Uit KOEGRAS. W1ERÏNGEN. BARSINGERHORN. ZIJPE. LANGENDIJK. gevixtg* WINKEL. NIEUWE NIED0RP. ANNA PAUL0WNA. AMSTERDAMSCHE POSTAUTO GESTOLEN. Tweede Kamer. Binnenlandsch Nieuws. De Schuttevaer opgepikt en door de tram gegrepen. Predikbeurten. JCXIANADORF. X>ö afdeellng Koegrae van den Nederlandachen Bond van arbeiders ln het landbouw-. Tuinbouw- en Zuivel bedrijf hield Woensdagavond een algemeens ledenver gadering in het o&fé „Du Passage" van don heer D. Breeker. Aanwezig tleni leden. De vooralter, de heer P. Bregjman, opent imet een ge past woord de vergadering, waarna door den secretaris, den heer KL Wijnama, de notulen van de vorige bijeen komst worden gelezen en vervolgens onveranderd wor den vastgesteld. Verder zijn tal van Ingekomen stukken ter. tafel, waarvan echter de meesten reeds als een mededeeling kunnen beschouwd worden. Door B. en W. van Den Helder werd aan de werk- loozen bij hunne reglementaire ultkeerlng gedurende de strenge vorstperiode een toeslag van f 2.50 per week terwijl van Callantsoog de mededeeling was ontvangen, dat een dergelijke steunverleening daar niet bestond. Van het Hoofdbestuur eenige mededeelingen, dat voor uitgetrokken workloozen de uitkeeringsdifiir door den Minister van Arbeid ln totaal met 24 dagen was ver lengd, doch eindigde 30 Maart a.s. Dit geldt niet voor de reglementair trekkende leden, als die er tenminste nog zijn. Voorts eenige stukken van den Heldersohon Bestuur- derabond, omtrent een bijdrage voor de huldiging van den heer A. O. A. Verstegen, kaartverkoop voor een filmavond, mededeeling dat op 8 April a.s. de Bestuur- derdbond vergadert en dat op Maandag 25 Maart as. een openbare vergadering ln het Casino te Den Helder wordt gehouden, waar als spreker zal optreden] de heer P. Kleinstra, lid van de Tweede Kamer en voorzitter van den Landarbeidersbond. Besloten wordt, om bedde vergaderingen te bezoeken door een of meer leden afgevaardigden. Do Beschrijvingsbrief voor de Alg. Vergadering van den Bond wordt vluchtig doorgelezen en zonder nadere besprekingen bij de andero stukken gevestigd. Volgde Bestuursverkiezing ln de vacature door het bedanken van don heer Joh, Bakker. Dit was spoedig beslist, daar reeds de eerste maal gekozen werd de heer T. van IJzendoorn, die de benoeming aanvaardde. Het tienjarig bestaan van de afdeelLng Koegras zal, jdoo dit mogelijk is, herdacht worden ln een to houden openbare vergadering en daarvoor als spreker uit te noodlgen een lid van het Hoofdbestuur. Alzoo wordt besloten, en zal een en ander nader geregeld worden. Bij do rondvraag komt de penningmeester met het voorstel een kwartje boote te heffen van drie leden i die niet tor vergadering komen. Zal een' proef mede genomen worden. Daarna sluiting der vorgaderlng. Met den bouw der Chr. Kerk e.d. te Den Oever zal nu binnenkort een begin worden gemaakt. Het wachten van tot nu toe op aanwijzing der juiste scheiding tus- schen hot te bebouwen terrein en een daarlangs loopen den bestuursweg. Maandagavond hield de Zangvereenliglng, afd. Toon kunst een vergadering in café Koster te Oosterland. Aanwezig waren 27 werkende leden. Deze vergadering hod ton doel, om, daar er nog geen vast bestuur ver- kzen, dit nu te doen plaats hebben. De vooriooplge voor zitter, de heer J. Greeveling, opende do vergadering met een woord van