Mager Courant ASTHMA ABDIJSIROOP Raad Barsingerhorn. HEEREN BAAI Kantongerecht te Schagen. f Tweede Blad. Wolken van genot- verschaft U eenpyp lllelanfy van rijpe tabakken) Zaterdag 22 December 1928. )71ste Jaargang. No. 8379. Vergadering van den Raad, op Donderdag 20 De cember 1928, des namiddags 2 uur. Voorzitter de heer K. Breebaart Dz., burgemeester, waarn. secretaris de heer A. Vader. Afwezig is wethouder Engel, wegens een lichte on gesteldheid. De Voorzitter opent de vergadering. In memoriam H. H. Dubbelman. Hij zegt daarna het volgende: Het is voor mij een zeer droevige taak hier eenlge woorden te moeten wij den aan onzen overleden gemeente-secretaris. Mijn gemoed was te vol om aan de groeve iets te kunnen zeggen en ook thans zal ik niet veel spreken, opdat mijn gemoed niet wederom vol loopt. Ik geloof dat ik spreek namens allen, als ik onzen geachten heer Dub belman, ons aller vriend, onzen hartelijken dank breng voor al hetgeen hij voor onze gemeente heeft gedaan als secretaris, en daarvoor als ambtenaar. Wij weten het, de heer Dubbelman was altijd bereid in lichtingen te geven en wij missen hem noode, maar nog meer missen hem zijn vrouw en kinderen, voor wien het een zwaar verlies Is en vlk stel U mitsdien voor, een condolatiebrief te zenden aan de weduwe. Wij hebben een krans gelegd op zijn graf namens de gemeente, maar wij kunnen nog wel meer spreken, maar terugkomen zal onze secretaris niet en daarom, Dubbelman, rust in vrede. De heer Smit, thans het woord verkrijgende, sprak als volgt. Ik wil nog even een eerbiedige hulde bren gen aan de nagedachtenis van onzen secretaris. Voor Barsingerhorn zoowel de gemeente als de burgerij is het een zwaar verlies. Hij was een man, waarop wij altijd konden rekenen. Ik hoop, dat de nabestaanden de kracht en sterkte mogen hebben, om zich over dit verlies heen te zetten. De heer Dubbelman zal bij de gemeente steeds In dankbare herinnering blijven voort leven. Hij ruste ln vrede. De heer Kistemaker zeide daarna: Bij de droeve uitvaart van onzen pas benoemden se cretaris. had ik o zoo graag, een innig woord van af scheid gesproken, doch omdat ik bang was, niet de juiste woorden te kunnen kiezen, welke ik zou willen uiten, durfde ik niet aan mijn innerlijke verlangen vol doen. 't Is mij dan ook een behoefte om heden vanaf deze plaats, waar wij'zijn werkzaam leven hebben gade geslagen, afscheid van dien besten jongen man te ne men. De Raad heeft in hem verloren, een eminent secreta ris, met een werkkracht zonder weerga. De gemeente Barsingerhorn, één van hare beste bur gers, de gemeenschap, een humaan, en voor iederéén klaarstaand ambtenaar, welk verlies nog jaren in zijn woonplaats gevoeld zal worden. Hoe groot het verlies voor zijne vrouw en kinderen en familie is, kan ik niet in woorden uitdrukken, doch alleen op antwoorden, dat 't leven menschelijker wijs gesproken, soms zoo naamloos wreed kan zijn. Beste „Herman", de Raad van Barsingerhorn, heeft zwijgend afscheid van Uw graf genomen, onder den in druk van de groote schare, onzen jongen secretaris betoond, dit was helaas 't laatste blijk van waardeering dien men U geven kon. Wees er echter van overtuigd.dat zoo dikwijls 't ons nog gegeven zal zijn, hier ,de belangen van de Gemeente te behartigen, wij, met hooge waardeering, en warme vriendschapsherinneringen, aan U zullen denken, zoodra wij de stoep van ons raadhuis