ft, NU IN FRANKRIJK. Een Ned. Herv. kerk bij de Zuiderzeewerken Ondeugdelijke voedergerst Het verdwijnen van de toflen. De NederL—Belgische kwestie. manier van reizen Plaatselijk Nieuws. Ontzettend bouw-ongeluk te Vincennes. Gemengd Nieuws. De algemeene staking te Lodz. Retourcommissies te New-York. Een gevaarlijk avontuur in de lucht mei Wijkt dttvu d*90 N,-HoII. ?rairatn 18 n.1. die behoorende tot den kring Miöwoud—Enkhulzen reeds een gezamenlijks verwerkings-inrichtlng bezaten, zoo dat er feitelijk pl.m. 77 overblijven, die zich moeten be raden, wat te doen: aansluiting bij de N. T. F. of destruo- tors ln eigen beheer. Van die 77 zijn er elf, nJ. Amster dam en de tien gemeenten van den kring Baralnger- horn, die het laatste willen, 86 die zich in een adres aan Ged. Staten vóór centrale destructie door de N. T. F. hebben uitgesproken en 30, die zich althans tot Ged. Staten niet hebben uitgesproken, m.a. w. van de 60 „onzijdige" gemeenten zijn er 86 vóór centralisatie. WEES VOORZICHTIG! Krab geen puistjes open. Te Drunen krabde de eenige dochter van een land bouwer een puistje aan de lip open, waardoor bloedver giftiging ontstond. Onder hevig in het meisje be zweken. EEN TRAMLOCOMOTIEF OMGEVALLEN. Donderdagochtend half twaalf ia de locomotief van een tram van Maraum naar Leeuwarden op het punt, waar de lijn voor Leeuwarden den Harlingerstraatweg verlaat, omgevallen en aan den kant van een sloot te recht gekomen. De bagagewagen ontspoorde. Er hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. De machinist was tevoren van de machine gesprongen. OP JDE OUDE ZEUG". Gemeld wordt: Sedert Juni wordt van protestanteche zijde onder de bij de Zuiderzeewerken te werk gestelde arbeiders door het houden van godsdienstoefeningen, het brengen van persoonlijke bezoeken, het mogelijk maken van gezonde ontspanning en verstrooiing gearbeid. De arbeid had tot dusver één vast punt: een kapel in den Oever. Aan de Noordhollandsche kust wordt de ar beid door hervormden en gereformeerden afzonderlijk ondernomen. Naast de kapel in den Oever heeft men nu van Ned. Herv. zijde ook, door huring, de beschikking gekregen over een zeer groote nieuwe twee-verdiepingen- kerk, als vast punt in het werkcentrum „De oude zeug". Aan öe Frische kust wordt interconfessioneel gearbeid door de vereeniging „Het Kompas", ter behartiging van de geestelijke en zedelijke belangen der Zuiderzeearbel- ders te ZurlchWerken en in het werkcentrum „Het Kornwerderzand". In beide plaatsen is de beschikking gekregen over houten gebouwen, alwaar spoedig het werk e^n aanvang zal nemen. Uit Amerika. Het Tweede Kamerlid, de heer Lovink, hoeft den mi nister van Binnenl. Zaken e» Landbouw de Volgende vragen gesteld: ïb het den minister bekend, dat in den laatsten tijd Uit Amerika voedergerst Is Ingevoerd, die blijkens de er varing, op verschillende plaatsen in ons land en ook el ders opgedaan, niet geschikt blijkt voor varkensvoer? Is de minister bereid, naar de schadelijkheid van deze gerst een grondig onderzoek te doen instellen en de re sultaten van dit onderzoek aan de Kamer mede te dee- len?. BESPREKING DOOR „HET NED. WEGENOONGRES" De Vereeniging ,H©t Ned. Wegencongres" heeft be sloten op haar in December a.s. te houden jaarverga dering de vraag aan de orde te stellen: „Op welke wijze is het mogelijk, de tollen in ons land te doen verdwijnen en wat kan worden gedaan ter bespoediging daarvan." DESKUNDIGEN AANGEWEZEN DOOR DE REGEERING, Ten gevolge op het onderhoud, dat de ministers van Buitenlandsche Zaken van Nederland en van België te Genève hadden op 10 September