Schager Courant DE BROEKER VEILING. Bij kleine kinderen Tweede Blad. Autobus aangerand. Spierpijn» Kloosterbalsem Het lot van MacDonald. Griep-epidemie te Londen. Dame uit een vliegtuig gevallen. Herinnering aan het Pooldrama. Gemengd Nieuws. Achtervolging van misdadigers. Eigenaardig vliegtuigongeluk. De instorting te Vincennes. Dinsdag 23 October 1928. 71ste Jaargang. No. 8344. Koolhalerstijd. tijd van verwachting' en belofte. Aardappelenpr|jzen onveranderd. Beste prijzen, voor bloemkool, evenals voor roode en in 't bijzonder voor witte kool. Gele minder willig gestemd. Uitstekende prijzen voor uien. Matige prijzen voor peen en bie ten. Slaboonen duur. Tomaten zonder be langstelling. Koolhalerstijd! Voor de tuinbouwers aan Langendijk en omstreken heeft deze tijd een bijzondere bekoring. Zoo- Iets als de tijd van kersenplukken in de Betuwe, de pluk tijd van de aardbeien in Kennemerland ,de oogsttijd in Zeeland en op de Zuidhollandsche eilanden. In den voor raad kool, welke straks in de schuren zal zijn opgesla gen, ligt voor een groot deel de rijkdom of... de armoede van den tuinder. De rijkdom als goede prijzen zijn arbeid weten te beloonen, zijn armoede, als de wlnterkool voor een appel en een ei ter velling gaat. Op zijn koolvoor- raad, netjes opgestapeld in zijn boet, is de Langendijker tuinbouwer trotsch. De kooltjes worden verzorgd als bakerkindjes en het ls met een glans van genoegen op zijn gelaat, waarmee hij zijn koolstapels aan anderen toont. Bij eenigszins ongunstig weer is hij bijna den hee- len winter in zijn koolbergplaats, tot laat in den avond soms, vaak van vroeg in den morgen. Van het welsla gen der winterkool-campagne hangt voor hem veel af. Met Kerstmis moeten velen landhuur en rente van ge leende gelden betalen, de ambachtsman komt weldra met zijn rekening, de schuitenmaker of „hellingman" doet ook een aanslag op zijn beurs en zoo is het geen «onder, dat zijn heele belangstelling zich concentreert op het verloop van de markt der wlnterproducten. Met kennersblik bespiedt hij de verandering der luchten, de wijzigingen in de atmosfeer, de windrichting en alles, wat Invloed oefent op of wijziging doet verwachten in de weersgesteldheid. Wat daaraan hangt voor een groot deel zijn wel en wee. Zelfs ls hij vol belangstelling voor de teeluitkomsten in andere landen en de invloeden, die daarop inwerken*. Kortom de koolhalerstijd ls den tijd van groote beloften voor de toekomst, en vaak ook van vrees, omdat het resultaat van den arbeid, In dezen tijd verricht, richting en beteekenis aan zijn bestaan geeft. De prijzen der aangevoerde producten waren de hfge- loopen week zeer bevredigend en het verschijnsel, dat men doorgaans aan de veiling in dezen koolhalerstijd opmerkt, n.1. stilte en slapte, viel nu niet op. Het was even druk als altijd. Dat ls ongetwijfeld een goed tee- ken. In de prijzen der aardappelen kwam weinig verande ring. Blauwe winteraardappels werden voor f 44.50 ver kocht, bravo's brachten f 3.304,10 op, duken f 3.50, Beve landers golden f 3.70, Energie f 3.10, Schotsche muizen f 2.503.10, graafjes f 3. De rij van soorten was vrij groot doch de hoeveelheden hadden minder te beteekenen. De vraag naar bloemkool was weer vrij levendig en de prijzen waren daarmee in overeenstemming. Ze waren over 't geheel hooger dan de vorige week. Voor Lecerf kon zelfs tot f 20 per 100 stuks