Alieieti Nitus- llKIttltil- Llllilllllll Dinsdag 30 October ÜV28. 71siu* JiaarjiamijJ No. 8348. Uitgevers: N.V. v.h. TRAPMAN Co., Schagen. Eerste Blad. VOOR DEN KANTONRECHT^ TE ALKMAAR. iZEGI DE BROEKER VEILING. U stelt zeer veel prijs op Uw goed. Begin dus nog heden met de Rinso waschmethode. ZEEPPOEDER lc SOORT BANNE HOOGWOUD EN AARTSWOUD. er o A to wat norit no i [dingt umn MANT. Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zoterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- tcntiün nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. No. 20. Prijs por 3 maanden f 1.05. Losse nummors 0 cent. ADVERTEN- TIöN van 1 tot 5 regels f 1.10, Iedere regel meer 20 cent (bewijsno. inbegrepen). Grootcro letters wordon naar plaatsruimte berekend DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. «n inte modlstt ion sjoi een li I op he rekent mofi geeft venna edingsii dat ls s reken irieën zonden i mantefi' bU OD adea, DANSVREUGDE-VERSTOORDERS. Een door den waarn. Kantonrechter Mr. De Groot 3e voorgaande week aangehouden zaak, werd alvo rens een andere functionaires achter de groene ta- fel plaats nam, als nog door hem afgehandeld met 'het I hooren van den verbalisant, den rijksveldwachter G. Mine. Het betrof bier een geval van ordeverstoring in I" staat van dronkenschap door den visscher Jacob P. ie Egmond aan Zee, 'n weinig presentabel type, dat r nch tot taak had gesteld, geassisteerd dóór zijn ge-1 Ijkgezinden vriend Sloot, in een danslokaal de vredig voortbobbelende danspaartjes te hinderen. Gelukkig troffen zij in de twee veldwachtersamb- tenaren, die hun mannetjes stonden en hen na veel strubbelingen op zoo nadrukkelijke wijze tot de orde wisten te brengen, dat hun de lust verging zich nog aan verdere buitensporigheden schuldig te maken. Na toelichting van den rijksveldwachter werd de verdachte veroordeeld tot f 10 boete, sub. 10 dagen hechtenis. WEGENVERNIELING NIET MEER GEDULD. De landbouwer J. K uit Grootschermer stond te recht wegens het beschadigen van den Schermerdijk in de gemeente N.- en Z.-Schermer door het berijden met tractor, waarvan de wielen niet voorzien waren van gummibanden of stalen wielband als bescher mers. Brigadier Tjolsma had deze overtreding gecon stateerd en proces-verbaal opgemaakt. De verdediging van verdachte, dat hij, indien dergelijke wielbescher- mers waren aangebracht, -de tractor niet tot voortgang kon brengen, werd als niets ter zake stond, ter zijde geschoven en verdachte tot f 10 boete of 10 dagen ver oordeeld. EEN CARAMBOLE TUSSCHEN MOTOR EN WIEL RIJDER. De motorrijder E. D. B. uit Heemstede kwam op 9 Augustus ten pl.m. 3 uur 15 op den Hoek Ment— Waagplein, in hotsing met den snelrijdenden mon teur J. v. K. Deze kwam van het Waagplein rijden en had dus wettelijk den motorrijder den voorrang moe ten geven, doch daar de motorrijder geen signaal gaf, volgens v. K. wist deze niets af van zijn nadering, met het gevolg dat een aanrijding het gevolg was en het rijwiel van den heer v. K. eenige schade bekwam. Een directe,bespreking tot schaderegeling had geen resultaat 'en dus werd nu de zaak aan het oordeel van den waarnemenden kantorechter, iii casu Mr. van Loockeren Campagne onderworpen. ■De duo-rijder, die zich op den motor had bevonden, beweerd, dat wel signaal was gegeven, doch de mon