Schager Courant k Raad Hoogwoud. Raad Noordscharwoude. Tweede Blad. BILLY BOO. Woensdag 17 October 1928. 71ste Jaargang. No. 8341. Vergadering van den Raad op Dinsdag 18 October $28. des morgens 10 uur. Alle leden zijn aanwezig. Voorzitter de heer J. Breebaart Dz., burgemeester te- rens secretaris. Na opening volgt lezing der notulen, die onveranderd gorden vastgesteld. Mededeelingen en ingekomen stukken. Ged. Staten hebben goedgekeurd het besluit tot ver koop van school en sphoolwonlng in de Weere. B. en W. hébben" het voornemen ze in begin November te ver- koopen. As. Vrijdag wordt 'boelhuls gehouden van kachels, oude boeken, kast enz. Een beslissing van Ged. Staten- Er wat van geleerd. Van Ged. Staten is ingekomen een uittreksel van het bésluit van Ged. Staten, genomen naar aanleiding van een beroep door Gebr. Langedljk, ingesteld naar aan leiding van het besluit van den raad aan adressanten geen vergoeding van kosten toe te kennen voor het ver voer van schoolkinderen, tot het bezoeken van de R.K. school te Lambertschaag. Dit besluit was door den raad genomen, omdat in onze gemeente een dergelijke school is. Ged. Staten evenwel oordeelen dat op dien grond het verzoek niet kan worden geweigerd en besliste dat de gemeente per jaar en per kind aan adressanten hebben rs vergoeden 50 pet. van f 62.60. De Voorzitter stelt voor het advies voor kennisgeving san te nemen. De heer Vijn: Maar we zullen het toch betalen moeten. De Voorzitter: Ja, maar de beslissing heeft ons nog iets geleerd, n.1. dat geen bijdrage verschuldigd is voor kinderen, die nog niet den leeftijd van 7 jaar hebben bereikt. En waar Jb. Kleft, Langereis, voor 1 "kind'een bijdrage vraagt voor het bezoek van de katholieke school aan het Zuideind en dit kind 29 Augustus 1929 7 jaar wordt, stel len B. en W. voor niet op het verzoek in te gaan. Aldus wordt besloten. En waar kinderen van Klaver en Koopman respec tievelijk 1 Maart 1929 en 8 Juli 1929, 7 jaar worden, wordt de reeds toegestane bijdrage om dezelfde reden ge schrapt. Hoewel geoordeeld wordt dat de zaak omtrent het ver- htal van schoolgelden aanhangig gemaakt door de ge meente Arnemuiden bij de Vereeniging van Ned. Ge meenten in goede handen is en daar alle aandacht heeft, wordt toch besloten adhaesle aan het adres te betuigen. Het proces-verbaal van kasopname op 27 September 1.1. bij den gemeenteontvanger circuleert bij de raadsle den. Uit de oude doos. De tegenwoordige commies ter secretarie te Apeldoorn, de heer J. P. J. van Wijk, is van 1 Januari 1905 tot 14 Ootober 1909 volontair ter secretarie alhier geweest. Hij ontving een vergoeding van f 50 en nu is van den pen sioenraad de beschikking afgekomen, dat voor pensioen- Inkoop de gemeente Hoogwoud heeft te betalen f 259. Bij dit tegenvallertje voor de gemeentekas komt nog dat het schrijven van den pensioenraad gedateerd is op 8 October en een eventueele verhaalverordening voor 1 October vastgesteld had moeten worden. Wel kan ge tracht worden aan een dergelijke verordening terugwer kende kracht te geven, maar de Voorzitter weet niet of dat zal worden goedgekeurd. Bovendien komt de ge meente dan in een scheeve positie, als besloten wordt voor 50 pet. te verhalen op den heer Van Wijk, want de gemeente heeft den inkoop ook voor anderen betaald, van wie er reeds overleden zijn. De heer Bossen meent dat op die manier de gemeente er nooit afkomt. De heer Vijn wil in ieder geval trachten de 50 pet. te verhalen. De Voorzitter voorspelt nlefc^ direct succes. De heer Vijn oordeelt dat ze niet direct afmaken. De Voorzitter zegt echter, dat je moet beginnen met beta len en dan probeeren terug te vorderen. Voor planostemmer. Van Th. Koeten is weer het verzoek ingekomen om een bijdrage in de kosten van opleiding van zijn zoon voor muzieklessen. Uit het schrijven blijkt dat het ne men van Duitsche les niet meer noodig is en de Voor