uitgesteld tot Diesdag 29 Januari. Coöperatiefs Bloembellenveilinpvereeniging „BREEZAND" (Cl) te Anna Pautowna. Na de Wasch Binnenlandsch Nieuws. Naar Canada! De „Majestic" door storm geteisterd. Gemengd Nieuws. Ontzettend onheil voorkomen. Sneeuwstormen in het Buitenland. Complot tegen de Turksche regeering. Zeren Marker bakkers op een ijsschots. Een Poolsch dorp verbrand. Spoorwegongeluk in Roemenië. heeft men vaak last van schrijnende handen. Dit schrijnen houdt dadelijk op door Purol. staan, doordat de speciale belangen van landpach- ters niet werden behartigd. Ook in het belang van de gemeenschap ia bovengenoemde eisch gesteld. Do heer Ir. Van der Meer wijst op het ingrijpen in het eigendomsrecht, wanneer de verhuurder zich zai hebben neer te leggen bij den eisch van den huurder. Spr. meent, dat bij een dergelijke regeling als door den heer Kleijn geschetst, de eigenaar zal zeggen, ik verkoop den grond of ik zal hem zelf gebruiken (zet- boer). En op die, wijze wordt de oplossing van het vraagstuk niet verkregen en zullen we krijgen dat een vrij groot aantal zich zal terugtrekken van het ver pachten van grond. Ook de goede pachtverhouding zal dan op losse schroeven komen en dat is het ern stige bezwaar tegen dezen betrekkelijk onschuldig schijnenden eisch. De vergelijking met het orgam- seeren van de arbeiders gaat niet op, het pachtwezen had dan vergeleken moeten worden met een ande ren stand van onderneming. De heer Kleijn herhaalt, dat dan eerst de broeder lijke verhouding gaat verdwijnen, men er aan zal gewennen. Het algemeen belang, maar vooral het plaatselijk belang is bij deze kwestie betrokken, want niet alleen de pachter lijdt onder het tegenwoordige pachtstelsel, ook de arbeider, winkelier, enz., en ook de intensi vee ring. Trots de hooge zuivelprijzen leest men dat de toestand van 'den landbouw ongezond is en wat moet daar-de leek nu van denken. Wordt het geen tijd dat met de oude stelling wordt gebroken? De heer Rensema, propagandist van den Bond van Landpac-hters, zegt, dat de inleider gezegd heeft dat emigratie in engeren kring wenschelijk zou zijn. Spr. vraagt echter naar welke streek een Hollander of Fries dan zou moeten gaan. Wat het debat tusschen de heeren Kleijn en den inleider betreft, spr. denkt dat de heeren elkander niet hebben begrepen en dat de heer Kleijn vergeten heeft er op te wijzen, dat de pachtcommissie een preventieve werking zou dienen te hebben. Spr. erkent dat er patriarchale toestanden zijn, maar die zouden niet verstoord worden, om dat de pachtcommissie preventief zou werken. De heer Ir. Van der Meer wijst op allerlei bepalin- gen in de huurcontracten en op de bepaling in hetl Burgerlijk Wetboqk over de vergoeding bij toevallen. Als streken waarheen men zou kunnen trekken, j noemt spr. in het algemeen streken waar patriar chale toestanden bestaan en met name noemt spr. het gebied van den IJsel, in Gelderland, streken waar nog niet uit den grond wordt gehaald, wat er j uitgehaald kan worden. De heer Vogelenzang merkt op dat niet genoemd is een regeling over toegebrachte schade aan eigen dom en deze spr. vreest dat door het Friesche pacht bureau te veel rekening wordt gehouden met de ge tallen, de normen, doch te weinig met de menschen. Door den inleider is gewezen, dat de verhuurder in het contract vermeldt, dat geen rekening met on voorziene gevallen behoeft te houden, maar spr. had i graag gehoord dat de inleider er bij had gezegd dat er wel eigenaren zijn, die dat desondanks toch doen. Voorts vraagt spr., of het geen kleine verbetering in het pachtstelsel zou geven als de bemiddelaar tus schen huurder en verhuurder een deskundige moest zijn. De heer Ir. Van der