's Morgens en 's Avonds HARENKARSPEL. De nieuwe Burgemeester. NIEUWE NIEDORP. ALKMAAR. NEDERLAND-BELGIE. 1- WINKEL. KOEGRAS. LANGENDIJK. WIERINGEN. Sebagen au terug; uit overweging dat door da Ned. tjpoorwegen en de bestaande autobusondernemingen naar hunne meening voldoende in de behoeften van het verkeer tusschen Den Helder en Schagen wordt voorzien. baad dienetwJJxiging, tengevolge van bat postver voer per autobus. Die bestellers uit Oudkarapel be- gonnen dus bij het postkantoor aldaar met hunne bestelling en moesten daarna, bij de Spoorstraat go- komen, tevens een gedeelte van Noordscharwoude bestellen, te weten de Spoorstraat, Handelskade met den molen van Moetjes, de sluis en de acheeps- nes Boekei en Geertje Karsten. Jan, zoon van Jan Ren- bouwerij van De Wit. Bovendien behoort het sto- tenaar en Hendrika Oudt. Wllhelmina, dochter van An- tion Noordscharwoude tot hunne bestelling. De tonlus Bos en Elizabeth Beemsterboer. Maria Johanna, dienst was zóó ingedeeld, dat eerst het station Noord- zijn de meest geschikte momenten om Purol toe te passen; daarom behoort op iedere slaap kamer een doos of tube Purol aanwezig te zijn Aan de Holl. Beton Maatschappij is ten be hoeve van het maken van een keersluis nabij de Oostpunt van den Anna Paulownapolder tot en met 5 Januari 198-9 vergunning verleend om arbeid te doen verrichten gedurende 10 uur per dag en 56 uur dochter van Wulbert Kuijs en Petronella Maria Baltus. scharwoude besteld moest worden en daarna De Wit, per week, door maximaal 100 mannen van 18 jaar Margaretha Johanna Anna, dochter van Louis Adrien de molen en Handelskade. Het gebeurde dus ook, of ouder. Alexandre Perrin en Adriana Noom. Maria Trijntje, dat het laatste huis van de Handelskade en aan het dochter van Cyrillus Wagenaar en Aagtje Sluis. Nico- „Sloortje" de post eerst om 11K uur, soms nog later laas, zoon van Pieter Wester en Wllhelmina Stoop. ontving. Dat dit een verkeerde dienstindeeling was, Ondertrouwd: Johannes Jacob Vos en Dieuwerjte j kan men begrijpen, te meer als men in aanmerking Door kinderen van de o.J. school I zal deze maand onder leiding van het Hoofd der School, den heer A. Kramer, en van den onderwijzer aan die school, den heer' S. Tj. van Dijk, voor de ouders en belangstellenden opgevoerd -worden een kindertoo- neelspel „Het Gouclen kleedje", genaamd, in 4 be drijven, geschreven door J. Buma te Oost-Knollen dam. In „de Vacature" lezen we aangaande dit tooneel- spel o.m. het volgende: „Dit schitterend geslaagde kindertooneelstukje hebben wij met groote ingeno menheid doorgelezen. Ieder, die de moeilijkheden kent, verbonden aan het in elkaar zetten van zulk teer werk, dat in zijn eenvoud buitengewone eischen stelt, zal moeten toegeven, dat hier iets superieurs geleverd is. Het stukje is levendig van begin tot eind en de paedagogische strekking is zoo juist en ^uiver ingelascht, dat we ons niets beters kunnen denken, dan in dit juweeltje is bereikt. Een prachtig hoor- en kijkstuk voor de kinderen, een prettig werkje voor de opvoerenden en een genot voor de toeschouwende ouders. Wie dezen winter een proef neemt,, zal niet bedrogen uitkomen en het zal de school in zijn werk en opvoedende kracht de ouders nader brengen". BREEZAND. Aan J. Hoep, aannemer, is opgedragen voor reke ning van den heer H. Rooijakkers, wonende te Was senaar, een burgerwoonhuis