Kijk af!! Herman Nypels Raad Warmenhuizen. Heeren- en Kinderkleeding. SOLIEDE en NIET DUUR Magazijnen BILLY BOO. dit nog tnvlood op «Dn itrai S*ï, dan had at) h«t lok- ...ker mis. Voor de Justitie ls het maar de vraag of Je „gebo ren bent" en daar behoefde tooh zeker niet aan ge twijfeld te worden. DEZE KROOP ER WEL TUSSCHENDOOR. Met den volgende ging dat beter. Het was SImon W., een 26-Jarige landbouwer te Oude NIedorp, die de wie len van zijn kar niet geschraapt had en deswege een proces-verbaal opliep. De datum op de dagvaarding was echter foutiefs en ook zijn geboortedatum. Dat eerste was echter van het grootste belang en had tot gevolg, dat mama Justitie dit slachtoffer moest loslaten, zonder hem straf op te kunnen leggen. HIJ zal er nu voortaan om moeten denken, want er zal op hem gelet worden. PAARD EN FIETS GAAT NIET SAMEN. Je raoogt misschien wel op het paard zitten en een flets aan Je hand hebben, maar niet op de flets zitten en een paard aan Je hand hebben. Aldus luidt volgens dit laatste een der bepalingen van de politle-verordenlng te Schagen. Dit wist Jb. A, koopman te Anna Paulowna, wel niet, maar dat nam toch niet weg, dat hij heden voor oen dergelijk feit gestraft werd met f 2 boete of 2 dagen Ook al omdat het een oud, mak „beesie" was, voor de slacht, die het zeer zeker niet in zijn hoofd zou krijgen, om kort voor zijn dood, nog wat capriolen te maken. iJ WIE HAD HET GROOTSTE DEEL VAN DEN WEG? Auke de H., een 20-jarige boerenknecht te Zijpe, moet terecht staan terzake, dat hij den 6der» November op de Groote Sloot met zijn driewieldekar niet genoeg is uit geweken ,toen de bus WleringenSchagen hem pas seerde, met het gevolg, dat de laatste werd aange reden. Auke houdt een heel uitvoerig betoog, dat aan dui delijkheid niets te wenschen overlaat en dat hij in een volgende terechtzitting, op 17 Januari ln het Nieuwe Jaar, gelegenheid krijgt om w&dr te maken. Alsdan zal ook Geel, de bestuurder van de bus ge hoord worden. PER TELEGRAM. Van Jb. H. komt tijdens de terechtzetting een tele gram binnen, waarin hij zegt, dat hij zijn trein gemist heeft, maar bij voorbaat reeds tegen het hem op te leggen vonnis appèl aanteekent Voor een overtreding van de Jachtwet wordt hij ver oordeeld tot f 20 boete of 20 dagen hechtenis met ver beurdverklaring van het ln beslag genomen geweer. ALTIJD MAAR RECHTS. J. W., opzichter te Dirkshorn, had met zijn rijwiel niet naar rechts uitgeweken, toen hem zulks door sig nalen van de auto van den heer Appo uit Schoort te kennen werd gegeven. Het gevolg was geweest, dat men zich bij nadere kennismaking van weerskanten wat had opgewonden, zoodat Appo naar de politie was geloopen. Natuurlijk werd hij heden door den kanton rechter in het gelijk gesteld en werd de heer W. tot f 3 boete of 3 dagen hechtenis veroordeeld. De elsch was f 6 of ödagen. HOE IS T MOGELIJK. Nlc. N., slagersknecht te Barsingerhorn, had wel een lantaarn op zijn fiets, maar geen licht. En het was toch noodlg geweest, want de zon was allang onder. Z'n „glaassle" was echter kapot en zijn pitje had den harden wind niet kunnen trotseeren. Gehoord deze verzachtende omstandigheden, wordt hij heden veroordeeld tot f 1.50 boete of 2 dagen hech tenis. Inderdaad een zacht prijsje. Wegens niet verschijnen werden bU verstek veroor deeld Voor overtreding van de motor- en rijwielwet: D. R. f 3 of 3 dg.; J. D. f 4 of 4 dg.; D. f 4 of 4 dg.; C. Br. f 4 of 4 dg.; Z. f 4 of 4 dg.; C. W. Gr. f 4 of 4dg.; BI. f 4 of 4 dg.; C. V. 2 X f 3 of 2 X 3 dg.; HL f3 of 3 dg.; V. d. O. f 4 of 4 dg.; Kw. f 4 of 4 dg.; Z. f4 of 4 dg.; L. K. V. f 4 of 4 dg.; M. f3 of 3 dg.; J. K. f6 of 6 dg.; B. f 4 of 4 dg.; K. f4 of 4 dg.; BI. f4 of 4 dg.; O. f 4 of 4 dg.; Sp. f 4 of 4 dg.; BI. Vr. f4 of 4 dg.; B. f 4 of 4 