Predikbeurten. DE INSTORTING TE VINCENNES. Gemengd Nieuws. Granaat in Zuid-Slarië ontploft De algemeene staking in Polen geëindigd. Treinontsporing in Tunis. De anti-semietische relletjes te Boedapest Na den Zeppelin-tocht. De Ook Londen vreest voor instortingen. Het proces-Hussman te Essen. De „Graf Zeppelin" naar de Noordpool. 0 :ea- i!Z De Voorzitter doet enkele meded telingen ten opricht# rui 6# tocht met 4e ouden van dagen. Hij begint met zijn dank uit te «preken aan hen, die geldelijke bijdragen hebben verleend en eveneene aan hen, die auto'» be schikbaar stelden. Het bestuur is zeer tevreden met het suocee, waar zij niets dan tevredenheidsbetuigingen heeft gehoord. Door de Ingezetenen werd bljeengehaald f 293.60, de tocht heeft gekost f 234.10, overgebleven f 69.34. Het bestuur heeft besloten het overgebleven bedrag te re serveeren voor een eventueel volgende tocht Moch het daartoe komen, dan zal het zeker vroeger moeten plaats hebben. Rondvraag. De heer Boll vraagt wanneer de propagandaavond zal plaats hebben. De Voorzitter deelt mede, dat dit afhangt van spreker en kamer. Na eenlge bespreking komt men tot de mee ning ,dat de Zondagavond het meest geschikt is, om volk te krijgen, en zoo mogelijk bal na. De heer Hoogland wenscht een poging te doen om meer leden te krijgen, door bij advertentie bekend te maken dat er een bezoek te verwachten is, om lid te worden. Uitvoerig wordt dit plan besproken en goedgevonden, doch het bezoeken en aanwerven van leden wordt ge acht te behooren tot de taak van het bestuur. De heer Leijen vraagt wanneer het nieuwe bestuurs lid in functie treedt. De Voorzitter zegt van dadelijk. Voorts worden verschillende klachten geuit over het niet regelmatig ontvangen van het maandblaadje. Het bestuur zal trachten zoo goed mogelijk op te ge ven aan wien een courant moet worden gezonden en voorts de mutatle's op te geven. Niet alle klachten kan het bestuur voor zijn rekening nemen; er zijn ook gebreken bij van de redactie. Niets meer te behandelen zijnde, volgt sluiting. ZONDAG 21 OCTOBEB 192A NED. HERV. GEMEENTE te: Heerhugow&ard, geen dienst. WOENSDAG 24 OCTOBER 1928. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, nam. half 8, de heer Akae, v. Beverwijk. REEDS VERSCHEIDENE LIJKEN GEBORGEN. Groote opschudding te Parijs. In vervolg op het bericht in het vierde blad omtrent de bouw-catastrophe in Frankrijk wordt nog het vol gende gemeld: Het bericht van do cafcestrophe te Vlncennes, dat zlóh Donderdagavond als een loopend vuur door Parijs ver spreidde, heeft overal groote opschudding veroorzaakt. Het opruimingswerk van de pulnhoopen werd onmid dellijk door de brandweer, militairen en politie aange vangen. Spoedig waren vijf dooden en vier gewonden ge borgen. De gewonden hadden meest zware beenbreuken en schedelverwondingen ,zoodat verwacht moet worden, dat vele gewonden niet in het leven zullen blijven. Van de dooden konden drie geindentificeerd worden. Daar de Instorting van het gebouw in enkele oogenbldkken plaats had, gelukte het slechts aan enkele der dertig arbeiders, die er werkzaam waren, aan de catestrophe te ontsnap pen. Onder de puinhoopen zijn voornamelijk de arbeiders, die op de tweede verdieping werkzaam waren, terecht gekomen, terwijl de meeste arbeiders, die op de derde verdieping werkten, op straat geslingerd werden. De meeste slachtoffers zijn Italianen. Twee arbeiders, die op de zesde verdieping werkten, zijn aan den dood ont snapt doordat zij op straat geslingerd werden en wonder boven wonder slechts lichte verwondingen kregen. Een bewoner van een tegenover de plaats des onheila gelegen perceel verklaarde, dat hij bemerkte, dat het huis in het midden begon in te storten. Een seconde slingerde het gebouw om daarna als een trekbarmonica