SchagerCourant er Raad van Zijpe. Tweede Blad. ilet BILLY BOO. Woensdag 5 December 1928. 71ste Jaargang. No. 8369 adig: de RU Snol» lorstel ta :>logn» zeep* ver* klein- itstek ialitel Vergadering van den Raad op Dinsdag 4 December 1028, des morgens 10 uur. Allo leden zijn aanwezig.» Voorzitter de hoer Jb. do Moor, burgemeester, se cretaris de hoor J. A. do Boer. Na opening volgt vaststelling der notulen. Mededeelingen en ingekomen stukken. Door Ged. Staten is goedgekeurd het raadsbesluit tot het aangaan van een kasgeldleening, idem ver baal verordening inkoop diensttijd en idem vestiging van de nieuwe openbare lagere school rnet lokaal voor lichamelijke oefening te Schagerbrug. Bij het laatste bestuit is gevoegd een uittreksel van het besluit door Ged. Staten, op het door de wethouders, de heeron J. Raat en P. Hioedjes inge diende verzoek om het raadsbesluit van 27 Juni niet goed te keuren. Gfrd. Staten wijzen er op, dat zij geen keuze tuaschen 2 schoolplannen behooren te doen, doch alleen, hebben te letten op de vraag of de plaats van vestiging voor hunne goedkeuring vatbaar is en waar uit de adviezen van den Hoofd inspecteur en den Inspecteur blijkt, dat de aangewe- i zen plaats van vestiging uitermate geschikt is, wordt dooi' hun college de goedkeuring op het betrekke lijke raadsbesluit verleend. Beroep tegen dit be- sluit staat bij de Kroon open. Onder corateele? De heer Van der Sluij9 heeft met voldoening ken nis genomen van het besluit door Ged. Staten. Spr. was er trouwens niet zoo bezorgd over, do zaak was locd bekeken en hij voorkeur was de raad verze- j icerd van de adviezen der onderwijsautoriteiten. Waar beroep bij de Kroon openstaat, geeft spr. den wethouders in overweging dat niet te doen, omdat liij gelooft dat het niets zal geven, de motieven der beide wethouders bij den Kroon allerminst invloed zullen hebben. Spr. spreekt zijn afkeuring uit over de handelingen van de wethouders, omdat wel uit het verslag der openbare zitting van Ged. Staten, opge nomen in de Schager Courant blijkt, dat geen gegron de argumenten zijn aangevoerd. In de eerste plaats heette het dat de tentoonstelling in gedrang zou komen, en als tweede argument werd genoemd dat het plan van de wethouders f 10.000 goedkooper was, terwijl de burgemeester aan de hand van een bere kening van den architect aantoonde dat de bereke ning f 0000 aanwees in het voordeel van het andere plan. De heer Hoedjes heeft voorts, aldus merkt de heer Van der Sluijs verder op, voorgelezen dat de verhouding tusschen den burgemeester en de wet houders zeer vriendschappelijk is. Spr. merkt echter op, dat de geheeld burgerij wed weet hoe, zelfs in de oimiggenue gemeenten weet men dat wel en mis schien weten Ged. Staten dat ook wel. Als spr. dat alles nagaat, spreekt hij zijn afkeuring uit over de handelingen van de wethouders en zou hen willen verzoeken voortaan wat voorzichtiger te zijn en het prestige van onze gemeente op te houden, omdat het anders wel eens zou kunnen gebeuren, dat onze ge meente onder curateele gesteld werd en dat zou spr. bejammeren. De heer Raat zegt, dat als de heer Van der Sluijs goed gelezen heeft wat de wethouders in Haarlem hebben gezegd, hij dan zal weten dat het van de wethouders niet ae bedoeling was in beroep te gaan hij i.en Kroon, maar zich neer te leggen bij de be slissing van Ged. Staten. De heer Van der Sluijs kan dus gerust wezen. Wat de afkeuring van den heer Van der Sluijs betreft, spr. zal die kalm naast zich neerleggen, want zoo lang spr. geroepen is