geneesi-en v&ifiaait de -huid Kijk af!! Hem Nypels Heeren- en Kinderkleeding. Brabantsche brieven. SOLIEDE en NIET DUUR Magazijnen Angstig avontuur van een auto verhuurder. Het vervaische bankbiljet van f1000. Binnenlandsch Nieuws. Lisbond „Hollands Noorderkwartier". 10.000 Gulden gestolen. vdii hit *Mt»ianl ïir.s i/ir.g lk er keen op «en killen Januaridag; een van die dagen, waarop het noch vrleet, noch doolt, noch waalt, noch regent, waarop het eenvoudig nleta doet. De overtocht ging vlot, al was het dan zonder de bekoring van mooi voor. Ik had een boodschap op eon kleine boerderij. Aan den haard zat een oud moedertje brulnachtig- zwarte wol te spinnen. Ik vroeg ol die van eigen schapen waa. Zij knikte beveetlgend. „Ook in huls m wakker mM ,n roole !treep OTer m,n achter. geverfd? „Nee. van z.vart skeep was het ant- gelegen! Onze veldwachter trekt woord En de huisvrouw voegde er aan toe, daljtoei &n p|jp ,nePn gsjerlok HoUemee en ae de =nae- n tijd het sterkst is, op zulk een toon van overtui pakken dan Iopt le nog 'n nlelze- tiene-verglftlging o^ln-Mnksie!'- voor zwarte kousen; to hebben, -het best deed er altijd een paar zwarte schapen op na te houden. In 1865 werd het eerste stuk Noordhollandsche spoorweg in gebruik genomen, en daardoor het ver keer met Amsterdam tot op de helft van den tijd in gekort Van toen af kreeg geheel ons polderleven een meer normaal karakter. De verbinding met de hoofdstad, tot dusver alleen bestaan door stoomhooten op het Noordhollandsch Kanaal, bracht thans veel meer af wisseling mee. Bezoekers kwamen eens kijken, hoe het er in dien aanvankelijk zoo ongelukkigen Anna Paulowna-polder nu eigenlijk uitzag. Wel, in 't goede seizoen in den voorzomer, zag het er werkelijk al beter uit. De staat van den land bouw werd gunstiger, 't Ging wel niet zonder horten en stooten en herhaalde tegenvallers, maar het ging toch gestadig. Een erge teleurstelling, van heel bijzon deren aard, was de meekrap geweest. Men wist dat diepe grondbewerking de ontzouting bevorderde. Men had vernomen, dat een van de gewassen, die de meeste kans boden, door hun hooge marktwaarde, de kosten van zulk een bewerking te dekken, meekrap was. Dus werd er, op groote schaal, door vele land eigenaars, meekrap aangeplant; er werd eon schuur gebouwd, oen zoogenaamde meestoot", waarin zij, naar den eisch, gedroogd zou worden. Maar de plant jes hadden minstens twee jaar noodig om te groeien; en in dien tijd gebeurde het, dat de meekrap bijna geheel door de aniline-verven van de markt werd ver drongen en slechts zeer geringe waarde meer had! De arbeiders hadden wekelijks hun loon uitbetaald gekre gen; maar de grondeigenaars hadden, buiten iemands schuld, zware verliezen geleden. Zoo ook mijn va der. Doch, eewoon aan alle dingen een goede zij te zoeken, troostte hij zich met de gedachte, dat per slot de landerijen toch door. het meekrap-avontuur verbeterd waren. Zoo hield hij den moed er in. En den werklust. Hij geloofde in de toekomst van zijn polder, boven alles uit, wat de werkelijkheid bood. Den meerderen bloei van latere jaren heeft hij vóórgevoeld, maar niet mogen beleven. Evenmin heeft hij beleefd, dat de tijd rijp word voor de indijking der Wieringermeer, waarvan de plannen hem sinds lang zoozeer vervul den. Doch tot zijn verscheiden in 1880, heeft hij voor het één zoowel als voor het ander toekomstbeeld, ge daan wat binnen zijn bereik lag. Schertsend placht hij te zeggen, dat Goethes Faust toch ook, teA slotte, het indijken en bekoloniscercn van den polder den meest voldoening schenkenden arbeid achtte. En