Ichager Courant Tweede Blad. Uit onze Omgeving. WIERINGEN. andwal enz. SÏNT MAARTEN. PETTEN. KOEDIJK. DE RAADSELACHTIGE MAN. Rul *MA SINT PANCRAS. HOOGWOUD. WIERINGERWAARD. OUDE NIED0RP. Kloosterbalsem BARSINGERHORN., ZIJPE. ANNA PAULOWNA. ISZymAcuvdt's 7J2AzuAjAaM2Üm, ïn, Dinsdag 6 November 1928. 71ste Jaargang. No. 8352 41 uren uaat BRl lenoemd zijn bij de Zulderzeeewerken: lot ingenieur, met Ingang van 1 Augustus 1928: F. L. v. d. Bom te Kolhorn, Ir. J. F. L. van Gils Kornwerderzand, Ir. W. A. A. Hupkens v. d. Eist te (n Oever, Ir. J. C. N. Ringeling te Medembllk en J. H. Verhey te Medembllk, voor dien datum tljde- k als zoodanig. Tot opzichter 1ste klasse, met ingang van 1 Aug. 1928, buitgewoon opzichters P. Semeins te D.e Haukes en van den Berg Jr. te Medembllk; [•ot opzichter 2de klasse, met Ingang van 1 Aug. 1928: buitengewoon opzichters J. M. v. d. Berge te Den ver, A. Leijnse te 's-Gravenhage, J. W. Mazure te l gramfcihorn, F. Nicolai te De Ijïaukes en J. Nicolal te Den ever, benevens de bureelambtenaar W. H. Peetsold •j^jravenhage; tot tijdelijk ingenieur, met ingang van 16 Aug. 1928: i clviel-ingenieur Z. IJ. van der Meer te Nijeholtpa; Ceill net ingang van 16 September 1928 de civiel-ingenleur J Blomsma te Amsterdam; at buitengewoon opzichter, met ingang van 1 Sept. J. de Bruin te Hilversum, L. Poortman te Den pij Oever en P. Tijm te Medembllk; met ingang van 1 'ober 1928: H. J. Peters te Medembllk en T. Poste- ;te Medembllk; jdelijk bureel-ambtenaar, met ingang van 1 Sep- ier 1928: J. H. E. Niemann te 's-Gravenhage. -orderd werden, met ingang van 1 Aug. 1928: tot .anwezend ingenieur, de ingenieur J. F. v. d. Wall U®j(Gravenhage, te rekenen met ingang van 1 Jan. 1928 jw opzichter 1ste klasse: de opzichter 2de klasse J. ®te Wieringen; Ijk te werk gesteld werden: le. met Ingang van Aug. 1928, de buitengewoon opzichter G. Mellema te jlle; 2e. tot het verleenen van hulp op het bureel, et Ingang van 1" Sept 1928, mej. C. M. van der Haar 's-Gravenhage. Aan den eerstaanwezend ingenieur L. F. v. d. Wal te Bravenhage, werd met ingang van 1 Aug. 1928 op zoek eervol ontslag verleend, in verband met zijne loeming tot hoofdingenieur van den Provincialen iterstaat in ZuidHolland, toorts werd eervol ontslag (op verzoek) verleend, met ;ang van 1 October 1928 aan den tijdelijk ingenieur Groeneveld te 's Gravenhage, terwijl de tijdelijke te- rkstelling van den bureelambtenaar A. M. Overbosch 'S-Gravenhage op 16 September 1928 werd beëindigd. Eoon na [amen P- rui' O'S m-: rt« ïuett jenblijl öndag. SpeeidQ Succes weer een competitie-wedstrijd wel tegen S.V.S. n. Scheidsrechter Dol blaast de elf en in 't veld. De bal gaat midden uit en het is de oorhoede welke de bal weet te bemachtigen, terwijl .-midvoor de leiding aan zijn clu'b geeft. 10. Het gaat geruimen tijd op en neer totdat weer de voor de van S. door een mooi schot van de rechtsbuiten tweede punt wordt gemaakt. Een corner op het S.- levert niets op. Scheidsrechter blaast onverwachts deelt dan mede, dat het spel wel forsch, doch niet mag worden (Applaus). S. is voortdurend In erderheid. S. breekt weer door en het is weer Tuin Ike No. 3 piaakt. Hierna breekt de rust aan met een voor S. fa de rust is H. eenigszins beter, en er volgt een pi- ty te nemen voor H., welke wordt Ingeschoten. 31. D corner op het H.