en een bollenschuur aan den Verlengden Stoom weg te bouwen. Tot burgemeester van de gemeenten Warmenhuizen en Harenkarspel Is benoemd de heer H. Nolet, thans secretaris van de gemeente Wijk bij Duurstede. Dit bericht is reeds Zaterdagmiddag, direct nadat de benoeming was afgekomen, door ons te Warmenhuizen en Harenkarspel verspreid. In een telefonisch gwsprek dat wij gistermorgen met den heer Nolet hadden, deelde hij ons mede, dat hij zijn ambtelijken loopbaan begonnen was als ambtenaar ter secretarie in de gemeente Bemmel (Betuwe) na zijn opleiding te hebben genoten aan het Canisius col lege te Nijmegen. Vervolgens werd hij benoemd tot se cretaris van. Wijk bij Duurstede, welke functie door hem 7 jaar werd waargenomen tot op dezen dag, waarop hij tot burgemeester van Warmenhuizen en Harenkarspel is benoemd. De heer Nolet Is van katholieken huize, geboren te Schiedam en op het oogenblik 35 jaar oud. Zijn ouders wonen thans te Nijmegen. Nog deelde de heer Nolet ons mee, dat hij ongehuwd was, doch binnen niet al langen tijd in het huwelijk zal treden Naar wij verder nog vernemen, was de vroegere no taris Nolet van De Rijp een broer van den nieuw be noemden burgemeester. DIRKSHORN. Vergadering van d'e Afd. Harenkarspel van de S.D.A.P. ten huize van den heer D. Bruin onder leiding van den heer C. de Vries, op 3 dezer. Bij de opening heette de voorzitter hartelijk welkom, de talrijke aanwezigen, benevens de heeren Boris Lensky, violist, Leo König, pianist, en W. van der Vall, den spreker. Voorts bracht voorzitter een woord van dankbare na gedachtenis aan onzen overleden Burgemeester, die vooral in den mobilisatietijd, maar ook later de steun was van velen, in het bijzonder van de werkeloozen. Ook de heer Paarlberg van Oudkarspel wordt herdacht. Ten slotte een opwekking om den cursus voor volwas senen, te geven door den heer Van der Laan ,te bezoeken, want ontwikkeling heeft men in de eerste plaats noodig. Nu trad op de heer Boris Lensky, begeleid door den heer König. Alvorens met spelen aan te vangen, hield de violist een praatje met zijn toehoorders, waarin hij o.a. betoogde, dat men de muziek kan noemen de wereldtaal bij uitnemendheid. En toen gaf de kunstenaar, ons reeds uit de radio bekend „Een Traum", van Oslislo, op uitne mende wijze vertolkt, gevolgd door „Menuet" van Beet hoven, rustige ouderwetsche dansmuziek. Als derde num mer nog „Le fantaisie fantastique" door hem zelf gecom poneerd. Applaus. Nu trad op de heer C. Groot, zanger, welke op zeer verdienstelijke wijze zong, „le Lied van Wolfram", van Wagner, terwijl de pianist een wals ten beste gaf. Beide medewerkers werden hartelijk toegejuicht. De heer Van der Vall was thans aan bet woord met zijn rede: „Hoe het groeide". Hij bedoelde hier mede, hoe de beweging voor het geluk groeide. Spreker ving zijn bezadigde rede aan met de aanha ling van een gedicht van Rosalie Loveling, getiteld „Het Eigendom". Het was de kracht, de macht, welke' in den oertijd den een voordeel bezorgde boven den ander. Het is de macht die ook thans nog, hetzelfde bewerkstelligt. De wettelijke slavernij verdween, maar de „hoorigen" bleven; het gildewezen volgde, daarna ontwikkelde zich het grootbedrijf, ook weder met verkapte slavernij, tot dat er kwam de wettelijke bescherming der arbeiders, in 't leven geroepen door de socialistische beweging. Hiernaast