llflIMl RlllVS' Raad Oudkarspel. Maandag 26 November 1928. 71sie Jaargang No. 8364. Uitgevers: N.V. v.h. TRAPMAN &Co., Schagen. EXTRA BLAD. Installatie nieuw raadslid den heer Zaagman. De heer H. Bakker tot Wethouder benoemd. CHAO COURANT. Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- tentiën nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. No. 20. Prijs per 3 maanden 11.65. Losse nummers 9 cent ADVERTE5J* TIëN van 1 tot 5 regels 11.10, iedere regel meer 20 cent (bewijsna. inbegrepen). Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. m 4ten <•«4 a vl telkf Iet mti, daaih i ng tic i het 4 n of es Jet nu onnes!) antel Kleden n met aaimaj nde :ken ic iet larna kt en gd, wi ?.t hoi m tre) urlijk n el IQ door net p ardigei ringeo lenolll m dei zoodal e tea* op rkxijgbi en.) De Baad dezer gemeente vergaderde Vrijdagavond zeven uur, ten gemeentehuizen, onder voorzitter- echap van den Eielachtbaren heer A. J. Wijnveldt. ^Secretaris de heer A. J. Wijnveldt, burgemeester. I Aanwezig de heeren: J. Kroon, Jb. de Boer» P. Groen, B. Bommer, H. Bakker en P. Kostelijk. Eén vacature. Opening, De Voorzitter opent de vergadering met ©en woord Van welkom aan de leden en do pers. Do Voorzitter wenscht nog eenige woorden te spre ken naar aanleiding van het sterven van Wethou der Paarlberg, en zegt dan: Zooals men weet, heb ik in de laatste vergadering de beste wenschen geuit voor het herstel van onzen wethouder Paarlberg. Het «heeft echter niet zoo mogen zijn. In het tijdvak tus- achen die en deze vergadering, is onze wethouder overleden. Zijn echtgenoote heeft in hem een trouw gade en de gemeente een stoeren werker verloren. Negen jaren heeft hij het raadslidmaatschap bekleed en was sinds September 1927 wethouder dezer ge meente. Was ik op een andere plaats in de gelegen heid zijn verdiensten te memoreeren, ook hier wensch ik een kort woord daaraan te wijden. Hij toch was een man met een helder oordeel en bezat een goed inzicht, in de gemeentezaken. Hij was de gemeenschap met hart en ziel toegedaan en kweet zich van zijn taak zooals men dat van een raadslid mag verwach ten. Vanaf deze plaats wensch ik dan nog een woord van dank en hulde te brengen voor wat hij in het be lang van de gemeente heeft gedaan. Ik verzoek u een oogenblik stilte ter zijner eere en nagedachtenis. Door alle raadsleden wordt hieraan voldaan, die de, gesproken woorden tevens staande hebben aange boord. Ingekomen, stukken. 1. Afschrift van het besluit van den voorzitter van het centraal stembureau, ter benoeming van een lid van den gemeenteraad, vacature C. Paarlberg. 2. Bericht van den voorzitter van dit stembureau, flat de heer E Zaagman zijn benoeming tot lid van den Raad aanneemt. Aangenomen voor konnisgeving. Onderzoek geloofsbrief van den heer Zaagman. Dit onderzoek wordt in handen gesteld van do heo- reQ Bakker on Groen, waarvoor do vergadering een oogenblik wordt geschorst. Na heropening deelt do heer Groen mede, dat de geloofsbrieven in orde zijn bevonden en tot toelating wordt geadviseerd, overeen- r komstig v/elk advies door den Raad wordt besloten. De hoer Zaagman wordt hiorop door den heer De Boer binnengeleid, Do nieuw benoemde legt hierna in handen van den ïoorzltter do zuiveringsbeloften on do belofte van trouw af, waarna de Voorzitter den heer Zaagman mgeveer als volgt toespreekt: Mijnheer Zaagman, U bent hiermede geïnstalleerd «Is lid van den Raad. Alvorens U echter zitting neemt, wensch 1'k een kort woord te zeggen. Zoo even werd door mij geschetst het verlies dat wij door het overlij den van den heer Paarlberg hebben geleden. Gij zult hedenavond zijn plaats innemen Zijn vervanging is niet gemakkelijk. Ik vertrouw echter, dat U zich met lust en ijver aan do taak zult zetten die u wordt op gelegd. Het is toch de plicht van een raadslid werk zaam te zijn in het belang van de gemeente en haar Ingezetenen. Ik vertrouw dat de onderwerpen van be