j.1. hebben beide regee ringen besloten een nader onderzoek ln te stellen naar de oplossingen, die in aanmerking kunnen komen voor de regeling der Nederlandsch-Belgische kwestie. Dezer dagen zullen besprekingen plaats hebben tus- schen deskundigen, om voor eenige belangrijke punten de grondslagen te zoeken, waarop de onderhandelingen hervat zouden kunnen worden. De Nederlandsche regeering heeft als deskundigen aan gewezen ir. C. H. A. Rosenwald, administrateur bij het departement van Waterstaat en Ir. J. F. Schönfeld, hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat; de Belgische regeering heeft aangewezen de heeren Delmer, secretaris generaal van het ministerie van Openbare Werken, Me- lotte, directeur-generaal der waterwegen bij hetzelfde ministerie, Devos,N directeur van het zeewezen, en Woestijne, directeur der binnenscheepvaart aan het mi nisterie van het zeewezen. AUTORIJDEN ZONDER BETALEN. Van do ©ene plaats naar de andere. Er ls ln ons land een meneer die of verzot is op auto rijden of dio zichzelf de oplossing van het probleem heeft opgelegd, hoe kan ik por auto Nederland doorrei zen zonder dat ik daarvoor Iets betaal. Die man heeft nu al een niet onbelangrijk deel van ons land afgereden ln een auto zonder één cent te betalen. Uit Zwolle zijn klachten gekomen, Uit Utrecht, uit Hilversum en nog andere plaatsen waar gedupeerde autoverhuurders de politie zijn komen vertellen, dat overste zoo-en-zoo een auto had gehuurd en dat hij ergens plotseling zon der betalen verdwenen was, anderen hebben gelijke ver halen oyer ingenieur die-en-die of dokter Dinges die met een auto op stap Is gegaan en die ook „ergens" is ver dwenen zonder kwijting van zijn schulden. En nu is eenige dagen geleden in Rotterdam een me neer ln een autogarage ln het Noordolijk stadsgedeelte gekomen, die zei dr. Rljckevorssel te heeten. Dokter had onmiddellijk een auto noodlg om even een patiënt van het woonhuis van een collega daar ter stedo over te brengen naar Klaaswaal. Hem werd een auto ter be-1 schikking gesteld, do dokter stapte ln en nauwelijks reed hjj, of hij zei den chauffeur onmiddellijk naar Klaas waal te rijden. De chauffeur, die blijkbaar niet precies wist hoe de eerste afspraak luidde, gaf gevolg aan deze opdracht cn eenmaal ln Klaaswaal gekomen moest hij by verschillende „zakenvrienden" van den dokter voor rijden. Toen do zaken in Klaaswaal afgehandeld waren moest naar Numansdorp worden gereden, waar weer be sprekingen moesten worden gehouden met „zakenvrien den." Na Numansdorp werd de pont genomen naar Wil lemstad. Toen de pontknecht kwam afrekenen zei de doktor-zakenman, dat hij tot stjn spijt slechts een bank biljet van f 2000 bij zich had, maar dat hij direct weer terug zou komen om dan d8 verschuldigde f 7.20 pont- geld te voldoen. De pontknecht vond dat goed 8n nu werd van Willemstad verder gereden naar Zevenbergen, waar de dokter plotseling met eenige heeren aan het landmeten sloeg, omdat hij, zoo vertrouwde hij den chauffeur toe, daar een villa wilde laten bouwen. Zoo- dra de landmeterlj klaar was ging het verder naar Breda. Eerst nog een paar zakenvrienden daar opge zocht en vervolgens naar een hotel. De chauffeur moest daar maar wat eten, meneer had nog geen trek. Er, werden kamers besteld, de auto werd gestald. In den loop van den avond ging meneer nog een paar kennissen ln de stad opzoeken, zoo zei hij, de chauffeur kon verder zijn gang wel gaan. En de chauffeur ging tijdig naar bed. Om acht uur moest hij gewekt worden. 