Tutti Frutti. Vijfde Blad. Uit onze Omgeving. KOEGRAS. HOOGWOUD. DEN HELDER. WIERINGERWAARD. HARENKARSPEL. LANGENDIJK. WINKEL. WIERINGEN. ZIJPE. SINT PANCRAS. NIEUWE NIEDORP. m\ r rdi i aai >ver uii it B. 3 te wegwe eg. De Jan» weer trheen, Hing .ar no Zaterdag 20 October 1928 71ste Jaargang. No. 8343. JULIANADORP. Donderdagavond vergaderde de Afdeeling Den Hel der van de Vereeniging tot Bevordering van den Bijenteelt in Nederland., ten huize van den heer D. van Scheijen, aan de Kortevliet te Koegras. Deze ver andering van vergaderplaats kwam, omdat alle lo- kalen van de Chr. school, de gewone vergaderplaats, bezet waren voor de Fancy-fair die aldaar gehouden werd. Niettegenstaande het zeer ongunstige weer, waren toch nog een 8-t.al leden present. De voorzitter, de heer T. Speur, opende de bijeen komst, heette de aanwezigen welkom, deelde vervol gens nog eens mede dat in een vorige vergadering be sloten was om een practisehen cursus te houden, dat er minstens 12 deelnemers moeten zijn, daar anders de cursus niet gehouden wordt. Met het hoofdbestuur was nader over een en ander gecorrespondeerd en had de afdeeling de keuze té doen uit een drietal cursusleiders en wel de heeren J. de Meza te Sant poort, R. ten Brugge te Heiloo en J. M. Hunde te Amsterdam. Inmiddels was reeds gecorrespondeerd met den heer R. ten Brugge te Heiloo, daar deze heer de min ste reiskosten behoefde te maken en ook des avonds weer thuis kan komen. De heer Ten Brugge had de leiding voor dezen cursus aangenomen, het toezicht daarop berust bij den Rijksbijenteelt consulent, den heer L. van Giersbergen te Wageningen. De meerdere reiskosten van f 1.50 per avond (komen t«n laste van de betrokken afdeeling. Het lesgeld vóór den geheelen cursus, bestaande uit 4 theoretische- en 2 practisohe lessen, bedraagt slechts f 1.25 per cursist. Staande de vergadering werden 16 deelnemers ge noteerd, zoodat het houden van den cursus wel ver zekerd is. Verder moest bepaald worden op welken avond het het geschikst zou zijn om bijeen te komen, daar ook de leider wel meerdere werkzaamheden zal hebben. Voorgesteld zal worden de Woensdagavond. De reis voor den heer Ten Brugge zal het best geregeld wor den als hij per trein reist. Een lid stelt zich beschik- baar om genoemden heer van en naar den trein te brengen met zijn auto. De verdere regeling van> een en ander wordt aan het bestuur overgelaten. De voorzitter herinnert er vervolgens aan of alle leden hun flacon honing voor de bazar in de school hebben afgedragen. (Daaraan was voldaan, de ver schillende flacons gaven een goeden indruk, hoe en wat eiken imker produceert. Corr.) Daar niemand het woord verlangde bij de rond vraag, bracht de voorzitter dank aan de aanwezigen voor de aangename besprekingen, waarna sluiting volgde. Naar ons werd medegedeeld, is de boerderij, genaamd „Zongvlled" van den heer J. Hoogerwerf, aan de Dog gersvaart te Koegras, door onderhandschen verkoop overgegaan aan den heer P. van Duin t© Breezand. Door den heer S. J. van der Haag te Koegras, gemeente Callantsoog, is van den heer H. Veul alhier een perceeltje bouwterrein gekocht, waarop door den aannemer J. de G raaf alhier, een .burgerwoonhuis zal worden gebouwd, voor rekening van eerstgenoemde. i Nu door Ged. Staten van Noord-Holland aan den heer J. van Scheijen te Groote Keeten, concessie is verleend voor een dagelijkschen autobusdienst van 't