zitter licht toe dat de zoon nu leert voor pianostemmer en gauw zijn brood zal kunnen verdienen. Nu Koeten Jr. dus geen les meer krijgt in de Duit sche taal meent de heer Schilder dat de bij de behan deling der begrooting reeds toegestane bijdrage ad f 200 verminderd kan worden tot f 150. De ooVrzitter wijst er echter op, dat voor het piano stemmen gereisd moet worden naar Hoorn. De heer Bossen heeft vernomen dat de bijdrage nu wel met f 50 verminderd kan worden, i Algemeen wordt besloten de bijdrage terug te bren gen tot f 150. Aan het R.K. schoolbestuur zal voor een cursus voor schoolvrije jeugd weer een subsidie worden toegekend. Het aantal leerlingen zal minstens 10 moeten bedragen. Door de federatie N.H. Noorden van de Ned. Vereen, tot afschaffing van alcoholhoudende dranken wordt een subsidie gevraagd. Was reeds f 10 uitgetrokken. Van den vleeschkeurlngsdienst was ingekomen een J concept overeenkomst met de verwerkingsinrichting te Midwoud. De gecommitteerden hebben over deze zaak nog niet j vergaderd en daarom wordt het concept In handen ge- steld van den gecommitteerde voor deze gemeente, den toer Vijn, terwijl B. en W. dan later aan den raad ad vies zullen verstreken. Met een nota van opmerkingen is terug ontvangen de fcneenterekening van 1927. De opmerkingen betroffen ^inistratieve zaken en na persoonlijke toelichting de zaak weer spoedig in orde gemaakt. De reke ning wordt opnieuw vastgesteld, ontvangsten f 67267.53^ "itgaven f 62963.05', batig saldo dus f 4304.48tt. Het geringe bedrag aan onvoorzien. Mede naar aanleiding van de wijziging der rekening 1927 moet ook de begrooting voor 1929 worden gewij zigd. Voorts werd naar aanleiding van het besluit om de ïaarwedde van de ambtenares ter secretarie van f 750 °P f 600 te brengen, door Ged. Staten verzocht een Jaar- Weddeverordening of een besluit vast te leggen. Een ver ordening is niet vastgelegd, maar een besluit zal worden overgelegd, Ged. Staten hadden dan verder bezwaar tegen den j P°»t „onvoorzien" van f 41.44, omdat zij dit bedrag te vinden. Voorzitter zegt dat B. en W, hier geen oplossing voor weten. Alleen do belavKng zou kunne® worde* ver hoogd maar dat wilde de raad niet goedkeuren. Spr. wijst nog op de kosten van straatwerk, waarvoor dan een leening zal moeten worden gesloten. De aange brachte wijzigingen zijn nog oorzaak dat de post on- corzlen" wordt gebracht op f 46.12. Niemand van de leden voert over het bezwaar dat door Ged. Staten tegen dezen post wordt gemaakt, het woord, en de begrooting wordt dus opnieuw voorloopig vastgesteld, met een post „onvoorzien" van f 46.12. Een nieuwe 2-klaasi ge school aan de Kerke laan. Over de school san de Kerkelaan ls van den inspec teur van het L. O. een schrijven Ingekomen, en van den gomeonteopzichter een teekening. Nadat de Inspecteur er op heeft gewezen, dat er moeten zijn 2 privaten en een waterplaats, oordeelt hij dat voor een dergelijke kleine school centrale verwarming duurder ls dan kachels. Overigens kan hij zich met de teekening ver- eenlgon. De teekening wordt ter tafel gebracht en de Voorzitter zegt dat de kosten geraamd worden op ongeveer f 8000. Spr. evenwel heeft bezwaar tegen dit plan, want we krij gen dan van onder een nieuwe school, maar boven een oud dak. Daar gevoelt spr. niet voor; morgen of over morgen krijgen we dan weer last met het dak en spr. zou dan veel beter vinden dat een nieuwe 2-klassige school werd gebouwd. De heer Bossen vraagt wat de nieuwe school kost. De Voorzitter noemt de school te Wognum, die f 12000 kostte. De heer Bossen hoort op van het ramingsbedrag en kan wel met het idee van den Voorzitter meegaan. De Voorziter wijst er nog op, dat voor het vakonder wijs dan een andere regeling getroffen zou moeten wor den, maar de gemeente heeft te Aartswoud een geschikt leeg lokaal. Als de raad in beginsel met spr.'s Idee mee gaat, kunnen B. en W. een begiooting van een 2-klas sige school laten maken. De heer Schilder zégt dat in de B. en W.