worden gemaakt. De ge middelde maximum-prijs was rond f 20. Dit was voor de groote, mooie bloemkool. Kleinere en eenigszins af wijkende partijen konden ongeveer f 12 opbrengen, zoo dat een gemiddelde prijs van f 16 het eindresultaat zal zijn geweest. Reuzenbloemkool bracht in de laagste prij zen wat meer op dan Lecerf, de maximum-prijzen weken weinig van die der eerste soort af. Tweede soort bloem kool werd voor f 26 verkocht ,en was voor een belang rijk deel voor de fabrieken bestemd, waar ze werd inge maakt. In 't geheel werden rond 84000 stuks geveild. Voor roode kool was weer beste vraag, en de stemming voor dit artikel was dus willig. De tuinbouwers nemen het gewisse van nu voor het ongewisse van den toeko menden winter en snijden de groote roode kool uit hun bewaarkool om ze nu reeds ter veiling te brengen. Een prijs van ruim f 4 voor groote kool op dezen tijd is wer kelijk te aanlokkelijk om niet te verkoopen. Het mooie kleingoed brengt tot f 8 op, zoodat met recht van een beste uitkomst kan worden gesproken. Door de oprui ming van een deel der wlnterkool ontstaat de kans op een beteren prijs in den a.s. winter, te meer, daar geen overvloedige roode-kooloogat wordt verwacht. Er werden nog 25 spoorwagens geveild, een groote hoeveelheid in de tweede helft van October. De stemming voor gele kool 19 niet zoo willig. Voor groote kool wordt f 2 betaald, met kleine afwijkingen, naar boven en naar beneden. Mooi, klein goed brengt het soms tot f 5. De totaal-aanvoer bedroeg 12 spoorwa gens. Voor de witte-koolbouwers was het weer een beste Week. We gingen den doorsnee-prijs eens na en kwamen tot een gemiddelde van f 4.20. Deze kool ls zeer zwaar: 6 a 8 Kg. per stuk, zoodat het duidelijk is, dat deze teelt zeer voordeelig kan heeten. Er schijnt dit jaar veel van deze kool verbouwd te zijn. In groote stapels ligt ze bij de fabrieken, waar ze door tal van arbeiders, tot zuur kool wordt verwerkt. Van deze werden 16 spoorwagens geveildé Doch daarnaast was belangrijk de aanvoer van Deensche witte kool, die dit jaar ook veel door de fa brieken met genoemd doel wordt opgenomen. De prij zen ervan waren uitstekend,, vandaar dat een deel van den aanvoer tot de winterkool behoort en bij ongunstige prijzen als zoodanig zou worden opgeslagen. Maandag werd voor Deensche witte f 4.204.50 besteed, Donderdag f 4.706.10 en Zaterdag f 4.906.80. Deze kool brengt thans meer dan 50 pet. meer op dan het vorige jaar op dezen tijd, gewone witte meer dan 100 pet, bloemkool ook het dubbele, roode kool ongeveer 50 pet. meer. De toestand in den tuinbouw ls dus ontzaglijk verbeterd. Hiertoe werken ook de beste ulenprijzen mee. Nep kon tot boven de f 12 opbrengen, drielingen tot dicht bij de f 9,-uien f 78.40, grove uien f 6.307.30. De totaal aan voer was rond 12 spoorwagens. De aanvoer van slaboonen vermindert zeer. Voor mooie partijtjes was nog veel belangstelling en werd tot f 35 betaald. Afwijkend goed bracht nog f 22 op. j- Voor bieten liepen de prijzen sterk uiteen: f 1.605,10. ïk meeste partijen werden voor ongeveer f 3 verkocht. Aanvoer 5% spoorwagen. Groote peen brachten f 3.504.40 op, kleine f 1.50— 2.70. Voor tomaten schijnt de gunstige tijd voorbij. Ongeveer 2 6,50 voor de beste soorten en f 4 voor C. Koolrapen brachten f 1.80 op, rammenas f 4.205.80. DOOR ZES BANDIETEN IN HET BOSCH BIJ SOROA. Een autobus, die van het