Voerbieten te Koop, Schipper gevraagd MAARSCHALK FOCH. RAAD BROEK OP LANGENDIJK. Sproeten komen vroeg in De strijd om den troon in Afghanistan. Een reis van Henry Ford naar Europa. Gemengd Nieuws. Pest in Zuid-Afrika. De overstroomden in de Vereen. Staten. in Canada. Een flinke Schippersknecht jEen noodhulp het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. Jülianadorp, voorm. 10 uur, Da. Damsté. Onderwerp: Jezus intocht". Huisduinen, nam'. 2% uur, Da. Damsté. Onderwerp: „Jezus intocht". Caliöntsooig, voorm. 10 uur, Ds. Van Beek, Oosterland, nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Bevestiging Nieuwe Lidmaten. Collecte, Burgenbrug, geen dienst. St.-Maartenöbrug, geen dienst, üudesluis, zie Schagerbrug. ISohagerbrug, voorin. 10 uur, Ds. Witkop. Bevestiging Nieuwe lidmaten. Extra collecte. St.-Maarten, voorm. 9% uur, Ds. Tinholt. Bevestiging. Wai-nrenhulzen, naim. 7 uur, Ds. W. A. F. van Dijk, •an Amsterdam. Oud';Mispel, voorm. 10 uur, Ds. Zilllnger Molenaar. Bevestiging. Nam. 7 uur, Ds. Zilllnger Molenaar. Avondmaal. "Wtinkel, goen dienst. Oude Niodorp, nam. 7 uur, Ds. Schermerhorn. Hoogwoud, voorm. 10 uur, Ds. Homan. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Barsing'-M-horn, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Avondmaal. Oudcsluis, nam. 7 uur, Ds. R, van der Veen, Doop, Niéuwe Niedorp, geen dienst, vacature, EVANGELISATIE te: Schagen', voorm. 11 uur, de heer J, Alberte, v, A'daim. Nam. 5% uur, de heer Boon, van Breezand. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Hippolytüshocf, voorm. 10 uur, de heer Boama, GEREF. GEMEENTE te: Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Preeklezen. Nam. 2 uur, Ds. Tollenaar, van Den Helder. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, voorm. 10 uur, de heer Akse, van Bevers- wijk. Nam. 7 uur, do 'heer Akse, van Beverwijk. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Gerrit, zoon van Jacob Blom en van Haartje van Leeuwen. Jacoib, zoon van Willem Quax* en van WilhelmiAa Schager. Politio. Gevonden: een kindertaschje, een pet Verloren: een portemonnaie met «enig geld. «tn <te Marse herinneren- wtf «Mm FoöïFS lm» roemd gebleven telegram. Fooh had toen zijn hoofd kwartier te La Fère. Hij seinde aan Joffre, den opper bevelhebber over de Fransche legers: „i'k ondervind zwaren druk op mijn rechtervleugel; mijn midden- front buigt door; ik kan mijn troepen niet opnieuw groepeeren. De toestand is uitstekend en ik zal aan vallen". Hij viel aan en won. Het tijdstip, waarop Foch's benoeming tot generalis simus over de vereenigde geallieerde troepen plaats had, was voor den uitslag van den oorlog uiterst kri tiek. Op den 21en Maart 1918 begonnen de Duitschers hun offensief, de weg naar Parijs lag open, tusschen de Fransche en de Britsche strijdkrachten was een wig gedreven. Na midden Juli het laatste Duitsche of fensief tusschen Reims en Soissons te hebben ver ijdeld, ontketende Foch onmiddellijk daarna zijn be slissend tegen-offensief aan de Marne, dat (het einde van den oorlog beteekende: den Hen November werd de wapenstilstand geteekend. Fooh's rol was echter nog geenszins afgeloopen, want al sprak de Kamer bet dien llen November uit, dat Foch „het wel aan zijn land had verdiend" een groote taak, waaraan hij tot aan zijn dood toe heeft meegewerkt, die nog niet is voltooid, n.1. de organisa tie van den vrede, die welhaast een reorganisatie mee brengt, moest worden vervuld. De opmarsch naar den Rijn moest worden georganiseerd, het vraagstuk der bruggehoofden geregeld, conferenties te Spa en Trier