-vergaderlng zijn advies ook reeds was een 2-klassige nieuwe school. De Voorzitter wijs er nog op, dat de bijzondere scho len prachtig zijn en moeten wij nu met een nieuwe school van onder en een oude school van boven, toe. Wel kost het iets meer, maar wie weet, welke kosten aan het oude ook zouden zitten. Algemeen wordt goedgevonden dat B. en W. een be grooting van kosten voor een nieuwe 2-klassige school zullen overleggen. Zes plus één met één, hoeveel ls dat? Voor het houden van cursussen voor schoolvrije jeugd hebben B. en W. gevraagd naar het aantal leerlingen. Aan de Kerkelaan ls het aantal schoolkinderen 29, maar het aantal leerlingen voor den cursus schoolvrije jeugd is niet minder dan 16. De heer Van Ree te Aart»- woud schrijft dat daaT het aantal leerlingen voor den te houden cursus bedraagt 6 plus 1 met 1, en als jullie aldus de Voorzitter, nu weten, hoeveel dat is, dan we ten jullie het aantal daar. Bij mij is dat 8, maar later zijn er nog 3 bijgekomen ,dus zijn er 11 leerlingen. Voor de Langereis zijn er 6 7 leerlingen en de raad vindt goed dat als er daar 8 leerlingen zijn, de cursus ook daar zal doorgaan. Rondvraag. De huisnummering. De heer Bossen wijst op het gemak als elk perceel van een huisnummer was voorzien. De Voorzitter beaamt dit en bekend zal worden ge maakt dat e r op gelet zal worden, dat na 1 Januari as. elk perceel moet zijn voorzien van een hulsnummer. De heer Bossen bepleit ook het verkoopen van de ge kapte dikke boomen aan de Langereis in de kom. B. en W .zullen kijken, maar de opbrengst zal niet veel meer dan het loon bedragen. De heer Bossen informeert hoever het is gevorderd met dat gemeentehuisje in de bocht bij Aartswoud. De Voorzitter zegt dat de vrouw onderdak kan krij gen. Spr. licht de pers ln, dat het hier gaat over 'het huisje van wed. Burger, en de gemeente dat huisje ten bate van het verkeer wil doen opruimen. De heer Bossen wijst er ook nog op, dat de bokpaal daar het uitzicht belemmert. De heer Groeen klaagt er over dat de geheele Lan gereis maar voor los- en laadplaats wordt gebezigd, en met name wordt genoemd, hoe voor boeren te Veenhui- zen turfbalen werden gelOBt die 3 X 24 uren bleven liggen. De heer Glas zegt dat dit belemmering van den open baren weg is. De Voorzitter belooft een onderzoek te zullen instel len. De postbestelling. De heer De Wit informeert hoe ver B. en W. gevor derd zijn met de postbestelling. De Voorzitter zegt dat nog geen bespreking heeft plaats gehad, maar wel is de mededeeling gedaan dat de zaak door de Hollandsche Maatschappij van Landbouw bij het Hoofdbestuur aanhangig is gemaakt. In het be lang van ons is deze zaak besproken, er op gewezen dat Hoogwoud een unicum is waar zij subsidie geeft aan het Rijk voor een behoorlijke postbezorging, er over ge klaagd, dat ondanks het feit dat we hier een tram heb ben de post moet worden afgehaald van Obdam. Dat alles is besproken en nader zal op de zaak teruggeko men worden. De waterleiding aan de Langereis. De heer De Wit herinnert aan het besluit van den raad der gemeente Oude Niedorp, om het tekort op de exploi tatierekening ad f 19 voor rekening der gemeente te ne men. Een der belanghebbenden heeft nu zelf pogingen gedaan om dit tekort gedekt te krijgen, met het resul taat, dat voor f 31 werd geteekend, een bedrag dus dat het tekort overschreed. Spr. vraagt echter of nu spoe dig met de aansluiting van de Langereis kan worden I begonnen. De Voorzitter zal straks aan Hoorn vragen of spoedig j wordt begonnen. De heer Bossen vraagt of het tekort door belangheb benden voor 1 jaar is toegezegd. De heer De Wit zegt van voor 10 jaar en in den geest als door de gemeente is bepaald. Hierna sluiting. Op de vraag o' iemand over ftet rapport der gee- commissie het woord verlangt, vraagt geen der