dg. Offr. f4 of 4 dg.; De Gr. f4 of 4 dg.; v. Z. f 4 of 4 dg.; V. f 4 of 4 dg.; D. de J. f 3 of 3 dg.; B. Gr. f 4 of 4 dg.; W. f 4 of 4 dg.; K. f4 of 4 dg.; Sch. f 4 of 4 dg.; Sm. f 4 of 4 dg.; M. f4 of 4 dg.; P. f 4 of 4 dg. M., overtreding van de wet op de Openb. middelen van vervoer (gereden met een niet-goedgekeurde bus) f 10 of 10 dagen. J. W. Kr., overtred. art 427 W. v. S. f4 of 4 dg.; P. v. d. M., overtreding Leerplichtwet f 4 of 4 dg.; Joh. de H., overtr. Arbeidswet 12 X f 4 of 12 X 4 dg. B., overtr. pol. verord. Schagen f 3 of 3 dg.; W., id. f 3 of 3 dg.; Sn. 2 X f 7 of 2 X 7 dg.; Verkr., overtr. Arbeidswet f 3 en f 4 of 3 dg. en 4 dg.; W., over- treding pol. verord. Schagen f 3 of 3 dg. Vergadering van den Raad op Donderdag 20 De cember 11928, des middags 2 uur. Afwezig is de heer Van der Meijde. Voorzitter de heer H. Nolet, burgemeester, Secreta ris de heer Rijs. Na opening volgt vaststelling van de notulen der twee vorige vergaderingen, onder dankzegging aan den secretaris. Ingekomen stukken. a. een dankbetuiging van het Witte Kruis voor de verleende subsidie voor do ontsmettingsinrichting. b. Een dankbetuiging van het historisch genoot schap Oud Westfricsland voor de jaarlljksche sub sidie. c. Als voren van J. Dalenberg a. t. s. voor de toe gekende verhooging zijner wedde. d. Een schrijven van B. en W. van IJsselmonde om adhaesie te betuigon aan een adres van den Ge meenteraad over de toepassing van art. 122a der Ge meentewet. Voorgesteld wordt geen adhaesie te betulgon, om dat bedoelde zaak niet van toepassing is voor dezo gemeente. De heer Swan meent dat men zich voor dergelijke aangelegenheden behoort te wenden tot de Vereeni ging van Ned. Gemeenten. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten. e. De begrooting 1929 van den Keuringsdienst voor Waren, de bijdrage is begroot op 16.33 pet. per inwo ner. f. Een dankbetuiging van de heeren J. en N. A. Nolet voor de aangename ontvangst bij de installatie van den nieuwen Burgemeester. Deze stukken worden voor kennisgeving aangeno men. g. De Ned. Ver. tot bevordering van den arbeid voor onvolwaardige arbeidskrachten verzoekt de ge meente lid der vereeniging te worden tegen eene jaar- lijksche contributie van f50. Voorgesteld wordt het verzoek niet in te willigen. Het streven der vereeniging achten B. en W. van niet zoodanig belang voor onze gemeente om deze hooge contributie te betalen. De heer Slot vindt het een buitengewoon nuttige vereeniging en vraagt of niet op een andere wijze is te steunen, bijv. door een bijdrage van fl0.~ De Voorz. zegt, dat tot nu toe geen donateurs zijn, maar als blijkt, dat meerdere kleine gemeenten er zoo over denken, zal de Vereeniging een dergelijke regeling wel open stellen. De heer Slot zou in het antwoord aan de adressee- rende vereeniging hierop willen wijzen. De heer Molenaar sluit zich hierbij aan. De heer De Groot zegt dat B. en W. ook bezwaar maakten omdat de hegrooting reeds was vastgesteld. De Voorzitter meent dat als het een matige bii- drage betreft, dit geen bezwaar behoeft te zijn als het een nuttige instelling betreft. Overeenkomstig het idéé van den heer Slot wordt besloten. h. De Kon. Ned. Politiehondvereeniging verzoekt de gemeente als begunstiger tot de vereeniging toe te treden. Voorgesteld wordt het verzoek niet in te willigen. Aldus wordt besloten. L Een verzoek van J. de Jong en C. Dekker, om eene tegemoetkoming als bedoeld in art. 13 der L. O, Wet 1920. Voorgesteld wordt aan ieder eene tegemoetkoming over 1928 te verleenen van f 10.