r Kif BUITENLAND. mgevmQ' WARMENHUIZEN. Vierde Blad. Naar het eind van den opstand in Mexico. De burgeroorlog in China. De Cirkelzaag en de Veiligheidswet. De kabinetscrisis in Oostenrijk. BARSINGERHORN. WIERiwGEN. Zaterdag 6 April 1929 72ste Jaargang. No. 8437. NIEUWE NEDERLAAG VOOR DE REBELLEN. Bloedbad bi) la Reforma. trein naar de ziekenhuizen te Monterey vervoerd, de andere gewonden worden te Torreron behandeld. Be richten uit Gencardenas melden, dat de opstandelingen de stad Cullacan, ln den staat Slnaloa, hebben ont ruimd en dat zij terugtrekken in de richting van San- blas. DE STRIJD OM HANKAU. Bescherming der vreemdelingen. Volgens een bericht van een correspondent der Asso- iated Press uit La Reforma ln Mexico zijn bij een ach- irhoedegevecht met de opstandelingen in de buurt van Reforma, waarbij 2300 rebellen door de regeerings- avalerie werden aangevallen, 800 opstandelingen ge- ood en 1000 gewond. De regeeringscavalerie verloor 42 :an. De opstandelingen hadden, nadat hun laatste afdee- ng Jiminaz verlaten had, de door bommen vernielde ruggen en sporen hersteld. Hun trein zou juist over de aatste brug rijden, toen de vijandelijke cavalerie hen ihaalde en hen met machinegeweren bestookte. De re- ellen, wier leiders Escobar en Webalejo den vorlgen ag per auto gevlucht waren, vochten vertwijfeld, maar iraren gauw in de pan gehakt De correspondent meldt dat de sterkte der rebellen usschen La Reforma en Chihuahua op 3000 man ge» chat wordt. Officieel wordt gemeld, dat de regeeringstroepen on- ler generaal Almazan te La Reforma voor een rust lebben halt gehouden. De cavalerie zet echter de ach- I ervolging van de vluchtende cavalerie der rebellen in foordelijke richting voort. Omtrent den bloedigen slag bij La Reforma wordt nog fomeld, dat vijf treinen vol Mexicaansche rebellen, die 4ch uit Jiminez terugtrokken en onder wie zich 500 {ewonden bevonden, Woensdag door de federale troe- >en van generaal Almazan bij la Reforma werden over- rallen. Een verschrikkelijke slachting volgde. De terug- ocht was den opstandelingen afgesneden doordat een j poorbrug was verbrand. Zij vochten wanhopig en iruchten den federalen zware verliezen toe, doch zij raren van alle kanten ingesloten en werden uit de ucht met bommen bestookt, zoodat zij het onderspit j noesten delven. De rebellen, dié niet gedood werden, eerden gevangengenomen. Generaal Calles telegrafeerde na dit bloedbad uit zijn loofdkwartier aan den president: De slag bij La Refor- I na is beslissend geweest. De rebellen hebben duur moe- en betalen voor hun infamen opstand. Calles heeft nu een generaal met 5000 man naar Ja- isca gezonden om den katholieken opstand in dien itaat te onderdrukken. Woensdagavond heeft president Portes Gil een geluk- pensch gezonden aan Calles voor zijn overwinningen •ij Jiminez en la Reforma op mannen „die zich lieten lelden door schadelijke beweegredenen en een volslagen gebrek aan patriotisme. Hun nederlagen zijn een ge rechte straf voor deze verraders." De president De president heeft heden bevel gegeven lat negen divisie-officieren en 35 brigade-generaals van ie legerlijst geschrapt moeten worden. Enkele van hen rijn reeds geëxecuteerd, anderen .bevinden zich in de fevangenis, terwijl de overigen nog bij de opstandelin gen strijden. Generaal Cardenas bevestigd van de westkust "het be richt, dat de stad Ia Cruz in Sinaloa op de rebellen is reroverd, die zich terugtrekken op Culiacan, terwijl zij urn achterhoede in Quila hebben gelaten. De lijnen van ie Southern Pacific in Noord-Mazatlan zijn tot aan Jan Bias zwaar beschadigd. Tusschen 5 en 28 Maart rijn niet minder dan 183 spoorbruggen