-doel levert niets op. S. verslapt igszins waardoor H. meermaeln weet door te breken, iwel er geen succes door valt te boeken door hun. Tuin op een gegeven oogenblik een mooie ikschop te maken, welke prachtig zit, 41. Er wordt wat over er. weer gespeeld, doch spel zit er niet meer in, en punten worden er niet meer gemaakt, •oor dezen wedstrijd te winnen (dit was echter door niet verwacht) wordt door Succes de bovendste ata op den ranglijst ingenomen, wat een heele pres te genoemd mag worden. Ook de hierboven omschre- i wedstrijd werd verdienstelijk gespeeld en gewonnen et 4—1, van het zoo sterke S.Y.S., dat wil nog al wat Ken. f10. erug, satini hon( beh) bevelf heer S. Rotgans te Westerland, werkzaam als kok feen drijvende kraan te Den Haukes, had zich j.1. Vrij den etenstijd als gewoonlijk even in 't vooronder het schip, waar de kraan is opgesteld, ter ruste ta. Het overige personeel hetwelk met hun werk- 'leden bezig waren, vonden dat R. de theepot wat Het koken, en zouden hem daarvoor waarschuwen, zij kregen geen gehoor. Bij een nader onderzoek bleek dat R. zeer ongesteld was; ten spoedigste werd de dokter gewaarschuwd. Deze kon bij zijn komst niet an ders dan den dood constateeren. Men kan de ontsteltenis van de fam. der overledene bij het vernemen van deze droeve tijding indenken. Door den bouwkundige, den heer O. Boersen alhier, werd Zaterdag onderhands aanbesteed: het bouwen van een broodbakkerij annex boerderij, voor rekening van den heer V. Koorn Jz., te Den Oever. Ingeschreven werd door: P. Bakker voor f 11200, D. Bakker f 10999, W. Her mans f 10990, Gebr. Hegeman voor f 10850, allen aanne mers te Den Oever. De gunning Is aangehouden De landbouwer P. L., te Smerp, had Zaterdag, bij het opstappen op zijn wagen het ongeluk zijn voet te ver rekken, en wel zoodanig, dat doktershulp moest worden ingeroepen. Deze constateerde een inwendige kneuzing. De begrooting dezer gemeente, voor het jaar 1929, werd reeds den 31 October jl. door Gedeputeerde Staten van Noordholland goedgekeurd. GEMEENTE SINT MAARTEN. Ingeschreven gedurende de maand October 1928. Geboren: Louis Adam, zoon van Johannes Laurcn- tlus Theunls en Johanna Cornelia Stroet. Slmon, zoon van Reijer Rus en Adriaantje Otto. Ondertrouwd: Cornelis Boerman, oud 23 jaren, te Wie- ringerwaard en Anna Daalmeljer, oud 22 jaren, alhier. Getrouwd: Cornelis Johannes Pron ken en Immetje Jonker. Overleden: Trijntje Delver, oud 47 jaren, echtgenoote van Jan Pastoor. Jannetje Dekker, oud 52 jaren, echt genoote van Maarten Klaver. Met het oog op zijn uitvoering op lsten Kerstdag a.s. zal „Het Petten's Tooneelgezelschap" in studie nemen het overbekende werk van Jan Fabricius: „Hein Roe koe", i^poneelspel in 3 bedrijven. FEUILLETON Naar heit Engelsch van EDGAR WALLACE. sma, te OOPE® [UNS ch. verkr# VL\Vi en AH slend, fEN. HOOFDSTUK XIX. Majoor Amery neemt een kijkje. deur werd door Elsa geopend en zij deed een stap irwaarts om den man te laten binnenkomen. Hij fekleed in smoking en droeg een overjas over den Van het meisje dwaalden zijn blikken naar Ralph, zij dat half verachtelijke /half spottende om- 'n van zijn bovenlip zag, haatte zij hem. heeft dan toch eigenlijk den weg naar Stanford Ben, Juffrouw Marlowe?" zeide hij. „En weet u 'dat ik bijna geloof aan uw woorden sloeg toeft u J zeide nooit van die ondernemende firma gehoord nebben?" ^Ph Hallam