Dï BARSINGERHORN. Gemengd Nieuws. Een weg door Afrika. De moord in de Praagsche rechtszaal. Bloedige onlusten te Agram, Een raadselachtig voorval. De vuurwerkramp. Arr< Radioprogramm BILLY BOO. Afgekeurd werden 8 runderen, 1 fnekwlf, 1 nuch ter kalf, 9 «chapen, 8 paarden. Voorwaardelijk goedgekeurd werden 4 runderen, 1 varken, 1 gratkalf, 9 nuchtere kalveren, 8 «chapen en 1 paard. Aantal sterillsatie's: 1 varken. Voor deze gemeente werd éón proces-verbaal op gemaakt wegens vervoer buiten de gemeente van een gestorven rund, Boete f 3.—. Zaterdagavond w'erd do Ouderavond van School I niet in het schoolgebouw, maar in „Voorburg" gehou den en de zaal was overvol met ouders en 'kinderen. Ja, kinderen waren er ook, wel meer dan honderd I Want ditmaal was het geen gewone Ouderavond, maar er zou een kindertooneelstuk opgevoerd wor den, ingestudeerd onder leiding van de heeren A. Kramer en S. van Dijk. Waarde lezer, heeft U wel eens met een groot aan tal kinderen een tooneelstukje helpen instudeeren? Niet? Dan kunt U ook, 't zij met verlof gezegd, geen flauw idéé zelfs hebben hoeveel moeite, hoeveel zorg, hoeveel inspanning die beide onderwijzers zich heb ben moeten getroosten, eer het tot een uitvoering komien kon. Ein de auteur van „Het Gouden Kleedje" had hun de taak waarlijk niet vergemakkelijkt. Lie ve Goden, wat een onmogelijk boekerig taaltje vaakl En welk een bijna volslagen gebrek aan actie in dat eerste bedrijfI Een omwerking bij herdruk zij den schrijver dan ook ten zeerste aanbevolen, want het gegeven, de vinding, is heusch niet onaardig en dit alleszins waard. En nu wensch ik nog wat tot de kinderen te zeg gen, die ons Zaterdagavond „Het Gouden Kleedje" vertoond hebben,Wij, groote mensohen, wat hebben wij in de handen geklapt, nietwaar? En weet je waar om we dat nu deden? Niet, omdat het zoo koud was, hoorl Want in de zaal was het lekker warm. Nee, we klapten zoo luid en zoo lang, omdat we er plei- zier in hadden), dat jullie het daar op het tooneel zoo echt aardig deden! We konden zoo merken, weet je, dat jullie allemaal zoo heel erg je best hadden ge daan om het toch maar precies zoo te doen, als de meesters het hebben wilden, 't Was anders toch zeker wel een heel ding, hè, in plaaJts van met de meesters alleen, nu met al die groote menschen er bijl Ja, ja, dat kan ik miji zoo vóórstellenl Maar het ging maar wèt vlot en wat aardig hoor! Anders zouden we natuurlijk ook niet zoo geweldig in de handen hebben geklapt. En als jullie het nu den volgenden keer wéér zoo leuk en en zoo aardig doen en een stuk of wat dan misschien een klein, klein beetje luider wilden spreken 1 voor de allerachtersten weet je, die het toch óók zoo graag willen hooren wel, dan zullen wij1 bij de tweede opvoering nóg harder klappen! Afgesproken? Door den heer J. Benema is naar aanleiding van het ongunstige prae-advies van B. en W. inzake den bouw van een 2-tal woningen, het volgende schrij- V ven verzonden aan de leden van den Raad. Edelachtbare Heeren. Gaarne verzoekt ondergeteekende een oogenblik Uwe aandacht naar aanleiding van het ongunstige prae- advies van Burgemeester en Wethouders op zijn verzoek een stukje grond van 13 M. breedte te mo gen koopen) van de gemeente aan den N. Molenvaarts- weg, naast het perceel van Mej. Boekei, tegen fl.50 per M2. Vreemd, ja zeer vreemd komt mij