Geen teeken van welvaart Reclames. STOP DIE RHEUMATIEK! Gemengd Nieuws. Zelfmoord es misdaad te Weenen. Het huwelijk van den Noorschen VOOR DE KINDEREN. WAT PIM EN PUK OVERKWAM. I conducteurs van lijn 14 kregen en ij wonden aan de 'handen. De andere passagiers kwamen er vrijwel met den schrik af. De materieele schade was vrij aanzienlijk. Het ach- terbarcon van den bijwagen der Sloterdijker tram werd geheel ingedrukt; het voorbalcon van de tram van lijn 14 eveneens. Verder braken van den bijwagen van lijn 14 enkele ruiten. De Sloterdijker tram kon na een half uur de reis voortzetten; de tram van lijn 14 werd naar de re mise gebracht. IN DE BADPLAATS ZANDVOORT, Men schrijft aan het Hdbld.: Kenschetsend voor den gedrukten toestand, die te Zandvoort heeftcht, is het feit, dat op 19 dezer aldaar krachtens art. 1223 van het Burgerlijk Wetboek is ge veild het hotel „Welgelegen" aan den -Hoogeweg en uitkomende aan de Brederodestraat. Het perceel kon slechts opbrengen f 12.105. De gebouwen verkeeren in tamelijk goeden staat en de extra onkosten bedroegen te zamen pijn. f 700. In 1920 werd hetzelfde vastgoed verkocht voor f55.000. Het was tot voor kort verhuurd* voor f4000 's jaars. De veiling geschiedde zonder beraad en er wa ren zoo goed als geen gegadigden. B03CHBRANP. Doordat naar huis gaande schoolkinderen onvoor zichtig met lucifers omgingen, is eergistermiddag half-één in de buurtschap Exel op het landgoed Ampsen onder Laren (Gelderl.) een boschbrand ont staan, die zich eerst zeer ernstig liet aanzien. De schoolkinderen werden naar de boerderijen in den omtrek gezonden om hulp te halen, en zoo waren spoedig vele menschen aanwezig, die met takken- bosschen het vuur konden uitslaan. De brand bleef nu tot eenige hectaren beperkt. GEVAARLIJK GOEDJE, Dynamiet gevonden in de Waal. 'Naar de kapitein-adjudant van het reg. genietroe pen te Utrecht, kapitein Stumphius, mededeelde, is te Wamel bijl Tiel een stok in de rivier aangespoeld, waaraan circa 10 K.G. dynamiet was bevestigd. Daar het Nederlandsche leger voor het ijsopruimingswerk geen dynamiet gebruikt, wordt verondersteld dat het gevaarlijke goedje uit Duitschland afkomstig is. Gister zou zich een officier van het Utrechtsche garnizoen naar Wamel begeven om het springmateriaal onscha delijk te maken. DE DOODSLAG TB GELEEK. Geen rechtsvervolging tegen den verdachte. Naar vernomen wordt zal tegen den 24-jarigen J. van E. uit Geleen, die zijn zuster doodde, toen hij zijn moeder ter hulp snelde, geen rechtsvervolging wor den ingesteld. BLOEDVERGIFTIGING. Door een roestigen spijker. Dinsdagmorgen schaafde een landbouwersknecht te Nieuwer-Amstel bij zijn arbeid om een schuur van nieuwe pannen te voorzien, met zijn enkel tegen een roestigen spijker, waardoor een klein wondje ont stond. Hierop werd eerst geen acht geslagen, doch later zwol de voet dermate op, dat de raad van een geneesheer werd ingeroepen, die bloedvergiftiging constateerde en wel in een zoodanig stadium, dat on middellijk chirurgisch ingrijpen noodzakelijk werd ge acht. De voet moest nog des avonds worden geampu teerd. Verwaarloos nimmer de geringste aanval van rheu matiek. Die kan u maandenlang pijn en ongemak koe ten, Ofschoon weinig menschen hij vochtig of koud weer geheel van rheumatiek bevrijd blijven, behoeft deze kwaal niet die kwelling te zijn. als het geval is. De oorzaak is gewoonlijk urinezuur, en zooals bekend, is het de taalk der nieren! oan dit urinezuur en andere schadelijke bestanddeelen uit het bloed te fil tree ren. Men kan derhalve in het algemeen zeggen, dat men bevrijd kan blijven van rheumatiek, als de nieren ge zond en geregeld werken. Bij slecht weer en na een gevatte koude, of als on gewone inspanning de nieren verzwakt heeft, is der halve de eenige veilige weg om de werking dezer alleib elangrijkste organen te versterken. Daarvoor wordt geen middel sterker aanbevolen dan Foster's Rugpijn Nieren! Pillen, want tenzij de nieren gezond zijn en goed werken, hebt gij kans niet van rheumatiek verschoond te blijven. Verzuim geen kostbare tijd. Neem Foster's Pillen zoodra gij de minste rheuimatiBche pijn voelt; wek de trage nieren op en versterk ze, en bevrijd u zoodoende van nierverschijnselen) als rugpijn, spit, ischias, rheumatiek en die ellendige urinestoornis- sen. Verkrijgbaar (In glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten f 1.75 per flacon. EEN" AT.A TOVTTO'R.TWPT; KRONIEK. Naar de Weenscfae corr, van de N. R. Ct aan zijn blad schrijft, hebben de laatste maanden zoo'n schrik barende toeneming van pogingen tot zelfmoord en mis daden te Weenen gebracht, dat de zaak reeds als een ernstig vraagstuk door de overheid, de pers en in weten schappelijke kringen besproken wordt Men staat tegen over deze verpletterende kroniek ten deele machteloos, daar, wat de eerste oategorie betreft, de meeste geval len hun oorzaak hebben in familietwisten, d.w.z. in om standigheden, waarin de tusschenkomst van derden zoo goed als uitgeschakeld moet blijven. Wat de tweede categorie betreft, dlo is een uitvloeisel van den drukken der! oeconomlsdhen nood, vooral de werkloosheid, zoo dat men daar te doen heeft met een verschijnsel van algeaneenen aard, waartegen wel maatregelen mogelijk zijn. Cten te toonen hoe erg de toestand is, volgt hier de kroniek, die de politie heeft opgesteld over het tijdvak 618 Maart. Deze droge opsomming spreekt zoo duide lijk 'dat commentaar SLechts verzwakkend werken zou. Den! 6en Maart hebben de 80-jarige procuratiehouder van een fabriek en een 20-jarig meisje zelfmoord ge pleegd in een hotel aan den rand der stad wegens on gelukkige liefde. Denzelfden dog pleegde de bekende hotelier van het Pal ace/hotel zelfmoord. Den 7den Maart schoot zich een 47-jarige boekhoudster in een badinrich- tieng voor het hoofd. Den 8sten Maart overvielen drie werklooze jongemannen een gepensioneerden spoorweg ambtenaar, dien; zij beroofden en vermoorden. Denzelf den dag heeft een 13-jarig meisje, dat op school een slecht rapport gekregen heeft, getracht zelfmoord te plegen. Den llden Maart lokte een koopman een 17- jarig meisje zijn huis binnen, verkrachtte haar en bracht haar zulk zwaar lichamelijk letsel toe, dat zij twee dagen later stierf: Denzelfden dag maakte een echtpaar, waarvan de vrouw ziek was, een einde aan zijn leven door de gaskraan open te zetten. Den 13en Maart pleegde een 14-jarige H. B, S.'er zelfmoord, omdat zijn ouders hem geen toestemming wilden! geven onder wijzer te worden. Denzelfden dag schoot zich een 17- jarige jongen op school voor den kop, omdat de directeur van de school geweigerd had hem vervroegd eindexamen te laten doem Dienzelfden dag pleegde een 'bekende, beeldschoone koriste zelfmoord met haar moeder en haar kindje, omdat haar vader zich als misdadiger ontpopt had en zij vreesde, dat. haar minnaar, prins W., de vader van het kind, nu de betrekkingen met haar zou verbreken. Dlenzelfdeni dag trachtten twee twintig jarige dienstmeisjes gezamenlijk zelfmoord te plegen door de gaskraan open te Zetten, en pleegden een 61- jartg vergulder eö eijfc vrouw zelfmoord wegens werk loosheid. Den 15en Maart pleegden een 25-jarige tuin knecht en een 40-jarige vrouw zelfmoord wegens onge lukkige liefde. Den 16den Maart deden zulks een 17- Jarig meisje en een 12-jarige kappersbediende. Den zelfden dag vergiftigde een 48-jarige weduwe haar 18- jarigen zoon enj zichzelf omdat haar parfumeriewinkel hun beiden geen bestaan meer opleverde. Ook een dokter, een bekend morfinlst pleegde dien dog zelfmoord door zich te vergiftigen. Den 17en Maart hing een 13- jarige schooljongen zich op, omdat bij thuis slecht be handeld werd, schoot een echtpaar zicii voor den kop wegens werkloosheid, verhing zich 'een paartje wegens ongelukkige liefde, sprong een ander paartje om die reden in het water, sprongen een getrouwde vrouw en een jong weeuwtje uit het raam en deden nog vijf men schen, een losse arbeider, een kellner, een agent, een vrouw en een procuratiehouder een poging tot zelfmoord Dit is nog maar een uittreksel, niet eens de heele lijst maar het voorbeeld la voldoende om zich een indrttk van den toestand te vormen. In Januari zijn 13 zelfmoorden gepleegd, in Februari 12, en in beide maanden was het aantal mislukte po gingen tot zelfmoord bijna ontelbaar. BRUILOFTSFEESTEN TE OSLO. Donderdagmorgen is te Oslo het huwelijk voltrokken tusscben den Noorschen kroonprins. Olaf, en de prinses Martha van Zweden. 