was een oogenblik geheel udt het veld geweest, doch toen klonk de waarschuwing van hem in de ooren. Deze man was Soyoka! r* bracht Juffrouw Marlowe hier, ten einde beslag nggën op een som gelds, het eigendom van haar Zelde hij, den ander recht in de oogen ziende. ch ik schijn te laat gekomen te zijn: Iemand moet v°°r zijn geweest." nieuwaangekomene wierp een achteloozen blik op «eopende brandkast en vervolgens op het meisje. aar gelaat at0nd ongeveinsde verbazing te lezen. »'nJ sprak ..Omtrent geld heb je me geen d gezegd, Ralph." - werd één seconde In verlegenheid gebracht. I^est geld in liggen, zoowel als documenten," losJes- »Oe hoofdzaak Is dat alles ver- lal Misschien ds Majoor Amery in staat ons te Mej. J. Haumersen, die, nadat besloten was geen pre dikant bij de Ned. Herv. Kerk te beroepen, hier sedert 1926 als hulppredikante werkzaam was, heeft uit dit ambt ontslag aangevraagd met Ingang van 1 Jan. a.s. De heer P. Gootjes is gekozen tot Hoofdingeland van den polder de Ultwaterende Sluizen van Kennemerland. Ten overstaan van Notaris H. de Boer alhier had op Vrijdag, 2 November j.1. de verhuring plaats van het Kerkeland (bouwland) gehouden ten huize van den heer K. Renooy, kastelein alhier. 1. De Oosterbulleweid, groot 84 A. 54 cA., gehuurd door G. Glas, voor f 130, vorige keer dezelfde voor f 130. 2. Oostélijk deel Westerbulleweid, groot 44 A. 30 cA., huurder P. Silver voor f 101, vorige huurder H. Slo- temaker voor f 58. 3. Westelijk deel Westerbulleweid groot 26 A. 40 o.A., huurder P. Bankras voor f 54, vorige huurder D. Manshanden voor f 35. 4. De Middelbulleweld, groot 1 H.A. 15 A. 20 cA., huur der D. Dam voor f 253, vorige huurder C. van Diepen voor f 146. 5. De Kamer, groote 2 H.A. 4 A. 20 cA., huurder K. de Boer voor f 363, vorige huurder H. de Boer voor f 230. In totaal opgebracht f 991, tegen f 654 vorige keer. De verhuring geschiedde voor een tijd van 6 jaren. Maandagmorgen geraakte een 2-persoons luxe Ford aan de Kleine Buurt te water, doordat de eigenaar chauffeur, de heer Jh. Jonker, van Anna Paülowna, achteruit van het erf bij de villa van' Mevr. Lovink- Zijp te dicht bij de sloot kwam, 'De chauffeur had nog juist tijid genoeg om er uit te springen. De omslag van het veefonds is bepaald op 0.4 pet voor de maand Augustus en 0.1 pet. voor de maanden September en October van het verrekend bedrag. Dit is 'gemiddeld gerekend f 1.60 per rund in drie maanden. Verzekerd werden 517 runderen, waarvan 5 werden afgekeurd. Vergadering van den Raad der gemeente Oude NIedorp, op Vrijdag 9 November 1928, des namiddags te 2 uur. .GEMEENTE OUDE NIEDORP. Ingeschreven gedurende de maand October 1928, Geboren: Johanna Anna, dochter van Adrianua Brink en Trijntje Beers. Wilhelmus Cornelis, zoon van Mle- chiel Smit en Clementia Margaretha Kager. Overleden: Nikolaas Cornelis Ursem, oud 3 Jaren, Boon van Nikolaas Ursem en Petronella MoraB. Ondertrouwd: oeeno. Getrouwd: Jacobus Hendrikus Verlaan en Allda Rui ter, beiden wonende alhier. De venijnige steken van Spit in den rug overvallen U onverwachts. Grijp dadelijk naar Akkers Kloosterbal- •em, welke tot diep in de weefsels doordringt, de'pijn stilt, ophoo- pende ziektestoffen doet verdwij nen, snel en grondig verlicht. Geen goud zoo goed" KOLHORN. Wij meldden voor eenige dagen, dat de heer C. Rus, kommies te Amsterdam, overgeplaatst