HOOGWOUD. SÏNT MAARTEN. HELDER. WIERINGEN. BARSINGERHORN. WINKEL. WIERINGERWAARD. ZIJPE. WARMENHUIZEN. SCH00RL. NIEUWE NIED0RP. HEERHUGOWAARD. CALLANTS00G. VAN EWUCKSLUIS. Uitgaande van een groep burgers, die daarvoor eene inzameling hadden gehouden, werden hier Donderdagmiddag verschillende wedstrijden in hardrijden voor kinderen gehouden. Waar het weer hierbij al bijzonder meewerkte, was het aantal deel nemers en deelneemsters groot. Deze werden in zes groepen verdeeld, waaraan later nog een zevende groep werd toegevoegd. Voor de twee jongste groe pen bedroeg de hnanlengte 100 Meter, voor de ove rige groepen 140 Meter. De uitslag der wedstrijden was als volgt: Groep I. Meisjes van 7—0 paar: 1. Betsie Oostdijk; 2 Annie van der Velde; 3. J. Groenendijk; 4. N. Ne- derlof. Groep II. Jongens van 7—0 jaar: 1. F. Kuiper; 2. J Vergouwe; 3. J. Hoogstegen; 4. S. Hoogmoed. Groep III. xMeisjes van 911 jaar: 1. Aletta Keu ris; 2. P. Kuiper; 3. Ella Lanting; 4. Annie de Greef. Groep IV. Jongens van IL-11 jaar: 1. A. van Wijk; 2. D. Groenleer; 3. D. Groenendijk; 4. K. Rezel. Groep V. Meisjes van 11—13 jaar: 1. Bertha Kop pel; 2. A. Gijsbertse; 3. K. Nederlof; 4. T. Hoogmoed. Groep VI. Jongens van 11—13 jaar: 1. W. Oost- dijk; 2. A. Brands; 3. P. de Graaf; 4. D. Hartog. Groep VII. Ouderen dan 13 jaar (hieraan mocht echter ook door jongeren worden deelgenomen): 1. Jan Waiboer; 2. Wüm Oostdijk. De prijzen voor de groepen I cn II bedroegen f 1, f 0.75, f 0.50' en f 0.25; voor de groepen III, IV. V en VI f 1.50, f 1, f0.75 en f0.50, terwijl die voor groep VII f 1.75 en f 1.50 bedroegen. Alle deelnemers en deelneemsters (er waren er 65) ontvingen bovendien een paar reepen chocolade. ANNA PAULOWNA. In den Tooneelwedstrijd, uitgeschreven door het Departement Winkel der Mij. tot Nut van 't Alge meen, behaalde „Ormenio" den lsten prijs met „Het Kind", door Heijermans, voor de beste opvoering; den eereprijs voor de beste Nederlandsche uitspraak on voorts.de beide personeele prijzen: a. voor den besten tooneelspeler, dfi heer V. Kaan als Dr. Larsen; b. voor de beste tooneelspeelster, mevr. H. M. Liefhebber^— Speets, als mevr. Jonas. AARTS WOUD. Onder groote belangstelling heeft het echtpaar BosDummes zijn 55-jarig Huwelijksfeest herdacht. Van heinde cn verre waren de gelukwenschen in verschillenden vorm binnen gekomen. Ondanks de felle koude werd het huisje aan den dijk den ge- heelen dag bezocht door personen die dit krasse paar wilden gelukwenschen, waarbij velen, zoo niet allen een stoffelijk bewijs voegden, 's Avonds bracht het fanfarecorps de populaire oudjes een serenade. EENIGENBURG. Ledenvergadering van de vereenlglng „Burgerplicht" op Donderdagavond 28 Februari J.I., ln lokaal Visser. De voorzitter opent met dank aan de leden voor de trouwe opkomst, heet alle aanwezigen welkom, en brengt ook den dank der weduwe W. Bood over voor de vele dagen dat er voor haar en haar overloden man is gewerkt door de leden. Voorzitter deelt mede, dat de vereenlglng nu 18 leden telt, een ls overleden en vier hebben bedankt. De secretaris leest de notulen der vorige evrgaderlng voor, welke worden vastgespeld. In het Jaarverslag wijst de secretaris ln verband met het langdurig ziektegeval en den dood van het lid W. Bood op den velen arbeid tot steun, die daaruit voor de leden) voortvloeide, en ook op het schoone, dat de vereenlglng daarin heeft te zien gegeven. In het geheel