mgevrng* WIERINGEN. WINKEL. HARENKARSPEL. ANNA PAULOWNA. LANGENDIJK. NIEUWE NIEDORP. Marktberichten. BILLY BOO. dagen hooger dan f 20, doch op het laatst der week lom deze prijs niet worden gehandhaafd. Zoo was Vrijdag de maximum-prijs f 18.90 en Zaterdag zelfs f 18. Voor groote roode kool liep de prijs ook eenigszins achteruit Maandag werd nog f 9.40 besteed als laagste prijs, Dins dag was de laagste noteering f 7.40, Zaterdag f 8.50. Voor tweed soort werd f 1 a f 8 minder besteed voor de kleinere en f 0.50 6 f 1 voor de grootere soorten. Bij de levering van roode kool bleek, dat er heel wat „bok kige" kool onder was, die zloh laat kennen aan een verrottingsproces binnen in de kool, hetwelk voor lee- ken op dit gebied niet te zienis, dooh voor 'kenners wel. Zoo blijken nog al wat partijen te zijn afgekeurd, wat natuurlijk een geduchte tegenvaller voor de eige naars ervan is, daar de prijs er van vele minder ls. Deze afwijking is het gevolg van het bevroren-zijn-ge weest der kool; vandaar dat de meeste van buiten Lan- gendijk afkomstig is, waar de bewaarplaatsen wel eens niet zoo doelmtig zijn ingericht als hier. De totale aan voer beliep ongeveer 45 spoorwagens. Waren veel van meening, dat de gele koolprijzen den achterstand, dien zij zij de andere koolsoorten hadden tijdens den heelen winter, ongetwijfeld zou worden In gehaald, tot nu toe is dit niet het geval geweest; in tegendeel, deze weók liepen de prijzen nog eenigszins achteruit Zoo werd Maandag der vorige week f 6.50 f 11.40 besteed voor eerste soort, «Mandag van deze week f 5.50f 9.50. De kleine bleven om de f 9 draaien, de groote van f 4.40f 5.30. Voor tweede soort groote werd van f 0.50f 1 minder besteed, bij de kleine ver schilde dit van d f l—t 2-, Met de gele kooi is het in- I tussehen vreemd geloopen; betrekkelijk korten tijd te rug, 2 3 jaar, was gele kool veel meer in trek dan Deensche witte, die toen wel tot de minderwaardige soort werd gerekend. Men deelde ons mee, dat bij ge brek aan gele kool, Indertijd Denen werden geleverd voor gele. Deze „gele" schijnt toen dn die streken, waar heen thans deze koolsoort wordt verzonden, zoo goed bevallen te zijn, dat de vraag ernaar nog steeds over- heersdhend ls. De voorraad gele blijkt nu nog heel groot te zijn, ook al als gevolg van de niet hooge prij zen, welke het heele winterseizoen zijn gemaakt. Do aanvoer deze week bewees dit trouwens wel, n.1. 91 spoorwagens. Tooh liep ook. de Deensche witte in prijs aohterudt. De hoogste prijs vam de vorige week was f 19.30, nu f 17.80. Deze prijs werd bovendien slechts eenimaal ge maakt, en kon vervolgens als maximum-prijs slechts f 16.80 worden bedongen. De laatste twee dagen waren de prijzen aanmerkelijk lager, ni. f14.60 en f 13.60. Voor groote Denen werd Zaterdag f 8.30 betaald, Maandag nog f 10.50. De laatste noteerlngenj waren ongeveer 40 pet lager dan wat zo enkele dagen geleden waren ge weest Uien warerr schrikbarend duur. Maandag werd tot f 27.20 besteed. Dinsdag zelfs f 30.30. Zaterdag was de prijs f 25.5027.60. Voor grove uien werd van f 21.10 23.90 betaald. Drielingen brachten van f 17.30 tot f 17.90 op. De aanvoer beliep nog bijna 2 spoorwagens. Voor peen waren de prijzen ook best Groene brachten van f 9.1010.40 op, kledne van 3.70—-7. De aanvoeren waren echter niet groot meer. Naar wtj vernemen, ie het den heer P. Keuris te Van Ewijoksluis, die bij aanbesteding een woonhuis voor hem wil laten bouwen, niet gelukt een aannemer te vinden. De heer Jacobi, coiffeur op den Lagedijk alhier, gaat verhulzen, doch blijft kort in de buurt. Door hem ia een paar huizen dichter in de buurt van Veerburg een ander peroeel gehuurd, vroeger bewoond door den heer J. de Jong en eigendom van den heer C. Kuiper. Dit zal worden, ingericht voor coiffeurszaak en waar het nu reeds veel beter is ingericht, dan het tegen- i woordige bedrijf, is het