De vliegramp in Amerika. De mijnramp in het Donets-bekken. Locaaltrein omgekanteld. Belgische spoorwegwagons in Nederland. Binnenlandsch Nieuws. VreeseEjk motor-ongeluk. Een trein-mysterie in Engeland. Taxi in de étalage gevlogen. De kleeding op Italiaansche meisjesscholen. NEDERLAND ZWITSERLAND. 3-2. De strijd in Mexico. Noodlottige theaterbrand in China. De epidemie lrij het Rijnleger. Gered door Mussolini's tosschenkomst. Uit onze Omgeving. LANGENDIJK. voor de woorden van waardeering en lof, hem toe gezwaaid. Wat hij deed voor „Lycurgus" dat deed hij met liefde en hij is er af en toe voor gehuldigd. Spr. hoopt, dat het feest, dat zoo mooi is ingezet, vanavond door eene schitterende uitvoering aai wor den bekroond. Onder applaus sloot de Bere-voorzitter deze re ceptie, waarop zoo ondubbelzinnig de belangstelling van „Lycurgua" levensloop tot uiting ia gekomen. Het feest werd 's avonds voortgezet in het Theater Royai. Ook hier werd de avond geopend met een wel komstwoord van den eere-voorzitter, den heer Jb. Roggeveen, waarna nog het woord werd gevoerd door den vertegenwoordiger van 't K.N.G.V. en den heer A. J. Melker. De voorzitter, de heer K. Roggeveen huldigde den eere-voorzitter „Oome Jaap" en bracht hem dank voor alles wat hij voor „Lycurgus" en de gymnastiek had gedaan. Ook de heer P. Timmerman, „onze Piet", zdoals de voorzitter het hartelijk zeide, kreeg een warm woord van erkentelijkheid en dank en een cadeau voor zijn veel en goed werk. Mej. Zomer, de leidster der dames- en meisjesklasse kreeg bloe men, zoo ook de dames die het feestlied hadden gemaakt en op muziek gezet, terwijl tevens mej. Rol bloemen ontving voor haar steeds en altijd klaar staan, als er geaccompagneerd moest worden. En daarna werd het feestlied: „Gulden Herinne ring" onder leiding van mej. M. de Veer gezongen. Dit alles omvatte de opening en volgde toen het eigen lijke programma, samengesteld uit allerlei op het gebied van gymnastiek. En als wij dan nu ons programma nagaan, dan zijn er verschillende nummers die de aandacht hebben getrokken on succes hebben gehad. Reidans, vrije oefeningen, knotsoefeningen, dansen, enz. Dat alles gaf „Lycurgus" in haar verschillende afdeelingen en onder leiding van mej. Zomer en den heer P. Timmerman. En het deed ons genoegen dat „Lycur gus" dezen avond in haar werk bewees, dat de ver- eeniging nog in volle kracht en leven haar bestaan leidt. Ter afwisseling, of liever om aan den avond een aparte attractie te geven, trad een keurskorps van gymnasten op uit andere plaatsen, onder leiding van den heer Bood. En dit clubje heeft goede gym nastiek laten zien, ofschoon lang niet alles wat de hoeren gaven onberispelijk was en er nogal eens mislukkers te zien werden gegeven. Maar er was toch ook weer veel, dat dwong tot bewondering en waarvoor de aanwezigen met genoegen zich de han den warm klapten. Het is al met al een mooie avond geworden en heeft „Lycurgus" haar feest waardig en goed ingezet, want van den zomer komt er nog meer en zal er een turndag komen die klinkt als een klok. De ambitieuse mannen die tegenwoordig „Lycurgus'" besturen, staan ons daar borg voor. Wij behoeven zeker niet te vermelden dat de avond nog is opgeluisterd door uitstekende muziek en dat er na afloop opgewekt en naar hartelust is gedanst en gefuifd. BENOEMD. Mej. De Vries, thans plaatsvervangster aan onze o. L school ls Vrijdag benoemd tot onderwijzeres aan do o. 1. school te Koedijk. Onze plaatsgenoote» mej. Visser, onderwijzeres aan de o. 1. school staat no. 1 op een