Bessarabische stadje Soroca naar enkele gemeenten in de omgeving rijdt, werd in een bosch tegengehouden door zes gewapende bandieten. Ze dwongen de reizigers uit te stappen en zich u|t te klee- den. Na den bestuurder te hebben afgeranseld, beroofden ze de reizigers van al hun bezittingen. Hun buit was niet bijzonder groot, alleen bij een vrouw vonden ze een bedrag van 32.000 lei. De bandieten sloegen ook een rei ziger zijn gouden tanden uit den mond. Tijdens de plun dering reeds een particuliere auto voorbij, waarin twee grondbezitters zaten. De roovers poogden deze auto ook tot stilstand te brengen, wat echter mislukte. In het eorstvolgende dorp waarschuwden de beide grondbezit ters de politie, die zich terstond per fiets naar de plaats van de aanranding begaven. Ze troffen er de roovers nog aan, maar slaagden er slechts in, één van hen ge vangen te nemen; de anderen konden door de duisternis in het bosch ontkomen. De politie omsingelde daarop het heele bosch en hoopt nu ook de andere leden van de bende te kunnen vinden. BQ de «öhtsrvt52gUxg wsaflen na beKte (öjdon »c(bo ten gewisseld; twee der achtervolgers werden zwaar gewond. Ook een der misdadigers moet getroffen zijn. Een der politiebeambten ls reeds aan de bekomen ver wondingen overleden. De gebroeders Hiedger namén de vlucht met een kleinen auto, waarvan zij de inzittenden met voorge houden revolver gedwongen hadden uit te stappen. In welke richting zij ontkomen zijn, ia onbekend. DE VULLING VAN DE „GRAF ZEPPELIN" Wolff meldt uit New-York, dat voor den terugtooht van de „Graf Zeppelin" een Amerikaansch gas ge bruikt zal worden, dat iets zwaarder is dan het gas, 't welk dr. Eckener op den heenreis gebruikt heeft. Zaterdag zijn met het Amerlkaansche gas te Lake- hurst proeven genomen, dió bevredigend uitgevallen zijn, moet men de ontstoken of smettende deelen met Purol Inwrijven en de huidplooien droog houden door ze te bepoederen met Purol-poeder, gurol ln doozen van 30 en 60 ct,, tube 80 ct. Purolpoeder in bussen van 60 ct. en 1 gld. Verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten, STORM BOVEN OOST-ENGELAND EN SCHOTLAND. HET DRANKMISBRUIK IN RUSLAND* Kinderen moeten de ouders terechtwezen. Uit Moskou wordt gemeld, dat te Wologda kinderen een betooging hebben gehouden tegen de uitspattingen van hun ouders. Duizenden kinderen en jongelingen zijn ln optocht naar de spoorweg-fabrieken en -werkplaatsen gegaan, waar een bijeenkomst werd gehouden en hebben er hun ouders luidkeels toegeroepen niet meer te drinken. Daar na zijn zij voor de café's en herbergen gaan posten om hun vaders te overreden hun loon niet in drank om te zetten. stijve spieren dadelijk wrijven met het eenige middel dat tot diep in Uw spieren doordringt en U snel weer lenig maakt? Akker'a „Geen goud zoo goed" Een hevige storm, die op sommige oogenbllkken dé sterkte van een orkaan kreeg, heeft ln den nacht van Vrijdag op Zaterdag boven Oostelijk Engeland en Schotland gewoed. Zaterdag morgen waren 105 inter communale telefoonverbindingen verbroken en Londen waren 800 netleidingen in de war. Te Glasgow bereikte de wind een kracht van 00 mijl per uur en hevige slagregens deden tal van straten der benedenstad onderloopen. De scheepvaart op de Clyde, die bij Greenock een oogenbllk buiten haar oevers trad, moest volkomen stilgelegd worden. Eenige lieden zijn door afgewaaide dakpannen getroffen, doch niemand ernstig. KROONPRINS LEOPOLD NAAR NED.