Meer zegt, dat door een bepa ling in het Burgerlijk Wetboek de eigenaar reeds ge waarborgd wordt tegen een dergelijke schade, en dat is trouwens een geval dat niet dikwijls zal voorko men. Spr. heeft in zijn inleiding reeds gewezen op het gevaar om automatisch te werken en veronder steld wordt door het pachtbureau, dat er een be kwaam vakman op de boerderij is. Maar voorts zijn de risico's voor rekening van het bedrijf. Er wordt een zeker gemiddelde genomen, doch de persoonlijke eigenschappen moeten voor den huurder zijn. Niet de boeren dus worden getaxeerd. Dat er verhuurders zijn die onverplichte uitkeeringen doen, is juist maar spr. acht dat geen gezonden toestand, het wordt een gunst en bederft de publieke markt (als de huurder met die gunst rekening houdt) en verzwakt het ver antwoordelijkheidsgevoel van den huurder. Deze dient rekening te houden met zijn verplichtingen. 'Het zou zeer zeker van belang zijn dat er deskun dige tusschenpersonen waren, maar het ligt niet op den weg diploma s aan erkende schatters uit te rei ken. Het verdient aanbeveling dat pachtbureaux ge bruik maken van deskundige taxateurs. De heer Ir. Nobel, Haarlem, zegt, dat de heer Ir. Van der Meer in zijn inleiding heeft doen uitko men dat de gang van zaken in Friesland de beste zou zijn en dat door middel van het pachtbureau nogal goed werk wordt geleverd. Maar spr. oordeelt, dat het in 20 jaar tijd heel langzaam gaat en de mededeelingen door den heer Van der Meer hebben bij spr. den indruk gevestigd, dat het ook daar lang niet gemakkelijk valt de pacht vast te stellen, ja, dat eigenlijk onmogelijk is en de commissie niet anders doet dan er een slag naar slaan. Met de be staande pacht wordt rekening gehouden, dat is het uitgangspunt en na een wiskundige berekening wordt vastgesteld, hoeveel de pacht moet wezen. Maar spr. gelooft niet dat men er op die manier kan komen. En er is dan ook geen andere manier dan de vrije concurrentie. En spr. meent begrepen te hebben, dat dit ook de meening is van den inleider. Wel wil deze een bemiddelingsregeling, maar geen beslissende stem en in dat verband is spr. het met den heer Van der Meer eens. De partijen moeten zelf zorgen voor een regeling, er moet niet te hoog worden geboden. Een andere oplossing is er niet. Voorts verheugt het spr. dat de heer Van der Meer de veranderlijke pacht zoo mooi vindt, al heeft hij dan eenig bezwaar, om dat hij de regeling wat ingewikkeld vindt. Spr. denkt echter dat dit bezwaar meer bestaat naar het' oor deel van den heer Van der Meer dan in werkelijk heid. Dat die regeling is gebaseerd op de boekhou-1 ding is niet juist, er wordt niet meer dan een soort begrooting verwerkt in het huurcontract en daarnaar wordt de huur bepaald. Een veranderlijke pacht met 'n langdurigen pacht tijd, dat lijkt spr. het beste. De heer Ir. Van der Meer zegt dat het pachtbureau rekening houdt met de uitkomsten van het bedrijf in de laatste jaren volgens de boekhouding. Het is waar, de ontwikkeling van het pachtbureau gaat langzaam, maar men moet eenig geduld hebben. Do pachtcommissie is op een andere leest geschoeid, het pachtbureau treedt meestal als arbiter op. Eerst wordt getracht de partijen vrijwillig tot elkaar te brengen en is dat niet mogelijk, dan verleent het pachtbureau zijn bemiddeling. Wat de mobiele pacht betreft, wijst spr. er nog op dat hot risico daarbij vooral op den eigenaar drukt, die buiten het be drijf staat. Tenslotte dankt de Voorzitter den heer Van der Moor hartelijk voor zijn interessante inleiding. Dat hot onderwerp buitengewoon moeilijk is, bleek wel uit d$ gedachtenwisseling en wat het debat tusschen do hoeren Kloijn, als vertegenwoordiger van den Bond