I PROCLAMATIE. Faillissement - Uitverkoop De Jongh'sVerkoophuis Prima Landhooi een Zaak Hooi enStroo KNIP DIT UIT. N. SNAAS, een WITKAP, Schager Loten Heeren-, Jongeheeren- en Kinderkleeding R. WAIBOER Pz. - SCHAGERBRUG, MEUBELFABRIEX „EIK EN EINDEN", ALKMAAR. te Den Helder. J. DE JONGH. 5-, 6- en 8-duims Draineerbuizen, 3000 K.G. Schotsche Muizenpoters, Rijwielen op Termijn-betaling, Eigenheimers, blauwe holle Pannen. Haf electrisch gemaal, j De Voorzitter deelt mede, dat de Prov. Waterstaat het electrisch gemaal heeft onderzocht en de resul-1 teten waren schitterend. Per minuut werd 6 7 M3. water meer verwerkt dan was gegarandeerd, terwijl het stroomverbruik een beduidend minder aantal ki lowatt was. Het rendement was ongeveer 15 boven de garantie. Het geheel is nu afgewerkt en ziet er netjes uit en aan den opzichter komt een woord van dank toe voor de schitterende uitvoering en den tijd dien hij er aan heeft besteed. De goudaliteproef. De Voorzitter zegt, dat er een proef zou worden ge nomen, waarbij een aanbod was gedaan voor 2000 M2. voor f3675. Voor alle wegen zou een dergelijke be werking te duur worden, n.1. totaal f 120.000. Dit zal nimmer de bedoeling van de vergadering zijn. Voor het nemen van een kleine proef met een dergelijke grondstof zouden de kosten per M2. ongeveer 80 cent zijn. Met het werk was begonnen toen na IK week werd medegedeeld, dat ons een verkeerd no. goudalite was toegezonden, Wel kon men, heette het, er een goeden weg mee maken en het gedeelte zag er ook vrij schappelijk uit, maar meegevallen is het niet. De volgende week komen ze vanaf de fabriek het met ons bespreken. De kosten kwamen nu op f 1.13. De heer Van Splunter zegt, dat de schade feitelijk door den leverancier dient te worden gedragen. De Voorzitter zegt, dat het Dag. Bestuur hierover zal spreken. De heer K. Breebaart Dz. zegt, dat er met de proef bij regen is gewerkt en spr. heeft gehoord dat dit niet goed is voor uitkomsten. De Voorzitter antwoordt op nog een paar gemaakte opmerkingen, dat het Dag. Bestuur zijn best zal doen het gedeelte goed te krijgen en goed te houden. Ga rantie wordt er niet op het werk gegeven, daar is het product nog te jong voor. Wel wijst de Voorzitter nog op het zeer drukke verkeer in het begih van den Groetpolder en dat het de vraag is of niet beter een straatweg gemaakt kan worden. De Voorzitter vervolgt dan zijn mededeelingen. ETet boezemkanaal was ongeveer droog, toen het Hoogheemraadschap wees op de mogelijkheid dat door dit droogmaken de zeedijk kan inzakken. Direct zijn toen de gleuven weer gestopt en zoolang de Wie- ringermeer niet droog is, zullen we dan niet aftap pen. Dit jaar behoeven we er dus niet over te praten. Ingekomen stukken. Van den heer G. Blaauboer is het verzoek ingeko men een sloot achter zijn landerijen te mogen dicht maken. Het is de bedoeling de sloot dicht te maken en dan de kleine kade die er ligt in gebruik te nemen. De Voorzitter zegt, dat aan het verzoek ware te voldoen, als ook de andere grondeigenaren er een dusdanigen toestand zouden willen scheppen. Een der eigenaren, de heer Wilken, gevoelt echter niét voor een dergelijke landwinning. De heer Melchior merkt op, dat als de vergadering het verzoek weigert, zij den aanvrager geen gunst onthoudt, want spr. heeft er weinig resultaten bereikt. De heer J. Vethman gevoelt er meer voor dat de sloot goed op diepte