ontwikkelde zich de beweging voor de vrij making der vrouw. Schrijvers als Heijermans hebben hiertoe veel bijgedragen. Ook muziekkunstenaars; even wel niet de fabrikanten van Jazzbands. Laten wij in 1929 samen optrekken voor het Staatspensioen, laten alle vooruitstrevende partijen daaraan meewerken, en zich niet doen verdoelen door kleine principieels verschillen zooals thans bestaan tusschen de S.D.AP. en de Vrijz. Democraten, want dan zal er zijn de lachende „derde". (In hoofdzaak bestaat dit verschil hierin, dat de S.D.AP. Staatspensioen wenscht te geven alleen aan loontrekkers, naast een gewijzigde vrijwillige ouderdomsverzekering, terwijl de Vrijzinnig Democraten Staatspensioen wen- scch toe te kennen aan allen, zonder onderscheid.) Corresp.) Tevens vraagt het Zulderzeevraagstuk onze aandacht, waarin we waakzaam dienen te zijn. Helpt allen mee van deze maatschappij een schoone maatschappij te ma ken, zoo eindigt spreker. Applaus. Na de pauze gaf de heer Boris Lensky nog een paar mooie nummers en zong de heer Groot „Die Uhr" van Loewe, waarna violist en pianist tot slot speelden den „Czardas" van Monti, waarmee zij een welverdiend ap plaus behaalden. Als toegift van den violist het wonder- schoone en met veel gevoel gespeelde „Traumerei" van Schumann, benevens 'n orgelkoraal van eigen compositie Hierna sluiting onder de gewone plichtplegingen. HARENKARSPEL. Men bericht ons, dat de mededeeling, als zou er zoo vele malen gestemd zijn, alvorens de heer Schröder te Heiloo gekozen was tot Dijkgraaf van Geestmerambacht geheel onjuist is. Reeds bij eerste stemming kreeg deze 23 van de 26 stemmen,. GEMEENTE HARENKARSPEL. Ingeschreven gedurende de maand October 1928. Geboren: Reijer, zoon van Pieter Kruijer en Guurtje Blankendaal. Anna, dochter van Adrianus Biersteker en flw.HiA.iMni>. "Rnijjn Anno Mn.Hfl, dochter van Johan- Dekker. Overleden* Steven Strooper, oud 66 jaren, ongehuwd. Levenloos aangegeven kind van Gerrlt Jonker en Cornelia van Duin. De toeloop aan de Kloosterkerk alhier, om de con ferentie van Pater Wijnandus Sluis te kunnen hooren, was Zondag j.1. zoo groot, dat allen er niet in konden. Wij vernemen, dat maatregelen getroffen worden, dat de niet-katholleken gemakkelijk voorgaan om een plaats te kunnen krijgen a.s. Zondag en in t vervolg. De Int. Ant. Mil. Vereen, had op Zondag 4 Nov. j.1. neemt dat deze bewoners ten hoogste 4 5 min. van het postkantoor wonen. Hierin is sinds Zaterdag jl. voorloopig verandering gekomen. De morgenbestel ling ontvangt de Handelskade thans van de bestel lers van Noordscharwoude, dus pl.m. 2 uur vroeger. Zeer zeker is deze maatregel toe te juichen. De ver- betoring zou nog grooter zijn indien dit gedeelte ook 's avonds door Noordschawoude werd besteld. OUDKARSPEL. Gevonden. groen dames- Door den heer V. werd alhier 6en tasohje gevonden met inhoud. Raadsvacature. Door den Voorzitter van het Centraal Stembu reau alhier is tot opvolger van wijlen den heer J.UI. AUl. ÜUU. VBIBBU. UQU Vff tiuiiuag -* *WT. J... - - W voordrachtavond uitgeschreven, welke ia gehouden Paarlberg, als raadslid benoemd de heer C. Zaag man. De poterbewaarplaats. Dezer dagen is een aanvang gemaakt met den bouw van de poterbewaarplaats, tot welker op richting door de Tuinbouwvereeniging alhier on langs werd besloten Ons zakenleven. In het zakenleven in deze gemeente