leden het woord, zoodat het rapport in stemming wordt gebracht. Het wordt verworpen met 4 tegen 3 stemmen, te gen het rapport stemden de heeren Barten, Zut, Broersen en Kwadijk. Be begrootingen. In behandeling komen de begrootingen der Licht- bedrijven, Burgerlijk Armbestuur en van de gemeente De begrootingscornm-issie bestond uit de heeren Zut, De Geus en Kwadijk en als rapporteur treedt op d8 heer Zut. Dc begrootingen van de lichtbedrijven waren door de commissie In orde bevonden. Die van de gasfa briek wordt vastgesteld op: f 105678.77, gewone-dienst, f21400 kupitaaldienst. De begrooting van het elec- trisch 'bedrijf wordt vastgesteld op: f07326.28 voor den gewonen dienst en f8170 voor den kapitaaldienst. Ook de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur gaf geen aanleiding tot op- ofaanmerkingen en ze wordt dan ook goedgekeurd op een bedrag van f2437.83, met een post van f1800 aan gemeente-sub sidie. De gemeentebegrooting. De Jaarwedde van de wethouders verhoogd. De gemeentebegrooting wordt postgewijze behan deld. Ze begint met. een batig saldo van f 12988.86. Bij den post jaarwedde wethouders, zegt de Voor zitter, dat de jaarwedde voor iederen wethouder f 150 bedraagt. De Voorzitter van het college stelt evenwel voor mét ingang van 1 Januari a.s. de jaarwedde van f 150 op f200 te bepalen. Spr. herinnert er aan in 1922 dit voorstel" reeds te hebben gedaan, maar hoe wel de raad toen van oordeel was dat een jaarwedde van f200 niet misplaatst was, de finantieele omstan digheden der gemeente niet zoo gunstig waren dat op het voorstel werd ingegaan. De gemeente zuchtte in dien tijd onder de aflossing der beruchte distribu- tieleening. Waar de noodzakelijkheid tot verhooging, der jaarwedde dus reeds 'in 1922 werd ingezien en de werkzaamheden inmiddels heel wat zijn uitgebreid, de verantwoordelijkheid dus grooter is, doet spr. thans opnieuw het voorstel. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van den Voorzitter aangenomen. Bij den post aflossing geldleeningen wordt door den Voorzitter medegedeeld, dat van de geldleening pro resto f10400, waarvan de rente vergoed wordt door den Noorder Marktbond, per 1 Januari a.s. de rente wordt teruggebracht van 6 tot 4 7/8 Voor de politieschool wordt f 20 subsidie toegestaan. De «u beidie voor de Burgerwacht Voor de Burgerwacht is uitgetrokken f50. De heer De Geus vindt het eigenaardig, dat deze post weer op de begrooting voorkomt, spr. dacht dat deze zaak afgeloopen was. De Voorzitter zegt, dat van de Burgerwacht een adres is ingekomen. Toen 3 jaar geleden de subsidie werd ingetrokken, is toezegging gedaan dat het te kort door de gemeente zou worden gedragen. De Bur gerwacht vraagt een subsidie van f75, de begrooting voor 1929 sluit met een nadeelig saldo van f120, waaronder begrepen een nadeelig saldo van. vorig jaar van f50. B. en W. willen nu het tekort van vorig Jaar dek ken en stellen dus voor een subsidie van f50 te ge ven. J De heer De Geus vraagt of het daarna dan zal af geloopen zijn. De Voorzitter weet dat niet, daarover zal de raad dan opnieuw moeten toeslissen. Spr. wijst er op dat door de instelling vermoedelijk dingen zijn voorko men, die anders wellicht waren gebeurd. Het is een instelling die nooit aan den weg heeft getimmerd, maar als men naar andore landen kijkt» is het een goedkoope verzekering teren vermoedelijke voorval len. De heer De Geus meent dat men wel meer kan ver moeden, het is een instelling die tijdens de oorlogs jaren in het leven is geroepen en nu maar doorsleept. De Voorzitter zegt, dat de raad zich reeds eerder uitgesproken heeft en dus eenige verplichting heeft De raad is zelfs zoover gegaan door zelf3 een ver ordening op de Burgerwacht vast te stellen en men dus de hulp kan inroepen. Een sprankje belangstel ling mag er nog wel wezen, De heer Kwadijk meent, dat de Burgerwacht werkt als een rooie vlag op