met de Duitschers en de vertegenwoordigers der bondgenooten moosten worden gevoerd. Overal be- heerschte Foch geheel den toestand en allen, die met dezen grooten veldheer en menschenkenner die het heeft aangekund een oorlog te blijven leiden, welke dag aan dag tallooze menscheno-ffers eischte, in aan raking zijn geweest tijdens de verschrikkelijkste uren van den strijd, hebben zijn onuitputtelijk rustig ver- trowen, zijn wilskracht, zijn bekwaamheid geprezen, zijn zelfbeheersching bewonderd, die hij behield, on der de geweldigste geestelijke spanning, in dagen van ziekte, op het oogenblik, dat hem de tijding gewerd, dat zijn zoon was gesneuveld. De wereld is een groote figuur armer geworden. DB WIND TEN GUNSTE VAN AMAN OELLAH GEDRAAID. Reuter meldt uit Nieuw Delhi: Hier ter stede ontvangen berichten wijzen er op, dat spoedig een reactie zal intreden ten gunste van Aman Oellah en wel in de provincies in het Zuid oosten van Afghanistan, te Djalalabad, Khost en in het gebied van Mohmand. Deze reactie schijnt voor het grootste deel te moeten wórden toegeschreven aan ontevredenheid, verwekt door den algemeenen toe stand van ongeregeldheid, die thans heerscht, en aan het feit, dat men hoe langer hoe meer gelooft, dat de oud-koning thans oprechtelijk berouw heeft over de door hem ingevoerde nieuwerwetsohe maatregelen en 1 dat in zijn herstel op den troon de beste hoop ligt, zich te ontdoen van den emir, die thans te Kaboel de regeering in handen heeft. VLIEGTUIGBOTSING IN MAROKKO. Een doode en drie gewonden. Het N.T.A. meldt uit M'arakesj: i Dinsdag zijn bij een oefentocht van militaire vlieg tuigen twee vliegtuigen van het 37ste regiment op vijftig meter hoogte met elkaar in botsing gekomen. Hierbij kwam een onderofficier om het leven; voorts j werden drie vlieger zwaar gewond. OOK NAAR NEDERLAND f TROTSKI. F MN VERDIENSTELIJK MAN VOOR FRANKRIJK. Do wereld een groote figuur armer geworden. Nfinr Rcvfls uil. Parijs meldt, is daar gistermid dag ni'i.'i. 'i.'lli Poch tengevolge van een hartver lamming overleden. Over riii nog vrij plotseling overlijden van den maarschalk, dat men nochtans reeds sedert gerui- men tijd verwachtte, heerscht groote ontroering on der het Parijsche publiek. De levensloop van Foch. Over do levensloop van maarschalk Foch schrijft de N.R.C.rt. het volgende: Wie Poch kort vóór de ongesteldheid, die hem op hei ziekbed wierp, dat zijn doodsbed zou worden, 'ontmoette óf zijn portretten uit de laatste periode van zijn leven onder oogen kreeg, zag het den kra- nigon, •.'•ngor en ongebogen gebleven officier met de kool-in!diligente gezicht niet aan, dat hij de tach tig jaar naderde. Foch behoorde tot. het geslacht van clio tot in hoogen ouderdom uitstekend conservee- rendo mannen, welke men ook veel onder Fransche politici aantreft, en waarvan Frankrijk wél het ge heim schijnt te bezitten. Ta ik.i is Ferdlnand Fooh als zoon van Bertrand J ui es oeleon, een staats-arnbtenaar, te Tarbes in Zuid-Frankrijk geboren en toen in '70 de Fransch- Duitsciie oorlog uitbrak, nam de zeer jonge Ferdi- nanri onmiddellijk dienst bij het leger. Hij had tot dusver zijn opleiding hoofdzakelijk bij de Jezuïeten H'1-v d» Foch's waren zeer katholiek (een jong-.wo er van wijlen den maarschalk was gees- ie orde van Jezus geworden), maar toen om-Me voorbij was. Frankrijk zich aan de neder laag moest, onderwerpen, liet Foch zich als leerling inschrijven bij de militaire, instelling te Fontaino- bloau, die hij in 1F74 aks tweede luitenant verliet. Er volgde n vlotic carrière als officier, waarvan men het eerste gedeelte als afgesloten kan beschou wen door zijn benoeming in 1895 tot leeraar in do militaire historie en krijgskunde aan Ecole supé rieure de guerre (de hoogere krijgsschool). Met de college's door»Foch daar gegeven beeft hij zijn naam als sirateeg eerst in Frankrijk, vervolgens in het buitenland gevestigd. In zijn twee vermaarde boeken: Oorlogvoering en de Beginselen van den oorlog heeft F cel. 