-INDI& Een V.D.-telegram uit Brussel meldt: Officiële wordt bevestigd, dat kroonprins Leopold van België en prinses Astrld einde November een be zoek aan Nederlandsch-Indië zullen brengen. 130 REIZIGERS GEPLUNDERD. TWEE KINDEREN VAN EEN WOLKEN. KRABBER GEVALLEN. Van dertien verdiepingen hoog. In het gebergte op de grens tusschen Bulgarije en Zuld-Slavië zijn, volgens berichten uit Sofia, talrijke over vallen gepleegd. Binnen vijf uur werden door roovers in totaal 130 reizigers beroofd van hun kleeren, geld en voorwerpen van waarde. Zij werden onklaar gemaakt om te voorkomen, dat de politie kon worden gewaar schuwd. Het Surrey Hotel te New York is een behoorlijke wol kenkrabber. Als men er af valt heeft men weinig kans het er goed af te berngen. Een moeder, die met twee jonge kinderen op het platte dak van het hooge gebouw stond, zag haar beide jonge kinderen van het muurtje om het plat vallen o|T het dak van het gebouw ernaastdertien verdiepingen la ger. De moeder, die op deze wijze haar kinderen ver loor. was een dochter van den zeer rijken heer Guggen- heim, die Indertijd bij de schipbreuk van de Titanio was verdronken. BIJ ZIJN VLUCHT OVER DEN OCEAAN. HUIS INGESTORT. De bewoners gedood* De bladen melden uit Agram, dat ln het nabijgelegen Kroatische dorp Deoej een éénverdieping hoog woonhuis ls Ingestort. De eigenaar en zijn vrouw werden dood on der de pulnhoopen gevonden. DITMAAL VROEGER DAN ANDERS. Ongewoon ernstig karakter. HET LIJK VAN DE ONGELUKKIGE OP EEN GLETSCHER TERUGGEVONDEN. Uit Zurich in Zwitserland wordt gemeld, dat een jonge dame, die op haar verzoek meegenomen werd in een I militair vliegtuig, dat een vlucht boven het gebied van I den Jungfrau maakte, op een hoogte van 1000 meter uit het vliegtuig is gevallen .terwijl dit boven een gletscher was. De bestuurder van het vliegtuig had niets gemerkt en i constateerde op een gegeven oogenblik, dat de jonge dame verdwenen was. j Het lijk is nog niet geborgen. De militaire Justitie stelt een onderzoek in. Wolff seint nader uit Thun: Vrijdagmiddag maakte een militair vlieger een vlieg- I tocht van Thun uit over de Alpen. Een dame bevond zich mede in het vliegtuig. I Boven den Aletschgletscher raakte het vliegtuig uit zijn evenwicht, en toen de piloot even later zijn machine weer in de normale positie had teruggebracht, consta teerde hij een gewichtsvermindering en zag hij tot zijn j ontsteltenis, dat de waarnemersplaats leeg was. j Zaterdagvoormiddag is het lijk der verongelukte op j den gletscher gevonden. De regelmatig terugkeerende griep-epidemie, die pas ln Januari verwacht werd volgens de gewone periode van 40 weken, heerscht nu reeds te Londen. Zij vertoont ook een ongewoon ernstig karakter. Een specialist, wiens spreekkamer vol patiënten zat, vertelde dit aan een man van de Evening Standard, Een eigenaardigheid van de ziekte la ditmaal, dat zij zich buitengewoon snel ontwikkelt, dat de patiënt bloot staat aan een plotselingen herhaling wanneer hij denkt dat hij de griepaanval te boven is en dat zij dikwijls een „influenza-hart" tot gevolg heeft, den bekenden vergif tigingstoestand waardoor de patiënten zich na de ziekte slap en vermoeid blijven voelen. De eerste verschijnselen zijn vrijwel gewoon: keelpijn, pijn in de ledematen, koortsachtige warmte afgewisseld met koude