bestijgen. Rust in vrede, lieve vriend! De heer Blaauboer zegt dat, toen hij de doodenakker verliet hij zijn spijt er over uitdrukte dat er geen stem uit den raad was gekomen om bij de groeve te spreken, j maar aldus spr., ons aller gemoed was te vol om iets te kunnen zeggen en ik wil dan ook thans raaar niet1 anders zeggen, dan dank te brengen voor hetgeen Dub belman voor Barsingerhorn. heeft gedaan. De heer Burger zegt dan: Als oudste lid van den raad wil ik even dank bren gen aan Dubbelman. De secretaris was gezien in de ge- heele gemeente en wij hebben in hem veel verloren en ik hoop, dat zijn vrouw deze droeve slag te boven mag komen. Mijn gemoed was te vol om haar persoonlijk te zeggen dat zij troost en kracht mag vinden en namens mijn fractie breng ik thans hulde aan de nagedachtenis van Dubbelman. Al dit gesprokene werd staande aangehoord, waarna een oogenblik stilte heerschte om de nagedachtenis van Dubbelman te huldigen. Ingekomen stokken. Schrijven van den Directeur-Generaal der Posterijen en Telegrafie, dat hij geen termen aanwezig acht om het poststation te Kolhorn om te zetten ln een hulp postkantoor. Voor kennisgeving aangenomen. De heer Burger vraagt of het niet mogelijk is dat bij de Zuiderzeewerken een brievenbus wordt geplaatst De Voorzitter doet de toezegging dit in een B. en W.- vergadring te bespreken. Schrijven van de Afd. Barsingerhorn van de Noord- hollandsche vereeniging „Het Witte Kruis", Dankbe tuiging voor de verleende subsidie. Id. van het Hoofdbestuur van de Noordhollandsche vereeniging Het Witte Kruis. Dankbetuiging voor de verleende subsidie. Voor kennisgeving aangenomen. Schrijven van de vereeniging van Nederlandsche Ge- meenten omtrent het vakonderwijs in nuttige handwerk ken aan meisjes aan eenmansscholen, inhoudende de mededeeling dat de Staatscommissie Rutgers dit onder werp ln studie heeft. Voor kennisgeving aangenomen. Schrijven van de vereeniging van Burgemeesters en Secretarissen in het kanton Schagen, dat adhaesie is betuigd aan het adres van den Raad dezer gemeente, tot het verkrijgen van een Rijksbijdrage voor het vak onderwijs in nuttige handwerken aan meisjes aan een- in ansscholen. Adres van het Gemeentebestuur van Usselmonde om adhaesie te betuigen aan een adres, gericht aan den Minister van Blnnenlandsche Zaken, in zake toepassing van art. 122a der Gemeentewet. B. en W. stellen voor, deze stukken voor kennisgeving aan te nemen. Goedgevonden. Adres van de Koninklijke Nederlandsche Polltiehond- Vereeniging om finantieelen steun. B. en W. stellen voor, afwijzend op dit adres te be schikken. De heer Blaauboer acht een politiehond zeer nuttig al was bij de laatste Inbraak deze dan ook het spoor ge heel bijster, maar in het algemeen meent spr. moeten wij een dergelijk instituut steunen, daar het is la het belang van de gemeente en van de politie bij de op- •poring van verdachten «sa. 0ptr. vttXCe «r dan ook voorstel van maken om voor f 10 bU te dragen. De heer Kater: De honden hebben degelijk hun nut De heer Kooijman is van meening dat dit werk door het rijk moet worden gesteund en niet door de ge meente. De Voorzitter zegt dat het niet billijk is dat van elke gemeente f 10 wordt gevraagd; van een groote gemeente evenveel a.ls van een kleine. De verhouding die er te dien opzichte ontstaat,keurt spr. niet goed, en meent dat het moet als met de ontsmettingsinrichting