EEN INDRUK IN LONDEN. Het personeel der Ned. Spoorwegen. van een zwerver. Verkiezingen in 1929. De „Veendammer" affaire. Gemengd Nieuws. DE THUISREIS VAN DE „GRAF ZEPPELIN". De ontvangsten der Olympische Spelen. te n*MJ tul Cw!a« "iBcmA Bi eigenaar, rakere v. B. te Tilburg, had inmiddels aan gifte bij de gemeentepolitie te Hertogenbosch ge daan van de vermissing. De auto werd door de marechaussóe te Geffen in beslag genomien en de verwonde bestuurder aange houden en in verzekerde bewaring gesteld. De auto, die ernstig beschadigd is, is inmiddels ter beschik king gesteld van den commissaris van politie te 's Hertogenbosch. De bestuurder bleek niet ernstig gewond en zal eveneens ter beschikking van dezen commissaris worden gesteld. De aangehoudene is zekere v. P. uit Tilburg. DE KWESTIE DER EXTRA UITKEERING. Naar uit Utrecht gemeld wordt, vond aldaar gis termorgen een bespreking plaats, tusschen de direc tie der Ned. Spoorwegen en den personeelraad, over het verzoek thn dien raad om aan het personeel een uitkeering te geven van een halve maand salaris, mei een minimum van 70 «ld. De directie, hoewel blijkbaar geneigd iets ten bate van het personeel te doen, beschikt thans nog niet over voldoende vaststaande gegevens om de uitkomst van de exploitatie over 1928 te kunnen beoordeelen. Dit zal pver circa zes weken het geval zijn en dan zal een vervolgconferentie tusschen directie en per soneelraad worden gehouden. RONDOM DE CULEMBORGSCHE MOORDZAAK. Ontvlucht en weez gepakt M- de Sm., die in de Rijkswerkinrichting te Veen- huizen verpleegd wordt en die 8 November in ver band met de Culemborgsche xnoordiaak voor de recht bank te Tiel wegens meineed moet terecht staan, is Zaterdagmiddag uit Veenhuizen ontvlucht. Het mocht den gestichtsveldwachter Dijkstra gelukken hem te Smilde aan te houden. S. was toen in het besit van een rijwiel dat hij ewrens ontvreemd bad. IN BRANDENDE RAUS GEVALLEN. Een vreeselijk ongeval beeft plaat» gehad in de kalk branderij te Ubacheberg (L.) meldt „Het Volk". Op deze plaats vinden sedert langen tijd de zwervers uit den om trek een onderdak, hetgeen door hen te meer wordt ge waardeerd, omdat de brandende ovens een mooie kook gelegenheid bieden. Een hunner, de 45-jarige N. Godding, ia echter ,toen hij bezig was water voor de koffie te koken, zelf in de brandende kalk gevallen. Met vereende krachten slaagde men erin, hem uit het vuur te trekken, doch reeds was hij geheel met brandwonden overdekt Men vervoerde hem naar het hospitaal te Heerlen, waar hij is overleden. EEN WETHOUDER AANGEKLAAGD. De Secretaris van notulen-vervalschlng beschuldigd. De secretaris der gemeente Aardenburg, den heer P. E. de Milliano, heeft bij den officier van justitie te Mid delburg een aanklacht ingediend wegens beleediging, te gen den heer J. J. van der Hooft, wethouders van Aar denburg. Deze zou tijdens de publieke terechtzitting van het gerechtshof te 's-Gravenhage toen de gasthuiskwestie van Aardenburg in hooger beroep werd behandeld, heb ben gezegd, dat de gemeente-secretaris notulen had ver- valscht PRINSES JULTANA GAAT RUSSISCH STUDEEREN. Prinses Juliana zal na de Kerstvacantle aan de Leidsche Universiteit ook de colleges in de Russische taal- en letterkunde van prof. dr. N. van Wijk vol- ONGEVAL OP HET STATION GOUDA Goederentrein op een stilstaanden trein gereden. I Op bet stationsemplacement te Gouda is gisteren door verkeerden wisselstand een goederentrein op een stilstaanden trein gereden welke op een zijspoor stond. Door den schok werd een goederenwagen in j elkaar gedrukt en liepen twee wagons uit