werkelijk voor den heer Jacobi j een groote verbetering te noemen. v Op Vrijdagavond 15 Maart werd er een Ouderavond gehouden, voor de school te Winkel ,in de kolfbaan van den heer D. L. de Bruin. Behalve het onderwijzend personeel en de leden der oudercommissie waren aanwezig een twintigtal belang stellende ouders. De Voorzitter opent met een woord van iwelkoin deze bijeenkomst en meent het geringe bezoek te moeten toe schrijven aan de vele ziektegevallen, welke zich voor doen. Door de secretaresse,, worden de notulen der vorige bijeenkomst gelezen, welke onder dankzegging worden goedgekeurd. En daarna wordt door haar uitgebracht het verslag van de werkzaamheden der oudercommissie over het laatste twee-jarig tijdvak. Uit dit verslag blijkt dat de commissie zich verschillende onderwijsaangele- genheden heeft aangetrokken, en met behulp der be voegde autoriteiten tot een goed einde heeft gebracht Dit verslag wordt dankbaar aanvaard. De verkiezing van een nieuwe oudercommissie wordt thans aan de orde gesteld. Gekozen worden de dames: K. E. de Ridderde Jeern; T .SmakGroet, A. Beuk- manFaber, en de heeren P. Honingh, J. Vethman, Jac. van Essen en C. de Balkker, Uit de oudercommissie is niet teruggekeerd de heer J. Bijhouwer wegenis 't ver lies van zijn bevoegdheid. De heer Bijhouwer die een reeks van jaren Voorzitter is geweest, wordt bij monde van den Voorzitter en den heer Honingh bedankt voor zijn werkzaamheden als zoodanig, waarna, de heer Bij houwen eveneens woorden van dank spreekt over de goede verstandhouding en aangename samenwerking. Vervolgens houdt de Voorzitter een voordracht waar van we het volgende aanstippen: Eenige opmerkingen en mededeelingen over het 7e leerjaar en de gewijzigde leerlingensohaal. a. Het zevende leerjaar: Datum van ingang 1 Juli 1928; voor het platteland een zeer ongeschikte datum, daar op de meeste plaat sen de nieuwe cursus op 1 April of 1 Mei begint, waar door die plaatsen nog een jaar verstoken bleven van de zegeningen van het 7e leerjaar. Voor de lagere school is het thans zoo: de leerplicht is voor een leerling geëindigd, wanneer hij: Ie. Zeven jaren leerling is geweest van een lagere sohool 2e. Zever, leerjaren van de lagere school heeft door- loopen; 3r. De klas heeft doorloopen, waarin hij 18 jaar wordt Aan al deze drie eisohen moet zijn voldaan. Een kind van 12 jaar mag dus in geen geval de school verlaten, ook niet na 't 7e- leerjaar te hebben doorloopen; deze moet de geheel e volgende klasse nog wmAma Itaw, Wel mogen de leerlingen na het 6e leerjaar overgaan naar een U.L.O.-school, een Nijverheids- of Handelsschool H.B.S. of Gymnasium, dooh de bepalingen van de leer plichtwet blijven gelden, zooals boven is aangegeven. Aan deze inrichtingen moet da.n echter minstens 16 uren dagonderwijs per week worden gegeven. In ieder geval eindigt de leerplicht op den dag; waar op het kind 14, jaar wordt Met ingang van den nieuwen schoolcursus in 1929 (voor ons in Winkel dus 1 Mei as.) treedt een nieuwe leerlingensohaal in werking. Aan. onze Lagere school krijgen we récht op een 4de leerkracht, indien we een gemiddelde hebben van 117 leerlingten over het vorige kalenderjaar, over 1928 was dit voor ons 115. Op het oogenbllk hebben we echter 118 en zijn er nog een paar nieuwe leden te verwachten, zoodat we met 1 Mei door de nieuwe toevoer en de te verwachten geringe afvoer zeer zeker een getal zullen bereikten, dat het zeer moei lijk zal maken, de leerlingen te bergen en goed onder wijs te geven. Zoodra èenigszins definitieve getallen bekend zijn, zullen ongetwijfeld door ons gemeentebe stuur zoodanige maatregelen worden getroffen, dat zoo wel het een ais het tander mogelijk wordt. Met belangstelling la deze uiteenzetting gevolgd. Zeg gen we nu nog, dat de hee Rietbergen zich verdien stelijk heeft gemaakt met het geven van enjkele muziek nummers en het toedienen van koffie met 'koek, het geheel maakte tot een genoegelijke bijeenkomst Bij de rondvraag werden nog enkele dingen, interna aangelegenheden) betreffende, naar voren gebracht en afdoende beantwoord. Onder dankzegging volgde sluiting. Algemeeme veragdering van de afd. Winkel van den Bond voor Staatspenslonneering, op Zaterdag 18 Maart ten huize van den heer P. Leijen. Tegenwoordig 18 leden. 