ANNA PAULOWNA. BARSINGERHORN. DEN HELDER. WIERINGERWAARD. HOOGWOUD. WIERINGEN. KOEGRAS. ZIJPE. HARENKARSPEL. VreeseKjk ongeluk. 4» eerste afdeeling, wordt toch besloten wol aan y bMxUr. Soudsconcoure in 1929 d«el te nomen. j/j»vf--dlgde naar de Bondsvergadering worden de boeren C. Hu teen en W. de Heer. rïiifflca wordt de beschijvlngSbrief behandeld. 0iê afgevaardigden zal geeteund worden het voor- 7/inkcl'a Harmonie om het Bondaconcoura in pinkel te houdon. Na nog enkele beaprekingea de afgevaardigden verder vrij mandaat. ut voorstel van 't Beatuur om een archivaris te 0in, welke zich hoofdzakelijk beeft te belaatcn met rtn, uitzoeken en bewaren van de muziek, wordt ftzen cm deze functie waar te nemen, de heer O. «n, die deze opdracht aanvaardt. 1$ rondvraag zegt de heer J. Rutden, dat onze ver- ;gheel gauw 12^ jaar heeft beataan en stelt voor lt niet onopgemerkt voorbij te laten gaan, waar «Viering mee instemt •telt de heer Ruteen voor, de Inning von.ie luragelden op te dragen aan de bestuursleden, die oor een bijzondere functie in aanmerking komen, la verband dat deze bestuursleden dan toch wat [n prestoeren. Vertrouwende, dat de heer Blokker «niet aanwezig is) zich niet gepasseerd zal ge- m,Indien hij van deze functie wordt ontheven, itJe vergadering het voorstal-Rutsen aan. |»er Boer stelt voor, in een schrijven dank te po aan het gemeentebestuur en de Ned. Herv. *Adm. voor hetgeen voor de vereeniging ook nu i gedaan. Met een en ander wordt de secretaris it#a wordt a.s. zomer zooveel mogelijk concerten na, In de tent en ook weer een concert in de te geven, heer Boer brengt dan nog woorden van welge- «a dank namens de vereeniging aan den voorzit- oor hetgeen hij ook ln 1928 weer voor de vereeni- keeft gedaan. pretarla deelt nog mede, dat als datum van ult- ls vastgesteld 24 Februari ajb., waarop de Ar- .tooneelvereenlglng hare medewerking zal ver- Na afloop zal door het corps zelf balmuzlek gegeven. Overigens worden nog verschillende nrpen van huishoudolljken aard bij de rondvraag kken. waarna de voorzitter met eon pittig woord inganaam vorloopen vergadering sluit. (dagavond 19 Januari had de af deeling „Anna roa" van den Bijzonderen Vrijwllligen Landstorm ual van hotel „De Vlas-en Korenbeurs" een bij- met, die een feestelijk karakter droeg. D« opkomst lit groot tos ongesteldheid was de voorzitter, de heer G. J. burgemeester dezer gemeente, afwezig, waarom 0d werd door den heer Oolders, leider van het Alkmaar. Deze heette de aanwezigen van harte B, betreurde het dat de voorzitter niet tegen- ip kon zijn en sprak zijn leedwezen uit over hot (t er zooveel stoelen in do zaal leegstonden. Hulde togen werd gobracht aan de heeren, die den moed gehad, om dezen avond voor te bereiden. Want laad daar was moed toe noodlg als men bedenkt >k bij den eersten feestavond de opkomst niet al lot is geweest Hulde heeft spreker ook voor de kvereenlging „Soll Deo Gloria" van Breezand, die was, een gedeelte van den avond voor haar reke- nemen en besluit met den wenach, dat het voor iwezigen een aangename avond moge zijn. rop volgde de vertooning der film van den Land- tag, te 's-Gravenhage gehouden op 27 September «r gelegenheid van het 10-jarig toestaan van den deren Vrijwllligen Landstorm. Wij zagen de lange treinen de stations binnenstoomen en de einde colonnes der duizenden landstormers naar het rroln „Houtrust" opmarcheeren, waar verschil de voeringen werden gehouden door Colljn, Dr. De Duimaer van Twist enz. en eindelijk weer het arts trekken, waarbij een gejuich opging, toen mannen van Anna Paulowna herkende. De pia- Dn zorgde onder het op- en afmarcheeren geregeld legeleidende muziek en na afloop van de hoofd- rerden nog een tweetal comlsche films vertoond, irtelljk deden lachen. Tusschen het „Wilhelmus" Wien Neerlandsch bloed" bracht de muzlek- lglng nog ten gehoore: „Tirailleur" (marsch), i&ng" (Idem), „Souvenir" (Idem), „Mlgnonette" t) en „En avant les Canpagnards" (marsch). zltter dankte „Soll Deo Gloria" voor haar mooie den pianist voor zijn begeleiding, de pers voor lanwezlgheid en de aanwezigen voor hun belang- Ondanks de geringe opkomst, meende spr., deze avond nochtans als geslaagd beschouwd i en hopelijk zou bijdragen tot den groei en bloei leellng, die thans bestond uit 60 man. Hierna werd tegenheid gegeven tot een dansje. iteróag 19 Januari hield de IJsclub „Eendracht Maoht" een vergadering in „Veerburg". corzitter, de heer D. Koorn, opende met een woord (kom. Het was wel jammer, dat zoo weinig leden Ipgekomen, maar de heeren van het Bestuur der ig „Breezand" waren gelukkig aanwezig, en voor tkenlng met „Breezand" was toch hoofdzakelijk Wgaderlng uitgeschreven. ifedeeld wordt, dat van de heeren D. Schenk en dar Horst bericht van verhindering ls Ingekomen, ma leest de secretaris de notulen, welke onveran- orden vastgesteld. Vervolgens brengt de secretaris irverslag uit,, dat geen aanleiding tot op- of aan een geeft de afdeeling „Breezand" met den pennlngmees- heer C. Kossen, heeft afgerekend, worden de S. Jonker, C. Liefhebber en J. Leijen aangewezen lssle tot het nazien der rekening '27'28. Deze leert, dat zij de bescheiden geheel accoord en «n in orde heeft bevonden, waarop voorzitter do Ble dankt voor haar moeite en den penningmees- ie brengt voor zijn uitstekend beheer en de eecui-atesse. waarmee hij de vele werkzaamheden functie verbonden, heeft verricht Hober 1928 bedroeg het elndsaldo f 375.78. leellng „Breezand" heeft 31 leden van f 1.50, 8 en 1 van f 0.50. De afdeeling „Klelnesluis" heeft van f 1.50, 45 van f 1 en 9 van f 0.50. vertrek van den heer J. Bulsman naar elders Étuursverkiezing plaats hebben. In zijn plaats »kozen de heer Klerk, met op 1 na algemeens die zijn benoeming aanneemt «preking van verschillende zoo mogelijk te hou- Irtrijden en van allerlei werkzaamheden, die, ln ta ijs, zijn te verrichten, volgt de rondvraag, die 'ilets oplevert waarna de vergadering door den tor wordt gesloten. «dag is hier betrekkelijk nog al vrij druk gere- ijs bleek echter lang niet overal betrouwbaar, verscheidene personen er dan ook zijn doorgezakt lenbare vergadering van den Raad der Gemeente tosdag 23 Januari 1929, des namiddags te twee 1 Raadhulze. Wen van behandeling: 'luien. dedeeli ngen. heeren C. Schilderman en J. C. Geerllgs heb- 5 hunne benoeming tot lid van het Burgerlijk tabestuur aangenomen; tan deze gemeente zijn voorschotten, toegekend uitbetaling aan landarbeiders voor verkrijging een plaatsje van f 3600.— en f 2800.