'e in zijn lessen ontvouwde opvattinigen nader uiteen gezet. Indien er na de jaren aan de hoogere krijgsschool een periode valt waar te nemen in Foch's carrière, waarin het met zijn bevordering minder vlot lijkt te gaan, dan moet, naar thans wordt aangenomen, de oorzaak daarvan worden gezocht in het feit, dat Foch zeer geloovig katholiek, zijn broeder een Je- zuiet was, wat met de inzichten van de toenmalige Fransche regeering weinig strookte. Gelukkig had de voortreffelijke Clemenceau, die in 1907 minister-pre sident werd, een breederen blik, Hij plaatste Foch liet. zou niet de eerste maal zijn, dat deze twee geniale menschen elkaar ontmoetten aan het hoofd van de Ecole de Guerre, waar de inmiddels tot generaal be vorderd? officier gedurende ruim vier jaar zijn va derland onschatbare diensten bewees. In 1911, toen I och tot divisie-generaal werd benoemd, verliet hij de school. Bij het uitbreken avn den oorlog stond hij aan het hoofd van het twintigste legerkorps te Nancy. Fochs groote rol, die, waarmede hij den oor log heeft gewonnen, zijn vaderland gered zou be ginnen. Het spreekt van zelf, dat wie de levensgeschiedenis van och zou willen schijven, tevens de historie van den grooten oorlog zou te boek stellen. Ware de we- reldooiiog niet uitgebroken, Foch zou gebleven zijn wat bij was; een bekwaam Fransch generaal, wiens •betoekenis tot de wereld niet zou hebben kunnen door dringen.. De wereldoorlog, waarin Foch als opperbe velhebber over de vereenigde millioenen-legers der ""nooten den strijd heeft geleid, heeft zijn bij zondere jraven m het licht gesteld. Het feit, dat juist 1 och w, generalissimus werd benoemd van „de Fran se no. I tsche, Amerikaansche en Belgische legers, strijdend aan het westelijk front", een benoeming, die trouwen» eerst m Maart van het laatsto oorlogsjaar vol'-de, bewijst hoezeer hij in do eerste oorlogsjaren de aundacht op zich had gevestigd. Wij stippen hier «mi /.IJl, verdediging van Nancy in Augustus 1914; y.ijn rol in den slag aan de Marne in September; zijn sa .emverking met do Britsche strijdkrachten bij Ype- in hetzelfde jaar; den slag aan de Somme, die de. jen Juli 1816 begon. Uit de bittert* v«a dien De Diuitsch-nationalen hebben in den Pruisischen Landdag een voorstel ingediend, waarin de Pruisi sche regeering verzocht wordt, Trotski niet op Prui sisch gebied toe te willen laten. ONGELUK IN EEN MIJN. Drie dooden. Te Mlyslowitz is Dinsdagmiddag in een der mijnen een ernstig ongeluk gebeurd. Door het instorten van een pijler werden vijf mijnwerkers onder gesteente bedolven. 'Ofschoon de bergingswerkzaamheden direct ter hand werden genomen, waren drie der /arbeiders reeds dood toen men ze vond, terwijl de twee ande ren ernstig gewond waren. Henrv Ford heeft zich aan boord van het s.s. „Be- rengaria" naar Europa begeven ten einde de nieuwe Ford-fabrieken die in Engeland worden gebouwd te bezichtigen. Naar verluidt, ligt het in zijn bedoeling te Berlijn een conferentie hijeen te roepen, waaraan de leiders van alle Europeesche Ford Mijen zullen deelnemen en waarin tegenmaatregelen tegen de plannen van de General Motors Corp. beraamd zullen worden. Het is niet onmogelijk, dat Ford ook Neder land en wel in het bijzonder Rotterdam zal bezoeken. SPOORWEGONGELUK IN DEN OERAL. V.D. verneemt uit Kowno: Naar uit Moskou gemeld wordt, is de uit Jekateri- nenburg komende personentrein op het station Kustanai ten gevolge van een verkeerden wissel stand ontspoord. Negen personen werden ernstig ge wond. Verscheidene wagons werden vernield. ONTPLOFFING VAN MIJNGAS. Een mijnwerker gedood. Te Ahlen is gisternacht in de mijn Westfalen een mijngasontploffing ontstaan.