de be langen van de gemeente te behartigen, zal hij in be- rcep bij Ged. Maten gaan. indien hij meent, uat een besluit van den raad niet in het belang van üe ge meente is. De Voorzitter geeft zijn verwondering te ken nen gegeven over wat de heor Raat dan in het belang der gemeente acht en doe het bezwaarschrift dat de wethouders hebben ingediend, is hij hier nog in versterkt. In de vergadering van 27 Juni heeft spr. gezegd, dat hij de overtuiging had dat bij de wat- houuers niet heeft voorgezeten de ernst om een goed plan in te dienen, maar persé om een plan naast dat van den burgemeester te plaatsen. En in die over tuiging is spr. gesterkt door het bezwaarschrift, want spr. zal het in openbare vergadering zeggen, dat het bezwaarschrift onnoodig was, niet in het belang der gemeente was, een moedwillige tegen werking, een onbenullig ding. De argumenten waren róó kiein, zóó onbenullig, dat er geen sprake van eenigen kans van slagen kon zijn. En spr. is over tuigd dat de heer Raat dat wist, en handelde dus niet in het belang der gemeente. De heer Doorn heeft het twijfelachtige genoegen gehad op de zitting tegenwoordig te zijn en zegt dat als de heerei\ Raat en Hoedjes hun ooren hebben opengezet, zij hebben gehoord, dat de Commissaris er op wees, dat het een besluit was van den raad. c i ook de boide wethouders als raadsleden, dat be sluit hadden te eerbiedigen. Het was reine onzin om met dergelijke bezwaren voor den dag te komen. De heer Hoedjes zegt, dat in het schrijven van den Inspecteur van het L. O. stond dat onze verstand houding zoo slecht was en spr. wijst er op, dat de burgemeester en hij in -hun omgang in de vergade ringen van B. en W. en ook daarbuiten, nooit on- eenigheid hebben gehad en dat er vaak door den burgemeester en spr. besluiten zijn genomen. En daarom vond spr. het zeer krenkend voor zich dat zoo'n brief was ingekomen. Het vervolg van de ingekomen stukken. Van Mej. Kuiper, assistente aan de O. L. school, te Burgerbrug, is eon dankbetuiging ingekomen voor de salarisverhooging. Do heer K. Kroost en echtgenoote hebben hunne benoeming tot vader en moeder in hei Tehuis voor Ouden van Dagen aangenomen en zijn in functie ge treden. Het verslag van de Commissie van voorlichting bij beroepskeuze zal clrculeeren. De lieer Jb. Zeeman Pz. heeft wegens vertrek be dankt als lid van do commissie tot wering van schoolverzuim. Gunstig wordt beschikt op een verzoek van den hoer Jn. Grootes om ontheffing hondenbelastinig, we gens armlastigheid. Ingekomen is de rekening 1927 en de begrooting 1929 van den Keuringsdienst van Waroni te Alkmaar. Het batig saldo over 1927 bedroeg f8000.90, en voor 1929 wordt een bijdrage gevraagd van 16.33 cent per inwoner (vorig jaar 17.35 cent). Deze stukken zullen clrculeeren. Van B. en W. van Barsingerhorn kwamen in de rekening 1927 en begrooting 1929, benevens het jaar verslag van den Vleeschkeuringsdienst en tevens de meueueeling dat tot veearts-keurmeester opnieuw was benoemd de hoer P. ue Boer en tot huipkenr- meest> r do heeron L. Wurkum en K. Keetman. Ook uoze bescheiden zullen clrculeeren. Thans de bijdrage van f 600 per jaar voor kannlisatia toegestaan.. Ingekomen is een schrijven van de Commissie voor aan leg van wogen en kanalen, gezeteld te Schagen, waarin er op win dt g. wezen, dal nog niet aile col leges daartoe aangezocht, een bijdrage voor de ka* nalisatlo van Weslfriesluud hebben toegestuun of tot eon kleiner bedrag dun door do Commissie-Van Aulst was gevraagd, Verzocht wordt alsnog de bij drage tot