welkom. Hij betreurde de geringe opkomst, omdat slechts de helft van de leden op zoo'n belangrijke vergadering aanwezig was. (Nu volgde Bestuursverkiezing. Bij de eorote vrije stemming werd de heer J. Grcoveling met groote meer derheid van stemmen tot voorzitter gekozen. Daarna volgde stemming voor vior bestuursleden. Met meerderheid van stemmen werden gekozen de heer J. Bakker Mz., mej. Grietjo Bosker, mej. D. Metselaar en mej. A. Bakker Kd. Allen namen hun benoeming aan. De functie» werden door de gekozen leden onderling verdeeld. Door een der aanwezige leden werd het voorloopig reglement voorgelezen, dat na eenige wijzigingen dn orde bevonden werd. De Koninklijke goedkeuring zal op het reglement van orde aangevraagd worden. Bij de rondvraag werd nog het een en ander over Toonkunst naar voren gebracht en nog eenige punten van huishoudelijken aard behandeld. Daarna werd onder dankzegging voor de medewerking deze belangrijke en gézelllge vergadering door denj voor zitter gesloten. Naar wij vernemen, 1» door den) heer K. Dekker, besteller bij de Posterijen alhier, tegen 1 Juni a.s. ont slag uit zijn betrekking gevraagd. ft KM icEiwrfli ZIJPE. Ingeschreven van 16 tot en met 19 Maart. Geboren: Geene. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Jan Brak, 22 jaar, veehouder, en Antje Oosterman, 25 Jaar, zonder beroep» beiden te Zijpe, Lam- bertus Jan Schermer, 23 jaar, winkelbediende te Alphen aan den Rijn en Ettje Rezelman, 28 Jaar, zonder beroep te Zijpe. Overleden: Geene. ZIJPE. Door den Commissaris der Koningin werden de vol gende, in deze gemeente voor den dienstplicht, lichting 1930, ingeschreven personen, vrijgesteld wegens broeder- dienst: G. Brouwer, H. de Jong, P. Kooljman, J. G. Mak, G. van der Oort, R. Quast, J. Raven, P. Raven, A. N. Slijkeiman, J. Slijkerman, P. A. Strooper, W. Vee na tra, T. Veul, en C. J. de Wit SCHAGERBRUG. Naar we vernemen zal de heer Erlks van Burgerbrug voor rekening van den heer D. de Leeuw te 't Buurtje een burgerwoonhuis bouwen op de plaats van hot afge brande café. BROEK OP LANGENDIJK. Algomeono vergadering op M/m-ndaig 13 Maart 1029, 'a avonds half acht, van de Coöperatieve Boerenleen bank, ten huize van don! hoer J. de Boer. De voorzitter van don Raad van Toezicht, de hoor S. Wagonoar opende mot oen welkom aan lodon en pers on «prak er zijn blijdschap over uit dat mon in zoo'n groote gotalo is opgekomen, Spr. had gehoopt ook oen wolkam to mogen) toeroepen aan den ocre-voorzlttor, j den hoer Slot maar wogen» ongesteldheid kon dozo niet tegenwoordig zijn. Verder memoreerdo spr. dat won- j Hoer er «en vcrosniging 1*. welke waard ia «en ja»j> venradering fe houden en welke voorttelen oplevert dan ia het de Raiffeissenibank. Het is een vereeniging, welke wat geeft waar men heel soliede en goedkoop geld kan krijgen, terwijl men bij andere banken in den regel meer moet geven. Het is een vereeniging, welke recht van bestaan heeft en niet zelfs alleen) onze belangstelling, maar ook onze sympathie heeft. Het bestuur en R. v. T. is dan ook dankbaar voor het vertrouwen in hem gesteld, voor het beheer der hem toevertrouwde gelden. De notulen werden gelezen en onveranderd goedge keurd. Tot stemopnemers werden benoemd de heeren A. Dirk- maat en A. Slot Pz. Als lid van het bestuur werd de heer W. Slot Ka met 127 