raadslaging door U objectief zullen worden -behan deld met terzijdestelling van persoonlijke belangen. Natuurlijk zal er wel eens eritiek geleverd worden, dat is niet erg, zoo deze eritiek maar opbouwend is. Ook vertrouw ik dat ge eerbied zult hebben voor de overtuiging van anderen en dat gij hen uwe meening niet zult opdringen. Wanneer die karaktertrekken een raadslid sieren, dan twijfel ik er niet aan of wij tullen ook met u prettig samenwerken. Met deze woor den verklaar ik u voor geïnstalleerd. De notulen van de vergadering van 16 October wor den hierna met enkele opiherkingen van de heeren Bakker en Groen vastgesteld. Benoeming Wethouder. Bij eerste stemming wordt gekozen do hoer H. Rak- Ier met 5 stemmen tegen 1 stem oP den heer Groen IQ 1 stem blanco. [De hoer Bakker wenscht de meerderheid van don «aad te danken, dat zij opnieuw dezen zetel aan zijn partij heeft toebedeeld. Hij heeft reeds over deze 'be noeming nagedacht. Hij heeft het heel druk en weet niet of hij dit wel zal kunnen volhouden, zoo dit hot geval mocht zijn, dan hoopt hij toch dat deze zetel ge durende deze periode aan zijn partij zal blijven. Hoe wel hij principieel tegenstander is dat door hen een wethouderszetel wordt ingenomen', omdat zijl de maat schappij anders zien dan menschen van andere over tuiging en hij meent "dat zij geroepen zijn oppositie te voeren, heeft hij dit in zijn partij niet, kunnen win nen. Als goed partijlid zal hij zich dan ook bij het besluit van zijn afdeeling neerleggen on gelooft, ook Jat het de idéé van zijn overleden voorganger was, dat Ml' zijn zetel zou innemen. Spreker hoopt op een pret tige samenwerking en tevens dat hij zal blijken te zijn «venals zijn voorganger een man met een rugge- graat. De Voorzitter: Mijnheer Bakker, U verklaart dan üeze benoeming te aanvaarden. Sinds 9 jaar hebt ge de belangen van de gemeenschap voorgestaan en daaraan uw beste krachten gegeven. Door de meer derheid van den Raad zijt gij thans tot het wethou dersschap geroepen. Naar hetgeen gij gezegd hebt, meen ik te mogen constateeren, dat gij bet gewicht van deze benoeming inziet. Tal van onderwerpen zul len uwe aandacht vragen, terwijl daarnaast de uitvoe ring van besluiten en rijkswetten aan u als wethou der is opgedragen. U waart het ook die bij de begroo- trngsdebatten verschillende onderwerpen naar voren bracht. Ik heb toen het werk van B. en W. vergele ken bij kokswerk, soms kwam er niets van terecht en kwam het niet op het menu. Nu krijgt ge een kijk achter de schermen en zult ook gij zeggen, dat het jammer is, dat men met verschillende onderwerpen niet in den Raad kan komen. Ik vertrouw, dat u met ons zult trachten te werken in het belang van de gemeente en ik twijfel er niet aan of wijl zullen ook met u op parettige wijze sa menwerken. Natuurlijk zal er verschil van meening bestaan, maar hoe kan dat ook anders, waar dit col lege bestaat uit personen met ruggegraat en beginsel vastheid. Ik heet u welkom als wethouder en reik U de vriendenhand. Algemeene felicitatie. MededeeRngen. Do Voorzitter deelt den Raad mede, dat: o. de heer A. J. Vos van Zon hartelijk dank be tuigt voor de hulde, hem bij zijn heengaan als on derwijzer, namens Raad en Burgerij, door den Bur gemeester en den Wethouder gebracht en zijn beste wenschen uit voor de welvaart der gemeente en don bloei van de school; b. de heer P. Spanjaart zijn dank betuigt voor de hem toegekendo salarisverhooging; c. de heer S. P. Rood zijn dank betuigt voor de hem toegekende verhooging van de tegemoetkoming in de woninghuur; d. de heer W. G. F. de Ruijter de benoeming tot onderwijzer heeft aangenomen. De benoemde heeft 1 November zijn betrekkinig aanvaard. e. het Bestuur van den Polder Geestmerambacht (Oosterdijk en Molengeerzen) 7 November jl. heeft medegedeeld,, dat het gedeelte straat in quaestie kan worden Overgenomen zooals het zal zijn, nadat de kuilen van zijnentwege zullen zijn