ik. zijn trawante, bon er dankbaar voor, iets vftn dat werkzaam idealisme te hebben geërfd. Allen, die in het polderleven mij omringden, zijn nu ontslapen; maar hun herinnering is mij een ont- roofbare bezitting. Wa-d-'n weer ee, d'n lesten tijd. En overal zoo! De koning van Engelaand hee-t-er zelfs 'n kouwke mee ge pakt, hè'k gelezen. Toch. is da ginnen zuiveren koffie mee da koninklijke kouwke. De dokters geven elk oogenblik 'a buuletija uit en as ik ze goed lees, dan zijn dio dokters als maar erg tevreejen over d'ren pasjent, maar mee elk buuletijntje wordt ie al broerder en broerder. Eerst 'a kouwke. Toen sliep ie goed en was z'n long aangetast. Toen sldep ie nog beter en gong z'n long veruit, toen sliep ie aa 'n roos; begon le veul beter te hoesten en nouiw slopt ie as 'nen os en heet-ie er ok pleuris bij. Hij slopt nog net zooiank en ga nog nèt zooiank goed veruit tot ie züe- meer wakker wordt Waarom nle ineens gezeet: onze koning is zoo ziek as 'n hondje en laten me-d-r allemaal 'n gebedje veur doen. Dan zijn de menschen nle zoo ongerust as nouw mee al die dieplmatleke buuletijntjes! 't Ie toch gin schande om ziek te zijn. Hij hee-g-et z'n eigen toch nle aangedaan zooas die Parijsohe juffrouw mee d'r dikke kuiten! Ozookocs! Da mamselleke zou gaan trouwen. Groot gelijk: gin horke beter as Ikke. Maar toen was ze ineens benauwd, asdat d'ren man zou zien, na d'ren trouw, da ze zukke dikke beenen had. Of ie da-d-al nie lank gezien had, amico? Ik kan toch zeker, mee de teugeswoordige mode op 'n horke af oew de maat geven van alle Ulvenhout- sche meskesbeenen. En of da zoo lillek is, 'n paar ste vige pooten! Ze zijn belaaitafeld. Ik veur mijn, ik zie liever één paar flinke pooten, dan tien paar ooievaars stelten! Maar olie, da gekke ding gong naar 'nen per- fester om d'r kuiten 'n bietje te laten „innemen". Ge mot ncuw in aanmerking nemen, dat ze naaister is van d' ambacht en dus gewend Is „in-te-nemen". Maar om kort te gaan: de perfester knipte, knipte nog es, en nog es, en toen was 't heele beentje d'r finaal af! En nouw loop et gekkinneke mee 'n houter pootje. Nouw emmen hou teren beentjes 't veurdeel, da ge ze zooiank onder 't bed kunt leggen, as ge gaat slapen, zoodra ge dan over de dikte of de dunte gin woorden kun krijgen mee me- kare, maar 't is toch maar 'n aarlge oplossing van 'i geval. Wèl ee mesjeu d'n adspleraant-echtgenieter de kans, dat ie mee dat houteren beentje 'n opsallemaan- der op z'n kerseplt krijgt as 't ie nouw nog wa zeet, dat ie in 'n oogenblikske tijd naast Plet v. d. Burg in 't zie kenhuis leet. Maar ja, ge mot veur de schoonheid wa overemmen... Daar zou 'k nog veul meer van kunnen vertellen, maar d'n onzin van d'n teugeswoorigen smaak hang me jóó uit m'nen nek, da 'k er 't zwijgen verders maar toe doei. As bouteren beenen en stlnkslooten in plak van straten, teugeswoorig de schoonheid van de wereld uit motten maken, dan zeg ik maar niks meer en denk maar: 't verstand kom mee de jaren! Want amico, mee de kunst wor zoo maar gek omge sprongen. As g*n schilderij ziet .waar ge niks van snapt, of 'n stuk mezlek hoort da-d-ocw herinnert aan Trui us ze mee 'n kwaaie bui do borden wascht, of beeldhouwwerk van Venus mee olifantenpooten, of stad die stinkt naar de tieves, dan motte, as ge veur „vol" aangezien wil worren. maar zeggen: „Wa d'n prachtige „schilderij", „wa-d-'n hemelsche meziek", „wa^d-n sierlijke Venus" „wa-d-'n aroma hangt er in Delft!" Kek, dan bende nen mensch-van-opvoeding en ontwikkeling." En zet dan grust 'n gezicht van-ik-weet- 't-wel! want over honderd jaar zijn die