was naar Kol horn. Deze overplaatsing is ingetrokken wegens wo ninggebrek. Thans is voor Kolhorn aangewezen de ongehuwde kommies P. Fongers, mede te Amster dam. BARSINGERHORN. De omslag van het Onderling Veefonds van Barsin- gerhorn is voor het afgelöopen kwartaal vastgesteld op f 1.50 per koe. GEMEENTE BARSINGERHORN. Ingeschreven gedurende de maand October 1928. Geboren: Willem Jan Slmon, zoon van Jan Simon. Schoorl en van Elisabeth' Christina Keetman. Albertus, zoon van Aloyslus van Bunderen en van Mathilda Vink. Cornelis, zoon van Bouke Dubbeld en van Neeltje Bak ker. Ondertrouwd: Arie Goudsblom, oud 32 jaren, hout bewerker, wonende te Noordscharwoude en Cornelia Bakker, oud 22 jaren, zonder beroep, wonende te Bar- slngerhorn. Klaas Keuris, oud 21 Jaren, chauffeur en J Maartje van Zoon en, oud 20 jaren, zonder beroep, bei- 1 den wonende te Barsingerhorn. Dirk Visser, oud 23 ja- ren, veldarbeider en Trijntje Kwantes, oud 23 jaren, zon- der beroep, beiden wonende te Barsingerhorn. Getrouwd: Arie Goudsblom en Cornelia Bakker. Klaas Keuris en Maartje van Zoonen, Overleden": Antje de Haan, oud 84 jaren, weduwe van Pieter Smit. zeggen hoe dat in zijn werk gegaan Is?" „Door Tarn, zou ik zeggen, klonk het droogjes. „Wie had er méér recht op." „Indien ik in uw plaats was, hield lk mij hier buiten, juffrouw Marlowe," zeide hij. „Sommige dingen zijn niet geschikt voor kleine meisjes." De beschermende toon dien hij aansloeg was onver draaglijk. Zij beefde van woede, en Indien oogen hem hadden kunnen vernietigen, zou hij niet langer naast haar gestaan hebben. „Ge moet vólkomen met Stanford op de hoogte we zen, Amery", merkte Ralph op, met groote zelfbeheer- sching zijn woede onderdrukkende. „Soyoka acht zich niet boven een kleinen inbraak verheven, vermoed ik?" „Vermoed wat ge wdlt", gaf Amery ten antwoord. En tot het meisje: „Ik geloof, Juffrouw Marlowe, dat u verstandig zoudt doen met terug te gaan naar uw ho tel." Zij kon zich onmogelijk langer inhouden. „Majoor Amery, uw heerschzuchtlg optreden kan lk niet langer dulden! U bezit hoegenaamd geen recht mij voor te schrijven hetgeen ik doen of laten moet. Ik ver zoek u beleefd mij niet weer een „klein meisje" te noe men, omdat ik het eenvoudig onuitstaanbaar vind. Dit is het kantoor van mijn oom, hoewel dat feit mij heden avond voo rhet eerst onthuld is, en het zou mij genoegen doen indien u van hier vertrekken wilde." Amery keerde zich met een schouderophalen om, liep door de deur de gang in en het volgende oogenblik was Ralph Hallam hem gevolgd en sloot de deur achter zich. „En nu, luister eens goed, Amery, wij zullen die zaak voor eens en voor altijd uitmaken," zeide hij. „Ik be grijp dat er in Engeland voor ons beiden geen plaats is, en ik acht het niet meer dan billijk u te zeggen dat wanneer één van de twee moet wijken, wij het niet zul len zijn! In die brandkast lag geld een zeer aanzien lijke som gelds. Een paar dagen geleden lag zij er nog vanavond was zij verdwenen. U is volkomen met Stan ford o pde hoogte; langen tijd hebt gij e ralles van ge weten. Dat beteekent, dat gij hier hebt kunnen komen en gaan naar gelang het u beliefde." „In andere woorden, heb dk het geld gestolen In de grijze oogen was een tinteling van fijn genoe gen verschenen. „Laat mij u een welgemeende» goeden raad geven. Uw OUDESLUÏS. D.O.S.K.O. II had j.1. Zondag bezoek van Succes n van Wieringen. S. Is den gebeelen wedstrijd iets meer aanvallend geweest dan D., terwijl de S.