BARSINGERHORN. Uit onze Omgeving. OUDE NIEDORP. HOOGWOUD. WIERINGEN. ZIJPE. SCH00RL. ANNA PAUL0WNA. WIERINGERWAARD. NIEUWE NIEDORP. LANGENDIJK. vfluMJgvn goeü verdeeld overtórootea. Ook m. d*n eersten hooi-ooget kan men ei* go&cie resultaten mede bereiken. De heer S. Veerdig z-egt, dat de kalktoeatand ge noegzaam is besproken, maar hoe staat het nu met de kali. Spreker zegt, dat de wetenschap wel goede stappen in de richting maakt, maar veel bekende held is er niet aan. Kalk moet voor den planten groei in meerdere en mindere mate aanwezig zijn en kali kan men bij het uitzetten van proefvelden het beste beproeven. Men kan dan in ieder geval na gaan of kali al dan niet moet worden aangewend. De heer S. Koorn vraagt, welke mest wordt er gebruikt na kalkbemesting. Spreker zegt van in den regel super, deze legt zich aan de kalk: vast. De heer J. Lont vraagt, of slakkemeel en koemest gelijk aangewend goed, is. Dit is niet goed, daar dit niet bij elkaar hoort. Dan vraagt de heer C. Maars nog, wat de beste tijd is voor ierbemesting. Spreker vraagt de meening der aanwezigen en diegenen welke zich er over uit laten, denken dat in April beter is dan in Febr. Dit is echter juist niet zoo. Als in April ier wordt ge strooid, krijgt men met medewerking der natuur een vlugge werking, welke het gras den grond als het ware uitjaagt. Dit geeft oogenschijnlijk tevreden heid, maar spr. zegt, als men hij den nabouw zou komen, is er geen werking meer. Dus als men met het vee op het etgroen gaat weiden, is er voor de Voor een, kalktoestand 10. Rogge en gerst Zomertarwe Aardappelen Bieten of koolrapen Klaver, boon en en erwten Slakkemeel en Chili Slakkemeel of Super en Chili Slakkemeel of- Super en Chili Indien de voorvrucht zuur be mest is, slakkemeel en half Chi li, half zwavelz. ammoniak; in dien de voorvrucht alcalisch be mest is, super en zwavelz. am moniak of leunasalpeter. Ter be strijding van dö schurft, zoo mo gelijk roggegroen-bemesting toe passen. Slakkemeel en Chili (het slakke meel moet laat gegeven en niet ondergeploegd worden). Stal mest werkt zeer gunstig. Slakkemeel, hetwelk laat gege ven en mag niet ondergeploegd worden, zoo noodig Chili. beestsn niet veel goeds te halen, wat echter de IerSpr- begon, met de belangrijkheid van zijn onderwerp horn uit te noodlgen voor bet apelen van een vrleufl, bemesting betreft. Als men de ier in Februari uit- te 'belichten. Christus! Een naam, door den één ge- schappelijke match, te houden te Barsingerhorn zoo. strooit, is er nog weinig werking in de natuur, en smaad en gevloekt, door den ander gestameld In hulve- wel als te Nieuwe Nledorp. maakt de ier de wortels sterk, en ontwikkeien deze ring van eerbied, met vroomgevouwen handen. Voor den Ook wordt nog besloten, de verschillende aangesloft zich best. Dan begint in het latere voorjaar, dus b.v. één de inoarnatle van het hoogste en edelste, voor den vereenigingen bij den Nederl. Xolfbond aan te achrfj, in Mei op dat gewas de ier beter te werken. Oogen- ander voorwerp van zijn diepste haat, zijn Innigste ver- ven, om een drietal van de beste spelers te laten ms* schijnlljk denkt men dan, die van April doet het be- achting. spelen aan een alhier te houden korpskolfwedstrljd, ter. Maar later zal die van Februari het verre wog j Een persoonlijkheid, waarvoor de menschheld door de Als