's Morgens was de meneer nergens ta vinden. Hij was niet in het hotel teruggekomen nadat hij het hotel ver laten had, om vrienden te gaan bezoeken. Men onder-, zocht waar hij gebleven zou kunnen zijn en toen hoorde men, dat die meneer nog dienzelfden avond in Breda een auto had gehuurd, waarmee hij de stad had verlaten met Eindhoven als bestemming. De Rotterdamsche chauffeur is teruggereden, om in zijn woonplaats zijn patroon en de politie op de hoogte te brengen van de wederwaardigheden met dien dokter, die even een patiënt had moeten wegbrengen. KIND IN WASCHKETEL KOKEND WATER. Te Steenbergen kwam h8t 7-jarig zoontje van den col porteur J. V. achteruit het vertrek binnenloopen, waar de moeder juist een waschketel met kokend water had ge vuld. De arme kleine viel achterover ln den ketel. Het bekwam over het geheele llcaam hevige brandwonden, alleen het gelaat bleef gespaard. De ontboden genees heer achtte overbrenging naar het R. K. Gasthuis nood zakelijk. Daar is het ventje spoedig aan de bekomen wonden overleden. Als nieuwe leden werden toegelaten de heeren J. S. Böttger, W. H. Tielrooij en J. B. Brammer. Uit de vergadering kwam de klacht dat op de te lefoonaansluitingen 's middags zoo lang moest wor den gewaoht. De activiteit der telefoonjuffrouw werd zeer geroemd, maar als deze er niet wa3 en de be trokken ambtenaar moest ook ander werk tegelijker tijd doen, liet de spoed zeer te wenschen over. Wenschelijk oordeelde de vergadering het, om het postkantoor ook, evenals het telefoonkantoor, open te ho.uden tot 9 uur 's avonds, of tenminste de gele genheid open te stellen om' tot dat uur te telegra- feeren. Dit zou met den directeur worden besproken. Door den voorzitter werd meegedeeld, dat er bij ons gemeentebestuur advies was gevraagd over een eventueel te stichten autodienst van Helder op Scha- gen over Anna Paulowna, Oudesluis, en Callantsoog, Groote Keeten, Koegras. Zoowel Algemeen Belang als Middenstandsvereeniging hadden gunstig gead viseerd, met welk advies de meerderheid van B. en W. zich had vereenigd. De vergadering juichte deze be slissing zeer toe en hoopte dat Ged. Staten dezen dienst zouden goedkeuren. Tevens werd het wenschelijk geoordeeld <d)at po gingen in het werk werden gesteld dat de autobus diensten vanaf Alkmaar, die te Harenkarspel, Zijde wind en Moerbeek hun eindpunt vinden., doorlie pen naar Schagen. Om dit te verkrijgen, zouden po gingen worden aangewend. Als gevolg van het bericht dat er kans bestond om het kantoor der registratie op heffen, zal het bestuur informatie» inwinnen en zoo noodig actie voeren tot behoud. Hierna sluiting. WEGEN- EN RIJWIEL-BELASTING. Ambtenaren der dir. belastingen ,invoerr. en ace. zul len, als teeken voor de bestuurders van motorrijtuigen en andere voertuigen en voor wielrijders, dat zij rij- of voertuig of bet rijwiel moeten doen stilhouden, zooveel mogelijk gebruik maken van een claque, geschilderd in de nationale kleuren, namelijk een hart van 5 c.M. mid dellijn in rood en daaromheen kringen van 2.5 c.M. breed in wit en blauw. MARKT AANVOER. Op de Schager markt werden in het 3de kwartaal van 1928 onder meer aangevoerd 92 paarden 28; 142 stieren 28; 152 gelde koeien 59; 1167 vette koelen 1046; 245 melk- en kalfkoeien 570; 510 nuchtere, kalveren 184; 3169 vette schapen 2649 5251 lammeren 791; 638 vette varkens 603; 1795 biggen 4045. D ecijfers achter den aanvoer zijn die van het 2de kwartaal 1928. Verder is het niet mogelijk, den aanvoer van een kwartaal met een voorafgaand kwartaal te vergelijken, zulk een ver gelijking is zeer onzuiver; kwartalen met groote mark ten, zooals in het voor- en najaar mag men niet met andere