- E'én arbeider is gedood. JOHANNESBURG BEDREIGD. To Parijs, in deni Oranje Vrijstaat bij de grens van. Transvaal, hebben zich onlangs onder de inlanders ge- j vallen van pest voorgedaan. De behandelende genees heer Is thans door builenpest aangetast en In een zie kenhuis te Johannedburg opgenomen. Door de ziekte gevallen wordt heel Zuid-Transvaal bedreigd en te Jo- hannesburg worden! speciale maatregelen genomen om overbrenging der besmetting tegen, te gaan. Al eenlge jaren lang komt longen- en builenpest in Zuid-Afrika endemisch voor tengevolge van het feit, dat men er nog niet in geslaagd is de ziekte uit te roeien\ onder de Zuld-Afrlkaansdhe knaagdieren. Do ziekteklem wordt op menschelijke wezens overgebracht door vlooien die op 'knaagdieren leven en dan met name op de veldrat. Het gevaar dat ook stadsratten, er door worden aangetast is groot en daarom is om Jchan- neslburg heen een) z.g. vergifgordel ingesteld, 16 K.M. lang en 13 KM. diep, om contact te voorkomen tus- scihen de veldrat ea de stadsrat Bausch en Lomb Brillen, de onver woestbare bril, compleet met glazen vanaf f 2.—. Uitsluitend verkrijgbaar bij Firma Gebr. Rotgans, Gediplomeerd Opticien Hoogzijde E 16, Schagen. DALENDE WATERSTAND IN ALABAMA. Vrees voor nieuwe overstroomingen In Florida, I Draadloos wordt uit Atlanta gemeld: Door de rivieren de Flint en de Ohattohochee worden geweldige hoeveelheden water aangevoerd naar de ri vier de Apalachicola in Florida. De bevolking, wonende aan de samenvloeiing der ri vieren kon zich tijdig in veiligheid brengen voor het wassende water dat het geheels gebied overstroomde. Men vreest voor groote overstroomingen. De verschillende hulpcommissies worden in haar strijd tegen de besmettelijke ziekten onder de door de overstrooming geteisterde bewoners gesteund door sche- i pen van de kustwacht en door vliegmachines van het 1 marinestation in Pensacola. Het aantal dooden is tot nu toe tot 20 beperkt gebleven. Da waterstand van de i meeste rivieren daalt thans, behalve van de rivier de Alabama en van de rivieren in noordwest Florida. STORTREGENS IN NIEUW ZEELAND. Door geweldige stortregens, die 26 uur aangehouden hebiben en een regenval van 27% cM. veroorzaakten, is de stad Dunedin in Nieuw Zeeland gisteren overstroomd. Het water stond van 90 tot 150 o.M. in de straten en er is een< schade aangericht van voorloopig 20.000. Menschenlevens zijn niet te betreuren maar in de laag gelegen omstreken is veel vee verdronken. VIJF MEISJES VERBRAND. Te Havanna zijn vijf meisjes die deelnamen aan een talbleau vivant in brand geraakt en omgekomienf BRAND IN EEN WARENHUIS. Het Magasin du Nord, het grootste warenhuis van Oslo, stond gisteravond dn brand. Het gebouw zal ver moedelijk geheel afbranden. DIEFSTAL VAN JUWEELEN. In de Brusselsche voorstad Ukkel zijn dieven door inklimming in een villa gedrongen en hebben er voor meer dan 1 mlllioen franc juweelen gestolen), 17 DOODEN. Reuter meldt uit Toronto: Do spoorwegautoriteiten deelen mede, dat tenge volge van een botsing tusschen twee treinen te Parry Sound (Ontario) zeventien