per inwo ner. De heer Burger zou wenschen dat in eiken kring een hond kwam en dat die niet steeds van groote afstand moet komen. De heer Kistemaker zegt dat als het Rijk tekort schiet en de meerderheid van den raad er voor is om subsidie te verleenen, een verzoek kan worden gericht tot de Politiebond om in elk district een hond te plaatsen. Spr. stelt voor dit punt aan te houden tot de volgende ver gadering en eerst inlichtingen te vragen. Algemeen wordt het voorstel Kistemaker aangenomen. De Voorzitter schorst thans eenigen tijd de verga dering. MededeeUngen. Na heropening deelt de Voorzitter mede dat als tijde lijke hulp aan het secretarie is aangesteld Mej. Peeck, dit Is aldus Voorzitter, een kracht die wij tbana niet kun nen missen. Goedgevonden. Thans deelt de Voorzitter mede dat de schrijfmachine af is en alleen nog maar voor cyclostllewerk geschikt Is, waarom B. en W. voorstellen een nieuwe schrijfma chine aan te koopen. Algemeen goedgevonden. B. en W. stellen voor om art. 78 van het reglement van Orde voor de vergadering van den Raad voortaan te doen lulden als volgt: „Bij afwezigheid, ongesteldheid of ontsteltenis wordt hij vervangen door een ambtenaar, door den Raad aan te wijzen." Allen voor. Plaatsvervangend secretaris. B. en W. stellen voor als tijdelijk secretaris tevens ont vanger te benoemen de heer A. Vader, thans ambtenaar ter secretarie. Met algemeen© stemmen wordt de heer Vader be noemd. Tot ambtenaar van den Burgerlijken stand wordt eveneens met algemeene stemmen de heer Vader aangewezen. De benoemde legt in handen van den Voor zitter de vereischte eeden af. B. en W. stellen voor om aan de weduwe van den secretaris nog een maand salaris uit te betalen. Goedgevonden. Benoemd wordt een lid van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur en van het Weezen-Armenbestuur. De voordracht van B .en W. is als volgt voor het Alg. Burg. Armbestuur: 1. J. Slikker 2. A. Schenk Jz, voor het Weezen Armbestuur: 1. L. Kaper; 2, M. v. d. Klooster. De heeren Slikker van Kaper worden met algemeene stemmen herbenoemd. Aan de orde is thans een voorstel van den heer Jb. Kistemaker tot wijziging van de verordening op de hef fing van laad- en losgelden van den walmuur te Kolhorn. De heer Burger vraagt of er geen advies van B. en W. bij is. De Voorzitter antwoordt, dat B. en W. accoord gaan met het voorstel. De heer Smit zegt, dat het een gemeentebelang is en dat spr. op hetgeen de opzichter heeft gezegd, rekent, alhoewel hij evengoed al had gedacht dat de walmuur niet in elkaar zou storten, waar deze nu al 8 Jaar staat, terwijl er nog niets aan mankeert en spr. ziet er dan ook geen bezwaar ln om de 12 Jaar, die nu nog resten, te veranderen in 24 jaar, de kosten zullen dan inplaats van f 500 f 250 per jaar bedragen. Het is een gemeen schapsbelang en heeft dan ook goedgevonden, dat als de muur het 12 jaar uithoudt, de laatste 12 jaar wel op de gemeente kan nemen. Spr. gelooft, dat de losplaats in de toekomst door verandering van vaarwater wel verbeteren zaL «ga oeL rfj 2SS&X ai eon sttfó gssas tas» 0 Dit alles zal kosten, huls met cel, benevens aankoop oud huis Beers f 6500 ongeveer. Bij een annuïteit van 50 jaar zou dit kosten f 842 per jaar, f 60 onderhoud en f 10 aasurantlelasten. Totaal alzoo per jaar f 412. De Voorzitter meent, dat het noodzakelijk is, dat er te Kolhorn een vaste rijksveldwachter