RAAD BROEK OP LANGENDIJK. Binnenlandsch Nieuws. De Vrijheidsbond en het Staatspensioen. 8 Mille te kort in kas. Noodlottig ongeluk te Rotterdam. Noord-Holland niet voor centralisatie der vleeschdestruktie. De malversaties te MeppeL Vliegongeval bij Schellingwoude. Gemengd Nieuws. Moord op een gymnasiast Hongersnood in China. BILL den door het Rijk betaald, UrnXH ock de tubereuline gratis werd verstrekt De deelnemende veehouders had den alleen de kosten voor administratie en tempera- tuur-opname te bekostigen. Toch heeft ook dit K.B. niet bewerkt, dat vele vee houders zich aansloten. Het blokkeeren der reactledie- ren bevredigde noch de veehouders noch de regeering. Het vorig jaar, 1927, ls een nieuw Koninklijk Besluit af gekondigd. In den winter daarvoor was gebleken, dat vele veehouders overtuigd waren, dat het noodzakelijk werd de tb.c. masaal te bestrijden. Dit was o.a. geble ken op de algemeene vergadering van den Bond van Zuivelfabrieken. Ook wilden Ged. Staten van Noord-Holland de bestrij ding finantieel steunen. Zij redeneerden aldus: onze strijd tegen de menschen-tJb.c. is niet af, als we ook flen strijd tegen de vee-t.b.c. niet daarbij betrekken. De voornaamste wijzigingen volgens het nieuwe KJ3. zijn, dat de technische werkzaamheden, als clinisch on derzoek en tuberculinatie niet meer door den Inspec teur zullen worden verricht, maar door de deelnemende veehouders kunnen deze werkzaamheden opdragen aan een plaatselijken veearts. Dit ls een groote verbetering. De plaatselijke veearts toch is ten allen tijde bij ver dachte dieren te ontbieden. Het Rijk geeft voor ieder dier dat na een clinisch onderzoek afgeslacht wordt, f 25 en f 0.50 per koe en per deelnemer voor de te maken onkosten. De Provinciale Staten van Noordholland hebben be reids een gelijke subsidie toegekend tot een maximum van 10.000 gl<L Bovendien verstrekt het Rijk de tuber- culine gratis, en verricht de Rijksserum inrichting gratis het onderzoek van melk, spuiten, mest, enz,, op tb.c,- bacülen. Deze veranderingen in de voorschriften maken het oprichten van plaatselijke t.b.c.-bestrljdlngsorganlsatles noodlg. De Centrale organisatie is reeds gevormd en bestaat uit een bestur, dat samengesteld ls uit de af gevaardigden van een 7-tal organisaties. Wanneer men bereid is de bestrijding volgens de Rijksvoorschriften uit te voeren, wordt men in het genot gesteld van Rijks- en Prov. subsidie. Evenwel is aan het aanvaarden van de Rijkssubsidie nog een voorwaarde verbonden, n.1. deze: de reaotiedieren moeten worden gemerkt. Alle andere voorschriften mogen in verband met de plaats, •n omstandigheden meer of minder volledig uitgevoerd worden en wel zoo soepel mogelijk. De eisch omtrent de reactledleren moet men bij eenlg nadenken billijken, want wat toch zal het geval zijn, indien die eisch niet gesteld wred. Dan zouden n.1. die dieren welke onderkend zijn met overheidsgelden ls den vrijen handel worden verkocht en met behulp van Rijks- en Prov. subsidie zouden de koopers worden ge dupeerd. Na deze rede, die met applaus werd ontvangen, volgde een levendige gedachten wisseling, waarvan het resul taat was, dat vele fokkers het goede erkenden in de nieuwe maatregelen. Echter zal in wijderen kring be kendheid aan deze voorschriften worden gegeven, door meerdere fokkers bij de beweging te betrekken. Daartoe zullen de leden van de fabrieken in de gelegenheid wor den gesteld zich ten deze uit te spreken; doch afgaande op de stemming der vergadering, mogen we de gegron de verwachting koesteren, dat de Zijpe spoedig een zeer nuttige vereeniging, die zich ten doel stelt de TJ3.C. onder het vee te bestrijden, rijker zal zijn. DE COMMISSIE-LELY VERKLAART ZICH VOOR INVOERING VAN PREMIEVRIJ OUDERDOM.S PENSIOEN. Naar de N.R.Crt. verneemt, zal de