'De voorzitter opent met een woord van welkom deze vergadering, er zijn genoegen over uitsprekende, zooveel leden aanwezig te zien. De notulen der vorige vergadering wonden gelezen en onder dankzegging goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken verdient In het bij zonder vermelding, dat eeni geheele nieuwe lijst van de genen die voor toezending van het bondsorgaan in aan merking komen, is opgemaakt en aan de drukkerij ver zonden. Van de door het hoofdbestuur beschikbaar gestelde prentbriefkaarten ter stijving van de verldezingskas werden 125 exemplaren geplaatst. Door.de afdeeling is aan (het verkiezingsfonds een bedrag van f 10 toegekend, van het batig saldo van de SP den propaganda-euvond gehouden verloting. Da MOwnJag ta irwwrtwoenHet w p«nnlin meester wordt onderzocht en In orde bevonden. De omtr vangsten hebben bedragen f 224.05, de uitgaven f 126.57% batig saldo f 97.47%. De rekening wordt goedgekeurd, de penningmeester bedankt voor zijn gehouden beheer, en de commissie voor haar onderzoek De heeren J. Smak Jbz. en J. Romar werden herkozen tot bestuursleden. De heer Romar meende aanvankelijk te moeten bedanken, doch de vergadering wenschte hem niet te lafceni gaan. Tot afgevaardigde naar de federatie Hollands Noor den op 17 Maart a.s. werd benoemd de heer J. Haven. Tot afgevaardigde naar de algemeen© vergadering op 8 April aa werd benoemd de heer J. Romar. Vervolgens kwam ter sprake de rondreis met de ouden van dagen in het komende zomerseizoen en voor- loopig bepaald, dat daaraan zal mogen worden deelge nomen door alle 65-jarige n, dus ook de nl et-re nte-trek- kers. Aan het einde der vergadering deelt de voorzitter mede, dat eer veel werk verricht wordt, voor de a~B. verddezdngen; te Wierlngen heeft men weder een af dee ling opgericht. Er zullen vijf landdagen gehouden wor den, n.1. te Wierimgen, Kolhorn, Oudesluis, St.-Maarten, en Heerhugowaard en wekt ieder op van zijn belang- I stelling im dit werk te doen blijken, door bijwoning der landdagen. Daarna Sluiting. 25-jarig bestaan van de Coöperatieve brood- bakkerij en verbrulksvereenlging „De Tijd geest" te WLnkeL 23 April bestaat deze vereeniging vijf en twintig jaar. Het bestuur meende dit feit niet ongemerkt te moeten laten voorbijgaan en heeft besloten ter herdenking van een en ander o.a. een 5-tal kunstavonden te organlsee- ren te Winkel, Opmeer, Schagen, Anna Paulowna en Nieuwe Niedorp. Voor al deze avonden is de medewerking verzekerd van Mej. Jeanne Bacilek, coloratuurzangeres, „De Bo- heemsche Nachtegaal"; den heer Piet Holman, Humo rist en conferencier; en den heer Adolf Bouwmeester, tooneel. Verder zal het muziekgezelschap „Winkel's Harmonie" voor drie avonden haar medewerking verleenen. Terwijl voor de overige twee avonden nog onderhandelingen betreffende de muziek gaande zijn. De keuring voor den dienstplicht, lichting 1930, voor de gemeenten Hoogwoud, Nieuwe Niedorp, Oude Nie dorp, Winkel, Opmeer en Spanbroek zal plaats hebben te Winkel op 24 en 25 April a.s. Door verbouwing van het wees- en armenhuis zal de keuring daar niet meer plaats hebben, doch nu ten raadhuize. Aan de volgende Ingeschrevenen van de lichting 1930, is voor goed vrijstelling verleend wegens broederdienst: J. Appel, J. C. Butter, W. Haven, S. de Jong, P.C. van het Kaar, J. Slikker, N. van Stiprlaan, A. Vethman en J. WIL De heer P. Blaauboer alhier zal op 1 April a.s. den dag herdenken, waarop hij voor 25 jaar het ambt van kos ter der Ned. Duitsch Herv. Kerk