wordt gehouden en met het oog op een nieuw gemaal zal dat in de toekomst wel noodig zijn. Op het verzoek wordt afwijzend beschikt met 8 te gen 5 stemmen, voor toestaan stemden de heeren Brugman, Kuiper, P. Kistemaker, M. Vethman en K. Breebaart Dz. Geen hoofdingelanden meer? Van den heer K. Breebaart Das. is een schrijven inge komen, waarin ln overweging wordt gegeven, het regle ment zoodanig te herzien, dat het toestuur voortaan alleen zal bestaan uit dijkgraaf en heemraden. De heer Breebaart licht toe, dat de polder aanstonds een toinnenpolder is. Een toestuur van 14 leden heeft zijn bezwaren en verschillende polders hebben alleen een Dag. bestuur en geen hoofdingelanden. Éénmaal per jaar wordt dan met de ingelanden vergaderd. Zooals nu het bestuur Is samengesteld, kost het nogal wat Spr. weet wel, dat Ged. Staten, het moeten goedkeuren, j maar epr. wijst er nog eens op, dat de polder straks ie een binnenpolder, de dijken zijn reeds aan het hoog heemraadschap overgegaan. Spr. geeft het Bestuur in overweging, zijn idéé te bespreken en het in één der volgende vergaderingen aanhangig te maken. De heer P. Kistemaker zegt met verwondering ken nis genomen te hebben van dit schrijven. Spr. heeft het reglement eens nagezien en dan komt het hem vreemd voor, het reglement te gaan veranderen. Knellende re denen toch moeten daartoe zijn. Volgens het laatste antikei van het reglement, kan het bijzonder reglement veranderd worden als de noodzakelijkheid daartoe be staat Maar spr. ziet die noodzakelijkheid niet De heer K. Breebaart Dz. zegt het bezwaarlijk te vinden, eem groot polderbestuur voor een kleinen polder. De Voorzitter zegt dat we dan dus zouden krijgen een voorzitter met molenmeesters. Set toestuur zal de kwestie in studie namen. Volgt onderzoek ven de geloofsbrieven van de her kozen hoofdingelanden, de heeren P. Trapman en EL D. Wilken. jNa onderzoek wondt tot toelating geadviseerd, met welk advies de vergadering zich, vereenigt Voorzitter feliciteert den aanwezigen heer Wilken en hoopt, dat hij wederom in het belang van den polder werkzaam zal zijn. De heer Wilken dankt de ingelanden voor het la hem gestelde vertrouwen en hoopt naar zijn beste weten, de belangen, van den polder te zullen behartigen. Binnen de raming. D» Voorzatter deelt nog mede, dat de kosten van het electrisch gemaal hebben bedragen f 42.321.18. Aan voorraad hout ds er echter nog f 2700, zoodat de kosten nog binnen de raming van. f 40.000 zijn gebleven. De rekening. Bij monde van den heer Melchior wordt door de commissie, belast geweest met het nazien der rekening over 1928, rapport uitgebracht. Dit rapport luidt gun stig, alles werd in de beste orde bevonden. De ont vangsten bedroegen f 75.879.62%, uitgaven f 74.479.04, saldo dus f 1400.58%. De begrooting voor 1929. Aan de orde wordt gesteld de vaststelling dier begroo- tiing voor 1929. Door het Dag. Bestuur wordt daarbij in de eerste plaats voorgesteld om aan den opzichter, den heer P. Rempt, als blijk van waardeering voor de uitvoering van den bouw van het electrisch gemaal in den Waardpolder een toelage van f 250 te geven; De Voorzitter wijst nog eens op de uitmuntende wijze waarop dit werk tot stand is gebracht. Met algemeens stemmen wordt het bestuursvoorstel aangenomen. Van den sluiswachter, den heer lx van der Welle, ia een( verzoek ingekomen om in verband met de Zuider zeewerken zijn