volgende week een rapport worden gepubliceerd, uitgebracht door de sociale commissie uit de Liberale staatspartij De Vrijheidsbond over de wenschelijkheid en de moge lijkheid van staatspensionneering. Van die, uit zeven leden bestaande commissie (voorzitter dr. C. Lely, rapporteur mej. mr. E. C. van Dorp) verklaart de grootst mogelijke meerderheid zioh, op de basis van punt 7, van het Program van actie van 1922, voor in voering van premievrij ouderdomspensioen. In de gedocumenteerde en uitvoerige toelichtinig met vele becijferingen, welke aan de conclusies voorafgaat, wordt om van tal van andere argumenten te zwijgen o.a. betoogd, dat het vooruitzicht van de kleine uitkeering de neiging om iets bij te sparen vergroot; dat van het in 1913 ingevoerde (allengs uitstervende) staatspensioen een merkbare invloed ten goede is uitgegaan op de verhouding tusschen ouders en kinderen; en dat de gehuwde vrouwen er biji de bestaande arbeidersverzekering, ondanks de weduwenrente, het slechtst afkomen. Betoogd wordt, dat de lasten van de beoogderegeling niet overmatig zullen zijn. De weistandsgrens zal echter anders moeten worden geregeld dan bij het over- gangs-stelsel van minister Aalberse het geval is. Het is dwaas, dat hij, die f1199 inkomen heeft, de volle f156 ontvangt en daarmede zijn inkomen zal mogen opvoeren tot f 1355, terwijl hij, die f 1200 heeft, niets ontvangt. Het pensioen zal zoo geregeld moe ten worden, dat het inkomen met de rente samen steeds tot een zekere grens zal mogen stijgen, welke aanzienlijk lager kan worden gesteld. SET MILLIOEN VOOR DE ARBEIDERS PERS. De Ned. Vereen, van Fabrieksarbeiders neemt deeL Naar Het Volk meldt, heeft de vereenigingsraad van de Nederlandsche Vereeniging van fabrieksar beiders zijn goedkeuring gehecht aan het voorstel van het hoofdbestuur tot financieels medewerking aan de arbeiderspers. Dit beteekent, dat het hoofd bestuur is gemachtigd om met een bedrag van f80.000 f90.000, hetgeen overeenkomt met de sterkte dezer organisatie in het N.V.V., deel te ne- mten in de obligatie-leening. FRAUDE AAN DE GASFABRIEK TE ZAANDAM. Te Zaandam is in de kas van de gemeentelijke licht- bedrijven een tekort van ongeveer f 8000 ontdekt. In verband hiermee hebben B. en W. den kassier J. v. B., die met het beheer van de gelden was belast, wegens verduistering ontslagen. KRAAN ACHTEROVER TE WATER GERAAKT. de machinist jammerlijk verdronken. Gistermiddag te ongeveer half twee is door tot op nog toe onbekende oorzaak een rijdende stoomkraan op het terrein van de werf „Fijenoord" te Rotterdam achterover te water geraakt. De kraanmachinist, de ongeveer 45-jarige G., viel eveneens te water, doch na een val van ongeveer zes meter (het was juist laag water) was hij vermoedelijk reeds te zeer ge kwetst of zijn tegenwoordigheid van geest kwijt, om een boei welke men hem van den hoogen wallekant toegooide, te grijpen. De man verdween ia de diepte •b verdronk jammerlijk. Door do rivierpolitie word hot lijk korten tijd lator i opgehaald. Hoe dit ongeluk geschied is, is moeilijk uit te ma- 1 ken. De machinist had juist een zware last ijzeren balken met den kraanarm gegrepen, toen de heele machine plotseling achterwaarts ging, tegen elke verwachting in en achterover van den wa lstortte. HET SLEEPLOON NAAR SINGAPORE. Bijna millioen gulden. De kosten van den sleep tocht van het dok van Tyne naar Singapore hebben, naar de Britsche draadlooze dienst meldt, f 200.000 bedragen, dus (bijna twee-en-een- half millioen gulden. NOODLOTTIGE BRAND TE VENRAY. Meisje ln de vlammen omgekomen. Gistermorgen is bij Venray, in het gehucht Veulen, de boerderij van Scheur afgebrand, waarbij de 25-jarige dochter M. in de vlammen is omgekomen. SLECHTS 27 GEMEENTEBESTUREN HEBBEN INSTEMMING BETUIGD. Zooals bekend, is