3h de Verlosserskerk bad de plechtigheid plaats Reeds lang voor het aangekondigde uur vulde een reusachtige menschenmenigte de straten, waarlangs de bruiloftsstoet zou trekken. Kort voor twaalf uur arriveerde kroonprins Olaf in luitenants-uniform in gezelschap van den hertog van York bij de kerk. Onder de tonen van de Hochzeit3 marsch betrad de ton^degom de kerk en hij nnm ter linkerzijde van het altaar plaats. Slechts eenige minuten later arriveerden de verschil lende vorstelijke personen. Intusschen had de bruid, vergezeld van haar vader, prins Karei, en vooraf gegaan door acht bruidjes, het slot verlaten om zich eveneens naar de kerk te begeven. Onder koorgezang betrad zij aan den arm van haar vader het kerkgebouw en nam ter rechterzijde van het altaar plaats. Bisschop Linde voltrok het huwelijke met het In Noorwegen gebruikelijke ceremonieel. Na gemeenschappelijk gezang, collecte, koorgezang en nogmaals gemeenschappelijke gezang, verliet het kroon prinselijk paar de kerk en vertrokken ook de overige gasten onder de tonen van een marsch. 795. En toen vertelde neef wat zijn bedoe ling was. Hij had op de bruiloft gezien, dat er een kerel in Pim zat en toen had hij al gedacht: Die peuter zou la mijn zaak goede diensten kunnen bewijzen! Zou u 't dus wil len probeeren Oom? Wat denkt u ervan? Hij kan heel wat bij ons leeren als hij wil! Vader wilde er natuurlijk eerst eens met Pim over praten. En als die er wat voor voelde, als die werkelijk graag bij neef in de zaak zou willen komen. Ja, dan... 796. 't Leek Pim prachtig en het resul taat van verdere briefwisseling was, dat va der op een moolen dag met Pim en Puk op reis ging. Met de groote autobus, die een paar keer per dag van Wipstaartendorp naar Kooldorp reed. Een prachtige tocht was het tussohen akkers met welige koren velden en door vele kleine konijnendorpjes. Pim en Puk zaten voor 't raam te kijken. Vader was in druk gesprek met de andere reizigers. 797. Met groote snelheid vloog de autobus langs de landelijke wegen. Pim en Puk ge noten van de tocht. Er viel zooveel te kij ken! En altijd was er wel weer Iets anders op den weg, dat hun belangstelling waard was. Na een reis van een uurtje zagen ze oven- al groote akkers met roode en witte kool. Je kan zien, dat we in de buurt van Kooldorp komen, merkte Pim op! 798. Hij had goed gezien; even later stop te de autobus. Kooldorp. riep de chauffeur. Pim en Puk stapten uit de bus of liever ze vielen er bijna uit, want hun beenen wa ren stijf geworden. En nu naar neef, zei vader. Toen begon Pim's hart toch wat onrustig te kloppen. Wat zou neef eigenlijk van hem verwachten? En zou hij wel zoo flink zijn als neef meende? Je moet maar goed Je best doen, Pim, zei hij tegen zichzelf. 799. Onderweg naar neef ontmoetten we een bolrond boertje en dat zei: zoo peu ters, lekker weertje hé? Maar wel een beet je warm voor zoo'n lange wandeling. Zou jullie een lekker sappig radijsje lusten? Ik heb er hier toevallig twee bij me. Nou, en of! zei Puk Alstublieft, zei Pim. Toen be dankte Vader het vriendelijke boertje en we gingen weer verder. 8.00 Op hetzelfde oogenblik mopperde neef tegen zijn Jongste bediende Do rus Drukfout: Wat ben jij toch voor een on gelukkig ongeluk? Als ik je tien regels laat schrijven, zitten er elf fouten in. Je moet maar probeeren om miljoenair te worden, dat is een goed beroep voor Ja Maar ik kan je niet langer gebruiken. Je jaagt al mijn klanten weg. 801. Neef had vader verzocht niet met Pim mee te komen naar de zaak. De jongen moest zichzelf redden. Ook moest hij de terugreis alleen doen. Vader nam daarom met Puk de eerste bus die terugging en sa men met moeder wachtten ze ia spanning af Pim werd op het kantoor achter een groote lessenaar gezet. Een oude boekhou der vertelde hem, wat hij doen moest en toen... ga je gang maar! Dapper begon hij en een uurtje later had hij den boekhouder bij zicht, die goedkeu rend knikte. *t Is heel netjes hoor, zei de oude man. 802. Nadat Pim nog enkele andere op drachten uitgevoerd had, aanvaardde hij de terugreis. In wipstaartendorp etondeh va der en moeder bij de bus. Hoe is "t gegaan, vroeg vader. Best, vertelde Pim. Ik heb van alles gedaan. Tc Heb een rekening uitgeschreven en een kwitantie, *k heb een optelling ge maakt in een van de boeken en in 't ma gazijn de voorraad knollen nageteld. En nog veel meer. Fijn werk is dat daar, hoor! En zal je er graag heengaan, vroeg moeder? Nou, vast wel* meende Pim. 't Lijkt mo prachtig. Vader en moeder keken een beetje be droefd. Vond Pim het nou zoo fijn van hen weg te gaan?

Schager Courant | 1929 | | pagina 10