salaris voor 1929 te vertooogen met f 150 en over 1928 een toeslag te mogen ontvangen van f 150. Het Dag. Bestuur stelt voor over 1928 een toeslag te geven van f 100 eni zijn salaris voor 1929 met f 100 te vertooogen. Afligemeen goedgevonden. Bij de verdere behandeling der begfooting, wijst de toeer K. Breebaart Dz. op de (huishoudelijke kosten, waarvoor f 750 staat uitgetrokken. Vroeger was aan de vergadering een dinertje vertoonden, maar nu dit niet het geval is, informeert spr. hoe dat bedrag wordt besteed. De Voorzitter zegt, dat de post wel op dit bedrag is geraamd, maar bHjkenjs de rekening is het vorig jaar f 444.33 besteed. Bij den post grondbelasting merkt de Voorzitter op, dat de grondlasten zijn veranderd. Vroeger moest wor den betaald f 255.34, maar op advies van den Bond van, waterschappen! is daartegen gereclameerd met het zeer B&uscfi Lcnzb Brflien, de onver woestbare bril, compleet met glazen vanaf f 2.—. Uitsluitend verkrijgbaar bij Firma Oebr. Rotgans, Gediplomeerd Opticien Hoogzijde E 16, Schagen. (gunstige resultaat, dat de polder terug ontving f 181.67, zoodat nu moet wonden betaald f 73.67. Wat de boezemkaden betreft, het ligt dn toet voorno men van het Dag. Bestuur, om betonwerk te doen uit voeren langs het boerensluiskanaal en de kade naar ds Zeesluis en daarvoor Is uitgetrokken een bedrag van f 8250. .Voor de bergplaats in den) Groetpolder zal een straat worden gelegd. Da heer K. Breebaart De. bepleit het uitdiepen voor de andere losplaats. De teekendng van de te maken brug bij den heer MeldMor wordt overgelegd, het zal er een worden met een geme tselden boog. Bij den poet aankoop basalt wordt door den heer J. Vethman de wenschelijkhedd uitgesproken toplaate van basalt een gedeelte grint te gebruiken. Bij de bespreking wordt ook nu weer gewezen op het drukke verkeer en op het feit, dat tegenover 1 M3. basalt dient te worden gerekend op 2 M3. grint en du» ook rekening dient te worden gehouden met de meer dere vervoerkosten enz. Ala de aan te schaffen M3. basalt worden verdeeld in basalt en grint, berekent de opzichter een kostenverschil van f 700. Het resultaat ls, dat met 9 tegen 4 stemmen besloten wordt, basaltbehardtng te blijven gebruiken. Voor ge deeltelijke grintbeharding stemden de heeren Melchior, KL Kistemaker, K. Breebaart Dz. en J. Vethman. Bij den' post .verbroeden van den weg, vraagt de heer Vethman of verbreeding ook kan plaats vinden in spr.'s omgeving. Op de zeer slechte bermen wondt door spr. gewezen. Het Dag. Bestuur zal er zijn aandacht aan schenken. Nadat nog enkele Inlichtingen zijn gevraagd en ver strekt, wordt de begroeting vastgestefld tot een bedrag van f 50451.15%, met een post onvoorzien van f 748. De omslag wordt evenals vorig jaar bepaald op f 22 per HLA. voor het vrije land op f 20. Het Dag. Bestuur verkrijgt machtiging tot het doen van af- en over schrijvingen en om de werken in eigen beheer te doen uitvoeren Het aangaan van een kasgeldleening van ten hoogste f 10.000, rentende hoogstens 5 pet. erlangt de goedkeu ring van de vergadering. Machtiging wordt verleend tot den ondeitoandschen verhuur van bouwland. Het kohier van omslag wordt vastgesteld en Idem van de wéllenbelastlng, het laatste tot een bedrag van f 1700. Van de losrente wordt uitgeloot no. 151. De voordracht van een Heemraad. Aan de orde wordt gesteld het opmaken van een aanbevelingslijst ter