toch is er door de leden 141 dagen gewerkt bij ziekte en ongeval. Met den wensch, dat een rustig Jaar op het drukke Jaar moge volgen voor de Iedere en Ieder ln welstand moge kunnen ar beiden, eindigde de secretaris zijn verslag, hetwelk den dank der aanwezigen oogstte. Het verslag van den penningmeester gaf aan een jaarsaldo van f 6.87 en een kassaldo van f 48.46. Deze rekening werd door twee leden nagezien en ln orde bevonden. Gezien de weinige inkomsten der vereenlglng en het doel de kas der vereenlglng te versterken, ging de vergadering na stemming ermede accoord, om de vergoeding aan salarissen voor het bestuur te verlagen tot het bedrag van f 7.50, tw.: voorzitter f 2.50, secrtarls f 2.50 en penningmeester f 2.50. Bij de gehouden bestuursverkiezing wordt de heer D. Visser herkozen en in de plaats van den heer 3. Pronk, de heer G. Stoop gekozen. Bij de bespreking over het bepalen va» het aantal dagen, dat ln maximum zal gewerkt wordert bij evea- tueele ziekte of ongevallen, stelde het bestuur voor: „gezien het niet groote aantal leden, worde er bij ziekte of ongevallen in 't jaar ten hoogste eerst 8 volle weken en daaropvolgend 7 halve weken gewerkt voor een dus danig lid". Na ruime bespreking ging de vergadering hiermede accoord en werd dit reglementair vastgelegd. Bij de rondvraag stelt de heer C. Kos voor, dat men toch vooral op leden-werven bedacht zij. De heer W. Meijles vraagt naar de redenen, waarom een viertal leden hebben bedankt. De heer S. Krijgsman wijst nog op een fout door een tweetal leden ln het verloopen jaar begaan. Voorzitter beantwoordt deze heeren, spreekt zijn blijd schap uit over het resultaat dezer vergadering, dringt er op aan, dat ieder lid propaganda voor de vereenlglng make, zoodat het ledental weer moge stijgen en sluit met dank voor de opkomst. Aanwezig 15 leden. Door het college van B. en W. van den Helder rijn de functies in het Dagelijksch Bestuur als volgt op nieuw verdeeld: a. het onderwijs de Burgemeester; b. sociale aangelegenheden, armwezen, volksge zondheid, volkshuisvesting en vischafslag: wethou der E. J. Bok. c. reiniging, plantsoenen en publieke werken, wethouder W. C'. van Breda; d. financiën, water- en lichtbedrijven, grondbe drijf en het pensioenfonds, wethouder D. C. A. de Zwart. De heer De Zwart heeft dus de financiën van den heor Bok overgenomen. DEN OEVER. Woensdagavond had in het café van Wemmen- hove een vergadering plaats van de ijsclub „Voor waarts", om te besluiten, op welke wijze men een goede ijsbaan zou kunnen krijgen. Hiervoor kwa men in aanmerking stukken land in de Oeversche Koog. Besloten werd tot aankoop over te gaan. Do kosten zullen ongeveer f2500 bedragen voor een baan van 200 M. lengte en pl.m. 40 M. breedte. Wan- peer men meer geld ontvangt, kan de baan ver groot worden. Het benoodigde geld zal men trachten te verkrijgen door het uitgeven van aandeeltjes van f5 per stuk, waarvan elk jaar voor minstens 50 gul den zal worden afgelost. Tevens zal de Koninklijke goedkeuring op de statuten worden aangevraagd. De jeugdijsclub „Ons Genoegen" wilde gaarne wedstrijden organiseeren. Maar hoe aan de noodige middelen te komen, dat was een vraagstuk. Bijna dagelijks wordt door het bestuur vergaderd in een lokaal van de O. L. school en wel in het vrije kwar tier. Een der jongens kwam op een goed idéé, om met een lijst bij de burgerij rond te gaan, maar ook daarvoor diende de