voordracht voor onderwij zeres to Den Heldor. WONINGBOUW VEREENIGING „SCHAGEN". Onder voorzitterschap van den heer Schmalz hield Maandagavond bovengenoemde vereeniging hare jaarvergadering. Nadat de notulen waren goedgekeurd, bleek uit ingekomen stukken, na ingewonnen informatiën, dat de brandverzekering op beurspolis, gesloten bij de makelaarsfirma De Knegt te Amsterdam, soliede was, zoodat deze brandverzekering gehandhaafd bleef. Van het gemeentebestuur, dat bezwaren tegen deze verzekering had gemaakt, was nadien niets meer vernomen omtrent dit onderwerp. Daarna werd door den penningmeester, den heer Schoorl, het jaarverslag uitgebracht, dat van een gunstigen toestand gewag maakte. Alle woningen waren steeds verhuurd, er was geen huurderving. De onderhoudskosten waren hooger dan in 1927, nl. nu f 1712.69, tegen f 1429.18 in 1927. Het onderhouds- fonds kon worden opgevoerd tot 23^ van de bouw kosten van alle 79 woningen, zijnde f9963.30. De netto winst bedraagt f 462.34, dat aan de reserve kan wor den toegevoegd, waardoor deze reserve stijgt tot f2172.50. Van «de beschikbare fondsen is ruim f6000 belegd, Het totaal bedrag aan huurpenningen bedroeg f 17706.05. Er werd door de commissie belast met het nazien van de balans en winst- en verliesrekening een gun stig rapport uitgebracht. Jaarverslag cn financiP6le bescheiden werden door de vergadering goedgekeurd en aan penningmeester en bestuur décharge verleend. De voorzitter zegde zoowel penningmeester als commissie dank voor hun werk. Naar aanleiding van het groote kasgeld van ruim 6000 gulden werd gevraagd, of hiervan niet een ge deelte belegd kon worden. Na bespreking, waarbij bleek dat een gedeelte noodig zou zijn voor buiten gewoon onderhoudswerk, werd besloten f2000.— te beleggen in Nederl. Staatsfondsen. Dezelfde financieele commissie als vorig jaar werd benoemd. De aftredende bestuursleden, de heeren J. K. Boon tjes, W. F. Gorter en J. Schoorl Pz., werden herbe noemd. Beslot enwerd de Thorbeckestraat aan de gemeente over te dragen. Daarna had' eene bespreking plaats over de on derhoudswerken, waarbij bleek, dat de woningen, be halve het gewonp onderhoud, zoowel binnen als bui ten aan grondig onderhoud, wat schilderen en be hangen aangaat, toe zijn. Besloten werd, dit buiten gewoon onderhoud over enkele jaren te verdeelen en elk jaar een gedeelte onderhanden te nemen. Aan het Bestuur werd hiervoor blanco crediet ver leend. Dit jaar wordt begonnen met de 16 zooge naamde B. en U woningen. Bij de rondvraag deelde voorzitter mede, dat het bestuur niet aan alle aanvragen om woningen kon voldoen, zoodat er feitelijk reeds opnieuw woningen moesten worden bijgebouwd. Hierbij bleek, dat het moeilijk zou zijn geschikt bouwterrein, dat niet te duur was» te vinden. Bij deze voorloopige bespreking bleef het. Daarna sloot de voorzitter de bijeenkomst UIT DE POLITIEK. Hebben wij in ons vorig nummer meegedeeld, dat de heer J. Willemse na de e.k. raadszitting als raads lid zou bedanken, wij kunnen nu meedeelen, dat zijn bedanken ten raadhuize reeds thans is ingekomen. De heer Willemse heeft bovendien ook voor zijn an dere functies bedankt en is tevens als lid uit de S.D.A.P. getreden. De opvolger als raadslid op de lijst is de heer J. C. Mulder, Ambtenaar bij de Spoorwegen alhier. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren.: Gerrit, sxxxn van Jacob Blom en van Haar tje van Leeuwen. Politie. Verloreni: een daimeapejntofiel, Gevonden: een tasdhje en een tasóh. WAS HET TOESTEL OVERBELAST? Omtrent de noodlottige vliegramp in Amerika, waarbij dertien menschen om het leven kwamen, (zie elders in dit nummer) werden neg de veifende bij- Eenderheden vernomen; De toestand van een der piloten, die bij de vlieg- j ramp in New Jersey ernstig werd gewond, is zeer' ernstig. Er gaan geruchten, dat de ramp veroorzaakt is, doordat de m&chine meer personen bevatte, dan waarop zij berkend tfas. REEDS OP 4 MAART GEBEURD. We hebben dezer dagen met enkele woorden melding gemaakt van een ernstig mijnongeluk in het Donets- bekken, waarbij 27 arbeiders zijn omgekomen. Het blijkt, nu we een uitvoeriger bericht Sn de Prawda lezen, aldus de N.R.Ct. dat het ongeluk reeds op 4 Maart heeft plaats gehad. Het blijkt uit het bericht niet, waarom het tot j den 13den geduurd heeft, vóór de grooto Russische bla den er ruchtbaarheid aan gaven. Toen op den dag van het ongeluk In de mijn Maria, 1 ts Gorlowka, de tweede ploeg afgelost werd. is een lift, met de zich daarin bevindende mijnwerkers naar bene den gestort. De onmiddellijk ontboden roddrngscomman- do'a vonden op den. bodem va en den put nog slechts twee arbeiders in leven: 27 waren omgekomen. Naar de oorzaken van het gebeurde werd een onderzoek Inge steld door een bijzondere ï^geeringscommissle met den plaatsvervangenden volkscommissaris van arbeid PlSka- ref aan het hoofd. De schacht, waarin het ongeluk ge beuld is, ls voor een maand gesloten, totdat voorloo pige herstellingen uitgevoerd zijn. Het krlngcomité van de communistische partij te Arteroofsk heeft zich met een brief tot de arbeiders gewend, waarin het zegt, dat als het blijkt, dat er schul digen zijn. -deze zwaar gestraft zullen worden en de arbeiders opwekt zich niet te laten meesleepen door „mogelijke schandelijke pogingen van duistere en op dringerige elementen om de catastrofe te gebruiken voor een misdadige agitatie tegen de sowjetspecialisten Het onderzoek heeft reeds uitgewezen, dat er onder het draaien iets met de schijf gebeurd is, waarover de lifbkabel liep, met het gevolg dat hij met een vaart te rugliep en ten slotte brak. Als vermoedelijke schuldigen zij n de chef van de liftafdeeling, twee opzichters en een monteur in hechtenis genomen. Op 12 Maart heeft de begrafenis van de slachtoffers plaats gehad. Ook de raad van arbeid en verdediging heeft een commissie van onderzoek ingesteld. Generaal Goubeau, commandant van het 30e leger corps 16 Mainz, wordt beschuldigd de troepen van het garnizoen gedurende eenige uren tijdens een he vige koude bevegenlcos in de sneeuw te hebben la ten staan voor het brengen van enkele eerbewijzen. Kolonel Marmina veert het bevel over een brigade jagers te voet in Duren. Men verwijt hem dat hij zijn mannen bij 25 graden vorst een langen marsch heeft laten maken. De drie schuldige officieren bij minister PainleVé ontboden. Na afloop van den ministerraad ontving Painlevé, de minister van Oorlog, de generaals Goubeau en Partouneaux en kolonel Marminia, die hij speciaal had ontboden om hun opheldering te vragen omtrent de feiten, die zich hadden voorgedaan in de ver schillende garnizoenen van het Rijnleger. Na het on derhoud met deze officieren werd aan de pers geen enkele mededeeliug verstrekt. De straffen, die op deze officieren zullen worden toegepast, zullen waar schijnlijk. eerst morgen worden bekend gemaakt. VERSCHEIDENE PASSAGIERS EN DE MACHINIST GEWOND. AANGEDRONGEN OP OXMIPDET.IJKEN TERUGKEER. Uit Brussel wordt gemeld: Het Liberale Kamerlid voor Antwerpen Joris heeft aan den minister van spoorwegen schriftelijk gevraagd hem te willen