weeiikwellers toch al lank en lank vergeten! Dé. weet ik wei! Kek mar 's amico, naar de gedenksdagen van de leste weken van dleën muzikant Sjoebert. Keb ln de kranten z'n geboortehüske uitgepottegraveerd zien staan. Nouw, ong, 'n schamel gedoeike! En as ge zoo wit dat ie et staande ijskaart zoo mogelijk die nieuwe ijswegen aan te geven. De voorzitter verwees den spreker naar de Districts vergaderingen en zal gaarne nadere voorstellen te gemoet zien. De jaarverslagen van den secretaris en van den penningmeester worden goedgekeurd, terwijl de be grooting voor 1929 werd vastgesteld. Het toerisme per schaats maakt een slechten tijd' mede, Door de toeneming van het gebruik van mechanische voort- stuwïngskracht in de vaartuigen, worden de bin nenwateren vrijwel geregeld opengehouden, waar door het maken van tochten per schaats meer en meer beperkt wordt, hetgeen voor den bond een af neming van activiteit in die richting tengevolge heeft. UI venhout, 27 Nov. 1928. Menler. Wilde wel geleuven, da*k 'n kleur kreeg tot aan den bovenkaant van m'n hemds boordje, toen 'k hierboven „Ulvenhout" schreef. 'r. ïlotske, waar hoegenaamd nooit ziedatte veurvalt! 'k Mog et onderlest nog we! schrijven aan oew, amico, „d'k onsenlieveneer wel op r.i'a bloote kniekes moog bedanken dat ie me in zo'n vergeten oeske van de we reld een neergeplakt Gatsammenoggestoe, 't lijkt nouw Sjiekeago wel, waar g* c«* veilig <*w de straat kont loopen a» ze maar cios>i<-tc. dhigó nog écr-.tii dollar in ocw vesjes3nuJ5k6 het zitten. Wa-d-l8 da nouw veur 'n soort van 'n werk om Qiee érane Piet van den Burg vijf gaten in z'nen kop te slaan en dan z'n hüske in den braand te steken, mee de bedoeling om 'm bruin te bakken, allemaal maar omda ze denken dat ie 'n paar centen bezit Wa mot zo'nen njensch. bezitten die heel z'n leven boerenarbeider is? Geddet toch zeivers gelezen, van dieën. moordaanslag? Twee schobbejakken van kerels, mee 'n maske veur d'ren bandietenkop (wa zedde daarvan, amico, net Sjie- keego hé? maskes veur man!) drongen bij Piette bin nen, 'nen ouwen mensch die op z'n eentje woont en z'n eigen kostje scharrelt om 'm even af te tuigen en ln braand te steken! Hij lee nouw in 't ziekenhuis. Heel z'nen poot ie ver- braand en hij is overatuur dat ie lee te beven as 'n rietje. „Maar Piet," «ee ik, „wa-d-aaimen die achoefels nouw mee jouw gedaan?" En toen begos ie te schreeuwen van de zemelen. Heel z'n zemelengestel is wièrgaren; heole- maal! Ge mot wel begrijpen, amico, ward-et leven van zo'nen mensch is. Die werkt z'n eigen krom op 't land er. in d'n mest om de menschen aan èèrpels en groen ten te helpen. Daar krijgt le veur, de kost en 'a paar rijksdaalders en dan woont ie olleen ln 'n huiske da dlop in de bol staat, en waar gin blind pèérd schaal kan doen. 'n Wiebelende tafel, 'n stuk petrollelamp, waar meestal gin olie dn zit, 'n ding om op te zitten, ('t woord „stoei" kan m'n per. niet uit!) en 'n bedstee mee 'nen zak strooi en *n pèèrd edeken .Ge begrept da zo'nen mensch zoomaar 'n eenzaam, triestig en èremoeiig le ven heet. Zooeenen zit mee d'n Sunderkloasavond in z'n eentje te knierzen bjj 'n walmende petrollelamp en 't schijnsel v&n de brandende blokskes onder de schouw. En op kerstavond zit ie daar net eender. En mèe de Kerstdagen zit ie daar alleenig en mee d'n nuuwejaar en op alle dagen da-d-et veur bijna elleken mensch feest is! Zo'nen mensch is to zuinig asdat ie 'n pepltc rokt en 'n sigaar komt er nooit tusschen z'n bleeke lippen. En de paar centjes die zo'nen èrmen ploetereer dan nog bijmekaar ee gekrabt, daar slaan z*m dan bijna z'n har- senpan tot aan splinterkes. „'t Hemd ls nader as d'n rok." zee-g-et sprikwoord en omda-d-UIvenhout mijn al heel na aan m'n hart leet en Piet ok, daarom da'k over dit hakkenvietje zoo breedvoerig uitwei! Want, amico, 't is hoe erg 't ok is, nog maar 'n hakkenvietje hee? Me zijn op 't punt van moorden en roofmoorden, ok al gebeuren ze' dan niet. üierèk In Ulvenhout allemaal, al aarig verwent! 