dat prae-advies voor, en wel omdat 't vorige jaar van de tafel van B. en W. in de raadsvergadering is gezegd, dat 't bou wen van particulieren zooveel mogelijk in de hand dient te worden gewerkt. Ik vraag mij af, wur blijft de ernst van dat ge zegde. Omdat ik winst wil maken volgens het prae-advies; dit is toch zeker geen gegrond antwoord om de men schen voor een billijken prijs aan een woning te helpen. Er staat, ik kan het wel koopen voor f2.50 per M2., maar als ik op dat aanbod in ga, wat is dan het ge volg, dat de huurprijs ook omhoog gaat, hoe duur der ik den grond moet koopen, hoe hooger de huur prijs wordt, dat is en kan niet anders het natuurlijke gevolg zijn, en dan 'helpt de Gemeente de huurders niet aan goed koop e, maar aan dure woningen. Ik wil U zeggen wat mijn bedoeling is; ik wil gaarne den grond voor f 1.50 per M2. koopen, en zet er dan huizen op als 't type van de dit jaar gebouwde hui zen aan den N. Molenvaartsweg naast Wissekerke. Ik dacht, dat ik in deze de volle sympathie van den Raad had en deze met blijdschap mijn aanbod zal aanvaarden. Ik hoop nog, dat de Raad in tegenstelling met B. eA, W. mijn aanbod zal aanvaarden. In 't laatste gedeelte van 't schrijven van B. en W. staat, dat zij den prijs op f2.50 per M2. willen stel len, een prijs die daar overal in de buurt wordt be taald. Deze zinsnede kan B. en W. geen ernst blijven, als ik er even op mag wijzen, dat aan Mej. de Wed. Kos ongeveer 1500 M2. met een villa bovendien verkocht is voor f4 300.en gelegen op een plaats aan de Molenvaart, waar de grond toch zeker veel duurder kan worden geacht als naast Mej. Boekei. Heeren leden van den Raad, ik wil U niet langer ophouden, maar nogmaals vraag ik beleefd Uwe medewerking bedoelde grond aan mij te willen ver- koopen voor een prijs van f 1.50 per M2., en ik zal er twee huizen op laten bouwen waar de gemeenschap ten zeerste mee is gebaat. Met verschuldigde hoogachting, Uw dw., "v J. BENEMA. Zaterdag 1 December 1.1. hield de R.V.-Fokvereeniging alhier eene vergadering in cafe „De Fortuin", waar 10 van de 17 leden present waren. Na opening door voorzitter, den heer J. Jlmmlnk Hz., en lezing der notulen der laatstgehouden vergadering, welke onveranderd werden goedgekeurd, deelt voorzit ter mede dat door de vereeniging tot het houden van Paaschtentoonstellingen te Schagen een bijdrage van f 100, is toegezegd voor de keuring van fokveemarkt 25 October 1.1. gehouden, waarvoor voorzitter en ook de vergadering zeer erkentelijk is. Op de agenda staat: besprekingen omtrent den stier Frans 110. Voorz. zegt dat den leden allicht bekend is dat deze nu eigendom is van de heeren D. P. Timmerman, K. Reijne en J. Blaauboer Kz., en gelet op de goede uit komsten door de verrichtingen van dezen stier verkre gen, achtte hij het wel gewenscht als deze hier bleef voor de te verwachten vooruitgang. De heer J. Blaauboer Kz. zegt dat waar eenige kans bestond dat de stier Frans 110 zou worden verkocht naar elders, was voor den heer Reijne en hem redenen geweest tot aankoop van dezen, overtuigd als zij waren dat hiermede voor de fokkerij der leden een goed werk was verricht, zij waren bereid den stier voor den kos- tenprijs over te doen aan de vereen., maar wilden alwaar de vereen, alreeds In het bezit is van 'n stier, de le den volkomen vrij laten om tot aankoop over te gaan