Verzorg uw Handen met Purol Bnllrlch-Naagzoiit Gemengd Nieuws. Het verhaal van een ooggetuige. Het Radio-Programma met Kerstmis. Brug van Denemarken naar Zweden. Verzet van Sleeswijk-Holsteinsche boeren. Mijnongeluk in Frankrijk. Kasteelbrand bij Wezel. Vreeselijk mijnongeluk in Japan. Ontploffing in een tramwagen. ter reeds dadelijk den Zt Juut een rede gehouden, die Beer de aandacht trok en die grijsgeworden parlemen tariërs deed inzien, dat Benito Mussolini niet de eerste de beste politicus was, maar een staatsman met gipot talent was. I/aten we die rede eens nader bekljften. Allereerst crltleeerde hij het bultenlandsche beleid van het Ministerie Giolitti-Sforza en vroeg waarom men niet het kanton Trenetino als Italiaanach grond gebied opgericht had, daar de St. Gothard toch de na tuurlijke en volks- en taalkundige grens tusschen Italië en Zwitserland was. Verder liet de in het Boven- Etuhdal gevoerde politiek een deel van Oostenrijk nog in Italiaansch grondgebied bestaan, men verzuimde on bekwame en onvaderlandslievende ambtenaren als Credaro en Balata terug te roepen en werkte daardoor den tegenstand van het „Alldeutscher Verbond' in de hand. Hij wees op hetgeen in Opper-silezië en Egypte geschiedde en verweet de Italiaansche regeering zwak heid tegenover Engeland en Duitschland. Het meest ergerde hem nog het verzuim hetwelk Graaf Sforzas gepleegd had ten opzichte van Monte negro, terwijl hij over het Montenegrijnsche leger be schikte. Nu was de invloed van Italië verzwakt en die van Frankrijk toegenomen, zoowei in Adrlatiache als Middellandscho Zee. i Die stichting van een Zwitsorsch Palestina achtte hij een gevaar met het oog op den kaakslag aan hot Mo- hamedanisme toegebracht en hij sloot zich aan bij het protest der Roomsch Katholieke Kerk, Hij eindigde met zijn vertrouwen op te zeggen aan den Minister van Bultenlandsche Zaken, graaf Bforza, dien hij een geblaseerde beroepsdiplomaat, vol skeptlek en zonder pathos, noemde. Wat de binnenlandsche politiek betrof was zijn rede er op gericht om het land voor burgeroorlog te redden, door het samengaan der drie groote partijen: olerioalen, socialisten en fascisten. Hij sprak over het Pausdom en verklaarde, dat wan neer de Paus alle aanspraken op wereldlijke macht zou doen varen, de Italianen het Pausdom niet genoeg konden steunen, ook reeds alleen daarom, omdat de cul tureels macht die naar buiten zou stroomen, Italië en Rome ten goede zou_ komen. Den socialisten riep hij toe, dat samenwerking vooral in de groote problemen bijvoorbeeld de zaak der vak organisatie, mits niet politiek, zeer wel mogelijk zou zijn, mits zij de communisten loslieten. Och, riep hij, gij hebt het toch immers aan den lijve gevoeld hoe een klein troepje arisocraten, tntellectu- eelen en burgers een groote georganiseerde proletariërs- massa een afstemmeling geven kan, die toch wel moet toonen, dat klassenstrijd slechts kan eindigen met de overwinning van het kleine troepje dappere, aristocra tisch gestemde personen. Laten wij ontwapenen, riep hij allen toe, mits het geen geestelijke ontwapening met zich brengt. De redevoering trok zeer de aandacht, ook in het buitenland, want de Zwitsers hadden het over Tessino gezegde niet heel aangenaam gevonden. Het gevolg was, dat op aandringen der Zwitsers zoowel Glolittl als Mussolini de zaak verzachtend bespraken, zoodat de Zwitsers niet ongerust behoefden te blijven. De redevoering van Mussolini bewees, dat het minis terie Giolitti-Sforza niet meer op den steun van de Fascisten ten rskamvB en dtf kwun d&n ook ten v*L Tot degenen. dl* door don koning