Schap Courant k WIE iali F K 1 Raad Sint Maarten. Polder Het Koegras BARSINGERHORN. Derde Blad. GRATIS. VAN DEN ÉÉN hoort U, dat Italiano zoo'n genees krachtig middel tegen verkoudheid lat EEN ANDER vertelt U, dat het zoo lekker smaakt. Dit Staatsloterij. Ingezonden Stukken. Uit onze Omgeving. Zaterdag 22 December 1928. 71ste Jaargang. No. 8379 elkaa Va een end, inizen. ZICH MET INGANG VAN 1 JANUARI 1B29 OPGEEFT ALS LEZER VAN DE SCHAGER COURANT, ONTVANGT DE NOG VERSCHIJ NENDE NUMMERS VAN DEC. Bestuur der Centrale Vellingevereentglng te Warmen- hulzen, om tegenwoordig te zijn bij de opening van het nieuwe velllngsgebouw. Zij hebben den indruk gekregen, dat het geld aan deze zaak besteed, goed besteed ls, het geheel maakt een zeer goeden Indruk, en dat ls het algemeens oordeel, i 16e. Een verzoek om adhaesie te willen betuigen aan een j adres van den Raad van IJsselmonde, betreffende toe passing art. 122a der Gemeentewet. Er wordt geen adhaesie betuigd, omdat het geen be lang betreft van onze gemeente en omdat beter wordt geacht zich te wenden tot de Vereeniging van Ned. Ge meenten. Afwijzend wordt beschikt op een subsidieaanvrage door de Kon. Politiehondvereeniging. Meer bouwen en de gevolgen ervan. 18e, Een verzoek van P. de Geus, opzichter, belast met de uitvoering der bouw» en woningverordening, om zijn salaris te willen verhoogen van f 40 op t 75. In verband met de toename van het aantal bouwwer ken stellen B. en W. voor een verhooging toe te ken nen van f 20 per Jaar, en wanneer dc bouwaanvragen blijven toenemen, de salarisregeling nader ter sprake te •brengen. De verhooging te doen ingaan 1 Januari 1928. De heer Stoop vindt het een billijke aanvrage van den heer De Geus, en spr. kan zich zeer goed met het voor stel van B. en W. vereenigen. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt door den raad besloten. Vergadering van don Raad op Vrijdag 21 December 1928, des morgens 10 uur. Voorzitter de heer A. Klerk, burgemeester, tevens secretaris. De Voorzitter opent de vergadering en deelt mede, dat de heer A. Wit wegens ongesteldheid niet aanwezig kan zijn, doch dat de ongesteldheid gelukkig niet van ernstlgen aard is. De heer Stoop zond bericht, dat hij door het bijwonen van een vergadering niet op tijd zal kunnen zijn. De notulen, die thans den léden ln druk zijn toege zonden, worden onveranderd goedgekeurd. Mededeeltngen en Ingekomen stukken. lo. Goedgekeurde begrooting over het dienstjaar '29. 2o. I. suppl. begrooting dienstjaar 1928. 3o. Beslissing van Ged. Staten, waarbij ls bepaald, dat aan N. Mulder een vergoeding volgens art. 13 der Lager-onderwijswet 1920 moet worden toegekend. Ged. Staten beslisten, na den Onderwijsraad gehoord te hebben, het bezwaar van Mulder gegrond, aangezien de afstand van 4 K.M. klaarblijkelijk bedoeld ls te voet, genieten langs den openbaren weg. B. en W. besloten zich bij deze beslissing neder te leggen. De heer Glas spreekt er zijn spijt over uit, dat ap pellant zich niet bij de beslissing van de meerderheid heeft neergelegd. De menschen hebben de school zelf gewild en de gemeente heeft zich veel geldelijke offers voor het onderwijs getroost. De raad kan zich met het besluit van B. en W. ver eenigen. 4o. Een brief van het Gemeentebestuur van Alk maar. meldende de wijzigingen, aangebracht ln het to stichten Centraal Ziekenhuis 5o. Een dankbetuiging van het Hoofdbestuur van ,Het Witte Kruis" voor de toegestane subsidie over '29. 