—, resp, voor J- Davids en C. F. Polet; besluit tot verhooging van de huren der wo- ■fan van de hoofden der aeholen Is door Ged. ea van Noordholland bij hun besluit van 8 WUrt 1929, no. 86, goedgekeurd; Nt beroep tegen de door het van Wieringen opgelegde fOrensenaanslsgen aan ar beider# uit deze gemeente ie ongegrond verklaard; e. de foreneenaanelag, opgelegd aan G. Rotteveel te Saseenhelm, le vernietigd; f. door wijziging van de wet op het lager onderwijs zal met ingang van 1 April a.s. recht verkregen worden op vergoeding van een vijfde leerkracht aan school II; 8. Voorstel om ln beroep te gaan van de beschikking van Ged. Staten waarbij vernietigd zijn de forensen aanslagen van N. H. Ruijsenaars Hz., over de be lastingjaren. 1926—1927 en 1929—1928. 4. Voorstel tot hetzlenlng van den bevestigden pen sioengrondslag van C. Hartog op verzoek van den pensioenraad; 5. Verzoek om adhaesie te betuigen aan een adres van den Raad der gemeente IJselmonde nopens toe passing van art. 122a der Gemeentewet 6. Verzoek van de Kon. Ned. Politiehondenvereeniglng om als begunstiger dier vereeniging toe te treden. 7. Voorstel om aan werkloozen, die uitkeering genieten uit de werkloozenkas, een toeslag te verleenen van f 0.50 per week en per kind, zulks ln verband met het aangehouden verzoek van de besturen der afd. van de Landarbeidersbonden. 8 Voorstel tot aanvulling van de verordening op de keuring van waren. 9. Voorstel tot onderhandechen verhuur van grond aan C. F. Jonge jan en C. WiJdenes Spaans Jr. 10. Vaststelling der vergoeding volgens art 101 der Lager-Onderwijswet 1920 aan de bijzondere aeholen over 1927 en afrekening der genoten bijdragen over 1926, 1926 en 1927. 11. Voorstel tot het verleenen van «en voorschot aan J. Dekker, G. A. van Teullngen en J. J. Buachman, ingevolge de bepalingen van de Landarbeiderawet, ter bekoming van een plaatsja 12. Verzoek om advies van Ged. Staten op het ontwerp eener nieuwe regeling der jaarwedden van Burge meesters, Secretarissen en Ontvangers. Volgens dit ontwerp zullen de jaarwedden ln deze gemeente worden vastgesteld: voor den Burgemees ter f 3500 tot f 4200; voor den secretarie f 3100 tot f 3800; voor den Ontvanger f 1800 tot f 2400. Thans zijn deze jaarwedden resp. f 3200 tot f 4000; f 2900 tot f 8700 en f 1830 tot t 1890. Voorgesteld wordt gunstig te advlaeoren. 18. Rondvraag. »-■ Geboren: Herman Peter, zoon van P. J. M. Rozen broek en van M. B. Wenzel; Geertje Grietje, dochter van P. Bakker en van M. Liefhebber; Jaeob, zoon van J. H. Noorden en van M. MeeldUk. Ondertrouwd: Johannee Joeephue Adrianue Verreeen, oud 28 Jaar, bloemist, en Maria Hendrloa van den Berg, oud 24 jaar, zonder beroep, belden wonende te Anna Paulowna. Getrouwd: Geene. Overleden: Hlnke Jeltje Ferwerda, oud 5 weken, dochter van M. Ferwerda en van J. Potsma. i Op Zondag 27 Januari a.s. zal ln de danszaal van „Veerburg" het gemaskerd bal plaats vinden, uitgaande van de orkestvereenlglng „Anna Paulowna." Voor verdere bijzonderheden zie men de advertentie ln dit blad. In deze gemeente zijn voor den dienstplicht, lichting 1930, 44 personen Ingeschreven. Door niet minder dan 21 der Ingeschrevenen ls vrijstelling aangevraagd we- gens broederdlenst. Door B. en W. dezer gemeente ls aan de afdeeling Anna Paulowna, der Vereeniging tot bestrijding van tu berculose „Herwonnen Levenskracht" vergunning ver leend tot het houden eener verloting van prijzen, welke een gezamenlijke waarde van één honderd gulden niet te boven gaan. BREEZAND. Voor rekening van den agent van politie, D. Hoexum, zal een woonhuis worden gebouwd aan den Verlang den Meerweg. A. A. Schouten, aannemer