Ernstig auto-ongeluk bij Oosterhout. Een schok. Gemengd Nieuws. De nieuwe overstroomingen in België. Auto door den trein gegrepen. Fransch vlieger neergestort Millioenen-aankoop van huizen. De afschaffing van tollen. De opstandige beweging in Afghanistan. Waar de oorlog dreigt Opnieuw kabinetscrisis in Frankrijk Nog eens het Pooldrama. Het drama te Nieuwer-Amstel. Byrd's Zuidpooltocht. Corruptie in Zuid-Slavië. De typhoon op de Philippijnen. De toesiand van Koning George. Het is alles geen goud... De nood der Engelsche mijnwerkers. Predikbeurten. leman Igen i\ Bn tal ie een olod*.. d'jgjpg w» by sg. Er Lgenis. heeft, om- r op- oen. Isltoir. aogde, :e aan is ge- het deze voor ver- ïlling. requl- adka- rewht- PRETTIGE OMGEVING. Een zevental arbeider» gearresteerd. Te Hollandsche Veld, in de provincie Drente, werd hige weken geleden des avonds de weg onveilig ge bakt; verschillende personen werden aangevallen ej> tehandeld, terwijl hunne rijwielen werden vernield; [nachtwaker werd in het kanaal geworpen, Als ver- icht van deze openlijke geweldpleging zijn gisteren Assen een zevental arbeiders, allen woonachtig te kllandscheveld, ln arrest gesteld. EEN DO ODE, DRIE GEWONDEN. :n ernstig auto-ongeluk heeft in nacht van Donder op Vrijdag op den weg OosterhoutRaamsdonk- plaats gehad. Een viertal bezoekers van de voor ging „Meryntje Gijzen's Jeugd" te Breda, keerden per o naar hun woningen te Raamsdonkveer terug. Even jrbij Oosterhout botste de auto tegen een boom met t treurige gevolg, dat de inzittenden er uit geslingerd jrden, waarbij de 17-jarige P. van Dongen op slag dood werd. De drie andere inzittenden werden min ;meer ernstig gewond. DURE BUNZINGS. Nog nooit zoo hoog in prijs geweest. laar uit Barneveld wordt gemeld, zijn de bunzings nooit zoo hoog in prijs geweest, als thans het geval Zelfs voor een klein exemplaar wordt al gauw f 10 12 betaald, terwijl voor groote soorten tot f 15 per stuk wordt gegeven. Dientengevolge wordt er Ik een geweldige jacht op dit roofdier gemaakt, dat kans bestaat, dat de bunzing weldra geheel zal zijn geroeid. DE EEN VLIEGENDE JAZZBAND. 7 Jack Hylton, de leidev van een Engelsche Jazzband, aft gisteren twee vliegtuigen van de Kon, Luohtvaart- J. geoharterd, om met zijn gezelschap van Parijs naar isterdam te 'vliegen. Maandag wordt eveneens per egtuig de terugreis van Rotterdam uit aanvaard en 3. Dinsdag vliegt de geheele band, bestaande uit 30 !n frsonen, met twee groote vliegtuigen van de KD.M., ani®r in Parijs naar Bremen. >ruik r egen- j het ebro- le te v. taan, W. VOTIEF OPTREDEN VAN DEN TREIN-POST- BEAMBTE VOORKOMT ERGER. Stuk rail van 25 c.M. weggeslagen. ukte h*t r en ang, ;orle ver ft de a in r en dlt het een de de re- ace- 36- het het is rE- B 3 De an het Volk wordt gemeld: e passagiers, die Vrijdagochtend 4.56 met den lin van Rotterdam naar Nijmecren vertrokken heb- ti nabij het station Arkel eenige angstige oogen- jkken beleefd. Toen de trein de brug over de Linge aseerde, voelden de reizigers een hevigen schok, iof er een botsing plaats vond. ooral in het postrijtuig ontstond verwarring, om- de ruiten in scherven vielen en de lichten uit bgen. Een der beambten keek naar buiten en zag J de duisternis een waren vonkenregen en vlam- fcn onder de wagens vandaan komen. Het wekte jn verwondering, dat de trein doorreed, alsof er jets gebeurd was. De machinist had blijkbaar niets Ln den