Zand via Callantsoog en Julianadorp naar Den Helder, tweemaal per dag heen en terug, wordt Julianadorp ook weer wat uit zijn isolement verlost, daar er den la&tttffiK gwn wtócele v^rWfidlng v«rs dien «art meer was. Door Ds. E. B. Damsté, is alhier In de Ned. Herv. Kerk een dames-zangkoor opgericht, aanvankelijk met reeds 17 leden. Meerderen zullen echter steeds welkom zijn. De afbraak van de schoolbanken, kachels, boeken enz., aanwezig in de voormalige openbare lagère school in de Weere, heeft opgebracht een bedrag van f 79.90. Op Woensdag 17 dezer vergaderde het departement Hoogwoud der Maatsohappij tot Nut van 't Algemeen, in het lokaal van den heer O. Schermer. De voorzitter, de heer H. de Boer, opent de vergade ring, waarna de secretaris, de heer I. Hoekstra, de no- tplen leest, welke worden goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken bevindt zich een schrij ven van het Hoofdbestuur, waarbij aan het Departe ment weder voor het aanstaande seizoen een spreker wordt toegezegd. De vergadering besluit den heer J. H. Giesen te Oost-Graftdijk uit te noodigen een spreek beurt te vervullen in het laatst van Januari. Naar aanleiding van een poging van den secretaris, om subsidie te verkrijgen, ten behoeve van uitbreiding der Nutsblbliotheek, wordt besloten eens inlichtingen In te winnen omtrent de Reizende blibliotheek te Broek in Waterland. Verkiezingen: a.: voor commissaris van de spaar bank, wegens bedanken van den heer H. van Ree. Voordracht: 1. P. Helder, 2. P. Vos, 3. D. Koorn. De heer P. Helder wordt met algemeene stemmen gekozen. b. voor Idem aftr. de heer S. Glas. Voordracht: 1. S. Glas, 2. L. Glas, 3. K. Slagtar. Gekozen werd de heer S. Glas. c. voor lid van de commissie van toezicht op de Spaarbank, aftr. de heer H. de Boer. Voordracht: 1. H. de Boer, 2. Jb. Kuiper, 3. O. Schermer. Gekozen werd de heer H. de Boer. Hierop kreeg de penningmeester het woord. De re kening wees aan een ontvangst van f 83.75 en een uit gaaf van f 81.73%, alzoo een batig saldo van f 2.01%. Ten slotte wordt besloten de volgende vergadering te houden op 28 November a.s. en deze met eigen krachten te vull.en Hierna sluit de voorzitter met dank de vergadering. I Voor den cursus voor schoolvrije Jeugd aan de Langereis hebben zich 9 leerlingen aangemeld, zoodat deze thans kan doorgaan. Opening nieuwe winkel. -Gelijk reeds in de advertentiekolommen in ons blad bekend werd gemaakt, opende j.1. Zaterdag de heer J. Dunselman Jr. in het pand Keizerstraat 1820 een winkel in manufacturen enz. Het fraaie, modern-in gerichte geheel nieuw opgetrokken gebouw is ont worpen door den architect Chr. Dekker van Schagen. Op de benedenverdieping is de afdeeling manufac turen dames- en heeren-mode-artikelen, terwijl op de bovenverdieping ondergebracht zijn de tapijten, li noleum®, ledikanten, matrassen, enz. Een en ander in groote en uitgebreide sorteering. De winkel, recht tegenover het ook geheel nieuw opgetrokken pand van den heer Beemsterboer, vormt een besliste aanwinst voor de Keizerstraat, en gezien de stand, zal het aan koopers wel niet ontbreken. Ondanks het ongunstige weer waren j.1. Donderdag avond jiog tamelijk veel belangstellenden opgekomen om bij den hoer van der Woude den bekenden biljartspeler Koehof van den Haag te zien spelen. We hebben geno ten van zijn mooie spel en tevens hebben we ook nog van hem kunnen loeren. Met den heer