van Landpachters &n den spreker betreft, spr. merkt op, dat beiden het belang van den landbouwer zoo goed mogelijk willen dienon. Spr. zal zich niet wagen aan een uitspraak over beide meeningen de een wil een sneller tempo zien aangenomen maar toch gelooft spr. dat hij aan den kant staat van den spreker, die geen dwang wil, die niet te hard van stal wil loopen, maar meer wil trachten te be reiken door middel van overleg. Over, deze belang rijke kwestie zal het. laatste woord nog wel*niet zijn gesproken en in verband daarmede vertrouwt spr. dat de Vereeniging nog wel eens een beroep zal mogen doen op de verdere medewerking van den inleider. De Holland-Amerlka-Lijn maakt bekend, dat zij rege lingen heeft getroffen, waardoor diegenen, die zich in Canada wenschen te vestigen, gebruik kunnen maken van de zeer gunstige gelegenheid, die geboden zal wor den, om onder begeleiding van. ter zake kundige per sonen te reizen. De heer A. van Dongen, van de Holland-Amerika-Lijn zal de passagiers van het ®.s. „Nieuw Amsterdam", 27 Maart a.s. van Rotterdam vertrekkend, begeleiden, ter wijl de heer J. C. Stentel, Directeur voor Nederland van de Canadeesche Staatsspoorwegen, voor hetzelfde doel met het s.s. „Veendam", 8 Mei a.s. van Rotterdam zal vertrekken. Deze heeren zullen de passagiers In alle opzichten ge durende de reis per schip en per trein behulpzaam en bij hun plaatsing in Canada aanwezig zijn. De aangekondigde Gladiolenveiling wordt we gens de vorst HET BESTUUR. VAN DE ANKERS LOSGESLAGEN. Schepen bij Schiermonnikoog in nood. Gistermorgen werd vanaf het eiland Schiermon nikoog gemeld: Hedennacht zijn tengevolge van den noordelijken storm de beurtschepen „Visser" en „Borsma" op de reede v. Schiermonnikoog van hun p.nkers geslagen en bevinden zich thans in den zoogenaamden Noor man. Een der schepen heeft de vlag halfstok en vraag blijkbaar assistentie. De motoreddingboot „In- sulinde" gaat derwaarts. Later is de „Insulinde" weer te Oostmahorn te ruggekeerd. Het bleek, dat de beide genoemde beurtschepen geen hulp noodig hadden, maar met eigen midde len weer trachtten in veiligheid te komen. Het visachersvaartuig, toebehoorend aan J. Terd- ati a, wonend te Schiermonnikoog, is tijdens den storm van hedennacht aldaar tegen den dam gesla gen en belangrijk beschadigd. DE f 7000 VOOR NEELu De Alkmaarsche schatgraver. Men schrijft uit Alkmaar: Over de som gelds, die eenigen tijd geleden door een schildersjongmaatje, in een onbewoond huis te Alkmaar werd gevonden met als eenige aanduiding „Voor Neel", is thans tusschen den vinder, en deni erfgenaam overeenstemming bereikt. Zooals wij des tijds meedeleden, had de vinder geëischt. dat de schat van ruim f7.000 als „gevonden schat" zou worden beschouwd, terwijl de erfgenaam van de familie Corner, die het laatst het huis bewoonde, de heer De Bruin te Rotterdam, het'geld als hem tocbehoorende beschouwde. De kwestie kwam in den gemeenteraad van Alkmaar^waar B. en W. voorstelden het geld I aan den heer De Bruin uit te keeren. De stemmen i staakten toen en de meeriing werd geopperd, dat aan I de kwestie een eind zou komen, als de heer De B. den vinder een behoorlijk vindersloon gaf. Thans wordt medegedeeld, dat de vinder f500 heeft ontvangen en) zich daarmee tevreden heeft verklaard, zoodat aan de uilkeering van den schat aan den heer De Bruin nu niets meer in den weg staat. nog een sneltrein in aantocht was. Deze reed op den ontspoorden trein, waardoor er bijna onmiddellijk brand uitbrak. Bij het onderzoek bleek, dat het per soneel van den sneltrein uit Boekarest niet geheel nuchter was geweest. Van dezen trein kwam geen passagier er zonder kwetsuren af. DE STALEN BEDEKKING DOOR