van de 144 uitgebrachte scemmen herkozen. Uit het jaarverslag van den kassier stippen we aan, dat de rekening der ontvangsten en uitgaven sluit met een bedrag van f 1.205.580.63, hetwelk bijna f 500.000 oneer -is dan het vorige jaar. De balans sluit met een bedrag van f 386.844.30 en van de Spaarbank met f 298.870.40. De reserve is met de winst van 1927 f 20.237.05, terwijl de winst van 1928, zijnde f 1263.32, daar weer bijkomt Het aantal dagboekposten voor de spaarbank Is 1245 en voor de leenbank 2277, samen 3522, terwijl dit verleden jaar was 2174. De vereeniging is met 4 leden gestegen en telt nu 309 leden. Tot verkiezing van een lid van den Raad van Toe zicht, aftr. de heer S. Wagenaar, werd deze met 112 van de 145 uitgebrachte stemmen herkozen. Namens de rapporteurs werd door den heer K. Tim merman verslag uitgebracht welke met dankbaarheid constateerde, dat alles keurig netjes ln orde was en wekte de vergadering op, met vertrouwen hun gelden aan de vereeniging toe te vertrouwen* waarna goed keuring der rekening volgde. Tot plaatsvervanger bestuursleden werden bij accla matie herbenoemd de heeren C. Spaans Jz. en S. Wage naar. Bij de rondvraag werd door den heer Pasterkamp de vraag geopperd of het provisie-peroentage, zijnde 1/5 niet wat lager gesteld kan worden. Door den voorzitter werd geantwoord, dat voorheen, toen er nog niet zooveel werk aan was, het alles voor niets gedaan werd, maar gezien! de vele werkzaamheden tegenwoordig, was besloten om evenals de zusterbanken 1/5 te heffen. Daar het een punt van bespreking is geweest en in ernstige overweging ls genomen en nog genomen zal worden^ zal gezien worden of het verlaagd kan worden. Door den heer Kool werd een vraag van dezelfde Strekking gedaan. De heor C. Timmerman vraagt of er voor den kassier, dlo zijn meeste krachten aan de vereeniging besteed, ook in de toekomst is gezorgd, wanneer hij Invalide wordt, door middel van een verzekering. Geantwoord werd, dat hierin roeds ls voorzlon en dat hij de Centrale Bank hiervoor de premie wordt betaald. De heer P. Slot Dz. vindt de öhèque-boekjes wel wat duur tegenover andere banken. Geantwoord werd, dat hierop niets wordt verdiend, daar deze gegeven worden voor den koatenden prijs. Niets meer aan de orde zijnde, sluit voorzitter met woorden van dank en hopende op een voorspoedig en rijk gezegend jaar, de vergadering. ZUIDSCHARWOUDE. Op het erf van den heer P. Kooij tegenover de Ned. Herv. Diaconie zal voor den heer P. Kraakman een bouwershuls worden gebouwd. ZUIDSCHARWOUDE Aan de volgende ingeschrevenen van de lichting 1930 ls voor goed vrijstelling verleend van den dienstplicht J. C. Jansen, J. Kort cn J. P. Kraakman, ZUIDSCHARWOUDE We vernemen, dat do Coop. Boerenleenbank voorne mens ls, om de eonige jaren geleden uitgetreden leden to verplichten, hun aandeel te betalen ln het toen be staande verlies. Ons werd meegodeold, dat men zich tot een rechtsgeleerde had gewond, die deze ex-leden aanried niet te betalen, op grond van verschillende motieven, die geen verband hielden met de laatstgeval- len beslissing. NOORDSCHARWOUDE. Ten behoeve van de nalatenschap van den heer Rens Slot werd het volgende verkocht: 1. Een woonhuis met erf, staande en gelegen aan de Mosselenstraat, tot 1 Mei ln huur bij P. Jes. Kooper D. Swager Pz. alhier voor f 6600. 