prijzen zullen beschikbaar worden gesteld een winnen, daar die de groei langer bevordert en in eeuwen heen zich zóó in vóór en tegen heeft gescheiden verguld zilveren, een zilveren en een bronzen medaille, den nahooibouw er voor het vee op het etgroen lan- plaatst vroeg of laat een ieder dan ook deze onont- Om te vooralen In de vacature-Meijer, wordt met ger haar werking heeft. Dus de ier in Februari ge- koombare vraag: „Wie was die Christus dan toch?" groote meerderheid van stemmen als bestuurlid gekozen strooid, maakt zooals men dat in den wandel noemt, Wfclnu, zegt spr., ik stel mij deze bijeenkomsten voor de heer Jn. Hart, welke de benoeming aanneemt, een betere boóm in 't land. 1 als een gezamenlijk zoeken naar een betrouwbaar ant- Tot leden der commissie voor het nazien der vol- Dan vraagt de heer S. Veerdig nog, hoe het komt woord op die groote levensvraag der menschheld van gende rekening worden aangewezen de heeren Coopj, dat er klaver in 't land komt zonder dat het gezaaid alle tijden en zal daarbij trachten, zoo goed mogelijk Sanders en J. Ie Clercq. wordt. Spreker zegt, dat de klaverplantjes wel aan- u tot gids te zijn. Hierna sluit de heer Wilken met een toepasselijk wezig zijn, maar hoegenaamd niet groeien. Dan wordt Uitvoerig werd daarop door spr., aan de hand van het woord de vergadering. dat land bemest met een fosforbemesting en daar- Oud Vefbond en de Evangeliën in het licht gesteld, hoe Na afloop, kwam het bestuur bijeen en benoemde ul| door ontwikkelen zich de klaverplantjes. Er wordt onder het verdrukte Joodsche volk, reeds lang voor zijn midden den heer J. B. Wilken als voorzitter der nog een voorbeeld genoemd hoe het ook mogelijk is. Christus komt op aarde, een krachtige, hoopvolle Mis- Sociteit, die deze benoeming accepteert. Spr. zegt echter, er is een tijd van komen en een siasverwachting leefde, hoe Christus eindelijk zichzelf LANGEREIS. tijd van gaan cn wensc-ht de aanwezigen een tot 'de Messias noemde, hoe Hij verklaarde, door God ge- Woensdagavond gaf de tooneelvereeniging L.O.L. ,al. weerziens toe tot a.s. Donderdagavond. Dat zal dan zonden te zijn als een Leeraar der menschen en alzoo hier een uitvoering bij den heer Galis, voor een vrij tal- de laatste van deze praatavonden zijn en dan zal een met Goddelijk gezag was bekleed en ten slotte, hoe Hij rijk publiek. Zooals altijd, hebben wij weer veel geno- en ander met lichtbeelden duidelijk worden ge- dat Goddelijk gezag op de Apostelen en hun volgers over- ten. De keuze van het stuk, een aardig blijspel, bleek maaikt. draagt, om zijn Leer te verkondigen tot aan het einde weder zeer goed geweest te zijn. Er werd vlot en vlug der tijden. gespeeld en door de pittige, rake zetten en malle si- Bij de behandeling van dit viertal punten wilde spr. tuaties, aan welke het stuk zoo rijk was, en die zeer het ditmaal laten, zijn voldoening uitsprekende over de goed werden weergegeven, geraakte het publiek a] groote aandacht hem geschonken en besluitend met de spoedig in een opgewekte ^temming, zoodat er weldra verklaring, dat ieder hem schriftelijke vragen over het een gezellige atmospheer in de zaal heerschte, welkt gesprokene mocht zenden, welke vragen dan bij de vol- den geheelen avond aanhield. Wij hopen, dat L.O.L. no| gende voordracht zullen beantwoord worden. menig keer ten genoegen en