Schager Courant Abonnementsgelden* 50 cent Derde Blad. Betaling 4e kwartaal. vóór 5 Januari a.s., Bullrich-Maagzout Waarom te Schagen een verwerkings- inrichting gesticht wordt Gemengd Nieuws. Een onnatuurlijken dood gestorven. Brabantsche brieven. NIEUWJAARSGROETEN Plaatselijk Nieuws. Gevecht met een krankzinnige. Zaterdag 29 December 1928 71ste Jaargang. No. 8382. Aan onze lezers bulten Schagen doen wij het ver zoek het abonnementsgeld der Schager Courant over het vierde kwartaal 1928, ten bedrage van, 11.85 (voor courant met Zondagsblad 12.38), aan ons Bureau te betalen, óf over te maken per postwissel óf over te laten schrijven op onze post rekening No. 23330. De laatste manier van betaling raden wij ten zeerste aan, daar dit slechts 5 cents kost; formu lieren zijn aan alle postkantoren h één cent verkrijgbaar. Per Postwissel daarentegen zijn de kosten fO.10. Na genoemden datum wordt beschikt met f0.14 verhooging. Toezending is dus voordeeligl Voor alle abonné's die gewoon zijn het couranten- geld aan onze Agenten (de plaatselijke kantoorhou ders) te betalen, geldt dit verzoek niet. Zij, die bij ons op De Prins, Het Nieuwe Mode blad, Gracieuse, enz. zijn geabonneerd, kunnen even eens het daarvoor verschuldigde abonnementsgeld 4e kwartaal 1928, op dezelfde wijze toezenden. Voor De Prins is het bedrag f2.50 Voor Het Nieuwe Modeblad f 1-25 Voor Gracieuse f2.15 Voor Panorama 12.20 Voor Het Leven 12.50 DE ADMINISTRATIE. Kt'ceo penhou-wvr om m'n kakea Tr> badwéLsg te houvren want God bewaar me d'r veur da'k dan zou lachen...! Dan kreeg Ik ln gin dagen 'n woord asem en daar hè'k 'k heel veul broerkes aan dood, amlco! En morgen, dan komt de Amsterdamsche bende. De kunstschlldersfermilie. Tot na nuuwejaar. Dré d'n ver ver, LewleBse z'n gemalin, Dréke m'nen hartelap en Truike, de kleine meid, Trut d'r troeleke. Dré ee geschreven as da ze Maandag, da's mergen, komen en de kleine Dré schreef er ok 'n stukske bij. Hij Is nouw zeuven jaar en al 'n jaar op de groote school en schrijft al of le in de hogste klas zit van de... kak school. Da's 'nen ridder, amlco. Hij schreef: „Lieve Oopa. De kerstfakansie Is gelukkig begonnen. Vooreerst geen strafwerk meer voor de Neus. (Da's waarschijnlijk z'nen meester, denk 'k) ,Komt u ons afhale met de sjees Oopa? En rijde wij dan weer zoo hart over de Ulvenhoutscho kelen, dat moekle haar hoedje aftltst? Doen hoor, oopa! Zo durrei toch niks tegen u te zeg ge. Hoe is het met opoe? En met haar droppeltje? Ik hoop alles goet! Weet de veldwachter al dat lk weer kom? Seg u maar niets, oopa, andera is zijn kerstmis bedorreven en nou blijvt het een verrassing voor Janus! Oopa, veel groete van ons allemaal maar vooral van lk, die zich noemp, UW llevhebbendo kleinzoon, Dré". Da worren gezellige dagen, amlco, en d'n worsten brood is al In d'n maak. Keb^d'n bakker 'n paar meters vorsche vette worst gegeven mee de bodschap om 'r 'n dartlg ferme worstebroojen van te bakken mee 'nen halve meter bekstra kedoo om dan niks van mijnen worst af te knijpen. Want da's zoo broerd ee, as ge denkt 'n broolke deur te snijen mee enkel worst en dat er dan bijna gin worst Inzit omdat ie zoo „Ingekrompen" is! Daarom geef ik liever 'n end te veul, dan krimpt d'n mijnen nie zoo in, zlede... M'n vèrken woog bijna vijf honderd pond-schoon-aan-den-haak, dus hoef lk op gin meterke worst te kijken. En omda ze ln Ollaand ons worstenbrood niet kennen, daar weten ze maar half wa lekker eten Is en daarom emmen ze daar zekers de slanke lijn Ingevoerd, zurg lk altij veur da goedje as de Amsterdammers ier komen. Jong, da's zulk goel eten! As ze zoo de grootte emmen, die broolkes, van 'n half tèrwke, en ge snij ze dan aan