naar hst pale!» geroepen werden om geraadpleegd te worden omtrent een babinetsformateur behoorde uuolinl, die daara&n onmiddellijk gehoor gaf. Mussolini, alhoewel republi kein, was onmiddellijk bereid naar den koning, die hem toen hij gewond in het hospitaal lag, bezocht had, en dien hij dus kende, toe te gaan toen die hem ontbood. Mussolini noemde De Nlcola, de President, van de Kamer, maar deze weigerde. Minister-President werd nu de reform-socialist Bonomi, de candidaat van het midden, maar niet naar den smaak van Mussolini. In het Parlement kregen de Fascisten ondanks de bekwaamheid van hun leider, geen invloed van betee- kenls. De Fascistische afgevaardigden traden nu niet bepaald netjes op en zij namen allerminst de goede toonen, ln een parlement gebruikelijk en wenschelijk, in acht Buitendien had Mussolini een inwendige partij-crisis door te maken. Hij had met Socialisten een overeen komst gesloten, waarbij samenwerking mogelijk werd en waardoor de communisten afgeschud waren. In Bologna en de geheele Emilia, waarvan deze stnêt de hoofdplaats is, stootte dit besluit op tegenstand, andere plaatsen volgden. Mussolini bedankte als lei der der partij en was nu gewoon Fascist. Maar al was hij dan geen leider meer in naam, hij was dat inderdaad en zoo was hij het ook weer, die toen hij inzag dat de „organisatie" Fascisme plaats moest maken voor een „partij" Fascisme, alles daartoe voorbereidde. Zoo kwam men tot de oprichting van „II Partito Nazionale Fasclsta" met als programma, de bekende door Mussolini en zijn vrienden naar voren gebrachte eischen en doelstellingen. Mussolini als leider der Fascistische kamerfractie, was echter feitelijk in een heel onbehaaglijk parket gekomen. In het Parlement hadden hij en zijn 34 par tij genoo ten niets te vertellen en moesten aanzien hoe de priester Don Sturzo, de leider der clericale volks partij met anderen iets deden om 't prestige van Italië te verhoogen en zoo moest Mussolini toezien, dat de regeeringswagen steeds dieper in het moeras zonk. Hij zag de nutteloosheid van zijn aanwezigheid in het parlement in en trok zich naar Milaan terug, terwijl hij zijn partijgenooten ln het Parlement verzocht, zoo voorzichtig en gematigd mogelijk op te treden Daar in Milaan begon hij aan een nieuwen arbeid. Het onevenwichtige, dat een zoo groote, goed georganiseer de partij in het Parlement te fvenredlg, te weinig ze tels had, voelde men sifseds dieper in Fascistische krin gen en er waren reeds, op het in 1921 te Rome gehouden Fascistische congres stemmen opgegaan, om naar Socia listisch voorbeeld te fundeeren een Staat in den Staat. Aan die fundatie: een Fascistische Staat in den Itali- aansohen Staat zou Mussolini te Milaan zijn energie en arbeid schenken terwijl men in het Parlement op de Monte Citorio te Rome bleef praten, aanhoudend praten zooals in parlementen te doen gebruikelijk Is. Mussolini, alhoewel een groot redenaar was allereerst een man van den daad, Dus bereidde hij een daad voor: den marsch der Zwarthemden naar Rome. 1). (Slot volgt). Parij b b „Radio-Paris", (1750 M.) 12.502.10 Orkestconcert. 4.055.05 Orkestconecrt. 7.057.50 Gramofoonmuziek. 8.20 Litterair halfuurtje. 8.5011.20 Symphonieconcert. Langenberg (469 M.) 8.20 Klokkengelui. 8.259.20 Morgenwijding. 11.2012.20 Orgelconcert. 12.201.50 Orkestconcert. 3.505.20 Kerstmuziek door orkest. 