Radioprogramma WIERINGERWAARD. CALLANTS00G. HOOGWOUD. BARSINGERHORN. HARENKARSPEL. ALKMAAR. Ingezonden Stukken. BILLY BOO. Saterdag K Oetobar hield Oe NUtsvereenïgïng OJBLK. haar eerste bijeenkomst met dames, ln Hotel „Vlas- en Korenbeurs, De voorzitter, de heer H, Pennekamp Sr„ opende te ongeveer 8.30 uur, de bijeenkomst, en sprak zijn genoegen er over uit, dat de opkomst van de eerste Nutsavond ln dit seizoen zoo bijzonder groot was. Daarna hield de heer Joh. Pennekamp de lezing, geti teld „Avontuur* en de heer G. Phillpsen, de bijdrage getiteld „Strijd met twee beren". Beiden werden met aandacht gevolgd en kregen een hartelijk applaus. Daar na kregen we 'n reeks van voordrachten. Zoo gaf de hr. P. Winnubst: „Vlsschersbruld", mej. G. Scheltus: „Ko loniaal", de heer Jan Pennekamp: „Gevangeniszuchten", „Zij, die het gelag betalen", „Aan 't Venster" en „Bock bier", mej. Koopman: „Wat er na komt", de heer Joh. Pennekamp: .Trouwen is houwen", „Autoliefde" en „Arm Paatje", de heer Tj. de Wit: „Het gebed van den zeeman", en nog bleek de stof voor dezen avond niet op, doch de voorzitter vondt het welletjes en «loot te ongeveer 12 uur de bijeenkomst, na den heer P. Swaerts bedankt te hebben voor de tractatia vanwege het 5-jarig bestaan der Nutsvereeniging. Ons actief Polderbestuur 'houdt goede rekening met het steeds drukker wordend verkeer. Verleden jaar zijn de beide bruggen aan de Kleine Buurt en één a. d. Groote Buurt flink onder handen genomen en thans is de tweede brug aan de Groote Buurt en die voor den Walingsweg zeer veel verbe terd. Beiden zijn veel breeder geworden, terwijl de op ritten zijn verlaagd. Voorwaar een groote verbete ring, waarvoor een'woord van hulde. Nu nog de brug aan de Tweewegen bij den 'Notweg en vooral die aan den Slilckerdijk bij den Teetjes- weg, want het is voor een automobilist een heele toer die over te komen, zonder de leuning te raken. De genomen proeven met diverse soorten teerbe- sproeiing op de wegen is tot dusver nog een misluk king geweest. Het schijnt ons een moeilijk probleem om de wegen afdoend stofvrij te krijgen, tenzij men de beschikking over een ruime beurs heeft. KLELNESLUIS I—WIERINGERWAARD I, 2—5. Op het mooie, groote veld aan de Klelnesluis speelde Wierlngerwaard Zondagmiddag haar 3den competitie wedstrijd. Als scheidsrechter Dol laat beginnen, trapt Klelnesluis tegen wind af. Wierlngerwaard is steeds ln den aanval, doch de meeste schoten en voorzetten zijn door den krachtigen wind te hard en te onzuiver. Na eenigen tijd heeft eindelijk de W.Waard-spll met een hoog schot succes, 10. Iets later brengt de linksbin nen uit n' boogen voorzet van rechts den stand op 20. Aan de andere zijde heeft „Meester* met een harde schuiver succes 21. Wie gedacht had ,dat W.Waard na rust tegen wind wel niet veel beginnen zou, heeft mis gezien. Het samen spel vlotte thans uitstekend. De midvoor verdeelde het spel prachtig en hiertegen was de Kleinesluis-achter- hoede niet opgewassen. In vijf minuten drie goals, zegt genoeg. Wel verkleinde Klelnesluis den achterstand nog even, doch W.Waard bleef ver uit de sterkste en het was slechts aan hun goede verdediging te danken, dat het bij 5—2 bleef. Wierlngerwaard II verloor weer en ditmaal met dub bele cijfers (131) van W.G.W. van Den Helder. De autodlenat van t Zand naar Den Heides1 toegestaan. Ged. Staten van Noord-Holland hebben aan J. van Scheijen te Callantsoog vergunning verleend tot het in werking brengen van een autobusdienst van 't Zand over Callantsoog naar Den Helder. H.S.V. I—Vrcme H 8—2.. Zondagmiddag speelde bovengenoemde clubs tegen el- ka.r. H.S.V. speelt voor den wind en weet al gauw een doelpunt te zetten, hierdoor hebben de geelzwarten den voorsprong. Hierna wordt door Vrone gelijk gemaakt 11. Met een hard schot weet een H.S.V.