schok gevoeld. pmdat de beambte in het postrijtuig een ongeluk feesdü, trok htij aan de noodrem. Dit aktief optri- »n heeft ongetwijfelid erger voorkomen. Een in- ïsteld onderzoek wees nl. uit, dat een stuk rail van I a 30 c.M. was weggeslagen. Voorts bleken de buf- 5 van een goederenwagen en het as-stel van een itrijtuig 'vernield. >e machinist achtte het raadzaam, den trein lang- Lam naar Leerdam te rijden. Daar hieven de be- Shadigde post- en goederenwagons achter. De be n-ging van de post heeft zeer waarschijnlijk eenige rtraging ondervonden. De trein, die uit. Nijmegen vertrok, kwam vijf vartier te ladt in Rotterdam aan. genoemd blad, heeft het hoofd ven het doorgangshuis waaruit de vrouw het kind gehaald moet hebben, de kleeren van het wicht herkend. De mogelijkheid schijnt niet ultgesloffen, dat de moeder in een vlaag van ver standsverbijstering haar kind verdrenken heeft DE TOESTAND ERNSTIG. In aansluiting op een bericht, elcters in dit nummer, omtrent de nieuwe overstroomingen in België, werd gisteravond nog uit Brussel gemeld: In de overstroomde dorpen van de streek van Den- dermonde zijn enkele huizen ingestort. De watersnood is thans ernstiger geworden, dan ooit. Paarden en hoornvee zijn verdronken en ruim 8000 menschen zijn dakloos. Trots de pogingen der ter plaatse zijnde troepen kon het 112 meter breede gat in den Scheldedijk bij Moer- zeke op verre na niet worden dichtgemaakt. Volgens een verklaring van den minister van openbare wer ken, Baels, zal het nog ongeveer een maand duren al vorens de dijken weer hersteld zijn. BROEDERMOORD, Te Lisa bij Sangerhausen heeft gisterochtend de 26- jarige zoon Hermann van den eigenaar eener steen bakkerij Rabenhald zijn 34 Jaar ouden broer doodge schoten en is toen ln het naburige bosch gevlucht. Tot dusver is hij niet gepakt. Over de beweegredenen van den moord is nog niets bekend. 2 DOODEN. V. D. vern&emt uit Kassei: Gistermiddag vond nabij het dorpje Pattenham in Beieren een ernstig auto-ongeval plaats. Bij een spoorwegovergang werd de auto van een architect uit Rottalmunster door de locomotief van een per sonentrein gegrepen en geheel vernield. De inzitten den, de architect en zijn zoon waren op slag dood. OP DE GRENS VAN BOLIVIA EN PARAGUAT. Naar uit Aauncion wor/it gemeld is de bekende Fransche vlieger Lemaitre, die de leiding had van de opleidingsschool der Boliviaansche legervliegers, met den titel van majoor, aan de grens van het Chaco- gobied neergestort. Het toestel werd vernield. De vlie ger werd ernstig gewond. Bij het begin van de moeilijkheden met Para guay begaf hij zich met een groep bombardements vliegtuigen naar de grens (hij was sedert 1926 orga nisator van de Boliviaansche luchtmacht). Men in stalleerde zich ten noorden van het fort Vanguardia, bij Puerto-Suarez (aan de Paraguay-rivier). Bij een vlucht boven de grens is Lemaitre thans neergestort. RECORD THANS OP NAAM VAN JOHN ROCKEFELLER Jr. Drie blokken huizen voor 240 millioen gulden. VERSLAG VAN DE COMMISSIE UIT DE TWEEDE KAMER. Het bedrag der schadeloosstelling. Blijkens het Verslag van de vaste commissie uit Tweede Kamer voor openbare werken wordt om- ent de afschaffing der tollen opgemerkt, dat in- en deze uit financieels overweging niet mogelijk n zijn, de afschaffing niet zou kunnen plaats vin- in naar analogie van hetgeen ten aanzien van de snderi en de heerlijke jachtrechten is geschied. Zoo