8.20 „Carmen", opera ln 4 acten van Blzet Daar na tot 11.20 Dansmuziek. Reods 100 Jaar onovertroffen voor alle maagaan doeningen cn apljsverterlnga-stoornlssen. Slecht» gegarandeerd met het portret van den uitvinder* Het ..Zoogenaamde ulIrldi-Zout" geweigerd worden. Monster» are den hoofdvertegenwoordiger R. dB Bruin, ...iu, Llnn- eeusparHweg 18, Amsterdam, zso gr. L —-co, tabletten l —.85 en U 1.20. Verkoop voor Schagen en Omstreken t Gebr. Rotgans, Hoogstjde E 16. Schagen. Ook voor engroa. BU DE ONTPLOFFING TE LONDEN. Het gevaar thans Bewaken, Het gevaar voor verdere ontploffingen is thans voor hij, daar de beschadigde gasbuizen voor een groot ge deelte onder water zijn gezet. De bewoners van de huizen in" 'het betrokken district hebben verlof ont vangen om hun woningen weer te betrekken. Het district blijft echter voorloopig voor het straatverkeer gesloten in verband met den toestand van de straten. De schade,. De Londensche brandweer maakt een voorloopig verslag openbaar over de schade die de gasontploffing in het West End heeft aangericht. Dienvolgens ia schade toegebracht aan een opper vlakte van de straat van 80Ö M. bij 13% M., aan 19 gebouwen in High-Street (Bloomsbury), aan 12 straatlantaarns, ongerekend de vernieling van water leidingbuizen, kabels en een tunnel. ■Gasmaskers werden Zaterdag nog veel gedragen in de bedreigde wijk, waar de lucht nog bezwangerd bleef met gas en slechte dampen. De neringdoenden wier. zaken in de gevaarlijke zona liggen, zijn zwaar getroffen, aangezien het publiek niet door de afzet tingen heen mag. Een slager die nog een grooten voorraad vleesch had, was gisteren met een gasmas ker aan in zijn winkel aan het werk, om bestellingen vjor klanten buiten het geteisterde gebied uit te voe ren. Over een afstand van 400 M. zijn alle winkels in HJigh Street gesloten. Een officieel onderzoek. Het officieeile onderzoek naar de oorzaken van de gasontploffing zal geheel van de regeering uitgaan. De minister van binnenlandsche zaken heeft na melijk in overleg met zijn andere collega's die bij de zaak betrokken zijn, besloten een commissie in te stellen. 1). Zio Schager Courant van 24 Nov. 1928, 3e blad. HEDENAVOND. - Kerstklokken. Ter gelegenheid van Kerstmis geeft de heer J. Vin cent hedenavond van 7—8 Carillonbespelingen op het Koninklijk Paleis te Amsterdam, uitgezonden door de N.C.R.V. te Huizen. Het is hetzelfde progrmma, dat hedenmiddag eveneens werd gespeeld en door Philips werd uitgezonden naar Oost-Indië. Het luidt: Koraal: Halleluja looft den Heer, Opferlied, I* Beethoven Zegekoor, G- F. Handel. Kerstzng, A- Adam. Aria „Mein glaubiches Herze", J. S. Bach. Hèrders, hoe ontwaakt gij niet? Laet ons gaen bezoeken. Nu zijt wellecome. O Kerstnacht, schooner dan de dagen. (De laatste vier Oud-Hollandsche Kerstliederen), Lofzang van Maria. Er is een roos ontsprongen. Hieerlijk klonk het lied der Englen. O hoe heerlijk. 't Was nacht in Bethlems dreven. De herderkens lagen bij nachten. Adeste fideles. Stille Nacht Kerstlied. 3. Vincent Er ruischt langs de wolken Engleazang (Eere zij God). Koraal: Nog Juicht ons toe die eaal'ge nacht. DINSDAG 25 DECEMBER. (lste Kerstdag.) Hilversum 12.30—2.00 Lunchmuzlek. 5.008.00 Gramophoonmuzlek. 6.00—7.15 Dlnermuzlek. 7.157.45 Pianoconcert. 8.15 Kerkconcert. Di Moorlag, sopraan H. Lelj- dorf, viool, T. Hasselaar, orgel. AVRO-atrijk- orkest. (VARA). 2.00 Kerstvergadorlng van de fod. Amsterdam S.D.A.P. te A'dam. Ir. J. W. Albarda. Huizon (340.9 M. Na 8 uur 1852 M.) 8.30—9.30 K.R.O. Morgenwijding. 9.30 Dienst in de Geref. Kerk te Stadskanaal. 12.30—1.30 K.R.O. Concert. 2.00—2.30 K.R.O. Causerie door Dr. J. Brunlng: Kerst feest onder de Badoeinon. 2.304.00 Concert door een knapenkoor. Keratpro- gramma. 4.005.00 Concert. Uitz. v. h. St. Janscarillon te 's-Her- togenbosch door den Stadsbejaardler T. v. Bal kern. 5.50 N.C.R.V. Dienst ln de Hooglandsche Kerk te Leiden. 