rillingen, en een gevoel van geslagenheid. De oude regelen, zeide de specialist, zijn het best. Ga dade lijk naar bed en kom er niet uit vóór de dokter het toe staat. Wie te vroeg opstaat, vermeerdert de kans op een influenza-hart. De dokter weet den vroegen terugkeer van de griep in dit jaar aan den drogen zomer. INPLAATS VAN DE APEN-KLIER. Een nieuwe levensprikkel. AFGRIJSELIJK FAMILIEDRAMA. Zijn vrouw met 17 bijlslagen gedood. Te Rijssel heeft zich een afgrijselijk familiedrama afge speeld. Er ontstond ruzie tusschen een Poolsch echtpaar, dat reeds eenigen tijd in onmin leefde. De man greep hierbij een bijl en bracht zijn vrouw daarmee zeer ern stige verwondingen toe. Uit het onderzoek is gebleken, dat haar niet minder dan 17 slagen met dit voorwerp zijn toegebracht, aan de gevolgen waarvan de vrouw ls bezweken. De man nam hierna een scheermes en sneed zich daarmee in den hals. In stervenden toestand ls hij aangetroffen. De drie kinderen van het echtpaar zijn naar een liefdadige instelling overgebracht. Prof. Toesjnof, van het veterinaire instituut te Kazanj, heeft, naar de Prawda meldt, een nieuw preparaat, „Lystolyzat" uitgevonden, waarmee hij zoowel bij men- schen als dieren een reeks geslaagde proeven genomen heeft tot prikkeling van de werkzaamheid van het dier lijke organisme. Na een inspuiting bij een 80-jarigen grijsaard verdwenen asthma en hartkloppingen. De melk- opbrengst van koelen vermeerderde tengevolge van het middel met 3050 pet., van geiten met 2080 pet Ook het eierleggend vermogen van hoenders enz. nam aan merkelijk toe. Van Amerlkaansche zijde heeft men getracht prof. Toesjnof over te halen zijn proeven in Amerika voort te zetten, maar hij heeft er de voorkeur aan gegeven ln Rusland te blijven. OUDE KERK AFGEBRAND. HET BENZINE-RESERVOIR VAN DE LATHAM, Uit het jaar 1423. Zaterdagvoormiddag is in het Duitscbe stadje Eckarts- berga een kerk van het jaar 1423, die pas gerestaureerd was, en Zondag opnieuw ingewijd zou worden, tot den grond toe afgebrand. Het kostbare altaar is eveneens verbrand. Een brandweerman is door vallende balken aan het hoofd verwond. MACHINAAL STEMMEN, V.D. verneemt uit Oslo: Ulit een nader onderzoek van het aan de Noorsche kust gevonden benzine-reservoir van 'het vliegtuig Latham is gebleken, dat het 't reservoir is, det dient voor den directen toevoer van benzine naar den mo- tor. Daar de tank, die 600 liter benzine kan bevatten, 1 geheel leeg is, en die Latham 30ü liter per uur ver- i bruikte, moet worden aangenomen, dat het vliegtuig I na een vlucht van 2 uur kort voor het hereiken van het Bereneiland is verongelukt. De veronderstelling I dat het benzine-reservoir nog voor het vergaan van i het vliegtuig in zee is geworpen is zeer onwaarschijn- I lijk. Verder is uit het onderzoek gebleken, dat het potlood schrift op het reservoir geen boodschap in hield. Hlet zijn waardelooze notities van een monteur die reeds voor het vertrek op de tank stonden. HAAR MOEDER VERMOORD. In de stad New-York zijn voor de a.a. president*- verkiezingen 4800 stembureau'» georganiseerd. In geen district zullen meer dan 650 kiezers htm stem uitbren gen. Dit is niet naar den zin van de Democratische leiders, die het maximum aantal kiezers per bureau op ten hoogste 450 hadden willen stellen. In de meeste bureau's zullen stemmachinea worden gebezigd. Dat geeft besparing van tijd en