vernield- De opstand weldra definitief onderdrukt. V.D. verneemt nog uit New York: De opstandige troepen die zich na den slag bij Jimi nez op La Reforma hebben teruggetrokken zijn aldaar i door het uit 12.000 man bestaande leger van generaal Almazan, beslissend verslagen en volkomen uiteenge jaagd. Vijf honderd opstandelingen werden gevangen j jenomen en velen gedood of zwaar gewond. De poging om de stad Naco in den staat Sonora in te nemen werd door Mexicaansche mitrailleur-afdeelingen afgeslagen. In de nabijheid van La Cruz staan ongeveer 1500 man regeeringstroepen tegenover evenveel opstandelingen. Aangezien de voorhoede van het leger va n generaal Al- mazan hier echter elk oogenblik kan aankomen, re- kent men er op, dat ook deze strijdmacht der opstan delingen weldra zal zijn uiteengejaagd. Algemeen wordt aangenomen, dat na den verplette- renden slag bij Jiminez en onder de omstandigheden, Waarin de rest van het leger der opstandelingen ver keert, de revolutie in Mexico definitief is neergeslagen. Opnieuw een incident aan de Mexicaan sch- j Amerikaanschegrens. Reuter meldt uit Washington: Nabij Naco, aan de Mexicaansch-Amerikaansche grens beeft een vliegtuig der opstandelingen wederom een bom op Amerikaansch gebied geworpen. Naar de As- •ociated Press verneemt zal dit nieuwe grensincident, Waarbij wel geen schade werd aangericht, doch dat slechts enkele uren geschiedde nadat de regeering der Vereenigde Staten tegen het eerste grensincident pro test had aangeteekend, waarschijnlijk tot nieuwe, ern- 88 verwikkeling aanleiding geven. De bloedige nederlaag der rebellen. 1000 dooden en 500 gewonden. De correspondent der Assoc. Press te La Reforma in Mexico meldt, dat in een gevecht nabij deze plaats, Waarbij de Mexicaansche bondscavalerie een aanval eed op 2300 rebellen, 800 opstandelingen werden ge dood en 1000 gewond. De bondscavalerie had alleen 42 üooden. De insurgenten hadden, nadat hun laatste af deling Jiminez had verlaten, de door de bondstroepen thet bommen vernielde bruggen en spoorlijnen hersteld. Een Reuter-telegram uit Mexico meldt nog, dat de gevechten bij La Reforma en Jiminez de wanhopigste ep bloedigste waren uit de Mexicaansche revoluties ge- burende de laatste jaren. De federale troepen vonden ba 800 doode rebellen in drie hoopen opgestapeld langs ben spoorweg bij La Reforma. Gemeld wordt uit Hankau, dat de voorhoede der re geeringstroepen van Nanking thans zóóver is opgerukt, dat zij in botsing is gekomen met de verdedigingstroe pen van Woehan, die een front hebben gevormd van 90 K.M. lengte, dat zich uitstrekt van den Noordelijken oever van den Jangtse tot de spoorlijn PekingHankau Als voorzorgsmaatregel heeft men om de buiten- landsche concessies versterkingen aangebracht. De bul- tenlandsche autoriteiten zelf namen alle voorzorgsmaat regelen om de bescherming der vreemdelingen te waar borgen, ofschoon er tot nu toe geen enkele reden tot ongerustheid bestaat. Paniek te Hankau; de staat van beleg af gekondigd. Volgens een telegram d.d. 4 April uit Londen aan het Hsbl. moet te Hankau een paniek heerschen en is de j staat van beleg afgekondigd. Chineesche vluchtelingen dringen de buitenlandsche concessies binnen. De legers die in de nabijheid tegenover elkander stonden moeten in totaal 160.000 man tellen. Een generaal van Woehan liep naar de nationalisten over, waardoor deze de ge legenheid kregen door de verdedigingslinie van Woehan heen te breken. Reuter meldt uit Hankau, dat de troepen der groe- Hankau zich op die stad terugtrekken vervolgd door de regeerlgstroepen en binnenkort te Hankau verwacht worden. De concessiewijk is gebarricadeerd