alhier, ls be last met den bouw van de woning. VAN EWIJCKSLUIS. Naar wij vernemen zal door den Jeugdbond voor Ont houding, afd. Anna Paulowna, een openbare bijeen komst worden gehouden bij Waiboer. Gezien het pro gramma belooft het zeer zeker een genoegelijken avond te worden. Het aantal sollicitanten naar de betrekking van GemeentesecretarisOntvanger alhier, bedraagt 53. HARINHUIZEN. Ter voorziening in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer G. Grootes, werd tot Secre- taris-Pennignmeester van den Slikvenpolder be noemd de heer A. Wiedijk te Barsingerhorn. Tot Secretaris van de Banne Haringhuizen werd gekozen de heer H. C. KooiJ, te Vennik, gem. Ha renkarspel. De Eugenla. Naar wij vernemen, zijn de werkzaamheden aan den pier en de zeewering thans reda zoover gevorderd, dat a.s. Zaterdag een poging zal worden gedaan om de Eugenla, die Juist 2 maanden geleden op den Helder- schen Zeedijk strandde, vlot te brengen. Een zestal zware sleepbooten zullen daarvoor worden gerequl- reerd. Gedurende deze poging zal de bemanning niet op het stoomschip blijven, omdat de mogelijkheid niet uitgesloten ls, dat het schip zal kapselzen. Ongetwijfeld zal het Interessant schouwspel zijn, de zes blauwpijpers van Wijs-Muller aan het werk te zien. Maandagmorgen werd de broodbakker W., die op j de flets reed, op de Kerkgracht nabij het Weatpleln i aangereden door een sleeperswagen. De man kwam leelijk te vallen en werd onmiddellijk ln een naburig huis binnengedragen. Dr. v. d. Nleuwenhulzen, die juist passeerde, verleende de eerste hulp. Het rijwiel was een vormlooze massa, en werd naar het Hoofdbureau van Politie getransporteerd. Het ls ons niet bekend wie de schuld treft van dit ongeval. De politie heeft de zaak in onderzoek. Jl. Vrijdagmiddag kwam een als heer gekleed per soon in het café van den heer P. Woudenberg aan de Nieuwesluis en dronk twee fleschjes bier. Ik moet even naar H. Slikker te afrekenen, aldus de bezoeker, en dan kom ik terug. De mijnheer is evenwel niet bij Slikker geweest en is evenmin bij Woudenberg terug gekomen om de gemaakte ver terug te betalen. Voorwaar een goedkoope manier. De sergeant G. J. Schröder alhier, is geslaagd voor het vaandrigs-examen, en is 17 Januari jl. geplaatst bij het 12e regiment infanterie te Amersfoort. Zooals de voorzitster, mej. E. Bos reed» meldde, hoopt de vereeniging door deze uitvoering vele nieu we leden te verkrijgen. Dit verdienen haar werkende leden met haar ijverigen directeur ten volle. Na de pauze sloot zich bij de zangnummers heel goed aan het zangspel met piano „Rika's Droom". De alom bekende heer D. Pool vervulde daarmede een rol in, hetgeeen het effect natuurlijk verhoogde. De zeven dames en twtee heeren speelden en zongen hun rollen uitstekend. Geen wonder dat het scherm nog eens „gehaald" moest worden. Voor den bege leidenden directeur kan ook de keuze van dit too- neelspel tot groote tevredenheid stemmen. De zaal was meer dan gevuld. Onder het genot van een uit- nemenden Jazzband bleven velen nog langen tijd een dansje maken. OUDESLUIS, De afdeeling Zijpe—Callantsoog van Het Witte Kruis zal de Malaria-film alhier laten vertoonen op Zaterdag 10 Februari 1929. Nadere bijzonderheden zullen later per advertentie bekend gemaakt worden. 't ZAND. Binnenkort heeft hier wederom een gemaskerd bal plaats in 't café Schrleken. Men lette voor bijzonder heden op de advertentie. 