-er no. 2 te zet ten, die nog door meerderen worden gevolgd. Veel scho ten worden er d$> het Vrone-doel gericht, zonder succes, maar voordat rust ingaat, weet H.S.V. nog 3 punten erbij te maken, zoodat de stand 51 in het voordeel van de thuisclub is. Na de rust heeft Vrone het voordeel van den wind en weet men nog eenmaal te scoren 52. Hierna komen de H.S.V.-ers opzetten en blijft de bal steeds op het ter rein van H.S.V. Vele corners worden niet genomen, voordat het einde er is, worden nog 3 doelpunten gezet voor H.S.V., zoodat deze wedstrijd door de thuisclub ge wonnen werd met 82. In dezen wedstrijd was H.S.V. de sterkere, aan hun samenspel is het te danken, dat ze deze overwinning hebben behaald. Scheidsrechter Koelemey leidde uitstekend. H.S.V. H speelde in Midden-Beemster tegen de daar bestaande club en verloor dezen wedstrijd met 42. AARTSWOUD. Uitslag verhuring van eenlge perceelen bouwland ten behoeve van de Ned. Herv. Gemeente alhier. Rietschoot no. 1 voorheen D. Schekkerman voor f 91, thans dezelfde voor f 91; Rietschoot no. 2 voorheen W. Ruig voor f 91, thans F. Ruig voor f 91; Rietschoot no. 3 voorheen D. Bossen voor f 9J, thans dezelfde voor f 91; Rietschoot no. 4 voorheen V. Raa voor f 140, thans de zelfde voor f 91; Rietschoot no. 5 voorheen K. Silver, voor f 81, thans dezelfde voor f 81; Rietschoot no. 6 voor heen S. Vos voor f 81, thans J. Zweet Ez., voor f 125; Rietschoot no. 7 voorheen R. Keppel, voor f 81, thans dezelfde voor f 80; Rietschoot no. 8 voorheen J. Moefjes voor f 81, thans dezelfde voor f 81; Rietschoot no. 9 voorheen F. de Beurs voor f 81, thans dezelfde voor f 81; Rietschoot no. 10 voorheen Jb. Bos voor f 71, thans dezelfde voor f 71; Rietschoot no. 11 voorheen L. Bos voor f 202, thans dezelfde voor f 81; Rietschoot no. 12 voorheen L. Korver voor f 91, thans dezelfde voor f 96; Rietschoot no. 13 voorheen C. Raa voor f 96, thans de zelfde voor f 95; Kerkeschootje voorheen T. Koeten voor f 40, thans dezelfde voor f 40. De verhuring geschiedde voor den tijd van zes jaren. Zondagmiddag werd alhier een demonstratie gegeven door de Rijvereeniging „Westfriesland" van St.-Maar- tensvlotbrug. Niettegenstaande het weer Zaterdag, ja zelfs Zondagmorgen vroeg nog, zich allerongunstigst liet aanzien, was het 's middags, den tijd van het Jaar in oogenschouw genomen, buitengewoon goed. Te 2 uur was de demonstratie uitgeschreven en pre cies op tijd werden 18 paarden In het veld gebracht, 3 bereden door dames en de andere door heeren. Een groot aantal belangstellenden, veel grooter dan men verwacht had, was aanwezig. Het eerste nummer „Carousselrijden", werd zeer ver dienstelijk uitgevoerd: de discipline en correctheid, dié onder de deelneemsters en deelnemers^ heerschte, was, als wij nagaan, dat de vereeniging nog niet eens een jaar bestaat, uitstekend te noemen. Het rijden* het zwenken, het twee aan twee en het vier aan vier rijden, enz., enz. werd zoo nauwkeurig mogelijk uitgevoerd en van ieder hoorde men de opmerking, hoe is 't toch mogelijk, dat zóó iets in zoo korten tijd met toch maaé gewone boerenpaarden kan worden gedaan. Aan het tweede nummer „het springconcours", werd deelgenomen door 9 paarden, een bereden door mej. E. Rens