Of er mogelijk eenigen steun van 't N.R.S. is te verwach ten als de vereeniging eigenares wordt, kon niet met zekerheid worden gezegd. Na een geanimeerde bespreking werd met alle stem men voor de stier voor de vereeniging aangekocht; het bestuur meent, alhoewel het niet uitdrukkelijk op de convocatie stond, maar een goed verstaander het er wel uit kon lezen, deze handeling te kunnen risceeren om dat de vergadering zoo eensgezind was van meening. De vereeniging is dus eigenares van twee stieren, halfbroers, n.1. Frans Adolf en Frans 110, beiden zoon's van Kroontje 7 uit den stal van den heer Groneman te Wieringerwaard. Degen winter sullen dezze dlervn gestald bISJve® den heer X. Reijns, hst dekgeld blijft voor Frans NlcO' laas bepaald op f 10 per koe en voor Frans 110 tot 1 Mei e.k. voor leden op f 10 en voor niet leden op flö; koelen van nlet-leden worden alleen toegelaten als een bewijs van den controleur-stamboekhouder hunner ver eeniging wordt overgelegd waaruit blijkt, dat deze die ren normaal gekalfd hebben. Ook betfluit men de stieren te verzekeren tegen brand en andere schade. De behandeling van de beschrijvingsbrief van de ver gadering van de Bond van Rundveefokvereenigingen in Noordholland geeft niet veel aanleiding tot bespreking en krijgt afgevaardigde de heer H. C. Koolj vrij man daat. Bij de rondvraag werd de wensohelijkheld besproken de fokveemarkt om te zetten in een dlcstriot-fokveedag te Schagen op een Woensdag en alsdan een uitgebreide keuring te houden van fokvee en den volgenden dag de fokveemakt voor afzet overtollig vee; door een Zlln- ken! aanvoer van het beste wat de leden bezitten kan bij eenige reclame ook een goed bezoek worden gerekend. Hoew;el anderen meenon, deze twee dagen niet opvol gend te moeten houden, is hot slot dat met de Zus- tervereeniglngen om Schagen samenwerking zal wor den gezocht om hiertoe te komen, en aan de vereeni ging tot het houden van Paasohtentoonstellfng te ver zoeken zich met de uitvoering te willen belasten. Hierna sluiting. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Tot leden van den Kerkeraad van de Doopsgezinde Gemeente te Barsingerhorn c.a. zijn Zondag jl. ge kozen) de heeren E. Kooij te Wieringerwaard en J. A. Waiboer te A'nna Paulowna. De heeren D. Waiboer te Schagen en C. Rezelman te Wieringerwaard werden gekozen tot kasnazie- ners en de heer P. Kistemaker te Kolhorn tot plaatsvervanger. DWARS DOOR WOESTIJNEN EN WILDERNISSEN. G. S. Bouwer, de bekende Zuid-Afrikaansche auto renner, heeft door woestijnen en wildernissen over een traject van 14.500 K.M. een gemiddelde van 460 KM. per dag bereikt bij zijn terugreis door Afrika uit Londen, van waar hij in Augustus naar Kaapstad vertrok. In de laatste stad is hij kort geleden aange komen. Hij ondernam deze ongewone reis om de practische mogelijkheid van een verkeersweg van Kairo naar de Kaap aan te toonen en hij nam een route welke hij zelf zeven maanden tevoren voorbereid had. „Ofschoon ik in de Nubische steen-wostijnen een ge middelde van 480 K.M. per dag bereikte", deelt Bou wer mede, „en 800 K.M. per dag bij het doortrekken der wildernissen van Midden-Afrika, had ik slechts dertig uren over waarin ik de laatste en moeilijkste 1600 KM. moest afleggen en het kleinste oponthoud zou mijn kans hebben teloor doen gaan. Voor de eer- ste maal kreeg ik