't Zand. Praatavonden door den heer Velder3. Het was wederom het initiatief van de plaatselijke afdeeling van den Kath. L. T. B., den heer Velders te verzoeken eenige praatavonden te houden. Dit ver zoek werd ingewilligd en op 4, 7, 10 en 15 Januari jl. heeft de heer Velders gesproken over veevoeding. Dit uitgebreide onderwerp is behandeld op een be knopte, maar glasheldere en interessante wijze. En we kunnen wel zeggen, dat bereikt is het doel van I dezen avond: den landbouwers zooveel interesse en kennis bij te brengen, dat zij artikelen over veevoe- I ding in hun vakbladen willen en kunnen lezen, en daaruit hun nut trekken. Ging de cursus hoofdzakelijk over de voeding van koeien, den laatsten avond werd daaraan verbon den een beschouwing over het voeder voor de var kens, hetgeen ook voor deze streek niet van belang verstoken was. Den heer Velders onzen besten dank voor zijn be reidwillig aangenomen en interessant gehouden ae: rie praatavonden. Het bestuur van den L.T.B. afd! 't Zand heeft wel eer van zijn werk. 't ZAND. Zaterdag 19 Januari hield „Nut en Genoegen" de tweede bijeenkomst in de zaal van den heer Schrleken. De voorzitter, dr. Oterdoom, opende met een woord van welkom de bijeenkomst en hoopt dat deze avond weer naar aller genoegen mag zijn, wat, gezien de lange lijst van voordrachten en tooneel waarschijnlijk wel zal slagen. Daarna werden door den secretarie, den heer Blaauw, de notulen voorgelezen, welke op geestige wijze op rijm waren opgesteld. Het eerst werd ten tooneele gebracht een dramatische schets, getiteld „Vrede op aarde" met apotheose, welk stukje een beeld gaf van de ellende en rouw, welke uit oorlog kunnen voortvloeien, vooral de apotheose, voor stellende de vredesengel, die met de vredespalm de ge weren omlaag drukt van twee soldaten, gaf een mooi effect Hierna werd een gedicht voorgedragen, getiteld „De Redder", na welk gedicht de voorzitter niet kon nalaten eenige woorden te spreken over de vorige week te Hoek van Holland gesneuvelde redders. Voorzitter wil hier nog nader op terug komen. Daarna werden achtereenvolgens gegeven: Zeemanalot, Geknipt Stakers of Stakkers, Kikkerlandsche lotellngen Waarvoor te vreezen. Gezellig reisje naar Amsterdam, Gevaarlijk spel, Twee politieke straatzangers, De ver schrikte boer, Alle dagen der week, Wij gaan naar Zandvoort met de tram, De gefopte barbier (een mooie pantomlne), Flinke boerinnen, Slaapwandelaars. Na deze werd door het bestuur besloten een oollecte te houden voor de nabestaanden van de slachtoffers van Hoek van Holland, welke collecte f 18.72 opbracht De Voorzitter dankte allen voor de bijdrage en zou het met vrmieldlng hoe 't verkregen was, opsturen naar de Noord- en Zuld-Hollandsche Reddingsmaatschappij. Voorzitter merkte op, dat dit nog maar een klein steen tje ls tegenover andere groote giften, doch vele klein tjes dragenblj tot een groote. Daarna werd tot slot ge geven: De hengelaarsclub van Knuppelveer en Dr. Ver- klosse houdt spreekuur. Hierna sloot de voorzitter de bijeenkomst, met den wensch, dat meerdere menschen lid zullen worden van „Nut en Genoegen" en bedankte allen die er toe bijge dragen hadden, dezen avond zoö goed te doen slagen. Hiermede was het bijna 8 uur geworden en gingen al len voldaan huiswaarts. Het Is dan ook voor het Nut en Genoegen een goed verzorgden avond geweest en diegenen, die