HOOVER, PRESIDENT VAN DE VEREENIGDE STATEN. Trein verplettert een wegwerkershnisje. De kabinetscrisis in Frankrijk. De afschuwelijke beschuldiging. Het conflict in de Duitsche ijzer-industrie. Drie arbeiders onder de kolen bedolven. Ongeschikt varkensvoer uit Amerika. Binnenlandsch Nieuws. Is een wethouder ambtenaar? In opgesloten. Ook de man r&a de vermoorde rit thans achter de grendels, meldt de Brusselsche corr. van de Msb. De moordenares, Alice Bosson, heelt aan den rech ter verklaard, dat zij reeds sedert acht jaar met den •boschwachter betrekkingen onderhield. Deze had haar gezegd, dat hij met haar zou trouwen, als zijn vrouw dood zou zijn en hij zou er met haar zelfs over ge sproken hebben, om haar te vermoorden. Hij heeft echter de vrouw de misdaad laten begaan. Óp den feestdag vanAllerheiligen liet hij haar een revolver zien. Hij raadde haar aan een wapen van hetzelfde kaliber aan te schaffen. Hij moet haar met dit doel zelfs 75 frs. hebben overhandigd. De moordenares is de revolver te Luik gaan koo- pen, waarna zij nog een ontmoeting met den bosch wachter heeft gehad en haar schelmstuk heeft vol-' trokken. De boschwachter ontkent dit echter. Het onderzoek wordt voortgezet MAN GEDOOD. VROUW EN KINDEREN ZWAAR GEWOND, BEROOVING, MOORD EN BRAND STICHTING. Dinsdag zijn te Saaiburg in Duitschland de lijken gevonden van den houtvester Grimm en zijn vrouw die door kolendamp gestikt schenen. Een nader onder zoek heeft uitgewezen dat beiden vermoord zijn en de dader, om de sporen van zijn misdrijf uit te wisschen, het beddegoed in brand heeft gestoken. Een vrij groot bedrag aan geld dat de houtvester van een veiling nog in zijn bezit had, wordt vermist. V.D. verneemt uit Hagedlngen: Een personentrein reed met vrij groote snelheid een zijspoor op om een sneltrein door te laten. De trein reed op een wegwerkershuisje, dat geheel verpletterd werd. De wegwerker werd gedood, zijn vrouw en kinderen zwaar gewond. POINCARé ZAL WAARSCHIJNLIJK WORDEN AANGEWEZEN; ECHTER NIET VOOR VRIJDAG. DE CHOLERA-EPIDEMIE IN BR.-INDIë. Verder© uitbreiding. Volgens nadere berichten uit Bombay bedraagt het aantal der in de staat Travancore aan de cholera ge storven personen 2032, het aantal der zieken 3258. De epidemie breidt zich thans ook uit naar het hooge gebied van Madras, waar o.a. ook de landbouw commissaris Vernon aflek ligt. Het Zuidelijke deel van Travancore, waar de epidemie het sterkst verbreid is, is officieel tot ziektehaard verklaard. Naar Havas meldt wordt In parlementaire kringen al gemeen de wensch geuit, dat Polncaré opnieuw het ministerie zal vormen en heeft deze wensch zijn weer klank gevonden op het Elysée, wegens de noodzakelijk heid om de begrooting voor 31 December goed te keuren en het belang van de onderhandelingen over de regeling der herstelbetalingen. Algemeen wordt dus verwacht, dat Doumergue ten slotte aan Polncaré dé kabinetsvorming zal opdragen; indien deze weigert schijnen Briand of Barthou de meest aangewezen personen. In parlementaire kringen wordt er op gewezen, dat Polncaré den noodigen steun zal vin den, zelfs In de groep der socialistische radicalen. Waarschijnlijk zal de toekomstige premier niet voor Vrijdag worden aangewezen. den opgedaan, niet geeohHct Wijkt toot varkensvoer? 2. Is de minister bereid, naar de schadelijkheid van deze gerst een grondig onderzoek te doen lustellen en de resultaten van dit onderzoek aan de Kamer mede te deelen? antwoordde de heer Kan, minister van Binnenland- sche Zaken en Landbouw o.m. als volgt: Vraag 1 wordt bevestigend beantwoord. Wat aangaat vraag 2, zij medegedeeld, dat reeds in de maand September j.1. zoowel door de Rijksserumln- riohtlng als door het Rijkslandbouwproefstation voor veevoederonderzoek en door de myoologe van het Rijks proefstation voor Zaadcontrole te Wageningen een gron dig onderzoek werd ingesteld