teur, benevens 2 dames als getuigen gehoord ver klaarden pertinent geen signaal te hebben waarge nomen, bovendien reed hij, volgens de dames.in over matig vaart en reeds hij bovendien hij het naderen van de bocht te veel links. Op grond vdn deze verklaringen werd verdachte schuldig verklaard en veroordeeld tot f 10 boete of 19 dagen, terwijl de civiele vordering f 13.10, zijn re- paratiekosten en zegel, aan den heer v. K werd toe- gewezen. GAS KNIJPEN OP KOEDIJK! Er schijnen nog steeds automobilisten te zijn, die het gevaar niet beseffen om dn Koedijk hun wagen meer dan 28 KM. vaart te geven. Ze waren het on- geldtimeerde raggen zóó gewend, dat de thans gehou- l den scherpe controle door veldwachter Van Sloot I met zijn prima chronometer en stopwatch hen koud op het lijf valt. Ook de garagehouder C. N. uit Bergen, die met zijn Essex-Six zich een gangetje van 45 geen kwaad be wust was, werd daar wat men noemt in ons volks vocabularium de sigaar en heden tot f 6 boete of 6 da- gea<veroordeeld. 'Het schijnt dat tegenwoordig de snelheidscontrole door 1 ambtenaar voldoende wordt geacht, alhoewel hoogere rechtscolleges daaromtrent een ander oor deel hebben uitgesproken. LEERPLICHT-INCONSEQUENTIES. Een Uitgeester huismoeder, A. S., echtgenoote de M., moest zich verantwoorden ter zake het feit, dat zij op 26—28 Julii haar onder de leerplichtwetten val lend 11-jari'g dochtertje zonder wettige redenen niet ter school had gezonden. Voor de vrouw waren de redenen echter wel dege lijk wettig. Haar man vertoefde tegen zijn zin elders en was niet in staat om tot de instandhouding van bet gezin hij te dragen. De vrouw móest er nu zelf op uit, doch kon haar 3 jeugdige kleintjes niet on verzorgd en zonder toezicht achterlaten, dus hield nj haar 11-jarig dochtertje thuis en uit de school. Natuurlijk is zoo'n handeling strafbaar, doch als men bedenkt dat de kinderen dikwerf om allerlei on benullige oorzaken tegen den zin der ouders vacan- tie krijgen, dan lijkt ons e enstraf van 4 gulden boete <3f 4 dagen, zooals deze met zorgen beladen vrouw werd opgelegd, onzinnig hoog. gecalligrafeerde oproeping te vereeren. Zooals ook de heer S. v. d. M., 'n reiziger uit Hilversum op 19 September mocht ondervinden, toen hij zijn met stalen en andere artikelen beladen motor rijtuig op 4 wielen op de Laat had geplaatst, toen hij een klant in de Boterstraat woonachtig, moest be dienen. De surveilleerende agent had dit verlaten vehikel al spoedig opgemerkt, bedenkelijk het hoofd ge schud, was 'n paar straatjes omgetippeld, had zijn horloge vergeleken met de Waag en nog steeds stond het karretje, onbeweeglijk en heelemaal alleen, als voorheen het ooievaarsnest in het land van Kramer. Het voertuig veroorzaakte den plichtgetrouwen die naar der gerechtigheid hevige bekommernissen, ver oorzaakte hem meer zorg dan den omvang van zijn tractement en toen ten slotte den duur van onbeheerd- heid steeg tot 45 minuten, was zijn geduld ten einde en besloot hij den wagen als gevonden voorwerp bij het bureau te deponeeren. Juist echter op dat moment daagde de eigenaar op, die na een overigens zeer gemoedelijke bespreking, 'n oproeping, dienend ehem te convoceeren voor de audiëntie van den Kantonrechter op heden. De heer y. D., in persoon verschenen, beweerde on bekend te zijn geweest met de verordening. Hij noem de de verwijzing naar de parkeerterreinen, waarvan slechts 1 door een bord is aangeduid, voor zijn be drijf onpractisch, daar zich in zijn wagen de arti kelen 'bevonden die hij voor zijn cliënten noodig had. Tegen de boete kon hij ten slotte geen bezwaar ma ken, deze bedroeg f2 of 2 dagen, waarvoor hij ook nog gratis de les kon meepikken, dat ieder burger geacht moet worden de wet te kennen. DE HOUTTIL IS VRIJ OM TE BERIJDEN, MAAR MEN MOET DIE VRIJDAGS MIJDEN. 