—. (Met algemeene stemmen wordt hiertoe besloten. Mededeelinqen. Door Ged. Staten zijn goedgekeurd de Raadsbeslui ten; a. tot verkoop van grond; b. tot verhaal van pen sioensbijdragen wegens inkoop; c. tot wijziging der begrooting 1928. Op 10 December j.1. zijn kas en boeken van den I Ontvanger opgenomen en was volgens de bescheidon in kas f 133630^. Door B. en W. is tot Voorzitter van de Gascom- missie en het Tuinbouwbedrijf benoemd de heer H. Nolet, Burgemeester. Benoemingen. Voorgesteld wordt tot benoeming van den ambte naar van den burgerlijken stand over te gaan, in de plaats van wijlen J. Burger. De- aanbeveling luidt: 1. H. Nolet, 2. J. de Groot. (Met algemeene stemmen wordt benoemd de heer Nolet, die dankt voor de benoeming en haar gaarne aanvaardt. Als leden van de gascommissie treden af de heeren C. Nannes en P. Slot. De uitslag der stemming is, dat 5 stemmen worden uitgebracht op den heer Nan nes, 4 op den heer Slot, 1 op den heer K. Molenaar en 1 op den heer 'Hof, zoodat de beide aftredenden zijn herkozen, die de benoeming aannemen. Als lid van het armbestuur treedt af J. Kraakman. De aanbeveling luidt als volgt: 1. J. Kraakman, 2. W. Dekker. De heer Kraakman wordt met algemeene stemmen herbenoemd Een nieuwe cokesbrekar. Overeenkomstig het advies van de gascommissie, stellen iB. en W. voor, over te gaan tot de aanschaf fing van een cokesbreker, en hiervoor een bedrag van f 700.— beschikbaar te stellen. Tevens wordt voor gesteld de bedrijfsbegrooting te wijzigen. Een tweetal offertes waren ingekomen. Voor aanschaffing van nieuwe meters enz. zal f 300 van de winst 1928 worden gebruikt en daardoor zal de bedrijfsbegrooting tot een bedrag van f 1000 worden gewijzigd. De heer Slot licht nader toe, dat om practische re denen de voorkeur wordt gegeven aan een cokesbre ker van f 700, boven de aanbieding van f 450. iMet algemeene stemmen wordt overeenkomstig het voorstel besloten. Geen electrische straatverlichting. Overeenkomstig het advies van de gascommissie wordt voorgesteld niet over te gaan tot den aanleg van electrische straatverlichting. Naar aanleiding van een uitgesproken wensch door den heer Slot, hadden B. en W. zich om inlichtingen tot 't P.E.N. gewend en daarop kwam in de mededee- ling, dat de straatverlichting, zooals die thans te Warmenhuizen en Schoorldam is, n.1. het branden van September tot en met April, tot 's avonds 11 uur, zal kosten f2039.15. Dit bedrag viel B. en W. niet mee en hebben zij het schrijven van 't P.E.N. in han den gesteld van de gascommissie. Deze commissie heeft de zaak lang en breed besproken en is tot de conclusie -gekomen dat de electrische straatverlichting met inbegrip van bijkomende kosten aan renteverlies enz., zou kosten ruim f2400, terwijl de kosten van gasverlichting ook ruim f2400 bedragen. De voor naamste overweging om te adviseeren niet tot elec trische straatverlichting over te gaan is, dat het gas bedrijf door de electrificatie van de gemeente reeds een zwaren tijd meemaakt én het beter wordt geacht dat het bedrijf eerst op adem komt, voor het belast wordt met dezen verliespost. 1B. en W. hebben zich met het advies der gascom missie vereenigd, vooral omdat het verschil van kosten niet zoo groot was. De heer Slot vindt in electrische verlichting het voordeel, dat langer licht zou zijn te verkrijgen en dan op enkele punten verlichting te houden, waar de gasverlichting bij sterken wind' uitdoofde. Waar nu de mindere kosten vervallen, weegt bovengenoem de betere verlichting niet op tegen het verlies dat het gasbedrijf zou moeten lijden. De heer Molenaar kan zich wel met de! conclusie van de gascommissie vereenigen, maar vindt het raadzaam te gelegener tijd op de zaak terug te komen. Spr. wijst op het voordeel hot geheele jaar verlich ting te kunnen krijgen tegen een klein verschil van kosten. De Voorzitter zegt dat dit ook de bedoeling is van B. en W. Zoodra de gasfabriek zich heeft weten aan te passen aan den nieuwen toestand, zal de zaak opnieuw