Groneman werd een partij gespeeld 500100. In 12 beurten w,o. 5 poe dels had de heer Koehof de 500 gemaakt. De hoogste serie was 218. De heer Groneman had toen 74 carom- boJes. Later werd nog een partij gespeeld 5025 van band met den heer A. Rot, waarbij deze overwinnaar werd. Vanwege het Dep. Wieringerwaard van de Mij. tot Nut van het Algemeen zal den 6en Nov. a.s. de heer A. Alt van Bolsward alhier optreden met „De Huge noten" opera van MetJeTbeer. Nadere bijzonderheden hieromtrent volgen per advertentie. Het vervolgonderwijs zal ook hier weer gehouden wor den, en wel met 14 leerlingen. De melkprijzen alhier zijn verhoogd van 13 tot 14 et, per liter Vrijdagmiddag geraakte een drlewielde kar bespannen met één paard, eigendom van den heer J. K. aan de Kleine Buurt bij het passeeren van een auto te water, doordat het paard zich bang maakte van den auto. De wegen zijn aldaar zeer smal. De leuning van een aldaar staande post werd geheel verbogen. Overigens liep het ongeval goed af. DIRKSHORN. Onder verwijzing naar de desbetreffende advertentie in dit blad, maken -wij de muziekliefhebbers in de omgeving er op attent, dat de beer Jan Zwart, de be kende orgelist te Amsterdam alhier Donderdag a.s. wederom een orgelconcert zal geven. Gezien het mooie programma, zijn we er van over tuigd, dat ons weder een genotvolle avond wacht. waren wij echter nog geen enkel teeken rm leren. In het berichtje in ons blad van Donderdag 18 Oct. jl betreffende de aflasting der komst van de Wie- ringer Bioscoop, gelieve men inplaats van „de Prins Maurits", de ,,Roode Eenhoorn" te lezen. Op initiatief van enkele ingezetenen, is alhier een Burgersociteit opgericht, welke hare bijeenkofhsten zal houden in de Roode Eenhoorn van den heer Groot. - OUDKARSPEL. De heer C. J. de Wijn, hoofd der O. L, schooi alhier, is met ingang van 1 Januari als zoodanig be noemd aan een der openbare lagere scholen te Am sterdam. Donderdag brachten ongeveer 20 leden der muziek- vereeniging Harmonie een bezoek aan onzen vroege- ren plaatsgenoot, den heer W. Bruul en familie te Heiloo. Ter gelegenheid van- zijn 25-jarig huwelijks feest, brachten zij hem een serenade. De heer Bruul was voor de vereeniging geen onbekende, daar hij er vroeger lid van was en jaren lang verschillende be stuursfuncties bekleedde. - Gezien den slechten toestand waarin onze hoofd wegen zich bevinden, is ter hoogte van den Hofweg, juist in den bocht van den Gemeen elandsweg, een proef genomen met een klein gedeelte van den weg te beleggen met een samenstelling van teer en fijne bazalt met zand. Ons inziens zal dit een groote verbe tering zijn voor het behoud der wegen. Wij mogen 'hopen dat de proef slaagt en dat spoedig de geheele weg zoo'n behandeling ondergaat. Ongeveer 100 arbeiders, woonachtig op Wierin- gen, gingen dagelijks per boot naar de Oude Zeug en vonden daar hun werk. -Met ingang van 16 October j.1. zijn zij allen ontslagen. Verschillende vinden nog wat werk bij de boeren, dit zijn er echter maar wei nigen, zoodat de werkloosheid alweer vroeg begint. De voordracht voor de benoeming van Vader en Moeder in het Tehuis voor Ouden van Dagen en Hulp behoevenden alhier, luidt als volgt: 1. K. Troost en echtgenoote te Texel. 2. Tj. van der Veen en echtgenoote te Wemel- dinge. ïn de afgeloopen week is het aantal gevallen van mond- en klauwzeer in deze gemeente met 1 ver meerderd. 