op dit laatste stuk geen lekke band; tevoren had ik er op hetzelfde traject nooit minder dan vier gehad. „De wagen zelf heeft geen enkele storing of defect vertoond en slechts eenmaal 'kreeg ik £wee gebroken voorveeren en een verbogen vooras, doordat ik in volle vaart tegen een boomstronk opreed." Op een oogenblik was Bouwer 150 K.M. verwijderd van de dichtstbijzijnde plaats waar hij water kon bij vullen en hij had een apart benzinereservoir met een inhoud van 180 liter en een reserve-oliereservoir met een inhoud van 22 liter op de plaats van de achter bank aangebracht. t» dicht in dc bewoonde huurt rtendeo. Benrt oagereer sedert het midden van de vorige maand ie de nieuwe fabriek op Ged&ng in werking. De kracht van de explosie, welke volgene de meening van den ingenieur van het velligheldstoezlcht moet zijn veroorzaakt door onvoorzichtigheid (waarschijnlijk ls er gerookt), blijkt wel uit het feit, dat op de plaats van de geheel verwoeste afpakloods, waar alleen halt elders gereedgemaakte vuurwerk werd voorzien van mooie pa piertjes enz., gaten in den grond zijn geslagen met een diameter van 2 a 3 meter en ongeveer een meter diep! Intusschen* heeft deze ramp ook nog buiten degenen, die daar werkzaam waren, een slachtoffer gemaakt. De heer Grünberg, directeur van gemeentewerken, was als commandant van de brandweer spoedig ter plaatse, om den brand in de ruine te blusschen en de naburige twee goedangs vol met vuurwerk te doen nat houden. Hij schijnt bij het zien van afgrijselijk verminkte lijken onwel te zijn geworden; men heeft hem direct naar een ziekenhuis overgebracht, doch daar heeft hij den geest gegeven. De dokter constateerde den dood door hartver lamming. Hij laat een weduwe achter met verscheiden kinderen, waarvan het jongste kortgeleden werd geboren. De deelneming te Malang met dit diep tragische sterfge val ls algemeen. DE BROEDER VAN ZENA BEG IN HECHTENIS GENOMEN. OP HET ONAFHANKELIJKSFEE8T VAN J SLA VIM. Vuurgoveoht tnssohen politie en woedende a EEN WERVELSTORM. Een/ geval van bloedwraak? De Albanees die in de gerechtszaal te Praag den opzienbarenden moord pleegde, is, zooals reeds ver moed werd, een dienaar van Gani Beg, den broeder van den voor een jaar te Praag vermoorden Albaau- schen gezant Zena Beg. Op het politiebureau verklaarde de moordenaar, dat hij den moord niet met voorbedachten rade heeft ge pleegd en ook niet naar de terechtzitting was geko men met het plan Bebi te dooden. Toen hij echter Italiaansch had hooren spreken, heeft hij volgens zijn verklaring zijn bezinning verloren en geschoten. Op de vraag, waarom hij een revolver bij zich droeg, verklaarde hij, dat dit in Albanië de gewoonte was. Gani Beg, de broeder van den vroeger vermoorden gezant, is op last van den officier van justitie gearres teerd, waar men hem van medeplichtigheid verdenkt en het niet uitgesloten acht, dat hij de vlucht zou ne men. Gani Beg wordt vooral verdacht wegens een bericht indertijd in 'het Belgrado verschijnende blad „Poli- tika" gepubliceerd, waarin meegedeeld werd, dat de familie Zena Beg ter gelegenheid van het begrafenis maal den nioordenaar bloedwraak had gezworen. Bij zijn verhoor verklaarde Gani Beg die zich toe gangsbewijzen voor de gerechtszitting voor zich en zijn dienaar had verschaft, dat.hem niets bekend was geweest omtrent, moordplannen van zijn