benoeming van een Heemraad we gens periodieke aftreding van den heer R. Kuiper Jz, die wegens leeftijd niet meer in aanmerking wenscht te komen. De uitslag van de stemming is dat no. 1 wondt ge plaatst, H. D. Wilken, no. 2, K. Kistemaker, en no.3 S. van Splunter. Ze nemen afllen de benoeming aan en worden door den Voorzitter gefeliciteerd. Het peil voor den Waard- en Groetpolder. Volgt bespreking van de vaststelling van het peil voor den Waard- en Groetpolder. De Voorzitter licht toe, dat bij het in werking stel len van het nieuwe gemaal het Bestuur zich had voor genomen een proeftijd te nemen. In den Waardpolder is in den zomer de stand dan be gonnen met 2.60 A-Pv dat houdt op bij 2.80 2.90 al naar de omstandigheden. In den winter maakt het gemaal het water weg wat het kan krijgen, tot 8 meter bij het gemaal, en 2.80 in het midden. De vraag is nu o? met dit peil moet worden voortge gaan of dat er verandering in moet worden gebracht De heer P. Klstermaker wijst er op dat de toestand vroeger in 1927 dan zóó was dat de machine begon bij een stand van 2.30 en zoo lang er wind was, bleef draalen. Nu de machine uitstekend voldoet, we den wa terstand geheel in onze macht hebben, zou spr. niet la ger willen gaan dan 2.80, vooral niet lager, in verband met toet bloot komen van de fundeeringen der bruggen. Spr. noemt een stand van tusschen de 2.50 en 2.80 en oordeelt dat als de machine het in 2 uur afkan d»n maar 3 uur moet worden gemalen. De heer M. Vethman sluit zich bij deze woorden aan, terwijl de heer K. Breebaart Dz., en anderen oordeelen dat toet water zoo laag mogelijk moet worden gehouden De heer P. Kistemaker wijst nog op de ligging van de duikers en op het feit dat als zoo laag wordt weggema- len, de prut uit de slooten naar de hoofdslooten wordt gemalen en men wel aan het baggeren kan blijven. En hoe lager het water weggehaald wordt, hoe meer stroom de machine gebruikt. Met 10 tegen 3 stemmen wordt besloten het water zoo laag mogelijk, dus lager dan 2.80 A.P. te houden. Tegen stemden de heeren P. Kistemaker, M. Vethman en H. Spaans. In dén winter zal het water zoo mo gelijk worden gehouden. Wat den Groetpolder betreft, als er gemalen kan wor den, dan het water zoo laag mogelijk, aldus oordeelt het Dag. Beetuur, met welk oordeel de vergadering instemt De rondvraag. De heer Wilken wijst op de wenschelijkheld dat op enkele plaatsen de paardepaden worden hersteld. Zal zoo spoedig mogelijk gebeuren De heer Van Splunter wijst nog eens op het groen laten worden van de tochtwallen. Niet door alle land eigenaren ia aan het verzoek daartoe voldaan, en spr. vraagt of het niet goed is verplichtingen op te leggen De Voorzitter wijst er op, dat daaromtrent geen be paling bestaat. Het gaat hier om het eigendom van de boeren, en dat strekt zich uit tot onder het water door. De heer Melchior merkt op dat hier de vraag zou kunnen gelden of Je grond mag laten vallen ln de pol dersloot De heer K. Kistemaker zegt dat straks gesproken ls over toet uitbaggeren van de losplaats ln den Waardpol der. Die in den Groetpolder evenwel is nog slechter, van geheel afladen is geen sprake. De Voorzitter, zoowel als de opzichter, wijzen op de moeilijkheid, omdat de grond daar zoo hard ls. Onder zoek wordt echter toegezegd. De heer J. Vethman informeert 'hoe met de ectoouw over riet en kroos gehandeld wordt, indien, zooails dik wijls gebruikelijk