naar de schadelijkheid van de uit Amerika ingevoerde voedergerst. Als resultaat van die onderzoekingen 'kan worden mo- 'degedeeld, dat in de bedoelde gerst geen schadelijke be> standdeelen konden worden gevonden en dat niet is ge bleken, dat er een direct verband bestaat tusschen het sterven of ziek worden van met bedoelde gerst gevoe- derde varkens en het voederen met die gerst Ook is ge constateerd, dat het gerstemeel zulk een voor varkens onaangenamen smaak en geur heeft, dat het als var kensvoeder ongeschikt is. GEVECHT MET DIEVEN. Een dief gedood. ELF POSTZAKKEN GESTOLEN. Bandieten» treek te Toulon. Een rechercheur en een boschwachter betrapten giste ren te Keulen twee werklooaen op het stelen van een baal van een wagen. Terwijl de bosohwachter den eene kon boeien werd de rechercheur door den andere overmeesterd en mis handeld, dat hij bewusteloos Ineen zeeg. De boschwachter kwam den rechercheur te hulp en schoot op den dief, die op slag gedood, werd. GROOTE BRANDEN IN DUITSCHLAND. Drie fabrieken vernield. gen door radio of luidsprekers bekend gematst S- de groote, chique hotels, in de „Metropolitan Opa hs waar voor de eerste maal Richard Strauss' „Eg» ne sche Helena" werd opgevoerd, uitte men zijn gr. de geestdrift toen de verkiezing van Hoover bekend \v w Bekende personen uit de financieels wereld lietend zeer bevredigend over den uitslag uit, terwijl bekend werd dat niet alleen het voortduren van republikeinsche regeering gewaarborgd was, q dat Hoover zelfs meer kiesman-stemmen gekijj had dan indertijd Harding en Coolidge. President Hoover. Zijn levensloop Hoe deze man van de daad zich toti hoogste posten wist op te werken. Amerika 'heeft dus zijn keus gedaan. Hoover 4 bet een overweldigende meerderheid tot zijn „oert burger" uitverkoren. Hoover, een nijver mensch, zield -met een overweldigende werkkracht. Een (J nisator, met een zelfverloochenend enthousiasme' zijn eigen scheppingen. Een man, die op econc en technisch gebied van alle markten thuis meent te zijn. Een man van de daad, veel meer] van het woord. Een constructief bedrijfsleider wanneer het bedrijf de reusachtige Amerikaat samenleving is), wars van politieke phrasen en] zelarij. Een man, wiens fantasie zich beperkt tot bare dingen, handel, verkeer, materieele wel' zonder dat persoonlijke verrijking ooit een gr< heeft gespeeld in zijn leven. ,pj Bandieten hebben ingebroken in het kantoor, waar de postzakken die door de P. L. M. worden vervoerd, zich bevinden. Zij hebben elf zakken met brieven en aangeteekende stukken meegenomen. PUBLICITEIT VAN OVERHEIDSWEGE TEGENGEGAAN. EN ZIJN GEVOLGEN. Een nieuwe wending In het proces Naar uit Mexico (city) wordt meegedeeld, heeft in het proces tegen den moordenaar van generaal Obregon, Jose Toral en diens medebeklaagde, de MoedenOverate Conception, een nieuwe wending plaats gehad. De regeering heeft na de verklaringen van den be klaagde, dat hij na zijn arrestatie gedurende negen uur door de politie gefolterd is om hem een bekentenis te ontlokken, alle radio-stations uit de rechtszaal doen verwijderen. 'De dagbladen hebben order gekregen zich van bericht geving of commentaar inzake het proces te onthouden en het publiceeren van foto's te staken. Ook het offi cieel persverslag zal niet meer ter beschikking van de dagbladen worden gesteld. DERTIG RUSSISCHE ARBEIDERS OMGEKOMEN. By een brand in een suikerfabriek. VD. verneemt uit Kowno: Uit Moskou wordt gemeld, dat bij een brand in een suikerfabriek in het gouvernement Belgorod 30 arbeiders in de vlammen zouden zijn omgekomen. Omtrent de oorzaak van den brand is nog niets bekend. CHINEESCHE ZEEROOVERS GEARRESTEERD. Tijdens het verdeelen van de bolt. Naar Reuter uit Hankau verneemt, is de politie er in geslaagd 23 zeeroovers te arresteeren, die op 3 Novem ber het stoomschip „Shasi" hebben overvallen en ge