GEWELDIGE GOLVEN INGEDRUKT. ENGELSCH SCHIP AAN DEN GROND GEVAREN.. Op sigeni kracht weer vlot gekomen. Het Engelsch tankstoomschip „El Oso", dat van morgen van Rotterdam naar Huil was vertrokken, is bij Hoek van Holland, tusschen „rood" I en II, aan den grond gevaren. Later is het schip evenwel op eigen kracht weer vlot gekomen. Nadat gebleken was, dat het geen schade had bekomen, heeft het do reis naar Huil voortgezet. DE ZEE HAAR SLOOPEND WERK VOL TOOID. AARDBEVING IN CHINA. IN DE MONGOOLSCHE PROVINCIE SJANSI HONDERDEN MENSCHEN OMGEKOMEN. Men zal zich herinneren, dat dezer dagen melding werd gemaakt van mededeelingen door verschillende meteorologische stations (o.a. de Bildt), dat er ln de buurt van Kamtsjatka een aardbeving moest zljngeweest Het persbureau Vaz Dlas verneemt nu uit Peking, dat ln de Chlneeacho provincie Sjanal ln Mongolië honderden menschen om het leven zijn gekomen. Het getroffen ■gebied behoort tot de streken, die het meest door hongersnood bezocht zijn. Het N.T.A. meldt uit New-York, <Ld. gisteren: De kapitein van de vandaag te New York aangekomen „Majestic" van de Whlte-Star-lljn heeft gemeld, dal Maandagmiddag, terwijl hij zich op ongeveer 1600 K.M. ten Oosten van de Amerlkaanache kust bevond, een geweldige golf over de boeg van het schip is geslagen. Door het binnenstroomende water is een kok gedood en zijn verscheidene leden van de bemanning gewond, Daar op sommige plaatsen de stalen bedekking werd ingedrukt, liepen eenige ruimen vol water, zoodat een I gedeelte van de lading werd beschadigd. Verder moes- ten 289 pasagiers van de derde klase naar andere ver j blijven worden overgebracht. Toen het schip vandaag I de haven binnenkwam, werd het water nog steeds bij •groote hoeveelheden ultgepompt. STRAATJONGENS VINDEN EEN GELADEN VLIEGERBOM. Eet wrak van de „Salenfto" onder water verdwenen. Uit Zand voort wordt gemeld: De zee heeft haar sloopend werk voltooid. De storm van gisternacht heeft het overschot van de Saiento", het bij Zandvoort gestande Italiaansche stoomschip, vernield. De mast en de pijp, die nog steeds boven het zeevlak uitstaken zijn thans ge heel verdwenen. Zelfs wat van het dek boven de golven uitkwam, is nu weg. HET VERKEER ERNSTIG GESTREMD. STORM OP AMELAND. Motorboat op een steiger geworpen. Gister woedde ook op het eiland Ameland een harde storm uit Noord-Noordoostelijke richting, die ge paard ging met een) hoogen vloed, zoodat enkele dee- leu van Oost-Ameland overstroomd zijn. De motor boot van den beurtschipper Hofker sloeg van do ankers en is op den aanlegsteiger van de postboot geworpen. Het schip ligt in zijn volle lengte over de breedte van den steiger, juist ter plaatse waar de pustboot aanlegt. HET POSTVLIEGTUIG TE CQNSTANTI- NOPEL. Alles wel aan boord. Het Corr. Bur. te 's Gravenhage meldt: Bij de K. L. M. is het volgende telegram ingeko men' van de bemanning van -het PHAEN: Te 4,13 vertrokken van Bagdad, te 7.32 uur aangekomen te Aleppo; 9.40 uur vertrokken van Aleppo en 15.17 uur aangekomen te Constaninopel. Alles is in orde. DE REDDINGBOOT ..DORUS RIJKERS'/ Krijgt een electrlsche instalaltie en een radio- ontvangtoestel. De reddingboot Dorus Rijkers, gestationeerd in Den Helder, zal in het voorjaar van eenl electrische lichtinstallatie worden voorzien, en de boot zal te vens een radio-ontvangtoestel krijgen. Vooral het laatste is voor de Dorus Rijkers van groote beteeke- nis. Verscheidene tochten, die b.v. tijdens den jong- sten storm zijn gemaakt, haddeni niet ondernomen behoeven te worden, als de boot een ontvangtoestel had gehad. Het gebeurt vaak, dat de reddingboot nog maar pas in zee is, of er wordt door de kustwacht bericht ontvangen, dat hulp