kwartalen op één lijn plaatsen. De 4 paardenmarkten zijn weggelaten. ttikv h:h:k n.j i krwfl, Voor de fokveekeuring waren Donderdag 112 aan giften ingekomen, te weten: 83 stierkalveren, 20 kuikal- veren en 9 hokkellngen. SLIK VENPOLDER. Tot Molenmeester van den Slikvenpolder is gekozen de heer Jb. Swaan te Bergen. HANDELDRIJVENDE EN INDUSTRIEELS MID DENSTANDS VEREENIGING. Vergaderinig op Donderdag 18 October, des avonds 8 uur, in het lokaal van den heer J. K. Boontjes. De voorzitter, de heer C'h. Schmalz, opende met een welkom de vergadering, zijn spijt uitdrukkende dat de opkomst zoo klein was. De heer M. C. Tuinman leest de notulen, die on veranderd worden goedgekeurd. Voorzitter deelt mee, dat bij ons gemeentebestuur bericht was ingekomen, dat de rijksweg vanaf Wie- ringen zijn aansluiting zou vinden aan den weg langs het Noorflhollandsch Kanaal bij 't Zand en niet bij de Stolpen, zooals verzocht was. Dit laatste kan niet met het oog op technische bezwaren. Meegedeeld werd, dat het in het leven roepen van slreeknetten voor telefoon aanstaande was. Het ta rief zou zijn voor gemeenten op 15 K.M. afstaod 10 cent, binnen 35 K.M. 35 cent en voor verdere afstan den het thans reeds bestaande tarief. Op een gedane vraag in dit opzicht werdl gezegd, dat zoowel de Kamer van Koophandel te Alkmaar als het gemeentebestuur te Schagen verschillende malen reeds gevraagd hadden aan den Provincia len Hoofdingenieur, om het maken van de nieuwe provinciale werken zoo spoedig mogelijk ter hand te nemen. Geantwoord is dat nog niet was te zeg gen wanneer in onze omgeving dit werk ter hand zou worden genomen. Besloten werd om op verschillende wijzen bij het Prov. Bestuur aan te dringen op spoed in deze. De voorzitter brengt zoowel de commissie voor de Winkelweek als de fancy-fair hartelijk dank voor haar velen en goeden arbeid. Aan de Winkelweekcommissie was f25 subsidie verleend. Wat het faillissement-Vlaming betreft, werd mee- j gedeeld, dat wat de preferente vorderingen aangaat, alleen de rijksvorderingen waren voldaan voor 100 Ook de andere preferente eischers zullon spoedig, zeker dit jaar, worden voldaan, al is het dan niet voor 100 Voor de concurrente eischers zal nog geen 1 beschikbaar zijn. Dg afwikkeling wacht op de goedkeuring van de rekening van den curator door den rechter-commissaris. Verschillende ingekomen stukken passeeren de revue, w.o. één van het gemeentebestuur, dat de gaa- prijis a.s. 1 Januari met 1 cent zou worden verlaagd. Meegedeeld werd dat de heer W. Nieman is be noemd als leeraar aan de 'Handelsavondschool, voor- loopig voor 1 jaar. De school wordt thans bezocht wat het le jaar betreft door 18 leerlingen, het 2e jaar door 10 leerlingen. Van de gemeente Callantsoog was bericht ingeko men, dat f 10.per leerling uit die gemeente de Handelsavondschool bezoekend, zal worden betaald tot een maximum van f30. Volgt rekening on verantwoording van den admi nistrateur van dén Woningbouw. Het verslag was in gunstigen toon gesteld en de resultaten over 1927 waron gunstig. Wij vernamen, dat op 1 na alle wo ningen nu voor de volle huur worden verhuurd. Er was f800 afgeschreven en een saldo van f80.20. De huur had bedragen f 5857.39. Het vernieuwingsfonds bedroeg nu f2792.50 en het reservefonds f831.13H. Do commissie belast met het nazien on. bestaande uit de heeren Van Ketel, Barneveld en Kouaeband, advisoort tot goedkeuring der rekening, waartoe de vergadering besluit. Deze heeren zullen ook volgend jaar de rekening nazien. Do rekening van de Handelsavondschool zal het volgend jaar worden nagezien door de heeren C. Rol