de rails. De aangerichte schade is belangrijk. Persoonlijke onge vallen kwamen, niet voor. Het treinverkeer ondervond eenigen tijd geringe vertraging. Opttmistfafce raanraahtlBpan. In luchtvaartkringen te Friedrichshafen verwacht men dat het luchtschip, wanneer het voortdurend gunstigen wind heeft, hedenavond vroeg of mis schien nog voor het aanbreken der duisternis zal aankomen. Duitschland in afwaohting. Een bijzondere correspondent van Wolff meldt, dat men er in „de kringen van den Zeppelinbouw" op rekent, dat het luchtschip eerst Donderdagmorgen te Friedrichshafen zal aankomen. Het is weliswaar mogelijk, dat het reeds des Woensdags boven Duitschland komt, maar dan zal do Graf Zeppelin het vaderland toch bij het aanbreken dor duister nis bereiken. In dit geval zal het luchtschip waar schijnlijk 's nachts blijven kruisen en b.v. een om weg over Berlijn makon om vervolgens bij daglicht in Friedrichshafen te kunnen landen. Aldaar zijn reeds alle voorbereidingen voor de ontvangst getrof- UIT DE R.K. STAATSPARTIJ. De kieskring Helder dringt san op herziening der Zulderzeesteunwet Zaterdag vergaderde te Utrecht, naar wij in „De Maas bode" lezen, het partijbestuur der R.K. Staatspartij. Bij de ingezonden stukken was een motie van den Rijkskieskring Den Helder, aandringende op herziening der Zulderzeesteunwet, welke motie aan bestuur en Ka merfractie werd ter kennis gebracht Medegedeeld werd, dat bij de as. behandeling der begrooting voor het Zul- derzeefonds namens de Katholieke Kamerfractie krach tig in den geest, door Den Beider gewenscht, zal worden aangedrongen. Besloten werd over te gaan tot den aanmaak van een Katholieke propagandafilm, met het oog op de propa ganda voor de verkiezingsactie in 1929. Na kennisneming van de ter zake uitgebrachte advie zen der verschillende Kringsbesturen werd na uitvoerig beraad, ter uitvoering van art 6, lid 2 van het Kiesre glement besloten tot de samenvoeging van Rijkskies kringen voor de in te dienen candldattlijsten sis volgt: Groep Den BoschRotterdam'Den Haag met vier te verwachten zetels. Groep Haarlem'Den Helder met vier te verwachten zetels. Groep LeidenDordrechtFrieslandGroningen met vier te verwachten zetels. Groep ArnhemNijmegen met drie te verwachten ra tels. Groep OverijselDrenthe met twee te verwachten ze tels. Lijst Tilburg afzonderlijk met drie te verwachten ze tels. Lijst Maastricht afzonderlijk met vijf te verwachten zetels. Lijst Utrecht afzonderlijk met twee te verwachten ze tels. f«EL De botel» zijn vol. Er tifn mnatregslen men om zooveel mogelijk menachen bij het- landen te kunnen toelaten. Een gedeelte van het veld is tegen betaling van entróo voor de menigte beschik, baar gesteld en de politie doet alle® om eventueels geestdriftige doorbraken te kunnen voorkomen. SPOORWEGONGELUK TE AM3ENS. Een doode. v« gT jran »ti it ui ({bi tt»r het Door verkeerden wisselstand is, naar V.D. meldt, ts Amlens een rangeerende trein op eenlge wagens geloo- pen. welke derailleerden en tengevolge van do hevig. flrt- heid van den schok vernield werden. Dezelfde hevige schok deed de locomotief kantelen. De stoker kon nog van de locomotief springen, hetgeen zijn redding was. De machinist was niet zoo gelukkig. Deze kwam onder de zware machine terecht, waardoor zijn hoofd ver. brijzold werd. STRAFFEN VAN VEER EN ééN JAAR GEëlSCHT. WERELD-SP AARDAG. Een opwekking tot sparen. Voor de eerste maal wordt dit jaar door den Neder- landschen Spaarbankbond een propaganda voor het sparen georganiseerd op vandaag, 81 Oct Op dezen dag wordt deze propaganda over de geheele beschaafde