meedeelen, hoeveel Belgische spoorweg wagons ter beschikking zijn gesteld van de Nederiand- sche Spoorwegen voor het transport van steenkolen uit Nederlandsch Limburg naar Belgische fabrieken, en hoeveel Belgische wagons gebruikt worden voor trans port van Nederlandsche steenkolen, welke niet voor België zijn bestemd. Hetzelfde Kamerlid heeft tevens gevraagd, of de mi nister niet van oordeel is, dat het belang der spoorweg transporten ln België den onmiddellijken terugkeer eiseht van de ter beschikking van de Nederlandsche Spoorwegen gestelde Belgische wagons. Het miinJsterieele antwoord zal -eerst over een) aefhttal dagen bekend worden gemaakt Zondagmiddag tusschen 12 en 1 uur ls de locaaltrein van de lijn HolenorunnWunsledel ontspoord. De loco motief en twee wagens zijn omgekanteld, nadat de lo comotief eerst 20 meter bulten het spoor had gereden Verscheidene passagiers benevens de machrinlst zijn ge wond. Daar de eerste der omgekantelde wagens een ba gagewagen was is het aantal gewonden aanzienlijk min der dan anders te verwachten zou zijn geweest Doordat het opruimingswerk met -groote moeilijkhe den gepaard .gaat ls bet verkeer op de lijn verder den geheelen dag gestremd geweest Over de oorzaak van het ongeluk ia nog steeds niets bekend. TWEE JONGEMANNEN GEDOOD. VROUW DOOD OP DE SPOORBAAN GEVONDEN. NA EERST VERSCHEIDENE MENSCHEN TEGEN DEN GROND TE HEBBEN GEWORPEN. Volgens een bericht in de „Montag" ls Zaterdagavond een ernstig auto-ongeluk gebeurd in de nabijheid van de Kottbuser brug, bij het warenhuis van Tietz te Berlijn Een taxi, welks chauffeur blijkbaar de macht over zijn wa.gen verloren had, rende in volle vaart het trot toir op. Verscheidene personen, die de verlichte etala ges van het warenhuis stonden te kijken werden tegen den grond geworpen. De taxi reed door de vensterruit heeri en kwam eerst tot staan aan den anderen kant van de etalage. Een vrouw werd ernstig gewond en (moest naar het ziekenhuis worden gebracht. Haar dochter en nog twee personen werden licht gewond. Op de spoorlijn tusschen Barnehurst (Kent) en Londen is het lijk gevonden van een jonge getrouwde vrouw, wier hoofd van den romp gescheiden was. Aanvankelijk dacht men aan een ongeluk doch thans wordt vermoedt dat zij vermoord is. Zij reisde in een eers.te klas coupé; op het laatste oogenblik, toen de trein zich reeds in beweging had gezet, stapte een ietwat sjofel gekleede jonge man in haar comparti ment. Deze jonge man, naar wien thans gezocht wordt, is aan een volgend station uitgestapt. Vóór dit laatste station heeft men gegil gehoord, dat blijkbaar uit het compartiment kwam, waarin de jonge vrouw zat. Onder de bank in dezen coupé werden o.a. een spaarbankboekje en andere stukken gevonden, aan de ovorledene toebehoorend. Het handtaschje van het slachtoffer werd hij haar lijk gevonden; er wordt een aanzienlijk bedrag aan geld uit vermist. In den vroegen morgen aan den kant van das weg gevonden. Op den Tilburgschen weg onder Dorst is gister nacht een zeer ernstig motorfietsongeluk gebeurd. Gisterochtend half zes werden een motorfietsrijder en zijn makker, dio op de duozitting had gezeten, dood aan den kant van den weg tegenover een boom ge vonden. De motorfiets was geheel verbrijzeld, cn de lijken zagen er verschrikkelijk uit Ze werden ge bracht in het café van den heer J. van Gooi Janssen. Het zijn de lijken van A. K. en J. v. B., heiden uit Tilburg en 19 jaar oud. De motorfiets was gekomen uit de richting Breda. I Nadere bijzonderheden. Omtrent dit vreeselijke ongeval worden