onder de oogen worden gezien. De heer Slot zegt, dat, wat de heer Molenaar op merkt, ook door de gascommissie is besproken. Besloten wordt voorloopig niet tot electrische straat verlichting over to gaan. - Voorgesteld wordt vast te stellen de verordening voor het correspondentschap der arbeidsbemiddeling in deze gemeente. De verordening wordt onveranderd vastgesteld. In werking troding 1 Januari 1928. Voor straatverbreoding. In verband met 1e verbreeding van de Fabrieks- straat, wordt voorgesteld van K. Molenaar, C. Roozen- daai, J. de Groot, D. Mosch en C Beemsterboer, een strook grond aan te koopen, totaal 24.03 -M2. De Voorzitter deelt mede, dat de prijzen die voor den grond gevraagd worden, nogal uiteenloopen. Er zijn er die genoegen nemen met den tot nu geldonden prijs van f 5.maar ook die een bedrag van f 6 a f 7 vragen, omdat zij den grond voor dien prijs hebben gekocht. Algemeen wordt de billijkheid daarvan gevoeld, maar er gaan stemmen op, om dan in dit geval een algemeenen prijs van f7.— te betalen, omdat de me dewerking toch op hoogen prijs wordt gesteld en de waarde voor de gemeente dezelfde is. Wel wordt gewezen op het scheppen van een prece dent, maar algemeen wordt goedgevonden den prijs voor den benoodigden grond op f7 te bepalen ben daarbij nog eens gewezen op de bijzondere omstandig heden die in dit geval gelden. Ito Raadvraag. De heer Swan deelt mede, dat overgegaan ls tot het uitdiepen van de sloot vanaf de veiling naar de Zuid- brug, welk werk door gemeente en polder gezamenlijk is uitgevoerd. De man, die daarvoor werd aangewe zen, is echter verder gegaan met meting en toen bleek, dat ook aan den noordkant van de brug het vaarwater niet in orde is. De vermoedelijke kosten van het gedeelte van de stationsbrug tot de Zuidbrug bedragen echter ongeveer f 1000 en spr. is nu wel wat huiverig om verder bij het polderbestuur aan te drin gen op verdere gezamenlijke uitvoering. De heer Slot denkt dat hier een misverstand be staat, want het was de bedoeling van de veilings- vereeniging dat uitgediept zou worden de vaart vanaf de Zuidbrug tot aan het einde van de laadplaats. Spr. heeft de bui zien hangen, erkent dat de kosten belang rijk zijn, maar tooh zou hij graag zien dat het geheele werk werd uitgevoerd en te trachten dat gemeente, polder, veilingsveréeniging en de 3 menschen die er pakhuizen hebben, gezamenlijk het werk deden uit voeren. De baggermachine is er nu, en misschien is het werk op een beetje bescheidener schaal te doen. De Voorzitter vraagt of de zaak zoo urgent is, dat zij niet tot volgend jaar kan wachten. De heer Slot zegt dat ar punten zijn die noodig verbetering behoeven. De heer Molenaar oordeelt, dat als het werk niet wordt voltooid, het nu verrichte werk niet rendabel is. Met geladen motoren kan men niet bij de veiling en de pakhuizen komen. De heer Swan -had begrepen dat het verdere gedeel te in orde was, maar nu ook dat gedeelte verbetering behoeft, wil hij zijn medewerking er toe verleenen. De heer De Groot acht het dan gewenscht, dat eerst een kostenberekening aan den eigenaar van de bag germachine wordt gevraagd. De Voorzitter zegt, dat B. en W. dan zullen trach ten met de genoemde corporaties en belanghebbenden tot overleg te komen en als de kosten dan niet te hoog zijn, tot uitvoering zal worden overgegaan. De heer Nannes verwondert er zich nog over dat de kosten zoo hoog zijn. Er wordt gekankerd. De heer Molenaar zegt, dat er nogal gekankerd wordt in de gemeente over het gas. Niet over de kwa liteit, maar dat het verbruik over October zooveel is. Er zijn er die 20 a 30 M3. verbruikten. Spr. vraagt of het aan de fabriek mogelijk is den verbruikers iets toe te meten, dat geen gas is. De Voorzitter zegt niet op die vraag te kunnen