uden alle verouderde -rechten terstond vervallen linnen worden verklaard en de schadeloosstelling unnen worden uitbetaald in annuiteiten uit een nds, dat met het oog daarop ware te vormen. Dat nds zou kunnen worden gevormd door bijdragen m den Staat en nader aan te wijzen belangheh- inden. De commissie betreurde, dat in de wet geon rege- n zijn neergelegd betreffende het bedrag der scha- iloosstelling bij den afkoop van tollen. Zij achtte ;t gewenscht daaromtrent nog oen bepaling in het et.aontwerp op te nemen. Dat er een behoorlijke schadeloosstelling zal wor- jn'toegekend, achtte de commissie gewenscht, doch was van meening, dat da veelal hooge opbrengsten laatste jaren niot als basis voor de berekening ogen worden aangenomen. Zoo zou zij voor de be ding van hot bedrag der opbrengst willen zion aan- inomen het gemiddelde van do opbrengst per jaar het tijdvak b.v. van 1 Januari 1919 tot 1 Januari ®4 en niot meer dan een zeker percontago boven het- :cn jaarlijks voor behoorlijk onderhoud wordt ver- scht. Daar de toe te kennen schadeloosstolling uiter- ird zou zijn te verminderen met do kosten vun on- erhoud, waarvan do vuormallgo tolheffers zouden 'orden bevrijd, zou het totaal der schcadeloosstelling iet bovenmatig hoog worden. DE REGEERINGSTROEPEN ZEGEVIEREN. Had een groot deel van de Afghaansche opstande lingen zich reeds teruggetrokken in verhand mot den plotseling ingevallen, strengen winter, thans ko men ook nog berichten "binnen, dat de regeering veld wint en hpt onderdrukken van de opstandige bewe ging. Zoo wtordl uit Kaboel gemeld, dat de regee ringstroepen Donderdag hij hevige houde de opstan delingen in de nabijheid van Kaboel hebben aange vallen. Na vier uren van hevig vechten gelukte liet den regeeringstroepen, de opstandelingen op de vlucht te drijven. Meer dan vierhonderd rebellen werden krijgsgevangen gemaakt. Twee leiders der opstandelingen pleegden bij hun gevangenneming zelfmoord. De koninklijke zomerresidentie Pagmin heeft ernstig van den strijd te lijden gehad. De op standelingen hebben getracht de residentie te ver woesten. Kaboel is thans geheel van rebellen ge zuiverd. Gisteren heeft onder voorzitterschap van Aman Oellah de eerste zitting van den kroonraad plaats gehad Dit college heeft zijn goedkeuring gehecht aan de maatregelen van de regeering tegen de op standelingen en zich bereid verklaard, de orders der regeering uit te voeren. De strijd nog niet opgegeven. Volgens latere berichten uit Kaboel heeft de stam der Sjinwari's een oproep tot het Afghaansche volk gericht, waarin verklaard wordt, dat de stam zijn strijd tegen den koning niet opgeeft. Zelfs indien het den regeeringstroepen zou gelukken de hoofdmacht der opstandelingen te verslaan, zouden zij zich in de bergen terugtrekken en zich niet aan den koning overgeven. In verband met dó reis van de koningin-moeder naar den stam van de Sjinwari's, verklaart laatst genoemde, dat haar geen gevaar dreigt. Onderhan delingen worden nutteloos genoemd, daar de koning het land met zijn moderniseeringen niet tot welvaart zal kunnen brengen. Aman Oellah een andere troon aange boden. Het orgaan der Syrischo monarchisten, dat ter ge- .sgenlieid van den terugkeer van den Franschan Hooge Gommissaris, Ponsot, hernieuwde activiteit ten toon spfóidt on o.m. handteekeningen verzamelt op petities, die zich voor de instellingen van een ko ningschap in