snee-kes en daar zit dan 'n stuk worst ln den midden da-d-in d'n oven gaar ge- worren is, zooda-d-et vet er uit is geloopen en ln 't brood gedrongen, dan is 't gin kunst, amlco, om op ouwejaar zoo drie of vier van die halve térfkes naar binnen te schraansen mee n paar kruiken donkerbruin. Dan bende van binnen gewapend op de dingen die mee 't nuuwejaar komen zullen en as dan de klok twalef uren slaat, dan doede onder tafel even oewen broeks- baand weer dicht veur ge op staat om op 'n nuuwe te klinken en mekaar 's te pakken. En In die stemming, amlco, de schoonste vreetzaam- ste stemming van 't jaar, pak lk in d'n geest m'n glas en klink mee oew op 't nuuwe jaar. Ik hoop as da-me ok van 't jaar weer geregeld gezellig meugen crispedeé- ren en van mekaars-doen-en-laten op de hogte blijven. Ok Trui doet er 't hare bij en roept van uit de verte: Proost! Amlco, nogeens, 'n zalig uiteinde, en 'n goel begin en veul groeten van Trui en as altij, gin horke minder, van oewen toet a voe DR6. kalveren gg&gfta gQOB vit» do fcaafi, De handel ln paarden was matig. De vette schapen werden duur en vlug verkocht, weinig aangevoerd. In overhouders was niet veel handel. Met de vette oude schapen was het weer grager, maar heel weinig aangevoerd. De handel in biggen was merkelijk beter bij vorige weken, met hoogere prijzen. Schrammen waren hetzelfde. De vette varkens werden weer vlug verkocht, duurder. Zouters golden 33 ets. De handel ln kippen, konijnen en eenden was goed, duur. Boter trekkend, duurder. POSTDIENST OP NIEUWJAARSDAG. De Directeur van het Post- en Telegraafkantoor te Schagen, vestigt er de aandacht op, dat op Nieuwjaars dag het kantoor te Schagen zal zijn geopend als op Zon dagen. De hulpkantoren in het ressort Schagen, zullen geopend zijn van 89. De poststations te Burgerbrug, Callantsoog, Kolhom, Oudesluls en Petten zijn op 1 Januari gesloten. Aangezien op Nieuwjaarsdag overal bestelling zal plaats vinden, vervalt de gelegenheid tot het afhalen van correspondentie voor anderen dan busrechthoudera. Rneds 100 Jaar onovertroffen voor alle manmaan- doeningen en apljsverterlngs-stoornlsaen. 51echti Regarandcerd met het portret van den uitvinder» et „Zoogenaamde i ulIrlch-Zout" Is namaak en moet Sewelgerd worden. Monsters gratis en franco van en hoofdvertegenwoordiger R. ÜC Bruin, LlDH- eeusparkweo 18, Amsterdam, 250 gr. L —ao, tabletten L 85 en f. 1.20. Verkoop voor Schagen en Omstreken! Gebr. Rotgans, Hoogtijde E 16. Schagen. Ook voor engros. DE OVERWEGINGEN VAN GED. STATEN. Zooals in ons blad reeds eenigen tijd terug werd mee gedeeld, en eerst dezer dagen nog eens officieel werd vermeld, hebben Ged. Staten van Noord-Holland goed keuring gehecht aan het besluit van de tien gemeenten in den kring Barsingerhorn om een eigen centrale nood- slachtplaats te stichten te Schagen met verwerkings inrichting voor afgekeurd vee en vleesch met labora torium en bijbehoorende gebouwen. De overwegingen, die eGd. Staten tot hun beslissing: hebben geleid zijn de volgende: Ged. Staten overwegen, na uiteenzetting der tegen het besluit van Barsingerhorn aangevoerde bezwaren: dat de inspecteur van de Volksgezondheid op het hem voorgelegde besluit tot het aangaan van de meerver- melde gemeenschappelijke regeling gunstig heeft geadvi seerd en in het bijzonder heeft verklaard de stichting van een centrale noodslachtplaats met verwerklnga- inrichting voor den kring Barsingerhorn toe te juichen, omdat daardoor hygiënische en economische belangen zullen worden gediend; dat, gezien dit advies, hun college, ook al Zou dit de gecentraliseerde destructie ln een grootere fabriek, zoo als de N.V. Ned. Thermo-Chemlsche Fabrieken zich •tutgea dat