personen zwaar werden gewond. Het ongeluk had plaats op een lijn met enkel spoor. Ben trein, die gewoonlijk stopte in een bocht op een zijspoor, zette zijn reis op enkelspoor voort en liep op een anderen trein, die van den tegenoverge stel den kant kwam. Ten gevolge van de ramp zijn de telegraafdraden langs de lijn gebroken, zoodat er nog geen volledige bijzonderheden beschikbaar zijn. Hulptreinen met ge neeskundig personeel zijn uit Parry Sound en Toron to vertrokken. De ramp is, naar men gelooft, veroorzaakt doordat d* trein uit Put* Sound deer mb onveilig Mis is at- redes. De raad dezer gemeente vergaderde Woensdagmiddag te vier uur, in voltallige vergadering. Voorzitter, de Edelachtb. heer P. Slot, Secretaris de heer Schelhaas. De Voorzitter opent de vergadering met gebed, waar na de notulen van de vorige vergadering worden voor gelezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken. 1. Van H.M. de Koningin-Moeder een dankbetuiging voor het aan haar gezonden telegram, ter gelegenheid van haar 50-jarig jubileum. 2. Van den heer J. Kruk, de mededeeling dat hij zijn herbenoeming tot lid van het Burgerlijk Armbestuur aanneemt. 3. Van den Inspecteur de rDlr. belastingen te Alkmaar houdende de mededeeling dat hij de opcenten op de hoofdsom der personeele belasting heeft geraamd op f 3300 en aan opcenten op de grondbelasting f 1320. 4. Van Ged. Staten de goedkeuring op het raadsbe sluit tot wijziging der begrooting 1928. 5. Van dit zelfde college de goedkeuring op het raads besluit tot den aankoop van een gedeelte van het per ceel van de Doopsgezinde kerk (bestemd voor de weg- verbreeding, zie vorig raadsverslag. Verslaggever). 6. De Minister van Onderwijs deelt mede, dat hij het verzoek van het gemeentebestuur om de jaarwedde van den 2en onderwijzer aan de openbare school, voor reke ning van het Rijk te nemen, heeft Ingewilligd. ,7. Van de directie der Spoorwegen de rekening over 1928 van de spoorlijn naar Broek op Langendijk, slui* tende met een batig saldo van f 16051.16. De garantie van de gemeente bedroeg voorheen f 12000, t.hgng is de ze teruggebracht tot f 6400.24. 8. De rekening van den gemeenschappelijken vleesch- kouringsdienst, sluitende met een batig saldo van f 1117.34%, zoodat aan elk der 5 gemeenten zal worden uitgekeerd f 223.46. 9. De minister van Arbeid, Handel en Nijverheid deelt mede, dat de bijdrage in de exploitatiekosten van de woningbouwvereniging is vastgesteld op f 2754.86 voor 1928—1929. 10. Het verslag van de Volkshuisvesting over 1928, uit gebracht door B. en W.. Aangenomen voor kennisgeving De Voorz. deelt hierna mede, dat een/ paar dagen na de vorige raadsvergadering een adres is ingekomen van de raadscommissie uit Harenkarspel, en een schrijven van den Ned. Bond van Gemeenteambtenaren, afdee- ling N.-H. inzake jaarwedderegeling van Burgemeesters, Secretarissen, en Ontvangers. Omdat de raad zijn meening over het schrijven van Ged. Staten duidelijk heeft doen kennen, heeft hij het niet noodig geoordeeld een speciale vergadering ter be handeling dezer adressen te beleggen. Eveneens aangenomen voor kennisgeving. Hierna moet de Voorzitter tot zijn leedwezen een droe vige mededeeling. B. en W. hebben op verzoek aan het hoofd der openbare school, 2 maanden ziekteverlof verleend. Om gezondheidsredenen heetf de heer 7-aal keuring aangevraagd. Ter verzekering van den goeden gang van het onderwijs is tot tijdelijk hoofd benoemd de heer Geurts te Den Helder. 