niet meer noodig is, of dat de positie van een schip is veranderd. Wan neer nu de reddingboot een ontvangtoestel aan boord heeft kunnen alle berichten van de kustwacht di rect worden doorgezonden en kan de schipper daar naar handelen,. De Dorus Rijkers is de eerste reddingboot in ons land, die een dergelijke installatie krijgt. Uit verschillende gedeelten van het Dultsche rijk ko men berichten omtrent hevige sneeuwstormen, die gis teren hebben gewoed. Het ergst waren zij ln Thurin- gen, Mecklenburg en ln het Reuzengebergte. Op vele plaatsen Is het verkeer volkomen gestremd, treinen zijn ln de sneeuw blijven steken, autobussen, moesten worden uitgegraven. Op den rijksstraatweg WeimarBerka lag de sneeuw hier en daar twee me ter hoog, ln het Reuzengebergte 1.5 m. Te Schwerin la het tramverkeer stopgezet Rügen geïsoleerd. Het eiland Rügen is Dinsdag en gisteren door rware sneeuwstormen bezocht. Op het oogenblik is het eiland van alle verkeer afgesloten, alle straten zijn onbegaan baar. Tumber Stralsund en Rügen Is de veerpont met een trein ln het ijs blijven steken. Gisteravond om 8 uur was omtrent het uur van aankomst nog niets be kend. In Zweden 'en Denemarken. Ten gevolge van den hevigen sneeuwstorm is aan de Zuid-Zweedsceh kust een schoener gezonken, waarbij de kapitein en twee leden der bemanning zijn verdronken In Denemerken hebben ook de stoomschepen door het slechte weer vertraging gehad. Een schip, dat gis teravond met 300 stuks vee aan boord van Aalborg naar Hamburg vertrok, moest in allerijl Aarhus binnen- loopen. Een groot deel van het vee was bij aankomst gestorven. Men vreest, dat in Jutland verscheidene men schen ln den sneeuwstorm zijn omgekomen. Ook België. In de Ardennen is in de aigeloopen dagen zooveel sneeuw gevalen. dat hedenmorgen d egrond reeds met 30 c.M. sneeuw was bedekt. Het trein-, en tramverkeer ondervond groote moeilijkheden. Te Brussel is heden zoo overvloedig sneeuw neerge daald, dat spoedig een hoogte van 20 cJM. werd bereikt, waardoor het verkeer geheel in de war werd gestuurd. Aan de Belgische kust woedde hedenavondeen Noord- Westerstorm, die groote schade heeft aangericht. De l passagiersdienst tusschen Ostende en Dover moest wor- I den gestaakt, daar het hedenmorgen onmogelijk was de haven te verlaten. Dooreen toeval Is ln één der straten van Parijs een ongeluk voorkomen, dat ln zijn gevolgon vermoodeUjk ontzettend zou zijn geweest. Voorbijgangers bemerkten, dat schooljongens met een zwaar voorwerp aan h«i spelen waren, dat bij nadere beschouwing een geladen vliegerbom bleek te zijn. De eigenaar had, om zich van dit gevaarlijke voor werp te ontdoen, dit eenvoudig op straat neergelegd De bom werd onder leiding van deskundigen naar een veilige plaats gebracht om daar gedemonteerd te wor den. GROOT AANTAL ERUPTIES VAN DEN KRAKATAU. Meer dan 2500 in een etmaal. Aneta meldt uit Batavia: Bij den/ Krakatau zijn binnen een etmaal 258) erupties geconstateerd, waarvan de hoogste 420 M. ging. Geregistreerd werden 258 lava-opwellingen en 56 waterfonteinen, terwijl vele knallen werden ge- hciord. Het aantal bevingen was ontelbaar. De wer-1 king van den onderzee-vulkaan is gelijk aan die van begin Januari 1928. De hoeveelheid uitgeworpen m* teriaal is groot. BOOTONGELUK OP Ti E KUST VAN IERLAND. 