hot volle bedrug, dat is gevraagd te willen verleonen. B. en VV. zeggen in hun advies dat dezo zaak In de vergadering van 1 September 1927 van alle kan- tem ls bekeken en toen is besloten afwijzend te be schikken op het verzoek om een jaarlijksche bij- drugo van 1 liOO, guduienuo 40 jaren. B. en VV. stellen dus voor het schrijven voor kennisgeving aan (e nemen. Do hoer Jimmink vraagt zich af of over één kant niot to lichtvaardig Ib geoordeeld, bij de behandeling van het verzoek, "n wel wat betreft de zoetwater- voorziening uit het IJfiiselmoer. Spr. vraagt don Voorzitter of deze ook kun zeggen, of buiten eon goed kanalennet, we in de toekomst boter zullen worden voorzien van zoet water. Destijds i9 er op gewezen dat een goed kanalenplan bevorderlijk zal zijn aan de zoetwatei voorziening. Spr. wijst er op, dat we onze landerijen des zomers voor doodgaan moeten behoeden, ten koste van onze gewassen, nl. door het inlaten, van zout water. Is deze zaak van dien kant bekeken.? De Voorzitter zegt, daarover niet te kunnen oor- deelen. De heer Jimmink zegt, dat dan het oordeel wat te eenzijdig is geweest. De heer Hooij gelooft, dat alleen het oog gericht is geweest op het vervoer en op die gronden was er geen reden om op het verzoek in te gaan. Spr. kan niet beoordeelcn of we bij aanleg van het kanaal op zoet water mogen hopen, maar z.i. bestaat de ze kerheid dat onze gemeente van zoet water zou wor den voorzien. In den voorzomer staat in alle slooten hoofdzake lijk zoet water en alleen door inloopen uit zee komt er zout water. Spr. gelooft niet dat het IJsselmeer voldoende zal zijn om voor zoet water te zorgen, het is de vraag of het IJsselmeer in verbinding kan worden gebracht met de vaarten. De heer Doorn zegt, dat hier wijsgeerige beschou wingen zijn gehouden over de vraag of het kanaal al of niet noodig was. Spr. wijst er op, dat de kosten neerkomen op 9H cent per bunder en waar spr. de kanalisatie in het belang acht van alle categorión begrijpt hij niet dat men toch tegen het verzoek ageert. De heer Dignum zegt, dat als een zaak strekt tot algemeen belang, en tevens de mogelijkheid opent dat we van zoetwater voorzien zullen worden, men zich van deze zaak niet mag onttrekken en het be drag dat. gevraagd is niet te hoog is. Spr. ziet in deze kanalenzaak een verbetering van den toestand in Noordholland en wil niet alleen vragen of we er di rect belang bij zullen hebben. De heer Nannis wijst er op, dat vorig maal twee belangrijke vraagstukken onder 't oog moesten wor den gezien, nl. van de kanalisatie en het wegen- vraagstuk. Gezien het vervoer meent spr. dat onze gemeente meer belang heeft bij oplossing van het wegenvraagstuk cn beter dan f 1000 voor kunnen worden beschikbaar gesteld, dan i'600 voor de ka nalisatie. Maar waar na de laatstgehouden polder vergadering spr. weer gebleken is, dat het wegen- viaagstuk niet ter hand wordt genomen wil spr. tl:an9 zijn vroegere uitspraak wijzigen. De heer Van der Sb'ijs wijst er op, dat bij de rege ling van de bijdragen toch afhankelijk is gesteld h t min of meer belang van de gemeente en spr. ver wacht dat de bijdrage van f600, die ons wordt ge vraagd, betrekking heeft op het kanaal Stolperi- Schagen. Spr. wijst op de mogelijkheid dat door te weinig bijdragen het kanaal Stolpen-Schagen ver valt en spr. vraagt of dan de gemeente wordt ontho ven van de bijdrage. Naar spr. s meening gaal het ;e ver zich c p een algem en stam punt te p.aatjen, want an is het z i. meer een provinciale zaak. De Voorzitter denkt, dat het logisch is dat de bij drage alleen betrekking heeft op het kanaal Stolpen- Schagen en daarvoor ook aan dei^ polder het ver- z ek om bijdrage is gericht. De heer Van der Siuijs wil in dat geval zijn stem .