7.40—8.00 K.R.O. Spr.: Rector Th. J. v. Galen, Keerst- xnis. 8.00 Concert. Het Amsterdamsch salonorkest o. 1. v. F. R. Boshart. Zangkoor „Salve Reglna" v. d. Vredeskerk Amsterdam. Dameskoor „Ave Maria" o. 1. v. Jos. Schut, J. Hensen, tenor. Daventry (1600 M.) 11.00—11.35 Kerkdienst. 1.202.20 Kerstconcert C. Stewart, alt, W. Prlmroso, viool. Militaire kapel. 5.35 Pianoconcert door M. Cole. 6.05 Kinderuurtje. 6.50 Kerstkerkdienst 7.35 Nieuwsb. 7.46 Liefdxdlgheidsoproep. 7.50 Nieuwsb. 7.55 Concert. Victor Olof Sextet K. Winter, so praan. 9.05 Voorlezing, Diclcens-werken. 9,35 Populair Engelsch programma. Orkest F. Russell, tenor. 10.5012.20 Dansmuziek. Parij s „Radl o-Parls", V (1750 M.) 12.502.10 Orkestconcert 4.056.50 Dansmuziek. 8.2011.20 Concert Trio „Radio-Paris" en Hr. B. Da- nou, voorlezing. Langenberg (469 M.) 5.20 Kerkdienst in de Haupkirche Unterbarmen. 8.20 Klokkengelui. 8.259.20 Kath. Morgenwijding. 12.201.50 Orkestconcert 4.005.00 Herultz. v. d. Carillonbespeling der St. Jans- kerk, den Bosch. 5.002.20 Kerstliederen. 6.20 „Die Heilige Nacht", kerstlegende. 7.20 Kerstconcert. Weragkoor en orkest Fr. Hansen, sopraan. Hr. Strelnz, bas. Daarna tot 1.20 Dansmuziek. Weragorkest WOENSDAG 26 DECEMBER. (2en Kerstdag.) Hilversum 12.302.00 Lunchmuzlek. 2.002.30 Gramophoonmuzlek. 2.30 Aansluiting van het Concertgebouw. 6.00—7.15 Dinermuziek. 8.00 Persberichten. 8.15 „Jozef en zijn Broeders", bijbelsch zangspel. Hulzen (340.9 M. Na 6 uur 1852 M.) (Uitsluitend NCRV-uitz.) 8.25 Morgenwijding. 12.30—1.30 Concert. Mej. B. Sohlamm, piano, H. Vreede, olarinet 3.304.30 Orgelconcert door Jan Zwart i. d. Herst. Ev. Luth. Kerk A'dam. 5.00 Dienst 1. d. Hollandsch-Vlaamsche Kerk Roubalx. Mevr. W. J. Rijks—v. d. Hoek, zangeres. G. Apetz-organist 6.308.80 Kerstavond ln de Parkkerk A'dam. Spr. Dr. J. G. Geelkerken en Ds. H. Hasper. 8.30 Concert. Chr. Gem. Zangver. „Halleluja". Daventry (1600 M.) 10.35 11.20—12.21 Kerkdienst Gramophoonmuzlek. 1.202.20 Orkestconcert 3.50 Populair concert. Squire Celeste Octet. D. Bennett, sopraan. S. Robertson, bas-bariton 5.35 Kinderuurtje. Gramophoonmuziek. 6.35 Nieuwsberichten. 6.50 Muziek. 7.05 Pianoduetten van Schubert. 7.20 Lezing. 7.35 Muziek. 7.50 „Dick Wittington", van Logstaffe. Revue koor en orkest. 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 Causerie 9.50 Nieuwsberichten. 9.56 Kamermuziek. Entente-strijkkwartet D. Helmrlch, alt H.3Ch~lX30 Dansmuziek. Een der artiesten van het Princes Theater heeft gisteravond voor de microfoon een verslag gegeven van de ontploffing, die hij in zijn op 60 meter van den schouwburg gelegen slaapkamer had meege maakt. Aan zijn relaas zijn de volgende bijzonderhe den ontleend: „Ik moest eigenlijk mijn excuus aanbieden aan de luisteraars voor het feit, dat ik gistermorgen acht uur 'nog in bed lag, maar aan dit feit is het toch ook weer te danken, dat ik u nu uit ervaring vertellen kan hoe je je gevoelt als je uit je bed gesmeten wordt. Het is heel anders dan het bekende gevoel van 's avonds 'laat soms een beetje onzacht in je bed te laten val len. Het was alsof ik droomde, dat ik van heel ver een ratelende donderbui hoorde aankomen, die zulk een ontzettende kracht en snelheid ontwikkelde, dat ik mijn oogen opende op het oogenblik, dat alle 4 wanden van mijn kamer begonnen te trillen, dat mijn bed begon te schommelen als een slingeruurwerk, totdat ik er nog half in don dommel, met een flinke vaart in een parabool uitvloog en op den eveneens trillenden vloer terechtkwam. Het is merkwaardig