onlangs door de N.V. Ned. Ther- mo-Chem. Febriek een rondschrijven tot de gemeen tebesturen in de provincie Noord-Holland gericht om adhaesiebetuigingen te verkrijgen voor een cen trale vleeschdestruktie. Naar Het Volk uit Hoorn verneemt, ia thans ge bleken, dat door slechts 27 gemeentebesturen hier mede instemming is betuigd. Waar door de N. V. N. T. F. reeds eerder ia gezegd, dat men Noord-Holland eerst dan in haar gebied kan opnemen, als 90 pet. der gemeenten zich aansluit, zou men hieruit kun nen concludeeren, dat deze plannen geen doorgang zullen vinden. De N. T. F. wagen echter nog eens een poging meerdere gemeentebesturen voor de zaak te winnen. DE BURGEMEESTER BEREID DE SCHADE TE VERGOEDEN. Ten vervolge op de beantwoording van vragen van den heer Schaper betreffende het verstrekken van een beknopt overzicht van de in de laatste maanden gepleegde malversaties en ongeoorloofde handelingen en nalatigheden door het dagelijksch bestuur der gemeente Meppel en de verantwoorde lijkheid daarvoor van den burgemeester dier ge meente, heeft de min. van Binnenlandsche Zaken nog het volgende medegedeeld: Het rapport aangaande het financieel en geldelijk beheer der gemeente Meppel, uitgebracht door het Centr. Bur. voor verificatie en financieele adviezen der Ver. van Nederi. Gemeenten, wordt 1 ter defi nitieve beantwoording van de gestelde vragen overgelegd ter griffie. Gelijk hieruit moge blijken, heeft bovenal mis plaatst vertrouwen in den gemeente-secretaris, den burgemeester en andere leden van het gemeentebe stuur geleid tot handelingen en verzuimen, die op ernstige schade voor de gemeente zijn uitgeloopen. De burgemeester heeft zich bereid verklaard die schade, voor zooveel zij aan zijn schuld is te wijten, te vergoeden. Aangezien aan kwade trouw van 's bur gemeesters zijde niet valt te denken, acht de mi nister onder deze omstandigheden geen voldoende grond aanwezig een ongevraagd ontslag te bevor deren. VOOR HOLLAND BEHOUDEN. Schilderijen alt de collectie-Six. In een gisteravond verschenen voordracht stellen B. en W. van Amsterdam den Raad voor te beslui ten voor den aankoop uit de veiling^Six van de tee- kening van Remhrandt voor het schilderij De Anato mische Les van dr. Johan Deyman, beschikbaar te stellen een krediet van f 10.000 en te bekrachtigen den aankoop van het schilderij van Pieter de Hooch, voorstellende een Hollandsch binnenhuis, voor de som van f140.000, met de veilingskosten f154.000. BOTSING TUSSCHEN TWEE VLIEGTUIGEN. De bedde toestellen zwaar beschadigd. Gistermorgen zijn de watervliegtuigen Wö8 en W60 van ihet vliegkamp.De Mok vertrokken voor een rna- vigatietooht boven de Zuiderzee. Er werd doorgevlo gen naar Schellingwoude om benzine in te nemen. Intusschen was een dichte mist komen opzetten, waardoor het vertrek bemoeilijkt werd. Omstreeks 2 uur gistermiddag steeg de officier-vlieger W. J. Stem- merik met de W60 op om te onderzoeken of de mist boven de Zuiderzee wellicht minder was dan boven Amsterdam. Het bleek hem evenwel, dat de mist op de Zuider zee op zijn minst even dicht was, en de bestuurder besloot, naar Schellingwoude terug te keeren. Het toestel (een watervliegtuig) moest laag vliegen in verband met den mist; bij den hangar raakte de be stuurder de macht over het toestel eenigszins kwijt met het gevolg, dat het tegen de W58, die gemeerd lag, aanvloog. Beide toestellen werden vrij ernstig be schadigd; door ze goed vast te meeren, kon zinken worden voorkomen. De officier-vlieger Stemmerink, en de matroos-vlieg tuigmaker A. H. Kuleman, die met hem in het toe stel zat, bleven ongedeerd. De bestuurder van de W58 vlieger-officier D. J. R. Beugeling, en de korporaal- vliegtuigmaker Van den Koppel, bevonden zich tij dens de botsing niet in hun toestel. Beide vliegtuigen zullen