dienaar en ook niet geloofde dat deze dergelijke plannen heeft gehad. Hij was eerder van meening, dat zijn dienaar in een spontane opwelling heeft gehandeld. Wat de bloedwraak betreft, verklaarde Gani dat volgens de Albaneesche wetten ieder, wiens bloedver want is vermoord, weliswaar tot bloedwraak verplicht is, doch dat hij1 en de meeste leden van zijn familie, die in het Westen opgevoed zijn, zich aan deze mid- deleeuwsche wetten niet storen. Hij verklaarde voorts Albanië te hebben verlaten om de Italiaansch-gezin- de houding van Achmed Zoghoe. Sedert heeft hij zich in Joege-Slavië opgehouden. HULPKRETEN IN DEN NACHT. Te Viterbo heeft een wervelstorm de daken van ver scheidene huizen afgerukt. Eenige huizen stortten in. Eén man werd onder de puinhoopen bedolven en ge dood. De schade aan de naburige wijn- en olijven gaarden is aanzienlijk. EEN MERKWAARDIG ONGELUK IN PORTUGAL- Bij een oefenvlucht is een Portugeesch militair vliegtuig tegen een kabel gevlogen, waaraan een bal lon captif bevestigd was. De kabel werd doorgesneden en het vliegtuig stortte naar beneden. De vlieger en de waarnemer waren onmiddellijk dood. DE ONTPLOFFING VAN VUURWERK. Omtrent de reeds vermelde ontploffing in een Ma- langsche vuurwerk-fabrdek lezen wij nog in het „Soer. Hbl.": Er was op het terrein een ontzettende verwoesting aangericht. Brokstukken van de loods, waarin de explo sie was geschied, waren overal in den omtrek rondge slingerd, en hier en daar verspreid werden de, in som mige gevallen afschuwelijk verminkte lichamen van de slachtoffers gevonden. Enkele lijken werden op 100 150 M. afstand gevonden op een droge sawah aan de overzijde van den weg!... De assistent-resident van Toempang, de heer Remmert, die exp weg was naar Malang voor het persoonlijk af doen van enkele dienstaangelegenheden, bevond zich toevallig niet ver van de plaats des onheils verwijderd, toen hij den slag van de ontploffing hoorde en een kolossale rookkolom in de lucht zag opstijgen. Hij vei> moedde, dat er een ramp was gebeurd en kwam zoo doende het eerst ter plaatse aan, spoedig in zijn red dingswerk van de slachtoffers geassisteerd door eenig politie-personeel. Men vond in den omtrek ongeveer zes lichamen van inlanders, twee daarvan vertoonden nog levensteekenen, en één dezer ongelukkigen werd direct met de auto van den assistent-resident van Toempang naar he.t ziekenhuis overgebracht. Onderweg blies de Inlander echter den laatsten adem uit. Toen de brand in de ruine van de geëxplodeerde loods was gebluscht, konden daar de andere lijken uit worden weggehaald. Van de 11 personen die daar werk zaam waren, werden 9 op slag gedood (onder wie de fabrieksleider, een broeder van den eigenaar), één over leed tijdens het transport naar het hospitaal, en één lag levensgevaarlijk gewond in het ziekenhuis. Men prees ten zeerste de menschenlaevende en promp te hulp van prof. Leber, die de eerste geneesheer op het terrein van de ramp was,terwijl ook een inlandsch arts van de kliniek van „Moehammadiah", de tweede genees heer, die arriveerde, zich zeer verdienstelijk maakte, vooral ook met het verbinden van eenige lichtgewonden. Dit waren personen in de omliggende gebouwen, die een dakpan op het hoofd kregen, of onder een der inge slagen omwandingen van inlandscihe woningen geraak ten. Dat er in den omtrek niet zooveel