we reld gevoerd op initiatief van het „Internationale Insti tuut voor het Spaarwezen", op 28 Juni 1925 te Milaan gesticht en aldaar gevestigd. De propaganda voor het sparen wordt hier te lande O.a. gevoerd door de gratis verspreiding in 150.000 exem plaren van een boekje, waarin de voordeelen van het sparen in eenige interessante cijfers daarover worden gegeven. Gister in de laatste zitting gehouden van de strafzaak tegen de „Veendammer" Hypotheekbank. Komende tot de strafmaat verklaart de procureur- generaal, dat het gepleegde misdrijf buitgenwoon ern stig is. Terecht heeft echter de rechtbank rekening ge houden met de omstandigheid, dat de familie Woltman ten slotte veel heeft goedgemaakt van de ellende, welke in het Noorden veroorzaakt is. Ten slotte vraagt de procureur-generaal, dat het Hof het vonnis der rechtbank zal vernietigen en opnieuw rechtdoende, Möhring wegens bedriegelijke bankbreuk zal veroordeel en tot een gevangenisstraf van één jaar en Woltman Sr. en Jr. wegens het mede plegen, tot vier resp. één jaar. BALDADIGHEIDT De draden van een seinpaal vastgebonden. De stationschef van het Staatspoorstation in Den Haag heeft bij de politie aangifte gedaan, dat het treinver keer op de lijn 's-GravenhageGouda eenigen tijd ver traging heeft ondervonden. Het bleek, dat van een sein paal, staande op H&agsch grondgebied, de trekdraden met ijzerdraad vastgebonden waren, zoodat de selnwach- ter te Voorburg het sein niet op veilig kon stellen. Een onderzoek wordt ingesteld. GEESTELIJKE OVERDAAD. In een gemeente van 6000 zielen 7 kerken. Binnenkort zal een tot kerk ingericht pakhuis op het Boterhof te Oud-OBeijerland als zoodanig in gebruik wor den genomen voor het houden van godsdienstoefeningen, Uitgaande van de Geref. Gemeente te Nleuw-Beijerland. Er zullen dan te Oud-Beijerland, een gemeente van ruim 6000 zielen, 7 kerken in gebruik zijn. EEN DIEVEGGE AANGEHOUDEN. De gemeentepolitie te Maastricht heeft gistermor gen aangehouden een meisje uit Luik, dat aldaar zich aan verduistering van diamanten, brillanten en een bontmantel van groote waarde heeft schuldig ge maakt. De politie heeft zich met de politie te Luik in ver binding gesteld voor de uitlevering van het meisje. Vlot verloop van don tocht MISSCHIEN HEDENAVOND TE FRIEDRICHS HAFEN. BIJNA ANDERHALF &HLLIOEN. Het persbureau Vaz Dias publiceert het volgende overzicht van het aantal betalende bezoekers, het welk elk der sporten, behoorende tot de Olympi sche Spelen, bezocht heeft, waarbij tevens de totaal opbrengst van iederen tak van sport is opgenomen. Aant. bet bez. Bedrag Hockey 53700 f 53.146.-^ Voetbal 249560 f 538.860.— Openingsdag 28799 f 94.641.25 Athletiek 130282 f 278.576.75 Wielrennen 26744 f 62.049.— Gymnastiek 17983 f 25.570.50 Ruiterspelen Amsterdam 50074 f 141.146.50 Hilversum 7427 f 11.140.50 Gewichtsheffen 1167 f 1.162. Vrij worstelen 2947 f 4.459.— Gr. Rom. worstelen 6407 f 10.784.50 Boksen 14024 f 41.589.50 Schermen 6399 f 10.795.50 Zwemmen 50827 f 117.264.50 Roeien 12400 f 24.126.50 Zeilen 4543 f 9.220.— Totaal fusam- De thuisreis van de ^Graf Zeppelin" heeft tot op het oogenblik een vlot verloop. Aan boord van het luchtschip moet echter alles wel zijn. De snelheid is aanzienlijk. Berichten van •gistermorgen 6 uur M.E.T. geven aan, dat de Graf Zeppelin omstreeks dien tijd ongeveer een derde van den tocht volbracht had. Het luchtschip heeft ver scheidene gebieden van slecht weer moeten ontwij ken. De snelheid wordt echter van tijd tot tijd op wel 160 KM. per uur geschat. In de nabijheid van New- Foundland moet/het luchtschip sterk