-voorhoede veel gevaarlijker was. vDe D.-verdedlging is echter goed in conditie, zoodat de stand met de rust slechts 10 is voor S. Na de rust ls het vrijwel een herhaling van voor de rust, doch thans schiet de S.-voorhoede zuiverder, en weet den stand op te voeren tot 40 voor S., waar mee het einde komt. S. H is een zeer goed elftal, waarvan de- voorhoede zeer goed samenspeelt, vooral de linkervleugel is van uitstekende kwaliteit, terwijl de mldhalf het spel aar dig verdeelt, en zich zeer goed opstelt. De verdediging van S. kreeg weinig lastig werk. Bij D. was de ver dediging zeer goed, vooral ook de keeper, De halflinle was door de kracht der tegenpartij teveel op verdedS- gen aangewezen, waardoor de voorhoede teveel op haar eigen was aangewezen. Zondag 'a.s. krijgt D.O.S.K.O. I bezoek van een ern stige concurrent voor het kampioenschap, n.1. S.V.S. 2 uit Den Helder. Het zal er a.s. Zondag te Oudesluls dan ook wel geducht spannen. SCHAGERBRUG. De dienstplichtige Dirk Smit van de lichting 1928, onlangs ingelijfd bij het 2de Reg. Onbereden Artil lerie, is wegens lichaamsgebreken uit den dienst ontslagen ZIJPE. De Noordhollandsche Vereeniging tot bestrijding van de tuberculose, heeft een subsidie van f50 toe gekend aan de Afd. „Zijpe-Callantsoog" van Het Witte Kruis. SCHAGEfcBRUG. Die heer Jb. Zeeman Pz. heeft wegens vertrek naar Wieringerwaard bedankt als lid der commissie tot wering van schoolverzuim alhier. Na uitvoerige toelichting van den heer G. Kouséband te Schagen, heeft zich in onze Gemeente een comité gevormd, om een propagandarkunstavend voor te be reiden, waarschijnlijk op Dondordag 26Nov., uitgaande van den Nederlandschen Bllndenbond. Dozo Bond is volkomen neutraal en de bedoeling is, ook hier, als overal elders, belangstelling te wekken voor de Maat schappelijke positie der ruim 4000 blinden, die ons land telt. Wat deze blinden willen ter verbetering van hu/ materieelen- en geestelijken toestand, het zal U op dien kunstavond door den heer Joh. van den Berg, lid van den Bllndenbond, worden duidelijk gemaakt. Daarvoor dient gij echter aanwezig te zijn en het bovengenoemd comité, waarvan den heer D. Stammes voorzitter, de heer C. Keljzer secretaris-penningmeester ls, heeft zich gevormd met het doel, voor dien avond, zoo mogelijk, een flink gehoor bij elkaar te brengen. Daarom zullen programma's van dien Kunstavond (met toegangsbe wijs) te koop worden aangeboden tegen een gering be drag (wij meenen van slechts f 0.40). Laat ons dus hopen, in het belang der blinden, dat van die program ma's een flink aantal verkocht zal worden. Zaterdagavond 3 Novémber had de afdeeling Anna Paülowna van den Bond vóór Staatspensionneering een filmavond, waartoe ook de ouden van dagen ,die reeds in 't genot van Staatspensioen zijn, waren uitgenoodigd. Ofschoon zij per auto gehaald en weer thuis gebracht* zouden worden, hadden toch maar betrekkelijk weinigen van de uitnoodlging gebruik gemaakt. Overigens echter viel over de opkomst geenszins te klagen, al had natuur lijk het actieve afdeelingsbestuur de zaal van den heer Kossen liefst tjokvol gezien. Nadat de voorzitter, de heer J. Terburg, de aanwezigen I welkom had geheeten, kreeg Ds. D. Clerck uit Zandvoort het