6o. Idem van den Ambtenaar ter Secretarie Correljé voor de verleende gratificatie. 7o. Idem van den veldwachter Henèweer voor da ten zijnen gunste veranderde salarisregeling. 8o. Dat door B. en W. is aangeschaft een schrijf machine. merk „Underwood" voor een bedrag van f 250. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Een schorsing. 9o. Dat door B. en W. den doodgraver P. Slewertsen een schorsing is verleend van 14 dagen, Ingaande 6 October j.1. Naar aanleiding der klacht, ingediend door de kin deren van wijlen Te Paske. waarover den raad in comitévergadering onlangs mededeeling is gedaan, is Slewertsen over de nalatigheid zijner verplichting, ln de vergadering van B. en W. ernstig onderhouden. In verband met zijn houding, welke hij bij het College toonde, betreffende deze plichtsverzaking, een hande ling, niet voor do eerste maal gepleegd, besloten B. en IW.r ten strengste het gepleegde feit en zijne houding afkeurende, het ditmaal niet bij een berisping te moeten laten blijven, maar hem gedurende 14 dagen ln genoem de functie te moeten schorsen. Do hoer Blom had gehoopt, dat Slewertsen begrepen had dat hij zijn taak had verzaakt, maar nu hij daaren tegen een onsympathieke houding heeft aangenomen, kan spr. de handelwijze van B. en W. goedkeuren. Wel heeft spr. nooit gemerkt, dat de begraafplaats niet goed wordt onderhouden. De Voorzitter licht nader de houding door Slewert sen aangenomen toe. Htj trok zich er niets van aan en dat keuren B. en W. ten sterkste af. Als het feit zich herhaalt, zullen B. en W. zich genoodzaakt achten hom voor ontslag voor te dragen. Spr. wijst er ook op, dat waar de doodgraver 63 jaar is, hij toch staat aan den Tflfl Vcoravond van het krijgen van een pensioentje. I F! H en W' z^n overtutSd. voldoende consideratie te heb- lU til hen gebruikt Ook B. en W. klagen niet over de netheid van do begraafplaats, daar valt niets op aan te merken lOo. De rekening en het jaarverslag over 1927 en ds begrooting voor het dienstjaar 1929, den Vleeschkeu- ringsdlenst Barsingerhorn betreffende. Dc heer Glas zou het op prijs stellen als de raads leden van do Commissie uit den Vleeschkeurlngsdlenst behalve de notulen ook de rekening, begrooting en Jaar verslag thuis ontvingen. De Voorzitter zal dezen wensch bij de commissie -i overbrengen. De begrootïng en exploitatierekening van den Keuringsdienst voor waren. 12o. Een proces-verbaal van de gehouden kasverl- Z1JG flcatle op 15 December J.1. In kas was f 2547.76 en bij Boerenleenbank gedeponeerd f 3511.26. De heer Stoop komt ter vergadering. 13o. Dat met machtiging van den heer Kantonrech ter te Schagen het saldo van een spaarbankboekje eener krankzinnige, groot f 968.ter tegemoetkoming in de v vele kosten, voor die verpleegde door de gemeente ge- 1 maakt. In de kas der gemeente ls gestort Mededeeling van het ziekenhuis was Ingekomen, dat in den toestand van verpleegde geen verbetering ontstaat en hen- \3S2d stel vrij zeker ls uitgesloten. ,14o. Dat aan het ontwikkelingsonderwijs wordt deel- genomen: aan de school te Sint Maarten door geen astrfl 'eer,'ncren; te Valkkoog door 11 leerlingen; te Eenlgen- burg door 9 leerlingen; te Stroet door 13 leerlingen; te Rijpje door 10 leerlingen (deze cursus is 4 Dec. j.1. stopgezet met 8 leerlingen. De heer Stoop kan zich, wat dit stopzetten betreft, goed vereenigen met de genomen beslissing 15o. Een korte mededeeling omtrent een gunstige verwachting betreffende het wetsvoorstel der flnan'tl- eele verhouding tusschen het Rijk on de Gemeenten, LOOI voorzooveel onze gemeente aangaat. Een ocnmansschool te Valkkoog, 19e, B. en W. stellen voor, aan mej. J. Baas, onder wijzeres te Valkkoog eervol ontslag te verleenen, op den datum, door B. en W. te bepalen. Wegens achteruitgang van het kindertal aan die school, is hot gemiddeld aantal leerlingen slechts 28%, n.l.