en C. Blaauboer. De heer J. Rotgans bracht daarna een interessant verslag uit van het laatste Bonuscongres, waarvoor hij den dank van den voorzitter en het applaus der vergadering ontving. THEATER ROYAL. Na de bijzonder mooie film van de vorige week brengt de directie ook ditmaal Iets heel bijzonders, n.1. „De Zee manskroeg" of wel „De Kapitein van Singapore". Wij lezen over deze succesfilm de volgende beoordee lingen: De Avondpost schrijft: „De zeemanskroeg" van Singapore" Is een geweldige film. Prachtig Is de figuur van den mlsmaakten Joe, den eigenaar van de lugubere zeemanskroeg ln Singa pore, een in vuil wroetend onmensch, met als eenige humane trek die groote liefde voor zijn dochter, die hij met alle kracht weet te beschermen tegen de ellende van die omgeving, die hij ver .van hem laat opvoeden, opdat ze maar niet zal weten, wie en wat haar vader Is. Lon Chaney's spel is waarlijk geniaal. Onvergelijke lijk zijn ook de straattafereeltjes in Britsch-Indlë, de Boedha-tempel, de koelies met hun rickshaws. Om eens een afgezaagde term te gebruiken, 't is een prachtfilm! De Haagsche Courant uit zich als volgt: Deze film zou, wat haar inhoud aangaat, niet veel ver schillen van verscheidene andere, die sensationeele, ruwe tooneelcn uitbeelden ware het niet, dat Lon Chaney en nog een paar andere sublieme acteurs er In optraden en dit bepaalt de waarde ervan. Chaney ls grandioos ln zijn uitbeelding van de wisseling van alle daemonen, die in den kroegkapitein huizen. Ontzagwekkend, gruwelijk, wreed, meelijwekkend, teer, sentimenteel en grootsch. Zoo zagen we hem en men komt onder den indruk van zijn kunnen, meegevoerd door de spanning van scènes, die door hem leven. Van de korte inhoud alleen het volgende korte uit treksel. Singepore Joe is de houder van een zeer lugubere kroeg in de zeemanswijken van Singapore. Als compagnons heeft Joe Charlie Wlng, den Chi nees, die jarenlang in Europa vertoefd heeft en een vêrloopen Engelschman, een gewezen marine-officier, bekend onder den naam van „De Admiraal". Zoowel „De Admiraal" als Charlie Wing zijn Joe be hulpzaam bij de uitvoering van zijn lugubere praktij ken. In Mandalay woont Joe's dochter, die hij 20 jaar ge leden tijdens een storm heeft toevertrouwd aan de hoede van een Pater. De dochter is onwetend van het bestaan van Joe. Het eenige wat zij van hem weet is, dat hij leeft en haar geld stuurt. Op zekeren dag brengen Joe en „De Admiraal" een bezoek aan den winkel van Joe's dochter Bij deze ge legenheid 'is het, dat „De Admiraal" kennis maakt met haar. Later ontdekt Joe, dat „De Admiraal" verliefd op zijn dochter, zijn leven heeft verbeterd en op het punt staat met haar te trouwen. Joe weet de trouwplechtigheid te verhinderen en sleept „De Admiraal" aan boord van zijn schip, dat koers zet naar Singapore. Intusschen heeft Joe's dochter vernomen, dat het Joe ls geweest, die de trouwplechtigheid heeft weten te verhinderen en zij zoekt hem, waar zij in de veronder stelling leeft, dat hij haar beminde verborgen heeft. Zij komt in de kroeg van Joe en trekt daar onmiddellijk de aandacht van Charlie Wing. Op het moment, dat deze probeert haar te overweldigen, komt Joe binnen, en jaagt Charlie Wing van zijn dochter weg. Uit wraak besluit Wing „De Admiraal' 'te bevrijden en vertelt hem, dat het meisje, dat hij bemint momenteel In de macht van Joe ls Een gevecht ontstaat en als „De Ad miraal" het onderspit zal delven, is het Joe's dochter, die hem te hulp snelt en in haar onwetendheid haar vader met een mes doodelijk verwondt Joe sterft, nadat hij ln de gelegenheid geweest