tér uitspanning der burgerl Hierna sloot de voorzitter van den Volksbond de bij- een uitvoering mag geven, eenkomst met de mededeeling, dat de avond van de tweede voordracht zou worden bekend gemaakt VAN EWIJCKSLUIS. Ofschoon, nog steeds de waterstand, te hoog is, om alle aangerichte schade aan de Zuiderzeewerken te kunnen waarnemen, schijnt, voorzoover de in deze om- gevng in uitvoerng zijnde werken betrfe, deze schade als volgt: nogal mee te zullen vallen. Toch is de kop van den dijk Vacature D. Blaauboer, drietal vrije keuze E. om het Boezemmeer bij het nog open zijnde gedeelte S. Vethman en K. Swaag. in het Molendiep (het laatste gereed gekomen gedeel- Vacature Alb. Rezelman, drietal vrije keuze. J. A jjp< te) deerlijk beschadigd, terwijl ook een groot gat in T"-'1 T' v T~ A~ de steenglooiing geslagen is. De zoo telkens herhaalde storm zullen echter mogelijk, behalve de materieele schade, hierdoor geleden, ook op andere wijze hunne nadeelige uitwerking doen Voelen, wijl het voornemen schijnt te bestaan, dat de Maat- Wij laten hieronder voor een goed overzicht nog een bemestingsschema volgen: Voor den kalktoestand 0 of iets lager. Grasland. Slakkemeel en Chili. Alle gewassen ontvangen hij voorkeur hoog pro- centische kalizouten, aardappelen patentkali of zwa velzure kali. Van andere stikstofmeststoffen zij nog het volgende medegedeeld. Kalksalpeter (of Norgesalpeter) is' een alcalische stikstofmeststof, die evenwel minder sterk alcalisch werkt dan chilisalpeter, doch den kalktoestand op nuttige wijze onderhoudt. Deze kan dus chilisalpeter in vele gevallen vervangen. Leunasalpeter ammoniumsulfaatsalpeter, een mengsel van zwavelzure en salpeterzure ammoniak) Super en zwavelz. ammoniak of leunasalpeter. Super en zwavelz. ammoniak of leunasalpeter. Super en zwavelz. ammoniak of leunasalpeter. Super en zwavelzure ammoniak. Ter bestrijding van de schurft, zoo mogelijk roggegroen-bemes ting toepassen. De beide drietallen voor lid van het kerkbestuur voo de doopsgezinde gemeente te Barsingerhorn c.a. luide Kool] Waiboer, K. Kaan Jz., en A. Kaan Az. I Dinsdagavond werd er ten huize van den heer Do Graaf vergadering gehouden door de leden van D.O.Q, Dat, ondanks het slechte weer, toch een 60-tal be zoekers aanwezig waren, vond zeker zijn oorzaak in do mededeeling op de convocatie; „Lezing door Ir. Van du Super en Chili {onder Bommige omstandigheden, waarover het grondonderzoek beslissen kan zwavelzure ammoniak). Slakkemeel, zoo noodig Chili. Slakkemeel en Chili. is een zure meststof, maar werkt iets minder zuur dan zwavelzure ammoniak. Ureum of floraniet wordt in den grond tot kool zure ammoniak omgezet en is als zoodanig alcaliscn. Stalmest. - Wanneer men stalmest gebruikt, wat in het bijzonder op humus-arme gronden is aan te raden, kan men dezen, voor zoover bet de directe werking op den kalktoestand betreft, als een alca lische stikstofmest opvatten, maar moet men er re kening mede houden, dat na die werking de orga nische stoffen ontkalkend werken. Gisteravond hield het Nut en Genoegen alhier In de zaal van den heer Balk de eerste bijeenkomst in dit seizoen. Nadat de voorzitter, de heer L J. Schroevers, de aan wezigen (de opkomst was niet groot) het welkom had toegeroepen, trad hij zelf op met de lezing, waarvoor hij had gekozen: „Het Radio-drama", deze lezing, evenals