Grosnloöpeas een dor sanrt» rffeSoa vm Bert land kan worden. Ook deze lezing mislukt, en reed» waant Kwist allee verloren, als door een opmerking van Half Watt, zich voor den advocaat peispeclieven openen, die bij hem de verwachting wekken, dat zijn plannen nog wel zouden kunnen slagen. Eenige dagen later verspreidt zich het gerucht in de stad, dat de beide vreemdelingen door een erfenis uit Amerika plotseling milllonnalr zijn gewor den. Dan verspreiden de couranten het bericht, dat de Amerikanen met het kapitaal, dat hen te wachten staat, verschillende ondernemingen willen financieren. Dan begrijpt de Bank. dat wil zij zich handhaven, zij haar taktiek moet wijzigen. Een deputatie zoekt Kwist in zijn kantoor op en biedt hem voorlooplg een half mil- lioen aan. Dit aanbod wordt aanvaard op voorwaarde, dat men nu dlrsct met bouwen begint. Advocaat Kwist, ook wel De Windbuil genaamd, is nu niet alleen weer ln genade aangenomen, maar Papa Gedde, die zich vroeger tegen een verbintenis tusschen zijn dochter en Kwist zou gekant hebben, organiseert een groot feest, waarop de verloving van de belde jonge menschen bekend zal worden gemaakt. Natuurlijk zijn ook Watt en Half Watt van de partij. Maar, Half Watt, die kleine vrouwengek, wordt 20 maal op een avond verliefd en belooft alle twintig meisjes ze te zullen trouwen. Na verloop van eenigen tijd, worden Watt en Half Wtt dan ook door alle mogelijke dames achter volgd. Intusschen zijn dé* verschillende plannen, werke lijkheid geworden en Groenkoplng is Inderdaad het ver» 'keerscentrum van het land geworden. Trots hun mllllon- nalrsleven voelden Watt en Half Watt zich niet gelukkig. In dien tijd heeft de Bank Advocaat Kwist ter ver antwoording geroepen. Er loopen n.1. geruchten rond, dat die heele erfenis-geschiedenis van a tot z een leugen moest zijn. Kwist erkent, dat hij inderdaad de geschie denis van die Amerikaansche erfenis verzonnen heeft Niemand is verheugder dan onze Halff Watt, die, nt» hij geen roole cent bezit ook geen reden heeft om ver drietig te zijn. Toch voelt Groenkoplng zich verplicht haar dank baarheid tegenover de belde vrienden te toonen, en op zekeren dag zijn wij getuige, dat men het standbeeld van de belde weldoeners der stad onthult ONTPLOFFING IN FILMATELIER. Het dak in de lucht gevlogen. In een filmatelier in Universa (Californië) is een filmstrook van 2000 M. in brand geraakt, waardoor een ernstige ontploffing ontstond, waardoor het dak van het huis in .de1 lucht vloog. 'De filmacteurs, die in het atelier aan het werk waren, kwamen met den schrik vrij. AMERIKA BOEKT ER 300 IN TWEE DAGEN. Ulvenhout, 23 Deo. 1928. Menler, 't Is Zondag en 'k weet nle beters te doen, as oew 'n briefje te schrijven, 't Is zulk vuil weer, 't Is zoo ml- serabelig, da'k de valgerdijn maar eb laten zakken en de laamp aangestoken, zooda'k er daar van buiten nikske meer van hoef te zien. 't Ia net of de natuur treurt. Van elk takske van de boomen, van alle gootlijst- Jes, van alle vensterbaanken van elk grassprietje drup pelen traantjes neer en ge kun nie verder kijken as 'n paar honderd meters. Of ze veur 'nen dooie de gerdij- nen emmen laten zakken, zóó blind is 't daarbuiten. Loodblauwe nevels besluieren 't laandschap. De bos- schen zijn weemoedig en stil. Glnnen vogel hoorde 'r over de takskes springen en ge lop teugen de boomen op, zoo mie8tig as 't is. Ge krijgt er bekaanst angst van om daar ln oew eentje te loopen. 