en de andere 8 doorheeren. Wat wijtoen gezien hebben, wekte bij zeker allet oeschouwers nog meer enthousiasme voor de paardensport Het „wei- gsorea" der peesden bepaalde «tch tot een mm geval. De hoogte van de hlndernieeen werd, zoo&l* men ons mededeelde, gebracht tot 1.10 Meter. Het ten «lotte met 2 en daarna met 8 paarden tegelijk nemen dier hindernissen, was bijzonder mooi. Een woord van hulde, allereerst aan den Instructeur, den heer Aarsen, en ln de tweede plaats aan de deel nemers en dan nog ln het bijzonder aan de dames en daarbij voorn. mej. E. Rens, is hier zeker op zijn plaats. Wat oeefning en goeden wil vorbag, hebben wij ook hier weer kunnen zien. Na het carousselnummer bood het Bestuur van de Harddraverijvereeniging van Barsingerhorn, door welk bestuur deze middag was georganiseerd, als bewijs van sympathie, aan de drie dames ieder een bloemstukje aan. De uitslag van den aan het springconcours verbonden wedstrijd, waarbij als baBis werd genomen de fouten in het springen, was als volgt: le prijs de heer P. Bur ger, 2e prijs de heer E. Barton, 3e prijs mej. E. Rens, 4e prijs de heer A. Barten, 5e prijs de heer D. Boontjes, 6e prijs de heer M. Erlks, 7e prijs de heer D. de Graaf, 8e prijs de heer P. Hoogland, 9e prijs de heer J. Mooij. Ruim 4 uur was de demonstratie geëindigd. Wij kre gen den algemeenen indruk, dat een leder, met ons, al was het dan ook wat koud, een aangenamen middag had gehad. Het Bestuur van de Rijvereeniging, de deelnemers en hun Instructeur, en het Bestuur van de Harddraverij vereeniging, begaven zich hierna naar de zaal van den heer de Graaf, waar reeds velen aanwezig waren en waar de prijsuitreiking zou plaats vinden. Nadat door het Bestuur van de Harddraverijvereeni ging een glas wijn was aangeboden, reikte hun voor zitter, de heer C. Smit Gz.f met een toepasselijk woord de prijzen uit, alle bestaande uit kunstvoorwerpen, daar bij met welgekozen de deelnemers en htm Instructeur en ook het Bèstuur van de Rijvereeniging, speciaal den voorzitter, den heer G. Schoorl, dankende voor hun bereidwiligheid, om hier te demonstreeren. Spreker hoopte, dat hier ook een Rijvereeniging zou worden opgericht, was vol lof over de rijvaardigheid der deelnemers en bedankte ten slotte nog met nadruk den heer C. Smit Pz., die evenals reeds zoo vele vorige ke.eren, ook nu weer zijn land belangeloos ter beschik king had gesteld. Hierna dankte de heer G. Schoorl den heer Smit voor zijn vriendelijke woorden tot hun vereeniging gespro ken. De heer Schoorl memoreerde, dat de kiem voor dezen welgeslaagden middag zeker was gelegd tijdens een gesprek tusschen spreker en den edelachtb. heer Burgemeester van Barsingerhorn, die tóen vertelde, een demonstratie te hebben meegemaakt te Schagerbrug en deze zeer mooi te hebben gevonden en verder sprak over een Rijvereeniging te Barsingerhorn. Een demon stratie, eventueel te Barsingerhorn te houden, vondeè wij daarom zeer geschikt. Spreker gelooft niet te over drijven, als hij hier als zijn meening te kennen geeft, dat Burgemeester hedenmiddag zeker in nog meerdere mate, dan te Schagerbrug, getroffen zal zijn, door de wijze waarop deze demonstratie is uitgevoerd. De heer Schoorl brengt een woord van hulde aan den Instruc teur en de deelnemers en dankt daarna Burgemeester en het Bestuur van de Harddraverijvereeniging voor de gelegenheid, hun geboden, om hier te komen rijden. Spreker hoopt dat te Barsingerhorn spoedig een Rij vereeniging zal worden opgericht en dat die vereeni ging