met den storm te kampen hebben gehad. In Amerikaansche marine- kringen neemt men aan dat het luchtschip ook het slechtste weer zal kunnen weerstaan. Op zijn hoogst kan, wanneer men genoodzaakt is omwegen te maken, de duur van den tocht wat lan ger worden. Het gebied, waar storm heerscht, strekt zich van de oostkust van Amerika ujt tot ver over den Oceaan, waarschijnlijk wel een 700 KM. 360 mijlen N.OL van Kaap Raceu Volgens meldingen van schepen zou de „Graf Zep pelin" gister om 12 uur (M.E.T.) op 300 mijlen N.O. van Kaap Race (New Foundland) waargenomen zijn. Da Mauretania «hoort" de Zeppelin. De „Mauretania" heeft het draadloos station Por- tishead medegedeeld, dat het d.d. 30 Oct. sedert 1.19 uur (M.E.T.) in verbinding met de Zeppelin stond. Alles was wel aan boord. Op het stoomschip nam men aan, dat het luchtschip niet meer dan 50 mij len van de boot verwijderd was. De positie van de Mauretania was 's middags 45 gr. 53 min. N.B. en 41 gr. 40 min. W.L. Er stond een Z.O. storm van mid delmatige kracht. Uit Berlijn, meldde Wolff dd. 30 Oct.: Wij verne men, dat de „Deutsche Versuchsanstalt für Fuft- fahrt" sedert heden 3.40 namiddag op de korte golf in verbinding met hert luchtschip staat, die verder wondt onderhouden. De ontvangst is uitstekend. Van Berlijn naar Londen. Laat ik beginnen met te verklaren, dat de reis naar Berlijn veel aangenamer ia dan naar Londen, I Wanneer men den nachttrein naar Berlijn neemt, kan men rustig in den trein dineeren en daarna lekker slapen. Staat men dan om 7 uur 'e morgens op, dan heeft men behoorlijk tijd om gereed te zijn om aan het station Friedrichstrasse uit te stappen. Ook de terugreis 's nachts gaat pleizierig. Men eet in Berlijn en vertrekt ruim half tien, om 12 uur later in Den Haag te zijn. Wanneer men per Hoek van Holland-boot naar Lon den reist, dan is dat een onplelzierlge tocht. Een vriend reed mij per auto naar den Hoek, dus had ik het ge makkelijk met de vervelende formaliteiten in het sta tion. Ik had een hut alleen, dus dat ging ook heel goed, maar het opstaan 'a morgens om 5 uur is veel te vroeg. Daarbij kwam, dat ik niet vroeg naar kool kon, om dat ik door kennissen werd aangesproken. Ik kreeg nog den voortrein van ruim 6 uur en was om vóór achten in Londen. Enfin, de reis mag dan onplelzierig zijn, Londen zelf vind ik heerlijk. Het weer was nu wel niet brilliant, maar droog. Ik wandelde later langs het Strand naar Trafalgar Square en zoo naar het House of Parllament. Een pret tige wandeling. Daar ik vroeg was, bleef ik in die buurt wat wandelen, ging eerst Admlralty Arch door en dan zoo de Mali langs, ongeveer tot Buckingham Palace en terug door St. James Park, het groote exercitieplein achter Whitehall Palace over en de poorten onder dit ex-palels door naar Whitehall (Street). Links en rechts stonden de kranige horse-guards als bronzen standbeel den. Wanneer de paarden niet van tijd tot tijd het hoofd gebogen of op het bit geknabbeld hadden, zou men werkelijk aan gekleurde standbeelden zijn gaan gel och ven. We zien naar de overzijde, naar de thans tot Oorlogs museum dienende Whitehall, de werkelijke Hall, de groote banketzaal uit den tijd der prachtlievende Stuart- koningen, Jacobus I en Karei I. Deze laatste gaf hier zijn schitterende feesten, weinig vermoedende dat hij van uit dezelfde zaal eens het schavot zou betreden. We wenden het oog naar links, naar Trafalgar Square en daar zien wij het grijs uitgebeten ruiterstandbeeld van dezen vorst. Het staat juist, waar men van Tra falgar Square dat deel van Charing Cross, dat in White hall en