Syrië uitspreken, publiceert thans een hoofdartikel, waarin het voorstel wordt gedaan den Syrischen koningstróon aan koning Aman Oellah van Afghanistan aan te bieden, indien de toestand daar te lande zóó ernstig mocht worden, dat hij van den troon van Afghanistan afstand zou moeten doen. Aman Oellah wordt in het artikel de aange wezen vorst genoemd voor alle Syriërs, die een ern stig en energiek heerscher wenschen. CHINEESCH GENERAAL GEFUSILLEERD Het agentschap Indo-Paclflque meldt uit Peking, dat generaal Woetsjen, do commandant van het vierde le- geroorps, dat tegen do regoorlng in opstand was geko men, Woensdag te Peking la gofuallloerd. Reuter meldt uit New York: De New York Times meldt, dat John Rockefeller Jr. drie blokken huizen heeft gekocht tegenover de Saint Patrickkathedraal te New York tot een prijs groot meer dan 240 millioen gulden. Deze transactie slaat een record op het gebied van huizenkoop. Nadere bijzonderheden. 'De correspondent van de Voss. Ztg. te New York meldt, dat John D. Rockefeller Jr. het vroegere ter rein der Columbia Universiteit te New York voor den prijs van circa 100 millioen dollar heeft aangekocht. Men heeft hier te doen met circa 200 gebouwen, die gelegen zijn op een terrein tusschen de Vierde en Vijf de en Zesde Avenue. Het terrein ligt in het duurste gedeelte van New York. Er zullen een nieuw operagebouw met bijgebouwen hotels en restaurants enz. worden geplaatst. Het pro ject is oen der grootste op het gebied van moderne ste denbouw. Columbia University heeft dezer terreinen in 1814 van de stad ten geschenke gekregen. Naai V. D. nog uit New York verneemt, is het stuk grond, dat aangekocht is, bestemd voor den bouw van de nieuwe Metropolitan Opera. BOTSING TE BOMBAY, Tusschen Hindoes en Mohammedanen. Reuter meldt uit Bombay: Bij een gevecht heden tusschen Hindoe- en Mohara- medaansche arbeiders der katoenfabrieken, werden er twaalf gewond; zij werden naar het ziekenhuis gebracht. De botsing ontstond doordat een Mohammedaansche voorman kwetsende taal zou hebben gebezigd. BOMAANSLAG. TE TUNIS. Geen persoonlijIco ongevallen. Het B.T.A. meldt uit Tunis, d.d. gisteren: In des. afgeloopen nacht is een bom geworpen naar het gebouw van het in de Italiaansche taal verschij nende blad „Unïoae". De aangerichte schade bedraagt ongeveer 100.000 francs. Er kwamen geen persoonlijke ongevallen voor. HET CONFLICT TUSSCHEN BOLIVIA EN PARA GUAY HERNIEUWD. Fort Vanguardia door de Bolivlanen bezet. FOINCARé'8 AFTREDEN DE VOLGENDE VERWACHT. De ParUsohe corr. yan de „Msb." meldt: Do senaat heeft de parlementaire schadeloosstelling aanvaard. Het heengaan van poincaré wordt daardoor onvermij delijk geacht en einde der volgende week verwacht. LICHT OP DE TRAGEDIE VAN DE LATHAM BEMANNING. Flesch met brief aangespoeld. EEN SPOOR GEVONDEN. D EIJ8BARRIERE BEREIK.T .In een 27 Deoember Rondtoerde mededeling uit New York wordt gomold, dat do Amerlkaansche minister- van marlno van Byrd het volgende bericht heeft ont vangen: „Wij borolken de groote Ijsbarrlère." DE STAAT ERNSTIG BENADEELD. In het geheimzinnige drama, dat zich te Nleuwor mstel moet hebben afgespeeld zooals men weet rerd in een tochtsloot van den Bovenkerkerpolder Za- srdag j.1. een lijkje gevonden van een ongeveer ander- alf-jarig kind schijnt thans eenig licht te komen. lrij vernemen namelijk, aldus de „Tel." dat zich bij de olitie daar ter stede een