dezen avond misten, hebben veel verzuimd. komst was schitterend, alles was bezat De voorzitter, de heer C, de Vries, opent te ongeveer 8 uur de bijeenkomst, en zegt dat het doei van dezen avond le, ln de eerste plaats door entrèe's de kas wat te spekken en voorts de jongelui die hier zijn, een klein beetje inzicht te geven wat of eigenlijk de bond voor Staatspenslonneerlng beoogt, het oud en arm de wereld uit te krijgen ls ons doel, want daar zijn nog heel wat arme menschen die op 65-jarlgen leeftijd geen ouder domspensioen krijgen, omdat zij hun premie niet kun nen betalen. Na de opening krijgen wij een mooi numertje te hoo- ren van eenige leden van de muziekvereeniging „Nieuw Leven" met het tooneelstuk „Fatum", tooneelspel in 4 bedrijven door K. H. Spljkman, een mooi geestig stuk, wat flot gespeeld werd, doch waarvan het laatste be drijf wel wat al te dramatisch was, vooral met een zaal vol Jong volk, doch het werd keurig uitgevoerd en waar voor de spelers een dankbaar applaus verwierven. Voorts werd in de pauze onder de aanwezigen een taart verloot, waarvan winner werd de heer P. Vader te Heerhugowaard, een tweede taart wensch te men naar te raden, doch omdat de tijd daartoe ontbrak, werd deze onder de aanwezigen op Amerlkaansche wijze verkocht en bracht op de somma van f 8.50. Kooper werd de heer G. Kant. Tot slot kregen wij nog een muzieknunxmertje van „Onder Ons" Het geheel ls voor de afdeeling Haren- karspel oen 8ucce9 geweest, terwijl na afloop nog een uurtje bal werd gehouden. Dinsdagavond zal de uitvoering worden herhaald voor de leden der afdeeling, terwijl ui et-leden tegen entree ook toegang hebben. HARENKARSPEL. Tot bestuurslid van den polder Koetenburg is herbe noemd de heer K. Wildeboer. Zaterdagmiddag te 2 uur had ts Aartswoud een droevig ongeluk plaats. De heer B. Zweep, arbeider bij den heer G. W. de Boer, is, bezig zijnde met het smeren van een Amerikaanscheru windmotor, terwijl deze draaide, door het raderwerk gegrepen, eenige malen rondgeslingerd en geworgd. Blijkbaar is de kiel van den ongelukkige door een kamrad gegrepen. OUDESLUIS. Zondagavond gaf de zangvereeniging „Nieuw Le ven", directeur de heer A. J. Hfrogvorst, in 't café van den. heer J. Buisman haar eerste openbare uit voering. Elen. negental zangnummers werden door het gemengde koor schoon vertolkt. De heeren hiel den tegen het grootere aantal dames de grondpar- tijen goed vol niet alleen, doch de verschillende par tijen klonken in de juiste verhouding. Dit kwam vooral uit in „VeedrJJven", „Mijn Nederland" en „Alle Meiklokje* luiden". JTJLÏANADORP. Door de notabelen van de Ned. Herv. Gemente Huls duinenJulianadorp, zijn gekozen de heeren S. Eriks te Koegras en Ds. E. R. Damste te Huisduinen. Eerst genoemde was aftredend, terwijl de laatste ls gekozen ln de plaats van den heer J. Hoogvorst te Hulsduinen, die eveneens aftredend was. Belden hebben bereids hunne benoemingen aangenomen. Zondag J.l. Werd eveneens een verkiezing gehouden voor 8 notabelen, wegens periodieke aftreding van de heeren C. Wiggers, G. W. Jimmlnk Hz., en Mej. D. O. Blaauboerde Bruin. De beide eerstgenoemden werden herkozen, terwijl laatstgenoemde een paar stemmen on der de volstrekte meerderheid bleef, zoodat daarvoor nog een nieuwe vrije stemming moet worden gehouden De voetbalvereenlging J.V.C. alhier, is voornemens om op 10 Februari a.s. een