Schager Courant Brabantsche brieven. Tweede Blad. Gemengd Nieuws. Reptielen met eenderde oog. Plannen met de „Graf Zeppelin." in Engeland overstroomd. rheumatiek: Het drankverbod in de Vereen. Staten. Boedapest gokt te veel Zuid-Tiroolsche steden door brand geteisterd. Merkwaardige vondst in Groningen. twist op een Poolsch stations bureau. Grootmoeder en kleinkind Yennoord. Noodweer in de Kaukasus. Ontevreden arbeiders in Siberië. v.ROSSEM'* ZEEPAARD I5cr. ^«!^kbkÏÏc*!..* Zaterdag 6 April 1929. 72ste Jaargang. No. 8437 Ulvenhout, 2 April 1920. Menier. 't Is veul slecht weer ge- wiest mee d'n Paasch, aml- co. en da was wel zo'n bietje te veurzlen! De wef- kes die 'n schoon zomer- kestuumeke ebben laten ma ken en d'r naaister d'r ze- nuwkes ebben opgefreten omda-d-et pakske of 't man teltje veur d'n Paschen ge reed moes zijn, ebben 'nen das gehaald zoo groot as die twee Zondagen aan me- kare. En de mennekes, die teugeswoorig op 't punt van de mode al net zoo mesjok ken zijn as 't vrouwengedoe, gin horke minder. Zeg nouw nle: „Dré ge drijf weer over", want amico, keb van die mode na da gevalletje mee de frummes in Er.gelaand, juffer kolonel Baarker, al weer veur d'n zovelsten keer m'nen bulk staampvol. Want amico, en da praten ze me nle uit m'nen boere- kop, dat da frummes zes jaren achter mekaar de we reld ee kunnen beduvelen deur d'r eigen veur 'nen man deur te laten gaan, da's evenmin 'n plumke veur 't teugeswoorige mannengeslacht asda-d-et 'n plumke is veur de wefkes dat er zukke mannekesputters onder d'r soort zitten da ze d'r eigen Ijskoud veur kolonel uit kunnen geven! As ge teugeswoorig de mannen dan ok ziet mee d'r getaljeerde jaskes, mee 'n baandje mee knopkes in d'r lenden. mee d'r afgezakte schouwers, d'r kaalge schoren wangeskes, die mee krèèm en poeier worren opgepollltoerd, mee d'r zijen kousen en lage schoentjes mee 'n lakken neus en schoone strlkskes, as go die mannen, die hoeren van de schepping, daar ziet gaan mee d'rl ichto haandsohoentje» haalf omgeslagen op d'r melkblaanke haandjos en 'n ermbandje om d'r polskas of 'n dameshorloge boven da rose-gevoerde haand sohoentje kok as ge ze daar dan ziet wegloopon d'r sjarlstonknleën, en mee 'n hoedje-n-op mee 'n Bchoon deukske in d'ribol en 'n sierlijk bulglngske in d'n raand, as ge ze veurbij kunt ruuken gaan, omfla ze zoo lekker in d'n Hondeklonje of d'n odeur zitten, dan vraag ik oew maar af: kunde dan teugen zo'n naar God geschapen beeld en gelijkenis, menier zeggen? En as ge 'n nieuwmodisch wefke ziet of sprikt da lid Is van 'n kegelklup, da d'ren eigen auto stuurt en dus stinkt naar d'n benzlene en... naar tabak, da bruine teanden heet van 't rooken en 'n zware stem van 't rook-inhalen, as ge zo'n wefke teugenkomt mee 'nen kaalgeknipten kop, blinkende van d'n kosmetiek, 'n wandelstokske in d'r gespierde kegelknüsten, oew 'nen wolk rook in oew bakkes blazende, zeggende: „potver- blomme Sjors ga je mee 'n pikketanus pikken," kek, amico, as ge ze dan 'n bietje beter opnimt en merkt da-g-al d'r kleeren die ze aanbeet in oewen- broekzak kunt steken, da-d-as ze gaat zitten en d'r beentjes over- mekare gooit, ge tot de