2. Een woonhuis met erf, staande en gelegen aam de Handelskade, tot 1 Mei in huur bij J. Jes. Kooper van het huis de heer W. Kuiper alhier voor f 4800; kooper van het erf was H. van Zuijlen, Broek op Langendijk, voor f 2960. NOORDSCHARWOUDE. De heer C. Slikker te Anna Paulowna, kampioen 1ste klasse, op het biljart (klein) van Nederland, zal een wedstrijd spelen tegen den heer L. Hop van hier. NOORDSCHARWOUDE Aan de navolgende personen van do lichting 1930, ls vrijstelling van dienstplicht verleend wegens broeder- dienst: J. Beemsterboer, P. Bekker, L. J. Goudsblom, P. de Graaf, J. Gootjes, P. Havik, F. Hink, P. Kramer, J. v. Straaten. OUDKARSPEL. De raad dezer gemeente is irf openbare vergadering bijeengeroepen tegen Vrijdagavond 7 uur. OUDKARSPEL. De Commissaris der Koningin in deze provincie heeft aan de volgende ingeschrevenen voor de lichting 1930 vrijstelling van den dienstplicht verleend, wegens broe- derdienst.: J, Kaas, J. Langendijk, A. Leijen, C. Nap, J. Plakman, en S. J. Snoekes. OUDKARSPEL. Naar wij vernemen is de besteldienst van de HL IJ. S. M. welke gedurende een twintigtal jaren door C. Kooij werd uitgevoerd, in handen van M. Smit overge gaan ST. PANCRAS. Vrijdagmiddag te half vier zal onze gemeenteraad ver gaderen. O.ra. komt alsdan aan de orde de gemeenschap pelijke regeling inzake verbetering, eigendom en onder houd van den Twuijverweg. De heer M. J. Wolthuis te Oldenhove heeft zijn be noeming tot onderwijzer aan de o.l.-sohool te Winkel aangenomen. LANGEREIS. Woensdagmiddag ontdekte de vrouw van J. Kouwen- borg een bogin van brand op zolder ln hot door hun bowoondo perceel aan de Langerois, alhier. Hoewel zij eonit proboordo het vuur te blussohen, mocht zij hierin niet slagen en moest hulp worden gehaald. Heel spoe dig arriveerde de brandspuit, waarmede men spoedig de brand had gebluscht. Hoewel er niet voel brandschade is, ls de waterschade doe te jprooter. Het doet on» geweneeht voorkomen, dat d. mu m ra radw i» ondergebracht,, hier we! terdege rekening mede houden. Als oorzaak wordt opgegeven, het in brand geraken van een blauwpitbrander bij de zaalaardappelen. MOERBEEK. Naar we vernemen, is de bouw van de Veriater sluis na aanbesteding gegund aan den heer Jb. de Graaf, alhier. MOERBEEK. De herbouw van de onlangs afgebrande boerenplaats van mevr. de wed. KL Delver, alhier is opgedragen aan den heer Jb. de Graaf, alhier. Het telefoonkantoor van 'a morgens acht tot 's avonds acht nor open. Met ingang van 2 April a.s. ral het telefoonkan toor alhier van acht tot twintig uur bereikbaar rijn. Ieder verstandig rooker Heeft G0MARUS in z'n koker! Sigaren Seriemerk van 5-20 cla. DE ZIEKTEWET. WILD-WEST IN DE HOOFDSTAD. De wagen later teruggevonden Een geiötrommel ontvreemd. De Kamer heeft Dinsdag eon beslissing genomen bij de behandeling van bet wetsontwerp tot wijziging van de Ziektewet inzake de vraag in boever bij het einde der verzekering nog aanspraak op ziekengeld blijft bestaan. Het ontwerp bepaalt dat voor den- gene, die twee maanden voor het einde der verze kering onafgebroken verzekerd is geweest, aan spraak op ziekengeld blijft bestaan bij ongeschikt heid tot werken binnen een maand na het einde der verzekering. De heer Van Gijn (lib.) had een amendement in gediend om dien termijn "van een maand te doon vervallen, tenzij