mag groeien en bloeien. Daar aan spr. terloops reeds is gevraagd, of hij straks aan de oprichtingsplan nen wil deelnemen, deelt hij hierbij mede, dat hij dit met zeer veel genoegen zal doen, evenals de Instruc teur, de heer Aarsen. De beschermheer van de Harddraverijvereeniging, Burgemeester Breebaart, dankt den heer Schoorl voor de waardeerende woorden, spreker blijkt inderdaad een groot voorstander te zijn van een Rijvereeniging, hoopt dat deze spoedig zal worden opgericht en hier zal sla gen, is ook vol lof over hetgeen de Rijvereeniging „Westfriesland' hier vanmiddag heeft gepresteerd, en dankt een ieder die daaraan heeft medegewerkt. En hiermede was het officieele gedeelte van dezen, zoo bijzonder goed geslaagden middag, geëindigd. Nog vernemen wij, dat binnen zeer korten tijd een vergadering zal worden gehouden ter bespreking van de oprichting van een Rijvereeniging te Barsingerhorn. Een ieder die in deze sport belangstelt, zal dan welkom zijn. DIRKSHOM. Algemeene vergadering der afdeeling Harenkarspel van den Bond voor Staatspensionneering, op 20 dezer, ten huize van den heer T. Yff, onder leiding van den heer C. de Vries. Bij de opening spreekt de voorzitter zijn teleurstel ling uit over de slechte opkomst, in verband met het 25-jarig jubilé der afdeeling dit jubilé ls op zich zelf trouwens ook een treurig verschijnsel. De heer Komen leest nu voor de laatste maal zijn notulen, daar hij heeft bedankt als secretaris. Enkele ingekomen stukken worden voor kennisge- vin aangenomen. Volgt bespreking van den Beschrijvingsbrief voor de Federatie-vergadering te Schagen op 28 October a.s. Tot candidaten voor het Federatie-bestuur worden herkozen de heeren Van Twuijver en Appel, en ge kozen de heer C. de Vries alhier. Deze wordt ook aan gewezen als afgevaardigde naar de Federatie-vergade ring. Bij de thans volgende bestuursverkiezing worden her kozen de heeren T. Visser en T. Heerschap, en geko zen de heer G. Koster. Winterpropaganda. In verband met het 25-jarig jubilé stelt het bestuur voor, twee avonden te houden, één voor de leden en huisgenooten, met vrij entrée, en een avond voor de jongelui met bal na, ten einde ook de jongeren tot den Bond tebrengen. Aangenomen. In deze propaganda-vergaderingen zal worden opge voerd „Fatum", tooneelspel in vijf bedrijven. De heer Van der Laan heeft bereids zijn zeer gewaardeerden steun toegezegd. Verder zal de medewerking worden gevraagd van de Muziekvereeniging alhier, terwijl men 'als spreker denkt uit te noodigen Ds. Baar. Het bestuur zou gaarne een kas willen vormen, om het volgend jaax een rijtoer te kunnen maken met de ouden van dagen, zooals dit ook in aindere gemeenten heeft plaats gehad. Hierbij zijn de aanwezigen het niet geheel eens over de vraag, of de afdeeling moet wor den beschouwd als een Dirkshornsche, wel als een Harenkarspelsche vereeniging. Bij de rondvraag informeert de heer Reuvers naar het doel, dat de Bond voor Staatspensionneering tb»na tracht te bereiken. Art. 2 der Statuten spreekt wel van pensionneering van Staatswege van hen, dit het noodig hebben, maar, zoo vraagt spreker, wie zijn dat? In de praktijk is zulks vaak moeilijk uit te maken. En toch zal men met cijfers en kostenberekening bij de Tweede Kamer moeten komen, indien men ïrana van slagen wil hebben. Met gloedvolle redevoeringen alleen komt men niet veel verder. Voorts zitten we vast ««n de Invaliditeitsverzekering en de Ouderdomswet, met een leger van ambtenaren, gesteund door de politieke fracties en omgekeerd. Kan men zich daarnaast nog de „weelde' van een premievrij staatspensioen veroorloven? Of dienen de beide genoemde wetten omgewerkt te worden tot één andere, meer eenvoudige? De afgevaardigde zal deze kwestie in de Federatie vergadering te Schagen ter sprake brengen. 