is wederom eenige verandering gekomen. De brood- en koek- Loop dar bevolking. Ingeschreven personen: W. Kies en gezin van Emmt n Wed. G. Kremers—Brouwer van Kerkrade; J. de Vu en gezin van Emmen; M. C. M. Langes van Enuatf 'Vha H. T. Holland van Veis en; J. C. Hartog van Bell» F. Schut en gezin van Anna Paulowna; H. G. Lang*| n cr gezin van Vlagtweidde; J. Swabedissen en echtg, vi en st Delfzijl Wlldervank: Het oorn; eriod ■'d 0L in de zaal van den heer Groot alhier. Voor deze gelegenheid was ultgenoodlgd den heer Jan Mesman uit Amsterdam. Voorgedragen is „Het Pant ser', romantisch soldatenspel door Herman Heijermans. De opkomst was niet groot, ongeveer 70 personen. Na een welkomstwoord van den voorzitter van de I.A.M.V., den heer De Jong, werd het woord gegeven aan den heer Mesman, die na een kleine inleiding zijn voordracht begon. De verschillende rollen van de tien personen, welke in dit stuk voorkomen, werden allen bakkerij van de Wed. Lantman, tot heden gehuurd n. Smit; J. Poel en A. Wiegman. heel goed weergegeven. Vooral de Inwendige strijd, die door den jongen luitenant Maari Stam werd gestreden tijdens zijn militairen loopbaan en de rust welke in zijn brein was weergekeerd, na zijn oneervol ontslag uit den dienst, kwamen heel goed uit. Was alles voor hen, die het stuk reeds kenden en zelf hadden gelezen, heel goed te volgen, toch meenen wij te moeten opmerken, dat voor hen, die „Het Pant ser* geheel onbekend was, door soms een ietwat on duidelijke uitspraak van den voordrager, verschillende mooie gedeelten en gezegden eenlgszins verloren zijn gegaan. Aan het einde van de voordracht dankte de heer De Jong voor de belangstelling en meent wel uit aller nuuin te spreken, als hij een woord van dank richt tot den spreker van hedenavond. Zondag j.1. is de derde conferentie voor niet katholie ken «gehouden in 't klooster alhier. Was de belangstel ling der vorige twee bijeenkomsten groot, deze heeft alle verwachtingen overtroffen, de kerk was eivol. Het aan tal bezoekers wordt geschat op ongeveer 1600 1800. terwijl nog een 30-tal is teruggekeerd wegens plaatsge brek. Het was een massa-opkomst Als het kerkelijk zangkoor van Spanbroek heeft ge zongen, treedt wederom Pater Wijnand Sluijs als spreker op. Als onderwerp is door spr. gekozen: „God is onder de menschen verschenen". Aan de hand der heidensche geschiedschrijving uit den tijd van Christus wordt het historisch bestaan van Christus vastgesteld. Zij doelen niet veel meer mede, dan de naam, terwijl de gewijde schrijvers, bekend onder den naam van Evangelisten, meer in bijzonderheden treden. Uit hun geschriften we ten wij dat Jezus van Nazereth optrad als Gods Zoon, als door den den heer Overtoom, is in eigendom overge gaan op den heer Biraas te Alkmaar. J. G. Schreurs en echtgen. van Wint« wijk; A. N. van Rlel van Alkmaar; D. Onstwedde; J. Talstra van Ferwerderadeel; H. Bouwm van Hardinxveld; A Ambachtsheer en gezin van Ai „oegt sterdam; J. Verpoorten en gezin van Schoondijke; J Bals en gezin van Den Helder; J. Stevens en echtg. y j Wildervank; 'P. C. Oudt en gezin van Barsingerhora; Lyft Vos van Den Helder; J. D. Doves van Den Helder; A. Hazeloop van Alkmaar; N. Bouwman, geb. Hoeïlt 'v0i van Giessendam; A M. Volder, geb. Van Weggen y -» Hilversum; E. Veldhuis van Emmen; W. de Boer i Alkmaar; U. G. Kok van Gasselte; men; A. van