woord, die op bevattelijke wijze in een hoogst boeien de rede het recht op staatspensioen voor iedereen be pleitte zonder de kostbare en impopulaire zegeltjesplak- kerij, die de regeering van Duitschland heeft overgeno men, ofschoon zij toen ook daar reeds algemeen gehaat werd, wegens haar omslachtigheid. Het eenvoudige En- gelsche stelsel daarentegen stond spreker heel wat beter I aan, wijl het vrij was van al dien rompslomp, dien 1 Duitschland en Nederland zoo noodig schenen te achten. Bovendien in Engeland was reeds in 1909 Staatspensi oen ingevoerd voor iedereen, die er wegens zijn leeftijd voor in aanmerking kwam, terwijl men ln Nederland nog in 1928 zóó ten achter kwam, dat er nog altoos voor ge streden moest worden. Met een warme opwekking om I daarvoor mee te strijden en zich aan te sluiten bij den 1 Bond, besloot spreker zijn mooie rede, waaraan een krachtig applaus ten deel viel. Daarna werd een prachtflkn „Vreugde en Leed" ver toond, waarbij de heer Clerok herhaaldelijk aanleiding vond, om opnieuw de noodzakelijkheid van algemeen Staatspensioen naar voren te brengen. Hierop volgde een oneer comlsche, maar buitengewoon fraaie rolprent, waarom heel wat gelachen werd en ein- delijk werd een keurige en smakelijk uitziende taart ver- veild, die ten slotte f 20.35 opbracht. Met woorden van dank aan den spreker en aan den „veilingmeester", den heer D. Stammes, werd door voor zitter de bijeenkomst gesloten. BREEZAND. Uitslag der verkooplng op Zaterdagavond j.1. te Bree- zand, door Notaris Van der Knaap in het café van den heer Borst: huisje met ongeveer 6 snees grond, aan den Balgweg. Kooper werd de heer H. Kranenburg te Breezand Voo^ f 3328. Dat het tegenwoordig in Breezand ook duur is, blijkt wel hieruit, dat het huisje voor 20 jaar geleden ge bouwd is voor duizend gulden. BREEZAND. Zaterdagmiddag werd ten overstaan van den te Wiermgerwaard gevestigden Notaris J. van der Knaap in het café van 'den heer Jh. Borst publiek ge presenteerd een huis met erf en tuin aan den Balg- weg, hoek Sohorweg, groot 20 Aren 30 c.A., eigendom van den heer F. J. Carlebur e.a. 't Werd in bod gebracht tot f3320, door de heeren H. Kranenburg en J. H. Krouwel, die ook nog op f8 hebben afgemijnd, alzoo f 3328, plus f 100 voor ver plichte overname vaneen paar kippenhokken. ANNA PAULOWNA. Door Gedeputeerde Staten is bij hun besluit van 26 October jl. afwijzend beschikt op het verzoek van S. Moorman te Den Helder om vergunning tot het in werking brengen van autobusdiensten van Den Helder over station Anna Paülowna naar Schagen en terug en van Den Helder over Callantsoog naar kalmeerer) en worden gesterkt door Buisje 75ct Bij Apoth en Drogisten l overleden compagnon heeft hem eveneens ontvangen. Blijf Soyoka uit den weg. Hij is gevaarlijk." Zonder eenig verder woord, keerde hij zich op zijn hakken om en liep de gang af. j Sidderend van woede, keerde Ralph naar het meisje terug. „Is hij weg?" vroeg zij. Hij trachtte iets te zeggen, doch kon van drift niet spreken. „Dat is dus Amery?" siste hij. „Ik zal het zwijn ont houden!" „Ralph, ls er werkelijk geld in de brandkast geweest? Daarvan heb je me niets gezegd." .Natuurlijk heeft er geld in gelegen!" zeide hij met ongeduld. „Ik wilde je een verrassing bereiden. Er lag zelfs een massa geld in. Ik weet dat het er was, omdat Tarn mij er laatst over sprak." Hij