1 Hierna sluiting onder de gewone plichtplegingen. In de daarna nog gehouden bestuursvergadering werd tot secretaris gekozen de heer S. Bood. HARENKARSPEL, Zaterdag had te Tuitjenhorn een ernstig ongeluk met doodelijken afloop plaats. De 66-jarige veehouder Ste ven S, ging met een ladder op de hooiberg om ver- mosdslljk mm bos etroo te halen. B3J ls toen mis ge stapt of van den berg gegleden en ls gevallen met het hoofd naar beneden op de houten deel, waardoor de schedel was Ingedrukt. Toen sljn zuster ham vond, was hij reeds overleden. HARENKARSPEL. Zaterdagavond had alhier de aanbesteding -plaats van een burgerwoonhuis voor den heer J. K. Slot. In geschreven werd voor Timmerwerk: D. Dam voor f 2988, J. van Loenen f 2470, H. de Vries f 2471. Metselwerk: J. Ruls voor f 2328, R. van Beek voor f 1803. De begrooting voor timmerwerk was t 2880, voor metselwerk f 2390. Het werk ls gegund aan J. v. Loenen en R. v. Beek. WEEKBERICHT VAN DE N.V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING, gedurende 22 tot 2 70ctober 1928. Bij elke velllngsdag kan men zoo langzamerhand be merken dat het winterseizoen zijn intrede doet, vooral de nachtvorsten der van deze week hebben hieraan mede gewerkt. Het artikel boonen ls nu uit de natuur bijna niet meer aanwezig, en wat er nu nog komt is alles min der kwaliteit, alleen kasboontjes komen er nog mooi op de veiling, welke dan ook nog gretig koopers vindt. Nu komen er dagelijks voor in plaats de spruitjes, welke steeds meer worden aangeboden en met den aanvoer der laatste dagen zullen wij nu voor spruiten de groothan del als onze afnemer moeten hebben, hiervoor zijn weer zoo noodig de bepalingen welke voor de boonen zoo goed gewerkt hebben en wel de eenheidsgewigt in zakken en bakken, laat daarom iedere aanvoerder in zijn eigen be lang zorgen dat ln Iedere zak en groote bak 15 K.G. en ln elk klein bakje 10 Kg. inhoud is, hierdoor bevordert men de handel wat ln het belang van de aanvoerders ls. Verders wil ik nog even mededeelen, dat hier ook een velling van schorseneeren gehouden zal worden. De tuln- I bouwvereeniging „Schoorl" te Schoorl heeft in een van haar vergaderingen besloten om dit product op de Alk- maarsche veiling aan te bieden om zoo mogelijk alles tegelijk te verkoopen, hiervan kunnen alle kweekers uit de omtrek profiteeren, daar het kwantum van bovenge- I noemde vereeniging groot genoeg is om verschillende groothandelaren vertegenwoordigt te doen zijn. Op deze velling zullen 1de monsters en aantal Kg. van iedere par tij aanwezig zijn, terwijl de aflevering met in achtne ming van de verkoopsvoorwaarde, dan met aanvoerder en kooper geregeld kunnen worden. Ofschoon de dag van veilen nog niet Is vastgesteld zal er Woensdag 24 Oct. een begin gemaakt worden met het ontvangen van monsters met opgave van plus minus aantal Kg., deze j monsters zullen voor Ieder belanghebbende ongeveer een week te bezichtigen zijn, zoodat de handel ook daarover een goed overzicht kan krijgen (de dag van veilen wordt I per advertentie bekend gemaakt) verdere Inlichtingen, zoowel voor tuinder als voor handelaar», zijn bij de vei- lingslelder te bekomen. Wat het veilen van bloemen betreft, van deze zijn er nog geen vaste plannen uitgewerkt, hiervoor