opgehaald. De Voorzitter merkt op, dat indien de brief van 21 uli 1J928 zoo had geluid, het college van B. en W. geen bezwaar tegen overname had gemaakt. Het bezwaar is door deze mededeeling vervallen, zoodat de gemeente het onderhoud kan overnemen. Bij brief van 16 November jl is aan het bestuur medegedeeld, dat de gemeente het onderhoud op zich neemt. f. De Minister van Onderwijs, enz. termen aanwe zig acht tot toepassing van het 5e lid van rat. 55 der Lag. Onderwijswet 1920, zoodat de gemeenteraad vrij staat in de keuze van een hoofd der school. Voorzitter wenscht de gemeente geluk met deze beslissing cn meent zeker de tolk der vergadering to zijn, wanneer hij Ministor en Inspecteur van het Lag. Onderwijs dank betuigt voor hun medewerking De betrouwbaarheid van een gemeente- ambontaar wordt aangetast g. naar aanleiding van uitlatingen van don heer S. Vis alhier tegenover de raadsleden do Boer on Kostelijk, als zouden B. en W. in sommige gevallen de voorschriften van de Bouw- en Woningverorde ning niet hebben nageleefd on dat dit speciaal het geval zou zijn geweest met bouwwerken, welke zijn uitgovoord door don aannemer, tevens gemeente-op zichter Kroon, hebben B. cn W. don heer Vis schrif telijk tweemaal uitgonoodigd foiten te noemen, doch beide malen bleef do hoer Vis in gebreke daaraan te voldoen; in het eerste antwoord werd verwezen naar art. 2 sub a. ,b. cn c. der bouwverordening en in hot tweede antwoord komt hij evenmin met feiten,^doch meent te kunnen volstaan mot deze woorden: „Wat gezegd is blijft gezegd", na te hebben modogodeeld, niet te begrijpen, waarom eon schriftelijke bevesti ging wordt gevraagd, temeer daar hij de strekking hiervan niet weet. Spreker wil beginnon met op te merken, dat B. en W. dergelijke uitlatingen volkomen koud laten, zoo lang geen feiten worden genoemd. Indien de heer Vis de meoning is toegedaan, dat de bouwverordening niet wordt gehandhaafd, kan hij zich schriftelijk wondon tot B. en W. en indien dit niet afdoende is, do tusschenkomst van den gomeentoraad inroepen. Dit is de weg welke ieder woldenkend monsch, die klachten meent te hebben, zal inslaan. Niet aidüs de heer Vis. Deze man probeert wantrouwen te zaaien-tegen den gemeente-opzichter, op hem een blaam te werpen, zoo mogelijk ^de betrouwbaarheid van dien ambte naar in discrediet te brengen. En omdat hier dus op achterbakscho wijze een gemeente-ambtenaar wordt aangevallen, die in alle opzichten uitstekend zijn taak verricht, achten B. en W. zich geroepon daartegen stelling te nemen en daarom is de he jr Vis tot tweemaal toe gesommeerd zwart op wit fei ten te melden, opdat geoordeeld kan worden of het college of de gemeente-opzichter aan plichtsverzuim zich heeft schuldig gemaakt. Doch do hoer Vis blijft in gebreke daaraan te voldoen. Waarom? Wat hij aan raadsleden durft mede te doelon, durft hij' dit niet op schrift te herhalen? Zoolang gonoemd per soon aan do sommatie geen gevolg geeft en niet mot bewijzen zijn mededeelinigen staaft, wenscht spre ker uitdrukkelijk, to constateeren, dat beproefd wordt de betrouwbaarheid van een gemeente-ambtenaar aan te tasten, stemming tegen dien ambtenaar te maken. Den heer Vis zij echter gewaarschuwd cn zette zijn verdachtmakingen niet voort, want spre ker zal dan niet aarzelen om krachtdadig in te grij pen en gebruik 1fe maken van de middelen, wellco een ieder die belasterd wordt ten dienste staan. Hij zal niet dulden, dat op een gemeente-ambtenaar on verdiend een smet wordt geworpen. B. en W. hebben zich verplicht gezien dit aan den Raad te moeten me- dedeelcn, om niet den schijn op zich te laden, alsof zij zoo te hooi en to gras de bouwvoorschriften niet naleven of althans den gemeente-opzichter in zijn kwaliteit van aannemer daartoe de gelegenheid geven. Ernstig meent hij den leden in overweging to moeten geven indien m enhij hen met klachten komt. to antwoorden, dat deze schriftelijk bij B. en W. of