nog meerdere bijdragen door genoemden heer ten beste gegeven, viel zeer ia de smaak. Ook was dit het geval met de bijdragen en voo-rdracnten die werden gedaan door verschillende dames en heeren. De zangnummers werden begeleid door Mej. K. Liefhebber op de piano. De volgende vergadering zal worden gehouden in het café van den heer A. Mijts te Verlaat ZIJDEWIND. Woensdagmiddag werd in het cafe van den heer G. Ligthart alhier, publiek in opbod gebracht, de boeren woning met 12,88.30 HA welland, liggende in de Sloot gaard, gemeente Harenkarspel, eigendom van de erven van A. Stoop Fz. Door verschillende koopers werd deze plaats opgeboden in totaal tot een bedrag van f 34446.75 DE GOUW. Wederom werd Dinsdag 2,7 Nov. j.ï. doet' da Coöpe ratieve Vemïugmg „Ons Belang" een buitengewone oigeïtiee&e vergadering gehouden ten huizo van den heer K. Renooij alhier. Volgens d6 presentielijst waren aanwezig 49 leden. De voorzitter, de heer K. Braak, spreekt een kort openingswoord en verzoekt den secretaris, den heer Veerman, de notulen van de vorige buitengewone alge meens vergadering voor te lezen. Met een opmerking van den heer P. Donker Jz. worden deze goedgekeurd. Voorzitter deelt mede, dat het presentiegeld voor deze vergadering is vastgesteld op f 0.60 per lid. De administrateur, de heer Kuiper, doet mededeeling van de uitkomsten van opgezonden monsters kalizouten en schllvera. Al deze voldeden aan de gestelde analyse. Hierna zet voorzitter uiteen het hoofddoel dezer ver gadering; ml. Statutenwijziging en wei ln te lasschen een nieuw artikel Ba, hetwelk bevat: verplichte afname van mals en gerstemeel. Een en, ander nader bij huis houdelijk regelement te omschrijven. Bij overtreding kan door het Bestuur een boete worden opgelegd van f 100 en bij herhaling, ontzetting van het lidmaatschap met alle gevolgen daaraan verbonden, behoudens be roep op de algemeene vergadering. Voorzitter zegt, dat bij het vaststellen van de Statuten er slechts 2 coöperatieve vereeniglungen op veevoeder gebied geen verplichte afname erin hadden opgenomen, n.1. Assendelft en Hoogwoud. Het bestuur meende, dat vrijheid in deze gewenseht was. Thans is spreker door de ervaring tot andere gedachten gekomen en meent dat het voor den gezonden groei van de vereenlglng zelfs noodzakelijk Is, waarom het bestuur dan ook met alle vrijmoedigheid met dit voorstel durft te komen, te meer daar het toch uiterst gemakkelijk is, om, mocht het een lid niet bevallen, uit de vereeniglng te treden. Een briefkaart aan den secretaris en de verplichting houdt op. Spreker brengt ook nog naar voren, dat het in de lucht hangende plan betreffende ineensmelting met de Volharding, niet èèn is, maar wel degelijk twee afzonderlijke voorstellen. Thans wordt het woord gegeven aan de vergadering. De heer J. Hartog vraagt of bij aanneming van ver plichte afname de vereeniglng ook verplicht is te le veren. Voorzitter zegt van ja, men moet zooveel vertrouwen in het Bestuur hebben. De heer W. Wit brengt een geval van bestelling en niet- leveren naar voren. Ook enkele anderen uiten klachten aan het adres van den bezorger. Het Be- stuur zegt een onderzoek toe. De heer D. Rooker vraagt, waarom lijnkoeken T.D. niet aanwezig zijn. De heer Kuiper zegt dat dit komt door een wilde staking, dis momenteel asm de fabriek beersoht, pig de werkzaamheden