is een tweetal landeigenaren gezamen lijk voor schoonhouden zullen zorgen, doch bijv. het voereind wel gedaan is en het achtereind niet De Voorzitter zegt dat ln zoo'n geval belden worden beboet, want het bestuur kan geen rekening houden met de verschillende overeenkomsten. De heer J. Vethman antwoordt, dat de betrokkenen er dan rekening mee kunnen houden. Spr. wijst dan ver der op het z.g. waterglas. Een keer meer hakken schijnt wel gewenscht te zijn en het Dag. Beetuur zal het onder de oogen zien. De Voorzitter zegt vervolgens voor en aleer hij de ver gadering sluit, dat de heer Kuiper zeer waarschijnlijk de laatste algemeens vergadering heeft bijgewoond. Spr. brengt hem hartelijk dank voor al hetgeen hij voor den polder heeft gedaan. Jaren lang, ongeveer 42 jaren, is de heer Kuiper lid van toet polderbestuur geweest en heeft zich daarbij onderscheiden door weinig te zeggen. Maar wat hij, vooral in het Dag. Bestuur, te berde bracht, dat verkreeg over 't algemeen veel bijval, om dat er een juist oordeel uit sprak. De polder is den heer Kuiper veel verschuldigd, en spr. danikt hem dan ook hartelijk en spreekt den wenscto uit, dat toet den heer Kuiper in zijn verder leven heel goed moge gaan. Een hartelijk applaus onderstreepte de woorden van den Voorzitter. Hierna sluiting. Op veelvuldig verzoek nog eenige dagen GROOTE BELANGRIJKE van In de eetzaal van Hotel „Vredelust" van den heer J. Igesz, MARKT, SCHAGEN. Ter voorkoming van faillissement van een der grootste KLEEDINGMAGAZIJ- NEN hier te lande zal een reusachtige partij Heeren-, Jongeheeren- en Kinder kleeding voor de helft van den gekost hlebbenden prijs WORDEN VERKOCHT. De voorraad bestaat uit: Een groote partij Elanwe en Zwarte Costnums, Fantasie Costnnms ln alle gen res; zooals Whipcord Gabardine en diverse dessins; Jongeheeren-Costnnms met korte en lange pantalon, Klnder-Costnnms, Pantalons en Manchester pantalons. 1 Alles gemaakt van prima Fransche en Engelsche Stoffen, geheel gevoerd met zijde en bewerkt met paardehaar, volgens de allerlaatste mode. Wij laten hier eenige prijzen volgen: Blanwe en Zwarte Costnnms I en II rij-model ln Kam garen, Diagonaal, Cheviot, Laken en Whipcord. van 18.50, £4.50, £7.50, 34.50, 33.—, 43.—, 47.50, 53.—, 57.—, 62.50, 68.— enz. voor 9.30,13.20, 14.60, 16.80, 18.40, 22.—, 24.30, 26.75, 29.—, 31.50, 35.— Fantaslecostnmes en Whipcord, Gabardine, Kamgaren, enz. van 16.50, 23.—, 27.50, 31.75, 37.50, 43.—, 48.—, 53.50, 59.75, 62.50, 68.—, enz. voor 8.75, 10.90, 14.20, 15.80, 18.40, 20.75, 23.50, 26.80, 29.60, 30.75, 36.80 Jongeheerencostnnms met korte en lange pantalons ln dhr. dessins, van 15.50, 17.80, 22.50, 27.50, 32 voor 8.60, 9.30, 12.20, 14.60, 16.50 Regenjassen, Gummi en Whipcord, gegarandeerd waterdicht, vanaf 18.90 Ook een partij Costnnms voor corpulente heeren, welke voor de der waarde worden uitverkocht. Een partij fijne Gummi Dames-Regenmantels vanaf 1 LBO. De verkoop heelt plaats Woensdag 20, Donderdag 21, Vrijdag 22, Zaterdag 23 en Zondag-24 Maart. - Woensdag 20 Maart van 's middags 4 nnr tot 's avonds half acht. Overige dagen van 's morgens hall 10 tot 's avonds half acht enz. Pantalons vanal f 1.80. Alla goederen kannen gepast worden. ALLES MOET WEGI Vrij Entxóe, ronder verplichting tot koopenll ALLES MOET WEGI Ieder profiteere van deze buitengewone gelegenheid en haakte zich naar het Hotol „Vredelust" aan