om te be letten dat de overwonnen troepen In de concessies door dringen. Er is een burgercommissie gevormd tot hand having van de rust. Tot dusver is er geenerlei bericht ingekomen van plundering. eveneens tot de regeertngspartij böhooren, tegen de katholieke universiteit te Salzburg; 4e. de verwikkeling in het huurvraagstuk, welks oplossing de socialisten verijdelden. Ook het conflict in de metaalindustrie heeft de spanning verhoogd. Als mogelijke opvolgers van Selpel worden genoemd dr. Buresoh, de landskapitein van Neder-Oostenrijk en GÜrtler, president van den nationalen raad. Beiden zijn gematigde christelijk socialen. Ook bondspresident Miklas wordt genoemd. De crisis zal waarschijnlijk van langen duur zijn. Er duiken geruchten, op over een mogelijke coalitie van de ohristelijk-socialen miet de socialisten. De houding dear socialisten. Van sociaal-democratische zijde wordt verklaard, dat de sociaal-democraten er niet naar streven deel te nemen aan een regeeringscoalitie. Zij zijn echter bereid op den huldigen, parlementairen grondslag zakelijke onderhan delingen te voeren met een nieuwe regeering, ïfidïen dat kabinet geleid wordt door gematigde lieden, die vooral de eigenschap bezitten om een gezonde oecono- mische politiek te voeren. Benige leden der christelijk sociale partij e, die tot een/ meer gematigde richting behooren worden dan ook sedert gisteren genoemd als candidaat voor het kansellersschap, en wel vooral de huidige president van den nationaleni raad dr. Gütler, en de voormalige minister van handel, dr. Heinl. Deze zijn in sociaal-democratische kringen tamelijk geziene per soonlijkheden enj hun benoeming wordt beschouwd als een geschikte waarborg voor het tot 3tand komen van een overeenkomst. Of een dergelijke candidatuur inder daad in aanmerking zou komen, staat nog niet vast, aangezien de beraadslagingen der verschillende Instan ties der betrokken! partijen eerst Donderdagmorgen zijn begonnen en waarschijnlijk tot het begin van d© volgen de weelc zullen duren. Eerst Dinsdag, als de christelijk» sociale parlemcntsfraotle bijoen komt, zou een beslis sing kunnen vallen. Hankau bulten gevaar; zetting verwacht. een vreedzame fce- Later wordt echter door Reuter uit Hankau gemeld, dat Donderdag tegen den avond de toestand daar ter gras: I. Lieuwen, Spanbroek; Jn. Nierop, Schellinkhout; CURSUS VOOR MELKCONTROLEURS TE HOORN. I De jaarlijksche cursus tot opleiding van melkcontro- f leurs voor rundveefokvereenigingen, zuivelfabrieken en j melkinrichtingen, welke van half September 1928 tot •begin April 1929 vanwege het Rijkszuivelconsulentschap voor Noord-Holland is gegeven, werd gevolgd door 23 deelnemers. Na afgelegd eindexamen ontvingen 22 leer lingen het diploma, n.1.: W. Beemster.boer, Alkmaar; W. Boonen, Beemster, A. M. Breedijk, Holysloot; R. Bulsman, Wieringerwaard S. Davids, Wijde Wormer; Lize Dil, De Rijp; P. Ern- sting, Beemster; A. Hooijberg, Edam; M. de Jong, Beemster; G. Kee, Bobeldijk; N. Keesman, Wijdenes; H. Kerssens, Akersloot; W. Klaver, Opmeer; P. Klooker, Purmerland; J. Koster, Ilpendam; P. Lakemond, Koe- G. J. Pereboom, Wijdenes; D. Plas, Grosthuizen; C. de Ridder, Zaandam; N. M. van Rossum, Stompetoren. VRIJGESPROKEN. stede aanzienlijk verbeterd is. Naar verluidt, marchee- ren de terugtrekkende troepen van Woehan om Hankau heen) ih de richting van Hoenan. De troepen van Nan king hopen morgen op vreedzame wijze bezit te nemen van de stad, waar het kalm ia, Hankau bezet V.D. verneemt uit Nanking: De nationalistische troepen hebben Hankau bezet De val van de rest van Woehan (Hanjang en Woetsjang) wordt eveneens spoedig verwacht. Het