doorzocht de brandkast opnieuw, laB een paar pa pieren, die hem in de hand kwamen vlug door, tot het meisje hem eensklaps een uitroep hoorde slaken. „Wat heb je daar?" „Niets", zeide hij, een met potlood beschreven stukje papier wegmoffelende, dat 'hij in een van de kleine zij- laadjes aangetroffen had. „Ik meende dat ik iets dat ik een ontdekking gedaan had." Hij scheen thans opeens groote haast te hebben met het kantoor te verlaten, en duwde haar bijna de gang in, vóór hij de deur achter zich sloot. „Niet dat het van zulk een groot belang is," bromde hij. „Wanneer die kerel werkelijk diegene is waarvoor ik hem houd, za lhij zich door zoo'n kleinigheid als een slot niet tegen laten houden." „Bedoel je Majoor Amery?" vroeg zij met verbazing. „Wat wilde je er mede zeggen, Ralph, dat er ln En geland geen plaats genoeg was voor jelui belden? En over het wegnemen van geld? Ralph, je denkt toch niet dat hij het kan hebben weggenomen?" Zij kosterde e enevrward denkbeeld aat'het geld toe behoorde aan Amery, dezen misschien ontstolen wa3 en dat het belang dat de raadselachtige man bij het aan wezig zijn van dat geld had, bestond ln de gewettigde belangstelling van den beroofde ln hetgeen hem ontr stoJen ls. Had Maurice Tarn op groote schaal met geldsommen geknoeid? Bij die gedachte hield haar hart op met kloppen. Indien dit het geval bleek, en haar vage vermoedens bewaarheid werden, zou hot gedrag van Mijnheer Tarn haar in een geheel nieuw licht ver schijnen. „Was het gestolen geld?" vroeg zij bedeesd. „Had Mijnheer Tarn...?" „Om Godswil, vraag mij niets!" Ralph verlangde vurig, van haar ontslagen te zijn om het strookje papier ongestoord en alleen te kunnen lezen. Zijn zenuwen werden op zulk een zware proef gesteld dat hij onmogelijk zelfs de gewone beleefdheid in acht kon nemen. Den geheelen weg naar het hotel bleef Elsa zwijgen, en het verheugde haar dat haar begeleider bij den ingang van het hotel haastig zijn verontschuldigingen stamelde en haar verliet. Ook zij verlangd» naar een zaamheid en een gelegenheid alles bedaard te kunnen overdenken. Hallam bereikte Half Moon Street, de belde mannen, die hem vlak in de nabijheid van zijn huls inhaalden, nauwelijks opmerkende. Hij had zijn sleutel reeds in het slot gestoken, toen een plotseling gevoel van dreigend gevaar de oorzaak was, dat hij zich snel omkeerde. De slag, die voor zijn hoofd bestemd was, ging rake lings langs hem heen, en, zijn arm uitstootende, sloeg hij den voorste van zijn aanvallers tegen den grond, doch de tweede bukte onder zijn arm door, en ditmaal zag hij het flikkeren van staal en voelde hij zijn jas scheuren op de plek waar de stoot van het mes toe gebracht werd. „Namens Soyoka!" siste de man, terwijl hij stak. Hallam sloeg in het wilde in het rond, en vam het kortstondige, hem geschonken voordeel gebruik mar kende, trok hij zijn automatische revolver uit zijn bin nenzak. Het volgende oogenblik renden zijn aanvallers ln de richting van Piccadilly de straat aleen se conde hield hij de revolver opgeheven, en toen, beden kende welk een opschudding door het lossen van een schot veroorzaakt zou worden, stak hij het wapen weef in den zak. Doodsbleek én versuft, trad Ralph Hallam zijn klein studeervertrek binnen. Soyoka had zijn tweeden zet gedaan! Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1928 | | pagina 5