Parllamentstreet verder loopt, betreedt Ieder jaar, op den dag der onthoofding, begeeft zich een de putatie van Britten naar dit standbeeld, leggen kran sen neer aan den voet van den koning Karei I, hun „Martyr King". Ieder jaar gebeurt dit met de zelfde ceremonie, ieder jaar worden ter opluistering afgestaan trompetters en trommelslagers van de garde, al is deze processie in de oogen van degenen, die deze manschappen ter beschik king stellen, niet juist en overdreven. Toch laat men het toe, toch assisteert men de lieden bij hun daad, want Ieder Engelschman eerbiedigt nu eenmaal de tra ditie en die zit in die kranslegging in. Traditie, het is zoo bijzonder merkwaardig, dat in deze stad, deze metropolis, waar mlllloenen lieden door el- haar krioelen, de traditie hoog gehouden wordt Ziet ge daar die twee personen met bruine rokken en hooge hoeden op, de bank van Liverpool en Marti na, voorheen Cocks Biddulph en Co. binnen gaan. Het zijn kasloopers van een of andere bank-assurantie of andere instelling. Die lieden zouden den hoogen hoed en hun rok voor geen geld willen missen. Traditie. Gaat ge even mee naar binnen, dan zal ik U aan een der directeuren van de bank voorstellen, aan Lord Bid dulph, die daar op de zelfde plaats zit als zijn groot vader, de eerste lord. De kleinzoon is trotsch op zijn bank. die weliswaar thans onderdeel van de Liverpool en Martins Bank uitmaakt, maar de oude klanten be houden heeft en daaronder veel binnen- en bulten- landsche adellijke families, waaronder b.v. onzen ge zant telt Lord Biddulph is de penningmeester van de Royal Geographlcal Society, zijn bank was vanaf de oprichting de bank van dit wereldberoemde Instituut Traditie. Tegenover Bldduïphs bank ziet men Bcotts bank, do militaire bank bij uitnemendheid. Er was bijna geen mili tair, die niet btf Scotta bankte. Traditie. Kom, laat ons Whitehall afloopen en langs de Ceno- taph en door Parllamentstreet naar Westminster Ab- bey wandelen, De Cenotaph met de verschillende vlaggen en kran sen, getuigende van eerbied voor de in den grooten oorlog gevallen Britten, staat daar midden op straat. Nog altijd gaan er verschillende personen heen en lezen met weemoed de opschriften der kransen en denken aan al die mannen, die daar op vreemden bodem voor het vaderland, voor het Empire, het leven Heten. Nog altijd lichten de voorbijgangers, hetzij loopende of op een bus passeerende, hun hoofddeksel op. Eerbied aan de doo- den, die voor de traditie van het vaderland het leven lieten. Want heeft de traditie niet de inmenging van Engeland in den wereldoorlog geëischt7 Ware de in val in België niet geschied de Engelechen zouden, althans aanvankelijk, neutraal gebleven zijn. De tradi tie eischte, voor België in den bres te springen. We gaan door en komen aan het schoone Parlements gebouw. Daar boven in den toren van het House of Com- mons hangt „Big Ben", die alle radio-liefhebbers iederen dag om bij ons 12.20 kunnen hooren slaan met forschen slag. Wanneer we aan de klokken van landen denken, dan herinneren we ons even dat aardige ver haal over den Jongen Dick Wittlngton, die altijd weer de klokken hoorde slaan: Wittlngton, Wittlngton, Lord Mayor of London, enLord Mayor werd. Het zelfde ambtsgewaad, dat Dick Wittlngton, eeuwen geleden, als Lord Mayor van de City of London droeg, dragen deze nog. Traditie. Kom, We gaan het Parlement voorbij. We kijken nog even naar het forsche standbeeld van Ollver Cromwell, omdat wij betrekkelijk kort te voren het standbeeld zagen van den Martyr King, door Cromwell ten val gebracht Laat ik even zeggen, dat een