zal stopzetten. Gebeurt dat, dan komen weer tal van arbeiders werkloos. Laat ons ho pen, dat het hierover de ronde doende gerucht dus slechts een loos alarm is. ,.y Woensdag zijn weer verschillende baggermolens en ander materiaal uit de haven van De Haukus naar buiten gekomen. Voorlooplg blijft het bedrijf dus nog in gang. Het steeds hoogblijvende buitenwater maakt dat met de bemaling van den Polder W. N. niet geregeld kan worden doorgegaan. De slooten staan meer dan vol en de laaggelegen stukken land beginnen dan ook blank te staan. Een en ander geeft in de bewerking van het «ohappH tot ABnntmlag voorioo- Bom ov„ de ZulderaeewtrVen," mat Hchtb.eld.n". Voorzitter, de heer Dr. Werner, opende de vergade ring, waarna heer Van der Bom, Ingenieur bij de Zui derzeewerken en als zoodanig wonende te Kolhorn, het woord kreeg. De heer Van der Bom begon met te zeggen, dat hl] volgaarne heeft willen gevollg geven aan het verzoek van D.O.G. om eens op_ een „D.O.G.-avond." iets te vertellen over de Zuiderzeewerken. Spreker legde er den nadruk op, dat hij niet zou spreken over de economische voordeelen aan de droog legging van de Zuiderzee verbonden, omdat hem me degedeeld was, dat daarover reeds door anderen waa gesproken, maar dat hij zich enkel en alleen zou bepa len tot het technische gedeelte van dat groote nationale werk, zooals spreker het noemde, en dat hij hoopte de land groote stagnatie. en"staat het "er "met de uitgë^aanwezigen een zoo duidelijk mogelijke uiteenzetting [fctl i p.ii W' Ito vl zaaide wintergranen slecht voor* daarover te geven. Naar onze meening is dit spreker volkomen gelukt:'. Ingenieur Van der Bom heeft op een onderhoudende, aangename en duidelijke wijze aan de vergadering dat gene medegedeeld, wat voor het publiek het meeat be- grijpelijk en dus het meest geschikt is. Wanneer de eerste plannen tot droogmaking reeds zij» gemaakt, wanneer deze een meer vasten vorm kregen, wie de vóórmannen voor dee grootsche opzet waren, hoe de afsluitdijk van Noord-Holland naar Wieringen is gemaakt, hoe de afsluitdijk van Wieringen naai Friesland wordt gemaakt» waarom de richting van dien dijk, die oorspronkelijk geprojecteerd was naar Pyaara thans is gewijzigd en meer Noordelijk loopt naar Zu- d rich, hoeveel en welk soort sluizen in dien dijk zullen worden gebouwd, waarvoor het IJselmeer het boe zemmeer in den Wieringermeerpolder dient, waarom.^ afwateringskanalen worden gemaakt, 'wat het artikel „keileem" wel beteekent voor dijkbouw in het alge meen, dat deze keileem nog maar voor enkele jaren terug is ontdekt als een bij uitstek geschikt middel om dijken af te dekken, waar deze grondstof gevonden ^wordt, dat het Professor Lorentz is geweest, die op zulk een bewonderenswaardige wijze heeft kunnen be rekenen, in welke mate stormvloeden, waterstanden ln het algemeen en stroomingen van het water zich zullen wijzigen na het leggen van dijken en dat deze berekenin gen in zeer vele gevallen zijn gebleken volkomen juist te zijn, dit zijn enkele van de vele soortgelijke beschou- wingen, die wij te hooren kregen en die door ver twee gezinnen aan den Laanweg ingebroken. In het schillende llchtbeeldplaatjes waaronder vele luchtfoto'! eerste huis, waar een drietal vrouwen met elkaar wonen,werden verduidelijkt is eenig goud en zilver vermist; bij het tweede gezin j iNa