onder een geweldig gekraak en een vreeselijke stofwolk geheel in te storten Het gebouw behoorde aan een Italiaanschen bouwer Provini, die het met de steun van een hypotheekbank volgens de aanwijzingen van een vriend en zonder medewerking van deskundigen liet bouwen. Een architect van de hypotheekbank bezich tigde nu en dan het bouwwerk. De bouwer had reeds zijn Intrek in de benedenverdieping van het gebouw ge nomen. Daar hem de meeste schuld treft, zal een justi- tloneele vervolging tegen hem worden ingesteld. Hij werd naar het politiebureau gebracht. Onderweg trachtte hij zelfmoord te plegen. Provini zegt, dat de hevige regens van de laatste da gen de oorzaak van de catestrophe zijn, waardoor groo te hoeveelheden water in het bouwwerk zijn gedrongen. Hierdoor zijn scheuren ontstaan, dis waarschijnlijk te snel zijn hersteld. Ook de onderbouw van het huis schijnt niet vakkundig te zijn gemaakt Het opruimingswerk had plaats onder leiding van den prefect van politie van Parijs en in tegenwoordigheid van den minister van binnenlandsche zaken, Sarraut Talrijke schijnwerpers en fakkels dienden als verlichting. Het opruimingswerk ging met groote gevaren gepaard Men vreesde nieuwe instortingen en moest zeer voor zichtig te werk gaan. Nu en dan werd het opruimings werk gestaakt om te hooren van waar onder de pin- hoopen hulpgeroep kwam. Nadere bijzonderheden. Hartverscheurende tooneelen. Omtrent het verschrikkelijk onheil* dat zich heeft afgespeeld te Vincennes In de buitenwijken van Parijs, meldt de Parijsche correspondent van de „Msb." nog het volgende: Sinds gerulmen tijd was een eigenbouwer bezig in de rue de Jarry een blok woningen te bouwèn, zonder architect en in gewapend beton. Het huis, dat dertig meter breed en 15 meter diep was, naderde de vol tooiing en van de benedenverdiepingen waren reeds verscheidene woningen bewoond. Drie en twintig werklieden, meest Italianen, 'waren met het afwerken bezig, en de bouwer Prosini be woonde reeds een appartement Donderdagmiddag nu, toen het reeds begon te sche meren, werden de bewoners in de omgeving plotseling opgeschrikt door een ontzettend lawaai en weldra zag men verdieping na verdieping zich ineenvouwen en met donderend geweld neerstorten. Terwijl in de omge ving ieder naar bulten snelde, zag men, dat de plaats, waar het enorme bouwblok zich verhief, een witte stofkolom droeg, die zich langzamerhand verspreidde om niet anders over te laten dan een puinhoop van verwrongen ijzeitetaven, metselmaterialen, stukken hout enz. Onmiddellijk werd alarm gemaakt en snelde de brandweer uit de kazernes van Parijs, St. Maur en Bagnolet en Montreull aan, terwijl da eerst aanwezige autoriteiten direct een beroep deden op de troepen, i Met Bet voorbeeld ma de «unp van Praag voor ccfen begreep men, dat slechte een uiterste krachtsinspan ning tot snelle ruiming levens kon redden. En met de snelste gelegenheid kwam de genie uit het kamp St Maur en van het fort van Vlncennes asm, weldra ge volgd door een bataljon genietroepen uit Vers&illes, per extratrein gezonden. Groote reflectors werden opgesteld en het reddings werk werd met bewonderenswaardige snelheid voort gezet Geleid door de wanhoopskreten der overleven den, baanden de genietroepen en de brandweerlieden een weg door de puinen en binnen een uur had men drie personen bevrijd en naar het ziekenhuis vervoerd, echter in zeer zorgwekkenden staat Tegelijkertijd wa ren twee lijken vrij gemaakt Daar het gerucht van de catastrophe zich snel ver breid had, stroomde veel publiek toe, dat echter door de ordediensten op grooten afstand werd gehouden. Al spoedig kwamen ook de families der werklieden en be woners en speelden zich hartverscheurende tafereelen af. De heer Chiappe beijverde zich persoonlijk allen