6 Dagen in de week is de Houttil te Alkmaar be stemd en toegelaten voor rij- en voertuigen, maar Vrijdags onder markttijd is zij het domein van Vorstin Kaas. Dan kan geen gerij en gerommel worden geduld, zelfs niet van den Zuid- en Noordschermer-boeren zoon Jan B. D., die zich op Vrijdag 19 October met een auto op dit verboden terrein had begeven en des wege per spoed oproeping voor den Kantonrechter was gedaagd.. De verdachte trachtte zich te beroepen op zijn on bekendheid met de wet. Het verbodsbordje had hij in zijn gesloten wagen niet kunnen lezen, daarvoor stond het te hoogr De Kantonrechter gaf hem in overweging de be doelde auto te doen verhoogen. (Wij' zouden hem adviseeren er 'n periscoop of 'n uitzichttoren op te plaatsen.) Maar de verdachte, die ook wel eens heldere oogen- blikken hebben, vond het eenvoudiger de bordjes wat lager te plaatsen. 'n Idéé, dat ook overweging verdient. De waarn. Kantonrechter liet zich hierover echter niet nader uit en veroordeelde den overtreder van de stedelijke wet conform eisch tot f4 boete of 4 da gen hechtenis, waarna op huizelijke wijze werd over gegaan tot behandeling der zaken, waarin geen ver dachten verschenen en geen getuigen gedagvaard waren. Hooioogst-verwachtingen; geregelde aanvoer van goede koöl noodzakelijk. Flinke aanvoer van bloemkool tegen lagere prijzen. Roode kool, evenals witte beste prijzen. Gele kool minder goed. Beste prijzen voor uien; bleten kon beter, evenals peen. Tomaten op 't laatst der week bijna on verkoopbaar. Met heele koppels trekken de tuinbouwers er tegen woordig op uit, om in „den Folder", onder Obdam, Winkel, Nieuwe Niedorp, enz., kool te snijden. De ver bouw van kool moet „buitenom" dit jaar wel zeer be langrijk zijn, als zooveel nijvere handen daar tegen woordig werk vinden op de koolakkers. Had men aan vankelijk gedacht, dat de koolteelt zeer en zeer waa tegengevallen, op 't oogenbllk is die meening wel eenlgs- zlns gewijzigd en het schijnt, dat de laatste weken nog een beste groeiperiode voor de kool zijn geweest Als dan binnen enkele weken de kooltelling weer zal plaats vinden, lijdt het volgens insiders geen twijfel, of de voorraden zullen, vooral wat gele en roode kool betreft, erg meevallen. Wie tegenwoordig den Langendijk be zoekt, kan dit Vermoeden wel bevestigen, daar men op vele erven groote hoeveelheden kool ziet liggen, wach tende om aanstonds in de boet te worden opgeborgen. Te midden van zijn drukke werkzaamheden weet de tuinbouwer echter nog tijd te vinden om ter veiling te gaan met de verkoopbare producten, die ook deze week weer zeer bevredigende prijzen opbrachten. Handel in sneezenkool is er momenteel niet veel meer. Dezer dagen vernamen we nog den verkoop van, een partij te veld staande Deensche witte, waarvoor de kolossale prijs van f 50 per snees werd betaald. De