'T ZAND. Naar wij vernemen, zal ook aan de R.K. school al hier vervolgonderwijs worden gegeven. In openbare veiling is hier land verkocht, waar van sommige perceelen tot f7500 per H.A. opbrach ten. Alhier worden weer enkele nieuwe warenhuizen en kassen bijgebouwd. Dit aantal is den laatsten tijd aanmerkelijk uitgebreid. Naar we vernemen is de Arbeiderstooneelvereeni- ging „Kunst na Arbeid" alhier voor het komende sei zoen met hare repetities reeds begonnen. In studie is genomen het dramatisch spel ,,Op Hoop van Ze gen". De opvoering «al denkelijk plaats vinden op 18 Nov. a.s. Van onze plaatselijke tooneelvereeniging Cicero ont- Tot kerkvoogd der Ned-. Herv. Kerk alhier, la her kozen de heser T. Beumkea, Vrijdagavond vergaderde de Afd. van den Bond voor Staatspensioen ten huize van den heer R. Laan. De opkomst was als gewoonlijk in verhouding tot het ledental niet groot. De voorzitter opent de vergadering en spreekt er zijn teleurstelling over uit, dat er niet meer leden aanwezig zijn. De nptulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Ingekomen stukken. Ingekomen is een schrijven van den heer D. Pool te Oudesluis, dat hij in 1928 niet zal optreden en derhalve niet kan voldoen aan een verzoek om aan een propaganda-avond deel te nemen. Van de Federatie Hollands Noorden is een convo- caaie ingekomen voor een op 28 October a.s. te Scha gen te houden federatievergadering. De afd. Schagen roept de andere afdeelingen op om daar te komen en te spreken over de laatst ge houden meeting te Alkmaar. De voorzitter brengt verslag uit van de te Gronin gen gehouden algemeene vergadering. De te voeren propaganda voor de aanstaande verkiezingen wer den daar druk besproken en door vooraanstaande sprekers uiteengezet. Van de sprekers nam Mr. Oud een groot deel van den namiddag in beslag en werk te belemmerend op de vergadering, daar velen moesten vertrekken en niet de afwerking van de agenda konden afwachten. Dit verslag wordt dank baar aanvaard. Voor den propaganda-avond was door het bestuur gevraagd D. Pool, doch die komt niét. Ook werd nog W. van de Capelle genoemd. Om een meer propa gandistisch karakter te geven aan zoo'n avond, moet het een anderen kant uit en het bestuur krijgt mach tiging zich in verbinding te stellen met een spre ker, zoq mogelijk Ds, Baar van Alkmaar en vo-orts de Rederijkerskamer van Veenhuizen. Het bestuur zal in ovèrieg daarmede de avond bepalen. Bestuursverkiezing. Periodieke aftreding van de heeren P. Hoogland en S. de Reus (herkiesbaar). Herbenoemd wordt de heer P. Hoogland en in de plaats van den heer S. de Reus wordt gekozen de heer M. Lont, die verklaart de benoeming aan te ne men. De voorzitter beveelt de belangen der afdee ling bij hem aan. Bespreking landdagen. In de te houden federatievergadering op 28 October zal ook worden besproken de actie voor de te hou den verkiezing en het houden van landdagen heeft de voorkeur. Wel is de vorige landdag geen succes geweest, doch het is mogelijk dat het nu beter zal zijn. Me dewerking van plaatselijke vei'eenigingen, als mu ziek, en zang, is zeer gewenscht en de finantieele strop werd den vorigen keer vooral veroorzaakt door de kosten van buitenvereenigingen. De vergadering gevoelt wel iets voor een landdag, doch zal zich daarover eerst verstaan met de plaat selijke afdeelingen. Voorts zal de beschikkingi der federatie worden afgewacht. De heer Mantel acht b.v. Kolhorn ook