zooveel mogelijk gerust te stellen, maar de reddings pogingen vorderden uit den aard der zaak maar lang zaam. De benedenverdieping is namelijk overeind ge bleven, doch daarop heeft de enorme massa materialen zich opgehoopt in een onbeschrijfelijke verwarring, zoodat voet voor voet de zware ijzerroeden uit het ce ment moesten worden gehakt en doorgezaagd. Een derde lijk werd gevonden en een vierde zwaar gewonde. Men kan uit de kreten opmaken, waar zich andere gewonden bevinden. Een antwoordt dat hij met een zware hoofdwonde ligt en de beenen bekneld heeft onder een der pijlers van het hoofdgebinte en dat hij bij hem twee lijken en een zwaar gewonde liggen. Men weet hem zuurstof toe te zenden en *n elaatleke buis om hem wat rhum te verstrekken, daar het uren kan du ren, eer men hem kan bereiken. Men denkt, dat 16 a 20 personen zijn omgekomen. Inmiddels worden eenlge inlichtingen verkregen. Twee slotenmakers, die zich op de bovenverdieping be vonden, zijn met bekappingsdeelen meegegleden en zijn op straat kunnen springen zonder letsel te bekomen, een ander is echter door de meekomende steenen zeer gewond. z De vrouw van den eigenbouwer bleek zich te hebben kunnen redden. De bouwer zelf was afwezig en toen hij op het terrein van de ramp kwam, was hij te spra keloos van ontzetting om eenige inlichtingen te kunnen geven. Van den onderbaas vernam men echter, dat 20 werklieden zich in de bovenverdieping bevonden. Om trent de aanwezigen in de benedenwoningen weet men niets en men vreest dat de moeder van den eigen bouwer zich onder de slachtoffers bevindt. Reeds negen dooden. Nog meer men- schen onder de pulnhoopen. - Weinig hoop op redding. Het B.T.A. seinde gister uit Vincennes: Er zijn thans negen dooden en vier gewonden uit de puinhoopen te voorschijn gehaald. Er zouden er zich nog 12 tot 15 slachtoffers onder bevinden. Van de zeven verdiepingen van het gebouw resten nog slechts puinhoopen van een meter hoogte. Het reddingswerk bepaalt zich op het oogenblik tot de redding van den arbeider Nicolli, die levend is be dolven en wiens hoofd en arm men door een gat van tachtig centimeter kan waarnemen. Om half negen werd het gekreun, dat uit de diepte kwam, steeds zwak ker. De hoop de bedolven arbeiders te redden, vermin dert elk uur. Het aantal dooden tot elf gestegen. Het B.TA. meldt uit Parijs: Op de plaats waar te Vincennes een huls Instortte werden tot gisteravond in het geheel negen lijken ge vonden. Een der gewonden stierf in het ziekenhuis. Het aantal dooden is hierdoor tot tien gestegen. Uit de puinhoopen werd nog een zwaargewonde bevrijd en naar het ziekenhuis vervoerd. De Italiaan NIcelli, die bekneld zit ,is na pogingen, die 25 uur geduurd heb ben, nog niet uit zijn levensgevaarlijke positie bevrijd kunnen worden. Volgens een lijst van den leider van het werk ont breken nog acht arbieders, doch men twijfelt aan de juistheid dezer lijst. Te 7.20 gisteravond bedroeg het aantal dooden elf, dat der gewonden vier. NOG STEEDS BRANDT DE GASBRON OP JAVA. Nog twee koelie* aan hun verwondingen besweken. Aneta imeldt uit Medan: Nog twee koelies, die bij den brand van de gas bron in het olieterrein der Ned.-Indische Aardolie My. bij Pankalan-Soessoe werden gewond, zijn over leden. De bron brandt nog steeds fel. Een poging tot blussching is nog niet aangewend. DRIE DOODEN, TWEE GEWONDEN. Wolff meldt uit Belgrado: In de gemeente Maria Almas, waar de artillerie onlangs schietoefeningen heeft gehouden, vond een landbouwer op zijn akker een granaat, die hij op zijn wagen naar huis ijvilde brengen. Onderweg wierp hij het projectiel echter weg, waardoor dit ontplofte. De boer, zijn zoon en een andere landbouwer werden gedood, twee perso nen zwaar gewond. Ook de twee paarden voor den wagen werden