later nog de volgende bijzonderheden vernomen: Toen in den nacht van Zondag op Maandag tegen half een de heer Van Gooi, caféhouder aan den Til burgschen weg, zich ter ruste zou begeven, hoorde hij een motorrijwiel uit de richting Breda voorbij snor ren en kort daarop een slag. De heer Van Gooi ia toen naar buiten gegaan, heeft den weg afgezocht, doch niets bemerkt. Om half zes gisterochtend passeerden twee arbei ders uit Drost op hun rijwiel, op weg naar de Kunst zijde-fabriek te Breda, een scherpe bocht in den weg, nabij het bovenvermelde café en vonden daar, vóór 1 een boom, de twee jongemannen liggen: de motor- rijder nog met het geheel vernielde rijwiel tusschen de beenen, het aangezicht geheel ingedrukt, en de duo rijder er naast inet een gapende hoofdwonde. Onmiddellijk hebben de arbeiders in het cafó dr. Van Glabbeek te Rijen gewaarschuwd, die spoedig ter plaatse was, doch slechts den dood der beide mannen kon constateeren. De politie toog direct op onderzoek uit en dank zij I de lidmaatschapskaart- van een sociëteit, die een der slachtoffers bij zich 'had, was de identiteit spoedig j vastgesteld. De motorrijder is de 19-jarige A. J. J. de Kak uit de Havenstraat, de kameraad de 19-jarige W. van Berkel, uit de Herstalschedwarsstraat, beiden te Til burg. Omtrent de vermoedelijke oorzaak van het onge luk is het volgende komen vast te staan: Op de plaats van het ongeval maakt de Tilburgsche- weg een scherpe bocht De motorbestuurder schijnt deze bocht niet te hebben opgemerkt en is er recht door been op eeo»boom aangeredeen. De botsing moet hevig geweest zijn- VOORBEELDEN VAN TUCHT, MORALITEIT EN GOEDE ZEDEN. DE REGEERING8TROEPEN WINNEN VELD. Torreen door de rebellen ontruimd. Reuter meldde gisteren uit Mexico: Een regeeringscommuniqué meldt, dat de rebetfen, die Torreon hebben ontruimd, naar het schijnt de vlucht hebben genomen naar de stad CMhuahua, en dat de federale cavalerie waarschijnlijk nog heden avond Torreon zal bezetten. Het bericht van dezen tegenslag der opstandelingen wordt door hen zelf bevestigd. Generaal Escobar zou aan het hoofd van zijn leger te Escalon (160 K.M. ten N. van Torreon) zijn aange komen. Een onbekende 'heeft getracht brand te stichten in de woning van den aanvoerder der opstandelingen te Juarez. Daarbij ontploften vóór men den brand meester kon worden een groot aantal granaten. Een overhaaste aftocht. Een N. T. A.-bericht meldt nog, dat de onthiiming van Torreon door de rebellen reeds bij zonsopgang begon. - Ten N. van Torreon en in den rug van bet opstan- delingenleger konden de bondstroepen de spoorweg verbinding ^tusschen Torreon en Juarez verbreken. Hun vlucht* droeg het karakter van een paniek. Gevaarlijke sympathie. De redacteur van een blad te Montmery en ver scheidene leden van Het personeel van een andere courant, zouden terecht gesteld zijn daar zij uiting ge geven hebben aan hun sympathie met de opstande lingen. Men schrijft uit Rome aan de „Msb": De minister van onderwijs, Beluzzo heeft den schoolbesturen volgende circulaire doen toekomen: „De ernstige stijl van het fascisme op alle gebie den van' het openbare leven, vooral met betrekking tot den moraal en de goede zeden, moet in de eerste plaats in de scholen worden voorgehouden. Daar waar het geslacht van de toekomst wordt opgevoed, moet vooral de ernst en de waardigheid der nieuwe levensopvatting tot uiting komen. Te dezen aanzien herinner ik alle schoolbesturen aan de normen voor de kleeding van onderwijzeres sen en leerlingen op meisjesscholen. Met genoegen