'n Kraant zonder 'n .paar moorden is 'nen akker zonder onkruid! Maar ik zal m'nen slinger emmen as de masjesee die twee sloeber* bij d'ren kraag baat, want lk log nouw mee da pook la bed ad vannacht Schagen en Den Helder, ontbinden, nu bij zich nog in zijn volle kracht kan ontplooien. Verscheidene afgevaardigden van de Afdeelingen 'voerden over dit punt het woord; eenerzijds sprak men zich er voor, anderzijds er tegen uit. De voorzitter beantwoordde daarop de sprekera; hij betoogde dat het voorstel was gedaan tot welzijn van den Bond, doch verklaarde, dat het hem er in het geheel niet om te doen was het voorstel door te drijven, integendeel hij stelde voor niet tot stem men over te gaan, doch de kwestie, gehoord de de batten, in de Afdeelingen en Districten te bespreken en het punt minstens een jaar in overweging te houden. Inmiddels kon dan overleg gepleegd worden met de Amsfcerdamsche IJsclub en met den Kon. Ned. Schaatsenrijdersbond, die beide verklaard heb ben. bereid te zijn den IJ. H. N. te steunen. Onder applaus werd aldus besloten. De agenda was hiermede afgehandeld. IN EEN STORMACHTIOEN NACHT. Zijn wagen geëlectriflceerd. Als plaats voor de volgende algemeene vergade ring wordt, na ©enige discussie, Alkmaar gekozen, voornamtlijk omdat deze plaats meer in het centrum dgt en gemakkelijk bereikt kan worden. Aan de orde kwam hierna het financieel verslag 19271928 met een batig saldo van f 12-18.35 en de begrooting 1928—1929, welke onder dankbetui ging aan den heer Preyer, den penningmeester, wer den goedgekeurd. In het dagelijksch bestuur werden herkozen als voorzitter, de beer S. Th. Minnema en als penning meester de heer P. Preyer Jr., in de vacature, ont staan door het overlijden van den heer P. C. Akker man, werd gekozen de heer Ch. P. Aak kar man te Haarlem. Ais Districts-voorzitter werden her kozen voor Noor derdistrict de lieer E Lim- pers; District Schagen de heer A. Sleutel; District Alkmaar C. J. Ooms;. District Waterland de heer C. J. Groenewoud en voor het District Hióogkar- spel wegens overlijden van den heer Stadegaard in z'nen tijd maar mieserabel, maar dunnekes ee g'ad I te Bovenkarspel werd gekozen de heer D. Naste en da nouw heel de wereld z'nen starfdag ee herdacht, pad te Hoogkarspel. wel amico, dan krijgde pas in de gaten, dat de wezen- Hierna vroeg de aandacht het belangrijkste punt lijke kunst langzaam gedijt! En dat de rommel, zooas van de agenda, nl. het voostel van het hoofd.be- negermeziek en meziek-geneger,en venussen mee platvoe ten en ontoegankelijke stejen, dingen zijn, die ze over honderd jaar nie meer gebruiken kunnen! En de grap penmakers die al da schoons mee 'n geleerd gezicht aan d'n man perbeeren te brengen, wel die zijn al eerder as over honderd jaar vergeten en daar zal de wereld ginnen spijt van hoeven te emmen. Zoo witte wel asdat de Nobelprijs 'aen prijs la van wa-d-em-lk-me-J ouw-daar! De mannen die deus prijzen uitdeelen wouwen de No belprijs veur letterkunst geven aan d'nSpanjaard Mi- ohiel de Unamuno, 'nen beroemden boekenscbrijver. „Neeë," zee Prienia de Hivera in 't Spaansch, „neeös", zee-t-ie, „an Unamuno motte 'm nie geevla, Seenjores; stuur om