toeetemming van omen Burge meester. De stoute schoenen werden aangetrokken. en werd aangeklopt voor een onderhoud, met het hoofd der gemeente. Deze gaf, na de bedoelingen gevraagd te hebben, zijn toestemming en vele jonge meisjes waren bereid met de lijsten rond te gaan. En het resultaat was verrassend. Ruim f58 ,werd opgehaald. En de wedstrijden konden weer door gaan en die van jl. Donderdag laten we hier volgen. Er mochten jongens aan deelnemen tot 14 jaar: ie prijs l ouw v. d. Welle, f2.50; 2e prijs Piet Ba- reis, f2; 3e prijs Jan PobI, f 1.50: 4e prijs Jac. Kui per, fl, 5e prijs Volkert de Wit, 10.50. Vanwege de vereeniging tot bevordering van ge trouw schoolbezoek zullen heden Zaterdagmiddag kinderwedstrijden op het ijs van de gracht gehouden worden. Alle schoolgaande kinderen vin de O. L. school te Hippolytushoef zullen aan dien wedstrijd kunnen deelnemen. Tevens ligt het in de bedoeling de kinderen te trakteeren op chocolademelk en koek. J.l. Donderdagmorgen ontdekte de parlevinker, de heer Kat, dat zijn motorboot, welke in de visschers- haven lag, onder het remmingswerk be kneld was geraakt. Door het ijs te laten weghakken, wist men de boot weer vrij te maken, maar bleek nogal beschadigd. De boot was eenigen tijd terug door den heer Kat gekocht voor zijn bedrijf en nog bijna niet gebruikt. Naar men ons mededeelde, was de boot .tegen dergelijk onheil verzekerd. KOLHORN. Alhier is Donderdag een hardprikkerij afvalwed- strijd gehouden, waar veel animo voor bestond. Er namen 42 mannen aan deel, De wedstrijd was iets nieuws voor ons, daar wij deze hier nog niet hadden gezien. De uitslag is als volgt: le prijs, f 15, K. Kossen, Eenigenburg; 2e prijs, f10, W. Kaptein, Schagerbrug; 3e prijs, f5, G. Slijkerman, 't Zand. De wedstrijd had een aangenaam verloop en er was aardig publiek op de banen. BARSINGERHORN. Politie. Gevonden: een handschoen, 2 rijwiel plaatsjes, een sleuteltje. Donderdagavond had de feestelijke bijeenkomst plaats van het nutsdepartement, in de zaal van den heer R. Laan, waarin tot besluit van den tooneelwedstrijd deel nemende vereenigtngen waren ultgenoodlgd, en waarin de prijsuitreiking zou plaats hebben. Al spoedig is de zaal geheel gevuld. De Voorzitter heet allen welkom, jury, vereeniglngen, leden en belangstellenden, en deelt mede dat het de partement, door het doen optreden van het geselschap bestaande uit den heer Adolf Bouwmeester. Jeanne Basilech enlPet Holman, gemeend heeft iets goeds te kunnen aanbieden, en wel van dien aard, dat men zich zoo zal amuseeren, dat men zich n& reeds voorneemt, niet voor het laatst naar Winkel te zijn gekomen. We maken dan kennis met den heer Adolf Bouwmeoa- ter ln zijn Inleidend woord, dat reeds een amusement ia en voorts zingt Jeanne Bacllech, ons aangekondigd als moeder Mulder uit het bekende VARA-klnderuurtje. Haar stem was per radio reeds meermalen tot ons doorgedrongen, en bewonderd, doch nu ze zelf daar voor de plano zat en haar liederen zong, nu was het toch nog anders, sprak meer tot het gehoor en bekoorde zoo danig, dat men ais het ware aan haar lippen hing. Uit bundig applaus was haar deel. Piet Holman, we kenden hem niet, maar zonder iets te zeggen is hij al Humorist en heeft het publiek op zijn hand, laat staan als hij zijn geestige liederen zingt of een z.g. praatje tot zijn gehoor houdt. Ook hij had een zeer dankbaar gehoor en warm applaus. Maar het groote stuk komt