den Raad moeten worden ingediend en geen geloof te hechten aan praatjes. Heeft de Burgemeester vijanden? Zoo langzamerhand is hij tot de overtuiging geko men dat hij vijanden krijgt in de gemeente, maar hij heeft ook nog vrienden. Zoo is hem zou nu nog verteld, dat door hem de menschen van het raadhuis worden afgetrapt. Htet is zeker overbodig te zeggen, dat dit niet het geval is. Rijk en arm, oud en jong worden altijd door hem niet op de secretarie, maar op zijn eigen kamer ontvangen en kunnen hun be langen naar voren brengen. Ook aan dit praatje moet men geen geloof schenken. Naar aanleiding hiervan zegt de heer Kostelijk, dat hem door den heer Vis ia verteld, welke motieven hij hiervoor had. Bij een lid van den raad toch ia een boetje gezet, waarvoor niet de vergunning is aange vraagd en daar moet toch de opzichter voor zorgen. De Voorzitter antwoordt, dat door hem geenszins de verordening opzij is gezet en wat bij Zaagman ia ge beurd, ook bij anderen heeft plaats gehad en steeds met zijn voorkennis. Het was ook aan de Wethouders be kend en het betrof hier verbeteringen. Wel heb ik laten stop zetten.het houwen van een houten boet bij Plak- man. Door den heer Vis worden thans aangevallen de faciliteiten die aan anderen evenals aan hem worden verleend. Ik ontvang den heer Vis echter niet meer, voor hij begrepen heeft wat zijn taak ls. De heer Zaagman zegt, dat er in de vorige vergade ring door de heeren Kostelijk en De Boer op ver schillende feiten is gewezen en wil mededeelen hoe het by hem gegaan is. Toen het schuurtje bij hem werd gebouwd werd dit niet aangevraagd by B. en W. Het was byna klaar, toen door do buren werd gevraagd of hiervoor geen toestemming moest worden verkregen, waarop de opzichter mij antwoordde, dat dit niet noo- dig was. Daags na de vergadering is U by my gekomen en vroeg u mij of ik een schuurtje had gebouwd. Hiei> op antwoordde ik: neen, Ik heb het laten bouwen. Hieruit concludeer ik, dat u er niet eerder mee bekend was, dan na de vergadering. Door my is de opzichter er op gewezen; dat dit toch aangevraagd had moeten worden en volgens artikel 2 van de verordening moest dit ook geschieden. De Voorzitter zegt, dat de opzichter steeds met hem bespreekt den bouw van ieder boetje of de verandering daarvan. Wanneer de raad echter van meening is dat de verordening zoo streng moet wlorden toegepast, dan zullen in het vervolg teekeningon moeten worden inge diend. Wethouder Kroon zegt niet bekend te zyn geweest met hot geval van den heer Zaagman. Dis is hem la ter door den Voorzitter verteld. Hy aóht hot beter, dat de verordening niet zoo streng wordt toegepast De heer Kosteiyk zou den opzichter ln zyn eigen bo- lang willen aanraden, hiermede rekening te houden, Ingekomen stukken. a. Brief van don heer A. J. Vos van Zon, houden de- yerzook om eervol ontslag als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim. Do raad besluit hot gevraagde ontslag eervol te vor- lecnen onder dankbetuiging voor de bewezon dlonston b. Brief van den heer C. J1. dc Wyn, houdondo vorzock om eervol ontslag als hoofd der school on als leider van en ondcrwyzor aan hot vervolgonderwijs. De raad besluit op voorstel van burgemocster on wet houders het ontslag op de meest eervolle wyzo te ven- lecnen, met ingang van 1 Januari 1929. Namens den Hand brongt do Voorzitter den hoer do Wyn, eon woord van dank voor al hetgeen hy ln hot bolong van het ondorwys in deze gemeente heeft gedaan. c. Brief van don hoor C. J. do Wyn, houdende ven- zoek hem te ontheffon van de functies van lid der commissie tot wering van schoolverzuim en lid van de commissie van toezicht op hot lager onderwijs. Het ontslag wordt verleend, onder dankbetuiging voor de bewezen diensten. d. Proces-verbaal van kasopname bij den gemeente ontvanger op 5 Novembor 1928. Wordt aangenomen voor kennisgeving. e. Een rapport van de hoolstekors, waarin wordt medegedeeld, dat het hooi