ï 16 Maart 33, 16 Juni 28, 16 September 28, en 16 Docembor 20, terwijl de vergoeding van het Rijk ophoudt den Ion Januari d.a.v. wannoor het gemiddeld gotal be neden de 33 ls geworden. Hoewel noode daartoe te moe ten overgaan, aangezien de school aldaar dan ook een éénmansschool wordt, ls het de wet, dis ons de verplich ting oplegt. Algemeen betreurt de raad dat hiertoe moet worden overgegaan en als er één school in de gemeente was, zou natuurlijk overgegaan worden tot aanstelling van' een assistente, wier salaris dan voor rekening der ge meente komt. Straks in comité-vergadering zal een na dere bespreking worden gehouden over de regeling, die t.a.v. het handwerlconderwijs zal moeten worden ge troffen. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt door den raad besloten. B. en W. zullen den datum van ontslag op 1 Januari a.s. bepalen. is voor U wel het beste bewijs, dat Italiano medicijn en lekkernij tegelijk is. .ITALIANO wordt verkocht in rollen 10 cL en in speciale zakjes 20 ct. per ons. Voor engros bij de Fa. J. F. v. Lieshout, Alkmaar. Iw ïedi ptic n bl JK€ LS. Op 65-Jarlzen leeftijd ontslagen. 20e. B: en W. stellen den Raad voor Ingevolge artikel 38, alinea 4, der lager onderwijswet 1920 eene verordening vast te stellen, waarbij wordt bepaald, dat een onderwij zer of onderwijzeres ,dle den Ioeftijd va.n 05 jaren heeft bereikt, zal worden ontslagen, eveneens, wanneer een onderwijzeres vóór haar 45-jarlgen leeftijd in het huwe lijk treedt Bovendien bij verordening de verplichting op te leggen aan het onderwijzend personeel woonplaats te moeten hebben in de gemeente. Nadat enkele inlichtingen zijn gevraagd en door den Voorzitter zijn beantwoord, kan de raad de verordening goedkeuren. In verband met een schrijven van den pensioenraad moet nog de pensioensgrondslag van den heer G. Bruin Kz., als administrateur van het G. E. B. en secretaris- boekhouder van het Burg. Armbestuur plaats hebben. Ze worden vastgesteld op resp. f 450 en f 75 en de ge meente zal nog moeten storten f 144.15 van welk bedrag f 96.10 op den heer Bruin verhaalbaar ls. De raad betreurt dat deze regeling noodlg blijkt, voor al waar de betrokken persoon niet van een pensioen zal profiteeren. 21e. Vastgesteld wordt een suppletoirs begrooting voor den dienst 1928: ln ontvangst en uitgaaf gewonen dienst f 1622.33, kapi- taaldienst f 93.20. Benoemingen. Tot lid der commissie van toezicht op het Lager On derwijs wordt herbenoemd de heer F. S. v. d. Velde, de heer D. Swart als armvoogd, belden met algemeene stemmen. Bij de rondvraag verlangt niemand der raadsleden het woord. De Voorzitter zegt dat dit de laatste vergadering ln 1928 zal zijn, veel vergaderingen zijn dit Jaar niet gehou den, veel gewichtige besluiten zijn niet genomen, spr. memoreert alleen het nemen van de beslissing tot be houd van do openbare school te Eenigonburg, hot geven van een renteloos bedrag