chauffeur heeft aangemeld, ie het kind met zijn moeder vermoedelijk vervoerd eeft. Op een avond van verleden week, zoo luidt het «rhaal van den chauffeur, was hem gevraagd met zijn ragen voor te komen bij een R.K. doorgangshuls te .mst8rdam. Nadat hij aan dit verzoek voldaan had, was en jonge ongehuwde moeder met een kind ln den uto gestapt, die hem opdracht had gegeven naar Nie- rer Amstel te rijden. Dicht bij Nieuwer Amstel, ln de ■g. Nesserlaan, zou de moeder uitgestapt zijn, waarna e chauffeur naar Amsterdam was teruggekeerd. Wat e moeder verder gedaan had met het kind, had hij let gezien. De marechaussee te Nieuwer Amstel tracht thans de ngehuwde moeder ,die aldaar woonachtig moet zijn, op e sporen. De plaats waar zij- den auto zou verlaten ebben, is niet vergelegen van de «loot, waarin het kin erlijkje gevonden ie. Naar wij vernemen, aldus eerder Woiff meldt uit Belgrado: De parlementaire commissie van onderzoek tot vast stelling dor misbruiken bij do uitvoering der contracten met houtlndustrloolon ln Bosnië heeft bij het parlement haar rapport Ingediend. Volgens de Polltika heeft de commissie groote mis bruiken ten nadeele van den staat geconstateerd. Tenge volge van dezo corruptie waarbij tot dusver tien maat schappijen betrokken zijn, zou de staat een verlies van 134 milloen dinar hebben geleden. Reuter meldt uit Washington: Het gezantschap van Paraguay deelt mede, dat de Bollvianen het fort Vanguardia., gelegen ln het betwis te gebied, opnieuw zouden hebben bezet, waardoor weder een zeer ernstige toestand is geschapen. De le gatie verklaart, dat- de opmarsch zonder strijd is ge schied, daar de Bolivlanen gebruik hebben gemaakt van het bevel, door de regeering van Paraguay aan haar troepen gegeven om de vijandelijkheden te staken. Houdt Bolivia zjjn beloften niet? De legatie meldt voorts, dat het fort Boqueron, dat aan Paraguay behoort, nog steeds door Boliviaansche troepen bezet ls. Bolivia., zoo verklaart zij, heeft zijn beloften niet gehouden, Parguay kan echter het alleen uitbreken van vijandelijkheden niet vermijden. Wapcndoorvocr door Argentinië verboden. Reuter meldt uit Buenos Aires: L»e Argontijnsche regeering hoeft den doorvoor door Argentinië van wapens voor Bolivia verboden zoolang het geschil tusschen Bolivia en Faeragauy niet 1» bijge legd. Volkenbondsraad Iaat do raak voorlooplg aan de arbitrage conferentie over. In verband met de persberichten als zouden de Boli vlanen andermaal 12 mijlen ln de betwiste zone zijn vooruitgerukt, doet zich de vraag voor, of de voorzit ter van den Volkenbondsraad andermaal het Initiatief zeal nemen tot een Raadelnterventle, teneinde nieuwe uitbreiding te voorkomen. To Genève wordt dit on waarschijnlijk geaoht, sohrijft de Geneefache corr. van het Habl. Vermoedwordt, dat nu beldo partijen de ar bitrage van de Pan-Amerik&ansche Arbitrageconferen- tio hebben aanvaard, de Raad aan deze internationale instantie zal overlaten, partijen zoo noodlg te herinne ren aan de conservatolro maatregelen, die de Raad aan vankelijk aan partijen heeft aanbevolen. De Raad zal zich vermoedelijk alleen dan weer met hot gesohll be- moolon, wanneer een der partijen oen beroep op den Raad doet, of andermaal de vrodo ernstig in gevaar wordt gebracht. Het verontrustende bericht niet bevestigd. Do Volkenbond ontving geen bevestiging van het bo- rlcht nopens oen nieuwen opmarsch dor Boliviaansche