komt, daar de eenige agent die de gemeente heeft, zijn handen vol heeft, terwijl het hoogst noodzakelijk is als er politie is bij uitvoeringen e.d. daar alles dan ordelijk toegaat. De heer Burger vraagt of voor het sluiten van café's enz. nog eenige vergoeding is verschuldigd. De Voorzitter zegt, dat als f 200 daarvoor betaald wordt, dit al een vergoeding is, maar voor alles wil spr. eerst met den Inspecteur, den heer Dozy, over deze zaak spreken. Dte heer Smit deelt mede, tegenstander te zijn, vol gens spr. kan men steeds een losse rijksveldwachter te Kolhorn gedetacheerd krijgen en vindt het daarom niet noodig, dat daarvoor 6 a 7000 gulden wordt betaald. Politie op Kolhorn js noodig, de laatste Inbraak Is er een keurige reclame voor, maar spr. meent dat men wel met een losse rijksveldwachter toe kan. De. voorzitter zegt, dat hij steeds zijn best zal doen om op Kolhorn rijkspolitie te krijgen, maar spr. zegt dat de heer Smits, een man waar spr. respect voor heeft, ook wel graag eens bij zijn vrouw en kinderen zal willen zijn. De heer Blaauboer vreest, dat als men er niet spoedig een vaste rijkspolitie heeft, het precies zal gaan als met het postkantoor, als het druk wordt, maakt men er een station van. De politie is daar noodig, temeer waar er nog een stuk land bijkomt. De heer Kistemaker zegt, het oorspronkelijk met den heer Smit eens te zijn geweest, maar heeft zijn meening eenlgszins gewijzigd en wel .omdat de Voor zitter eenigen tijd geleden heeft gezegd, dat als er geen rijkspolitie kwam, er een veldwachter zou komen en dan raken wij van den wal In het water. Spr. wilde daarom een vaste rijkspolltle-agent te Kolhorn hebben en dan als vergoeding geven vrij wonen. De Voorzitter zal niet tot dwang overgaan en zou niet om een vaste rijkspolitie hebben gevraagd als het niet hoogst noodzakelijk was geweest, Spr. stelt voor, dat hij met den heer Dozy de zaak bespreekt en dan kan ieder nog zeggen: Ja of neeen. De heer Kooijman ls van oordeel, dat het beter is nog een paar jaar te wachten. De Voorzitter zegt, dat het huls niet duur is en dat het een oud huis Is dat scherp tegen de andere hulzen afsteekt en sluit de discussie. Het voorstel wordt in stemming gebracht en aange nomen met 4 tegen 2 stemmen, die van de heeren Smit en Kooijman. ECHTE FRIE5CHE Reeds vanaf 50ctper% pond 20 d. per ons -10 ct per V» ons h.v.douwe egberts tabaksfabrieken JOURl-UTRECHT-AMSTERDAM-DEN HAAG OPGERICHT 1753 Rondvraag. De heer Smit vraagt of het niet mogelijk ls, dat iedere bewoner voor zijn huis, als het glad ls, zooals Maan dag, wat asch of zand kan strooien. Spr. zou het zeer op prijs stellen als dit gebeurde. De Voorzitter sluit zich hierbij aan en zou het ook apprecleeren als alt geschiedde. De heer Burger vraagt of het branden van de Haven lantaarns niet geschiedt op een vasten tijd. De Voorzitter antwoordt, dat de lantaarns branden van donker tot licht. De heer Burger zegt dat een sleepbootkapitein een stuk zee in was en dat hij toen geen lichten zag bij de haven en pas toen hij met veel moeite ln de haven was gekomen, begonnen de lichten te branden. De Voorzitter doet de toezegging, dat het licht voor taan wat eerder zal worden aangestoken. Hierna ging de raad nog even ln comité, waarna de sluiting volgde. Natuurlijk is het het beste dadelijk AkkerAbdijsiroop te nemen, wanneer de eerste asthmatische verschijnselen zooaisspoedig