te besluiten in het vervolg, ijs en. weder dienende, onder eigen reglementen en eigen keur meesters, een of meer wedstrijden in hard- en schoonrijden te 'houden voor beroepsrijders om geld prijzen. De voorzitter lichtte uitvoerig toe de redenen, waarom het hoofdbestuur met dit voorstel is geko men.. De winters zijn ijsloos, het ledental der Afdee lingen loopt achteruit, door het ijsbreken is het on mogelijk om nog goede en. veilige banen to maken. Er. moet dus iets gedaan worden. Toen kwam de heer Stikkel uit Alkmaar met bovengenoemd voor stel. Alhoewel er in het begin bij- het Dagelijksch Bestuur geen instemrrhng heerschte, veranderde de De auto-verhuurder J. Lenters te Ruinerwold, had in den s'tormuehtigen nacht van Zondag op Maan dag een zeer bang oogenblik, meldt het „N. v. d. NV'. Zondagnacht om 1 uur had hij met zijn auto do 'vroedvrouw naar Oosteinde gebracht. Op den terug weg ontdakte hij, dat in eens zijn wagen geëlectrifi- ceerd waa Wat vva9 er gebeurd? Een door den storm afgeknapte draad van de -bovengrondsche geleiding van het electrisch net, was om de toet van een der raderen gewonden, waardoor dus de heele auto onder electriciteit kwam te staan. Waar ook-de heer L. zijn hand zette, overal voelde hij een zeer raar gevoel. Doordat het ijzer van den auto niet met den grond in aanraking kon komen (door de isoleerende auto banden), had er natuurlijk geen snelle afvloeiing plaats, waardoor het gevaar verminderde. De heer Lenters durfde den wagen niet verlaten, want oogenblikkelijk zou de electrische stroom zijn weg door L.'s lichaam zijn gegaan. Gelukkig was het stuurrad met gummi omwonden, zoodat zijn handen niet geëlectrificeerd werden. De heer Lenters heeft door eon plotseiingen greep zijn altijd nog loopende auto op de tweede versnelling kunnen krijgen. Met .een geweldigen ruk werd het ge vaarlijke stuk draad van het electrisch net afgetrok ken. De heer Lenters reed toenmet 'n eind draad van 60 M. plus een paal nog een heel eind verder. Toen hij geen electriciteit meer óntdekte, is hij uitgestegen. Zeer ontdaan kwam hij thuis. HET WAS WEL ECHT. MAAR NIET VAN DUIZEND. Zooals in ons Donderdagnummer gemeld is een juwelier in de Kalverstraat te Amsterdam opgelicht voor f 1000.—, voor welk bedrag een vervalscht bank biljet door den oplichter was afgegeven. Uit het nader onderzoek blijkt, dat het vervalschte bankbiljet in werkelijkheid een echt bankbiljet was, echter niet van duizend, doch van honderd gulden. Op het biljet, dat men bruin gekleurd had, was ach ter de cijfers 100 een nul geplaatst, terwijl het woord „honderd" na geradeerd te zijn, veranderd was in ..duizend". Het verlies voor de benadeelde juweliersfirma is nu in elk geval met f 100.gereduceerd. De dader is nog niet bekend. gift 'm dan potverdekrieka aan. Coneka Espina, want opVattinig en gaandeweg verklaarde niemand die tikt op de schrijfpianola, in mijn zjoernallla, ontr zich tegen en dat was ook het geval toen het voor- roerende hoofdartlkelèns." I gtel behandeld, werd in een vergadering van het De Nobelprijs ui tdeelers emanen Prlemo natuurlijk la- Hoofdbestuur, ten kleawt», maar nouw krijgt Coneka voor elk opstelj>6 heer Minnema lichte de wordingsgeschiedenis over den Priem *n Spaansohen rijksdaalder meer! Ja- J uitvoerig toe. en -alles is gedaan om deze zaak. bij co Prtrm lot eigen lccejeneerer» deur die No- rló Afdeelingen bekend te maken. Mocht dö verga bel uitdeelers. Hij zag ae nog nèt zo lief! Kunst? 