troepen. Een mededeellng van Paraguay an do Ver. Staten on do arbitragecommissie. Hot N.T.A. meldt uit Washington: De zaakgelastigde van Paraguay, Ramlro», heeft het dept. van buitenl. zaken en don voorzitter der door de Pan-Amerlkaansche conferentio gevormde arbitrage- I commissie, dr. Maurtua, gelijkluidende nota's overhan digd, waarin officieel de door hot gezantschap van I Paraguay gepubliceerde mededeeling, wordt herhaald, dat het fort Vanguardia door de Boliviaansche troe- pon weder ls bezet. Ramirez verklaarde, niet te kunnen zeggen, welke uitwerking deze gebeurtenis op de houding van Para guay in verband met de aanvaarding der arbitrale uit spraak zou hebben. GEVAAR VOOR HONGERSNOOD. Reuter meldt uit Washington: In een officieel rapport betreffende de schade, aan gericht door den jongsten tyfoon, wordt medegedeeld, dat daarbij vijfhonderd levens en een twintig booten zijn teloor gegaan, terwijl in les provinciën der Phi lippijnen gevaar voor hongersnood bestaat. Naar Minalla is een bedrag groot 80.000 gulden ge zonden tot het verleenen van hulp aan de noodlij denden. Een Wolffberlcht uit Oslo d.d. 28 Dec. maakt mel ding van berichten uit Tromsoe, dat aan de kust van Finmarken een flesch ls gevonden met mededeelingen betreffende de tragedie van het vliegtuig „Latham", die de onderteekening Roald Aimmdsen droegen. Nadere bijzonderheden ontbraken. Tot dusver ko n niet worden vastgesteld of de mede deelingen authentiek zijn. Wolff meldt uit Oslo, dat aldaar nog steeds geen na dere berichten omtrent den inhoud van de flesch zijn ontvangen. In terzake kundige kringen acht men het niet ten volle uitgesloten dat vóór de catastrophe van de „La tham" een flesch is uitgeworpen. Men blijft echter, zqo- lang geen nadere bijzonderheden zün ontvangen, scep tisch tegenover het geval staan, daar reeds tweemaal zulke flesschen opdoken, die later valsch bleken te zijn, en omdat men het eigenlijk voor weinig waarschijnlijk houdt, dat de bemanning van de „Latham" nog tijd ge vonden zou hebben om vóór de catastrophe een briefje te schrijven en in een flesch te bergen. AARDSCHOKKEN IN CALABRIB. Geèn schade. Het N.T.A. meldt uit Rome: Naar „Giornale de Italia" uit Californië moldt, zijn gistermorgen om 4.40 en 4.56 twee tamelijk sterke aard schokken in verschillende plaatsen van Calabrië waar genomen, die echter geen schade aanrichtten. NOG ALTIJD ZORG. Na de verontrustende berichten, welke gisteren over den toestand van den Engelschen koning werden ver spreid, gaf het bulletin van gisteravond weer eenige hoop. Het luidde: De koning heeft een rustigen dag gehad. De lichte verbetering, hedenmorgen geconsta teerd, hield aan. Het bulletin is dóór drie doktoren onderteekend. Dit neemt echter niet weg, dat 's konings toestand nog steeds groote zorg baart. Een geneesmiddel uit de Ver. Staten.. Gistermiddag is op het Buckingham-paleis een pak gearriveerd uit de Ver. Staten, waarin een product zat, dat Solution Dakin genoemd wordt en dat de genees kundige diensten tijdens den oorlog gebruikten om wonden van ziektekiemen te zuiveren. Dr. Stierman van de Carnegie Steel Company uit Pittsburg had aangeboden om een hoeveelheid van dit product te zenden voor de behandeling van den Koning en dit aanbod is dankbaar aanvaard. ONTEVREDEN FINNEN. In Finland is men er aldus de Voss. Zt. ont sticht over, dat de Olympische gouden medailles niet van