vermoeid zija en hijgen, beginnende benauwdheden bij trappea- klimmen enz. zich voordoen. Men voorkomt daarmee erger. Maar ook wanneer Uw kwaal reedt vergevor derd i3, ook dan zult Gij van een ge regeld gebruik van Akker's Abdijsiroop oogenblikkelijk verlichting kunnen ondervinden. Volg bet voorbeeld van duizenden, die ééns aan asthma leden en versterk Uw luchtwegen en bevrjjd hen van het slijm met AKKER Voor dz Borst Per koker: 11J5CV12.73t 1450 De Voorzitter deelt mede, dat ook de heer Engel er in hoofdzaak wel voor ia. Ook de heer Burger kan zich wel met het voorstel- Kistemaker vereenigen, daar de totstandkoming van den walmuur is een beveiliging voor de arbeiders, maar spr. verwacht, dat als er eens een raad komt die het niet eens is met hetgeen hier thans wordt besloten, hoe zal het dan gaan? De heer Kistemaker zegt, dat het genomen besluit geldt voor het geheele tijdvak, waaraan nünmer een raad iets kan veranderen. Met algemeene stemmen wordt het voorstel goedge keurd. Vestiging van een Rifksveldwachtersstand- plaate te Kolhorn. B. en W. hebben bovenstaande zaak besproken, waar bij bleek, dat alleen de Voorz. voorstander was. Voora, heeft een terrein uitgezocht, waar eventueel een wo ning zou kunnen worden gebouwd, wanneer blijkt dat de raad met het voorstel van den Voorzitter accoord gaat. De Voorzitter zegt, dat hij voordat hij een rijks veldwachter zal vragen, er eerst met den heer Dozy over zal spreken. Gekocht zou eventueel kunnen wor den het huis van den heer C. Beers, welke plaats ge schikt ls om een polltiewoning op te bouwen benevens Zitting van Donderdag 20 December 1928. DEUREN DICHT. Met het oog op de minderjarigheid der verdachten worden met gesloten deuren behandeld: de zaak tegen C. v. B., overtreding van art 264 der Invaliditeitswet, f 2 boete of 1 week tuchtschool. 'D. v. D., overtreding Motor- en Rijwlelwet, f 3 boete of 1 week tuchtschool. P. J., idem f 3 boete of 1 week tuchtschool. NOG NIET BEKEND MET DE WERKING. De 18-jarige arbeider, Adr. Joh, de W., van Oude Niedorp, had op 2 October op den Rijderweg aldaar, zonder licht op zijn fiets gezeten, terwijl het toch al bijna 10 uur in den avond was. En dat, terwijl Adriaan 4 dagen van te voren nog zoo'n nieuwe electrische lamp had gekregen. Hij had echter vergeten het loopwieletje tegen den voorband van zijn fiets te drukken, hetgeen verklaarbaar was, doch wat niet wegneemt, dot deze vergeetachtigheid hem op f 3 boete of 3 dagen hech tenis komt te staan. De eisch was f 4 of 4 dagen. T GEVAAR WAS NEET DENKBEELDIG. Wordt voortgezet de zaak tegen A. V. van Breezand; die de vorige maal terecht heeft gestaan terzake van het passeeren van een spoorwegoverweg aldaar, met zijn ket en wagen, zulks terwijl een trein in aantocht was. Hij voerde toen echter te zijner verdediging aan, dat het zicht op die plaats op de spoorbaan niet vol doende is, terwijl hij bovendien reeds lang den be- wusten overweg voorbij was, toen de trein er overheen ging. In verband hiermee zal heden de verbalisant de rijksveldwachter Korstanje van Breezand, ge hoord worden. De kantonrechter acht het goed van den verbalisant, dat hij proces-verbaal van zijn bevindingen heeft opge maakt, doch wil hem er toch wel even op wijzen, dat de bepaling „wanneer een trein in aantocht is", wei zeer rekbaar is Om te beginnen merkt Korstanje op, dat het zicht op de bewuste plek nog zoo