zullen en kele vertegenwoordigers van de veiling een bespreking houden met verschillende kweekers en handelaars om tot 'n voor belden bevredigende oplossing te komen, dat ook hiervan een veiling kan worden gehouden. De aan voer is tot op heden nog te gering om over prijzen enz. een beschrijving te geven. De aanvoer van fruit blijft zich ook steeds ontwikkelen terwijl de prijzen ook goed te noemen zijn, er zijn dan ook al verschillende kweekers die met elkander op een dag ongeveer 5 6000 pond druiven op monster willen veilen, wanneer zich hiervoor dan ook hoopers in teresseeren, zal deze partij in veiling worden gebracht, ook voor deze aangelegenheid kan men bij den veiling- leider inlichtingen bekomen. Van bovengenoemde opti mistische mededeeling, maakt 't artikel worteljes een uitzondering; dit artikel, hoewel de kwaliteit voor het meerendeel mooi is, is bijna onverkoopbaar; Vrijdag werd er zelfs niet meer als 2 4 3 cent per bos betaald, een enkel partij uitgezonderd, welke 4 cent opbracht. I Postelein en spinazie brachten ook goede prijzen op, evenals keukengroenten, waarvoor nu langzamerhand meer belangstelling komt. 11.20 12.00 12.30 12.30 i 12.20 12.50 1.20 1.25 i 2.20 3.00 i 4.20 4.50 4.50 5.30 5.20 6.00 6.00 6.30 7.00 7.05 7.15 7.30 7.35 7.45 Voor Dinsdag 23 Oct DAVENTRY (1600) Gramophoonplaten. HILVERSUM (1071) Politieberichten. HILVERSUM Lunchmuziek door trio. HUIZEN (341) Middagconcert DAVENTRY (1600) Concert PARIJS (1250) Concert. DAVENTRY (1600) Orkestmuziek. HAMBURG (395) Concert uit Bremen. KALUNDBORG (1153 of 1680) Strijkmuziek. HILVERSUM (1071) A.V.R^O.-Knipcursus. DAVENTRY (1600) Orkestmuziek. PARIJS (R. 1750) Concert DAVENTRY (1600) Orkestmuziek. HUIZEN (341) Gramophoonmuziek. BRUSSEL (509) Dansmuziek. HILVERSUM (1071) Tijdsein. HILVERSUM Dinermuziek. HUIZEN (1870) Cursus Esperanto. HUIZEN Cursus Kerklatijn. DAVENTRY (1600) De grondslagen der muziek. HILVERSUM (1071) Engelsche lea voor gevorder den. SCHEVENINGEN (1870) Uitzending Amster- damsch Beursoverzicht door het Fin. Weekblad De Mijlpaal. HUIZEN (1870) Cursus. Kerklatijn. DAVENTRY (1600) Muzikaal tusschenspel. HILVERSUM (1071) Politieberichten. 8.00 HILVERSUM Tijdsein. 8.05 HILVERSUM Boekenhalfuurtje. 810 MILAAN (549) Concert. 8.15 HUIZEN (1870) Pater Fslix Otten over; R00| het atheïsme." 8.20 DAVENTRY (1600) Orkestmuziek. 8.35 HILVERSUM (1071) Concert door het omroi kest. Solisten: Chris de Vos (tenor) Paul Pu] riton). 8.35 PARIJS (R. 1750) Concert. 8.50 DAVENTRY (1600) Operamuziek. 9.00 HUIZEN (1870) Concert met medewerking het Amsterdamsch Salonorkest 9.20 BERN (411) Concert 10.00 HUIZEN (1870) Persberichten van Vaz Dl* 10.15 HILVERSUM (1071) Persberichten van het bureau Vas Dlas te Amsterdam. 10.80 HILVERSUM Dansmuziek door Rentmi Dansorkes. 11.00 DAVENTRY (1600) Dansmuziek. Voor Woensdag 24 Oct 11.20 DAVENTRY (1600) Gramophoonplaten. 12.00 HILVERSUM (1071) Politieberichten. 12.20 DAVENTRY (1600) Balladenconcert. 12.25 LANGENBERG (469) Middagconcert 12.30 HILVERSUM (1071) Lunchmuziek. 12.30 HUIZEN (341) Middagconcert 12.50 PARIJS (1750) Concert 12.50 DAVENTRY (1600) Dansmuziek. 1.20 DAVENTRY Lunchmuziek. 3.00 HILVERSUM (1071) Causerie door O. S< Verkozen. 4.05 DAVENTRY (1600) Concert. 5.00 HUIZEN (341) Kinderuurtje. 5.05 LANGENBERG (469) Vesperconcert. 5.30 HILVERSUM (1071) Vooravondconcert. 6.00 HILVERSUM Tijdsein. Daarna voo concert 7.00 HUIZEN (1870) Engelsche handelacorrespondj 7.15 HILVERSUM (1071) Gezondheidshalfuurtje. 