de Kreeke en gezin van Wolphaartsdljlj c^'( Afgeschreven personen: Jb. Engel naar Medembl J. A. Blentema naar Zwolle; L. T. Gerard naar hoven; H. van Glla en gezin naar Medemblik; S. Si naar Meeden; J. A. van Rijsbergen naar Sliedrecht A. Jansens naar Nieuwvliet; A. Lesterhuis naar ningen; J. van Dommelen en gezin naar Medemblik de Graaf en echtg. naar Ede; A. van der Vorst i N. Niedorp; T. Kok naar Den Helder. GEMEENTE WIEREN"GEN. Geboren: Gerritje, dochter van Jb. Landolt en M. Koster; Rika Johanna Sophia, dochter van F. Nieuwenhuis en J. W. Haafakker; Pieter, zoon van de Haan en C. Rotgans; Dowina Janssina, dochter J Siegers en van J. de Ble; Jan, zoon van P. R. Sn en van A Bakker; Grietje Berendina, dochter van Boer en van G. Mulder; Theodorus Hendricus, zoon J. Boersen en G. Hermans; Hilgonda, dochter van C. Hollander en M. Butter; Jeanette, dochter van Lont en G. Wit Ondertrouwd: J. Poel en A. Wiegman- Getrouwd: J. Hartog en D. E. Bakker; P. Doesburg tfgiti li ree JE! Cl< Overleden: Cornelis Dekker, oud vier weken, zoon J. L. Dekker en J. T. P. Groenenberg. WEEKBERICHT VAN DE N.V. ALKMAARSCHB EXPORTVEELING, gedurende 29 October tot 8 November 1928. Men kan nu zien, dat de. aanvoer op de veiling minder wordt althans van zomergroenten. Wel komen er meer spruiten, kool, enz. ter velling, maar toch niet zooveel als er wel gewenscht mag worden. Dit kan zijn oorzaak hebben dat de bouwers het te druk hebben met het binnenhalen van de wintergroente, waardoor ze geen tijd hebben om de groente voor de veiling klaar te ma- NA DE RUST EEN VINNIGE STRIJD» Zone eurd, (takt. Het jcht Coi ndere Holland doelpunt uit een strafschop. en, i Om Bif abij c lil re oot 1 iftde Volg. H( Voor d'e 36ste maal heeft Zondag een Internationa vlic ken. De prijzen zijn deze week nog al verschillend ge- voetbalwedstrijd plaats gehad tusschen Nederlai n 8 weest, vooral Woensdag was er een daling bijna over en België. Volkomen stil weer de vlaggen hingi uur de geheele linie waar te nemen. Hiervan waren de aig lijntjes neer langs de stokken, en droog, dl spruiten, bloemkool en andijvie de artikelen welke het ideaal weer voor een voetbalwedstrijd. De menschi meest omlaag gingen. Vrijdag herstelde de markt weer en auto's stroomden dan ook naar het nieuwe si zoodanig, dat de prijzen goed genoemd konden worden, dion toe, waai' voor het eerst een internationa De aanvoer van fruit begint nu ook weer terug te wedstrijd zou plaats hebben. Dit was ook merkba loopen, vooral peren en appels worden er nu minder aan de leiding,, die naar het scheen niet zoo vl aangevoerd; de prijzen zijn evenwel steeds goed tot zeer van stapel liep. Tenminste men hoorde hier en dai goed geweest Van druiven daarentegen blijft tot op vooral op de staantribune nog al wat mopperen, &atei heden de aanvoer onverminderd doorgaan en brengen er geen plaats was. Er waren blijkbaar te veel kas ver goede prijzen op, om even op dit artikel nog de aan- ten verkocht. der dacht te vestigen zij medegedeeld, dat er door verschil- Wlanneer dan ook met 'den wedstrijd een, begin jpmat lende druiven-aanvoerders de wensch naar voren wordt maakt wordt, is het stadion ei-vol. gebracht, om het volgend jaar de druiven ook ln Alk maar in z.g. eenmalig fust aan te voeren. Er wordt De wedstzl steeds door meerdere tuinders ingezien, dat naast goede kwaliteit ook een