11. Van de Gebrs. Kloosterboer is ingekomen een ver zoek om onder de brug, tot welker bouw de raad eeni- gen tijd geleden vergunning heeft verleend, een peiler te mogen aanbrengen, daar de brug, die thans een span ning heeft van 18 M. te slap is. Bij het indienen van hun eerste verzoek maakten eenige schippers bez/waar tegen het plaatsen van een middenpeiler, doch thans schijnen ze dat niet meer te doen. De Voorzitter merkt op dat dit verzoek vlak voor deze vergadering is ingekomen zoodat B. en W. het nog niet hebben behandeld. Bovendien worden dergelijke adres sen altijd door de betrekkelijke raadscommissie onder zocht, zoodat hij voorstelt, het adres aan te houden. De heer Kamp zegt dat de schippersvereenlging „Schuttevaer" eenige leden heeft benoemd, dia gaarne bij dit onderzoek tegenwoordig zouden zijn. De Voorzitter zegt dat tegen het hooren van de per- sonen wel geen bezwaar zal bestaan. v* nid fewlul* lui ranA m* b. fp. u awt». Mtewa» to seed de oj> twuidvg? van waren aan te vullen, overeenkomstig het voorstel van B. en W. De afd. Langenjdijk der vereen!ging ter bevorde ring van het vakonderwijs in Westfriesland zendt haar jaarverslag over den cursus 1928—1929. Het aantal leerlingen heeft bedragen 86, waarvan uit Broek op Langendijk 6. Het aandeel in de kosten voor deze gemeente bedraagt f 87, welk bedrag de raad wederom beschikbaar stelt De Twuijverweg. De Voorzitter stelt hierna aan de orde het ontwerp- gemeenschappelijke regeling, inzake verbetering van den Twuijverweg. Ged. Staten hebben tot het aangaan van een regeling machtiging verleend. Het ontwerp wordt door den Voorzitter voorgelezen. Het luidt als volgt: De Raden der gemeenten Alkmaar, Sint Pancras, Broek op Langendijk, Zuidsoharwoude, Noordscharwou- de en Oudkarspel; Gelet op de machtiging, verleend bij besluit van Ged, Staten dezer provincie d.d. 13 Februari 1929, no. 83; Hebben besloten, met betrekking tot de verbetering, den eigendom en het onderhoud van den Twuijverweg in de gemeente St.Pancras de volgende overeenkomst aan te gaan: Artikel 1. De gemeente Alkmaar draagt zorg, dat de weg wordt verbreed en voorzien van een klinkerver harding, overeenkomstig bestek en teakening als aan deze overeen/komst zijn gehecht De gemeente Alkmaar houdt daartoe binnen zes weken, nadat de goedkeuring van Ged. Staten op deze overeenkomst is verkregen, een openbare aanbesteding, Artikel 2. De gemeenten Sint Fa.ncras, Broe kop Lan gendijk, Zuidsoharwoude, Noordscharwoude en Oud karspel verleenen gezamenlijk in de kosten dier verhar ding een bijdrage van f 8000, van welk bedrag ten laste van elk dier gemeenten komt respectievelijk 1/4, 1/4, 1/6, 1/6 en 1/6 gedeelte. De bijdrage zal worden betaald aan den ontvanger der gemeente Alkmaar binnen een maand, nadat de gemeentebesturen van het bestuur der gemeente Alk maar het bericht hebben ontvangen, dat de weg door den aannemer aan de gemeente Alkmaar is opgeleverd. Artikel 3. Nadat de weg is opgeleverd, zal de weg bij afzonderlijke notarieele acte In eigendom en onderhoud worden overgedrageni aan de gemeente St Pancras. Onder onderhoud wordt verstaan het in goeden staat houden van den weg zoowel wat betreft bestrating als het lidhaam van den weg, de 'bermen en de beschoeiin gen. Daarbij moet worden in aoht genomen, dat de weg voortdurend voor het doorgaand verkeer met alle soor ten rijtuigen geschikt moet blijven en dat de toestand van den weg nimmer aanleiding mag geven tot het nemen van eenigen overheidsmaatregel tot beperking van het verkeer, tenzij voorzoover dit noodzakelijk mocht zijn ten behoeve van werken In-, onder-, of op den weg, zooals aanleg en verbetering van gas-, electri- oiteitswerken, waterleiding, enz. De