slecht niet Ls, integendeel, op 1% K.M. afstand van den overweg kan men den trein al zien naderen. Vroeger kon dat niet, doch nadien is het verbeterd. Dan zegt getuige, dat de trein, die een sneltrein was toch zeker al op 150 of 200 meter af stand den ovrweg was genaderd, toen V. er met zijn paard en wagen over heen ging. Het was dus nog om slechts een oogenblik te doen, en wanneer V. nu in dat oogenblik door de een of andere omstandigheid niet had voortgekund, zou een botsing onvermijdelijk zijn geweest. Z.L was in dit geval het gevaar dan ook lang niet denkbeeldig geweest en tot zijn metgezel had hij nog gezegd: „Nu, die gaat er aan!" Dit is gelukkig niet gebeurd, zegt de kantonrechter, die nu wel een beetje anderen kijk op de zaak heeft gekregen. Hij wijst verdachte nog eens op het gevaar, waarin deze heeft verkeerd, en het stemt den kanton rechter sympathiek, dat deze voortaan eerst wel goed uit zal kijken, alvorens hij weer een overweg wil pas seeren. Dit komt ln de straf dan ook naar voren, die op f 4 boete of 4 dagen hechtenis wordt bepaald. De elsch was f 10 of 10 dagen, MET DEN VOLGENDE GING HET NIET ZOO GEMOEDELIJK. i Voor een dergelijk feit staat terecht Dirk de R., een 25-jarige bloembollenkweeker uit Rijnsburg. Deze was in den avond van den 3den November op zijn motor rijwiel den eveneens onbewaakten overweg aan den Oosterzandvaartsweg gepasseerd, maar dat, terwijl vol gens het proces-verbaal de trein reeds op 25 meter af stand genaderd was. Verdachte mag eerst een woordje zeggen, doch het belooft zoo'n lange redevoering te worden, dat na en kele oogenbllkken de kantonerchter dezen woorden vloed met een krachtig: „Ga maar eens een beetje op zij!" afsnijdt Verdachte heeft echter nog gelegenheid gehad om de zeggen dat ze in Rijnsburg geen overwegen hebben. Daar is alles electrisch (wat een bevoorrechte streek!) en hebben de trams electrische lampen, evenals de auto's en geen petroleumlampen, zooals de trein blèr in dit geval (gewoonweg „Wunderbar"!). En dan wist hij niet dat de overweg bestond, en de omstanders spra ken er schande vanen toen was het uit en kwam de verbalisant Korstanje aan het woord. Deze had op het perron van de halte Breezand ge staan, toen verdachte aan kwam rijden met nog een anderen motorrijder voor hem, op ongeveer 25 meter afstand (verdachte zei, dat het een halve meter was. Re^ds deze voorste motorrijder was ln overtreding, maar verbalisant kon deze niet vlug genoeg te pakken krijgen. Toen echter verdachte er over was, heeft Korstanje hem met gevaar voor zijn eigen leven, vast* gegrepen, om proces-verbaal tegen hem op te maken. De kantonrechter is met recht boos over deze uiterst roekelooze daad en de ambtenaar vindt dat dit in de op te leggen straf naar voren moet komen. Hij vraagt daar om f 25 boete of 25 dagen hechtenis. De uitspraak luidt f 12 of 6 dagen, waarbij de kan tonrechter opmerkt, in verband met het verweer van verdachte, dat hem onbewaakte overwegen onbekend waren, dat leder Nederlander geacht wordt de wet te kennen. Verdachte betaalt direct, ofschoon hij eerst nog meende ln hooger beroep te gaan, hetgeen wel eens niet in zijn voordeel uitgevallen zou kunnen zijn. EEN DURE SLOOPPARTU. We herinneren ons het gevoelvolle pleidooi, dat de heer Joh. Petr. K. uit Medembllk, slooper van den molen in den Groetpolder, de vorige terechtzitting voor zich zelf heeft