aanvaardde. Op ge lijken datum zal hij 25 jaar in dienst der gemeente zijn als doodgraver. DIRSHORN. Maandagmiddag sloeg een paard, gespannen voor een ariewiellge kar in de losse strengen, bij het afrijden van de brug alhier op hol. De bestuurder, de heer P. H., trachtte met kalme beradenheid het anders makke dier weer in bedwang te krijgen, doch 't mocht hem niet ge lukken, daar het paard telkens schrok, als de spoorstok zijn hakken raakte. Dr. Groenhart, die juist zijn poort uitreed, voorkwam slechts met moeite een noodlottige botsing, m*.»,- ten koste van een beschadigd spatbord zijner auto. Al slingerende holde het gespan verder, totdat een lantaarpaal de kar aanhield. De strengen knapten sf en het paard rende verder alleen huistoe. De lantaarn paal is door den schok geheel ontzet Persoonlijke on gelukken kwamen gelukkig niet voor. Hoewel de vorst nog lang Wet uit de aarde ia verdwe nen, zijn de sdhippere nu toch gelukkig weer in staat hun bedrijf uit te oefenen. Zondag heeft Wilms het Oude Veer naar Oudesluis opengebroken, vandaag Borst een gedeelte van de Molenvaart: Woensdag moet de rest er aan en daar het Noordh. Kanaal en de Groote- sloot reeds bevaarbaar zijn, is aan het isolement een einde gekomen. Tengevolge van de groote drukte in de bouwvakken in deze gemeente, waarvan het natuurlijke gevolg is, dat het voor de patroons steeds moeilijker wordt, goed personeel te krijgen, hebben de schildersbazen in een gehouden' vergadering besloten, het uurloon voor hun gezellen op 60 cent te bepalen. De bouw van een woonhuis voor rekening van den heer Jn. Stammes aan den Kneejrwag, i» na inschrij ving gegund tan den heer K. Jonker, timmerman te Heden Woensdagmiddag 4 uur zal In de Concordia- Bioscoop van Jb. Bruul de film va.n Jackie Coogan „De beroemde Circusheid" worden vertoond. Dit belooft i voor de jeugd een fnlddag te worden. Zoo wij vernemen zullen de werkzaamheden bij de (M.U.Z. op 2 April worden hervat, indien het zeeijs ech- i ter geen beletsel meer ia DEN OEVER. Maandagnamiddag j,l. vertrok van den Oever naar den Helder de sleepboot „Schie" met een kolenbak, i Door den dikken mist echter raakte de kapitein de koers kwijt, zoodat het laat in den naoht werd alvorens Pen Helder bereikt werd. De timmerman H. L., die op genoemde bak herstel- -'lingswerken verrlobtte moest op bevel van. zijn feaas maar mede varen, dan kon hij des avonds met de bus van zeven uur weer naar Wieringen terugkeeren. Door al die hindernissen was H. natuurlijk veel te laat voor de bus en toen is hij maar midden in den nacht te voet naar Den Oever komen wandelenOok geen kleinig heid! LANGENDIJK. Voor hen, die de actie tusschen de pootgoedcommissie en den handel heeft gevolgd, zal het van belang zijn, te weten, dat in het afgeloopen jaar 2135 spoorwagens van 10 ton aan pootaardappelen zijn geexporteerd, waar van alleen naar België 62 pet LANGENDIJK. De Plantenziektenkundigen dienst besloot alle tuin bouwers in een der gemeenten Zuldscharwoude, Noord- scharwoude, en Oudkarspel In de gelegenheid te stel len, om hun koolzaad gratis te laten ontsmetten. We vernamen, dat de proeven het vorige jaar genomen, gunstige resultaten opleverden. ZUIDSCHARWOUDE. De afd. Zuidscharwoude—Broek op Langendijk van den Bond voor Stataspenslonneerlng hoopt dit Jaar weer een autotocht aan te bieden aan de rentetrekkers. Aan de ledenvergadering zal een voorstel worden ge daan om de afdeelir.g bij een der federaties te doon aansluiten. Tot nu toe stond zij .buiten eenig federa tief verband. LANGENDIJK. Hoewel de algemeene vergadering van de L.G.C. het voorstel—Koedijk verwierp om de tuinderscredieten te annuleeren, vernamen we dat er van andere zijde pogin gen in het werk worden gesteld, om dit tuindersonediet tot het verleden te doen behooren. Nog^ ongeveer 1/3 moet worden afgelost. Van het terug betaalde heeft de Provincie ongeveer 