is, zijn dochter en „De Admiraal" te laten vluchten, die nu een nieuw leven tegemoet gaan en de laatste woorden van Joe zijn, op het sterfbed aan den Pater: „Ik heb haar gezien, en is ze niet mooi?... De besprekingen, die op bet ministerie van arbeid rijn gevoerd, hebben voorloopig nog geen resultaat opgeleverd, daar beide partijen aan haar standpunt vasthouden. Er bestaat gevaar voor sympathie-staking der tex- tielarbeiders in andere steden. IN AANBOUW ZIJND HUIS VAN ZES VERDIE PINGEN INGESTORT. Verscheidene arbeiders bedolven. HEVIGE BOTSINGEN IN HET ABATTOIR. Naar V.D. uit Warschau verneemt, hebben Woens dag in het abattoir te Lodz hevige botsingen plaats gehad tusschen de stakingscommissie en eenige werk willige arbeiders, waarbij, een aantal personen steek wonden opliep. Ook een dierenarts werd gewond. De politie moest ingrijpen en arresteerde eenige leden der stakingscommissie. In verscheidene restaurants, kapperszaken en schouwburgen is het werk Woensdag gedeeltelijk her vat. Bij de onderhandelingen zullen de arbeiders bij hun eisch van 20 pet. loonsverhooging blijven. To Warschau, waar op het oogenblik 2500 textiel arbeiders in staking zijn, trachten te communisten ook de algemeene staking te doen uitbrekon. De staking neemt ln omvang al, Volgens een nader bericht uit Warschau schijnt de staking in het district van Lodz in omvang af te ne men. Te Petrikau en Censtochau is het werft gedeeltelijk hervat. Ook te Lodz zijn in enkele kleine bedrijven en openbare lokalen de arbeiders weer aan het werk gegaan. De communisten verscherpen echter hun propagan da, om de staking nog te rekken. 'Het ontzettende bouw-ongeluk in de Tsjecische I hoofdstad Praag is nog nauwelijks achter den rug of I daar bereikt ons het bericht uit Parijs, dat Donderdag- middag te Vincennes een in aanbouw zijnd huis is ingestort. Zestien arbeiders werden onder de puin- hoop en bedolven. De brandweer is bezig met het red dingswerk. Volgens een nader 33. T. A. bericht zijn er twee lijken en vier gewonden onder de puinhoopen van daan gehaald en lagen er nog een twintal arbeiders onder de puinhoopen. Reeds drie lijken gevonden. Nadere berichten van het N.T.A. melden, dat het ingestorte huis reeds tot de zesde verdieping was op getrokken toen het plotseling met donderend geraas ineenstortte. De straat en de omliggende terreinen werden met steenklompen bezaaid. Alleen de bene» denverdieping staat nog overeind. De reddingsmanschappen konden zich met een on- aer de puinhoopen liggenden arbeider in verbinding stellen, die mededeelde, dat naast hem drie bewu9te- •looze kameraden lagen. Het gelukte aan de brand weer hem door een slang eenige rum- toe te dienen. Bij het afzenden van dit bericht waren reeds drie lijken gevonden, allen van Italianen. De meeste aan het huis werkzame arbeiders waren Italianen. Men geloofde toen dit bericht afgezonden werd, dat er nog vijftien af zestien arbeiders onder de puinhoopen la gen. Twee slotemakers konden zich redden door uit de vensters te springen. Eén arbeider kon met lichte verwondingen vluchten. De architect, die in de gelijkstraatsche verdieping reeds een woning voor zichzelf had doen gereed ma ken, bevond zich, op het oogenblik van het ongeluk niet zooals eerst werd geloofd, in het huis, zijn vrouw echter wel, doch het gelukte haar zich te redden. De architect bevindt zich op de plaats des onheils, maar kan nog niet opgeven hoeveel arbeiders hij in dienst had. De oorzaak van het ongeluk is nog onbekend. Verhaal van een ooggetuige, De opruimingswerkzaamheden waren 's avonds zoover gevorderd, dat men