7.25 SCHEVENINGEN (1875) Uitzending Au damsch beursoverzicht door Fin. weekblad Mijlpaal. 7.45 HILVERSUM (1071) Politieberichten. 8.00 HILVERSUM Tijdsein. 8.00 HUIZEN (1870) Groningsche avond. Spi concert .persberichten Vaz Dlas. 8.05 DAVENTRY (1600) Concert. 8.05 HILVERSUM (1071) AVRO-radlotooneel. ring door N.V. Het Schouwtooneel van Klaus". Entre actenmuziek door AVRO- de pauze persberichten Vaz Dlas. 8.05 ROME (449) Concert. 8.20 PARIJS (R. 1750) Concert 9.20 BERN (411) Orchestraal concert 9.20 TOULOUSE (392) Galaconcert 9.30 MUNCHEN Dansmuziek. 10,50 DAVENTRY (1600) Michael, tooneelspel ln drijven, van Miles Malleson. 11.20 DAVENTRY Dansmuziek. DIT 1 BEGE Oosterbeek, 26 October 192 Geachte Redactie, Mag ik langs dezen weg mijn hartelijken dank tuigen voor de groote belang stelling welke wij roe^ Schagen ondervonden hebben, bij het houden r-sl onzen propaganda-kunstavond in de Ned. Hervcf®1 vt de Kerk op Maandag 15 October. Deze avond voor onzen Bond een groot succes. Schagen wel getoond, medie te leven, met de zwakkere menschen. Het groote resultaat van onzen hebben wij vooral te danken aan de uitstekd voorbereiding. Hiertoe 'had zich een zeer actitfi 'e za mité -gevormd. Den avond te Schagen zal ons: ren lang in blijde en dankbare herinnering blijven. vc Zij: die zich alsnog als donateur van onzen B oi wenschen op te geven, kunnen dit doen hij Ds. IJ, 'en i Dijk en den heer G. Kousehand. Dankend voor de plaatsing, JOH. VAN DEÏN BERG, Propagandist van den Ned. Blinden Oosterheek. OOR Set t rkwil rgen. E L >e ia ft 0] St.-Fancras, Oct Mijnheer da Redacteur, Het verslag van Uw correspondent, voorkomend Uw geacht blad d.d. 17 October betreffende den t balwedstrijd NN. 1Vrone 1, eischt verweer. Het keuze gepromoveerde Vrone I van St-Pancras, de lijke unfaire wedstrijd, enz., dit alles laat ik voor rekening van den schrijver. Dat er over den_. heelen wedstrijd een waas van haat en onver dragel heid hing en de „sfeer" steeds geladen was, U waarheid gegrond, maar een en ander bewoog zich lukkig niet binnen, doch buiten de krijtlijn, onder kele bezoekers van N.N., hetwelk zeer goed zlchth was niet alelen, maar helaas zelfs ergerlijk hoorh*^ De (volgens verslagg.) op leven en dood spelende Bus, rechtshalf van Vrone, heeft nog nooit (ook niet) van geen enkelen scheidsrechter eenige tere wijzing of aanmerking op zijn spelwijze gehad. Dit ter spreekt genoeg voor zich zelf. Ik wil dan ook den geachten verslagg. In ern overweging geven, deze alleszins ongemotiveerde leediging ln te trekken, mede In het belang va sport in het algemeen en de goede sportievee vers! houding van de vereeniglngen NU", en Vrone to bijzonder. Met U, Mijnheer de Redacteur, vriendelijk brengend voor plaatsing, teeken ik met de mei hoogachting, K». Lid Elftalcomm. „Vrcfl bezoeker van boven omschreven wedstrf 1 kpai erda mba goe dei Icht ird. )e h- Toen kwam Redneb tusaohenbeiden, Zelde tot Billy: „Luister beate vent; Houd dien oude in de gaten, Ik vertrouw hem voor geen rooie cent. Hij kijkt zoo gluipend uit zijn oogen En zijn mond staat mij niet aan. 'k Geloof, we deden heel verstandig, Gingen wij hier gauw vandaan." „Kom Billy, laat je nu raden, Ga mee, het ia hier niet pluis." „Redneb," zei nu Billy weder, „Ik voel me veilig ln zijn huis." Doch nauw*lljks had hij het huis betrede", Waar d'oude zich reeds bevond, Sloeg Vader Mopperaar geniepig, Den armen Billy tegen den grond. We moeten maar op Redneb vertrouwen, amulet, om Billy te redden. at op D&

Schager Courant | 1928 | | pagina 8