7 pet. betaald. De schade voor de provincie is dus gering. BROEK OP LANGENDIJK. Door het bestuur der Langendijker Groentenveiling was per advertentie een vergadering uitgeschreven, waarbij uitgenoodïgd werden alle telers van vroege kas- producten, zooals sla, spinazie, bloemkool, enz. Deze vergadering werd gehouden Maandag 18 Maart, des namiddags 2 uur, in de vergaderzaal van het Be- taalkantoor. De -opkomst was goed, 23 personen, allen telers van vroege kasproducten, waren tegenwoordig. De voorzitter, de heer S. de Boer Kz., deelde mede, dat het vorige jaar het verzoek al ingekomen was, of het niet mogelijk was, om die vroege groenten te Broek te veilen. Het was toen al bij het begin van het oog sten, zoodat het beter geacht werd, daarmee te wach ten tot 1929 om die zaak goed voor te bereiden. Dit is dan ook in den loop van dit jaar gedaan, het bestuur heeft het in ernstige overweging genomen en/ ook is ad vies gevraagd aan de vereeniging „De Koophandel". Hot Bestuur meent dat het zajn plicht ia om voor de leden al het •mogelijke te doen, dat ze hun producten op eigeni veiling kunnen veilen en daar ook de ver eeniging „De Koophandel" meende dat het zou slagen en het zelfs toejuichte, dat ook die producten hier ge veild zouden worden, is het bestuur er toe overgegaan, om de zaak aan te pakken. De voorzitter opende de vergadering met allen een hartelijk welkom toe te roepen en zeide, dat de groote opkomst wel het toeken was, dat er behoefte gevoeld werd om hier die producten te vellen. Spr. deelde ver der méde, dat de marktvoorzJtter en de voorzitter van „Koophandel" verhinderd waren tegenwoordig te zijn. Allereerst werd de vraag gesteld, of allen bereid wa ren hun vroege kasproducten bier te veilen. Verschillende leden voerden hierover het woord, waar uit afgeleid kon worden, dat allen gaarne hun producten te Broek wilden veilen» enkelen waren er, die het voor een jaar verplichtend wilden stellen, omdat de onder vinding geleerd heeft, dat, als het op een andere vei ling maar sohijnt iets duurder te zijn er altijd zijn, die dan overloopen. Voorzitter zeide, dat hij met deze nieuwe producten niet op verplichting zou willen aandringen, ofschoon toch in een/heid de kracht zit, maar de tuinder die met moeite- en zorg zijn product gekweekt heeft, wil ook gaarne den hoogsten prijs hebben. Spr. zegt: laten wij ons verplichten allen hier te beginnen en mocht het z-jjn, dat hier de prijs niét gemaakt kan worden, laten wij dan eerst weer bij elkaar komen om den toestand te bespreken, maar tot zoolang komen wij allen hier ter veiling. Dit voorstel werd aanvaard. Hierna vroeg de voorzitter: Hoe willen wij veilen, leder particulier op zich zelf, of willen wij en bloo veilen. Het en bloc veilen heeft dit voor, ten eerste kan men een flinke partij aanbieden en ten tiweede spaart het heel wat arbeid voor den tuinder uit Allen verklaren zich voor het en bloc veilen, hetgeen door het bestuur van de velling uitgevoerd zal worden. De tuinders kunnen de kisten en kratten gratis beko men aan de veiling, doch voor het veilen en lossen van de produoten zal iets betaald moeten worden. De beta ling geschiedt over den betaalmeester. Voorzitter zegt, dat het wel aanbeveling verdient, dat eiken dag aangevoerd wordt. Hiertegen werd wel eenig bezwaar geoppert, o. r. dan het kwantum wel eens wat 'klein kan zijn en daar de nieuwe producten 's morgens gelijk met de andere groenten geveild zullen worden, zal het 's Maandags vooral wel moeilijk zijn en was het misschien beter om drie dagen in de week te veilen. Besloten werd, dat de voorzitter dit punt in de verga dering van „Koophandel" bespreken zal. Van de aanwezigen werd de oppervlakte opgenomen, at beteeld was met vroege groenten' en werd opgege ven 10412 M2. van serre's en 8610 ramen van waren huizen en platglaa. Gevraagd werd, of het met alle producten zal gaan zooals