voor de nieuwe veillngsge- bouwen te Warmenhulzen en de aansohaffing van een schrijfmachine. Is er dus niet veel vorgadord, de gehou den vergaderingen hebben zich echter doen kenmerken door een aangonamen en prettigon geest en spr. hoopt gaarne, dat die samenwerking in de toekomst blijft be staan. Het doet hem genoegen, dat bij het einde van dit Jaar kan worden geconstateerd, dat een aanmerkelijke verbetering voor do bedrijven en zaken is ingetreden en spr. hoopt dat die verbetering ook voor volgend jaar stabiel zal zijn. Tenslotte wenscht spr. raadsloden en vertegenwoordigers van do pers met hun gezinnen een prettig kerstfeest en gelukkig nieuwjaar en hoopt allen ln de volgende vergadering, ook den heer Wit, weer aanwezig te zien. Wederkeerig wensehon wy den Voorzitter zeer prettige kerstdagen en een voorspoodlg nieuwjaar en brengen hem hartelijk dank voor de medewerking, die wij steeds van hem mogen ondervinden. id AG 1-2, nd.) edrijl Hoe de flnantieele gevolgen zulen zijn, ls nog moeilijk te zeggen, maar verwacht wordt dat een verandering ten goede zal komen. Dc afdeellng Noordholland van de Vereeniging van Ned. Gemeenten zal over dit onder werp morgen in Amsterdam een bespreking houden. Vergadering van Hoofdingelanden op Vrijdag den 21 December 1928, des.middags ten 2 uur, in Hotel Bellevue te Helder. Voorzitter de heer J. J. Verfaille, Dijkgraaf, Secre taris de heer De Jong. Een woord van weemoedige hulde. Voorzitter verzoekt de heeren zich van hun plaats te verheffen en zegt: Ik open de vergadering en heet u allen welkom. Tot ons leedwezen missen wij uit ons midden ons zeer geacht medebestuurslid, de heer Jb. van der Veer, die ons op 20 November plotseling door den dood is ont vallen. De heer Van der Veer werd in 1919 tot hoofd ingeland en in 1921 tot heemraad gekozen. Waar de heer Van der Veer steeds opkwam voor de belangen van onzen polder, zoowel hier als in andere functies, waar hij niet schroomde offers te brengen wanneer het de belangen en de vooruitgang van onzen polder gold, waar hij steeds gereed stond zijn hulp en mede werking te verleenen, wanneer dat werd gevraagd, daar zullen wij hem zeer missen en past ons van deze plaats, een woord van dank voor hetgeen hij mede tot stand bracht en van weemoedige hulde aan zijn nagedachtenis. De notulen wiorden vervolgens gelezen en goedge keurd. De heeren IBlankman, Glas en Mann hadden bericht gezonden van verhindering wegens ongesteldheid. Aanwezig zijn de heeren Dito en Sleutel, Heemra den en Ii'oogschagen, Sluis, Tromp. Vries, Zeeman, Zander, Jimmink, Laman Trip en Grin, Hoofdinge landen. Benoeming Heemraad. Aan de orde i3 de verkiezing van een Heemraad in de plaats van den heer J. van der Veer, in welke vaca ture binnen 2 maanden moet worden voorzien. Do uitslag der eerste stemming is: P. Zeeman 4, Jimmink 2, Laman Trip 2, D. Vries 2, A. Grin 1 en blanco 1 stom. De heer Laman Trip verzoekt, op hem geen stem men uit te brengen, spr. zit te ver wieg om de func tie van. Heemraad te kunnen waarnemen. De tweede stemming geeft tot uitslag; P. Zeeman 4, D. Vries 4. Jimmink 2 en blanco 1 stem. Volgt herstemming tusschen do heeren Zeeman on Vries. De laatste verzoekt niet op hem te stemmen, dezen keer wil spr. niet in aanmerking komen, wel de volgende maal. De uitslag cler herstemming is dat gekozen werd de heer P. Zeeman met 7 stemmen, de heer Vries had 5 stemmen. De heer Zeeman