studie van de geschiedenis van die Jaren mij vrijwel overtuigd heeft, dat ook zonder Cromwell de omwenteling zou hebben plaats gehad. De tijd was rijp, Karei I vroeg feitelijk dagelijks om een opstand tegen zich. Toch heeft Cromwell leiding gegeven aan de om wenteling en gezorgd, dat er een krachtige regeering, die van de Commonwealth in de plaats trad van het koninkrijk en dat om het aoo eens te noemen, het „Empire" Intact bleef. kw |tti, jetts teg< |gen elder Iran var Idig v Br Cromwell was advocaat in het plaatsje Huntlngdon, hoofdstad van het graafschap van dien naam, hetwelk aan Cambridgshlre en Llncolnshlre grenst en evenals deze laatste graafschappen veel laag land bezit. In den tijd van Cromwell waren de Graaf van Bedford en de Nederlandsche waterbouwkundige Cornelis Vermuijden doende om de moerassen en venen in de drie genoemde graafschappen gelegen, droog te maken, zeer tegen den zin van dat deel der bevolking, dat door stroopen van wild en gevogelte een lui, alhoewel armoedig leventje leidde. Dit „puikje der dorpelingen", moest niets heb ben van het idéé, dat inplaats van plassen en moeras sen vruchtbaren grond zou ontstaan. Het toeteekende Immers het verdwijnen van hun luilekkerland en een toekomst van ploegen, eggen en aanpakken. Dit „puikje der dorpelingen" vond in den jongen ad- cocaat te Huntlngdon een kampvechter. Natuurlijk niet omdat Cromwell het met hen eens was, daarvoor hij zelf veel te vlijtig en te purltijnsch, maar wel omdat Karei I den arbeid van Bedford en Vermuijden prote geerde en hij nu een leuze had gevonden, waaronder hij den Koning te lijf kon gaan. Wat dwaal ik af. Ik heb mijn tijd verpraat en wij moeten dus ons bezoek aan Westminster Hall en Abbey U(«'j uitstellen tot een volgend keer, want U wilt Immers nog den ingenieur spreken, die hier zooals bijna alle Inge- nieurs, in Westminster hun kantoor hebben. Dat Is ook weer zoo typlsch-Engelsch. Bijna alle in genieurs c.a. hebben hun bureaux op deze plek. Dicht bij elkaar op een kluitje. We nemen afscheid en ik wandel door St. Jamespark naar Pall Mali, waar ik in de Marlbourough Club zal dejeuneeren. Deze club werd ruim 50 jaar geleden op- gericht door King Edward, toen prins van Wales; deze woonde er recht tegenovbr in Marlborough House. Sedert den dood van de koningin-weduwe is besloten, dat de tegenwoordige prins van Wales er zal gaan wo nen. Uit de ramen van de club kan men zien, dat men druk aan het werk ia 0.a .wordt een stuk tuinmuur, dat aan de straat stond, achteruit gezet. Waarom kan men niet begrijpen, want fraaier wordt noch huis, noch straat er door. In de club getuigen allerlei gravures en kunstvoor werpen aan den koninklijken oprichter. Men kan begrij pen, dat deze club in die dagen zeer exclusief was, heden is men iets gemakkelijker geworden, maar toch houdt men aan de traditie vast Wij hadden een uitstekende lunch. Gedurende dat maal kwam het gesprek op Lord Birkenhead, die juist uit het kabinet-Baldwin getreden was. Men vertelde mij, dat hij verschillende functies in de City ging vervullen. Hij zou o.a in het bestuur van Marconi komen, maar zeer belangrijk was ook het aanbod van de couranten-uitgevers Berry, die behalvs de Daily Telegraph nog wel 30 dagbladen in het Noorden van Groot-Britanje en buitendien Zondags- en week bladen doen verschijnen. Mijn vriend taxeerde het as. gezamenlijk inkomen van Lord Birkenhead op 30.000 Pond Sterling (f 360.000.Hij zal dat wel waard zijn en daar men hem goed kan betalen, omdat men het geld er toe bezit, is het duidelijk dat men den man koopt Aan de werk kracht en