zeer waarschijnlijk worden gedemonteerd en naar het vliegkamp De Mok worden teruggezonden. Van d«n mad d*r gemeente Arnemuiden 1* ingekomen en verzoek om adh&eaie te betuigen aan een door hem aan den minister van Onderwijs enz. gericht adres om te komen tot wijziging van art 104, 2e lid der Lager Onderwijswet 1920. B. en W. stellen voor, geen adhaesle te betuigen, omdat bereids een ontwerp van wet is in gediend, waardoor deze materie zal worden geregeld, bovendien eigent deze zaak zich niet voor adhaesiebe- tulglag, want dit behoort uit te gaan van de vereeniging van Nederlandsche gemeenten, Verder een verzoek van den heer Nieuwenhuis, om de per»oneele belasting, ten bedrage van f 10.62 voor hem te betalen. Wordt ingewilligd. Van eenige bewoners van de Slulskade is een verzoek ingekomen om de voorlichting daar ter plaatse te ver beteren. B. en W. stellen voor, op het verzoek niet in te gaan. De verlichting is daar goed in orde. Verleden jaar is er ook een dergelijk verzoek geweest, wat toen is ingewilligd en daarom vinden B. en W. dit adres een beetje onbillijk. Besloten wordt den toestand le laten zooals hij ia. Door de firwia Kloosterboer ia een verzoek ingezon den, om een brug te mogen bouwen naar haar per ceel. De vorige vergadering is er ook een dergelijk ver zoek ingekomen, wat toen in handen van de commissie is gesteld. Naar aanleiding van dit verzoek zijn toen adressen ingekomen van de schlppersvereeniging „Schut- tevaer' en van C. van Schoorl, om het verzoek niet toe te staan, daar het leggen van de brug bezwaar met zich medebrengt voos de scheepvaart De firma heeft toen haar verzoek ingetrokken en dient nu een nieuw verzoek in, om een brug te mogen leggen naar het per ceel van de Wed. K, Dirkmeat Dit adres is eveneens in handen gesteld van de com missie. Namens de commissie deelt de heer Ooyevaar mede, dat tegen het verzoek bij de commissie geen be zwaar bestaat Na nog eenige besprekingen wordt de gevraagde vergunning verleend, onder de door de com missie gestelde voorwaarden. De vereeniging ter bevordering van het vakonderwijs zendt haar jaarverslag over 1927. Evenzoo doet de commissie voor de malariabestrij ding voor de bevolking in Noordholland. Aangenomen voor kennisgeving. Dan brengt de voorzlter ter tafel het rapport van de gascommissle Inzake de vermeende g&scorruptie en de uitkeering van 5 pet. Zonder eenige bespreking wordt dit rapport voor ken nisgeving aangenomen. Vaststelling begrootingen. De gemeentebegrooting wordt vastgesteld met f 77671.54 aan Inkomen en uitgaven op den gewonen dienst en met f 1069.50 op den kapitaaldienst. De begrooting van het Burgerlijk Armbestuur met f 2929.49. De begrooting van het gasbedrijf met f 105678.77 op den gewonen dienst en f 21.40 op den kapitaaldienst. Van het electriciteitsbedrijf wordt de begrooting vast gesteld met een bedrag van f 67326.28 aan ontvangsten en uitgaven op den gewonen dienst en met f 8170 op den kapitaaldienst. Deze begrootingen zijn door een commissie onderzocht. Deze commissie adviseert tot vaststelling. Aldus wordt besloten. De Voorzitter zegt, dat dit jaar, evenals andere jaren, de schoolgeldverordening opnieuw dient te worden vastgesteld, daar deze slechts voor 1 jaar wordt goedgekeurd. In verband met de voorgenomen wetswijziging stellen B. en W. voor geen nieuwe ver ordening vast te stellen. Aldus wordt besloten. In de vorige vergadering is gesproken over het adres van de gemeente Noordscharwoude, om deel- genoote te worden in de U.DÖ.