't Is da'k er de weg heelgoed weet; da'k eiken boom ken en da'k per- sles weet waar de wortels boven d'n grond groeien; waar de slooten loopen, waar de vonderkes leggen, maan aanders, amico, zoude nou en dan tegoeiertrouw in 'nen sloot stappen en tot oewen nek ln da kouwe, zwartglinsterende boschwater terechte komen en d'r 'n kouw pakken of 'nen rimmeltiek opdoen, waar ge d'eerste maanden aan getrouwd zat. Eai aangezien éénen trouwboek oew al zóó de haand- Jes volgift da ge'r gin raad mee wit, Is 't nie goed om van zukke boeken 'n heele biebeleteek aan te leggen. Maar om op da bosch trug te komen, ik ben d'r effe- kes Ingewiest, zoo maar laangs de kaanten, want 't was me te triestig om er dieper in te gaan. 't Eenige wa'k hoorde was 't ver gekras van 'n kraai en anders niks. En van dieën vogelenzang fleurde ok nie op, aml co. Want in die mastenbosschen hoorde oew eigen nog gineens loopen, omdat de grond bestaat uit 'n laag dennennaalden zoo dik as twintig vloerkleejen op me kaar, waar ge, as 't ware, op veert. Dré, docht lk, smeert 'm nouw gaauw hier, want 't Is er op 't kerkhof nog 'nen lollige kermis bij hier vergeleken. 't Is net, of 't ouwe jaar betreurd wordt bij z'n af sterven. 't Is daarbuiten één groote sterfkamer en de doodenkele lantèèrn, langst de boschwegen zijn as kèrs- kes waarbij de boomen staan te zuchten en te schreeu wen mee neergebogen gestalten. Ge kunt daarbuiten best oewen lach houwen en keb dus maar gauw 't is vergimme aamperkes half vier de laamp aangestoken en de gerdijn laten zakken, 't Vuur hè'k lekker wa-d-opgerakeld, want 't is mee al die nattigheid zoo èremoedlg da ge'r d'n bibber van krijgt Trui zit 't Kerstnommer van d'n Kattelleken ïlllestra- sie aan stukken en brokken te lezen mee 'nen bak kof fie bij d'r en 'n stuk kerstkraans en mee 'n gezicht as 'n vorstin. En 't schijn schoon te zijn wa ze daar leest, want d'ren bril is tellekens aangeslagen, maar da kan ok komen van de wèrme koffie. Ik kan 't nie aan d'r vragen, want 'n uur gelejen, toen ze dleën schoonen boek uit de laai van de kast haalde en d'r ln begon, toen hè'k 'r mee nadruk gevraagd g'ad, om er nauw ver&l veur te zurgen, da ze'm niet verchaandellseerde mee d'ren druppel en na die beleefde vraag is er hier gin eentje meer gesproken. Nouw doen me wie 't het laangste volhoudt, 'n spelleke da me dikkels speu- len. As 'k nouw maar zeg: „Trui schenk me nog 's ln, want ge het 'n bestlg bakske gezet," dan Is le veur me- kaare, maar daar wacht ik mee tot m'nen brief klaar is, aanders ga ze me alles veur zitten lezen en da kon- vejeer me nouw nle op d'n oogenblik, zou d'n burge meester zeggen, wa zooveul beteekent as: da kom nio In m'n kraam te pas. De prentjes bekèk ze mee de loep en as ik dan d'ren kaant is uitkijk om da spul gade te «laan, dan blijf ze zitten zooas ze zit, mee d'ren loep boven d'n boek maar dan gluur zeboven d'ren bril naar mijn toe. Ik bijt dan maar 's op d'n achterkaant van In ons blad, dat MAANDAG 31 DECEMBER ver schijnt, bestaat gelegenheid tot het plaatsen van een NIEUWJAARSGROET aan Begunstigers, - Familie, Vrienden enz. tegen CONTANTE - - BETALING van - (mits niet grooter dan 3 regels) Elke regel meer 15 cent. Opgaven s.v.pl. spoedig aan ons bureau, oi aan H.H. Kantoorhouders en Boekhandelaars. De Uitg. Tijdens de Kerstdagen zijn in de Vereienigde Staten niet minder dan 300 personen een onnatuurlijken dood gestorven. Meer dan 100 personen zijn door auto-onge lukken om het leven gekomen, oq^eveer 50 hebben zelfmoord gepleegd, terwijl de overige door het ge bruik van ondeugdelijke alcohol of door brandenge- lukken om het leven zijn gekomen. Te New York alleen zijn sedert Zondag 11 personen aan alcoholver giftiging overleden, terwijl 15 personen bij een auto ongeluk om het leven kwamen. In New Brunswick zakte een auto door het ijs van een kanaal, waarbij 5 personen den dood vonden. VADERMOORDENAAR. Te Milaan heeft een 17-jarige jongen op zijn vader