deze lezing, werd door velen gebruik gemaakt hoorden de bewoners onraad en toen de heer der hui- van de geboden gelegenheid, om vragen te stellen en zes eens ging zien wat er aan de hand was, waren de ook met de beantwoording daarvan bleek ons, dat wij vogels gevlogen. I iemand in ons midden hadden, die de gave bezit, om 't Is maar te wenschen dat de onverlaten gevonden zonder veel omhaal van woorden, op eenvoudige wijze, Wij venemen, dat aan den heer W. de Hartog te St Maartensbrug is opgedragen het maken van een instal latie voor bliksembeveiliging ten behoeve van de nieuwe O. L. school te Oudesluis, Voor de lichting 1929 ingeschrevenen deze gemeente^ die zijn aangewezen als gewoon dienstplichtige, zijn toe gewezen als volgt: J. C. van Beusekom, 2e reg. inf„ 2e plleg; M. P. Blaauw, 21e reg. inf., 2e ploeg opl. ond.-off.; J. Blom, 3 e schoolde, reg. kust art, 2e ploeg; B. H. A. Buter, comp. intendance troepen, 3e ploeg; A. Kindt, 3e batj. reg. genietroepen, le ploeg; E. N. Klaver, idem; C. Koenis 8e reg. veld art, onberedenen, 2e ploeg; J. G. Kuit, 21e reg. inf. 2e ploeg; G. Molenaar, Zeemaoht, 2e ploeg; W. Raven, 21e reg. inf. le ploeg; C. A. Rens, 21e reg. inf., opl. ond.-off. administr., 2e ploeg; A. Vader, reg. wielrijders, le ploeg; G. B. Veltman, le schoolcompie., reg. kust art le ploegt J. Veul, idem; S. Vogelzang, zeemacht, le ploeg; J. Weij, le schoolcompie., reg. kust art le ploeg; J. de Wit, 21e reg. inf., 2e ploeg; J. Zwart idem. In den nacht van Dinsdag op Woensdog ia hier bij De heer G. Mooij vraagt of men evengoed lid van de vereeniging kan blijven, ook al houdt men geen vee. Natuurlijk, zegt voorzitter. De heer G. Glas komt nogeena terug op het punt zwemmers. Nu er geen namen genoemd kunnen worden, zou hij gaarne eens het aantal willen weten. Voor zitter zegt dat ook dit naar zijn meening niet in een algemeene vergadering thuis hoort doch verwijst den heer Glas naar het kantoor der vereeniging, waar voor de leden alle bescheiden ter inzage liggen en alle in lichtingen worden gegeven. Het gaat echter tenslotte niet om het aantal maar wel om de kern. De heer J. Hartog vraagt inlichtingen omtrent aan koop van groote kwantums door enkele leden. Voor zitter acht dit in het belang der Vereeniging, dit niet meer toe te laten. De heer P. Donker Jz. meende, dat dit niet bestond, doch voorzitter meent, dat de heer Donker het dan ver geten is. Wij bestuurders zijn van meening, dat aankoop van groote kwantums door enkele leden, z.g. speculatie aankoop, voor de vereeniging niet gewenseht is en al- zoo ook niet toe te staan. Vele leden uit de vergadering wijzen ook op de vele verwarringen alsook de opslagruimte en zijn er beslist tegen. Van Amerikaansche koek is dit beter mogelijk, omdat deze rechtstreeks aan de leden wordt toegezonden en ook buiten de verplichte afname staan. Tenslotte zegt de heer L. Glas nog, dat zij die dit wil len, niet de trouwe leden van de vereeniglng zijn. Tot stemming overgaande, werd het Bestuursvoorstel met 41 stemmen voor aangenomen, terwijl 7 stemmen I worden, daar niets zoo onpleizierig is dan wanneer men over zelfs technische zaken., personen, die niet ter De afd. „Anna Paulowna" van den Roomsch-Katho- lieken Velksbond, heeft zich voorgenomen, dezen winter een ontwikkelingscursus te houden, waarvoor zich Pas toor M. Vinck te Anna