een deel van het gebouw kon vrij maken, waaronder zich nog vijf arbeiders bevinden. iSlec'hts van een der drie om het leven gekomen ar beiders is tot dusver de identiteit vastgesteld. Een bouwarbeider, die tegen vier uur 's middags op de straat voor het gebouw getuige van de instor ting was, zag de muren van het huis wankelen en naar de tuinzijde instorten. Tegelijkertijd ontwikkel den zich dikke rookwolken. Hij verklaarde, dat er; •zich een maand geleden scheuren in het huis ha<" den vertoond, maar men had de vereischte verbeterin gen aangebracht. (Zie verder Eerste Blad.) IS ;De Bi p eek af- t(j« kfei EEN BURGEMEESTER ACHTER DE SLOTEN. Maurice E. Connolly, burgemeester van het New Yorksche stadsdeel Queen's borough, en zijn stads ingenieur Frederick Seely, zijn door de jury-recht bank schuldig 'bevonden aan bedrog jegens de ge meente in verband met rioolpijp-leveranties, waaruit zij profijt trokken. Connolly werd tot de zwaarste straf veroordeeld, n.1. een jaar gevangenisstraf en 500 dollar boete; het vonnis tegen Seely werd nog opge schort. Connolly en Seely hebben, naar aanleiding van een aanbesteding van rioolpijpen en het leggen daarvan, in totaal een leverantie en werk van 30 inillioen dol lar, met den gegadigde Phillips afgesproken, dat elke andere soort pijpen dan het speciaal door hem vervaardigde type zouden afkeuren, terwijl de prijs zijner pijpen aldus werd gesteld, dat er, behalve een winst van een inillioen dollar voor den 'leverancier, nog groote bedragen voor zijn medeplichtigen op kon den overschieten. "VLIEGER OVERVALLEN DOOR EEN DUIZELING. Een „invlieger" van de Engelsche luchtmacht wiens naam om dienstredenen verzwegen wordt, deed een proeftocht met een geheel metalen Bristol Bulldog- vechtvliegtuig toen hij midden in de lucht duizelig werd en het bewustzijn verloor. Het toestel begon naar de aarde te duiken, met een snelheid die gestadig toenam. Nadat hij 5000 M. gedaald was, kwam de vlieger bij en herkreeg de macht over zijn toestel. Hij herinnerde zich niets van hetgeen er tijdens zijn val gebeurd was, maar toen hij zich weer normaal voelde vloog hij verder en pas na eenigen tijd streek hij neer. Zijn automatisch reglstreerende hoogtemeter gaf duidelijk aan welk een gevaarlijk avontuur hij doorstaan had. In een plotseling dalende lijn was de val tot een diepte van K.M. door de pen opgeteekend. DE BEVOLKING VAN PARIJS. De bevolking van Parijs bedroeg op 1 Juni j.1. 2.71.000 zielen, waarbij voor de voorsteden 1.373.000 zielen komt Meer dan 10 procent in de voorsteden en bijna 10 pro cent in de stad waren vreemdelingen. De stedelijke be volking neemt langzaam af ten gunste van de voor steden, maar niet in de mate als te Londen, Berlijn, en Weenen geconstateerd is. ZUINIGHEID MET VLIJT— Workloozon ln Canada. Twee werklooze mijnwerkers, die begin Augustus in Canada aankwamen om bij het binnenhalen van den oogst te helpen, hebben aan de commissie, die hen uit zond doen weten, dat zij in 9 weken ieder 225 dollar opgespaard hadden. Zij hebben die 450 dollar gevoegd en van den boer, bij wlen ze werkten een stuk land' van 160 acres gekocht, dat zij nu zelf gingen be werken, ofschoon zij bij hun overkomst niet van lan - bouw afwisten, De boer zal hen door den eersten win ter heen helpen en eens per week krijgen ze van den plaatselijke» achoolmeester die zelf ook boert idei ri bt te mo< mm ten Wc in zi rd, Iden. BRj vs Kiek, ploffii ee ar, van to, mei Ite ERO Jen font d a a\ sc boi •ggi ver ttreer ui;. feu kW (Iseo Kat! «Ie, Ul «nsr laps t Vm, Pr en tian oude,

Schager Courant | 1928 | | pagina 14