nu: „Eindelijk Vrij,"' Transformatieschets in 1 bedrijf, naar Herman Heijer- m&na Nu, er is aan een vijftal gevangenen gratie ver leend bij gelegenheid van de troonsbestijging van den nieuwen koning. Deze genummerde menschen komen achtereenvolgens in de directeurskamer om daarmede ln kennis gesteld te worden. Hier is de groote tooneel- .speler aan het woord, Adolf Bouwmeester speelt de rol, of liever vijf rollen der gevangenen. Elk type is andera, het feit der veroordeeling is van elk verschillend, cn ook de opvatting van het bericht der invrijheidstelling la weer anders, de een blij, de ander onverschillig en weer een ander, we noemen de oigle no. 29, die niet weg wil, die voor hem geen leven ln de maatschappij meer mogelijk acht. We hebben de kunst, die hierin werd ge geven, bewonderd, en de heer Bouwmeester werd even eens luide toegejuicht Na eenigen tijd gepauseerd te hebben, heeft, jury en bestuur ten tooneele plaats genomen, voor het uitreiken der prijzen. Door de Jury wordt bij monde van haar Voorzitter een woord van dank gebracht voor het ln haar gestelde vertrouwen, en een woord van gelukwensch tot de ver eeniglngen, die hebben medegewerkt. Enkele algemeene wenken worden gegeven, n.1. vooral rekening te houden imet de keuze van het op te voeren stuk, de rolkennis niet te verwaarloozen en voorts meer aandacht aan de uitspraak te schenken. Vervolgens de bekroningen, mar punten 140. Voor de beste opvoering, zilveren lauwertak en f 60, le prijs, .Ormenio". te Anna Paulowna, 100V4 punt. Verguld zilveren medaille en f 80, 2e prijs, „Petten's Tooneelgezelschap", te Petten, 98.68 punt. Zilveren medaille en f 15, Se prijs. „Harmonie" te Heerhugowaard, 89.29 punt Personeele prijzen: Kunstvoorwerpen, max. p. 90. Voor den besten tooneelspeler, de heer V. Kaan te Anna Paulowna, 67 punten; b. voor de beste tooneelspeelster, mevr. H. M. Lief hebberSpeets te Anna Paulowna, 75 punten. Eeerprijs voor de beste Nederlandsche uitspraak, max. punten 80. Kunstvoorwerp; „Ormenio" te Anna Paulow na, 64 punten. De jury heeft voorts een eereprijs toegekend aan den heer J. Ploeger te Petten voor diens uitnemend, spel, als Vader Baers, in de Barmhartige Samaritaan. Bij de uitreiking der prijzen wordt een toepasselijk woord van gelukwensch gesproken en de wensch ge uit, dat het niet behalen van een bekroning voor de anderen geen reden mag zijn zich terug te trekken, doch een aansporing om bij een volgende gelegenheid te trachten de beste te zijn. De departementsvoorzltter dankt daarna de jury voor haar werk, terwijl het vrouwelijk Ud der Jury bloemen worden aangeboden. Thans volgt de uitslag der publieke beoordeeling, wel ke door de commissie wordt bekend gemaakt In dezen wedstrijd Is gespeeld door 16 dames en 22 hee ren cn allen zijn ze door het publiek beoordeeld. Het hoogst aantal punten dat kon worden behaald, was 250. Deze prijzen bestonden uit kunstvoorwerpen. De beste tooneelspeelster door het publiek aangewe zen, was Jeanne Lacombe, uit „De Ploegbaas", mevrouw T. de GrootMeereboer, met 232 punten. De beste tooneelspeler was Vader Baers, uit „De Barmhartige Samaritaan", de heer J. Ploeger te Petten, met 240 punten. Ook deze prijzen werden uitgereikt met een woord van gelukwensch. Hët officieele gedeelte was hiermede geëindigd, en werd het programs vervolgd, door Jeanne Bacllech, die een drietal Tsjecho Slowaaksche liederen zingt, (haar moedertaal) en droeg daarbij de Inheemsche kleeren. Zij had weer zeer veel succes en aan het einde van haar repertoire, werden haar bloemen aangeboden. Er moest herhaaldelijk gehaald worden. Tot slot een blijspel: „Den weg naar het succes", waarin door allen een rol wordt vervuld, en waarin Adolf Bouwmeester als dichter, het publiek uitbundig doet lachen, en als hij door zich zelf te overwinnen mice— heeft bereikt, dan valt het sehem, doch het pu- JAC. KUIPER SCHAGEN. Kalfsgehakt 50 ct. per pond. Telef. 