zorgvuldige en nette verpakking het Zonder erg veeil enthousiasme van den kant waarlij ke God. Spr tracht duidelijk te maken volgens artikel in prijs doet stijgen, vooral als dit met geringe Oranje-mannen werd om 2 uur de uittrap ge dal op welke bewijsvoering de kath. kerk geloqft en beleidt, dat Christus Is de Zoon Gods, waarlijk God. Spr. gaat voort met uiteen te zetten, dat Christus de wonderen, door hem verricht, bedoelde als bewijs zijner Godheid. Na de pauze, waarin het Spanbroek's kerkelijk zang koor op voortreffelijke wijze enkele latijnsche liederen zong, volgde het bewijs voor Christus Godheid, uit zijn alom bekende wijdheid en heiligheid. kosten afdoende gedaan kan worden. Een minuut of tien gaat het spel vrijwel over weer, waarbij echter het Hollandsche doel het Alkmaar en de destructie van afgekeurd vee en toe zwaar te verantwoorden krijgt. Wanneer v en vleesch. scheidene schoten rakeling langs gegaan zijn, ko ftder B. en W. van Alkmaar stellen den raad voor een over- met een tam schot tobu eenkomst met de N.V. Thermo chemische fabrieken aan veh te gaan betreffende het opruimen en onbruikbaar maken hot Belgische doelpn g n; van cadavers en afvaldeelen van dieren voor zoover deze Ter Spr. maakt de gevolgtrekking: Christus noemde zich door den gemeentelijken Keuringsdienst voor vee en Dicht voor het doel krijgt een Belgische speldde] waarlijk God. Is dat niet waar, dan één van beide; of vieesch zijn afgekeurd. Een en ander om te voorkomen, het leer voor de voeten gespeeld, zoodat hij met e n de Christus zeide, dat tegen beter weten in. Maar dan is Hij dat de gemeente binnen enkele jaren zal genoodzaakt zijn lichte aanraking den HoHandschen doelverdedij ram de grootste bedrieger die ooit geleefd heeft. Maar hoe j zelf een destructor te bouwen. geen schijn van kans geeft. België leidt met 1—0, is dat te rijmen, met zijn over de geheele wereld er kende heiligheid? Of Christus zeidien dat ter goeder trouw, zooals ook nu nog arme krankzinnigen zich houden voor koning, paus, keizer en zelfs God; maar dan was Hij een onnoozele, waanzinnige; maar hoe is dat te rijmen met zijn door vriend en vijand erkende wijsheid? Na de Godheid van Christus nog te hebben bewezen uit het succes van zijn arbeid, besluit spr. zijn boelende con ferentie, die door de honderden toehoorders met ge spannen aandacht werd gevolgd. Volgende conferentie zal worden behandeld: God heeft een eigen organisatie gesticht. rad Afgewisseld door spannende oogenblikken woifDe fc De directeur van de Alkmaarsche Courant het spel vervolgd en wanneer een half uur om overleden. Gisternacht is te Alkmaar overleden, 61 jaar oud, de heer G. A. Krak, sedert ruim 26 jaar directeur van de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij voorheen Hermanus Ooster Zn., uitgeefster van de Alkmaarsche Courant. Hij was hier een zeer geziene persoonlijkheid en maakte deel uit van het bestuur van verscheidene vereenlgingen. zal het oogenblik komen, waarop irok r gr rd het Hollandsche doelpo >rd r Wlnkel's Harmonie gaf Zondagavond in de tooneel- zaal van den heer Laan een concert, onder leiding van haar directeur, den heer P. Pranger. Het programma was als altijd goed verzorgd en de uitvoering was keu rig. Het getal bezoekers had wel grooter kunnen zijn en Winkel's Harmonie had meer belangstelling verdiend, doch een volgende keer