kan ik vaststellen, dat een ernstige geest in de meis jesscholen heerscht, doch wanneer er uitzonderingen zouden worden vastgesteld, zouden deze met groote gestrengheid moeten worden gestraft. De onderwijzeressen en de leerlingen moeten bij voorkeur donkere kleeding dragen en de rokken mcs'en ten minste een vingerbreedte over de knieën vallen. Onze leerlingen moeten ook naar buiten voor beelden van tucht, moraliteit en goede zeden zijn. EEN ftlll>ET.MATJLQE WEDSTRIJD. REEDS 5 DOODEN GEVONDEN; 17 PERSONEN GEWOND. V.D. verneemt uit Sjanghai: Te Woesoeng is brand uitgebroken in 'n bioscoop theater. Het geheele gebouw werd in de asoh gelegd. Tot nog toe zijn vijf dooden gevonden, terwijl 17 per sonen gewond werden. De oorzaak van den brand is nog onbekend. DREG GENERAALS WORDEN GESTRAFT. Onzinnige bevelen en vergunningen. De „Matin" meldt dat het de generaals De Par touneaux en Goubeau, en kolonel Marminia zijn, die in verhand met de epidemie bij het Rijnlandleger ge straft zullen worden. Generaal De Partouneaux is commandant van Trier en bovendien commandant der 4e cavalerie divisie. Hij was het, die de verordeningen ondertee- kende, waarbij vergunning werd gegeven tot het doen plaatsvinden van gemaskerde bals, waarheen zich tal van officieren begaven ondank» het feit, dat de epi demie onder de soldaten steeds dreigender omvang EEN DANKBARE MOEDER. De Italiaan Ciro Gangi uit Torre del Greco aan de golf van Napels was wegens moord in de Ver. Sta ten tot den electrischen stoel veroordeeld. Zijn wan hopige moeder wendde zich tot M'ussolini, overtuigd van haar zoons onschuld en voegde er de verslagen van de rechtzitting enz. bij. Mussolini bestudeerde de zaak en vond termen aanwezig om den Italiaan- schen consul te New York stappen te laten doen bij den gouverneur te Brooklyn. Dit had ten gevolge dat het proces herzien werd en dat dezer dagen de ver heugde moeder bericht ontving van de vrijspraak van haar zoon. De moeder heeft daarop aan Musso lini een brief geschreven, waarin zij o.a. zegt, dat hij haar haar zoon heeft hergeven, gelijk hij de Italia nen aan Italië hergeven heeft. „Gij, zoo gaat zij voort, zijt de Mensch, die de Voorzienigheid ons ge zonden heeft als een kostbare gave. Dat God u be- scherme, u zegene en u de kracht geve het dagelijk- sche werk, dat Gij ontvouwd ten bate van ons land voort te zetten. Ik beteeken niet veel en kan niets voor u doen, maar ik omhels u, gelijk ik Ciro om hels, dien gij gered hebt." De bladen geven den brief van de dankbare moeder in extenso weer en vertellen erbij, dat de goede af loop van het geval te Torre del Greco groote voldoe ning heeft gewekt. BRAND IN EEN ENGELSCHE KOLENMIJN. Zondag is in het Amsterdamsche stadion het voet balseizoen geopend met een wedstrijd tusschen Neder land en Zwitserland, welke door de Nederlandsche ploeg als de „minst zwakke", zooals een Zwütsersoh expert zich uitdrukte, verdiend is gewonnen met 32. Het spel. dat nagenoeg alle spanning miste, stond op een zeer middelmatig peil. Onder de weelde en de streelen den warmte van een tintelend voorjaarszonnetje was de wedstrijd in zijn geheel als kijkspelletje niet onaardig te noemen. Het publiek gaf geen enkelen keer blijk van uitbundig enthousiasme en deze 8ste ontmoeting op voet- balgebied tusschen Nederland en Zwitserland ls er dan ook een geworden, die door het totaal gemis aan emotie volle oogeriblikken, wed heel spoedig uit het geheugen zal verdwijnen. Dit is in het kort weergegeven hoe de voetbal-experts over het spel van Zondagmiddag