wol, 1 XI of 2 X 2 en in de gemolton- neerde kwaliteiten. JONGENS ONDERPAKKEN, ln 't wol en gomol- tonneerd. Tricot wollen DAMES HEMDEN en DIRECTOIRS, in 't bekende merk „Lena Laetik", Beslist krimpvrtj. Directoires in Dames* en Kindermaten, zoowel ln 't zwart en gekleurd, als in de eterke Jaeger kwaliteit. Onderjurken ln alle maton ln 't gekleurd en Jaeger. Flanellen Noobthomden ln mooie stroepdessins. Gekleurde en witte Demee Flanellen. Wolllnuelleu en Jaeger Booten, in alle prijzen. Baste kwaliteiten. Billijke prijzen. iten, Uerrr na w gevraagd, tegen hoog loon. Gebflfoellj) LUBBERT, Kooijplaats, Breezani a var Hm gevraagd, O. C. VAN BALEN BLANKER Anna Paulowna. gevraagd. P. KISTEMAKER. Waardpolder, Kolhorn, 1 liw '1 Strooi roor Hing te koop, van beste atstammlng, bij D. JIMMlNK, Schagen. TE KOOPi C. KOSTER, 't Wad, Schagen TE KOOP aangeboden. H. J- EHA- DUS, OudkarspeL

Schager Courant | 1928 | | pagina 14