neemt de benoeming aan en voor zitter feliciteert hem en hoopt dat het bestuur weer een uitstekende Heemraad mag hebben terugge kregen. Mede deelingen. Dijkgraaf deelt mee, dat de Polder van de gemeente den Helder groote en kleine klinkers heeft gekregen en daarvan zijn in Julianadorp open goten en straat jes gemaakt. Dit is gedaan door arbeiders van den Polder en de toestand is zeer verbeterd tot genoegen der inwoners. De geldleening die is aangegaan voor het teeren van den weg van de Schéidingsvliet tot Julianadorp, is door Ged. Staten goedgekeurd. De leening is gvoot f 10000 en is gesloten in loopende rokening bij de Boerenleenbank to Julianadorp 'tegen 5 Het bestuur van den Anna Paulownapolder hoeft de baggermolen gehuurd voor het uitdiepen van de Ewijoksvaort. Daar zijn ondiepten in die voor de bie tenvaart bezwaar opleveren Er is nu te vorderen van Anna Paulownapolder f251.10 voor het uitdiepen der Ewijcksvaart en f 18S voor het uitdiepen van het zwembad. Rondvraag. De heer Tromp vraagt, waarom het stuk weg langs de Langevliet vanaf de Gallantsoogervaart noord waarts niet zoo goed is. Voorzitter zegt, dat het zwaarverkeer hier te vroeg na het verstijven van den weg daarop is toegelaten en er toen van die rollen in zijn gekomen. Wat or uitgereden is, is er toen weer opgereden, maar men kon dat goed niet uitsmeren als boter. Maar volgend jaar komt dat in orde, er was nu wat gebrek aan materiaal, dus is het niet afgewerkt kunnen worden. I Wij hebben nu meer ervaring, dus het komt beslist voor elkaar. De heer Tromp heeft gehoord dat nu er straatjes 'op Julianadorp zijn gekomen, de gemeente den Hel- jder straatbelasting zal heffen. Voorzitter zegt, dat het niet zoo erg is. Het spreekt vanzelf dat de gemeente den Helder objecten zoekt 'voor belasting, maar daar valt Koegras buiten. De gemeente heeft daar niet het onderhoud der wegen, die zijn aan den polder en nu kan de gemoento ook geen belasting heffen. Het woord straatbolastlng geeft nogal eens aanleiding tot verwarring, maar men behoeft te Julianadorp geen zorg te hebben. I De heer Vries wijst op de ijzeren schuit van Van 1 der Vlies, die zeer hinderlijk is en vraagt of dio schuit niet weg kan. Voorzitter zegt, dat het bestuur deze zaak al lan gen tijd onderhanden heeft. En een dezer dagen zal, als de schuit niet weg is, verbaal volgen. De man heeft allerlei excuses, dan is hot water te hoog, dan te laag. Maar de schuit moet nu weg, anders krijgt hij de hoogste boete bij de Keur bepaalt. De heer Laman Trip vraagt naar aanleiding der notulen naar het onderhoud van den Strooweg. Voorzitter zegt, dat deze zaak nog steeds is in het zelfde stadium. De polder Koegras heeft dezen weg van het Rijk gekregen in beheer en onderhoud. En nu ligt het in de bedoeling dat de polder ook krijgt het eigendom. Maar er is nog een bezwaar, er rust n.1. op dien weg nog een zekere last. En al is dat be drag niet hoog, het. gaat toch niet op een weg over te nemen waar nog een finantieele last op rust. Er is nog geen oplossing, maar het onderzoek duurt voort. De heer Laman Trip wijst er op, dat nu de wegen in onzen polder niet alleen meer dienen voor de ingelan den, wij eigenlijk wegenonderhoud betalen voor an deren. Spr. wil in die richting niet verder gaan en meent dat Rijk of Provincie Jiier de aangewezene is om te onderhouden. Voorzitter meent dat spr. de zaken verward. Er is door den polder