hoo gauw een mensch onder deze ongewone omstan digheden helder van geest is, want het omgekeerde zou eerder waarschijnlijk lijken. Binnen de minuut had ik een broek en een kamerjas aan en stond op mijn balkon dat or- High Holborn uitziet, jawel, van vier hoog af. Ik w oof, dat de. balkondeur al open gevlogen was en voorloopig rinkelden er alleen wat glasscherven om mijn ooren. Het was nog geen volle dag en ik keek in een mis- tigen morgen en had aanvankelijk nog geen denk beeld waar^het ontzaglijk geraas, dat nog steeds aan- hield, vandaan kwam. Plotseling zag ik in de rich-j ting van New Oxford Street echter een reusachtige vlam en bij haar schijnsel zag ik ook dat de straat in het midden als vaneengereten was, terwijl het pla veisel een golvende beweging bleef maken, maar een j onnatuurlijke zooals van golven die men wel op het I tooneel ziet. Voor alle vensters in mijn omgeving stonden reeds kijkers, de meesten blijkbaar meer i versuft dan ik, want ofschoon er meer balkons wa ren was ik de eenige die buiten stond. Plotseling werd een putdeksel de lucht in geslin gerd met een kracht die weer aan een aardbeving deed denken, en het vloog met donderend geraas door een der ramen van een twteede of derde ver- dieping een paar huizen van mij af. en als bij too- verslag waren alle toeschouwers ik ook - van de vensters verdwenen. Ik kleedde mij: verder aan op den nog wel trillenden maar niet meer schokkenden vloer van mijn kamer en kwam na korten tijd bui-1 ten. Mijn deur was vrij, maar voor het huis naa*t bet onze stonden op elkaaj* geschoven stukken as falt vijf voet boog, rechtop, zoodat men aan het kruien van ijs moest denken. Er waren weinig men- schen op straat, maar die er waren stonden met ver wilderden blik en bewegingloos tegen de deurspos- ten of gevels geleund waartegen de kracht der ont ploffing ze gesmeten had. Ik heb geen gewonden ge zien, later hoorde ik natuurlijk dat er ook men- schen ernstig gew:ond waren en toen ik een oogenblik later de sirenes van de eerste brandspui- hoorde scheen dit ons allen een gevoel van betrek kelijke veiligheid te geven en voorzichtig liepen wij met een man of vijf zes in de richting van de groote vlam dio nu van 'heel ver zichtbaar moest zijn. Reeds was een politieagent ter plaatse, die ons raadde, maar niet gebood, niet verder te gaan, welko waar schuwing wij opvolgden. Dichterbij do vuurzee werd de straat trouwen» reeds door de brandwachten afgezet en nu hoorden wij van alle kanton, maar vooral van Kingsway, stoomspuiten in vliegende vaart naderen. De dei ning van het wegdek had nu opgehouden, hier en de ar stegen nog kleine rook- en stofwolkon op, maar ook de vermindering van het geraas toonde aan dat do eerste kracht van de ontploffing gebroken wne. Daar we allemaal even wttjs waren en niemand, zelfs de bobby niet, op de ovoral gehoorde vraag „wat is or eigenlijk gebeurd?" antwoord kon geven, ben ik tegen negen uur naar mijn werk in dé stad gegaan on ik kwam pas tegen 7 uur 's avonds terug. Toen bemerkte ik pas welke gaslucht er nog hing on begreep ik dat ik allerlei listen en omweegjes te baat moest nemen om mijn woning te bereikon, maar ten slotto is dit toch gelukt. Een kwartier la ter begaf ik mij van een electrische zaklantaarn voorzien naar den schouwburg, die natuurlijk zijn deuren niet had geopend, Aangezien ik er echter noodzakelijk iets uit mijn kleedkamer moest halen, belde ik en na eenigen tijd wachten deed de liftjon- gen open. Hij was de eenige dio met onverdeeld leed vermaak over de ontploffing sprak, want in den schouwburg was geen gas, geen water, geen