•mgooier» De heer Hooij ziet niet in, dat het hier een ge- meent belang betreft, en wijst er op, dat meer waaive wordt gehecht aan snelvervoer. We hebben hier behoorlijk goed vaarwater en spr. kan niet in zien dat we een ander kanaal behoeven. De heer Van der Sluijs meent, dat toch wel van be lang is als een streek grootscheepsvaarwater heeft, we hebben hier alleen het Noordhollandsch Kanaal en daarom acht hij een kanaal Stolpen-Schagen wel van lenig belang. De heer Dignum wijst er op, hoe aan den Langen- dijk het belang van goed vaarwater tot uiting kont, waar de sluizen worden vergroot. We weten niet hoe de toestand in onze gemeente zal worden, de tuin bouw breidt zich siteeds meer uit en als dat ook hier het geval wordt, zal de gemeente welvarender zijn •dan nu. Met 7 tegen 4 stemmen wordt thans besloten de gevraagde bijdrage ad f600 per jaar, gedurende 40 jaren, te verleenen. Tegen stemden de heeren De Wit, Hooij, Raat en Hoedjes. Met deze zelfde stemmenverhouding was tevoren het voorstel van B. en W., om het schrijven voor de Commissie te Schagen voor kennisgeving aan te nemen, verworpen. j De heer Hoogland stelde nog de voorwaarde „mits inet kanaal Stolpen-Schagen tot stand komt. Het vervoer van schoolkinderen. I Van den heer Jb. Zwemmer, Belkmerweg, is het verzoek ingekomen om bijdrage te mogen ontvangen voor het vervoer van 4 kinderen naar de R.K. school te 't Zand. B. en W. hebben een conferentie gehad met Zwem mer en hebben gezegd, dat alleen een tegemoetko ming in de kosten kan worden verleend en afge sproken was dat Zwemmer zou onderzoeken of zijn kinderen en ook andere kinderen met een autobus vervoerd zouden kunnen worden. Vanmorgen is een rapportje van Zwemmer ingekomen, B. en W. hebben hierover nog geen advies en zullen, omdat nog niet de gewenschte inlichtingen zijn verstrekt, nog eens met Zwemmer confereeren. Er wordt niet vermeld op wel'ke bijdragen is te rekenen. De heer Dignum wijst er op, dat spoed betracht dient te worden en spr. zag liever dat de gemeente eerst een voorstel deed. A.s. Maandag zullen B. en W. deze zaak. nadjr met adressant behandelen. Het vervolgonderwijs te Burgerbrug. Van de Oudercommiasie te Burgerbrug is ingeko men een schrijven, waarin medegedeeld wordt dat afwijzend was beschikt op het verzoek om den cur sus in vervolgonderwijs te houden wegens afname van het getal leerlingen. Bij den aanvang echter wa ren er 10 leerlingen en in de verordening op liet vervolgonderwijs wordt niet gerept over eventueele afname van het aantal. Bovendien wordt geoor deeld dat het verlangde aantal van Burgerbrug, 10, te hoog is, omdat in de 6e en 7e klas het aantal leerlingen 5 en 4 bedraagt. De Oudercommiasie ver leekt dan ook het aantal, kleiner te bepalen. ue v ooi zitter meent, ciat dit laatste niet kan. Er wuien berst 8 leuningen, en 2 meisjes, voor hand- weiaoiiuci wijs uueen. liet aantal is nu tot 7 terug gedacht en in verband mt het besluit van den raad luuoHton 13. en W. wel afwijzend beschikken. De heer Dignum zegt, dat dus 1 leerling struikel blok is voor 7 leerlingen. De lieer Hlooij wijst ook nu weer op de medewer king die de ouders dienon te verleenen, om het ver- eischte aantal te verkrijgen en op hel groote bedrug dut de gomeente zich voor het vervolgonderwijs ge troost BIJ do bespreking wordt voorts op de mogelijkheid gewezen den cursus to St. Maartensbrug to volgon on op do mogelijkheid dat de landbouwcursua te St. M.mrteusbrug ui breuk doet aan den cursus van ver volgonderwijs. üe heer Van der Sluijs oordeelt, dat hot thans de vraag is, of nu nog do cursus van 180 uren gehoudon zul kunnen wordon, als besloten werd met oen min der aantal leerlingen genoegen to nemen. 