Paulowna ter beschikking heeft gesteld, die een serie voordrachten zal geven voor het onderwerp: „Wat dunkt u van den Christus?" Deze voordrachten zijn voor ieder toegankelijk, voor Katho lieken zoowel als nietrKatholieken, en onder zeer groote belangstelling werd Dinsdagavond 27 Nov. in de zaal van hotel De Vlas- en Korenbeurs, de eerste cursusavond gegeven, Met de verkiezingen voor leden van het kiescollege of notabelen gaat 't in onze gemeente al heel gemoede lijk. Dinsdagmiddag werd er zitting gehouden voor ver kiezing van 2 notabelen, wegens periodieke aftreding van de heeren J. A. Bakker en Jb. Breed. Er was tege lijk vergadering van Kerkvoogden en Notabelen, in to taal 6 personen aanwezig. Behalve dit collego is nie- mand gekomen om te stemmen. Belde aftredenden wer-1 niseeren. den met algemeene stemmen herkozen. In een daarop gehouden vergadering van Notabelen werd de heer J. Breed Cz. als Kerkvoogd herkozen. tegen waren eu de heer L&ngereis tegen stemde en be-.l zich niet veilig waant in eigen huls. dankte als lid, waardoor zijn atezn van onwaarde waa. Voorzitter dankt het bestuur voer zijn medewerking in deze, alsmede de leden en hoopt dat dit besluit de vereeniging gezond mag maken en tot groei brengen. Rondvraag. De heer J. Glas Gz. zegt, dat er bij de bespreking omtrent overname Volharding ook naar voren ia gebracht: Voermeelmengexv en vraagt of het thans ook al niet mogelijk is. Ik doe het thans zelf, zegt spr., en het bevalt mij goed, doch het is nogal tijdroovend. Voorzitter zegt een onderzoek toe. Thans worden vele klachten naar vorgn gebracht be treffende het lange waohten met kunstmesthalen. Het bestuur Is hiermede reeds bekend en zal probeeren, hierin verandering te brengen, hoewel het zeer moeilijk la. Gebr. Clai] vragen of J. Bos als maalder en bezorger van „Ons Belang" nu nog mag leveren aan nlet-leden. Voorzitter antwoordt van geen mais en gerst malen en leveren, daar dit als van zelf sprekend la. Naar aanleiding hiervan zegt de heer J. Bos, dan een con tract te wenschen, anders zou het kunnen gebeuren, dat wanneer de vereeniging naar Opmeer ging, spr. zonder klanten zou zitten. Voorzitter zal dit met het bestuur bespreken De heer M. Nleuwbaas vraagt naar de mogelijkheid om ook veevoedermengsel voor koelen voorradig te hebben. Voorzitter zegt, dat dit voor varkens wél, maar voor koelen, door de verschillende samenstellingen niet mogelijk la. De heer P. Donker Jz. vraagt naar de in-werklng- stelllng van de verplichte afname. Voorzitter zegt van na rondgang bij alle leden met bet ledenreglater. Hierna gaat de voorzitter tot sluiting over, met dank voor de prettige discussies en den aangenomen toon en samenwerking, tevens een woord van dank aan de pers voor haar tegenwoordigheid en met de beste wenschen voor de vereeniglng zake kundig zijn, een duidelijk antwoord te kunnen ge ven. Wij stemmen daarom gaarne In, met do woorden, door den heer Dr. Werner gesproken, na afloop van de lezing, namelijk dat hij zeker namens de vergadering sprak, wtanneer hij den heer Van der Bom hartelijk be dankte voor de eminente wijze, waarop deze ons het een en ander over de Zuiderzeewerken had verteld en wij willen tevens met den heer Werner hopen, dat deze zeker leerzame avond er toe zal bijdragen, dat dei nen, die nog geen lid van D.OG zijn, dit ten spoedig