winterprijs zal hoog moeten worden, wil daarop worden verdiend. Speculatie is aan dergelijke transacties niofc vreemd. Men moet bij dergelijke prijzen maar op geen tegenvallers rekenen: echt winterweer verwachten, ala- on /L-v igovee? w van dsi* heil patroon lanvrüg® l ter WE MOETEN MAAR WEER TERUG NAAR DEN GOEDEN OUDEN TIJD VAN KRUIWAGENS EN DRAAGSTOELEN. Het brandende verkeersvraagstuk heeft onze rijks- autoriteiten reeds heel wat slapelooze nachten be zorgd. Het is onze rijks-, provincie- en stedelijke regeer- uers lichamelijk dan ook wel aan te zien hoezeer zij ouder deze kwelling lijden. Gelukkig echter heeft men ri Alkmaar de moeilijkheden tot een minimum terug weten te brengen, door alle voertuigen, die langer g&u 15 minuten zich onbeheerd op den openharen weg ^vinden, op te pakken, zoo de bestuurder niet komt jjgjpl opdagen en deze bjj. zijn verschijning met een keurig mede een levendige vraag uit het buitenland. We hoorden intusschen verlulden, dat de kooloogst in De nemarken bijzonder is meegevallen, zoodat dit land on getwijfeld in beduidende mate als concurrent zal optre den. Het is, meenen we, 7 jaar geleden, dat de Deen sche wite kool in het eerste gedeelte van het win terseizoen tot f 1000 opbracht, doch dat de prijzen op het laatst slechts f 300 per spoorwagen waren. Een ge waarschuwd man geldt voor twee, moge hier voor waaghalzen een voorzichtige raad zijn. Hoog zijn met dit al de verwachtingen der Langen» dijker tuinbouwers gespannen. En als de prijzen niet bijzonder vóordeelig zijn, ,zlet het er naar uit, dat aan vankelijk weinig eerste kwaliteit kool zal worden aange voerd. Dit zou te bejammeren zijn, aangezien de han del onder een dergelijken toestand lijdt en de goede naam onzer tuinbouwproducten er, vooral op de buiten- landsche markten door in 't gedrang komt. Een oordeel kundige aanvoer, geleid door de tuinbouwvereenigingen, gesteund desnoods door een premiestelsel, zooals dit reeds eerder werd ontworpen en goedgekeurd om een geregelden aanvoer van goede producten te verzekeren, is alleszins aan te bevelen. Bloemkool kwam nog in flinke hoeveelheden aan. de veiling. Het zachte najaarsweer is hiervan de oorzaak. De late bloemkoolbouwers kunnen soms in één nacht, als het vrij hard vriest, alles vei'loren zien gaan. Van schadelijke nachtvorsten hebben we intusschen nog geen last gehad. De prijzen waren deze week wel wat terug- geloopen. Brachten de reuzen Maandag nojg ruim f 16 op, Woensdag was dit gemiddeld f 18 en Zaterdag minder dan f 10. De grootste aanvoer bestaat uit reu zen; Lecerf wordt schaarsch. Deze bracht echter onge veer denzelfden prijs op. De totale aanvoer beliep 13200 stuks. I Ook kon de roode kool de In de vórige week bedon gen prijzen niet handhaven. Wel ging dit nog vrij goed in den aanvang (Maandag f 3.808.20), doch later zakte de prijs voor het kleine goed in tot f 6.30 f 6.70. Groote roode kool bracht nog f 3.504 op, zoodat de prijs «hiervan vrij stationnair 'bleef. In totaal werden ruim 26 spoorwagens geveild. Veel wijziging kwam er ook niet in de prijsnoteering der gele kool. De groote bracht van f 1.70t 2.80 op, al naar gelang van. kwaliteit, het mooie kleingoed kon bij uitzondering f 5 of even daarboven bedingen. De ge middelde prijs was f 3.40. Aangevoerd werden klein 10 spoorwagens. Witte