de Markt te SCHAGEN. De Directie J. VAN RIJS. Zaad-, Hooi- en Stroohandel, levert uit voorraad1ste klas gekeurde (ZAP) le en 2e nab. ongeloode ZAAIGRANEN, GRAS-, KLAVER- en BIETEN- ZADEN. Alle soorten Bietenzaden leverbaar, zoo gewenscht ontsmet met Germisan (Ge Ka Be-methode). geelt de toon aan van meubelen, geeft kwaliteit en garandeert, geeft steeds het nieuwste, geeft groote keuze te zien, op de monsterzalen aan de fabriek, Lindegracht 1010, Moderne ontwerpen van architecten, o.a. van architect GROEN en JAN WILS. Toegang tot de monsterzalen verplicht niet tot koopen, geopend van 9—12 en van lY—6% uur; 'sZaterdags van 9—1 uur. Is het U allen wel bekend, dat al meer dan een jaar een heel goote Nieuwe en Tweedehands Meu» balzaak is gevestigd in den Helder? Weet U ook wel, als dat U iets noodig heeft, U 30 40 pet. voor ligt dan bij welke andere zaak ook en dat er niet een zaak zoo'n groote sorteering in alles heeft en U er van alles kan vinden. Wij hebben ln 20 verschillende modellen Ameu blementen in trijp, moquet en leer, Buffetten, Dressoirs, Divans en Di- vankleeden, Talels, Theemeubels, Theekasten, Eiken Linnenkasten, Ledikanten, Bedden, Dekens, Spie gels, Kleeden en Karpetten, te veel om op te noemen. Komt U eens kij ken, we hebben ook een partij Tweedehands Meubelen. Het Adres is 2e Vroonstraat 115/117. Telef. 344. Telef. 344. Aan het einde van de straat Aanbevelend, TE KOOP, wegens dubbele zaken, op vooruitgaande badplaats, in Kruideniers-, Grutterswaren, Chocolade, Koek en Suikerwerken, Tabak, Sigaren. Geheel nieuw huis met apart bovenhuis. Modern en naar de eischen der Warenwet inge- rcht. Snelweger, snijmachine, enz. Omzet 20.000 gld. p. J. Koopsom 14000 gld., alles inbegrepen. Adres te bokomen aan het Bureau Scha- ger Courant. TE KOOP: Een groote partij tegen zeer lage prijzen. Dagelijks verkrijgbaar, bij M. SCHOEN, Loet E 63, Schagen. TE KOOP: vorstvrij, maat 28—43 m.M., bij G. de MOEL, Belkmerweg, Burgerbrug. vanaf f 1.— per week en 5 gulden per maand en hooger. Vraagt prijscouranten of persoon lijk bezoek met Rijwielen. MOLENSTRAAT, SCHAGEN. TOONEELVEBEENIGING „DE MASKERSPELERS", Bergen, N.-H. Secretariaat Meerweg 17. Regie: GERRIT KOOIJMAN. Repertoire: „De Koekoek", tooneelspel van Jan Fabricius; „Sonna", toneelspel van Jan Fabricius; „Fiat Ju3titia", too neelspel van Carl Schuier; „Peggy m'n Schat", blijspel van J. Hart Manners; „Vadertje Langbeen' blijspel van Jaap v. d. Poll. In stu die: „Phyllis", blijspel van Mr. C. P. van Rossem. steeds eoncurreerend, verkrijgbaar bij R. WAIBOER Pz., Schagerbrug. TE KOOP: Ongeveer 150 zak gekeurd te velde met cijfer 10, Jb. VAN DUIN, Meerweg, Anna Pau- lowna. los of in balen bij J. K. BOONTJES, Kofiehuis „De Gouden Engel", Marktplaats, Schagen. TE KOOP: pl.m. 2duizend P. WARDENAAR, Timmerman, Haringhuizen. Te koop gevraagd: of andere 2-wielige wagen met kap, voor 4 personen. Brieven met om schrijving en prijs aan A. VAN 'T RIET, Wagenmaker, Renswoude. MASSEUR v. KEULEN houdt Don derdags 9-11 uur spreekuur te Scha gen Landbouwstr. 79. Behandeling onder medisch toezicht toegestaan. Rheumatiek, verkrommingen, voet- behandelinig, zenuwen, hoofdpij nen, enz. In alle gemeenten aan huis te ontbieden. Adres: Nieuw- poortslaan 74, Alkmaar. Wie geen 60 cent wil geven, koopt bij ARIE. Wacht niet te lang, de trekking is al 21 Maart.

Schager Courant | 1929 | | pagina 6