5 personen verdronken. Aan de West-kust van Ierland in de nabijheid van Connemara is gisteren eenI boot omgeslagen, waar door 3 meisjes en 2 jongemannen den dood in golven vonden. TACHTIG ARRESTATIES. ALLEN ZIJN GERED. Hierna Yolgt iluitixtf. Door den plotselingen dooi en het wassende water is het ijs rondom Marken gebroken, zoodat alle ver keer met den vasten wal gestremd is. Op het eiland bleek gisteren plotseling, dat de hoeveelhehid gist en meel opgeteerd was, zoodat er formeel broodgebrek heerschte. Ondanks de hachelijkheid van een dergo- lijke onderneming, besloten zeven ingezetenen van Marken, bakkers en bakkersgezellen, den overtocht te wagen. Van schots op schots springende bereikten zij Monnikendam. Gedurende hun verblijf daar ter plaat se trad de eb in en toen zij op den terugtocht wa ren, bemerkten zij op korten afstand van het eiland niet verder te kunnen. Tot hun ontzetting zagen zij zich op de schots in noord-oostelijke richting naar open zee drijven. Door langdurig schreeuwen wisten zij eindelijk de aandacht van de in ongerustheid verkeerende eilanders te trek ken. Een vlet werd bemand en na een gevaarlijken tocht temidden der drijvende schotsen wiet men de geïso leerde Markers aan wal te brengen. DE BURGEMEESTER VAN EEN NABURIG DORP VERMOORD. V.D. verneemt uit Londen: Volgens hier ontvangen telegrammen is te Broesa een samenzwering tegen de regeering van Angon ontdekt. Tachtig personen werden gearresteerd. De samen zweerders beoogden een gewapenden opmarsch naai Angora om Kemal Pacha ten val te brengen. I Na het onderzoek werden 33 personen weer in vrij- heid gesteld, terwijl tegen 47 een strafvervolging zal worden ingesteld. Wolff meldt uit Warschau: Het Oekrajiensche dorp Stara Wyzna (distr. Kowel) is door brand verwoest. De burgemeester van een naburig dorp, die Slara Wyzna bezocht en daar wegens zijn Poolsche ge zindheid niet bemind was, werd door twee inwoners, toen hij op het punt stond naar zijn eigen dorp terug te keeren om hulp te halen, doodgeschoten en in. een brandend huis geworpen. De twee moordenaars zijn gearresteerd. SPRINKHANENPLAAG IN PALESTINi Alles kaal gevreten. De sprinkhanenplaag treedt in Palestina weder o> Volgens berichten uit Jerusalem hebben de sprintte nenzwermen het gebied var Maan en Kerak bereikt In Akada ls geen groon meer te zien. Allee ls door 4 sprinkhanen kaal gevreten. ETTELIJKE DOODEN EN GEWONDEN. Wolff meldt uit Boekarest: Te Prusnila bij Turn-Severin is een postwagen van den sneltrein Temesvaiv-Parijs ontspoord. Twee ter hulpverleening naar de plaats van het ongeval ge zonden treinen liepen even na middernacht in het station Prusnila op elkaar. Bij deze botsing werden vijf personen gedood en drie zwaar gewond. Nader berichten spreken van 14 dooden en 40 gewonden. De correspondent van de N.R.Ct. te Praag vernam gisteravond uit Boekarest: Het gisteren gemelde spoorwegongeluk bij Turn- Severin blijkt van ernstiger aard te zijn geweest, dan de eerste berichten deden vermoeden. In het geheel zijn er 14 menschen- om het leven gekomen en 40 zwaar gewond. Het personeel van het station Pruniso, waar de trein uit Temeevar ontspoorde, verloor aeXeel gijn kalmte en vergat, dat er uit de richting Boekarest HET EEUWIGE GASGEVAAR. Weer door buisbreuken. Te Duisburg is eergisteren weer een breuk in f*5- hoofdgasbuis geconstateerd. De bewoners van een buk bemerkten, een lichte gaslucht en waarschuwden daar op de gasfabriek. Bij het Ingestelde onderzoek werd ia een hoofdbuis een breuk ontdekt, waaruit het stroomde. De huizen ln de buurt werden, voor alle W* kerheid ontruimd. Afgezien van. twee lichte gevaJM van gasv e ra ti kking ls niemand gedeerd 5 PERSONEN BIJ BRAND OMGEKOME» Twee huizen te New York verwoest Uit New-York wordt gemeld: Een hevige brand heeft twee woonhuizen van verdiepingen verwoest. Vijf personen werden gedoot Honderd bewoners zijn dakloos. ECHTELIJX DRAMA. Een ernetif familiedrama heeft zich te FrivïrlehaWjJ afgespeeld, waar prineee vos Eemarch haar man dnndgseohnten Daarna keesde rij ket wegen tef««

Schager Courant | 1929 | | pagina 2