SchagerCourant Os StsomwassÉrij JE LELIE" Uil HES. Geen premievrije ouderdomsrente. Zoekt niet veraf wat U dichtbij vindt. Vijfde Blad. dh paper «eert bekekb. Binnenlandsch Nieuws. „Groote haat" te Hellevoetsluis. Gemengd Nieuws. De motie-Sannes door de Tweede Kamer verworpen. Bestelling huis aan huis. RECHTS TEGEN LINKS. Zaterdag 2 Maart 1929. 72ste Jaargang. No 8418 De diefstal ven den kostbaren ring. Naar wij vernemen alrlus de Tel., heeft de Justitie de uitlevering gevraagd van den Italiaan, die er van verdacht wordt de ring van f 12.500 ten nadeele van de juweliersfirma in de Kalverstraat te hebben weggenomen, Deze heeft aan de Bruwelfche politie bekend zich aan den diefstal te hebben schuldig gemaakt. In de Belgisch® hoofdstad heeft hij den ring verkocht, doch deze kon later opgespoord worden. Het kostbare kleinood is thans in handen dor politie, daar hot hij den koopman in beslag word genomen. GERICHT TEGEN DE BELASTING-INSPECTEURS. DIENSTMEISJE UIT HET RAAM GEVALLEN. Mlnlstriecl antwoord op de vragen van den heor Braat Doodelijk ongeval to Groningen. Donderdagmiddag om half drie is het 20-jarig dienstmeisje D. d. R. ten huize van den melksalon- houder F. Z. aan het Aa Kerkhof te Groningen uit de zolderverdieping op straat gevallen. De ongelukkige was terstond dood. Op vragen van het Tweede Kamerlid den heer Bra&t, luidende: Is den minister bekend: dat in de streek, vallende onder de Inspectie der be lastingen te Hellevoetsluis, een groote haat ontstaan is door het optreden van den inspe.cteur en den adjunct- inspecteur aldaar, doordat zij bijna eiken belastingplich tige te hunnen kantore ontbieden om op de vraag te antwoorden: „Hebt gij alles aangegeven, wat gij hebt?" „Op welke bank doet gij uw'zaken?" iets, dat evengoed schriftelijk gevraagd en beantwoord kan worden; dat het aantal personen, dat daar verplicht wordt om te verschijnen varieert van 5 tot 14 per dag; dat de inspectie daarna bijna alle aanslagen hooger stelt dan uit de later blijkende resultaten werkelijk noodig is; dat daaruit noodelooza moeilijkheden voor de aange- slagenen en den Raad van Beroep voortspruiten? Is de minister niet van oordeel: dat deze inspecteur en adjunct-inspecteur, wegens hun leeftijd en het gemis van tact en van algemeene, practische kennis van menschen en zaken, nog niet ge schikt zijn, de belangrijke functiën, waartoe zij zijn ge roepen, te vervullen: dat een meer bezadigd en ervaren man hier aan het hoofd der Inspectie moest staan? Is de minister bereid te bevorderen: dat dit noodolooze persoonlijk verschijnen van zoove- len worde vervangen door een schriftelijke beantwoor ding der vragen: dat aan het hoofd dezer Inspectie een geschikt ambte naar worde geplaatst, opdat worde voorkomen een noodzakelijk geworden gezamenlijk optreden van de opgeroepencn, door hun oproeplngskaart voor kennisge ving aan te nomen en ter zijde te leggen? heeft de minister van finantiën geantwoord: Vraag I. Ter beantwoording van deze vraag zij mede gedeeld, dat de daarin gegeven voorstelling van zaken niet in overeenstemming is met de werkelijkheid. Het is onjuist, dat bijna elke belastingplichtige ter inspectie wordt ontboden. Het totaal aantal belastingplichtigen, waarvan de aanslagen worden vastgesteld ter inspectie der directe belastingen te Hellevoetsluis, bedraagt meer dan 15000, terwijl in de jaren 1927 en 1928 gemiddeld per dag niet meer dan 3 of 4 personen .aangevers of reclamanten, zijn opgeroepen. Aangezien bij het optreden van den tegenwoordigen inspecteur te Hellevoetsluis enkele gevallen van echro- melijke belastingontduiking aan het licht waren geko men, werd een grondig onderzoek naar de juistheid van /■erscheidene aangiften