'De Voorzitter meent, dat dit niot moor kan, de cur sus zou na de Kerstvacuntie beginnen. Met algorneone stommen wordt afwijzend be schikt op het verzoek van do Oudercommissio. Op hot verzoek van de afdeeling Noordholland van de Broederschap van gemeente-ontvangers, om de premie van zekerheidstelling door gemeente-ontvan gers voor rekening der gemeente te nemen, wordt afwijzend be.schikt. Van den Raad van IJsselmonde is een verzoek in gekomen om adheesiebetuiging op eon adres aan den Minister gezonden omtrent eon kwestie die deze gemeente heeft met Ridderkerk en Rotterdam over de tegemoetkoming in kosten die veroorzaakt wor den doordat arbeiders in andere gemeenten werk zaam zijn. B. en W. oordeelen, dat de gemeente IJsselmonde zich dan maar moet wenden tot de Vereeniging Van Ned. Gemeenten cn het adres wordt dan ook voor kennisgeving aangenomen. Het 1ste suppletoire kohier der hondenbelasting dienst 1928, wordt vastgesteld op f 15. Benoemingen. Wegens periodieke aftreding op 1 Januari a.s. van den heer W Klok, moet de benoeming plaats vinden van een lid van het Burgerlijk Armbestuur. De voor dracht luidt: 1. W. Klok, 2. H. Over. De heer Van der Sluijs herinnort aan den vorig maal geopperden wensch, dat 't Zand een Armvoogd zou krijgen. In dat geval zou men zijn stem op no. 2 kunnen uitbrengen. Maar hoewel geen aanmer king te maken op den persoon die no. 2 staat, wijst spr. er op, dat Klok jaren lang zitting in hot B. A. heeft, nooit is verhuisd en nimmer klachten zijn ge hoord. En waar te 't Zand grootendeels katholieken wonen en die zich wenden tot het R.K. Armbestuur, zou spr. willen aanraden over het toenmaals naar voren gebrachte te willen heenstappen. De heer Dignum kan met deze opmerking accoocd gaan en zegt dat het de bedoeling was dat voor 't Zand een katholiek Armvoogd zou worden benoemd. Bij de stemming zal de bedoeling van den beer Van der Sluijs wel tot uiting komen. De heer Klok wordt benoemd met 10 stemmen, 1 stem op den beer Over. Tot regentes van het Algemeen Weeshuls wordt Mevr. S. Rezelman-Grootes met algemeene stemmen herbenoemd. Eveneens met algemeene stemmen wordt her benoemd als lid van de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs Mevr. A. Schipper-Koopman. In de plaats van den heer Jb. Zeeman Pz. wordt met 10 stemmen tot lid van de Commissie tot wering van schoolverzuim benoemd de heer V. Bakker. De heer J. Bakker verkreeg 1 stem. Zonder hoofdelijke stemming wordt besloten op nieuw Ged. Staten te verzoeken vrijstelling te ver leenen van de verplichting tot het geven van onder wijs in lichamelijke oefening voor de O. L. school te Burgerbrug, St. Maartensbrug Schagerbrug en t Zand. Voor de school te Oudesluis wordt de vrij stelling niet gevraagd, omdat het lokaal voor dat onderwijs zoo ver gevorderd is, dat het onderwijs vo gend jaar zal worden gegeven. Bes oten wordt tot het aangaan van een kasgeld- coning vnn ten hoogste f50.000 tegen een rente van i ogstens 5 'sjaars en aflosbaar uiterlijk 31 De cember 1929. Geen werk genoeg voor de vroedvrouw Van Mej. J. M. Kansen is het verzoek ingekomen m eervol ontslag als vroedvrouw der gemeente, met ingang van 