plunderd. De arrestatie had plaats op het oogenblik, dat de roovers In een hotel bezig waren den buit te ver deelen. Blijkens mededeelingen in een te Essen gehouden conferentie der afd. RijnlandWestfalen van den Centralen Bond van Ghr. fabrieks- en transportarbei ders, worden de gevolgen der uitsluiting voor andere industrieën reeds danig merkbaar. In de kalkindiustrie in Sauer- en Siegerland hebben tengevolge van de vermindering der orders reeds ont slagen op groote schaal plaats gehad. Zou de uitslui- ting langen tijd duren, dan zou bet grootste 'gedeelte der industrie moeten worden stopgezet, daar gebrande kalk niet kan worden opgeslagen. Voorts zijn teekenen van slapte merkbaar in de vuurvaste-steenenindustrie en vooral ook in de transportbedrijven in de steden. Te Dortmund overweegt men opzegging op groote schaal van arbeiders in de kolen- en ertshavens, welk voorbeeld door Duisburg zou moeten worden gevolgd. Wat zal da regeering doen? Met spanning worden de te nemen maatregelen door de rijksre'geering tegemoet gezien om de vrede in de industrie te herstellen en het Duitsche econo mische leven voor schade te vrijwaren. In den Pruisischen landdag werd de discussie over den strijd in het Ruhrgebied gister gesloten. Staatssecretaris dr. Weismann verklaarde namens de staatsregeering, dat Pruisen rechtens zelf niet kon ingrijpen in het conflict, maar dat het de houding der werkgevers betreurde. De staatsregeering had zioh met de rijksregeering in verbinding gesteld met i het oog op het treffen der voor de oplossing der moei lijkheden noodige maatregelen. Relletjes te Dusseldorp. Te Dusseldorp hebben 'gisteren ©enige ongeregeld- j heden plaats gehad. Een stoet van omstreeks 1000 on georganiseerde metaalbewerkers trok namelijk naar het stadhuis, waar de betoogers de uitkeering van I werkloozensteun eischten. De demonstranten werden echter door een afdeeling politiemannen uiteenge- jaagd. In alle plaatsen van het uitsluitingsgebied pogen communistische agiatoren de arbeiders op te ruien. In het algemeen hebben zij echter geen succes; slechts te Bochum valt een versterking van hun invloed waar te nemen. Wolff meldt uit Brfurt, d.d. gisteren.: Vannacht is de groote suikerfabriek Tanberg aan de Saaie door brand vernield. De schade is zeer groot, te meer daar ook een groote hoeveelheid suikerbleten in de vlammen is opgegaan. Te Gross Breltenbach is de houtdraad-fabriek van de firma Eckhardt geheel verbrand. De oorzaak is ver moedelijk brandstichting. Te Neurenberg is de verffabrlek Münchberg door brand verwoest. De schade wordt op ruim 250.000 mark geschat In een zij-vleugel van een huis in de Lankwdtzstrasse in het Zuid-Westen van Berlijn is een brand uitgebro ken, waarbij 24 menschen gevaar liepen te verstikken. Met groote moeite is het de brandweer gelukt de men schen te redden, waarna twee brandweerlieden met rookvergiftiging naar het ziekenhuis gebracht moesten worden. UITBREIDING DER STAKING TE BORDEAUX. Ook het transportpersoneel legt het werk neer. De „Temps" verneemt uit Bordeaux, dat de staking der (havenarbeiders heden in omvang is toegenomen. Ook de voerlieden en chauffeurs der vrachtauto's heb ben het werk neergelegd. Er werken slechts 500 haven arbeiders, terwijl er voor het lossen der schepen 2000 noo- dig zouden zijn. als G mal MET OVERWELDIGENDE MEERDERHEID GEKOZEN. Een spannende strijd. ALVORENS HULP VERLEEND KON WOEDEN, WAREN ZE REEDS GESTIKT. HET RESULTAAT VAN DE ONDERZOEKINGEN. Op de Neunkirohener ijzerfabriek werden drie arbei ders, die met het lossen van een kolenbunker bezig wa ren, door naar beneden glijdende kolen bedolven. Voor dat eenige hulp kon worden verleend, waren de drie ongelukklgen reeds gestikt Een der dooden heeft een gezin met zeven kinderen; zijn vrouw vertoeft in een sanatorium. Op de vragen van den heer Lovlnk betreffende het instellen