ontdekking komt da ze 'n rij broek aan heet en dat d'r rokske nie veul méér is as 'n as 'n as 'n doekske-veur-'t-bloeien! kek, amico, dan vraag ik m'n eigen af: ben ik nouw getikt of is heel de wereld meesjokkera? En as „kolonel" Baarker bretaal zeet da ze zooveul sjeans van de wefkes hee g'ad toen z'aan d'n buiten- kaant 'n manneke was, mee d'r vrouwenwangen, mea d'r spitse vrouwenvingerskes en mee d'r ronde schou- werkes,... dan mot ik wel tot de ongelukkige slotsom komen, dat die baardelooze, slappewas-mannekes sjuust in de grasie staan bij die „rijbroekskes" en dan ga-g-et me veur m'n oogen draalen en schemeren of ik 'nen wedstrijd heb gewonnen in 't worstenbrood-eten. Keb in m'nen woordenboek gezien asda „Barker" in 't Ollaandsch zooveul as „Opschepper" beteekent Nouw amico, as de wefkes zóó opscheppen, gif mijn dan maar 'n pijp tabak en 'n potje bier. Maar zoo ben 'k deur de mode Ineens van m'n sja- pieter afgedwaald: 't kwaaje weer mee Paschen. En wa'k daarvan zeggen wouw is ditte: dat er 'nen heelen goeien kaant aan zat! Ten eerste ('t hemmeke is na der dan d'n rok!) kunnen wij in deuzen tijd veul ren- gel gebruiken en ten tweede: zijn d'r nouw veul minder ongelukken gebeurd! Nog minder as aanders mee éénen Zondag. Veur zoover ik weet is er maar een ongeluk gebeurd en da was nog gineens mee 'n auto, maar mee nen boer die mee z'n perdje en z'n wageltje en z'n pas- sezjiers in d'n majum inree. Drie doojen! 'n Triestig rama, zoowas me da mee Zon- en feestdagen veul meer gewend zijn. Want ze kunnen zeggen wa ze willen, amico, maar d n benzine ee heel wa meer slachtoffers gekost as, om s iets te noemen, de jenever. En as ge me nie geleuft, ,°UW--er a,t*i van om wa'k zeg mee cijfers en feiten te bewijzen (hé'k in m'nen. omgank mee Trui ge leerd.dan motte maar 's kijken naar da-d-Amerikaan- ■che statistiekske. 'k Weet wel: daar doen z'alles in t groot maar ondertusschen gade dan toch 's over zukke dingen prakkizeeren. Laat Ik oew 's effekea in oew ooren smoezen dat daar zeuven- en achtentwintig bijna, op >n Kleinigheidje na, „maar aan 'nen boom zoo vol gehan gen mist men een. twee doojen niet," zou vader Cats dichten btlna vljftlgduuzend menachen deur 'n auto n allerlesten asem uitgeblazen emmen. Da's, goed eelH. h. T6maa' zooveuI doojen as Amerika ee dun; nu Jf °orIog- Want toen d'r vtjftig- duuzend van d.e gebrilde Dollarikanen in vier jaren takI gesneuveld: nouw evenveul in twee jaren' n'ndertijd aan Wielheilem von Doom d'n Ford d Vrede gegeven, ze inoesen nouw frieteTeT Prlj3 Veur heGUtnnde in z'n vingers heddl u drfaien toch d'n verkeerden kant uit; mode aarne wei gezien mee m'n geklaasineer over de mode. As ge teugeswoorig zuigeling bent, dan witte ver lui 7' n craeer as £e trek krijgt, aan wie van oew ouwe 'W znen boezem of ge mot kruipen. En as ge zoo oud oewt gfv°rre" da"£e weer op 'nen zuigeling lijkt mee nie r .