een ge schikte plaatsen daaraan zou de afd. Winkel ook kunnen medewerken. De heer ^Hollenberg merkt op, dat er veel te wei nig voeling is. Als er in den omtrek iets te doen was, moesten we er eenparig naar toe gaan, doch men blijft thuis en komt z&lfa niet op eigen vergadering. Tot afgevaardigde naar de federatievergadering wordt aangewezen" de heer P. Hoogland en tot plaatsvervanger de heer H. Hollenberg. laar. Ea e duid» t diensi e gordi} 1 touw rig! Bui k hout! had nou e konijo- hot teg« Hing wart va» had jas va» ou stond t theater- riep dn) DE VERRADERLIJKE KOFFER. Anita was de dochter van een rijken industrieel te Lodz in Polen met al de kenteekenen der vrouwelijke schoonheid toegerust. Rijk en daarbij bovendien nog Intelligent, danste zij met benij denswaardige gratie en ongedwongenheid door het leven, door haar ouders op alle mogelijke wijzen verwend en vertroeteld. In den winter trok men naar het Zuiden, maakte onder de hand een uitstapje naar St. Mortiz om de inter nationale sky-wedstrijden bij te wonen, terwijl men den zomer aan zee doorbracht, waar zij elke sport tot de hare maakte. Dit jaar genoten Anita en haar vader den zomer in Zoppot. De schoone Poolache stond al heel spoedig in het middelpunt van het gezel schapsleven in deze badplaats, terwijl de jonge lieden haar om het hardst trachtten te veroveren. Edoch, Anita bleef koel tegen ledereen en liet zich het hoofd geen oogenblik op hol brengen. Totdat op zekeren dag Amor's pijltje toch doel scheen te hebben getroffen. Een jonge graaf Wittgenstein uit Berlijn bleek de gelukkige. De graaf werd Anita's bruidegom, en de vader, die alle wenschen van zijn dochter vervulde, had ook ditmaal geen bezwaar, en gaf het ja-woord. Moei lijker scheen het echter de toestemming van dè ouders des bruidegoms voor deze „messaliance" te verkrijgen. Maar Anita bezat zooveel charme en gratie, dat zij meende, den strijd tegen dit bezwaar te kunnen aanbinden. Voor dat doel nam zij zich voor naar Berlijn te reizen om den te genstand van het aristocratische ouderpaar te overwinnen. Natuurlijk mochten bruid en bruidegom niet in. eikaars gezelschap reizen. Dies ging Anita voor een gedeelte over zee, terwijl de graaf direct den trein naar Berlijn pakte, om zoodoende sneller in Berlijn te zijn, teneinde het pad voor'zijn bruid wat te effenen. Kort 'voor het afscheid gaf graaf Wittgenstein zijn bruid nog een geschenk: een jachtlederen, met het grafelijke kroontje gesier- den handkoffer. Anita trok de grens over. Pas en bagage waren in orde; men behoefde de douane dus niet te vreezen. Alles ging dan ook als van een leien dakje. Totdat de beurt aan den handkoffer kwam, die blijkbaar den grensambtenaren toch wel een beetje verdacht toescheen. Hij werd gron dig onderzocht met het resultaat, dat men op den bodem een ingebouwd geheim vakje vond, waaruit een belangrijke hoeveelheid morphlne en cocaïne te voorschijn kwam, dat, indien alles goed gegaan was, op deze wijze heel gemakkelijk Dultschland binnen gesmokkeld zou zijn. Anita huilde tranen met tulten, bezwoer haar onschuld en smeekte om vrijlating. Maar niets hielp; zij werd vastgehouden en moest den nacht in een vreeselijk duistere en schrikwekkende ge vangeniscel doorbrengen. Maar reeds den volgen den dag was de snel gewaarschuwde en hevig ge schrokken vader ter plaatse, om zijn dochter te bevrijden. Anita heeft een duren eed gezworen, nooit