noodig geoordeeld. Dit onder hoek vangt in den regel aan met het stellen van schrif telijke vragen en wordt c.q. gevolgd door een monde linge behandeling ter inspectie. Het hierboven bedoelde onderzoek heeft tot resultaat gehad, dat in ruim anderhalf jaar tijds pl.m. 300 geval len van belastingontduiking aan het licht zijn gekomen met een gezamenlijk bedrag aan verzwegen roerend ka- p: aai van pLm. f 6.000.000. Het bedrag aan bijbetaalde ontdoken belasting is tot heden voor de inspectie Helle voetsluis ongeveer f 600.000. Dat bij sommige belastingontduikers een haat is ont staan tegen den inspecteur en den adjunct-insepcteur te Hellevoetsluis, is niet uitgesloten. Bij het weldenken de deel der bevolking, en bij personen, die op verant woordelijke posten staan, bestaat echter, naar den on- Jergeteekende gebleken is, gioote voldoening over het ptreden van dezen inspecteur en adjunct inspecteur. •<>k de beide laatste onderdeden van deze vraag wor. den ontkennend beantwoord. Vraag II. Ondergeteekende is van oordeel, dat meer genoemde inspecteur en adjunct-inspecteur hun bij uit- r ck moeilijke taak met den noodigen tact en bezadigd- vA verrichten en dat zij voor hun functiën ten volle schikt zijn. •jij acht het dan ook niet noodig, een anderen atnbte- caar aan het hoofd van do inspectie te Hellevoetsluis te plaatsen. Vraag UT. Verwezen moge worden naar de beant woording der voorafgaande vragen. Tot een gezamenlijk optreden van de opgeroepenen, als in deze vraag bedoeld, bestaat niet de minste aan- .eiding. Mocht het door verkeerde voorlichting daartoe komen, dan zou dit slechts tot moeilijkheden voor de opgeroepenen leiden. INBRAAK WEFR BIJ EEN BURGE MEESTER. Bij burgemeester P. J. Peereboom te Broek in Wa terland Is gisternacht ingebroken. Er is ontvreemd f 50 aan contanten en eenig zilverwerk, totaal tot een bedrag van f200. Van de daders geen spoor. Voor Schagen en Omstreken is TANOER'S POLITIE ZUIVERT DE SPEELHOLEN. Op verzoek van de Moorsche vrouwen. Reuter meldt uit Tanger: De politie heeft heden een bezoek gebracht aan alle speelhuizen en alle Mooren. dio zich daar be vonden, verdreven. Dit geschiedde als gevolg van klachten, eener deputatie van Moorsche vrouwen, die verklaarden, dat haar mannen hun loonen met spelen verteerden. De organisator van een plaatselijke loterij is heden veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf en een zware boete. MOORD OP EEN PRIESTER. Door een royalist V.D. verneemt uit Parijs: Woensdagmiddag werd te Toulouee de Jezuiten- pater De Corneilhan, leraar aan 't seminarium, door vier revolverschoten gedood. De dader werd spoe dig gearresteerd. De moordenaar verklaarde, dat hij gehandeld heeft uit vijandschap tegen de royalistische beweging, daar De Corneilhan zich een aanhanger dezer be weging heeft getoond. STAAF DYNAMIET ONDER ZIJN KAN- TOORVLOEH. Slaat dynamiet onder rijn kantoorvloer. I TaschereaUj de eerste minister van Quebae vond een staaf dynamiet onder dé vloer van zijn hureau in j ir Parlemei*tsgebouw. De lont was half opgebrand, 1 WC6U€ Kamer doch uitgegaan. Taschereau gelooft niet met een aan i iug op zijn leven ie doen te hebben, doch denkt, dat men zijn bureau om de een of andere, nog onopgehel derde reden in de lucht heeft willen laten vliegen. EEN TE WARME STOOF. Vrouw verbrand. Van de ruim 70-jarige wed. B. te Rijk (Haarlemmer- mcer), geraakten, toen zij haar voeten op een stoof warmde, de rokken plotseling in brand. Op haar hulpgeschrei kwam spoedig hulp opdagen doch haar kleeren hadden reeds zoodanig vlam ge vat, dat het vuur niet dan met moeite kon worden gebluscht en de oude vrouw met ernstige brandwon den overdekt, moest worden opgenomen. Haar toestand