een stier, en wijst op Oostenrijk» waar men revolutie zou maken door middel van de Burgerwacht. Zoo zou het ook hier kunnen worden als ze hier meer in de melk krijgen te brokken. De Voorzitter wijst er op, dat de Burgerwacht ook have en goed van den heer Kwadijk zou bescher men. De heer Kwadijk denkt niet dat we wat aan de Burgerwacht zullen hebben, het zijn geen militairen. De heer Ootjers is ook niet enthousiast voor de Burgerwacht, maar er is hier meegewerkt om de Bur gerwacht te krijgen. Nu 'het tekort er is, is het be zwaarlijk dat de gemeente de handen er af trekt. Wat er in de toekomst gebeurt, kunnen we later zien. De heer De Geus herhaalt, dat het in de oorlogs jaren een heel andere toestand was. Dat het tekort nu weggewerkt wordt is goed, als het dan volgend jaar maar weer niet op de begrooting komt. De heer Kooij zegt dat er 3 jaar geleden ook een tekort was, en spr. dacht dat het toen de laatste maal was om het 'aan te zuiveren. De heer Barten vindt de Burgerwacht wel een nuttige instelling, ze werkt preventief, om de onlus ten te voorkomen. In Oostenrijk is de zaak niet door den landstorm aan den gang gemaakt, het was een heel gewone betoogIng en daar heeft de landstorm evenveel recht op als de sociaal-democrateil. Hier werkt ae Burgenvacht in stilte, als ze noodig is, is ze er, er is niets uitdagends in. Met 4 tegen 3 stemmen wordt besloten de subsidie van f50 toe te staan, voor stemden de heeren Barten, Zut, Broersen en Ootjers. Voor de ontsmettingsdiensten wordt een subsidie van iy2 cent per inwoner toegestaan, voor de malariar bestrijding f50. Een ophaaldienst van haardasch en vuilnis. Door B. en W. wordt voorgesteld een gemeentelijke ophaaldienst van haardasch en vuilnis in het leven te roepen. Door het Bannebestuur wordt gewezen op de groote afmetingen die het werpen van vuilnis enz. in de vaarten heeft aangenomen, waardoor de vaarten te ondiep worden. Wel zijn in de politieverordening zoowel als in de 'Bannekeur verbodsbepalingen opge nomen, maar aan de menschen moet dan gelegenheid worden gegeven zich te ontdoen van asch en vuil. Wel is een zelfde poging 1N-12 Jaar geleden mis lukt, maar het zielenaantal is vooruitgegaan, het te water werpen is belangrijk toegenomen en B. en W. hopen daarom dat de bevolking thans meer zal mee werken. Ook wordt gewezen op de hygiënische kwestie. Het is de bedoeling 3 4 4 dagen per week te be stemmen voor den ophaaldienst, een gemeentewerk man aan te stellen, die dan de overige -dagen van de week beschikbaar is voor werkzaamheden die tot nu toe door 'n loswerkman werden verricht. Het sala^ ris willen B. en W. bepalen op f24 per week, huur schuit en verandering belt f 150, totaal aan kosten f1400. De losse werkzaamheden kostten f300 f350, zoodat de meerdere kosten jaarlijks f 1100 zullen be dragen. Voorloopig den gemeentewerkman voor een jaar aan te stellen. De heer Kooij kan zich met bet voorstel vereeni gen, maar meent dat, juist het niet dagelijks rondgaan aanleiding zal geven dat er nog vuilnis enz. te wa ter wordt geworpen. De Voorzitter meent, dat bij stichting van den op haaldienst strenger politietoezicht kan wezen, want dat dan onwil zou blijken. De heer De Geus wijst op de bestaande bepalingen en toch werden geen processen-verbaal opgemaakt. Spr. is voor den ophaaldienst, als er dan maar scherp wordt toegezien en zij die de boel toch in de sloot werpen, ingepikt worden. De heer Barten oordeelt ook, dat er meer controle zal kunnen worden uitgeoefend, maar de ralenschen zullen over 't algemeen moeten meewerken. De heer Ootjers wijst er op, dat het Bannebestuur tegenwoordig meer met de ingeworpen rommel, komt te zitten dan vroeger. Er is bovendien thans een grootere categorie menschen, die geen plaats voor vuilnis enz. hebben. Nadat nog enkele inlichtingen over de te maken regeling zijn gevraagd en de Voorzitter deze vragen heeft