-sohool. Toen is beslo ten niet als deelgenoote toe te treden, omdat bijzon der onderwijs in deze gemeente verlangd wordt. Wel hebben we besloten de kosten per leerling voor onze rekening te nemen. Nu is een opgave ingekomen, wat deze kosten bedragen. Over 1927 hebben de kos ten bedragen f71.63 per leerling. B. en W. stellen voor hierin een bijdrage te verleenen van f25. Wordt goedgevonden. Benoeming school schoon ma ker. De aanbeveling van B. en W. luidt: 1. K. Kossen; 2. C. Bal der. De heer K. Kossen wordt met 6 stemmen benoemd, terwijl op C. Balder 1 stem werd uitgebracht De voorzitter deelt mede, dat de jaarwedde van de zen titularis bedraagt f300. Hierna volgt sluiting der vergadering. OPZIENBAREND PROCES TE ESSEN. Wie is de moordenaar? De raad dezer gemeente kwam in voltallige vergade ring bijeen, op Woensdag 17 October j.L, des nam. 8 uur. De Voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna de notulen van de vorige vergadering na voor lezing worden goedgekeurd. Ingekomen stokken. Van Ged. Staten de mededeellng, dat de rekening over 126 is goedgekeurd; proces-verbaal van kasopname d.d. 24 September ji. bij den gemeente-ontvanger. In kaa was een bedrag van f 563.46. Dankbetuiging van het Centraal Genootschap voor Klnderherstellnge- en Vacantiekolonies, voor de toege kende f 80, Aangenomen voor kennisgeving. iDen 23en Maart, des morgens vroeg om half vier, werd de gymnasiast Daube op straat voor de wo ning van zijn ouders in Gladbach vermoord gevon den. Zijn hals was doorgesneden, zijn lichaam ver minkt. Van den djader geen spoor. De jongeman (hij zat in de hoogste klasse) had een bieravond gehad te Buer, was met eenige kameraden teruggekomen; onderweg waren er enkelen andere richtingen opgegaan. Met zijn vriend Karl Hussmann, een klasse genoot, was hij tenslotte overgebleven. De 20-jarige Hussmann was dan ook met den dok ter de eerste, die nog des nachts werd opgebeld en op zijn fiets naar het huis van Karl was gegaan. Daar zag hij het lijk liggen, stond hij tegenover den vader van het slachtoffer, betrad het huis en ont moette de radelooze moeder. Door de politie werd hij verhoord, korten tijd vastgehouden, daarna los gelaten, om na een paar dagen, toen er verdenkin gen rezen, weer gearresteerd te worden. Sindedka zat hij preventief. Karl Hussmann, zoo vertelt de „Voss. Z", werd uit Duitsche ouders in Guatemala geboren. Op zijn ze», de jaar reeds werd hij met zijn broers naar Duitsch. land gezonden en in huis gedaan bij een oom, ree. tor van een gymnasium. Den president van de rechtbank, die hem bij het begin van zijn thans begonnen proces verhoorde, verzekerde hij: „Ik heb niets met den moord uit te staan". Rustig en kalm staat hij voor zijn recü- ters, gedraagt zich correct en beleefd,, al schijnt hij nu en dan een gevoel van verbittering niet geheel te kunnen onderdrukken. Aan het slot van den eersten procesdag kwam de uitbarsting. Uit de preventieve hechtenis had hij brieven gesmokkeld en nu moest hij verklaren, hoe hij daartoe gekomen was. „Ik heb het gedaan", ver klaarde hij, „in een toestand van vertwijfeling ei verbittering, omdat ik mijn vertrouwen in de oh jectiviteit van de autoriteiten had verloren." Uren lang had men hem er mede vervolgd, dat hij da moordenaar -was, en dat het bloed van het slacht offer gezoend moest worden. De jongen was na deze verklaring zoo overstuur dat de zittinig geschorst moest worden. Na de her- vattinig handhaafde hij zijn hartstochtelijk protest eu trachtte hij de rechtbank uit te leggen hoe hij tot do meening had moeten komen, dat de rechter van in structie bevooroordeeld tegen hem was geweest, ln de uit het huis van bewaring gesmokkelde brieven aan zijn schoolvrienden had hij dezen en zijn hel. pers hansworsten genoemd, die zich met aanwijzin gen afsloven. Op aanwijzingen nl. is de aanklacht opgebouwd: bloedsporen, bevonden zich op Karl's jas en twee bloedvlekken op zijn schoenen. Bloed van den ver moorden jongen? Uit een bloedonderzoek is geble- ken, dat de vlekken op zijn jas Karl's eigen bloed waren, op zijn schoenen