gehouden, toen hij wegens over treding van de Arbeidswet terecht moest staan. Daar bij had hij er o.m. op gewezen, dat bij het sloopers- werk moest worden overgewerkt, omdat hangende deelen gevaar opleverden voor de omgeving. In verband daarmee wordt heden gehoord de heer Rus, controleur van de Arbeidsinspectie te Haarlem. Het zaakje krijgt hierdoor een heel ander aanzien en het blijkt wel, dat verdachte zich ln het geheel niet aan de Arbeidswet gehouden had. Het gevaar voor de omgeving was bovendien wel wat denkbeeldig, omdat de te sloopen molen ver genoeg van den publleken weg afstond. Het molentje dreigt nu duur te worden, en dit blijkt wel, wanneer de ambtenaar de strafmaat gaat bepalen. Hij elscht nu 9 X f 6 boete of 9 X 8 dagen hechtenla De uitspraak luidt conform deze elsch. Verdachte was niet op deze zitting verschenen. HE7T RECHT WERKT LANGZAAM, MAAR ZEKER. Dit ondervond ook de 23-jarige bloemist Lourens P. j uit Anna Paulowna. Hij was namelijk de 19den April niet als getuige verschenen, waartoe hij toch opgeroe pen was. Hij was een week ln de war geweest, zooais later bleek. Kantonrechter: Je dacht zeker hè, daar zal nn vrel niks meer van komen! Maar dan heb Je het mi3. De ambtenaar van het O.M. vindt, dat aan die weg- blijverij, die den laatsten tijd wel meer voorkomt, maar eens een einde moet komen. Hij eischt f 12 boete of 12 dagen hechtenis. Tot geluk van verdachte ls rijksveldwachter Kor stanje nog in de buurt, die een gunstig rapport over hem uitbrengt De uitspraak luidt daarna f 4 of 4 dagen. Voor eenzelfde feit moet Oorn. V. terecht staan. Deze ls niet verschenen. Hij wordt bij verstek veroordeeld tot f 6 boete of 6 dagen hechtenis. STEL JE VOOR! Stel je voor. meende de kantonrechter, als alle auto- bezitters hun vehikels eens gingen plaatsen op de Ge dempte Gracht te Schagen. Ja, stel U voor, dan zouden ze den heelen Raad wel in 't geweer mo|en roepen, om de orde te bewaren. Dies zijn we in het geluk- klge bezit van een polite-verordening die zulks verbiedt (Dat plaatsen van auto's dan), met het gevolg, dat de fourage-handelaar Jb. Br. uit de Zijpe onlangs tegen de lamp gevlogen ls. Elsch f 4 boete of 4 dagen hech tenis. Bij de uitspraak werd er de helft afgedaan. TE VEEL LICHT. Adolf B., te Schagen, heeft onlangs op een avond op den Sllkkerdijk het licht van zijn auto niet ge dempt, toen hem 3 fietsrijders tegemoet kwamen, die, o ongeluk, drie veldwachters bleken te zijn, in burger, en waarvan er één licht ophad, hetwelk echter zoo goed als niet zlchbaar was. Verdachte zag wel iets aankomen, maar vertrouwde het zaakje niet al te best, waarom hij zijn lichten ophield. Politie mag echter in burger zijn en ook zonder licht rijden, doch de ambtenaar wil rekening houden met de omstandigheden en daarom slechts f S boete of 8 dagen hechtenis vragen. De uitspraak luidt f 5 of Sdagen. TE WEINIG LICHT. In tegenstelling met zijn collega, had Bern. G. A. Br. te Schagen, te weinig, of eigenlijk heelemaal geen licht op, toen hij één dezer donkere avonden door Schagen reed en de politie in handen viel Dus werd hij voor twee overtredingen schuldig be vonden en dientengevolge veroordeeld tot 2 X f 3 boete of 2 X 3 dagen hechtenis. Ben meende nog te moeten opmerken, dat hij niet in Schagen geboren was, zooala op de dagvaarding stond, maar ln Noordscharwoude. Als hij meende dat if

Schager Courant | 1928 | | pagina 5