bekwaamheden van den Earl of Birken head zal wel niemand twijfelen. De geheele carrière van E. P. Smlth wijst daarop. Mediocre advocaat in Liverpool, woonachtig in Bir kenhead, wist Smith de aandacht van Lloyd George en Bonar Law te trekken. Hij was een echte politieke aanjager en heeft daaraan den bijnaam „Galoper Smlth" te danken. Hoe het ook zij, hij kwam met zevenmijlslaarzen in de politiek vooruit, was ijdel genoeg om heel graag den naam Smith In dien van Birkenhead te veranderen vooral omdat er „Baron" voor stond en hij nu Lord was. Vervelend bleef het echter, dat zijn dochter Mary nog altijd the Honorable Miss Smith was. Sedert de Lord een hoogeren titel, n.1. dien van Graaf gekregen heeft, zijn de berichten in de dagbladen wanneer „hls Lord- Itnf D* if< Df door erke daad lmln en o. arhei In d ais v v-Y zij] die op ei lat e Igen We r ie i irk, van leidt apoc nen Hij bad erva iade: bel hrlft iel i, beke: lu uit 1 iden Outlc shlp" en zijn aanvallige dochter op reis zijn, pleizierig u[jge om te lezen. Vroeger was: „Lord Birkenhead and hia daughter the Hon. Miss Smlth" eto etc. Thans leest men: „the Earl of Birkenhead and hls daughter Lady Mary* etc. etc.. Maar alle gekheid op een stokje, alle heeren in de club waren het er over eens, dat Lord Birkenhead ook nu weer bewezen heeft een helderen kop te bezitten. Hij verlaat het langzamerhand zeer aan populariteit in boetende Kabinet-Baldwin, waarbij hij geen eer moer te behalen heeft Het Ministerschap over Brltsch-Indi#, met alle moeilijke kwesties, welke de commlssle-Simon ook maar niet dadelijk tot oplossing kan brengen, ksn weinig eer aan den betrokken minister schenken, al thans niet in dit stadium. Wanneer nu de „Earl" eenlge Jaren een heel groot Inkomen krijgt en daarbij nog twee ijzers in het vuur heeft is hij buitengewoon gunstig geplaatst. Het eens vuur heet City, waar men met den „man van Berry" en met den „man van Marconi" wel rekening zal houden, hetgeen hem ook geen windeieren zal leggen. Zoo zal hij dus in enkele jaren een groot vermogen kunnen vergaren en inmiddels het andere ijzer in het vuur houden. Dat andere ijzer is zijn zetel in het Heerenhui* waarin hij als Earl of Birkenhead zitting heeft Wat een kansen staan er voor dezen betrekkelijk nog jongen man open. Als oud-minister van Indië zou WJ later Onderkoning van Indië kunnen worden, hetgeen voor een vermogend man een1 duJbbel genot is. Wanneer hij echter het tijdstip minder gunstig acht, zal er nog wel inplaats van in Indië thuis een behoorlijken baan ter beschikking komen. Inmiddels zien de conservatieven de a_s. verkiezingen met zeer gemengde gevoelens tegemoet Men moet n.1. niet vergeten, dat in Engeland het Par lement wellicht nog de schoonste traditie in het oog der bevolking heeft De schrik voor de communisten cenlgszlns geluwd en mannen als MacDonald, Thomas, Clynes ta. worden weliswaar als Laubour-men, maar tevens als goede Britten, als trouwe Imperialisten be schouwd. Wat mij betreft, ik zie heel wat conservatieve zetels naar Labour overgaan. Het liberalisme heeft in Enge land evengoed als in Nederland uitgediend en zal nooit meer een volstrekte meerderheid krijgen. Zoo zijn we van de straat in de club en aldus in d« politiek gekomen. Het wordt tijd, dat ik ga eindigen- We verlieten na lunch en koffie de club en ik ging nog wat flaneeren in Regent Btreet en Piooadilly. P»*' ging ik in de mawa verloren. He .snelt Bsfabei uren ovei Hoi S' l>volg uit d van ene d lin Noi Ir u| Hljki W V «K iftr "aft '«He e,'en e> fibunÉ Gleed; fwan ^a, IATt "iui

Schager Courant | 1928 | | pagina 6