kool bleef weer favoriet. Gemiddeld werd f 4.55 besteed. De hoogste prijs, welke werd gemaakt was f 5.20, de laagste voor afwijkende kwaliteit f 2.40. Dit was echter een groote uitzondering. Van Deensche witte, die de vorige week nog tot f 8.80 opbracht, was nu de hoogste prijs f 5.70, zoodat deze wel eenlgszins in prijs achteruitliep. Al wordt van deze soort al heel wat wln- terkool verkócht. De aanvoer was dan ook( groot; f2 spoorwagens. De uienprijzen gaven weinig verschil mat die van de vorige week: ongeveer f 7.50 voor gewone uien, ruim f 6.50 voor grove, ruim f 8.50 voor drielingen en f 10— f 12 voor nep. Deze noteeringen wijzen dua op besta prijzen. In 't geheel werden nog ruim 5 spoorwagens geveild. De aanvoer van bieten beliep ruim 4 spoorwagens. De prijzen waren nogal afwisselend en lagen tusschen f 1.70 en f 4, een zacht prijsje derhalve. Aan peen werden ongeveer 4 spoorwagens aangevoerd. Voor groote werd van f 4f 4-.70 betaald, voor kleine van f 1.30—f 2.80. Gemiddeld mocht de prijs dua wel iets beter zijn. Aardappelen onveranderde prijzen. Rammenas bracht f 3.60 op. Tomaten, waarvan de aanvoèr niet veel meer te be- teekenen heeft, brachten aanvankelijk voor de drie soorten resp. nog f 6, f 5 eu f 4 op, doch Zaterdag waren ze zoo goed als waardeloos, ongeveer f 2 gei: 100 K®. Vergadering van het College van dagelijksch be stuur en van Hoofdingelanden van de Banne Hoog wouden Aartswoud op Vrijdag den 26 October 1928, voormiddags 10 uur, Tegenwoordig zijn de heeren K. Slagter, voorzitter, C. Ursem en P. Donker Jz., le den van dagelijksch bestuur, A. Zijp Cz., A. Rood Kz., D. Koorn en Jb. Helder, hoofdingelanden, L. Glas, penningmeester en J. Breebaart Dz., secreta ris. De Voorzitter beet de heeren welkom en opent de vergadering. De notulen der vorige vergadering worden gele zen en met dank aan den samensteller vastgesteld. Naar aanleiding der notulen deelt Voorzitter mede: Dat bet straatwerk van de kluft voor de Winke- lerbrug over de Langereis in zijn geheel moet wor den opgehaald, wil de verbetering doeltreffend zijn. Hierover is ook geschreven door bet gemeentebe stuur van Winkel. Wordt goedgevonden aan het be stuur van de Vier Noorder Koggen te verzoeken de geheele kluft te laten ophalen. Wat de leuningen van de brug betreft, wordt met bet oog op 'bet verkeer besloten aan de gemeente Winkel voor te stellen deze wit te laten schilderen. Dat 'hij aan den Hoofdopzichter der Vier Noorder Koggen gevraagd beeft om van de te Aartswoud liggende halve steenen een partijtje voor het Groene Paadje te willen bestemmen. Medegedeeld werd, dat de halve steenen te Aartswoud voor den Mien- akke"? gebruikt moeten worden, aldaar zal weder een gedeelte straat in basaltweg veranderd worden. Aangezien bij het raadhuis nog halve steenen en ge klopte puin aanwezig is, zal met 't gemeentebestuur besproken worden deze te bestemmen voor het Groene Paadje. Verder deelt Voorzitter mede: Dat de lijst van stemgerechtigden tot benoeming van leden van het bestuur der Banne 19281929 ie vastgesteld en gedurende 14 dagen ter inzage is ne der gelegd1 ter secretarie der Banne. Dat wegens oftreding volgens do rooster op 1 Ja nuari a.s. van de heeren C. Ursem als lid van dage lijksch bestuur en 'van A. Zijp Cz. als hoofdingeland

Schager Courant | 1928 | | pagina 1