1 Februari 1929. II en W. stellen voor het verzoek in te willigen. De heer Dignum vraagt of eenig motief wordt aan gevoerd. De Voorzitter zegt, dat zij niet voldoende werk heeft en zij zich gevestigd heeft te Amsterdam. Met algemeene stemmen wordt het ontslag eervol verleend. De heer Nannis vraagt of het de bedoeling is weer een ander te benoemen. De Voorzitter zegt, dat een advertentie zal worden geplaatst. In verband met een wijziging waartoe door den pensioenraad werd besloten, stellen B. en W. voor om den pensioengrondslag voor den Vader en Moe der van het Tehuis voor Ouden van Dagen en Hulp behoevenden als volgt te regelen: Voor den vader .op f 1500, voor de moeder op f500. Voorheen was één 'grondslag vastgesteld van f2000. Wordt goedgevonden. De nieuwe school te Schagerbrug. Aan de orde komt het voorstel tot goedkeuring van een door den architect ontworpen schoolbouwplan voor Schagerbrug. De architect, de heer Chr. Dekker, te Schagerbrug, komt ter vergadering om de gewenschte inlichtingen te verschaffen. Zooals bekend zal een 4-klas9ige school worden ge bouwd. Door den heer Raat wordt medegedeeld, dat de wet houder» oen ander ldée hadden. Blijkens de t ko ning van don architect zal du entróe In het midden van do school worden gemaakt cn niet, zoouls te Oudesluis uil zooals do wethouders ook nu willen de entróe aan hot einde, tusschen de school en. het gymnastieklokaal. BIJ het plan van don opzichter wordt do entróe broeder, 6 meter, komt er aan den oenen kant eun kamer voor het Hoofd der school on uan den anderen kant oen boekunkust. l)c wethou- chrs moenicn, dat dio kamer en die boekenkast over bodig zijn, in elk lokaal immers behoort een boeken kast. Do heer Dekker deelt mede, met zijn tookonlng hij den Inspoctour van hot L.O. to zijn geweest en (loze kon ton volle hot plan van spr. good'keuren. Alleen wonschte do Inspecteur het vertrekje voor do contra- Ie verwarming meer in 't midden on dat komt nu in de plaats van do zooevon gonoemdo boekenkast. Spr. heoft ook hot schetsje laten zien, zooals Ue wethou der» wildon, maar do heer Dun kon dat absoluut niet goedkouron. De heor Iloodjes zegt, dat het plan to serieus Is en waar verschillende leden over die medodooling nogal verbaasd blijken to zijn, verbetert do hoer Hoedjes zich door te zoggen, dat het plan te grooUoh is. Waarom niet eon school als to Oudesluis, duur is een pracht complex van gebouwen. Waarom hier een entrée in 't midden van de school, die een heel lokaal beslaat. Het wordt bijna een school rnet 5 lo kalen. We stellen op deze manier Oudeslui9 ten ach ter en dat vindt spr. niet goed. Om kort te gaan, spr. wil te Schagerbrug een zelfde school als te Oudesluis. De Voorzitter zegt, dat het precies eenzelfde school wordt, alleen een lokaal moor. De heer Dekker zegt. dat het alleen de kwestie is het vertrekje voor het Hoofd der school eni zoowel het Hioofd der school als de Inspecteur stellen d-iar prijs op. De heer Hoedjes merkt op, dat de Inspecteur voor de school te Oudesluis meer voor kachelwarmte was dan voor centraio verwarming, want de schoolruimto vond hij te klein voor centrale verwarming. De Voorzitter zegt, dat dit het inzicht was van den Inspecteur. B. en W. waren voor centrale ver- warminig en nu voor de school te Schagerbrug dringt de heer Dun niet op kachelwarmte aan. De heer Dekker zegt, dat alle 9cholen die thans worden gebouwd, hoe klein ook, van centrale ver warming worden voorzien. De heer Nannis oordeelt, dat als te Oudesluis eon 4-klftssige school was gebouwd, de