verluidt, dat de regeering te Nanking aan gene raal Tsjang Kal Sjek den! titel van maarschalk zal toekennen voor zijn groote overwinning. De mislukking van de actie der troepen van Hankau is een, gevolg van de dikwijls voorkomende gebeurtenis ln de Chineesche oorlogen, dat de troepen, in plaats van ,slag te leveren, zich met hun tegenstanders verzoenen, betrof hier een overtreding van de veiligheidswet. Aan De commandant van het garnizoen van Hankau heeft de verdachte was ten laste gelegd, dat hij een cirkelzaag het Russische consultaat, waarin hij zijn hoofdkwartier niet voldoende zou hebben beveiligd, en zou hebben na- gevestigd had, ontruimd) en de vlucht genomen. Brit- I gelaten, om de door de Arbeidsinspectie gegeven aan- sche vrouwen en kinderen, die buiten Hankau woon- -wijzingen tot verandering der reeds aangebrachte be den, zijn zonder incidenten binnen de stad gebracht. veillgingsmiddelen op te volgen. Het OJü. vorderde f 10 Het strand is tjokvol met Chineesche vluchtelingen; die boete. De raadsman van verdachte beriep zich erop, dat Op 4 April J.1. wees de Kantonrechter te Schagen vonnis in de zaak tegen den timmerman de G. te A. P., welke zaak ter terechtzitting van 21 Maart j.1. was be handeld, en van welke behandeling onze lezers een ver slag in de Schager Courant hebben kunnen lezen. Het trachten de Fransche concessie binnen te komen. OP EEN ACCOORDJE. -T HandelsreizigerWanneer zult u uw rekening van tien gulden eens betalen BokserHet spijt me, maar ik heb het nu niet Maar ik wil je wel een cursus in het boksen geven van vijf lessen, dan zijn we quitte. MEENINGSVERSCHIL DE OORZAAK VAN HET ONTSLAG? Zooals reeds in een kort bericht in het nummer van Donderdag is meegedeeld, heeft de bondskanselier van de Oostenrijksche republiek Woensdag het ontsla# van het geheele kabinet aangeboden, welk ontslag door den, bondspresident is aanvaard. Aan het ontslag ging een ministerraad vooraf, waar in Seipel de meening uitte, dat de toestand van de OostentrIJksohe republiek den laatsten tijd zeer V8rt>eterd was. De toestand is zoo, dat men in staat is belang rijke hervormingen aan te brengen, waaronder hij o.a. verstaat de bevordering van den woningbouw, d'e rego- ling van de huren, de hervorming van de rechterlijke organisatie en de vraagstukken ten aanzien van de competentie der politie. Diaar zijn persoon echter als een belemmering voor deze ontwikkeling wordt beschouwd, meeent hij ontslag 1 Jonker, oud 20 jaar. P. Everaars, oud 24 jaren en C. te moeten nemen. Vice-kanselier Hartleb ertelde daarop Mekken, oud 21 jaar. J. Tamis, oud 23 jaar en A. Ooijo voor, dat het heele kabinet zou aftreden, want de door vaar, oud 22 jaren. den bondskanselier aangevoerde redenen golden voor Gehuwd: M. van Teulingen» oud 24 jaren en G. Jon- alle leden van hot kabinet. Daartoe werd dan ook i ker, oud 20 jaren. besloten. I Overleden: Ddrk Ruiter, oud 19 jaren, zoon van J. De oorzaken, i Ruiter en van J. Blauw. Nloolaas Schipper, - oud 53 jaren, echtgenoot van T. Smit Arien Kraakman, oud De Wiener Neueste Nachrichten, het partijorgaan van 90 jaren, weduwnaar van Johanna Pronk, de Groot-Duitschers, zegt in een extra-editie, dat de de bestaande veiligheidsmiddelen ongeveer 4 jaren ge leden waren aangebracht op aanwijzing van de Arbeids inspectie zelve, en dat het toch wel niet de bedoeling der wet zou zijn, dat men telkens maar weer andere middelen moet aanbrengen, zoodra een controleur van de arbeidsinspectie zulks wenscht. Men kan dan wel aan den gang blijven. Bovendien betwistte vtrdachte's raadsman, dat ln het onderhavige geval de bij de wet voorgeschreven! vormen waren in acht