goud, maar van verguld zilver zijn. Ook in 1920 (Antwerpen) en 1924 (Parijs) werden verguld zilv. medailles uitgereikt. De laatste echt gouden medailles werden uitgereikt in 1912 te Stockholm. De Voss. Ztg. teekent hierbij aan: De Finnen hebben geen ongelijk. De Olympische spelen te Amsterdam zijn voor de Ne derlanders een zoo goed zaakje geweest, dat zij er werkelijk niet arm. van geworden zouden zijn, als zij de plus minus 90 uitgereikte medailles voor de prijzen van echt goud hadden laten alaan, DE OPROEP VAN DEN PRINS VAN WALES VINDT WEERKLANK. Draadloos uit Londen: De wijze, waarop de radio- oproep van don prins van Wales op eersten Kerst dag gesproken heeft tot zijn hoorders, bleek giste ren zoowel uit den postzak voor den prins van Wa les in York House als uit dien van den lord-mayor in het Mansion House. Aan laatstgenoemd adres bracht de ochtendpost alleen al tusschen de 17 en 18000 brieven. Een speciale staf klerken behandelde den inhoud on den geheelen dag door werden er met eiken post berichten van ontvangst der giften aan de schenkers gezonden. Gisteravond beliep het lord mayors-fonds, met inbegrip van de beloofde bijdrage der regeering (ben pond voor elk pond dat inkomt) meer dan Gid.000 pond sterling. HOOG WATER IN HET ZUIDEN VAN ENGELAND. De wegen 25 c.M. onder water. In het Zuiden en Zuid-Westen van Engeland zijn door oen hevigen regenval verschillende kleine ri vieren buiten haar oevers getreden en op verschei dene hoofdverkeerswegen staat het water 25 c.M., zoodat zij voor auto- en .vrachtverkeer onbegaan baar zijn geworden. De ergste overstrooming heerscht in en om Trowbridge, maar ook de groote wegen Swindon—Chippenham en Barnstaple—Ti- verton staan op tal van plaatsen over groote af standen onder water. ZONDAG 30 DECEMBER 1928. NED. HBRV. GEMEENTE to: Wlerlngerwaard, nam. 7 uur, Ds. Van Loon. Callantsoog, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. EVANGELISATIE te: Schagen, voorm. 11 uur, de heer Henresma, van A'dam, Nam. B uur, geen dienst. GEREF. GEMEENTE tot Nam. 2H uur, Ds. Tollenaar van Den Helder. MAANDAG 31 DECEMBER 1928. NED. HERV. GEMEENTE to: Schagen, nam. 7 uur, Ds. Van Dijk. Extra collecte. Dirkshom, nam. 7 uur, Ds. de Leeuw. Julianadorp, nam. 7 uur, Ds. Dameté. Onderwerp: „De wereld gaat voorbij." Huisduinen, geen Samenkomst Sint Maarten, nam .7 uur Ds. Tlnholt Anna Paulowna, nam. 7 uur, Ds. Vorstman. Hippolytushoef, nam. 6% uur, Ds. Van Beek. Den Oever, nam. 8 uur, Ds. Van Beek. Hoogwoud, geen dienst. Barslngerhorn, nam. 7 uur, Ds. Van Loon, Burgerbrug, geen dienet. St.-Maartensbrug. geen dienst Oudesluis, zie 'Schagerbrug. Schagerbrug. nam. 7 uur, Ds. Witkop. Extra collecte. Oude Niedorp, nam. 7 uur, Db Schermerhorn. Mede werking van mej. Menagé Challa. Collecte voor de predikantsweduwen. Nieuwe Niedorp, ram. 11.30, De. Schermerhorn, Mede werking van mej. Menagé Challa. Collecte voor de predikantsweduwen. Winkel, nam. 8.30 uur, Da Schermerhorn. Mede werking van mej. Menagé Challa. Collecte voor de predikantsweduwen. Warmenhulzen, nam. 6*4 uur. Ds. Zillinger Molenaar. DOOPSGEZINDE GEMEENTE to: Barslngerhorn, nam. 7 uur, Ds. R. van der Veen. Nieuwe Niedorp, nam. 7 uur, Ds. Haars. EVANGELISATIE to: Schagen, nam. 6 uur, de heer Heerevma, van A'dam. Breezand, nam. T uur, de heer Boon. THE STAR OF HOPE MJSSÏOV. Julianadorp, aan. 6% uur, de haar I

Schager Courant | 1928 | | pagina 7