van een onderzoek naar de uit Amerika hier te lande ingevoerde voedergerst, luidende- 1. Is het den minister bekend, dat in den laatsten tijd uit Amerika voedergerst is ingevoerd, die blijkens de er varing, op verschillende plaatsen in ons land en ook el- wing van het blauwe vloerkleed terug. „Vergeef mij," zeide hij zonder dat er eenige spijt in zijn toon opgesloten lag. „Ik schijn verkeerd gezien te hebben. Het spreekt van zelf dat gij niets van Stan- ford geweten hebt. Hij zou u dat nooit verteld hebben." .Mijnheer Tarn sprak nooit een woord met mij over zijn zaken.' „Ik dacht niet aan Mijnheer Tarn," zeide hij, haar terechtwijzende. „Ik dacht aan dien uitmuntenden Dr. Hallam, die, tenzij ik mij ten sterkste vergis, een zeer moeilijken tijd tegemoet gaat" Er heersche opnieuw een langdurige stilte, gedurende welke haar oude onrustigheid min of meer terugkeer de, tot hij zeide: „Ik betuig u mijn spijt Ik trek mijn woorden in dat ik het voornemen had u te ontslaan. Indien gij uw be trekking hier wilt blijven waarnemen, moogt gij." „Ik koester dien wensch niet,' antwoordde zij kortaf, en, bij het tafeltje plaats nemende, sloeg zij haar klad boek open. Doch hij maakte geen enkele beweging. „Een weldoorvoed man," zeide hij, schijnbaar naar aanleiding van niets, „en een liefhebber van het goede. Zijn pochen op matigheid is niets dan een deel van 's mans ijdelheid. De beschuitjes en de melk wor den te elf uur genuttigd, d<och te twee uur geniet hij een vorstelijke lunch." Zij zat te kijken, zonder er iets 'van te begrijpen. „Ik bedoel Mijnheer Tupperwill,' zeide hij ter ver klaring. „Ik was bij de lijkschouwing. Ge zoudt niet zeggen dat Hallam goede vriendjes kon zijn met een man als hij. Doch Hallam heeft nog meer van die boe zemvrienden waarvan ge geen vermoeden hebt' Werd hij sarcastisch? Zij verzocht hem niet Ralph verder buiten bespreking te laten, doch wachtte gedul dig, haar potlood gereed houdende. „Feng Ho ls met diepe bewondering voer u vervuld." Hij verbrak de stilte met dit ongevraagde compliment dat haar deed blozen. „Zijn goede meening omtrent mij is niet wederkee- rig," antwoordde zij snibbig, „en, heusch, Majoor Arae- 37, wat Feng Ho vaa mij denkt, kan mij niets schelen. Wilt u niet beginnen met het dicteeren van uw brie ven? Ik zou gaarne zoo vroeg mogelijk haar huis gaan, ik heb hoefdpijn.' Zij zag hem zijn lip omkrullen. „U denkt dat ik u zeer hardvochtig behandeld heb, niet waar Dat ik tegenover u geen genade heb laten gelden? Doch ik zal u eens iets zeggen, Jcmge dame. Ik heb u geen tijd gelaten om u aan zwartgallige ge dachten over te geven! Ik heb werk voor u verzonnen, om u te beletten uw gedachten te laten afdwalen naar een zeker donker vertrek in Elgin Crescent, waar Tarn datgene ontvangen heeft, wat hem reeds sedert lang boven het hoofd hing. Hij was gewaarschuwd." „Door u?" vroeg zij kalm. „Door mij en door anderen." En daarop schudde hij zich uit zijn gedachten, diè oogenschijnlijk geen aangenamen loop namen, los, en begon zonder eenige inleiding aan het dicteeren van iets, dat een brief zonder einde scheen te worden. Dit j werd het evenwel niet Halverwege hield hij even plofc- j steling op als hij begonnen was. „Wij zullen het voor vanavond hierbij laten," zeide hij. „U behoeft het steno niet uit te werken vóór morgen ochtend." Hij volgde haar in het buitenste kantoortje, zijn jas over de arm, zijn hoed en stok in de hand. „U heeft uw intrek genomen in het Palace Hotel, niet waar? Het zou kunnen gebeuren dat ik u vanavond in mijn woning noodig had." „Ik vrees dat ik den geheelen verderen avond bezet ben," gaf zij koeltjes ten antwoord, In dat oogenblik werd de deur geopend en trad Jessie Dame binnen. Zij schrikte bij het zien van zijn onven- biddelijk gezicht en wilde zich verlegen verwijderen. „Juffrouw Dame! Misschien heb ik vanavond nog