gebouwen werden beschadigd (van de twee loodsen op het fabrieksterrein werden ook enkele wanden ingeslagen), is uitsluitend te danken ^.an het feit, dat de ramp plaats vond in de nieuwe fabriek, welke bulten de bebouwde kom Js ge bouwd. Sie Twan Hln's vuurwerkfabriek stond vroeger op Kandang Sapi (Kota Lama) doch een maand of vier vier geleden werden die etablissementen afgekeurd, om dat zij naar de meening van het veiligheidstoezlcht veel Wolff meldt uit Eerlijn: Een raadselachtig voorval heeft zich in den nacht van Vrijdag op Zaterdag in Schöneberg afgespeeld. Bewoners hoorden kort vóór 2 uur des nachts plotse ling angstige hulpkreten. Toen zij uit hun vensters keken, zagen zij uit het venster van een op een tweede verdieping gelegen badkamer in de woning van Oberregierungsrat Alfred Detring 'n meisje hangen, dat zich krampachtig aan het vensterkozijn vastklampte en wanhopige pogingen deed om zich te redden. De naburige bewoners alarmeerden onmiddellijk de brandweer. Toen deze arriveerde, had het meisje reeds haar krachten verloren en lag, badend in haar bloed, op het steenen plaveisel. Men bracht de ongelukkige, die ernstige verwondin gen had opgeloopen, naar het ziekenhuis. De politie stelt op het oogenblik een onderzoek naar de geheimzinnige gebeurtenis in. MET STEENEN NAAR DEN TREIN GEWORPEN. Twee verdachten aangehouden. (Naar den te half zes te Duisburg aankomenden sneltrein zijn op het traject Du99eldorf-Duisburg stee nen geworpen, waarbij verschillende ruiten werden verbrijzeld. Twee reizigers werden door glassplinters gewond. Ook naar den volgenden trein, de „Rheingold" werd •met steenen geworpen. Van dezen luxetrein werd eveneens een aantal ruiten vernield. Reizigers wer den niet gewond. De Duisburgsche en de Dusseldorfsche politie is het in samenwerking gelukt nabij Angermund twee per sonen van 17 en 23 jaar, welke ernstig worden ver dacht, aan te houden. Naar het Wolfbureau uit Graz verneemt, ai Grazer Tagepost uit Agram d.d. Zaterdag: De feesten bij gelegenheid van de 10-jarige i digheid van Joego SlaviÖ begonnen heden o met incidenten welke een bloedig verloop nam iHet feest zou beginnen om negen uur nu plechtige H. Mis in de kathedraal. Kort voor het begin dor plechtigheid klam drie universiteitsstudenten op den toren en hs daar drie groote rouwvlaggen. Op één der vlaggon was een wape'i vjjn Kroatll gebracht, op de andere den datum 1 December 16] de derde den datum 20 Juni 1028. Toen de menigte die vlaggen zag, maakte tlcj hevige opwinding van haar meester. Het kwa3t betoogingen tegen de regeering en het regimai werden scheldwoorden geuit aan het adres vat leger. Intusschen had de politie de drie studentes den toren gehaald en gearresteerd. Toen echte agenten hun gevangenen naar het pölitiebureai 1 don brengen, drong de menigte op hen in, om 11 denten te bevrijden. Een botsing volgde, waarbij de menigte naar de politie wierp. De botsing ontwikkelde zich tot een geveeg vuurwapenen. Meer dan honderd schoten gewisseld. Een student werd getroffen en zakte dood Een politieagent en een werklooze werden zwi wond en moesten naar het ziekenhuis wordei gebracht. De betoogingen hielden tot 10 uur aan. Toen de politie versterking en werden de manifest uiteen gejaagd. In de stad heerscht echter nog een hevige i ding, welke, naar men vreest, spoedig in nieuw singen