by de verschillende veehou ders in goeden toestand ls aangetroffen, zoodat geen enkele lastgeving tot omzetten of spitten behoefde te worden gegeven, voorts, dat zfj ten volle de medewer king van de veehouders hebben ondervonden. Het doet den Voorzitter genoegen, dat allo medewerking is verleend. f. Financieel overzicht in verband met het wetsont werp tot wijziging van de financleele verhouding tua- schen Ryk en gemeente. De heer Bakker dankt den Voorzitter voor het inwilli gen van zyn verzoek. Aangenomen voor kennisgeving. g. Adres van het R.K. schoolbestuur te Noordschar- woude van den 20en October j.1., houdende verzoek om van gemeentewege een subsidie te mogen ontvangen van f 180 tot bestrijding van dc kosten van het houden van een cursus voor schoolvrije jeugd. De Voorzitter zegt dat B. en W. thans met hun prae- advies komen. Het schoolbestuur werd gehandicapt, door dat het vervolgonderwys aan de openbare lagere school niet werd gegeven. Daardoor kreeg het ook gocn uitlkec- ring. Nu geeft hot schoolbestuur dit onderwya toch en wordt om subsidie gevraagd, terwyi 0 leerlingen uit deze gemeente dit onderwijs volgen. De wet verplicht ons niet de subsidie te verleenen. Hier wordt wel vervolgon derwys gegeven, maar om princlpleele redenen, komen de andere kinderen daar niet. Het vorig jaar heeft re ge meente f 78.11% moeten betalen voor 6 leerlingen. Dit werd per kind ongeveer f 13, hetgeen by 9 leerlingen een uitgave zou vragen van f 117. Aiwyzend beschikken zon der meer gaat echter niet, waarom B. en W. voorstellen f 100 toe te staan. De hoer Groen spreekt er zyn genoegen over uit dat B. en W. subsidie willen verleenen maar had gehoopt, dat zy wat ruimer zouden zijn geweest, f180 niet niet veel Aan de openbare school alhier is toch hetzelfde bedrag noodlg, en spreker hoopt nog dat de heeren er ruimer over zullen denken. Voor alles wordt thans meer kennis gevraagd en dit onderwya ls hoog noodig. De heer Bakker kreeg by het lezen van een adres een onaangenamon indruk. Nu de aanvrage voor de bewaar- schoolsubaldle was verworpen meende hy dat men het nu voor 't vervolgonderwys vroeg. Sj>r la oen sterk voorstander van dit onderwya. Nu wordt daarvoor sub sidie gevraagd en komt dit ook ten goede aan kinderen uit Noordscharwoude, Per leerling is het onderwya toch al duur, terwyi voor hetzelfde geld de andere kinderen dit hier konden volgen, felteiyk wordt het geld dus weg gegooid. Spreker vraagt of dit niet kan worden opgeiost, doordat de kinderen hier naar school komen en daar voor een katholiek onderwyzer wordt aangesteld. De heer Kosteiyk deelt deze gedachte. Wanneer het niet behoeft, zou hy de leerlingen hier willen laten ko men en daarvoor ook een onderwyzer willen aanstellen. De heer Zaagman zegt dat ln Oudkarspel steeds neu traal onderwijs is gegeven. Hy kan medegaan met het geven van subsidie aan ontwikkelingscursussen, maar vraagt of dan aanstonds ook niet door het instituut van Arbeidersontwikkeling om subsidie zal worden gevraagd. Het gaat hier echter alleen om princlpleele bezwaren. Spreker betreurt 't dat de kinderen die van de religie nog zoo weinig begrijpen gescheiden worden gehouden. Daar om zal hy tegen het adres stemmen, De Voorzitter antwoordt dat men het voorstel moet be schouwen als een concessie op het adres van adressanten Het adres kon niet eerder binnenkomen, omdat men niet eerder wist dat Noordscharwoude geen vervolgonderwys gaf. B. en W. hebben echter rekening gehouden met de princlpleele bezwaren van de ouders die toch ook hun lasten in de gemeonto betalen en stellen daarom f 100 voor. De héér Groen: De wet ls eenmaal zoo, we hebben er lang genoeg naar verlangd en de heer Zaagman weet ook wol, dat de kinderen toch niet komen, bij avond niet en by dag niet Dat wil ik op den man af zeggen. Do hoor Zaagman brengt dit naar voren, omdat hij zich er af wil maken. Er zyn toch ook genoeg dingen waar aan, wij moeten