echter van hei slachtof- fer. Vraag: hoe komen die bloedvlekken op Karl's schoenen? Niet vergeten moet worden, dat de jon gen op de plaats van den moord is geweest, toen hij geroepen was. Men heeft hij Karl het foudra&l van een mes gevonden. Waar was het - mes? Hl) heeft verteld, dat hij het bij hot kruipen door een heg verloren had; in de gevangenis maakte hij een schets, gaf aan warij hij het mes verloren had, O] welke plaats het mes ook gevonden werd. „Gij hebt in den moordnacht niet gesproken me de moeder van den vermoorde." Mevrouw Daube weende voortdurend. Ik kon niet met haar praten; met iemand van mijn leeftijd had ik 'kunnen spreken, maar wat moest ik zeggen tegen mevrouw Daub~ê?" „Gij zijt niet bij de begrafenis geweest". „Ik had willen gaan, maar iedereen rier het mij sterk af, zoodat ik toegaf". De officier zoekt de verklaring van het raadsel, waar», om een van de twee schoolvriendjes, die samen fuifje hadden bijgewoond en naar het scheen in de vriendschappelijksto stemming huiswaarts togen, den ander plotseling op een beestachtigo wijze vermoord zou hebben, in wrok wegens teleurgestelde liefde. Karl ontkent de verliefdheid, den wrok en de heele ge- schiedenls. Hy wil zijn onschuld bewijzen en ls bang voor een vrijspraak by gebrek aan bewys. Er zyn 150 getuigen gedagvaard. In spanning wordt het einde verbeid. IN DE PROVINCIE SJANSL Epidemieën onder de bevolking uitgebroken* VJ). verneemt uit Peking: In de provincie Sjansi is hongersnood uitgebroken Volgens de officieele gegevens zijn hierbij 3OO.OO0 mensc'ben betrokken. Deze hongersnood is zoowel een gevolg van den burgeroorlog als van het mis lukken van den oogst. De gouverneur-generaal der provincie Sjansi heeft een telegram gezonden aan de regeering te Nanking, waarin onverwijld om het tref fen van de noodige maatregelen gevraagd wordt. In dien niet tijdig hulp verieend wordt, zal volgens hem de bevolking tot alles in staat zijn en plunderingen zullen dan niet meer kunnen worden tegegegaan. Onder de hongerlijdende bevolking heerschen epide mieën en er zijn reeds meer dan 3000 personen ge storven. Het Rockefeller-instituut te Peking (heeft een speciale afdeeling ingericht voor de bestrijding dezer ziekten. SCHEEPSRAMP AAN DE KUST VAN CHINA. Vermoedelijk 70 slachtoffers, Reuter seint uit Tientsin. Twee sohepen van de China Merchant Steam Na- vigation Comp. zijn ter hoogte van TaJhou met elkaar in botsing gekomen. Tien leden der bemanning en zestig passagiers moeten zijn omgekomen. ONTPLOFFING OP EEN SEINE-BRUG. Drie lichtgewonden* Naar uit Sartrouville wordt gemeld, had gisteren op de brug, die over de Seine van Sartrouville naar Maisons Laffitte leidt, een ontploffing plaats, waar door de eerste boog van de 'brug geheel en al vernield werd. Twee arbeiders en een automobilist, die op ihet oogenblik der ontploffing voorbij do brug kwam, wer den licht gewond. niet Ir Glal het Aria den N: Eng ■VI v< Bal! klei den gaat niss op telk dit (de vriib teacl dit .'lte •er.f' Blav het BeH tep gm uw mi bet ■vriei •ere Tut] dat öede f-oor land Nj kou taon i'ió natie Toen Billy de vogels zag vluchten, Uit Vader Mopperaaris lange baard, Lachte hij zoo spottend luide, Dat Rfdneb riep: ,3il, wees wat bedaard. Die oude, dat is een kwaje, Die klnd'ren niet zien of luchten kan, Ik wed, hy laat niet eens je proeven, Van zyn huisje die oude lbooze man.' Billy sloeg d'hakken tegen elkander, Op de wyze van een stram soldaat, Zeide: ,,'k Ben Billy Boo van de aarde, 'k Ben hier, met Redneb, m'n kameraad." „Wat zeg je? Wie ben je?" riep d'oudö. Hield 't gehoorapparaat Billy voor, „Wil je me 't nog eens zeggen, Schreeuw je naam er nog eens door." Vader Mopperaar is heel amusant met zijn alechi i hoor, zooals we zien zullen.

Schager Courant | 1928 | | pagina 6