antwoorden. Ook bij B. en W. kwam de klacht in en zii hebben bij den gasdirecteur geinformeerd. Deze deelde mede, dat het een heel normaal iets was. In October worden de dagen korter, alle kachels worden nog niet gebruikt, zoodat ook veel op gas wordt ge kookt. De heer Molenaar zegt, dat juist gewezen wordt op het verschil met de overeenkomende maand in vorige jaren. De Voorzitter zegt dat de directeur de gegevens heeft nagezien en die wijken niet af. Een onderzoek zal worden ingesteld. De heer Nannes zegt dat de directeur er wel over klaagt dat als met natte kolen wordt gestookt, er wel verschil is te constateeren. De heer Slot zegt, dat diezelfde vraag in de gas commissie is gesteld en de directeur beweert dezelfde kwaliteit gas te leveren en dat is ook gecontroleerd. De directeur noemt als eerste zaak dat de menschen te weinig zelfcontrole hebben, als het begint te schemeren, wordt het gas direct gebruikt, en dat is dan ook oorzaak, dat hoewel er geen uitbreiding van aansluitingen is, toch het algèmeen gasverbruik toeneemt. Als t*^ 'e oorzaak wordt genoemd het sdhrale leidingwa-v,*, dat op den bodem van ketels enz., ketelsteen doet ontstaan en dat 'n slechte warm tegeleider schijnt te zijn. De heer De Groot zegt, dat uit do staten is geble ken, dat het verbruik ongeveer hetzelfde was als vo rig jaar. De heer Molenaar is tevreden gesteld. Juist om dat er zoo over gekankerd wordt, was het zijn bedoe ling dez zaak in het openbaar te bespreken. De heer Molenaar verzoekt verder, een lantaarn, die tegenover zijn perceel staat, te verplaatsen, omdat door den nieuwbouw de lantaarn niet meer be schijnt 'het pad naar het erf van Jb. de Groot. De heer Nannes beaamt dat de lantaarn aan den verkeerden kant staat, De Voorzitter zal het komen bekijken. De heer Molenaar zegt voorts, dat bij hem nogal een keerpunt is voor auto's en wiaar het er een mod derpoel is, geeft hij in - overweging met oude steenen de plek tot het hek te bestraten. B. en W. zullen een onderzoek instellen. Voorts wijst de heer Molenaar op de bepaling dat de trein voor den overweg moet stoppen. Soms wordt dat niet gedaan en omdat de menschen er op reke nen, dat dit wel gebeurt, ontstaat juist het gevaar. Die Voorzitter heeft het reeds een paar maal ge controleerd en toen werd wei gestopt Er zal op de bepaling worden gewezen. De gestoorde feestvreugde. Algemeene samenwerking wordt toegezegd. De heor Slot zegt er een beetje tegen op te zien een punt aan te roeren en toch wordt hij ertoe gedreven. Een paar dagen terug is hier een feest gevierd, waar van de afloop minder prettig was. Spr. was misschien zelf niet in de goede lijn, was zelf op dat moment misschien in opstand togen het openbaar gezag, maar wil er aan toevoegen, dat hij er geen spijt von heeft. Toch voelt spr. dat hij niet goed gedaan heeft en mis- Schagen en Den Helder, schien als hij het niet gedaan had, dat de zaak dan een gunstiger verloop had gehad. Maar het is nu ver- loopen zooals het is. Spr. voor zichzelf kan niet zeg gen, dat de burgemeester er schuld aan had, het hoofd van de politie heeft het recht te sluiten op het tijdstip dat hem goed dunkt. Maar toch kan spr. zien voorstellen dat de voorzitter na dien tijd gedacht zal hebben, dat hij den volksgeest niet zuiver kennende, beter gedaan had den vergunningstijd te verlengen. Maar spr. zal op deze zaak niet verder ingaan. Spr. betreurt, dat het is gebeurd. Willen we iets bereiken, dan moeten we trachten dat in samenwerking te doen. Als we dit geval opblazen, zal het een verkeerde uit werking hebben en dat is niet spr.'s bedoeling. On danks dat bestaat er in onze gemeente op 't oogen- biik toch een zekere animositeit. De burgerij wille feest vieren en dat werd niet toegestaan. Wat er in •de toekomst gebeurt, spr. wil