'u dering een beter denkbeeld kunnen aangeven dan is Khunsjt. Amico, Ik schei d'r af. M'n vel is vol. Veul groeten van Trui, en as altfj, gin horke minder van oewen toet a voe DRA HET CONFLICT MET DEN NED. IJSBOND ONBESLIST. het Hoofdbestuur bereid zijn voorstel in te trekken. Het debat hierover werd geopend dooT den verte genwoordiger der Amsterdamsohe IJsclub, donatrice en eerelid van den IJ. H. N., die zich in een uitvoe rig betoog ten zeerste tegen dit voorstel uitsprak en dan ook adviseerde het voorstel niet aan te nemen. De Afd'eeling Haarlem, bij monde van mr. Van der Plaats, was van meerling, dat dit voorstel den heer Minnema moet zijn ontglipt en gaf den raad om als men vreesde voor achteruitgang den Bond liever te INBRAAK TE SCHOONHOVEN. Tijdens de afwezigheid der bewoners hun slag geslagen. Terwijl de wijnhandelaar P. Houtveen te Schoonho ven Woensdagavond uit was, is te zijnen huize inge broken. Hij kwam om half twaalf weer thuis en be merkte toen ornaad. Door het overklimmen van een muur en het uitsnijden van een ruit zijn de inbre kers binnengekomen. Uit een brandkast, die niet ge sloten was, hebben de boeven een geldkistje met onge veer drie duizend gulden en geldswaardige papieren ter waarde van 6000 a 7000 gulden gestolen. Iemand heeft aam de politie meegedeeld, twee man nen over den muur te hebben zien klimmen. De poli tie heeft onmiddellijk, ook met een politiehond, een onderzoek ingesteld. Eon autotocht op de wegen in de omgeving, onmiddellijk na het bekend worden van de inbraak, heeft geen succes opgeleverd. H«t bewnste voorstel nog een jaar Ln overweging gehouden. Oe H algemeene vergadering van den Ijsbond „Hollands Noorderkwartier" werd Donderdag in „Bel levue" te Amsterdam gehouden, onder voorzitter- *ohfip van den heer S. Th. Minnema te Hilversum. Aanwezig waren, behalve 14 loden van hot Hoofd bestuur, 14 districten met 51 afgevaardigden. De voorzitter herdacht in eenige gevoelvolle woor-1 den het overlijden van den heer P. C. Akkerman, in leven 2e secretaris van hefc Hoofdbestuur, en van den neer C. W. Stadegaard, in leven voorzitter van het district Hoogkarspel. Allen herdenken, staande, de herinnering aan deze heide voor den IJsbond verdienstelijke leden. Hierna bracht de voorzitter hulde aan eon vete- ;-.an. oen heer Otto van Koedijk, wien ais blijk van waardeering en onder applaus der vergadering het eere-diploma van den Bond .werd overhandigd-. Daarop werd besproken het jaarverslag, opgemaakt dcor den waarnemenden secretaris, den heer P. Preyer te Krommenie. De voorzitter brengt hulde aan Hoogkarspel en stelt den aanwezigen deze afdeeling als voorbe3ld wat het verslag betreft. Hij spoorde aan tot meerdere activiteit bij de districts-voorzitters, vooral om de vergaderingen dier Districten een grooter© o-pkpmst ie bezorgen. De heer Baart de la Faille, afgevaardigde der Af deeling Haarlem merkt op. dat in verband met de anbeveling om banen aan te leggen op binnenwa teren. omdat het ijs in da groote verkeerswate- ren door motorbooten wordt vernield, op de bo- Billy's hoofd kwam boven water, Proestend als 'n spuitende fontein, Jerry zag hem boven komen, En riep: „Heerlijk, dat is fijn." Jerry zwom daad'lijk in zijn richting, Riep:- „Wrijf d'amulet nog een keer. Vraag een boot, om je te redden." En zie, een boot lag op het meer. Ze kropen aan boord van het bootje, Jerry zei: „Ik stuur de schuit." Billy heesch toen de zeilen, Redneb kraakte „Voorwaarts nu, rechtuit En de wind zong door de zeilen, De boot maakte een golvendans. Doch zij waren wel heel veilig, Billy voelde zich heel wat mans. Dl» jongen zal een nagel aan mijn doodkirt zijn, hij niet beter oppast,

Schager Courant | 1928 | | pagina 10