ï^8n P en oew gamis taandjes, dan witte ■e of t nen menier is of 'n dame, die oew, mee 'nen Knoop er bovenop, 'n siegretje prizzeteert. ruuger waren er op de kermis van die tentjes waar ÏT? 0,gen veur óén dubbeltje d'n hik kon lachen. Tel- kes zag d'oew eigen weer in 'n aandere spiegel. As "bdser was as onzen küster, da-d-oew ribben deur vest uitstakken, dan zag d'oew eigen as 'nen rol- mops mee 'nen kop as 'n, vérken. En as ge zoo dik was da ge net zoo makkelik In de lengte as in de bridte kon wandelen, dan leek oew balgebakt-figuur op 'n brel- ijzer. Zoo ls 't nouw mee heel de wéreld! Zouwen daar om die lollige tentjes afgeschaft zijn? Of lachen de menschen niemeer om zo'n lolletje waar toch gin doojen bij vallen...? Nóg zo'n „spiegeltje". 'k Las in de kraant 'n stukske da getleteld was: „Een aardige reclame". En wa las ik nouw? Da-d-ln Duitschlaand 'n zekere firma Rudolf Hartwig, motvrije kleerkasten fabrieseeri Koning Aanmeloelah, of liever gezeet z'n wefke (maar da's hetzelfste, Loelah mot 't tóch betalen, da's de beroemde éénheid van man en vrouw, dat de man alleen alles imot besjollemen!) had zo'n paar van die kasten gekocht van Dolf Kartwig. Anmeloelah had z'op de lat la en zetten, omdat ie al zoo veul gekocht had en deur z'n oenten henen was. Later stuurde d-e Loei 'n postwlsseltje aan d'n Dolf en Dolf mok nouw mee 't strookske van da postwlssel tje reclame om te laten zien, dat de Loei z'n vrouw ok die motvrije kleerenkoffers gebruikt. Da noemen ze: ,,'n aardige reolaine". En ondertusschen heet de Loei nog zooveul mot in z'n leveni g'ad as vanaf dat ie vol gens d'n Dolf motvrij is. Nouw gij? Nóg iets. Keb 'nenklaant en dieë ikèrel is zoo rijk, dat ie jouw veul meer briefkes van honderd gulden veur oew neus kan draaien as gij. hum ouwe kraanten. Ok bezit le 'n zeuntje on da mot leoren vour awbkaat Da manneke beschikt over al z'n tijd, over veul centen en! werkt er nouw twaalf jaar aan en z'n vader hee me gezeet dat le mee al die studie eiken dag weer 'n stukske stommer is gaworren en wel student zal blijven tot ie kindsch wordt. Maar ondertusschen lees ik, asdat er in Boedapest 'nen tramconducteur geprommelveerd' ls tot awekaatl Hij sting 's mergens om vijf uur op d'n tram, gong om acht uur naar de school en sting 's middags weer op de tram en haalde-n 't heksamen; in vier Jaren tljds. De studenten emmen 'n eere-kompenie op z'n dak ge stuurd om d'n oonducteur-awekaat te fleliesieteeren! HJier wier lest 'n mensoh, die in lapkes reisde, awe- kaat en die emmen ze nie gefiellesieteerd nle ^lleen, maar 'm geweigerd lid te maken van de balie (da's zoveul as de awekaterifabriek) omda ie in lapkes dee. Da strookte nie mee de awekaten-eer in ons Laand! Sinds die awekateneer ('t is 'n goed jaar gelejen van da lapkes-avvekotje!) zijn de awekaten die wèl aan de eer voldejen, mee boskes tegelijk ln de doos gezet veur flesschentrekkerijen. Lleberman, om 's 'nen naam te noemen, had z'n oplichterijen zonder die mannen van eer nooit zoo mooi veur mekaar gebokst. Da strookte dus wèl mee de awekateneer? Ik ben 't 'r roerend mee eens, amico, de lappenkopmanneke hoorde nie thuis In dleën troep! Da strookte teugen de eer van de lapenkoplui! Zlede nouw wel? Is de wereld niet éénen grooten lachspiegel teugeswoorig? 