beantwoord, wo**dt met algemeene stemmen besloten op het Voorstel van B. en W. in te gaan. I Geen vervolgonderwijs, maar ontwikke ling sonderwijs. Door den Voorzitter wordt herinnerd aan de be spreking van vorig jaar om het vervolgonderwijs op te heffen in verband met de weinige -animo. Daartoe is vorig jaar nog niet besloten, .maar waar bet aan tal, dat zich nu heeft aangemeld slechtslO bedraagt, stellen zij' thans voor, het vervolgonderwijs op te heffen. Over 1927 bedroegen de kosten per leerling f 15.85, nu zouden de kosten per leerling f30 be dragen. Door de Oudercommissie werd inmiddels medege deeld, dat het voornemen bestaat om een ontwikke lingscursus op te richten, en wordt daarvoor een jaarlijiksche subsidie van f200 gevraagd. B. en W. willen dan op dit verzoek'ingaan. Door den Voorzit/ter wordt er voorts op gewezen, dat hoewel dit niet als een uitnoodiging is bedoeld, B. en W. in prin cipe voor het geven van een subsidie zijn, indien ook de bJJ'zondere school 'n dergelijken cursus zou houden. De heer Zut zou een dergelijke subsidie wel wat hoog vinden als het voor 6 7 leerlingen was. De Voorzitter zegt, dat het thans gewenscht zou zijn de subsidie te verleenen om de Oudercommis sie in de gelegenheid te stellen haar plan uit te wer ken, maar volgend jaar zou dan de voorwaarde ten aanzien van een bepaald aantal leerlingen gesteld kunnen worden. De heer Ootjers oordeelt, dat het voor de hand ligt, dat de 10 leerlingen, die zich voor het vervolg onderwijs opgaven, aan den cursus zullen deelne men. Spr. noemt hert adres een pracht oplossing. De heer Zut vraagt of, als de katholieken een der- gelijken cursus gaven en de gemeente gaf subsidie, of er dan verhaal mogelijk was, indien er cursisten uit Zuidscharwoude en Oudkarspel waren. De Voorzitter zegt, dat er geen wettelijke verplich ting zou zijn, maai- een verzoek om subsidie zou ingediend kunnen worden. De heer De Geus informeert hoe het gaat met de saiarieering van het onderwij-zend personeel. De Voorzitter zegt, dat alles, buiten de gemeente om, geregeld wordt door de commissie. Spr. wil in het openbaar nog eens wijzen op de bezwaren die wel voor heit -deelnemen aan het vervolgonderwijs heeten te gelden. Leerling A. moet een paar avonden dansen, leerling B. heeft weer andere belangrijko bezigheden. We leven niet meer in den tijd dat de ouders beslissen of -de kinderen moeten deelnemen aan het vervolgonderwijs. Met algemeene stemmen wordt het voorstel tot definitieve opheffing van het vervolgonderwijs en Vergadering van den, Raad op Dinsdag 10 October 1928, des avonds half acht. Alle leden zijn aanwezig. Voorzitter de heer Jhr. van Spengler, burgemeester, secretaris de heer Reinders. Na opening volgt lezing der notulen, die onder dankzegging worden vastgesteld. Het verslag van de commissie der malariabestrij ding 1927, wordt voor -kennisgeving aangenomen. Ook hier wordt het verslag der gascom- missie verworpen. De Voorzitter deelt mede, dat is ingekomen het rapport der gascommissie over de vermeende gascor- ruptie en de genoten 5 voor uitbreidingen en een minderheidsrapport van den burgemeester van Zuid en Noordscharwoude. "Sb. ._J LZ-JJ/ih.-'J *4 i Vader Mopperaar stond te wachten, Verbaasd kijkend naar Billy Boo, Want hij kon zich niet begrijpen, Dat hij gered was door 't Yakadoo. Hij toch had de koe gezonden, Zeggend: „Doodt Billy, waar ge hem ziet," En dat nu toch die Billy gered werd, Zie, dat begreep hij niet. Toen hij dus Billy zag naderen, Was zijn woede vrees'lijk groot, „Wat", riep hij razend, schreeuwend, „Is die jongen nog niet dood?" Die woorden zoo wreed en onmensch'lijk, Kwamen donderend uit zijn mond, Zoodat de vogels, in zijn baard verborgen, Verschrikt opvlogen in het rond. Vader Mopperaar ls vast besloten het nogmaals te pro beeren, Billy kwaad te doen. We moeten maar afwachten en den.

Schager Courant | 1928 | | pagina 5