vier revolverschoten afgevuurd, waardoor deze doo- delijk was getroffen. Toen de vader reeds stervend op den grond lag, sloeg de jongen .hem nog met een geweerkolf den schedel in. De dader werd in hech- tènis genomen, evenals zijn broeder en zijn moeder, die verdacht worden hem tot den moord te hebben aangehitst. DE TUNNEL ONDER DE SCHELDE. Het voorstel bijna klaar. THEATER ROYAL. De directie van het Theater Reyal besluit het jaar 1928 met het buitengewoon fijne filmwerk „Aan den schoonen blauwen Donau". Deze film doet ons denken aan de „Walzertraum" met die heerlijke liefdestafereel tjes, met die heerlijke muziek van Straus, den „Koning der Wals". Ook het filmwerk, dat deze week in het Theater Royal wordt afgedraaid, zal muzikaal geïl lustreerd worden, door de zoete melodie der walsen, zooals die alleen in Weenen, aan den schoonen blauwen Donau ontstaan konden. In Weenen, de stad met zijn bijzondere trekjes, die voor eeuwig aan den blauwen Donau verbonden blijven. De lieveling van heel de stad is Standiger Mizzi, aldus de korte inhoud van de film, steeds omzwermd door een troep aanbidders, waarvan de jonge Graaf Rudi Zirsky wel de volhardendste is. Zij zelf neemt deze gelegenheid niet bijzonder ernstig op, maar kan toch niet verhinde ren, dat booze tongen deze niets op het lijf hebbende geschiedenis, flink aangedikt natuurlijk, aan de ouders van Graaf Rudi overbrieven. Een neef van Rudl, Graaf Oskar, wordt er nu op uitgestuurd, de eer der familie te redden en. het afgedwaalde schaap weer bij de kudde te brengen. De gevolgen van dezen stap zijn zeer eigen aardig... Oskar ziet Mizzi en wordt tot over zijn ooren op haar verliefd. Deze keer is het ook met Mizzi mis. want ook zij vindt in Oskar den man van'haar hart» De geheele familie Zirsky staat nu op haar achterste beenen en doet alle mogelijke moeite deze liefdesverhou ding, die zich hoogst ernstig laat aanzien, te verbreken. Mizzi is hierover in het begin zeer teneergeslagen, maar met behulp van haar levenswijzen oom, den klok kenmaker Biegler, gelukt het haar tot Aartshertog Ig- natius door te dringen, die, getroffen door den eenvoud van het lieve kind, toezegt haar te zullen helpen. Op een groot jachtfeest gelukt het de oude graaf zijn toestemming te doen geven. Reeds den volgenden avond nam Mizzi afscheid van het tooneel, waarop zij zooveel lauweren oogstte... niemand ontbrak! Nog eenmaal zwaaide zij de soldatenmuts, nog éénmaal zong zij het Deutschmeisterlied, waarmede zij zich in aller harten een plaatsje veroverd had. Ten aanschouwe van het publiek omarmt, zij met tranen in de oogen haar echt genoot. Allen juichen haar enthousiast toe, niet alleen het volk, maar ook de Aartshertog, niet alleen Rudi, maar ook de oude graaf en Mizzl's vader. Mizzi heeft bereikt, waar zij naar streefde. Voor het laatst zingt zij haar lied op de heerlijke klankon van de zalige wals: „Aan den schoonen, blauwen Donau." MA RKTO VERZICHT. De aanvoer van vette koeien was Donderdag j.I. zeer groot, de handel was beter, ze golden van f 0.450.52% ets. Eén beest werd verkocht per pond voor 55 ets. De handel In gelde en kalfkoelen leeft weer op. Stie ren, pinken en vaarzen waren hoegenaamd niet aange voerd. In graskalveren was niet veel te doen. De nuch- voorstelt te bouwen, verkieslijk achten, nochtans geen aanleiding kan vinden aan de onderhavige gemeenschap pelijke regeling goedkeuring te onthouden, nu de ge meenten, die zich tot den kring Barsingerhorn ver» eenigd hebben,.er de voorkeur aan geven op de in dia regeling omschreven wijze aan hunne wettelijke ver plichting met betrekking tot de onbruikbaarmaking van afgekeurd vleesch te voldoen en hun college bij schrijven van 