entróe ook wel in 't midden was gemaakt. Van centrale verwarming is spr. een groote voorstander en het spijt hem, dat in de school te Oudesluis geen centrale verwarming wordt aangebracht. Spr. vraagt naar het verschil van kosten. De heer Dekker vermoedt, dat de kosten van cen trale verwarming even groot zuil enzijn en wijst op het gemartel met de kachelpijpen. De heer Doorn vindt het, inzicht van de wethou ders niet juist. Nu voorloopig de onderwijzerswoning niet bij de school komt, acht hij het vertrekje vnn het hoofd der school gewerischt. Ook de uitgang naar het gymnastielokaal is goed voor elkaar en van een te grootschen opzet is geen sprake. Het kan niut een voudiger en wij wenschen ook eenvoud. De archi- tect moet op zijn terrein letten. De heer Raat erkent, dat het hier om een betmk- kelijk klein verschil gaat, maar dat het gebouw 3 meter grooter maakt. Spr. is zelf met het idéé van centrale verwarming gekomen, en wijst op de groote jaarlïjksche onderhoudskosten bij kachel verwarming. De inspecteur heeft dat voor Oudesluis verworpen omdat bij centrale verwarming de warmte den ge- heelen nacht in de school bleef, het was niet zoo frisch, en daarom frappeert het spr. dat de Inspec teur het nu voorstelt. De heer Dekker merkt op, dat de Inspecteur ur geen bezwaar meer tegen had. De heer Hoogland vraagt of het, nu de heer Raat concludeert dat centrale verwarming goedkooper is, niet gewenscht is ook in de school te Oudesluis cen trale verwarming te krijgen. Spr. prefereert centrale verwarming boven kachelwarmte en wijst op het brandgevaar en het gevaar voor de kinderen enz. De Voorzitter merkt op, dat dit weer een ander punt is. De heer Hooij is uit principe tegen dezen heelen schoolbouw, maar nu het besluit tot den bouw ts ge vallen, en er zoo'n klein verschil is, wil spr. over dat verschil heenstappen en heeft hij geen overwe gend bezwaar tegen het heele plan. En als nu gezegd wordt, dat centrale verwarming niet duurder is .ian kachelwarmte, blijft er weinig anders over dan om het plan goed te keuren. De heer Doorn raadt nog aan, bij de aanbesteding voorzichtig te wezen wat de gunning betreft en zegt reeds direct niet erg ingenomen geweest te zijn met den gang van zaken met de school te Oudesluis, maar B. en W. meenden voldoende verantwoord te zijn. Met 9 tegen 2 stemmen wordt het ontworpen plan van den architect goedgekeurd, de heer Hooij stem de voor met de toevoeging „noodgedwongen Tegen stemden de heeren Raat en Hoedjes. Met een enkel woord roerde heer Nannis nóg aan het maken van centrale verwarming in de school te OudesluiB, maar met het oog op den aannemer van dien bouw Werd maar in overweging gegeven, dit te laten rusten. Na toelichting door den Secretaris wordt een voor stel tot wijziging van de gemeentebegrooting, dienst 1928 en 1929 aangenomen. Hierna wordt een hall uur gepauzeerd. (Rest morgen.) Gewikkeld in zijn pels van dekens, Heel dicht bij 't knappend vuur, Zeide Bllly: „Ik verveel me, Ik zit hier al wis een uur. Laat ons wat pret gaan maken, Ieder vertelt 'n reuzen mop, Iedereen moet op zijn beurt vertellen. De een volgt de ander op." „Ja, dat Is aardig," zelde Jerry, „Leuk," kraakte Redneb, 't bevalt me wel, Maar Billy, jij moet eerst beginnen, Dus jongen, kom op en vertel." „Goed," zeide Billy," ik ga vertellen, Van twee apen, luister goed, Van een groote en een kleine, Die elkaar hebben ontmoet." Ik ben benieuwd, waar het op lijken zal. Hij ia eigenlijk zelf een aap. Vindt je ook niet?

Schager Courant | 1928 | | pagina 5