het een of andere werk te verrichten, in welk geval het mij aangenaam zou zijn indien u Juffrouw Marlowe zoudt willen vergezellen naar mijn huis Brook Street 304. Wilt u met haar in verbinding blijven?' Wordt vervolgd. Gelijk reeds in een deel van onzen oplaag van gister is gemeld, is Herbert Clark Hoover met over weldigende meerderheid als opvolger van Calvin, Coolidge tot president van de Vereenigde Staten van Amerika gekozen. Volgens de berichten van gistermiddag kon reeds: worden aangenomen, dat Hoover 467 stemmen van kiesmannen op zich zal vereenigen. De eenige staten, die naar het schijnt Smith trouw zijn, zijn Albama, Arkansas, Georgia, Louisiana, Massachusetts. Missis- sippi en Zuid-Karolina met in het geheel 64 stem men. De belangstelling van het publiek. Het was een spannende strijd, en de deelneming aan de stemming in de staten is dan ook buitengewoon groot geweest, inzonderheid van de zijde der vrouwe lijke kiezers. Na afloop van den officeelen kiestijid werd het buitengewoon druk in de straten van New York en de eerste uitslagen, die door middel van loudspeakers, staande in de vensters of op de daken, verspreid wer den, veroorzaakten telkenmale agitatie. In de groote New Yorksche hotels en balzalen, die tot de laatste plaats bezet waren, werden de uitslagen eveneens met behulp van luidsprekers bekend gemaakt. On derwijl projecteerden groote schijnwerpers van de da ken der wolkenkrabbers af de stemmingsreeultaten op de wolken. Gelukwansch van Smith aan Hoover. De verslagen candidaat Smith heeft Hoover het vol gende telegram gezonden: „Ik feliciteer u van harte •met uw overwinning en doe u mijn welgemeende wenschen toekomen voor uw gezondheid, uw geluk en het succes van uw regeering". Een nederlaag voor de democraten. Opvallend in het verloop der presidentsverkiezingen is, dat de democratische candidaat Smith in den staat New York niet het verwachte aantal stemmen heeft gekregen, ofschoon de stad New York zelf overwe gend democratisch gestemd heeft. Verder hebben de democraten in verscheidene districten stemmen ver loren, die vroeger zonder uitzondering voor de demo craten waren. Ook de boeren hebben grootendeels hun stemmen op Hoover uitgebracht, ofschoon men in democratische kringen juist van de boeren een groote ondersteuning van de candidatuur Smith verwachtte, vooral nadat senator Norris zich van de republikei- I nen had afgescheiden. Hoover'e verkiezing is zoodoen de tot stand gekomen door een, wat men in het Ame- i rikaanfeche politieke jargon noemt, „landslide". Niettegenstaande de groote deelneming aan de ver kiezingen, bleven incidenten vrijwel volkomen achter wege. Zoowel New York als de kleine stad van het land boden een aanblik van gespannen verwachting, i In de openbare gebouwen, op straat, ja zelfs in de ge- i vang «nis Sing-Sing werden de uitelagen der verkiedn- Herbert Clark Hoover werd den lOden Augu 1874 te West Branch, in den Staat Iowa, geboren wer zoon van een smid. In 1891 ging hij studeeren op de Stanford-univ teit in Californië, waar hij na 4 jaar het diploma ingenieur behaalde. De middelen voor zijn studie had hij zich in Vrijen tijd als chef in een waschinrichting verdi|"~jj Twee jaren lang was hij als mijningenieur ii Westelijke Staten werkzaam. In 1897 ging hij i Australië en in 1899 kreeg hij de leiding van |je groote onderneming die, behalve mijnbouwwei^ee ook den aanleg van kanalen, spoorwegen en hai voor haar rekening nam. Gedurende den Boxer-opstand in China in 1900 Hoover aan de verdediging van Tientsin deel. Na zich een foftuin verworven te hebben, kei hij in 1901 naar zijn vaderstad terug en richtte succes industrieele ondernemingen in San Fi cisco, New-York en Londen op; later ook in Mei Rusland, Indië en China. Hoover behoort tot een Quaker-familie en de ker-liefdadigheidszin deed hem in September naar België gaan