gedood. OOK HET EINDE VAN HET TEXTIELCONFLICT VERWACHT. Het B.T.A. meldt uit Warschau: De algemeene staking te Lodz is geëindigd. Het ge meente-personeel en dat van de tramwegen en openbare diensten heeft het werk hervat Ook de textielstaking schijnt spoedig een einde te sullen nemen. ONTPLOFFING VAN EEN GAB HOUD EB Een doode en drl* ernstig gewonden. Gisternacht is op de terreinen van de machinefa briek Hermann Irle te Siegen een gashouder ontploft. Een machinist werd op slag gedood. Drie andere ar beider» werden zoo ernstig gewond, dat men voor hun leven vreest. ONLUSTEN IN VENEZUELA? V.D. verneemt uit Londen: Er loopen geruchten dat te Caracas In Venezuela re volutionaire woelingen zijn uitgebroken. De politie schijnt verscheidene malen gedwongen te zijn geweest van schietwapens gebruik te maken waardoor een student en een traminspecteur gedood werden. Eenige tientallen studenten zouden wegens Revolutionaire asplratie's ln hechtenis zijn genomen. FAMILIEDRAMA NABIJ DARMSTADT. GRIEZELIGE VONDST IN HET BOSCH. Gistermorgen vonden wandelaars In het boseh nabij Dommerberg bij elkaar liggend drie lijken en het ca- daver van een hond. Geconstateerd is ,dat zich hier een drama heeft afgespeeld, waarbij de chemicus Karl Miller uit Darmatadt zijn vrouw, zijn zoon, den hond en zichzelf heeft doodgeschoten. De lijken hebben waarschijnlijk reeds twee dagen op de bewuste plek gelegen. Over het motief voor den daad is nog niets bekend. TWEE DOODEN. wr overstuur tot mij gezegd: moet ik het gedaan hebben, omdat lk toevallig bloei op mijn schoen heb gehad 7' Daarop antwoordde 1'< hem, dat ik uan zijn onschuld geloofde. Toen ont. woordde hij mij: „Daarvoor dank ik u mijn leven lang/ De rechtbank besloot, Dinsdagmorgen een bezlchti. ging ter plaatse te houden. OPNIEUW UITSPATTINGEN. Aanvallen op dagbladbureau*. lila en rem Naar het B.T.A. uit Tunis meldt, Ib gisteren op 20 KM. afstand van Sousse een goederentrein ontspoord. Er moeten twee spoorwegbeambten gedood en verscheidene gewond zijn. De ontsporing werd veroorzaakt doordat de baan onder water stond. EEN GEREGELD LUCHTSCHIPDIENST TUSSCHEN DUITSCHLAND EN AMERIKA. Het 14 miIItoen dollar-plan van dx. Eckenar. Donderdag werd te New York een conferentie ge houden van vooraanstaande personen, die zich naar verluidt voor het plan van dr. Eckener, om veertien millioen dollar voor de inrichting van een regelmatiigen transatlantischen luchtvaartdienst sa men te brengen, interesseeren. Dr. Eckener nam zelf niet aan de conferentie deel, maar liet zich door Hugh Allen van de Good Year Zeppelin Cy. vertegenwoor digen. Naar de bladen melden woonde ook de chef-inge nieur van de Fordwerken de conferentie bij. Dr. Eckener over de startplaats in DuitschlandL Naar aanleiding van de berichten omtrent de po gingen van dr. Eckener tot het instellen van een ge regeld luchtscheepvaartverkeer tusschen Duitschland en Amerika, in verband waarmede hij den aanleg van een startterrein bij Bazel heeft aanbevolen, ver neemt een correspondentiebureau van den directeur- generaal van het Zeppelinkonzern, Kommerzien rat Colsmann te Friedrichshafen, dat deze plaats minder geschikt is als startplaats voor groote verkeerslucht- schepen, daar het ca. 400 m. boven de oppervlakte der zee ligt, waardoor de stijgkracht der luchtschepen er vier ton minder zou bedragen dan op lager gelegen terrein, wat vooral voor zwaargeladen verkeerslucht- schepen van groot gewicht zou zijn. Een luchtscheepvaarthaven bijv. ten N. van Frei- burg zou dus als uitgangspunt van het transatlanti sche luchtverkeer vlak bij Bazel, een der voornaam ste Europeesche spoorwegkruispunten, liggen. De datum van de terugreis. Wolff meldt uit New York, dat volgens de Ameri- kaansche Zeppelin Maatschappij de Graf Zeppelin 