was zeer ernstig. STUKKEN VAN GODSDIENSTIGEN OF POITIEKEN AARD. Het Tweede Kamerlid, do heer Van Braambeek, heeft aan den minister van Waterstaat de volgende vragen gesteld: Is den minister bekend, dat do directeur-generaal der P.T.T. heeft beslist, dat van de bestelling van bladen huls san huis door de posterijen zijn uitgesloten stukkon van godsdienstigenj of politieken aard? Wil de minister mededeelen, welke overwegingen tot do uitsluiting van godsdienstige en politieke stukken hebben geleid, waarmede het personeel der posterijen toch ook bij andere zendingen voortdurend aanraking heeft zonder dat deze verboden wordt? Is de minister met ondergeteekende van oordeel, dat aan de verbrei ding van godsdienstige en politieke beginselen geen meerdere belemmeringen in den weg gelegd dienen to worden dan met het oog op de orde en goede zeden geboden zijn? Is de minister met het oog daarop bereid te bevorde ren, dat de maatregel van denl directeur-generaal zoo danig worde herzien, dat deze stukken slechts Hap ge weigerd worden, indien da Inhoud daarvan fteüdt «ut de orde et goede zede»? STAATSPENSIOEN. VERMOMD STAATS PENSIOEN OF VERZEKERING? Donderdag is ln de Tweede Kamer met betrekking tot het Staatspensloenl de motlo-Sannea waarover onze lezers elders ln dit blad meer bijzonderheden ver meld vinden in het antwoord van Mr. Oud aan den heer Thomassen verworpen met 43 tegen 34 stemmen. De motie luidde aldus: „De Kamer, van oordeel, dat een noodmaat regel urgent ls, krachtenis welken een koste- looze rente op den voet der Ouderdomswet 1919 wordt toegekend aan de 65-jarigen en ouderen alsmede aan hen, die in de eerstkomende ja ren den 65-jarigen leeftijd zullen bereiken aan wie ouderdomsrente met is toegekend of verzekerd, verzoekt de Regeering een daartoe strekkende wijziging der Ouderdomswet 1919 aanhangig te maken en gaat over tot de orde van den dag" Voor stemden de s.d., v.d. en liberalen, tegen de r.k., a.r., c.h. en de heeren Zandt en Kersten (beiden a.g.) en Lingbeek (h.g.) In zijn Kameroverzicht zegt de N.R.Ct. reeds te heb ben kunnen voorspellen) dat bij het debat over de motie- Sannea de linker- en rechterzijde tegenover elkander zouden komen te staan. Voor staatspensioen verklaar de zich de geheele linkerzijde; rechts vonden de voor standers van kostelooze ouderdomsrente echter alleen bij mr. Arts bijval. Ter linkerzijde waren er weder ver schillende schakeeringen en zoo kwamen er dan nog ee:» vrijzinnig-democratische en liberale motie bij, welke beide in zooverre verder gingen dan de socialistische motie ais zij een principieel "ks-akter drevgen, op eer duurzame regeling aandrongen. In ander opzicht was er tusschen deze twee moties verschji. Vraagt mr. Oud een rente van ten minste f X per week (ten minst:- f 5 voor een echtar> 65-jarigen en ouderen, wier inkomen niet hooger ia dan f 1200.de heer Boon stelt den eisen, dat het inkomen der betrokkenen beneden een zekerewel- atandsgrens blijft en vraagt bovendien de f t (resp. f 5) als fixum en niet als minimum. Door deze redactie van mr. Boon werden stellig «eni ge bezwaren tegen de moties-Oud en -Sannes ondervan gen en werd tevens een fout in het lioht gesteld, welke de Ouderdomswet-Aalberse van 1919 aankleefde. In het rapport der liberale commlsaie-Dely-Van Dorp, waar op mr. Boon zich beriep, leest men o.a. het volgende: „De commissie is verder van oordeel, dat de welstands- grens anders zal moeten worden geregeld, dan tot nu toe het geval was. Het is dwaas, dat hij, die 1199 gulden- inkomen heeft, de volle 156 gulden ontvangt en daar mede zijn inkomen zal mogen opvoeren tot 1355 gulden, terwijl hij, die 1200 gulden heeft, niets ontvangt." Bedoelde commissie betoogt