meer iets met monocle's, graven en kroon tjes te maken te willen hebben. En graaf Witt genstein houdt zich natuurlijk verscholen. Anita was het slachtoffer geworden van een geraffl- neerden, langgezochten, en zeer gevaarlijken op- lichter. o VRIENSCHAP. Een beroemd satiricus mocht Egon Friedel eigenlijk heel goed lijden. Toen deze ech ter een artikel tegen hem in een Weensch tijd schrift liet verschijnen, schrapte hij hem van de lijst van personen die hij ontzag. Op een avond verscheen Friedel in het Wiener Café Zentral en nam als gewoonlijk aan de stamtafel plaats, waaraan ook de beroemde sa tiricus zat. „U hebt zeker niet gelezen, wat ik over U heb geschreven?" vroeg deze streng. „Toch wel", antwoordde Friedel gelaten. „En waagt U het dan nog, aan mijn tafel te gaan zitten?" Maar toen kon Friedel zich niet meer Inhou den: „Hoor eens, dat gaat te ver", barstte hij los. Eerst iemands eer krenken en dan nog de vriendschap opzeggen?" DE BEGENADIGING. In Letland heeft men een moordenaar, Kirschtein gevangen genomen en tot den dood veroordeeld. Kirschtein echter in zijn cel en in zijn doodsangst heeft tot den president van de republiek een verzoek om gratie gericht Bovendien heette het, dat hij berouwvol iederen dag tot den lieven god bad en smeekte, dat er een wonder zou gebeuren. En ziedaar, het won der is geschied. Den armen kerel Is het touw der redding toegeworpen, en wel van een kant waarvan hij het nooit verwacht zou hebben en die zijn kansen op begenadeging aanmerkelijk doet stijgen. In dokterskringen heeft men namelijk besloten het verzoek om gratie van Kirschtein te steunen, onder voorwaarde echter, dat Kischtein, wanneer hem het leven wordt geschonken, van zijn kant zijn lichaam tot wetenschappelijke onderzoekingen ter beschikking stelt. Men kan Kischtein slechts helpen wenschen. dat zich onder zijn vriendelijke verlossers geen chirurgen bevinden, die aanhangers zijn van de vivisectie (opereeren op levende dieren voor we tenschappelijke onderzoekingen en proeven). Zoo af en toe een kleine injectie of, om actueel te blijven, eens een klein dengue-fiebertje zal hij ovexvigens misschien wel graag op den koop toenemen. DE CRITICI SCHAAKMAT. Hoe grijpt niet de ac teur, de actrice, de schrijver, de kunstenaar naar het blad, waarin de kunst-orlticl in hoogverheven taal of met striemende woorden hun werk goed- dan wel afkeuren. Hoe blij zijn ze niet ftiet een „goede pers" ,wat zouden ze den man niet weet wat kunnen doen, die in enkele zinsneden hun werk „naar beneden haalt", zoodat er geen flart meer van heelblijft. Doch de heeren critici zullen straks voorzichtig moeten zijn. De Turksche dich ter, Kiazim Bey, heeft namelijk te Stamboel zijn hersens laten onderzoeken. De doctoren waren 't er allen gloeiend over eens met een bijzonder stel hersens te doen te hebben. En wat deed Kiazim Bey? Hij zond aan alle critici, die minder loffelijk zijn werken hadden beoordeeld, een afdruk der Rönt genfoto's plus de opmerkingen als „bewijs" dat de heeren boekbeoordeelaars verkeerd geoordeeld hadden. HET GAAT BERG-AF. Waar moeten we belanden, wanneer de een voor den ander baard en snor als onaanvechtbaar bewijs van mannelijk schoon en fierheid laat afknippen? Voor korten tijd te- rug kwam de leider van een Amerikaansche vei- j ligheidsscheerapparatenfabriek (dat is nu net zoo'n woor dals hottentottententententoonstelling van 'n