solree te geven tot stijving van hare kas. JULIANADORP. Zondagavond werd door de Muziekvereeniging „Kunst zin" alhier, onder directie van den heer A. Haanstra, te Den Helder, in het café „Prins Hendrik" van den heer H. J. Beuneman, een openbare uitvoering gegeven. Door het zeer mooie weer waren velen daar naar toe gekomen, om van een goed nummer muziek te genie ten, al zullen er ook velen geweest zijn, die het alleen om de danspret te doen was. Zooals wij reeds meermalen meldden, het corps mag klein zijn, maar onder de voortrefelljke leiding van den heer Haanstra, wordt er toch steeds wat goeds ten ge hoore gebracht, en dat was ook Zondagavond zoo. Het programma vermeldde een aantal muzieknummers, welke allen goed werden weergegeven, en getuigden van een ernstig streven, althans bij de oudere corpsleden, om het publiek te geven, wat zij geven kunnen. En al moge er wellicht eens een klein foutje zijn, dan willen wij dat zeer gaarne over het hoofd zien, want het ge presteerde kan onze goedkeuring wegdragen, en het pu bliek bewees dat tevens ook na elk nummer. Jammer, dat er niet wat meer jongelui zijn, die zich als werkend lid aanmelden om dan ook met allen ernst te studeeren, en van „Kunstbzln" helpen maken een corps, dat er dan zou mogen zijn. Aan de leiding in deze ontbreekt het werkelijk niet. De diverse muzieknummers werden afgewisseld door een paar tooneelstukjes en voordrachten, waarvoor eenige jongedames zich hadden disponibel gesteld, en welke allen eer van hun werk hadden. Zooals altijd was er bal na, hetwelk nog langen tijd op zeer gezellige wijze bijeen hield en het slot was van dezen genoegelijken avond. DÏRKSHOBN. Zondagavond hield de afdeeling Harenkarspel van den bond voor Staatspenslonneerlng een feest-propageada- avond la heit lokaal van den haar Brui* alhier, Da op- Door leden van den Ned. Blindsnbond, zal op t Febr. a.s. een muziekavond worden gehouden in Hotel de Haan te Hüppolytushoef. Terwijl enkele personen op J.l. Zondagavond voor het groote winkelraam van de firma P. J. Wigbout te Hippolytushoef stonden te praten, stootte een van hen door dit raam. De heeren maakten dat ze uit de voeten kwamen. De eigenlijke schuldige, een zekere W. van Den Oever, kwam zich even later aanmel den en beloofde de schade te sullen vergoeden. J.l. Zaterdagavond werd te Den Oever het hotel café van den heer Wemmenhove geopend met een feestelijk programma. Nadat de muziekvereeniging i„Apollo" een marsch had ten beste gegeven, volgde een openingsrede, uitgesproken door den heer M. J. Bosker, welke de familie A. J. Wemmenhoven wel kom heette in des Oevers burgerkring en hoopte, dat hij met zijn familie een nette zaak zou maken, welke straks aan het reizende publiek, wat a.s. zomer en volgende jaren ongekend groot zal zijn, met het oog 1 op de groote werken op en om Wieringen,, een plaats I zal bieden waar zij een rustig oogenblik kunnen ver- poozen. Daarna richtte spr. het woord tot het echt- I paar Tijsen, welke gedurende 35 jaren deze zaak heeft gedreven, en waar het publiek zich ook altijd thuis gevoelde. Spr. wenschte hen dan ook toe, dat zij in hun nieuwe woning te Oosterland, hun laatste levens jaren met genoegen mogen doorbrengen. Hierna gaf Apollo nog eenige muzieknummers ten beste, waarna eenige voordrachten zeer goed werden voorgedragen door mej. Gr. Bosker Md. en den heer K. Bakker Dz. Tot