83. bliek noodzaakt door luid applaus de spelenden terug te keeren en haar hulde ln ontvangst te nemen. De Voorzitter spreekt woorden van dank voor het schoone en mooie, dat geboden is, en hoopt het gezel schap hier nog eens terug te zien. Allen geven blijk het daarmede eens te zijn. en dat is het einde, of neen, het einde komt eerst veel lator, dan zijn we reeds ln de kleine uren, want het bal houdt allen bijeen, de stemming ls er in, en leder la voldaan over zoo'n moolen avond. Door de ijsclub was. Donderdagmiddag op de groote Kolk te Lutjewinkel een estafette-wedstrijd georgani seerd, waaraan 21 personen deelnamen. Er werd gere den in groepen van drie, 1 dame en 2 heeren. le prijs: Mej. M. Renooij, en do hoeren M. Lont en P. Mul Az., allen te Winkel; 2e prijs Mevr. H. GoversWit- 8en te Winkel, de heer Ant Mul te Winkel en de heer K. Koolstra te Schagen. - Ijs en weder dienende, Zondag hardprlkken. Donderdagavond werd inde zaal van den heer Van der Woude het 30-jarig bestaan van de afd. Wieringer waard van de vereenlglng „Het Witte Kruis" op feeste lijke wijze herdacht. De voorzitter, de heer C. Haring huizen, opent met een woord van welkom, in 't bijzonder de heeren Freze en Prins, leden van het Hoofdbestuur. Hun tegenwoordigheid alhier wordt bijzonder op prijs gesteld, dit getuigt dat het H.B. belang stelt ln onze afdeeling. Verder welkom aan den oud-burgemeester en oud-voondter, de heer K. Koster en de eerste bestuurs leden P. D. Schenk, C. Zwaag en K K Kaan en den heer Lovink als voorzitter de Wijkverpleging Wieringer- waard en Anna Paulowna Dan wil de heer Haringhuizen een en ander ln herinnering brengen en schetsen betee- kenis van de hoofdvereeniging voor de provincie en in het bijzonder de waarde van onze afdeeling voor deze gemeente. Het Witte Kruis aldus spr, is opgericht ln 1875, bestaat al zoo reeds meer dan 50 jaar. Veel ls ln die jaren tnt stand gebracht Ik behoef slechts te wijzen op haar nuttige instellingen: Heldeheuvel, Bosch en Helde, Vechtoever en de ontsmettingsdiensten te Hilversum, Alkmaar en Haarlemmermeer. In 1927 werd door het Provinciaal Bestuur voor f 14000 bijgedragen voor de t.b.c.-bestrijding. De vereeniging telt ruim 73000 leden. Het stamkapitaal bedraagt thans f 390.000 en het overige kapitaal plm. f 275.000. In het laatst van 1898 bestonden er pl.m. 60 afdeellngen, waarvan ook in onze omgeving. De uitstekende werking van het Witte Kruis, werd meer en meer bekend en de goede roep die van die vereeniglngen uitging, drong ook tot her door. In kleinen kring vond een bespreking plaats, met gevolg dat op 7 December 1898 de Ingezetenen dezer gemeente per circulaire werden ultgenoodlgd tot een vergadering. Het initiatief werd genomen door de heeren C. D. Re- zeiman, J. L. T. Groneman, V. Bakker Js., Jb. Zijp Dx, en C. Haringhulzen. De yler eerst genoemden zijn over leden. Den heer Schenk kan Ik tot mijn genoegen felioi- teeren