genomen door de arbeidsinspectie, daar de wet aan een controleur geen bevoegdheid verleent om wijzigingen te gelasten. Dus concludeerde de verdediging tot vrijspraak. Waar ten gevolge van het steeds grooter wordend gebruik van machines in allerlei bedrijven, zeer velen met de veiligheidswet in aanraking komen, achtten wij het niet van belang ontbloot hier msdedeeling te doen van het vonnis van den Kantonrechter en de voornaam ste overwegingen. De Kantonrechter sprak den ver dachte vrij en overwoog in zijn vonnis o.m., dat een con troleur van de arbeidsinspectie geen aanwijzingen kan geven, welke als eisch voor den betrokkene gelden. Eischen met betrekking tot de veiligheidswet kunnen alleen gesteld worden op de door de wet voorgeschreven wijze, en daartoe is een controleur niet bevoegd. Het hoofd der Inspectie zal derhalve schriftelijk voorschrif ten moeten geven, en daartegen kan de betrokkene bij den minister in beroep komen. Waar ln het onderhavige geval daarvan geen sprake was, werd verdachte vrij gesproken. Aan onze lezers, die met de veiligheidswet in aanra king kunnen komen, zij medegedeeld, dat eventueele eischen door het Hoofd moeten worden gesteld en wel schriftelijk, gedagteekend! en nauwkeurig omschreven. Bovendien moet tevens een termijn worden gesteld, waarbinnen aan den eisch moet zijn voldaan. Is men het met den gestelden eisch niet eens, dan kan men daartegen binnen dien termijn in beroep komen bij'den minister. Op deze wijze wordt voorkomen, dat men ge dwongen zou zijn ieder oogenblik zijn beveiligingsmid delen te veranderen, zoodra een controleur zulks ge- wenscht acht. GEMEENTE WARMENHUIZEN, Ingeschreven gedurende de maand Maant 1929, Geboren: Gerardus Wilhelmus; zoon van W. Tesse- laar en van J JM. Huibers. Gerrit, zoon van G. de G<raaf en van G. Raat. Catharina Anna, dochter van Th. Dof fer en van T. Mekken. Theodora Geertruida, dochter van W. P. Gieling en van D. Bakker. Nloolaas Ajdrianua, zoon van J. Tesselaar en van J. B. Vl&ar. Ondertrouwd: M. van Teulingen, oud 24 Jaar en G. oorzaak van het ontslag ongetwijfeld moet gezocht wor den in de meeningsverschillen in den boezem van het kabinet Hondenkeuring. De aïgemeene herkeuring van trekhonden zal in deze De rebellen trekken nog verder terug. In politieke kringen wordt het ontslag verklaard, löi, gemeenjte worden gehouden op Maandag 15 April a-s. Vaccinatie^ De inenting van kinderen uit deze gemeente zal plaats hebben op Woensdag 17 April a.s. om 3 uur in het Witte Kruisgebouw voor de bewoners van het dorp Warmenhuizen, op 18 April om 2*4 uur te Krabben dam en om 3 uur te Schoorldam. Besmettelijke ziekt* Het geconstateerde geval van typh.ua in het gezin waar de moeder en 2 kinderen aan leden ia thans ge weken Aan de velling te Warmenhuizen werd verhandeld ln Maart 1929 in Maart- 1928. roode kool 2.151.500 K.G. 928.870 KG. gele kool 502.375 KG, 172.615 KG. Deensche witte kool 915.400 KG. L266.825 KG. uien, 48.795 K.G. 56.125 KG. peen 18.450 KG. 81.690 KG. bieten 10.650 KG. 1.400 KG. blauwe aardappelen 1000 KG. De omzet bedroeg in Maart f 819.844.60 in Maart 1923. 