ste worden, opdat het Bestuur de gelegenheid krijgt om meerdere van deze soortgelijke avonden te orga-. Vergadering Sociëteit Zondagmiddag vergaderde de sociëteit „Over de Helft" in het café „Prins Maurits" alhier. Naar aanleiding van een Ingekomen schrijven van den heer IJ. Meijer, die hiermede bedankt als voorzitter en lid der Vereeniglng, noemt de heer J. B. Wilken hedenmiddag de leiding op zich en opent de vergadering met welkom. Tevens een hartelijk woord van dank uitsprekend aan het adres van den heer Meijer, die altijd een goed bestuurslid is geweest. De heer C. Goet, penningmeester, leest de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd onder dank wor den goedgekeurd. De rekening, welke goedgekeurd is, sloot met de na volgende cijfers: Ontvangsten plus saldo vorige rekening f 402.50, uitgaven f 222.77, alzoo een saldo op nieuwe rekening van f 197.73. De heer J. Peetoom brengt als afgevaardigde van de gehouden Ned. Kolfbond-vergaderlng een heel beknopt verslag uit. Hij deelt mede, dat volgens de opgemaak te rooster onze vereeniglng over vijf jaar in aanmerking kan komen voor het houden van een Nederl. Kolfbond- wedstrijd. Wordt besloten op Zondag 9 Dec. a.s. een kolf -en bil jartwedstrijd te houden van de clubleden onder elkan- wer. Op vqorstel van den heer Wilken zal een etreepjes- kolfwedstrijd worden gehouden, zooals dat vroeger werd gedaan. Er zal gebiljart worden ln 2 klassen met han dicap. Als handicappers zullen optreden de heeren Jn. Peetoom en Jb. Stammes.' Besloten wordt op een nader te bepalen datum, een tiental kolvers sa een tiental biljarten van Barsdnger- gendjjker gemeenten niet bestaande, deae voor de Ls» De dienstplichtigen van de lichting 1929, Jan Bou« ma en Rena Slik uit deze gemeente zijn bestemd om op 1 Februari a.s, te worden ingelijfd bij het 21e Reg. L>|, f&nterie te Amersfoort KOLHORN. Gisterenmorgen bij het passeoren van elkander melj, de auto's tusschen S. K. van Wleringerwaard en J. P. uit Kolhorn had de heer S. K. *t ongeluk de auto van[ den heer J. P. aan te rijden, wat betrekkelijk nogal goed ls afgeloopen. De bestuurders kwamen met den sohrlk vrij. De passagier, den heer G. v. B. beliep oen kloln kwetsuur aan voorhoofd. De auto van den heer J. P. werd zoo beschadigd, dat hij genoodzaakt word de auto te laten staan en zijn weg per rijwiel verder j voort te zetten. HARINGBUIZEN. De broodbakkerij van den heer P. Keetman Sr., al hier, Woensdagavond geveild door Notaris v. d. Bergb te Schagen, is gekocht door den heer K. Keetman consorten voor f 544. Ofschoon het geval zich ln hoofdzaak te Zuldschaf woude afspeelt, is de quaestie, die. hier gisteren is ont staan ongetwijfeld een Langendijksche. De winkeliers in deze gemeente zijn de laatste 2 jaar vrij actief en in navolging van andere gemeenten houden ze zoo au en dan een winkelweek. Die activiteit is vooral over hen vaardig geworden, toen de gemeenteraad tegen verre weg het grootste deel der winkeliers ©n bijna de ge- heele bevolking een winkelsluiting (avond- en geheeli Zondagssluiting) ln het leven heeft geroepen, die voof de winkeliers nadeelig was en door sommigen zeel ernstig werd gevoeld. De 4 gemeenten toch, waarull LangendJjk bestaat, vormen één geheel, zoodat het zeeï begrijpelijk ls, dat de winkelsluiting in de andere Laa-

Schager Courant | 1928 | | pagina 6