m«t hot voorrecht dit jubllé nog te kunnen mee vieren en wel ln beste omstandigheden en met nog Jeugdige levenslust. Dan zU het mij vergund de over leden ondergeteekenden te herdenken en de herinnering aan hen te verlevendigen bij allen die ze gekend hebben. Na nog breedvoerig over de verdiensten van de heeren te hebben uitgewijd, brengt spr. eerbiedige hulde aan hun nagedachtenis. In die druk bezochte vergadering op 12 Dec. 1898 werd tot oprichting besloten en traden reeds 57 der aanwezigen als leden toe. Aan het voor- looplg bestuur werden toegevoegd de heeden K. K. Kaan, Dr. D. Bax en H. Waiboer Jbz. Op 21 Dec. telde de afdeeling 97 leden en 1 donatrice. Het bestuur werd samengesteld uit de heeren C. D. Rezelman, Jb. Zijp. J. L. T. Groneman, R. Visscher. H. Waiboer Jbz., K- K. Kaan, C. Zwaag, P. Schenk Dz. en C. Haringhulzen. Verder wordt door spreker nog veel gememoreerd wat betrekking heeft op het Witte Kruis, als verpleglngsar- tlkelen, herstellingsoorden, commissie voor wijkverple ging, enz., eiyz. Ten slotte wordt nog meegedeeld, dat de afdeeling thans 285 leden telt, wat zeker een groot getal is naar verhouding van het aantal Inwoners. Dan treedt de heer Freze naar voren, om ln de eer ste plaats dank te brengen voor de hulde aan het H.B. Het H.B. heeft de laatste jaren de gewoonte om die afdeellngen, waar iets gebeurt, daarbij tegenwoordig te zijn. H.B. en afdeellngen,1 zijn één en daarom moeten wij meeleven. Aan mij is opgedragen de vereeniging te feliciteeren. Men zegt we! eens Alkmaar met zijn 5700 leden, doch als we dit in verhouding brengen met Wieringerwaard, dan blijkt dat Alkmaar met zijn 25 maal zooveel Inwoners als Wieringerwaard, niet zoo ver uitblinkt. Wieringerwaard spant de kroon. Wierin gerwaard maakt eeni goed figuur, wat de afdeellngen in Noordholland betreft. Ons rapport over 't magazijn was zeer gunstig, doch wanneer dit zoo zal blijven, Is er grooten steun noodig. Eventueele verhooging van con tributie zal alzoo wel dankbaar worden aanvaard. Spr. eindigt met de beste wenschen voor de vereeniging. Ook de heer Lovink, burgemeester van Anna Pau lowna, brengt als voorzitter van Gezinsverpleging hulde voor het werk van de afdeeling alhier, memoreert de gunstige verhouding van Wieringerwaard en Anna Paulowna; de samenwerking ls allervoortreffelijkst. Het werk van het Witte Kruis bestrijkt het geheele veld van de algemeene gezondheid. Het werk van de wijk verpleging alleen verzorging van den zieken mensch. Namens Gezinsverpleging, aldus spr., mijn beste wen schen en ten slotte bied ik U bloemen aan ais bewijs onzer groote erkentelijkheid voor 't werk dat uwe ver eeniging voor de lijdende menschheid doet (Het was een groote mand met prachtige bloemen). De heer Haringhuizen brengt hartelijk dank aan beide heeren voor hun goede wenschen en spreekt den wensch uit, dat de goede verstandhouding zal blijven bestaan. Hierna wordt aan den heer Van Ham de gelegenheid gegeven om met eenige dames- -en heeren-leden van „Apolio" de afdeeling zingende te feliciteeren en wel met het volgende, door hem gemaakte lied. 3O-JARIG FEEST „WITTE KRUIS". Hoezee voor 't Witte Kruis! Op 't 30-jarig Feest, Dat reeds zoo'n langen tijd Voor velen is geweest: Een redder in den nood. Een steun in strijd en leed. Heil! heil het Witte Kruis, Dat zooveel goeds reeds deed. Hoezee! op dezen dag, Op 't feest van 't Witte Kruis: Het zond reeds 80 