27 October den terugtocht zal aanvaarden. Dr. Eckener 'heeft verklaard, dat volgens zijn mee ning de terugtocht vlugger zal geschieden dan de heenreis. Bij goed weer zal dr. Eckener in het begin van de volgende week bij zijn tocht over de middenstaten van West-Amerika ook een bezoek aan de stad St. Louis brengen. Een tweede vlucht naar Amerika. Volgens een bericht van de „B. Z. am Mittag" uit New York, zijn voor de thuisvlucht acht tot tien plaatsen vrij, doch er zijn slechts driemaal zooveel aanvragen van vooraanstaande Amerikanen ingeko men. Bij eenige aanvragen waren cheques tot een be drag van 3000 dollar gevoegd. De Amerikanen, die ditmaal niet mee kunnen gaan, zal evenwel gelegen heid worden gegeven voor de tweede vlucht over den oceaan, die in November of begin December van dit jaar zal plaats hebben, te roserveeren. Omtrent de antisemietisché relletjes te Boedapest, waarbij Joodsche studenten werden mishandeld (zie elders in dit nummer) meldt het W.B. nog, dat de minister van onderwijs den rectoren van alle f" gescholen heeft opgedragen met alle middelen iel streven naar de handhaving of eventueel naar het herstel der orde. Gisteravond om 11 uur nog heeft de minister de rectoren van alle universiteiten bij zich ontboden' en hun de instructie gegeven, ingeval de opstootjes zich zoudjen herhalen, onverwijld de scholen te sluiten. De minister sprak de lioop uit, dat strenge maatregelen niet noodig zouden zijn. Aanvallen op dagbladbureau* Een groote troep studenten zette laat in den avond een betooging op touw voor de redactiebureaux van de „Az Est'1 en den boekwinkel van het soc.-dem. blad „Nepszava". Zij verbrijzelden de etalagevensters en vernielden de uitgestalde boeken. Uit het gebouw van de „Az Est" werden drie scho-1 ten op de menigte gelost, die niemand kwetsten. De politie dreef de studenten uiteen en arresteer, de er tien. Een synagoge binnengedrongen. Een paar honderd studenten en leden van antb I semiotische organisaties drongen de Jodenwijk bin nen en bestormden er de synagoge, waar juist Vrij- dagavonddienst werd gehouden. In het godshuis ontstond een paniek, terwijl tusschen de indringers en een aantal geloovigen een woest handgemeen ,lw plaats vond. Later werden ook in de stegen der Jo- Klie denwijk voorbijgangers door de opgewonden studen-^^ ten afgerost. Ma i ONDERZOEKINGEN IN DE IJSZEE Russische schoener lijdt schipbreuk. Naax het W.B. uit Moskou meldt, heeft de schoener g." Professor Sjltkow in de IJszee, waar het vaartuig on derzoekingen doet, bij het Dlckson-elland schipbreuk ge- leden. De equipage en de geleerde medewerkers, in to taal 28 personen, konden de kust bereiken. Do schoe ner zal ln het ijs overwinteren. few RUIM 5000 HUIZEN IN BOUWVALLIG EN STAAT, dderi hun z een 1 de ei ■Dl lorde: uj ali lip va n cu I ai sal -w t P® \ltw 1 TUNNEL ONDER DE SCHELDE. Het plan door den provincialen raad van O. Vlaanderen goedgekeurd. Door het zware verkeer instorting onvermijdelijk. De instorting van Lord Nelson Inn in het Oosten van Londen, waarvan dezer dagen melding werd ge maakt, heeft de pennen en tongen in Engeland in beweging gebracht. Deze instorting 'te Londen is niet de eerste van dien aard, doch één van een boele reeks. Buiten en behalve de bovengenoemde hadden de twee jongste het vorige jaar plaats in Beakstreet, in het Westen, en in Cornhill, in het Oosten van Londen. I Deskundigen uiten de vrees, dat men in de toekomst bedacht moet zijn op nog meer instortingen. Sir John Simpson, een der bekendste architecten te Londen, .en vroeger president van het Koninklijk Instituut van i Britsche Architecten, verklaarde aan de Daily Mail, I dat er op het oogenblik duizenden huizen te Londen i zijn, die gevaar loopen vandaag of morgen in te stor- ten. Onlangs