dan verder, dat het pen sioen zoo geregeld zal moeten) worden, dat het inkomen met de rente samen steeds tot een zekere grens zal mogen stijgen. Die grens was onder de wet-Aalberse zoowel voor twee echtgenooten samen als voor denl vrij gezel t 1200; de liberale commissie zou haar willen stellen op f 800 voor een echtpaar en f 500 voor een ongehuwde, met dien verstande, dat pensioen plu» eigen Inkomsten bedoelde bedragen niet te boven zouden mogen gaan. Van de conclusies der commissie, welke over de etaat»- pensionnecring rapport heeft uitgebracht aan den Vrij heidsbond, miste men] ln de motie-Boon (die vermoedelijk opzettelijk beknopt gehouden was) o.a. de volgends voorwaarde: „Onwaardigen blijven, evenals thans (art 30 Ouderdomswet) van de toekenning eener uitkeering verstoken." ïmpllcite kwam dez eelsch wel ln de motie- Sannes voor. Die motie toch, welke alleen ls Ingediend met het oog op hent die thans 65 jaar of ouder zijn, vraagt toekenning van kostelooze rente „op den voet der Ouderdomswet 1919", hetgeen beteekent, dat staatspensioen onthouden wordt si» man of vrouw is aangeslagen in de vermogensbelasting of in de inkomstenbelasting naar een inkomen van f 3200 of meer .en evenzeer aan hem, „die. hoewel tot arbeid instaat, heeft nagelaten regelmatig door arbeid ln de be hoeften van zich en zijn gezin te voorzien (artikel 30 Oudersdomswet)". De door ons gespatieeerde voorwaarden mist men in da motie- Oud; die nopenb den aanslag ln de vermogensbelasting komt feitelijk (gegeven de „weistandsgrens") wel in de motie- Boon voor. Maar welke verschillen de motle-Sannes, -Boon en -Oud dan ook onderling mochten vertoonen alle vroegen ze staatspensioen. De vrijzinnige afgevaardig den deden; dat op ruiterlijke wijze. De (die vroege* eok wel eeea aeadult eet uitspraak voor blijvend staatspensioen heeft trachten uit te lokken, maar toen evenmin de Instemming der meer derheid had als thans de heeren\ Boon en Oud) zou eohter bij uitvoering van den door hem bepleiten „noodmaatregel" echter volgens minister Slotmaker de Bruine, mr. Oud en verschillende rechtache afgevaardig den feitelijk precies hetzelfde bereikt hebben: «lechts la schijn zou dat een staatspenJoen voor korte over gangsperiode geweest zij*. Minister Slotemakcr do Bruine, volgens wien de strijd beslist is, zag ook in de socialistische motie „ondorgra- vlng van de wettelijke voorziening". Als allo krachten aldus deze bewindsman sinds jaar en dag gericht waren geweest op de „doorwerking" van de Invalidi teitswet en de Ouderdomswet, zouden wij veel verder zijn. De minister stelt zloh „populariseering van het be staande" tot taak. Maar zoo wordt hem ter linkerzijde tegemoet ge voerd zoo bereikt gij nimmer een idealen toestand. In het bijzonder de vrijwillige ouderdomsverzekerlng zal lang niet allen bestrijken, welke men binnen hare werkingsfeer heeft hopen te brengen. En aldus mr. Sannes en enkele andere afgevaardigden hetgeen bij dit jongste debat door de heeeren Kuiper en Snoeck Henkemans ter verbetering van den toestand la voor gesteld, is eenerzijds onvoldoende, anderzijds ook goed deels staatspensioen, zij het vermomd staatspensioen. Immers, als de heer Kuiper (ter wille van wiens motie de heer Snoeck Henkemans het slot z ij n e r motie had ingetrokken) hun, die ln 1919 niet zoo heel ver beneden de 65-jaar waren en die toen niet tot de zoogenaamde vrijwillige ve-zekering zijn toegetreden, airoog de gele genheid wil bieden, dit verzuim te herstellen, beteekent, dit (zelfs bij aanvulling van de verzuimde premies door een storting in eens) volgens den katholieken afge vaardigde zelf, dat de staat bij eiken gulden aan pro mies (of Inkoopsom) zelf twee gulden legt