waarschijnlijk grooter nauw keurigheid in de uitslagen. Er zijn echter niet genoeg van deze machines voor alle bureau's. Daarom zullen ze worden gebezigd in Manhattan en Brooklyn, niet echter in Bronx, Queena en Rlchmond. EEN AGENT GEDOOD, EEN ANDER ZWAAR GEWOND. In een aanval van waanzinnigheid. In Kleinthal bij Dresden heeft een 41-jarige werkster haar 76-jarige moeder opgehangen. Daarna overgoot zij 2kh zelf met spiritus en stak haar kleeren ln brand, zoodat zij volkomen verbrandde. De daad ls waarschijnlijk in een aanval van waanzin nigheid gepleegd. De vrouw was eerst enkele weken ge- den uit ©en krankzinnigengesticht ontslagen. Wolff meldt uit Keulen, d.d. 20 Oct.: Hedenmorgen was de politie er in geslaagd de door de politie van Gladbach en Essen gezochte gebroeders Hermann en Heinrich Heidger en Karl Lindemann, die zich aan herhaalde beroovingen hebben schuldig gemaakt en ook een politiebeambte hebben neerge schoten op te sporen. Lindemann kon gearresteerd worden, doch de beide broeders ontsnapten. Ook Zaterdag is er niets vernomen van den Oceaan- vlieger MacDonald. Dien middag om twaalf uur was te Londen de hoop dat hij toch nog geslaagd kon zijn, tot het nulpunt gedaald. Er is een gerucht dat een schip op den Oceaan in de verte iets van een ontploffing meent gezien te hebben, maar dat klinkt heel vaag en verder is er taal noch teeken can den vlieger gehoord. Het bericht waarop hierboven' gedoeld' wordt, werdi Vrijdagochtend om 6 uur 55 door het draadlooze sta tion te Portshead van het stoomschip Mirach ont vangen en luidde: ,,Wi} zagen op 17 October om half twaalf 's avonds op 53 gr. 3' N.B. en 43 gr. 42' W.L. op grooten afstand licht, dat volgens de waarschijnlijkste verklaring aan een ontploffing deed denken." De aangegeven positie is ongeveer 500 mijl ten Oos ten van het punt van vertrek van MacDonald en hij kon inderdaad Woensdagavond half twaalf, j6K uur na zijin vertrek van Newfoundland, op die plaats zijn. Maar er kan toen geen ontploffing met zijn vliegtuig plaats gehad hebben, aangezien bij Don derdagochtend om half een, dus een uur later, door het Ntederlandjsche stoomschip Hardenberg gezien is. Men opperi nu de onderstelling dat MacDonald Woensdagavond om half twaalf reeds in moeilijkhe den verkeerde en Verey-lichtseinen ten teeken dat hij in nood verkeerde,- heeft uitgezonden. Zulke lich ten zijn wanneer zij uit de hoogte neervallen op grooten afstand zichtbaar. Maar dan is weer niet goed te verklaren dat MacDonald een uur laler ge zien is, terwijl blijkbaar alles met zijn toestel in orde was. MacDonald als verloren beschouwd. —- De lijst der Oceaanslachtoflers weer met één vermeerderd. Hoe MacDonald tot zijn besluit kwam. Nu nog steeds geen enkel teeken van leven is bin nengekomen, wordt aangenomen, dat MacDonald als verloren is te beschouwen, waardoor het aantal menschen, dat bij vliegtochten boven den Noordelij ken Atlantischen Oceaan ik omgekomen, tot 16 is gestegen. Voorts hebben er bij pogingen om den Zuidelijken Atlantischen Oceaan over te vliegen, drie menschen het leven verloren. In een artikel in de Sunday Express vertelt me vrouw MacDonald hoe haar man tot het besluit was gekomien, om de poging met een licht vliegtuig te doen. Dadelijk nadat Lindbergh den Oceaan overge stoken was, hoorde MacDonald in een Londensch restaurant twee Amerikanen met elkaar spreken. „Ja', zeide