I wereldreis weer in New-York terug en verkon- dlgde daar, dat volgens zijn waarnemingen in alle landen sedert het einde van den oorlog het aan- j tal baarden over de gansche wereld met twintig I procent was afgenomen. Hoe hij dat zoo precies heeft uitgerekend, vertelde hij er niet bij. Maar de reclame was de hoofdzaak, dat begrijpt U wel, nu natuurlijk alle couranten hem bij name noemden en het merk van zijn fabricaat onverkort weer gaven. De ontwikkeling schrijdt met reuzenschre den voorwaarts» vertelde hij er tevens bij. Zelfs in Rusland laten zich langzamerhand alle mannen de baard afknippen (waarbij hij opnieuw zijn vei- ligheidsapparaat in aanbevelende herinnering bracht), en in Zuid-Afrika, ja, dat konden zelfs de kaffers niet langer ontkomen aan de bescha vende Invloeden, en Inplaats dat ze zich nog lan ger behielpen met glasscherven en mosselschalen, probeerden ze het nu eens met inzeepen en zijn scherpe mesjes, waarover de kaffer-dames buiten gewoon verrukt schenen. Waar moeten we nu echter belanden? Het gaat beslist berg-af met de mannenwereld. En aan dit onheil hebben alleen de veiligheidsscheerapparatenfabrikanten schuld. JACKEY COOGAN EN DE SPORT. Jackey Coogan bevindt zich op het oogenblik met zijn familie in Parijs. Een medewerker van 1'Auto heeft hem op gezocht. Hij vertelt van zijn onderhoud met den thans 13-jarigen filmheld, dat hij dol is op sport. Jackey's vader deelde mede, dat zijn zoon vooral veel golf speelt. Bovendien is hij een verdienste lijk lawn-tennisspeler. Toen hij 10 jaar was heeft niemand minder dan Tilden hem les gegeven en nog kort geleden heeft hij in een liefdadigheids wedstrijd met Tilden een dubbeltal gevormd. Voorts ls Jaokey een geoefend zwemmer. Op zijn school ,de Urban Military School te Los Angeles, heeft hij een eersten prijs met zwemmen gewon nen. Hij is voorts een bedreven schutter op ver schillende wapens, doch hij heeft bovenal lief hebberij in de paardensport. Op de hoeve van zijn ouders heeft hij de beschikking over drie paarden. Van zijn bedrevenheid als rijder heeft hij reeds in een film getuige afgelegd. In de toekomst zal zijn rijkunst hem voor de film nog wel van pas ko men. Hij zou graag nog willen wielrijden, boksen, automobielrijden en vliegen, doch in verband met de daaraan verbonden gevaren, hebben zijn ouders hem dat verboden. CONCURRENTIE TUSSCHEN SPEELBANKEN. Tusschen de speelbank van Monte Carlo en het Casino te San Remo is sedert korten tijd een stille, maar uiterst felle concurrentiestrijd gaande. De Italiaansche onderneming heeft, om meer bezoek te trekken ten nadeele van haar ander gok-zuster het maximum bedrag der Inzetten aanmerkelijk verhoogd en het minimum verlaagd, zoodat elke gokker er zijn gading kan vinden. Het gevolg van dezen maatregel Is geweest, dat tal van spelers zich het stof van de Fransche Riviera van de voeten hebben geschud en naar de Italiaansche zijn getogen om daar hun geld op het groene la ken te wagen. San Remo biedt hun bovendien de attractie, dat het Casino dag en nacht openblijft. Continu-bedrijf! In Monte Carlo sluit de openbare speelzaal om middernacht. Het bestuur van het „Zeebad Monaco", achter welk pseudoniem zich de speelbank van Monte Carlo verschuilt, heeft nu een vergadering van den raad van beheer bijeengeroepen om tegen maatregelen te nemen. Het kan een Interessant duel worden.

Schager Courant | 1928 | | pagina 17