er verband bestaat tusschen de ziekte en de laatste dienstbetrekking, terwijl daaren tegen mf. Duys (s.d.) bij amendement had voorge steld om het recht op ziekenuitkeering na het einde der verzekering op zes maanden te stellen. De heer Kuiper (r.k.) wenschte bij amendement bepaald te zien, dat de genoemde termijn van twee maanden niet geacht wordt te zijn onderbroken door werkloosheid gedurende hoogstens zes werkdagen. En eindelijk was er nog een amendement-Korten- horst om duidelijk in dezen uit to spreken dat onge schikt is tot werkon degene die ongeschikt is tot het verrichten van den arbeid, waarmede hij in zijn onderhoud placht te voorzien. Het amendement-Van Gijn werd verworpen met 71 tegen 0 stemmen, dat van mr. Kortenhorst ging er door met 75 tegen 2 stemmen. Afgestemd werd liet amen demon t-Duys met 59 tegen 19 stemmen. (Mr. Arts (r.k.v.p.) stemde met de socialisten en den I communist voor). Het amendement-Kuiper werd z.h.s. aangenomen. Goen verlaging van ziekengeld mogelijk. Een amondemont van den heer Duys om de mo gelijkheid van verlaging tot 50 te doon vervallen, zoodat alleen verhooging tot 90 mogelijk blijft, werd, nadat het door den minister was aanbevolen, zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Het ziekengeld, toekomende aan een gehuwde vrouw, wordt aan deze uitgekeerd en zij is bevoegd daarvoor kwijting te geven. Do heer Duys verdedigde vervolgens een amende ment, om de premie geheel te doen betalen door den werkgever, terwijl do heer Van Gijn (lib.) het voor dezen laatste opnam. De voorzitter deelde mede, dat de Regeering een nota van wijziging over deze materie zal doen ver schijnen; in verband hiermede werd besloten, dit punt aan te houden. Ten aanzien van het artikel nopens de erkende be- drij'fsvereoniging wordt door verschillende afge vaardigden het woord gevoerd, maar tot resultaten is men gister nog niet gekomen. Vandaag wordt met do behandeling der Ziektewet voortgegaan. Gisteravond Is te Amsterdam een ongekend brutale diefstal gepleegd, welke .meer doet denken aan Wild west verhalen, zooals we die uit de Amerikaanscho ste den kennen. Het betreft hier een postroof, waarbij niet enkel de posttrommel met geldswaardigen inhoud is metrono men, zooals zes Jaar geleden, maar waarbij de dieven er met de gansdhe auto vandoor zijn gegaan. Het was dan gisteravond kwart voor 8, dat de post auto G. 66137, een Citroënwagen voor het bijkantoor Saxen Welmarlaan stond. Reeds waren do zakken met poststukken cn de geldtrommel ingeladen en gevoegd bij hetgeen men al van het (bijkantoor Van Eeghenstraat had afgehaald (waartoe eveneens een geldtrommel be hoorde), toen de begeleidende besteller zich nog even naar binnen, ln het postkantoor begaf. De chauffeur wachtte op het trottoir, begaf zclh daarna een oogen- blik in het portiek en draaide zich om, zoodat hij met den rug naar zijn auto kwam te staan en van dat mo ment maakte een man gebruik om ln ae auto te sprin gen, deze op gang te 'brengen en er met groote snelheid van door te gaan. Volgens den ohauffeur van de postauto geschiedde dit alles met buitengewone snelheid, zoodat de wagen al ln de richting van den Amstelveenschen Weg uit het gezicht verdwenen was voor hij goed begreep, wat er gebeurd was. Onmiddellijk werden de poet- en politieautoriteiten van den