beter. De aanwezigen vermaakten zich na afloop der uit voering nog eenigen tijd op het bal. GEMEENTE WINKEL. Ingeschreven gedurende de maand October 1928 Geboren en Huwelijken: Geene. Overleden: Ellsabeth Slot, 64 Jaren, echtgenoote van Klaas Zeilemaker. NOORDSCHARWOUDE. De R.K. Sportvereeniging „Voorwaarts" alhier, speelde Zondag tegen Vitesse I van Castricum met als uitslag 0—3. NOORDSCHARWOUDE. De weg naar Bergen. Naar wij vernemen, is door de Wegencommissie uit de Provinciale Staten een onderzoek ingesteld hier ter plaatse voor den weg naar Bergen in verband met het uit te voeren Provinciaal Wegennet. ZUIDSCHARWOUDE. De slager J. Smit alhier slachtte een paard, waarvan de staartharen het zeldzame gewicht van 3 pond en 8 ons hadden. ZUIDSCHARWOUDE. Het is dezer dagen juist 8 jaar geleden, dat de toen malige Coöp. Verbrulksvereeniging „Vooruit" in staat van faillissement werd verklaard. Noch crediteuren, noch commissie uit de crediteuren hooren iets omtrent den stand van dit faillissement, waarbij 2 uitkeerlngen hebben plaats gehad, doch waarvan een eventueel vol gende of slot-uitdeelingslijst steeds op zich laat wach ten. Men zal moeten toegeven, dat deze zaak wel wat lang loopt. Hoe lang nog? NOORDSCHARWOUDE. Postbestelling. Eenige bewoners van de Handelskade schijnen er over geklaaigd te hebben dat zijl hun brieven zoo laat ontvangen.Ter oriënteering van onze lezers willen wij even de oorzaak mededeelen, bovendien om een verkeerden indruk weg te nemen. Ruim 1 jaar ge leden werd dit gedeelte van onze gemeente toege voegd aan de bestelling vam Oudkarapel, im ver- JULIANADORP. Zondagavond j.1. werd door Alberto's Revuegezelschap, onder directie van den heer Alb. Boelens uit Den Hel der, in de tooneelzaal van het café „Prins Hendrik" van den heer H. J. Beuneman alhier, een uitvoering gegeven. Opgevoerd werd de nieuwste revue van dit reeds zoo veel opgang makend gezelschap „Ik kijk wel uit", welke wordt gespeeld in 2 bedrijven en 18 tafereelen. Toen het vorige jaar en ook dit voorjaar de heer Boelens alhier optrad met de revue's: ,,'t Is dik in orde" en ,,'t Zal wel gaan" was belde keeren ook de zaal geheel gevuld, maar nu Zondagavond j.1. was de toeloop om „uit te kijken" zoo geweldig groot, dat geen enkele plaats, zelfs geen staanplaats onbezet gebleven is. Het succes was zeer groot, en werden de spelers latei gemaakt zal worden. Een Belg heeft de fout leer in het strafschopgebied met de handen te werken, dat zoowel door de menigte er steeg geweldig gebrul „hands" op als door den schel rechter gezien werd. De bal werd op de witte stn gelegd en enkele seconden daarna was de stand 1- Zoo ging de rust| En zoo zou het ook na de rust blijven, ook al in de tweede helft met oneindig veel meer entïl siasme gespeeld dan in de eerste helft. De spannd oogenblikken zijn niet „van het veld",, doch I doelpunten komt het niet, ondanks aanmoedigiul en gejoel van het publiek. Wel verdwijnt nogl keer de bal tusschen de Hollandsche doelpalen,, f er was reeds gefloten voor buitenspel, zoodat 1 punt niet gold. Toch was het overwicht nu gej zins meer aan den Belgischen kant en in de J laatste minuten is Nederland zelfs sterk in den H val en wil nog een beslissing forceeren, welke ter op de sterke achterhoede der Belgen afstuit! nen ikele RE' ls. .tiet succes was zeer grwi, en weiwu uo ojjoioio - menigmaal teruggeroepen En dat wae verdiend. Er bet^tot^dat nog met een Belgischen aanval werd met alle macht door de spelers gewerkt, om wer kelijk dat te geven wat de revue te zeggen had en zij zijn daarin volkomen geslaagd. JULIANADORP. Door den architect den heer G. de Beurs, te Den Hel der, werd Maandag j.1. aanbesteed het schilderwerk van de in aanbouw zijnde boerderij aan de Doggersvaart, bewoond door den heer J. Glas Jbz. Het werk werd opgedragen aan den laagsten inschrijver, den heer P. Kult, schilder te Julianadorp. BEI HOE ER GESPEELD IS. De algemeene indruk was, dat het Nederlands elftal, vooral in de eerste helft, maar matig gei heeft. Er was geen greintje enthousiasme, zweem van eenig systeem bij bet opzetten van aanvallen^ het plaatsen slordig, het schieten den peil. De achterhoede en middenlinie moesten i eerst blijkbaar nog wat inkomen, alvorens ze 1 volle kracht werkte, doch de voorhoede is dad met sukkelen begonnen het is daar sukkelen g< ven. Ze heeft het niet tot een doelpunt weten te bi gen; de strafschop werd door van Kol benut. Op moment was het spel der Nederlajidsche ploeg Mej. K. J. Duljvetter, onderwijzeres aan de O. L. school een gelijken stand te hoog gehonoreerd. Dit Holla te Hlppolytushoef, die ongeveer een maand met ziekte- sche doelpunt scheen een ommekeer in den g® verlof is geweest, heeft thans haar werkzaamheden her- van zaken te brengen. Immers, leek het of de actó vat. In verband hiermede is aan Mej. A J. de Snaijer, stand, reeds na een. dikke 10 minuten, de Oral die haar tijdelijk verving, ontslag verleend. hemden deprimeerde, nu zette België nog fan at ie' op en daarop reageerende, wierp ook de Nederlao Alhier is weder een klasse van het vooroefeningsin- sche ploeg zich enthousiast in den strijd. ZoodoeD stituut gevormd met 9 leerlingen van de lichting 1910 kwam er tegen de rust wat spanninig in den tot a1 en 1 van de lichting 1907. toe emotieloozen kamp, maar vijf minuten later het weer gedaan en boog O'p opgaande lijn weer Burgemeester en Wethouders hebben de volgende ver- beneden om tot de rust te verloopen in vlakke gunningen verleend: delmatigheid. Eenige momenten uitgezonderd, Bouwvergunningen aan K. Wit voor een woon- en win- het spel van het Nederlandsche elftal in de eer» keihuis met bakkerij, wagenhuis en stal te Zandburen; helft niets anders dan een teweerstellen, aan Jb. Lont Dz. voor een wonohuis aan den Gemeene- Na 'de pauze kwam een andere geest de ploeg landsweg; aan J. Molenaar en wed. Jn. Bakker voor zielen, toen zat er een heerlijk enthousiasme in woonhuizen aan den Molgerdijk; aan S. Bakker Elbz. spelers. De achterhoede greep zonder aarzeling voor een woonhuis aan den Gasthuisweg; aan P. C. en toonde oog te hebben op de gevaarlijkste w. Blankman voor een woonhuis aan den Akkerweg; aan van de tegenpartij); de middenlinie zwoegde V. Koorn Jz., voor een woon- en winkelhuis met bakke- paarden en zette met fraaie kopballen of korte rij en «schuur aa nde Hofstraat. jes en lange centers den aanval op verschillij Vergunningen tot het oprichten van woonketen aan punten in actie, maar toen ook bleef al dat g°®. W. de Ble en J. Siegers (Koningsweg); A. van der werk zonder telbaar resultaat, wijl de vooi Kreeke (Geaterweg)H. Klein (Weeterlaaderweg.) zich tot dat hooger peil niet op kon heffen en fc

Schager Courant | 1928 | | pagina 6