tot uiting zal komen. Kritieke toestand te De universiteit op het Koning Alexanderpleli Agram, waarin zich 500 studenten bevinden, i door politie en gendarmerie belegerd. De studi ar7en hebben de staatsvlag naar beneden gehaald en rouwvlag geheschen. Ook van het gebouw va: hei(i j- Kroatische boerenpartij waait een zwarte vlag. Z dagmorgen kwam het herhaaldelijk tot botsingen een der opstootjes werd een 10-jarig knaapje ge en een lid van de jeugdorganisatie ernstig ge\* De bij de politiecharge voor het gebouw van de u. vische bank gedoode man is een Sloveen, Petriscl d« «V Alkm blurt DIT N naam d. 10.00 10.00 11.20 12.00 12.20 12.25 12.15 12.30 12.50 12.50 1.20 1.25 2.20 2.00 2.30 3.00 3.50 4.05 4.05 4.20 5.00 5.20 5.20 5.00 6.00 6.00 6.30 7.00 7.00 7.20 7.45 8.00 8.00 8.05 8.05 8.50 8.50 8.50 i.35 1.50 10.15 10.30 10.35 11.20 11.20 èft ge ner t ld dui var chts i ifstal cht VE orrecl nd ht hok leg ec Iparti; iging sar oi ivenjx ör de Hij ei er P. pst VI Voor Woensdag: 5 December. HILVERSUM (1071) Tijdsein. HILVERSÜM Morgenwijding. DAVENTRY (1563) Gramophoonplaten. HILVERSUM (1071) Politieberichten. DAVENTRY (1563) Balladenconcert. LANGENBERG (469) Middagconcert. HILVERSUM (1071) Lunchmuziek. HUIZEN (341) Middagconcert. PARIJS (R. 1750) Concert DAVENTRY (1563) Gramophoonplaten. DAVENTRY (1563) Lunchmuziek. HAMBURG (395) Concert uit Bremen. KALUNDBORG (1153) Namiddagconcert HILVERSUM (1071) Gramophoonplaten. HILVERSUM Causerie door C. Schaake-K^, kozen. ensch HILVERSUM Idem. HAMBURG (395) Concert DAVENTRY (1563) Concert PARIJS (R. 1750) Concert. MOTALA (1380) Gramophoonplaten. HUIZEN (341) Kinderuurtje. BRUSSEL (509) Concert HAMBURG (395) Concert. HILVERSUM (1071) Gramophoonplaten. HILVERSUM Tijdsein. HILVERSUM Dinermuziek. HUIZEN (1852) Fransche les voor beginnen. HUIZEN Engelsche handelscorrespondent! HILVERSUM (1071) Dansmuziek door. Rentn ter's Band. BERLIJN (484) „Der Tanz ins Glück, operel 3 deelen. Daarna berichten en tot 11.50 dan HILVERSUM (1071) Politieberichten. •HILVERSUM Tijdsein. HUIZEN (1852) Uitzendavond. Persbericl Vaz DIas. HILVERSUM (1071) St NIcolaas-programma. zikale leiding Nico Treep. ROME (449) Concert HAMBURG (395) Beethoven-concert. TOULOUSE (392) Saxaphoon-concert PARIJS (R. 1750) Concert. HILVERSUM (1071) Concert door omroepoi o. 1. v.#Nlco Treep. LEIPZIG (366) Dansmuziek. KATOWICE (422) Dansmuziek. HILVERSUM (1071) Persberichten Vaz Dia HILVERSUM Dansmuziek door Rentmec Band. DAVENTRY (492) Dansmuziek. DAVENTRY Dansmuziek. DAVENTRY (1563) Dansmuziek. eer am sc ldoerv Dit u !rd d< geï ider ti O: 'DAT De 55 eter Sardij; ierenk |Uwer zijn 6tr do poo' iis str i? nic oest dage nan Na 34. ïelke prd z, „En Spoedig bemerkten ze tot hun vreugde, Dat de kiel schuurde over het strand, En ze trokken blij gelukkig Heel handig 't bootje op het land. Ze zochten hout, dat ze vonden. En spoedig knapte 'n heerlijk vuur. Waarop Billy z'n kleeren legde, De jongen vond het jsoejverg guur. „Tjonge, wat ia het koud," sprak Billy, Terwijl hij bibberde van de kou. „Ik geloof," zelde Jerry, „Dat een deken je helpen zou." „Wrijf d'amulet en vraag 'n. deken, Desnoods wel twee als het moet, Ik wed, het zal je wel bevallen, Dekens verwarmen 't lichaam goed." Zou je ook niet zoo'n amulet willen hebben, beddengoed op den grond ligt.

Schager Courant | 1928 | | pagina 8