diefstal, die ln de Chicago'sche annalen geen slecht figuur zou maken, op de hoogte gebracht. Eenige getuigen verklaarden, dat do man. die met den auto er vandoor was gegaan chauffeursuniform droeg .althans een chauffourapet. Maar méér was er omtrent den da der, die klaarblijkelijk de zaak goed voorbereid had, niet bekend. De taak van do postauto bestond hierin, dat de geld- trommels en belangrijke bescheiden van de bijkantoren Van Eeghenstraat en Saxen Welmarlaan en die van het postagentsohap op den Overtoom weggehaald en naer het hoofdpostkantoor overgebracht en daar in de kluis opgeborgen moesten worden. In de postauto worden de trommels enz., opgeborgen in een stalen kast, die van buiten af te bereiken is door een mot een Lips- en een hangslot afgesloten deur. Deze deur bevindt zich in een der zijwanden van de auto on middellijk naast den chauffeur. De maatrogelen van de politie, die getroffen werden door den commissaris der 9o sectio denbeer D. Dijkstra (bureau Overtoom), beoogden in do eerste plaats ):ct bewaken van de buitenwegen om de gestolen auto .op haar vluoht te kunnen tegenhouden. Voorts werd politie van de omliggende gemeenten gewaarschuwd un j de diefstal per radio bekend gemaakt. Het was half negen toen eenige surveilloorendo agen ten van do rijwielbrigade do gestolen postauto in do Apollolaan bij het August Allobeplein onbeheerd aan troffen. liet Lipsslot uitgebroken Het onderzoek wees uit, dat het Lipsslot van de Wa len autokost, waarin do geldtrómmels zaten, ultgol.i - ken en het hangslot geforceerd was. Een der geidtrom- mels die van de Saxen Welmarlaan bleek nog aan wezig te zijn, maar die van Van Eeghenstraat was ver dwenen. Hoeveel geld hij bevatte kon niet direct wor den vastgesteld, daar een onderzoek van de boeken van het bijkantoor Van Eeghenstraat nog niet mogelMk was De inhoud werd op pl.m. 10 mille geraamd, maar ecni- gerloi zekerheid bestaat er dienaangaande nog geens zins. De dief had voor het openbreken van do autok*.ui3 gebruik gemaakt van het chauffeursgereedschap, dat zich onder de chauffeurszitplaats bevond, do werktuigen lagen nog op de bonk achter het etuurrad versprold. Ook vond men er een pet. De politiemannen zoch'on tevergeefs den omtrek of om wellicht nog "oenlg epoor van den dader te vindon; van de vingerafdrukken, welke men vond, zouden foto's genomen worden. VERDRONKEN. Een 7-jarig dochtertje van den heer J. v. d. Boe, wonende „Zelden Rust' 'te Medeinblik, werd na schooltijd vermist. Het bleek dat zij te water was geraakt. Haar vader zelf heeft het lijkje gevonden. ERNSTIG ONGEVAL BIJ HET RAN GLEREN. Rangeerder ernstig gewond. Gistermorgen circa 8 uur is de 32-jarige rangeer der C. W. Michels te Tilburg, door een uit den Bosch komenden trein aangereden, toen hij rangeer- aibeid verrichtte. De linkerarm van M. werd verbrij zeld. Voorts bekwam hij verschillende vrij ernstige hoofdwonden. In bewusteloozen toestand werd de man naar het ziekenhuis vervoerd, waar de arm zou worden geamputeerd. RIJKSWEGEN EN RIJWIELPADEN. Gelijktijdige verbetering gewenscht. De besturen van den. A.N.W.B. Toeristenbond voor Nederland en de Kon. Ned. Automobielenclub hebben in een gezamienlijk adres aan den minister van wa terstaat verzocht zooveel mogelijk te bevorderen, dat gelijktijdig met de verbetering van het