jaar Zijn hulp ln menig hula. Waar 't spook van ziekte en pijn Soms grijnzend binnensloop, Bracht gij in veler hart Toch steeds weer moed en hoop. Hoezee voor 't Witte Kruis! Op 't feest van 30 jaar! Verleen Uw hulp en steun Nog menig, menig jaar. „Vervul Uw schoone taak. Steeds opgewekt van geest Hoezee! voor 'l Witte Kruis! Op 't 30-jarig Feest Daverend applaus, wat zeker voor den auteur wel verdiend was. Dan volgt de Witte Kruls-flim, welke bestaat uit 4 deel en. Veemf werden alle deelen #p uv gezellige en duidelijk# wijze toegelicht door den heer Prins, lid van het Hoofdbestuur. Spreker acht het een voorrecht dit te mogen doen, vooral omdat er zooveel dames tegen woordig zijn. We worden niet verwend door de tegen woordigheid van dames en toch wordt het Witte Kruis werk zoo veel door dames gesteund. We krijgen alsnu veel op het doek te zien, zooals sta tistiek der afdeellngen, kijk op 't ontsmettingswezen in de eerste plaats die te Alkmaar. Daarbij wil de heer Prins nog herdenken den voor 14 dagen overl en J Ble- m&n, de hoofdon temetter die ln W. K. zijn s. vren heeft verdiend. Zijn nagedachtenis zal bij het H.B. ln eere blijven. Verder wordt vertoond het magazijn te Alkmaar, de glorie van mijnheer Freze, ontsmetungsinrientmg te Hilversum, ln het 2de deel het beroemde magazijn te Alkmaar, Dr. Pameier, Statistiek van Alkmaar, maga zijn te St.-Pancraa ea verder in de laatste deelen nog veel belangrijke zaken allen betreffende het Witte Kruis. Daarna een paar mooie muzieknummers door de heeren Oudendijk en zoon (viool en piano), getiteld Visioen en Grootmoedertje. Ook werden met behulp van onze pro- jectiel&ntaarn diverse foto's vertoond van de eerste be stuursleden onzer afdeeling en de tegenwoordige be stuursleden. Een en ander werd afgewisseld door eenige zangnummers door het koor, onder leiding van genoem den heer Van Ham. die daarvoor oen dankbaar applaus in ontvangst had te nemen. Tenslotte nemen de heeren H.B.~Ieden afscheid, onder dankzegging voor de aangename ontvangst en wordt de wensch uitgesproken, dat het tegenwoordige bestuur nog meerdere jaren werkzaam mag zijn tot bloei der vereeniging. De heer Haringhulzen betuigt hartelijk dank aan de heeren Freze en Prins voor hun tegen woordigheid en voor de beschikbaarstelling der pracht film, alsmede aan den heer Prins voor zijn uitstekende toelichting. Verder dank aan de zangers, aan de heeren Oudendijk, en hulde aan den auteur van het Witte Kruislied. Met den wensch dat allen de vereenlglng W. K. een goed hart blijven toedragen, wordt de^e goed geslaagde feestavond gesloten. ST. MAARTENSBRUG. Door het Bestuur van de Begrafenisvereen. „De Laatste Eer", werd in de plaats van den heer R. Struijf, die bedankte, tot bode voor de wijk Burger- brug benoemd, de heer P. de Nijs en voor 'tZand en omstreken de heer Jb. Nannis, Oudesluis, in de plaats van den heer Muntjewerf, die bedankte. De heer K. Paarlberg stelt zich disponibel om per tejefoon ontvangen kennisgevingen van uit 't Zand aan den heer Nannis over te brengen. GEMEENTE ZIJPE. Ingeschreven van 27 Febr. tot 1 Maart 1029. Geboren: Dieuwertje, dbchter van Elmert de Boer en Antje van der Sluijs. Ondertrouwd: Lambertus Jan Schermer, 23 jaar, winkelbediende, te Alphen a. d. Rijn, onlangs te Zijpe en Etje Rezelman, 23 jaar, zonder beroep, te Zijpe. Jan Brak, 27 jaar, veehouder en Antje Oosterman, 25 jaar, zonder beroep, beiden,wonende