offeren, zonder dat het voor ons van belang is. De heer KosteUjk: Als het moet, Aan otnoet het, zoo niet dan wenscht hij het ook niet te steunen. Hy heeft er een afschuw van zooals het thans gaat Het zou de kinderen heusch geen last doen, zoo zy het onderwijs hier volgen, daar bederven zy niet van. Met de heeren Zaagman, Bakker en Kostelijk tegen wordt hierna het voorstel van, B. en W. aangenomen, Benoemingen. IX. Benoemingen. a. hoofd der school. De voordracht voor deze benoeming, welke door Burgemeester en Wethouders, in overeenstemming met don Inspecteur van het Lager Onderwijs in de Inspectie Alkmaar hebben opgemaakt, luidt als volgt: 1. C. v. d. Abeele, onderwijzer te Wormerveer; 2. N. H. Reuvers, hoofd der school te Wydenes; 3. J. G. A. van Sluijs, hoofd der school te Marken-Binnen; 4. J. Liefhebber, hoofd der school te Heerhugowaard. De Voorzitter schorst de vergadering, ter bespre king van de candidaten. Na heropening der vergadering verzoekt de Vpor- zitter de heeren Zaagman en de Boer het stembureau te willen vormen. Na de daartoe gehouden stemming wordt benoemd de heer Van den Abeele, die met de benoeming in kennis zal worden gestold. b. Loidor van on onderwijzer aan den cursus voor het vervolgonderwys. Hlet nieuw bonoomdo hoofd der school wordt be noemd. c. Twoo loden van de commissie tot wering van schoolverzuim, tor voorziening in do vacaturo van C. J. de Wijn en A. J. Vos van Zon. Benoemd worden do hoeren Van don Abeele en W. G. F. de Ruiter. Kennis zal worden gegeven aan de benoemden en aan de commissie. d. Eon lid van de plaatselijke commissie van toe zicht op het lager onderwijs (vacature C. J. de Wyn). Benoemd wordt do heer Van don Abeele, hoofd der school. o. Een lid van de sohattingscommlssie voor de In komstenbelasting (vacaturo C. Paarlberg). Na daa<rvoor gehouden stemming wordt, benoemd de hoor Bakker., die do benoeming, op de desbetref fende vraag van don Voorzitter, aanneemt. Rondvraag. (De heer Zaagman wenscht den Voorzitter in de al lereerste plaats te danken voor de woorden tot hem gesproken. Met weemoed in het hart heeft hij deze benoeming aangonomon. Wy verloren in den heer Paarlberg iemand die ln de afdeeling en in het maatschappelijk leven mooiiyk te missen was en wiens heengeon voor de zijlnon een wond heeft ge maakt die niet to heulen is. Thans ben ik als lid be noemd en hoop ik de volgende vorgadoring oven aangenaam mot U samen te werken als dit thans het geval is geweest. Ik wil do gemeenschap dienen in zuivere objectiviteit on mijn bosto krachten geven voor de gemeonto. Do heer Bakker dankt don Voorzitter voor de woor den ten aanzien van zyn onvergotoiyken partijge noot» gesprokon. HIJ dankt don raad voor de belang stelling bij do teraardebestelling en bij zyn ziekte en wenscht vooral don Voorzitter don dank zyner partij ovor to brongon. Door den heer Do Boor wordt hierna gewezen op het voi'lvuldig voorkomen van fiotsrljdcn op. de zy- padon on vraagt, nf daar niets tégen te doen is. Do Voorzittor antwoordt dat hij horhaaldelUk men schen hooft laten afstappen zoo lil] dit. zag, alleen dan zal men hot kunnen verbieden, wanneer het ln do po litieverordening wordt vastgesteld on borden bij deze paden worden geplaatst. Eerder kan men niet kracht dadig optrodon. Dan vraagt do hoor De Boor nog hoe do toestand ls met do Spoorstraat? Zou daar niet iemand van den Waterstaat, zijn gokomon? De Voorzitter antwoordt dat deze zaak nu volle aan-* dacht heeft on oen oplossing wordt gezicht in oen an dere richting, dan men verwacht. De rondvraag levert verder niets op, waarna onder dank sluiting volgt. Door don storm on dank zij onze bovengrondsche ge- kaarsje ver^at*er^a Raad bij potroleuinlamp eh eon Wanneer komt de oloctrlsche kabel? Door to late ontvangst was opname van dit verslag in ons numinor van Zaterdag 1.1. niet meer mogelijk, waarom hot por extra blad wordt uitgoreikt

Schager Courant | 1928 | | pagina 1