Volgens mr. Sannes is het percentage van d° rijks bijdrage zelfs nog hooger. En weliswaar heeft de heer Kuiper door wijzi ging van zijn motie uitdrukkelijk doen uitkomen, dat de gelegenheid, welke hij nogmaals wilde openen, d e laatste kans zou zijn voor hen, die op S De cember 1919 tusschen de 35 en 65 jaar waren, maar de ratio, welke in 1913 en 1919 aanwezig was, ontbrak in- derdaad nu; vóórdien hadden de ouderen met den bes- 1 een wil niet tot een verplichte en niet zoo heel gemak kelijk tot een vrijwillige verzekering kunnen toetreden; sinds de invoering van Invaliditeitswet en Ouderdoms wet eohter ls dit veranderd. Mr. Sannes liet natuurlijk niet na op deze inconsequentie inconsequentie van het standpunt der overtuigde tegenstanders van staats pensioen de aandacht te vestigen. Ook heeft de socia- listlsche afgevaardigde tegenover de motie-Kuiper, waar boven hij natuurlijk verre aan zijn eigen motie de voor keur gaf, een beroep gedaan op artikel 32 der Ouder domswet, volgens hetwelk de ouderen, die zich pa» tus schen December 1921 en 1923 (uitersten termijn) voor vrijwillige ouderdomsverzekering opgaven, eerst gerui me n tijd aa hun 65aten verjaardag een rente van f 3 zouden kunnen erlangen. Had de heer Kuiper ook hier mede wel rekening gehouden? Niettegenstaande deze bedenking en andere bezwaren is de motie-Kuiper aangenomen. Met 40 tegen 37 stom men ging zij erdoor. Aangezien de eerste alinea een stellige afwijzing van elk staatspensioen behelsde, heeft (ondanks den aandrang tot verlenging van de over gangsbepaling der Ouderdomswet in de tweede alinea) de geheele linkerzijde tegenstemd. Desgelijks deden de heeren Kersten en Zandt, die van verzekering noch staatspensioen gediend zijn en alleen maar van een goed werkende Armenwet heil verwachten. De motie-Snoeck Henkemans, die wijziging van de loonklassen en verhooging van de leeftijdsgrens (opne ming van ouderen dan 35-jarigen) der Invaliditeitswet bepleitte, is daarop zonder hoofdelijke stemming aan genomen. (De heeren Kersten en Zandt wilden echter als tegenstanders beschouwd worden). Uitvoering van die motie zal óók het rijk geld kosten (uiteraard den werkgevers ook): en uitvoering van de motie-Kuiper zal, gelijk boven bleek, eveneens flnantleele offers van den staat vergen. Dit wu voor minister Slotemaker de Bruine echter nog geen reden om ze te bestrijden. Wel constateerde hij, dat onmiddellijke uitvoering van de moties om flnancieele redenen niet mogelijk was, maar hy was bereid, ze te beschouwen als een aanwyzing, „in welke richting de Ouderdom»- en Invaliditeitswet rou- den moeten worden gewijzigd, als het geld beschikbaor was." In dien zin had hij er geen bezwaar tegen. Tegen de moties tot Invoering van staatspensioen liet hy echter ook het finantieele «bezwaar ten zeerste gel den. Die van mr. Sannes b.v. zou aanstonds zes millioen meer kosten. Wat volgde was te voorzien. De overige moties zyn alle verworpen. Die van mr. Sannes kreeg 34 van de 77 stemmen. De sociaal-democraten, vrijzinnig-democraten en liberalen hebben voorgestemd; alle anderen tegen. De motie-Oud (biyvend staatspensioen, met een wei standsgrens, waartegen mr. Boon bezwaar had) haalde 29 stemmen; ook de liberalen verklaarden zich daarte gen. De motie van den heer Boon, die rijn voorstel zou hebben ingetrokken als de vryzlnnig-democratische mo tie ln zyn geest was gewyzigd, bracht het nog het verst tot 35 stemmen (waaronder die van mr. Arts, die by de vorige stemmingen had ontbroken). Maar daartegen over stonden 40 tegenstanders. Na de verkiezingen hoopt mr. Sannes het debat te heropenen. Maar in het parlement heeft tot dat tyd- stjp het staatspensioen zyn actueele beteekenis verlo ren. DE