wegdek, ook de aanleg van de langs de rijkswegen ontworpen rijwielpaden, of de verbetering van de bestaande rij wielpaden zal geschieden. PRINS HENDRIK GAAT MET DE ..STATENDAM" MEE. Naar het Haagsche Corr. Bur. meldt, zal Z.K.H. de Prins den proeftocht van het dubbelschroef-tur- bine stoomschip „Statendam" van de Holland-Ame- rika Lijn op 4 April e.k. meemaken. DOOR EEN SPAANSCH SCHIP. Een getuige. Er hoeft zich tot dusverre één getuige, een telegram besteller, aangemeld, die gezien heeft dat oen man bozig was op het Allebéploln, temidden van do donkere on bebouwde ruimte, die zich hier nog uitstrekt, de auto leeg te halen. Een bepaald signalement van den dief kon hij evenwel niet geven. Later op den avond werd ook nog met politiehonden eer. onderzoek aangevangen en intusschen nam com missaris Dijkstra den chauffeur van de postauto, die zijn wagen zoo raadselaohtig snel zag verdwijnen eon verhoor af. Het rapport was gunstig! Nader verneemt het „Hsbl." dat de getuige die den man op het Allebéplein do auto heeft zien leeghalen, tevens verklaard heeft, dat een andere man met een fiets een voorwerp (vermoedelijk geldtrommel) heeft aangepakt en daarmede ls weggereden. De chauffeur ln strijd met zijn Instructies gehandeld. I Nader wordt nog gemeld, dat de chauffeur verklaard heeft, dat hij even in het kantoor naar binnen was ge gaan (terwijl de instructie luidt, dat er steeds iemand bij den auto blijven moet) en juist de tochtdeur ach ter zich dicht getrokken had ,toen hij d en motor hoor de aanslaan. Hij heeft zich toen onmiddellijk weer naar buiten begeven en zag den auto voorbijrijden. Deze zou nog gedraaid hebben en weer langs het postkantoor ge reden zijn. DE VOERMAN ERNSTIG GEWOND. De opvarenden ln nitgepntten toestand. 'Woensdagmorgen werd iblj een overweg der Zeeuwsch Vlaamsche Tramwegmaatschappij nabij Zulddorpe een met twee paarden bespannen wagen aangereden. De voerman, C. L., werd van den bok geslingerd en is ern stig gewond opgenomen. De oorzaak moot worden ge zocht in het feit, dat de dikke mist het. uitzicht belem merde, terwijl de voerman ook de signaalfluit van dc. tram niet moet hebben gehoord. Uit Londen wordt gemeld: Het Spaansche stoomschip Markie? de Comillas meldt draadloos, 400 mijl ten Westen van de Cana- rische eilanden de Nederlandsche reddingboot Schut tevaer te hebben opgepikt en aan boord genomen. Do drie opvarendon verkeerden in zeer uitgeputten toe-1 stand tengevolge van gebrek aan voedsel. 22 SCHAPEN DOODGEBETEN. Te 's-Heer-Abtskerke bij Goes heeft een hond niet minder dan 22 schapen doodgebeten. TE VEEL ONDERWIJZERS. Voor vacatures bij het o. 1. onderwijs in de ge meente Schoterland hebben zich 82 onderwijzeressen en 74 onderwijzer* tnngemsid. VRIJDAG 22 MAART 1929. EVANGELISATIE te: Breezand, nam. 7% uur, de heer Boon. Biduur voor 't gewas. ZONDAG 24 MAART 1929. NED. HERV. GEMEENTE te: Sdhagen, voorin. 10 uur, Da Van Dijk. Anna Paulowna, voorm. 10 uur. Ds, Vorstman. Be vestiging van lidmaten, Dinkshorn, voorm. 10 uur, Ds. De Leeuw. Onderwerp: Fierheid. Heerhugo waard, zie Veenhulzen. Veeruhuizon, geen Samenkomst. Barslngerhöm, voorm. 10 uur, Ds. Van Loon. Be vestiging van lidmaten. Extra collecte. Wleringwrwaard, aam. 7 uur, Dl Van Looa. Be- veeUgls# v*a U&saatea, Sxte» coiis«fc*

Schager Courant | 1929 | | pagina 2