denkon- In zijn nabetrachting schrijft de N- R. Ot nog o.m.: Ja, dat ia nu een moeilijk gwai: or la geen. reden tot juichen, maar er is ook geen roden tot «rost!ga bestraffing of felle kritiek. Wij zullen den wedstrijd spoedig vergeten en er zijn maar weinig momenten, die deze ontmoeting zuilen laten voortleven in de her innering. De strijd was rijk aan saaie momenten. Het leek af en toe of het publiek was ingedut en erger sores had het er veel van of de spelers knapten ook een uil'.ja. Vraagt men ons: is de overwinning vredlend, dan zeggen wij ja, want Nederland heeft meer initiatief ge nomen, is agressiever geweest en Sechehaye, de Zwlt sersche doelverdediger, heeft meer en gevaarlijker werk gehad dan Van der Meulen. De Zwltsersche ploeg was aangekondigd zonder eenige fanfare en daarom is zij ons niet tegengevallen. Seche haye ls een fanatiek doelverdediger, zonder cerebralen stijl weliswaar, maar toch met flair en soepele sjeuig- held In zijn spel. De aanvoerder Ramseyer was beter en minder rauw dan zijn buurman Wiedmer, die al heel spoedig in het begin een van onze spelers .uittrapte". Van de Zwltsersche middenspelers was Fasson wel de beste. Hij passeerde goed naar Abegglen en wist ook te zijner tijd een demonstratie van open spel te geven. Maar bij de Zwitsers ontbrak het al net als bij ons aan volledige samenwerking tusschen middenlinie en voorhoede het aangeven van Heinrich en Geser was al even slecht als het opstellen van de Zwltsersche aan vallers en misschien was de corpulente grensrechter van onze gasten een van de weinigen, die blijvend het oog kon boeien van de slaperige menigte. Wij mogen over het Nederlandsche elftal zooals het Zondag gespeeld heeft, geen harde woorden zeggen, maar wij kunnen over de prestatie in haar geheel niet geestdriftig zijn; het spel miste perspectief, miste Schwung, miste temperament; behalve dan misschien die laatste minuten voor de rust toen de twee eerste doelpunten ontstonden., bleef het een futlooze vertoo ning, vlak en kleurloos. Acht arbeiders omgekomen. Uit Halesowen (Worcestershire) in Engeland wordt gemeld, dat in een kolenmijn bij Coombswood een mijnbrand is uitgebroken. Acht mijnwerkers, dio in de mijn aan het werk waren, zagen zich don terug tocht door de vlammen versperd. Toen eindelijk een reddingsexpeditie in de.mijn kon doordringen, waren zij reeds omgekomen. Een nader bericht meldt, dat de acht omgekomen mijnwerkers gestikt zijn. AARDVERSCHUIVING OP HELGOLAND. Massa's grond in zee gestort. Aan den oostkant van het eiland zijn tengevolge van den dooi de laatste dagen wederom steenmas sa's losgeraakt en in zee gestort, in totaal ca. 2400 MS. Het bestaan van het eiland loopt geen gevaar, maar wel is opnieuw de noodzakelijkheid gebleken v&n hot bouwen-van oen muur, dio do ttoenipa&M f kan tegenhouden. BROEK OP LANGENDIJK. Gekomen tot notabelen, bij de Ned. Herv. Gemeente alhier zijn de heeren G. Wagenaar Jz. en Jb. V roagop Jz. LANGENDIJK. De afdeelingen van den A-N.G.O.B., de Ned. Vereen, en den J.G.O.B. besloten hun Jaarfeest gszamenlljk t» vieren. Daarbij zal herdacht worden, het 32-jarig bestaan der geheel-ontihouderaviereeniging alhier. LANGENDIJK. We vernetmen, dat de verschillende bescheiden in ver band met de te houden aanbesteding enz. ten aanzien vax* den TVuSjver-weg door Gemeentewerken te Alk maar aan de verschillende gemeentebesturen zijn toege zonden. De goedkeuring vma Ged, toten op de beslui- ten met betwkflm* te* do eworeoofcararf tuj»dben do ree-

Schager Courant | 1929 | | pagina 10