om hier in buitengewoon k( tijd met groote bekwaamheid de levensmiddi voorziening der Belgische bevolking te organist (Belgian Relief Commission). Toen Amerika zelf aan den oorlog deelnam, hij aan het hoofd van den Amerikaanschen le' middelendienst geroepen en met de leiding van] Amerikaansche en geallieerde levensmiddelen, missie belast Hij vervulde deze taak tot hot sluiten der om handelingen in September 1919. Hij was het ook, die in de maanden na den log het hulpwerk der Amerikaansche Quakers' de ondervoede kinderen van Europa organisee jj® Na het aan het bewind komen van president ding in Maart 1920 werd Hoover minister van del in diens kabinet. Hij werd als zoodanig in functies bevestigd door president Coolidge en ooi November 1924 in diens eigen kabinet opgenomen I In den herfst 1927 werd hij bij de voorbereid in v voor de presidentsverkiezing als candidaat der 'lce publikeinsche partij genoemd en door haar op P i Juni 1928 met 837 stemmen tot candidaat gekoi Inn De universiteit te Kiel benoemde hem in 1925 ,D I eere-doctor wegens zijn humanitaire verdienste Smith trekt zich uit het opbare even te I Smith verklaarde aan de pers, dat hij voornen is zich niet weer voor een openbaar ambt ca 1 daat te laten stellen. Hij had thans een kwarts in het openbare leven gestaan en dat was volj hem genoeg. Enorme belangstelling bi] den uiti ttwi l&E Volgens ramingen van de New Yorksche pol looi telde de menigte, die des avonds en des nachts neu den uitslag der verkiezingen wachtte, alleen op t{ Times Square ongeveer 45000 personen. Ofschooi i grootendeels uit aanhangers der democraten n stond, nam de menigte ook de voor den tegens roei der gunstige uitslagen goedgeluimd op. Te Konsas City werden 250 personen wegens vet ring van den loop der verkiezingen aangehouden 0 g chr ie en, ehc So eef Iteld De officieel© uitslag nog niet bok ent ran Men wacht nog steeds op den officieelen uilpet der presidentsverkiezing. Er zijn drie nieuwe vrouwen tot leden van congres gekozen, twee hehoorende tot de repK»n keinsche partij en een tot de democratische. Ii geheeltelt het Representantenhuis thans zeven1 wen. C^er de nieuwgekozenen is een dochter Bryan, mevrouw Owen uit Florida. Hoe Hoover ovei klitj Smith heeft zijn overwinningen in de groot€ - den behaald, doch op het platteland nederlagei leden. Hoover dankt zijn succes in de eerste p aan de vrouwelijke kiezers, daarna aan de zs lieden en boeren en tenslotte aan Wallstreet, nimmer achter is gebleven. Voor Smith heeft il steden de groote massa gestemd1, doch tegen waren zijin godsdienst en zijn houding ten opzi van het prohibitie-vraagstuk, en in dit opzicht ren het vooral de farmers, die hem in den steel Na nic TNI ten. Anderzijds geldt Hoover voor een staatsmaj econoom van den eersten rang, van wien men looft, dat hij de tot dusverre door de Republikei jtet gevoerde welvaartspolitiek zal kunnen voortzei ebb rnmm De De resultaten voor Huis en Sen pn tol In verband met de successen der Republikei bij de verkiezingen voor het presidentsschap der|&?n publiek, zijn thans de navolgende resultaten den Senaat en het Huis van Afgevaardigden te melden. Voorzoover de toestand zich thans laat zien zijn 220 republikeinen, 164 democraten, 1 renvertegenwoordiger en waarschijnlijk 1 soci voor het huis gekozen. Er zijn nog 49 mandaten bezet. Over de verdeeling van de Senaatzetels voor het oogenblik nog geen nadere gegevens bek' Ook bij de verkiezingen voor het Huis behaalde! republikeinen, naar reeds definitief vaststaat, beslissende en overweldigende overwinning. Zor eudi toon rijh ract In een openbare vergadering van Ged. Staten Noordholand la gistermiddag een kwestie beha^ die wel met eenige belangstelling wordt beschouw De gewezen wethouder der gemeente Schoten, 4*' EN VERZOEK TOT TOEKENNING VA* WACHTGELD.

Schager Courant | 1928 | | pagina 6