het artikel peen. Voorzitter zegt, dat er voor peen wel geen bezwaar zal zijn; spr. waa meer be vreesd voor spinazie, doch bij onderzoek is hem geble ken, dat ook dat wel voor export wordt gebruikt en bovendien hebben wij ook .vele blnnenlandsche koop lieden. Wanneer het product er komt, zijn wij er van verzekerd, dat onze kooplieden ook wel hun beet rullen doen om het te plaatsen. Voorzitter vraagt wanneer de produoten (klaar rullen zijn, want dan kan er publiciteit aan gegeven worden. Medegedeeld werd, dat er de volgende week reed* spinazie zal zijn. Nog wordt besloten, dat Iedere tuinder zijn product zoo zuiver mogelijk zal aanvoeren» opdat wij niet elke veiling kunnen concurreeren. Aan het einde van de vergadering werd door de lo den een woord van dank gericht aan voorzitter en be stuur voor de moeite en goede voorbereiding van deze zaak en teven» voor de humane wijze waarop zij ont vangen waren en ook de besprekingen waren geleld. Voorzitter «lult, met ellen hartelijk dank te zeggen voor de opkomst en aangename bespreking, en hoopt dat door de besluiten van hedenmiddag de bloei en welvaart van deze streek mag verhoogen en spreekt den wensch uit, dat ieder zich strikt zal houden aan het besluit, om zijsn product zoo zuiver mogelijk aan te voeren, dat i3 niet alleen onze kracht, maar het is ook het eemigsto middel dat de bloei en welvaart kan bevorderen. NOORDSCHARWOUDE. Dinsdagmiddag werd met toestemming van B. en W. dezer gemeente achter de openbare lagere school een brand'bluschdemonstratie gegeven door de Nedcrland- sche fabriek van brandbluschapparaten. „Excelsior" ge vestigd te Amsterdam. Aanwezig waren een dertigtal personen, w.o. wethou der Barten, de gemeenteopzichter, de directeur van de gasfabriek, de Pastoor en vele anderen. Een zeil werd neergelegd en dit met teer en benzine ingesmeerd en toen in brand gestoken. Een aantal krat ten met wat houtwol ondergingen htezelfde lot Beiden waren in een oogenblik met het brandbluschapparaat gedoofd. In het kort kan niet anders gezegd worden dan dat deze demonstratie uitstekend geslaagd is. De Geheelonthoudersvereenigingen aan den 'Langen dijk zullen a.s. Zaterdag hun jaarfeest houden. De afd. van den N.BA..S. uit Alkmaar zal haar medewerking verleenen. Alhier zullen pogingen worden gedaan om een afdee- ling van de V.A.R.A. op te richten. De sociëteitvereeniging „Vriendenkring" kwam in feestelijke bijeenkomst bijeen, de zjzvrouwenavond. Deze avond is goed geslaagd. De spelers van de Lan gendijker sociëteit match waren mede uitgenoodïgd. Het programma werd gevuld door eigen krachten. De heer Jb. Kooij Kz. heeft zijn boerenwoning met het daar achterliggende grasland, groot ongeveer 3 H.A., •onderhandsch verkocht aan den heer P. Meuleveld, al hier. Op den tuin, welke de heer Kooij aan zioh heeft gehouden, laat deze een burgeiwoonhuis voor zich zelf bouwen. PURMEREND, 19 Maart. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Kaas. 20 st. kleine fabriekskaas met r.m. f 47.50, 5 st. kleine boerenkaas f 51, in totaal 25 stapels, wegende 23000 Kg., Handel goed. 1161 Kg. boter f 1.70—2.05 per Kg. Vee. 452 runderen, w.o. 195 vette f 0.801.05, 245 melk en geldekoeien f 125325, handel matig, 12 stieren, 25 paarden f 100—200, handel matig, 21 vette kalveren 1.40—1.60, handel vlug, 1174 nuchtere kalveren voor In narrenpak met kap en bellen, 'n Vroolijk mannetje verscheen, Hij vertelde allerlei moppen Al hinkende op één been, Het publiek schudde van het lachen, Het vond zijn moppen fijn. Toen zong hij een paar liedjes. En mede zong men het refrein. Eén liedje, dat ze zongen» Was niet van 't fijnste soort, Dat zult ge ook wel zeggen, Als gij het hebt gehoord. Een spotlied op een vader, Dat klonk een beetje raar, Doch 'k zal 't U vertellen, Och, luister even maar. Het la vervelend tot exoryea te moeten wachten, bé?

Schager Courant | 1929 | | pagina 6