besloten den Strooweg over te ne men in beheer en onderhoud. En nu is het met het oog op de bestuurstaak beter dat ook de polder het eigendom van dien weg heeft. En nu rust er op dien weg door een misstelling bij de schatting een bedrag van f 14 a f 15 Hoogheemraadschapslasten. Die zaak moet eerst in het reine. En wat nu het onderhoud der wegen betreft, weet u dat er een wegenlijst of wegen fonds is en nu zal, waar wij langs het Noordhol- landsch Kanaal een primairen Rijksweg hebben, in onzen ©mallen polder beslist geen tweeden weg wor den aangewezen voor het doorgaand verkeer, en zal nooit provincie of rijk een tweeden weg in onzen smallen polder in beheer en onderhoud nemen. Deze kwestie komt echter in de volgende vergade ring ter beslissing. Hierna sluiting. Trekking van Donderdag 20 Deoember. 3e Klasse 4de Lijst No. 12877 met f 200. Prijzen van f 45. 34 99 243 438 681 691 975 1461 1850 1759 1938 2049 2179 2181 2803 2875 2994 3100 3169 3201 3378 3584 8888 4375 4629 4669 4826 5318 5304 5491 6505 6129 6292 6570 7007 7160 7531 7673 7851 8317 8463 8481 8826 6173 9181 9298 10000 10627 10717 10895 10000 10947 11296 11522 12030 12178 12381 12385 12439 12464 12580 12735 13130 13318 13845 18639 14000 14048 14148 14304 14426 14812 15417 15732 15939 16116 16160 16171 10389 16402 17025 17702 17929 17962 18289 18503 19281 19327 19355 10725 19900 20110 20234 20241 20268 20325 20358 20458 20543 3e klasse 3e lijst 2947 vervalt. Codperatiave Centrale Eierveiling Formerend O-A. P urmerend. Purmorend, December 1928. PLUIMVEEHOUDERS IN NOORDHOLLAND. Ofschoon er de laatste jaren in de wijzo van afzet van eieren reeds heel veel is veranderd, on ongetwij feld verbeterd, is hot met do afzet van pluimveo, on met namo van slachtpluimvee nog steeds bij het oude gebleven. En toch zijn wo or allen van over» go- om- UUUU gUUlUVCll. üll IUUH hlJU >VU Ui MfiUlA V tuigd dat ook op dit terrein, met het oog op de wcldigo uitbreiding van het bedrijf, moet worden om gezien naar middelen ter verbetering van den bestaan- den toestand. Het primitieve marktwezen kost niet alleen voor den modernen pluimveehouder veel te veel tijd die hij in zijn bedrijf zooveel nuttiger kan besteden, maar bovendien is het dikwijls uren lang op een open marktterrein blootgesteld zijn aan regen en wind, geenszins bevorderlijk voor uw eigen gezond heid. Het bestuur van de Coop. Ccntr. Eierveiling te Purmerend heeft dan ook reeds gcruimen tijd zijn aandacht aan deze zaak gewijd en kwam in overleg met het bestuur van den A. N. P. V. tot de conclusie dat het eenige afdoende middel ter verbetering zou zijn het pluimvee evenals de eieren te veilen. En aangezien Purmerend voor Noordholland verreweg do belangrijkste pluimvecmarkt h8eft, zou Purmerend daarvoor zonder twijfel de aangewezen plaats zijn. Bij het maken van plannen dienaangaande stuitte men echter op de moeilijkheid om de zaak behoor lijk onder dak te brengen. Een ware uitkomst was het daarom voor ons dat wij, door hot vertrek van de Fa. Oud, onzen intrek konden nemen in hot per ceel van deze firma, waardoor wij thans over een ruimte beschikken, alleszins voldoende om onze plan nen uit te voeren. We meenden dan ook niet langer te moeten aar zelen en besloten daarom in onze jongste bestuursver gadering, te beginnen met Dinsdag 8 Januari a.s., de gelegenheid voor het veilen van pluimveo open te stellen. Wij zijn ervan overtuigd dat zeer voel pluim veehouders dit besluit zullen toejuichen, en hopen eveneens op belangstelling en medewerking van de zijde van den handel. Hieronder enkele voorloopige bepalingen dio zoo wel door HJH. Aanvoerders als Koopers in acht go- nomen dienen te worden: le. De aanvoer .geschiedt geheel voor rekening van den aanvoerder en in eigen embalage. Alleen voor flinke kwantums en op aanvraag kan door de Coöperatie embalage beschikbaar worden ge steld. 