medewerken den vrede te bewaren, in alles wil hij medewerken en hoopt dat de voorzitter van zijn kant die toezegging ook zal doen en in den vervolge goed overweegt, wat hij mis schien ook nu wel zal hebben gedaan, en een beetje overleg zal plegen met de gemeentenaren, in de eer ste plaats met zijn wethouders, die de wenschen en het gevoelen van de burgerij kennen. Als dit gebeurt zullen we gevrijwaard zijn voor herhalingen van der gelijke dingen. Meer zal spr. er niet. van zeggen, an ders zou hij wellicht uitdrukkingen bezigen, die be- i.er niet gezegd kunnen worden. De heer Swan zegt ook, evenals de heer Slot in de zaal aanwezig geweest te zijn en erkent woorden ge bezigd te hebben, die niet een bijzondere erkenning van het gezag inhielden. Spr. onderschrijft de verkla ring van den heer Slot. Ook spr. wil graag medewer ken tot een goede verstandhouding. Er heerschte een prettige stemming en daar hadden we nog een uur tje in willen blijven. Spr. betreurt ten zeerste wat is voorgevallen, hij wil niemand beschuldigen, of ver ontschuldigen. Spr. wil meewerken dat dit niet meer gebeurt en tot een goede verstandhouding met het opperste gezag. De Voorzitter vindt het buitengewoon aangenaam deze verklaringen te hooren en is dankbaar voor het gematigd oordeel over het beleid van het hoofd der politie. U zult begrijpen, zegt spr., ik ben pas in deze gemeente en dan voelt men niet direct de mentaliteit der bevolking aan. Ik heb misschien iets te strak de lijn aangehaald. Ik verklaar dat dit niet mijn bedoe ling is geweest en dat ik in 't vervolg steeds bereid ben overleg te plegen, mits zooiets tijdig ge schiedt - en dat ik de meeste prijs stel op een goede verstandhouding met de gemeentenaren. Ik geloof dat we hiermede het incident voor gesloten kunnen vorklaren en hooot dat. de heeren en met hen de ge meentenaren de zaak als afgedaan willen beschou wen. De heer Slot verheugt zich erover, dat de burge meester deze toezegging doet Alle raadsleden zijn van meening, dat door samenwerking wat te bereiken is-, in goedo verstandhouding. Spr. denkt dat als do wi! goed is, dat wel kan. Spr. dankt den voorzitter ten zeerste dat hij het incident hiermede als geëindig: beschouwt. Alleen dit wil spr. nog zeggen, niet 6 zijn eigen te rechtvaardigen, maar hij hoort bewere dat de heeren Swan en Slot de menschen hebben op gehitst tegen den burgemeester. Spr. was in obstruc tie, op gematigde wijze echter, maar heeft alles ge daan om verkeerde uitingen te voorkomen. Spr. heeft getracht de menschen te kalmeeren en wijst er op, dat het ook niet juist is, zooals in sommige couranten stond, (waarom wordt hier de naam van bedoelde courant niet genoemd, hier behoort toch niet gegene raliseerd te worden! Verslagg.) dat de menschen met den sabel de zaal uitgedreven moesten worden. Zelfs buiten heeft spr. nog getracht de menschen te kalmeeren, maar de Voorzitter weet hoe moeilijk het is opgewtondon menschen te kalmeeren. Het ging hier niet tegen den burgemeester, het ging hier al leen om nog een poosje feest te mogen vieren. De Voorzitter dankt nogmaals den heer Slot voor zijne vorklaring. Den heer Molenaar verheugt zich er buitengewoon Al zoekend naar den onbekende, Die alles opgesmikkeld had, Gingen door het bosch de Jonge dwazen, Langs een nog niet betreden pad. En de keurige papegaaien, Schreeuwden: ,,'t Is ongehoord." En de kaketoe's kreten mede: „Jullie hebt onze rust gestoord." En de voetstappen volgend, Drongen ze dieper in het woud, Tot ze plots'ling Iets hoorden In het dichte kreupelhout 't Was een schuifelen, 'n snuiven, Een onheilspellend takgekraak, „Stil," zelde Jerry, bevend, ,,'t Is hier niet ln den haak." Het verwondert mij, wat dit te beteekencn heeft.

Schager Courant | 1928 | | pagina 6