elec- trisch licht, de lift werkte niet en de voorstelling ging niet door, zoodat de jonge Cerberus een onver- wachten vrijen avond had! Ik mocht van den voor den schouwburg gepos- teerden agent natuurlijk geen licht maken, maar hij stond mij toe, voar eigen rekening en gevaar met mijn kleine lantaarntje mijn kamertje te zoeken, wat mij langs onbekende achtertrappen in ongeveer tien minuten gelukt is. Toen ik terugkwam zag ik nog tal van auto's naderen die bezoeker» voor de voorstelling aanbrachten, maar die alle, tot hun groote teleurstelling, door een agent op de hoogte gebracht, terug moesten keerea. OVER DE KLEINE BELT. TEGEN DEN FISCUS. VEERTIG ARBEIDERS BEDOLVEN. Doch de moesten weer gered. TWEE BRANDWEERLIEDEN IN DE VLAMMEN OMGEKOMEN. 50 ARBEIDERS GEDOODw V.D. verneemt uit Kopenhagen: De bouw van de brug over de Kleine Belt, die zoo wel voor het spoorweg- als voor het overige verkeer zal dienen, heeft thans zijn beslag gekregen. De bouw zal ongeveer 21 millioen Kr. kosten. De eigenlijke brug over de Kleine Belt zal een lengte van 825 M. hebben en door vier stroom- en twee landpeilers geschraagd worden. De hoogte van do brug zal 32 a 33 M. bedrogen. -De bouw zal aan een 2000-tal arbeiders werk ver schaffen. Te Garding in Sleeswijk—HoTstein werd dezer da gen een executoriale verkoop verhinderd. In verband daarmee trokken Zaterdag ongeveer zeventig boe ren naar het Finanzamt van Husum, drongen het ge bouw binnen en verzetten zich tegen het gebod het. huis te ontruimen. Een commissie van vier personen onderhandelde met het hoofd van het Finansaim over de beslagleggingen. Tot ernstige wanordelijkhe den is het daarna niet meer gekomen. Naar eerst thans bekend wordt, is in de laatste dagen ook te Ohrstedt.een beslaglegging met geweld verhinderd. (Het N T A meldt uit Parijs: Veertig mijnwerkers zijn ten gevolge eener grond- storting in de ijzermijnen bij Foix (dep. Ariège) be dolven. Een reddingsploeg bracht de meerderheid van hen in veiligheid, doch er zijn nog een aantal arbeiden? bedolven, van wie men niet weet of ze nog in leven zijn. Wolff meldt uit Berlijn: Zaterdagmiddag is brand uitgebroken in het slot Dierfordt bij Wezel, die zich buitengewoon snel uit breidde. Tot laat in don avond duurde het blusschings werk voort, waarbij verscheidene ernstige ongevallen hebben plaats gehad. Een brandweerman uit Wezon werd door oen neer stortend stuk muur van de ladder geslingerd on bleef zwaar gewond liggen. Twee andere brandweerlieden werden door neerstor tende balken tegen den grond geslagen en door gloei ende massa's bedolven. Zij kwamen in de vlammen om. De brand is vermoedelijk ontstaan door vonken uit een kachel. IHet slot bevatte waardevollo kunstvoor- worpen, schilderijen, enz., die slecht gedeeltelijk in veiligheid konden worden gebracht. VERSCHEIDENE GEWONDEN. Zaterdagmiddag tegen half vier is op de1 Mathlas- platz. te Breslau een luchttank van een motorwagen der tram met een luiden knal ontploft. Een zijwand van den motorwagen werd geheel afgescheurd on alle ruiten braken. Verschillende personen kregen gedeeltelijk ernstige verwondingen en moesten zich onmiddellijk onder •medische behandeling stellen. Door de rondvliegende stukken ijzer wenden ook verscheidene ruiten van nabijgelegen huizen vernield. Volgens een belicht uit Tokio zijn door hot ontijdig ontploffen van eèn lading dynamiet in een Japan- schen kolenmijn 50 arbeiders om het leven gekomen. Van de manschappen, die in den mijn werkzaam wa ren, rijn er slechts 12 gered. 'Volgens een ander bericht uit Tokio» ia het ongeluk

Schager Courant | 1928 | | pagina 6