1929 f 412-592.66 tegen GEMEENTE BARSINGERHORN. Ingeschreven gedurende de maand Maart 1929. Geboren: Dieuwertje, dochter van Domlnicus Wij- nandus van Waardenburg en| van Gerritje Thijsina Ap pel. Hubert Eduard, zoon van Augustus Eduard Lie- vens en van Helena Maria de Caluwe. Ondertrouwd: Willem Pool, oud 22 jaren, arbeider en Anna Dina Wagen, zonder beroep, beiden wonende te Barsingerborn. Pieter Borst, oud 21 jaren, landbou wer, wonende te Callantsoog en Anna Wardenaar, oud 22 jaren, zonder beroep, wonende tc Barsingerhora. Arie Slikker, oud 27 jaren, landarbeider, wonende te Wieringerwaard en Aaltje Kater, oud 20 jaren, zonder beroep, wonende te Barsingerborn. Getrouwd: Nicolaas Keesman en Dieuwertje Otsen. Willem Pool en Anna Dina Wagen. Overleden: Jap Dirk Pool, oud 54 jaren, eohtgenoot van Maria Herman. Dirk de Beurs, oud 65 jaren, echt genoot van Trijntje Hoogschagen. Cornelis Dubbeld, oud 4 maanden, zoon van Bouke Dubbeld en van Neeltje Bakker. BARSINGERHORN. De volgende ingeschrevenen voor den dienstplicht, lichting 1929, uit deze gemeente, zijn voorgoed vrijgesteld wegens broederdienst: G. Bijpost, P. van Dompselaar, J. C. Halfweeg, P. Kwantes, A. Pool, G. J. Schaart, J. Steen, D. Vries en N. Waiboer. KOLHORN. Joh. Ridderbos, leerling van, de Ambachtsschool te Alkmaar, is verhoogd van de le naar de 2e klas. KOLHORN. Inplaats van G. v. d. Rijksvildwrc.Vs1' is ge detacheerd de Rijk .--veldwachter -Tb. Harder uit Lands meer. Reuter meldt uit Mexico City: Officieel wordt thans medegedeeld dat de opstande vim?11 *n ^en La Reforma duizend dooden en yfhonderd gewonden op het slagveld hebben achterge- uten. Bovendien namen de regeeringstroepen 2000 re- e len gevangen. Driehonderd zwaargewonden zijn per door de onzekerheid over de buitenlandsche leening; te Schoorldam, Sluisplelru 2e. door het ultimatum van den Landbouw tot beper- •king van den invoer van varkens uit Polen, ondanks l het feit, dat do Landbond tot nu toe regeerlngspartij was en beperking van den invoer van varkens duurte teweeg zou brengen en verbittering bij de consumenten; 8e. door de oppositie van de Groot-Duitschers, die Keurlsgsraad. De keuringsraad zal voor deze gemeente zitting hou den op 22 en 23 April &.s. te Heerhugow&ard in het oude Raadhuis. Raadsvergadering. Hedenmiddag om twee uur zal de Raad dezer ge meente vergaderen. De agenda bevat: •1. Notulen. 2. Mededeelingen en ingekomen stukken. 3. Voordracht tot wijziging en aanvulling der ver ordening op de keuring van waren; 4. Praeadvies omtrent het verzoek van de Vereeni- ging „Bouwat" om subsidie; 5. Prae-advies omtrent het verzoek van eenige grondeigenaren tot vergoeding van de grond- strooken, welke bij het op de oudtijds bekende •breedte brengen der hoofdwegen daaraan zijn toegevoegd; 6. Voordracht tot vaststelling eener nieuwe veror dening tot aanwijzing van de stemlokalen voor de stemdi8tricten; 7. Voordracht tot het aangaan eener geldleening; 8. Voordracht tot vaststelling eener 2e suppletoire begrooting dienst 1<£8; 9. Voordracht tot uitbreiding van het schoolgebouw te Westerland. 10. Voordracht tot bepaling van het vermenigvuldi- gingscijfer voor de heffing der plaatselijke in komstenbelasting over 19291930; 11. Voordracht tot uitbreiding van het sphoolge- bouw te Oosterland. 12. Voordracht tot het in gebruik nemen van hulp lokalen voor het geven van lager onderwijs; 13. Voordracht tot uitbreiding van het onderwijzend personeel met eDkele tijdelijke leerkrachten; 14. Samenstelling der stembureaux voor de ver kiezing der leden van de Tweede Kamer der S taten-Generaal 15. Benoeming van een lid der Commissie van toe zicht op het lager onderwijs; 16. Benoeming van 7 leden der Commissie tot we ring van schoolverzuim; 17. Benoeming van 6 leden der Commissie van ad vies voor de werkloosheidsverzekering en ar beidsbemiddeling. Het s.s. „IJselmeer" ondernemers Kool Co., is Vrij dagmorgen voor het eerst de haven van Den Oever weer ibinnengeloopen. Het schip heeft een nieuwe stoomketel gekregen en de ondernemers hopen de reis WieringenHarlingen langs de Zuiderzeewerken hier door in korteren tijd af te leggen als voorheen. Daar

Schager Courant | 1929 | | pagina 13