eigendomsoverdracht zal plaats hebben binnen twee maanden, nadat de weg Is opgeleverd, waarbij de gemeente Sint Pancras ter vereenvoudiging der bere kening van de kosten van levering van den weg over neemt voor een koopsom van f 1.komende de kosten van overdracht voor rekening van de gemeente Alk maar. Zoo spoedig mogelijk, nadat deze overdracht la geschied, zal de gemeenite Sint Pancras een wijziging van den ligger der wegen in de gemeente bevorderen, waarbij de gemeente Alkmaar als onderhoudsplichtige van den weg wordt vervangen door de gemeente- St.- Pancras. Artikel 4. De kosten van onderhoud zullen door de gemeenten St. Pancras, Broek op Langendijk, Zuidsohar woude, Noordscharwoude en Oudfcarspel worden gedra gen. in de in artikel 2 genoemde verhouding. Zoodra langs den weg aan weerszijden over 2/3 van zijn lengte een\ bebouwing is ontstaan, is de gemeente St.-Pancras verplicht de andere gemeenten daarvan op de hoogte te stellen. Het onderhoud komt met Ingang van den eersten Januari, op deze mededeeling volgende, geheel voor rekening van de gemeente St-Pancras. Artikel 5. Het is geen der gemeenten) geoorloofd uit deze regeling te treden. Artikel 6. De gemeenten Broek op Langendijk,- Zuld- scharwoude, Noordscharwoude en Oudkarspel betalen ieder haar aandeel In de kosten van onderhoud aan de gemeente St.-Pancras binnen! één maand nadat deze gemeepte een gespecificeerde rekening wegens de kos ten van onderhoud over het afgeloopen kalenderjaar onder aftrek van de uitkeering, die uit het rijkswegen fonds ten behoeve van het onderhoud van den weg mocht werden beschikbaar gesteld, heeft ingezonden. Artikel 7. Geschillen, tusschen de samenwerkende ge meenten gerezen met betrekking tot de uitvoering van deze regeling, worden op verzoek van de meest gereede partij beslist door Gedeputeerde Staten der provincie Noordholland. De raad gaat de regeling aan. De Voqrzitter deelt hierop mede, dat de Noord-, Zuid en Westmuur van het postkantoor bepleisterd dienen te worden. De kosten zullen bedragen pl.m. f 675. De raad besluit aldus. Aangaan kas geldleen In g. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. besluit de raad tot het aangaan van een tijdelijke kasgeldleening, ten bedrage van f 25000 tegen een rente van ten hoogste 5% pet Benoeming leden stembüreaux. Het lid P. J. de Bolt heeft bedankt al3 lid van het stembureau I, zoodat de Voorzitter een voorstel indient om In diens plaats te benoemen het raadslid J. Ven. Aldus besloten. Het stembureau I is dus als volgt samengesteld: Voor zitter de edelachtb. heer P. Slot; leden A Glas en J. Ven Plaatsvervangende leden zijn J, Smak en W. DirkmaaL Door het overlijden van wethouder Slot moet tevens voorzien worden in de vacature van Voorzitter-lid van het stembureau IL Op voorstel van den voorzitter wordt tot Voorzitter benoemd de heer Ooijevaar, thans lid, en tot lid de heer Kamp. Het stembureau II is dus samengesteld als volgt: de heer Ooijevaar, Voorzitter, de heeren Koedijk en Kamp, leden, terwijl de heeren C. v. Zuijdam en H. Schelhaas als plaatsvervangers zullen fungeeren. Niets meer te behandelen zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. gevraagd, bij Wed. P. HOOGLAND, Schagen. bij P. VISSER Az., Slikkerdijk, Wie- ringerwaard. voor het vervoeren van straatklinkers van Eek en Wiel naar Nieuwe Niedorp. Inlichtingen en opgaaf ter Secretarie. Gemeentebestuur van Nieuwe Niedorp. of dagmeisje gevraagd, voor direct. Zich aanmelden tusschen 9—5 uur. Mr. J. A. E. BUISKOOL, Markt, Schagen.

Schager Courant | 1929 | | pagina 3