21 December 1927, aan die gemeenten Ingevolge art. 121 der gemeentewet machtiging heeft verleend tot ge meenschappelijke regeling van den keuringsdienst van vee en vleesch en van de exploitatie van een verwer kingsinrichting en centrale noodslachtplaats; dat trouwens hun. College zich niet gerechtigd acht door de door adressanten gevraagde onthouding van goedkeuring op de bedoelde gemeenten dwang uit te oefenen om de destructie tegen haar wensch op te dra gen aan een particuliere onderneming, op welker bestuur dat het weliswaar mogelij kis, dat door de stichting waarin de destructie vanwege deze onderneming zou moeten plaats hebben, nog gebouwd moet worden; dat het wellswaa rmogelijk is, dat door de stichting van een destructor voor den kring Barsingerhorn het voor verschillende niet tot den kring behoorende ge meenten meer bezwaar zal opleveren aan hun wettelijke verplichting te voldoen, doch hierin geen reden kan zijn gelegen die stichting ontoelaatbaar te achten; en dat van andere bezwaren tegen de voorliggende gemeen schappelijke regeling niet ia gebleken. THEATER IGESZ. Deze week Watt en Watt in htm succes-film: De Mlllionnairs, vol leuke avonturen, dwaze situaties en malle verwikkelingen. Het stadje Groenkoplng was een eenvoudig provincie plaatsje. Dit was niet naar den zin van den jongen advocaat Kwist, die dagelijks kolommtn vol schreef in de plaat selijke bladen over de toekomst-mogelijkheden der stad. Hiervoor varen 25 autobussen noodig, die een kapi taal van circa f 250.000 vertegenwoordigen. Maar, noch de Bankdirecteur, noch de fabrikant Gedde, voelden er iets voor dit bedrag te riskeeren. Watt en Half Watt, trekken als muzikanten door het land, en doen op hun tocht, Groenkoping aan Maar Joppessen, de veldwachter, kan dit ijdel vermaak niet toestaan, en gelast de heeren te vertrekken. Gelukkig komt juist advocaat Kwist voorbij en aan zijn voor spraak is het te danken, dat onze vrienden niet uit het dorp worden gezet. Kwist brengt ze bij juffrouw Lassen, de mangel vrouw, en vraagt voor beiden onderdak en een warm maal, Watt en Half Watt uiten hun dankbaarheid door juffrouw Lassen te helpen bij haar dagelijksche werk zaamheden. Na zijn mislukt onderhoud met de belde geld-heeren der stad heeft Kwist toch niet stilgezeten. Hij wil een lezing houden om zoo te trachten de menschen te over- De correspondent van de N. R. Ct. te Brussel ver neemt, dat de regeering, onmiddellijk na het Nieuw jaarsreces, het wetsvoorstel zal indienen tot bekrach tiging der conventie gesloten tusschen den Staat en de Interprovinciale en intercommercieele maatschap pij voor het graven van een tunnel onder de Schelde te Antwerpen. Het wetsvoorstel rnoet nog een lichte wijziging van zuiver juridischen aard ondergaan. Men hoopt dat zeer spoedig, na de goedkeuring door hefc parlement, de hand aan het werk te kunnen slaan. TWEE DOODEN EN NEGEN GEWONDEN. VjD. verneemt uit Mexico d.d. 27 Dec,: Heden kwam het hier bij een arrestatie van eell krankzinnige tot een hevig gevecht, waarbij twee po litieagenten gedood en negen andere personen zwaar gewond werden. De gezochte, de officier Hernandez, verschanste zich in het huis van een vriend en loste in de vier uur, die het beleg duurde, 500 schoten met een machinegeweer en twee automatische pistolen. Eerst aan de brandweer, die door een venster binnen drong, gelukte het den man van achteren te overval len. VAAR DE VROUW NAAR KIJKT. (Boen Hamor, MadricL) Deze wagen heeft acht cylinders, vierwielrem* men, een watergekoelde Dat kan me allemaal niets schelen. Mijn vrouw wil een parelgrijzen wagen met een aardig bloemen- vaasje en toegerust met een radio.

Schager Courant | 1928 | | pagina 9