te Zijpe. Getrouwd: Geene. Overleden: Geene. De gemeente-geneesheer, de heer Dr. G. van Hesteren, heeft ontslag aangevraagd als tijdelijk verloskundige. Alhier is een collecte gehouden voor behoeftige ge zinnen, welke collecte bijna f 1400 heeft opgebracht Het vervoer van steenkolen, naar de fabriek is voor het jaar 1929 gegund aan P. Put alhier voor f 1 per ton vanaf Sohoorldam. In een gezin waar twee kinderen' typhus hadden, i» bij de moeder thans «veneens typhus geconstateerde In het lokaal van dqji heer Peijs te Hargen, had gisteren de jaarlijkscho veThuring plaats van de Ge meentelijke landerijen ten westen van den Slaper dijk. De opbrengst bedroeg f 1752.— of f 292 meer dan in 1928. Verdwenen rijwiel terne. Eenige dagen geleden, tijdens de ijsfeesten op de Rijd, was de fleta van den heer K. van de Langerels, welke deze onbeheerd had laten staan, door een ander weg genomen, waarvan door K. aangifte bij de politie werd gedaan. Na onderzoek, hoopte men den dader op het spoor te zijn. Dezer dagen stond echter de flets des morgens vroeg op het erf van den heer Schoen, precies op dezelfde plaats, waar de eigenaar deze het laatst had neergezet. Er werd niets aan vermist, lantaarn en alles zat er nog aan. De dader kon het zeker niet' be- fletsen en ls waarschijnlijk bang geweest, dat zo hem zouden achterhalen, en heeft het raadzaam geacht.den strijd maar op te geven, en het karretje maar weer te brengen vanwaar bet gehaald was, waardoor de heer K. zijn reeds door hem verloren gewaand eigendom, wederom terug kreeg, voor wien dit toch zeker wel een goede leer geweest zal zijn, zijn fiets niet meer onbe heerd te laten staan. De nieuwe kiezerslijst welke nog tot 16 Maart ter inzage ligt, bevat: voor district één 595 kiezers; voor district twee 727 kiezers, voor district drie 5o0 kie zers, voor district vier '301 kiezers, totaal dus 2173 kiezers. /De langdurige vorst heeft ook hier, evenals in vele andere gemeenten een noodtoestand doen ontstaa». Wel is door de commissie tot het houden van ijs- feesten op het Zwanenwater, door het te werk stel len van werkioozen op haar banen en het organi seeren van een wedstrijd ten bate van de bohoefti- gen in onze gemeente, de nood eenigszins verlicht, maar toch bij lange na niet voldoende. Om verdere maatregelen te kunnen treffen inzake steunverle ning werd een gecombineerde vergadering gehouden van B. en W. van Callantsoog en het Algemeen Armbestuur. Algemeen was men van oordeel, dat de gewone bedeeling niet voldoende was en een oogenblikkelijk inigrijpen noodzakelijk. Naast de ge wone bedeeling werd een bedrag van f550 uitge trokken voor een uitkeering ineens aan 47 gezin nen. De uitkeering zai gesejiiea'en in geld en iof) levensmiddelen en brandstoffen. Mocht later blij ken, dat de verleende ondersteuningen nog niet vol doende zijn geweest, dan zal getracht worden, door het aanbieden van lijsten bij de gemeentenaren, een bedrag bijeen te brengen, om den verderen nood te lenigen. Het burgerwoonhuis met land aan den Uitland- schenweg, eigendom van den heer Harkes uit den Helder, is in onderhandschen verkoop overgegaan aan den heer Jb. Scheringa alhier. Waarschijnlijk zal er een hoenderpark worden gesticht. IJs In de Noordzee. Donderdagmiddag was het vanaf de duinen een piachtig gezicht. Zoover als het oog reikte was de zee met ij» bedekt in de richting van de Haaka

Schager Courant | 1929 | | pagina 14