JONGSTE UITBARSTING VAN DEN ETNA. Het herstelwerk. Uit Mascali wordt gemeld, dat de sporen van de laatste uitbarsting van den Etna snel uitgewischt worden. Italiaonsche ingenieurs werken mei alle macht pip den normalen toestand te stellen. De spoor weg van Messint naa* Cutania is weer hersteld. Een nieuwe brug van 50 M. lengte is in aanbouw. GROOTE BANKZWENDEL ONTDEKT. Sinds cenlge dagen houdt de politie te Berlijn zich bezig met de opheldering van grootsch opgezette» bankzwendel, waardoor meerdere binnen- en buiten- landsche 'banken gedupeerd zijn, De hoofdrol schijnt gespeeld te worden door het vroeger zeer in aanzien ..taande bankiershuis Schap- pag en Co., dat is overgegaan in handen van een zekeren Schieke, die geregeld zijn employó's er toe gebracht 'heeft, cessies op een deel van hun salaris toe te staan, zonder dat hun crediet verleend werd. Hetzelfde heeft Schieke bij verscheidene banken in Praag uitgehaald. TWEE SPOORWFGONGEVALLEN IN POLEN. Dinsdagmiddag zijn in de omgeving van Kattowitz twee spoorweg-ongevallen gebeurd. Op het traject DziedzietzBielitz kwamen twee lo comotieven met zulk een heftigheid met elkaar in bot sing, dat beide machines van den spoordijk naar be neden vielen, waarbij een stoker zwaar gewond werd. Het tweede ongeval vond plaats in het district Lu- blinitz nabij de stad Baronow, waar een goederentrein met een voor Danzig bestemde kolenlading ontspoor de. Twintig goederenwagens liepen uit «de rails en werden zwaar beschadigd. TOCH WEER LEVEND. Een jonge man, Gaibillard genaamd, werd verdacht in een plaatsje bij Vannes een oude vrouw te hebben vermoord en ha«.r lijk te hebben verbrand. Toen men zijn huis binnentrad om hem ie arresteren, vond men hein met een strop om den hals. Hij had zich zelf opgehangen. Ofschoon men stellig meende, dat hij dood was, kwam hij na ee-«tge uren van kunstmatige ademha ling weer bij. Hij bukjnde den moord te hebben ge pleegd. Hij zal nu terechtstaan en naar alle waarschijnlijk heid ter dood worden veroordeeld. Hij zou dan voor de tweede 'maal den dood ingaan. DE GRIEP TE LONDEN. Uit Londen: Sedert de eerste week van Januari zijn te Londen 1653 menschen aan griep gestorven, tegen 146 in hetzelfde tijdvak; van verleden jaar. In dezelfde periode zijn bovendien 3371 menschen aan bronchitis en longontsteking overleden. In de laatste week zijn hier 473 menschen aan griep bezweken en 1001 aan bronchitis en longontsteking. Bijna de helft van de sterfgevallen betreft menschen van boven de 65 jaar. NOG MEER GASVERGIFTIGING. In een woning in het Noorden van Berlijn heeft men gisternacht een vader, moeder en twee jonge kinderen bewusteloos gevonden. Het gezin was door gas vergiftigd. Eerst na geruimen tijd konden bij al len de levensgeesten weer teruggeroepen worden. Er was een lek in een gasbruis ontstaan. Donderdag zijn bij het onderzoeken van een gas- reservoir in een fabriek te Dortinund drie arbeiders ondanks hun gasmaskers vergiftigd. Alle reddingspo gingen mochten niet 'baten. DE KOSTEN VAN DE ™*ESIDENTSVER- KIEZING. In de Ver. Staten. De Senaatscommissie die een onderzoek heeft inge steld naar de kosten van de verkiezingscampagne voor het presidentschap deelt mede dat de republi keinen er 9.433.604 dollars aan ten koste hebben ge legd en de democraten 7.152.511 dollars. Deze cijfers houden geen rekening met kosten die de onderscheiden districten hebben gemaakt. FRANSCH SCHIP VERGAAN. Waats^hilnlUk zes slachtoffers. Het B.T.A. meldt uit Cherbourg: Het 8.s. „Saint Malo" is ter hoogte van Barfleur gezonken. Van de beide uitgezette booten bereikte slechts één de haven. De andere, zee man bevattend, i® ww sehijnlijk verleren.

Schager Courant | 1929 | | pagina 17