een van hen, „wij hebben Engeland weer de loef afgestoken Bij de eerste gelegenheid de beste kocht daarop MacDonald een vliegtuig en maakte hij aanstalten, om te toonen dat een Ehgelschman in moed niet voor een Amerikaan onderdeed, In Maart was hij! van plan geweest daar een vliegtocht mee om de wereld te doen. Eerst van Londen naar China en dan naar Nëw-York. Daar kwam niet® van, omdat hiji in de Noord-Afrikaansche woestijn een noodlanding moest doen en zijn toestel daarbij vernield werd. Zijn eerste fiasco prikkelde MacDonald slechts tot een nieuwe avontuurlijke onderneming en zoo kocht hij het lichte toestel waarmee kapitein Broad in 11926 den beker van den Koning gewonnen had. Hij' vertelde zijn vrouw dat 'hij' voor een week-end weg zou zijn, maar hij namj de boot naar Amerika en zij! hoorde pas weer van hem door een telegram van Newfoundland, d.d. 3 October. Daarna kreeg zij nog een paar telegrammen en ten slotte een tele- grafischen afscheidsgroet. Nu heeft mevrouw MacDonald nog een brief van haar man in handen gekregen, dien hij aan een vriend in bewaring had gegeven met de opdracht hem aan zijn vrouw te geven, wanneer er twee da- gen na zijn vertrek niets van., hem gehoord werd. Hij schreef haar daarin o.m.: „Haary H'awker is na vijf dagen gevonden. Geef de hoop nooit op. Als ik een fout heb begaan, spijt het mij. Htet zal voor jou vree- selijk zijn". HET TOESTEL OP EEN GOLFV33LD NEERGEKOMEN, De twee inzittende dames zwaar gewond. Een ernstig, maar tevens eigenaardig vliegongeluk is in Noord-Landen voorgekomen. Op de golfbanen te Mill Hill werd een wedstrijd gehouden tusschen de be kende amateurs Tolley en Wethered eenerzljds en de •beroepsspelers Mitchell en Whitcombe anderzijds. Toen de spelers, omringd door ongeveer 1200 toeschouwers bij den put waren, verscheen een vliegtuig boven bet terrein dat een paar maal rondcirkelde en toen plot seling zijn evenwicht verloor en van 300 M. hoogte, met de punt naar beneden, op den grond viel, vlak bij den zesden put. Mitchell was er het eerst bij en het gelukte hem een van de twee inzittende dames, de be stuurster mej._ Cecilia O'Brien, uit de pulnhoopen te trekken. De andere dame werd door Tolley en een paar snel toeloopende toeschouwers bevrijd, waarbij bleek dat beiden zulke ernstige verwondingen hadden beko men, dat aan hun behoud getwijfeld wordt. Zaterdag avond leefden beide dames evenwel nog. De wedstrijd werd later ten einde gespeeld, wat eenig protest van sommige toeschouwers uitlokte. HET AANTAL DOODEN STIJGT. De bouw-ramp té Vincennes had. Vrijdagavond reed® in het geheel veertien dooden geëischt. De veer tiende was een 18-jarige Italiaansche arbeider, die 27 uur tusschen de puinhoopen bekneld gezeten had en twee uur later, nadat men hem verlost had, in het ziekenhuis stierf. De aannemer eni de opzichter van. het werk aangehouden. I De „ïntransigeant" meldt, dat de aannemer en de opzichter van het ingestorte huis ha verhoor zijn aangehouden. De aannemer erkende, dat er zich drio weken geleden een scheur had vertoond! in 'het huis. Hij had. er geen gewicht aan gehecht en er mee vol staan er aan den binnenkant cement in te gieten, en de bedreigde muren te stutten. Veertien dooden. Wapenen en munitie gevonden?. Vrijdagavond werden de militairen, die aan het bergingswerk deelnamen, dioor vakarbeiders vervan-

Schager Courant | 1928 | | pagina 5