nog werd in het Lagerhuis medegedeeld, dat te Londen 5091 huizen in bouwvalligen staat ver- i keeren. Sir John Simpson wijdt het instorten van de I huizen aan het vibreeren van den grond als gevolg ,van het veikeer, in het bizonder van de door de trams veroorzaakte schokken, waartegen vele der vroeger gebouwds huizen niet 'bestand zijn. De meeste der huizen werden opgetrokken uit steenen en metsel- kalk, samengesteld uit zand en kalk. De kalk is ver- i„gaan, zoodat er niet anders over is dan steenen en jzand. Eiken keer nu wanneer er een zware vracht-! wagen of tram over den weg rijdt, en de huizen door jde schokken vibreeren, wordt er een beetje zand tus- .schen de steenen uitgeschud. Instorting van deze huizen is daarom onvermijdelijk. I Sir John Simpson pleit ter voorkoming van verder onheil voor het aanbrengen van schokbrekers in de I wegen. (Hij wil dat een soort elastisch materiaal ver ticaal wordt aangebracht aan den- kant van alle nieuwe straten (tusschen de straat en de huizen), waar druk verkeer kan worden verwacht, en verder dat zwaarder straffen worden bepaald voor de huis eigenaars, die nalaten hun huizen aan geregelde in spectie te onderwerpen. Het gevaar voor instorting is in het bizonder groot voor hoekhuizen. De provinciale raad van Oost-Vlaanderen heeft het plan goedgekeurd voor het maken van een tunnel tus schen de belde Scheldeoevers te Antwerpen, alsmede het plan betreffende het graven van een kanaal door het land van' Wales, dat een rechtstreeksche verbinding moet vormen tusschen Antwerpen en Gent DB MOEDER VAN DEN VERMOORDEN DAUBE GEHOORD7 Werd haar zoon achtervolgd T Wolff meldt uit Essen: In het proces-Hussman, waarbij deze, zooals be kend, er van beschuldigd wordt zijn vriend, den gym nasiast Daube, na een bierfuif te hebben vermoord, is gistermiddag de moeder van den vermoorden Hel- muth Daube gehoord. Zij heeft in den nacht van den moord driemaal om hulp hooren roepen. Den vermoe- delijken dader hoorde zij met dreunenden tred langs het huls gaan. De beklaagde verklaarde hierop, dat mevrouw Daube hem den ochtend vóór den moord had gezegd, dat iemand om het huis was heengeloopen. Hij wilde daar mee zeggen, dat Daube achtervolgd werd. Mevrouw Daube sprak ten sterkste tegen dat zij zoo iets had gezegd. Verder verklaarde zij: „Huesmann heeft mij gezegd: „Ik heb echuld, ik had Hellmuth niet alleen mogen laten gaan." Na het eerst* verhoor heeft De Noorsche vereeniging voor Poolonderzoek, on der leiding van Fridtjoff Nansen, heeft besloten het volgende jaar een groote wetenschappelijke arctische expeditie uit te zenden, waartoe van de „Graf Zeppe lin" gebruik zal worden gemaakt, die door de Duit- sche regeering voor drie tochten beschikbaar wordt gesteld. Dr. Eckener zal het schip besturen. Daar men aan neemt, dat de Zeppelin de reis van Haparanda naar de Pool in 20 uren kan uitvoeren en het luchtschip 10 dagen achter elkaar in de lucht kan blijven, ver wacht men, dat een uitgestrekt gebied zal kunnen worden doorzocht, alvorens het luchtschip naar Ha paranda behoeft terug te keeren. ÏHU8' mek wie) nalil, w f over in al estku lek t l*6e lat Mren n den M. ha ln i «hl IU Vi k«it I tonton irfel VU) wortel! g hij Ga!w.y ooUre ild, G« 'tortii «Mini Indo, dat h Hl] «n wi irbtm ttlgen 1 Wlgen >ii|n ïfleter tó1"1 Ml«n Stil "ktetei ïc:(s Wiej„ en als 'aïo walen dagavf REVOLVER-PROPAGANDA. De rechtbank te Bergedorff heeft vier jongelui bij wie op den verkiezingsdag te Geesthucht (bij Hamburg) revolvers gevonden waren, tot 0 maanden gevangenis straf veroordeeld. Eén van de jongens gaf ronduit toe, dat hij twee revolvers met 40 patronen bij zich h*» „om de communistische verkiezingspropaganda, f steunen." *are foon, Hjtelb John. Ni «Stat

Schager Courant | 1928 | | pagina 18