slot werd door eenige jongelui nog opgevoerd: „De Harmonie van Knuppelveen", waar onbedaarlijk om werd gelachen. Tot slot een gezellig bal. De IJsclub „Voorwaarts" te Den Oever, geeft haar pogingen om een kunstbaan aan te leggen voor dit jaar op. Bij flink vriezend weer zouden nog goede natuurlijke banen kunnen ontstaan. Zoover is het echter nog niet. Tevens is zij voornemens een vaste ijsbaan aan te leggen. De onderhandelingen zijn al ver gevoerd. Men heeft hiervoor op het oog een stuk land van mej. wed. J. Hermans, vlak achter De» Oever, in de Koog, wat zal worden aangekocht, en men zal dit stuk land reeds van dit voorjaar daarvoor dan in orde willen maken. De gelden hiervoor benoo- digd zullen bijeen moeten komen door uitgifte van aandeelen. Een en ander wacht op de goedkeuring van de kortelings te houden algemeene vergadering. Naar wij vernemen, is door een aantal visschers uit het Westdeel van Wieringen aan de Generale Commissie een verzoek ingediend, om vergoeding van reiskosten per autobus. Zij voeren daarin aan, dat door de afsluiting van het Amsteldiep de visschers- vloot verplaatst is van De Haukes naar Den Oever, dat zij dientengevolge dagelijks of althans minstens eenige malen per week een groote reis moeten doen, om van huis naar hunne vaartuigen te komen en dat het hun billijk voorkomt, dat vanwege de Zuiderzee- steunwet in de vervoerkosten wordt bijgedragen. Zaterdagavond hield de afdeeling Wieringen der S.D.A.P. eene openbare vergadering ln het lokaal van den heer Jb. Bruul te Hippolytushoef. Deze vergadering werd gehouden als inzet voor ds a.s. verkiezingen. Als spreker voor dezen avond trad op de heer A de Vries van Zaandam, terwijl de A.J.C. van Den Helder medewerking verleende Ongeveer 200 per sonen woonden deze vergadering bij. Nadat de A.J.C. de internationale gezongen had, be gon spreker zijn rede voor dezen avond met als onder werp: „Versterkt de gelederen". Spr. zelde dit onderwerp gekozen te hebben, omdat we moeten zorgen, dat de gelederen sterk zijn, willen we met succes uit de stem bus te voorschijn komen. Uitvoerig werd door hem be handeld, wat ls kapitalisme en wat ie socialisme, waar bij spr. aantoonde, dat de productie niet in handen van oen kleine groep kapitalisten moet blijven, maar in han den van de gemeenschap moet komen ln het belang van het geheele menschdom. Niet wij veroorzaken den klassenstrijd, riep spr., maar het kapitalisme en wij zien hem tot hun spijt. Daarna gaat spr. na, wat er ls bereikt op onderwijs gebied en hoe de regeering enkele jaren geleden het na veel strijd veroverde zevende leerjaar weer afschafte. Thans hebben we het er gelukkig weer bljgekregen na harden strijd door Alberda en zijn fractie. Vergelijkt, zegt spr. tot de ouderen ln de zaal, uw Jeugd eens met de tegenwoordige .terwijl hij op de A.J.C.-leden wees. Spr. zegt niet veel over het verkiezingsprogram der S.D.A.P. te zullen zeggen. Daarvoor zal Mr. Duijs ta zijner tijd Wieringen bezoeken Na de pauze trad de AJ.C. op met oude volksdansen, zang en declamatie, en zij wisten de aanwezigen nog een uurtje van genoegen te geven. Een kort tooneelstukje werd nog opgevoerd, waarna de Voorzitter, den heer Lub, met een woord van dank, aan alle medewerkers voor dezen avond en met een opwekkend woord zich thans aan te sluiten bü de 8JD.A.P. deee vergadering «lult

Schager Courant | 1929 | | pagina 7