2e. Met het oog op het vroege veilingsuur zal de aan voer uiterlijk Maandagavond binnen moeten zijn. Indien reeds voor den Zondag aanvoer bin nenkomt, zullen de dieren in daarvoor geschikte hokken worden ondergebracht en voor rekening van den aanvoerder worden gevoel. Hierdoor wordt een vergoeding bereikend van 3 cent per dag on per dier. 3o. (De vcillngskosten zijn voorloopig vastgesteld op 4 van de opbrengst. 4e. De veilingen zullen gehouden worden lederen Dinsdagmorgen om acht uur in de bovenzaal van Hotel Paradijs", en door middel van het daar geplaatste clectrisch mijntoestel. Se. Do to veilen dieren zullen vooraf naar kwa Itclt en gewicht gesorteerd worden, en bij elke Koop zal het gezamenlijk netto-gewicht worden afgele zen, terwijl voor don aanvong lijsten, waarop aantal, gewicht en aanvoerders vermeld zijn, in het veilingsloknal beschikbaar zijn tegen betaling van 5 cont per lijst.De verkoop zoowel als de UK- betaling aan aanvoerders geschiedt evenwel per 6e. Direct na de veiling bestaat voor kooper» gele genheid het door hun verschuldigde bedrog te voldoen. Alleen op vertoon van de voldaan ge- teekende nota kan over het gekochte worden Be- schikt. .K - _r 7o. De embalage zal tegen een waarde van fö.-~ pr heele en f3.— per halve krat bij koopera tor®' kening worden gebracht Indien in goede terug ontvangen, wordt de ledige ambalage te gen het daarvoor betaalde bedrag temg genomen, <met dien verstande dat een slijtagcgeld zal den berekend van f050 per heele en fO.Zb per halve krat. HET bestuur. DE KREIL. Dinsdag 18 December hield 't Nut „Burgerkring" aan de Krell zijn tweede uitvoering voor een tameUJK bezette zaal, ofschoon wel Iets minder dan den eersten keer. De voorzitter opende met een gepast woord ae vergadering en toen werd de lezing gehouden door den heer J. Brommer, getiteld: Oude Jan Hollema en zijn haat tegen den Engelschman, en daarna een bijdrage door mej. A. Bakker, getiteld Het Jurkje, wat van belden zeer in den smaak viel. Em verder werd de avond, weer gezellig doorgebracht met voordrachten en zang, waar nog al voorraad van scheen te zijn. zoodat men ten laatste besloot een gezellig dansje toe te nemen» om vervolgens zeer voldaan naar huis te gaan. KOLHORN. Ook de in won era van Kolhorn, alsmede die van ue Strook van Winkel, zullen zich spoedig uit hunne isolatie kunnen bevrijden en door middel der Radio- uitzendingen direct kunnen .gaan medeleven in wat de uitzendstations ten gehoore doen geven. De zaak is dat de gemeentebesturen van Barsin gerhorn en Winkel voor genoemde plaatsen toestem ming hebben verleend aan de heeren Kalf te Kolhorn en Tielrooij te' Schagcn voor het aanleggen van een radio-distributie. - Wanneer de formaliteiten tot het verkrijgen van de vereischte hoogere toestemming, waartoe thans veei hoogere elschen worden gesteld dan vroeger, achter den rug zijn, zal met spoed met den aanlog worden aangevangen.

Schager Courant | 1928 | | pagina 9