'Kom, amico, ik schel d'r af. K6b er genogt van om in da spiegeltje te kijken. Gif mijn weer maar 'n pijp tabak en 'n potje bier! Veul groeten van Trui en as altij gin horke minder van oewen toet a voo DRA MUNHARDTS Staal-Tabletten .90" Maag-Tabletten. .75 Zenuw-Tabletten .75" Laxeer-Tabletten 60« Hoofdpijn-Tabletten 60" Bij Apoth. en Drogisten PRAE-HISTORLSCHE ONTDEKKINGEN IN ZUID-AFRIKA. Wederom zijn in Zuid-Afrika belangrijke prae- historische ontdekkingen gedaan. Bij T'haba Nichu in den Oranje Vrijstaat hebben dr. R. Broom, de bekende Zuid-Afrikaansche oudheidkundige, dr. E. C. M. van /Hoepen, directeur van 'het museum te Bloemfontein i en de heer Donner, een Amerikaansch sterrenkun- Idige, zeven schedels van voorwereldlijke dieren op- gegraven. De eerst gevonden schedel was een pracht exemplaar van de Therocephaabgroep, van lange scherpe tanden voorzien. Van de zes andere behoo- I ren er vijf tot de Dicynodon-groep, de zevende is eveneens een Therocephaalschedel. De Dicynodon- schedels kenmerken zich door een derde oog boven op den kon. Daar de kas van dit derde oog evenwel aanzienlijk kleiner is dan bij vroegef gevonden sche dels, wordt vermoed, dat in het tijdperk, waarin deze reptielen leefden, dit derde oog reeds is verzwakt door dat het niet gebruikt werd. NOG EEN TWEEDE TOCHT OM DE MIDDELLANDSCHE ZEE. Over de in den loop van dit jaar nog met de „Graf Zeppelin" te ondernemen tochten, verneemt het W. B., dat vermoedelijk 22 April a.s. de tweede tocht naar de Middellandsche Zee zal plaats vinden, die ongeveer 2% dag zal duren. Ongeveer begin Mei zal dan in aanslui ting daaraan naar Weenen worden gevlogen en, zoover dit de bewolking in de bergstreken toelaat, ook naar andere Oostenrijksche steden. De tocht duurt ongeveer twaalf uren. Wellicht midden Mei wordt de eerste tocht van dit jaar naar Amerika ondernomen. Men houdt rekening met slechts een verblijf van drie dagen in de V. S. Be gin of midden Juni zal nog een tocht naar Amerika plaats vinden. In het midden van den zomer bestaat het plan voor een tocht over Oost-Duitschland, die eventueel met een tusschenlanding te Berlijn, in twee deelen plaats vindt. Het eerste traject is FriedrichshafenSilezië—Berlijn, het tweede BerlijnOost-PruisenFriedrichshafen. Over de verdere tochten, bijv. naar West-Duitschland staat nog niets vast. Eveneens zijn alle technische voor bereidingen voor een vlucht om de wereld nog niet gereed, welke vermoedelijk begin Augustus zou aanvangen. Men neemt aan, dat het oplossen der moeilijkheden yj tijd zal geschieden. De tocht naar de Middellandsche Zee en de twee vluchten naar Amerika zijn in de eerste plaats studie- en opleidingsvluchten voor de bemanning, zoodat slechts een beperkt aantal passagiers meegenomen kan worden De overige tochten zijn passaglersvluchten. TENGEVOLGE VAN HET DOORBREKEN VAN EEN DAM. Zeven vermisten. Te Hobart, een mijnwerkersdorp in Derby is naar Reuter meldt een groote dam doorgebroken waardoor een mijn onder water liep. Het water sleepte ver scheiden huizen mee; zeven personen worden ver mist. De catastrofe is een gevolg van de stortregens. Een geweldige hoeveelheid water stortte zich met buiten gewone snelheid in de nauwe kloof, waar het plaatsje Hobart gelegen is. Boomen werden ontworteld, rots blokken verplaatst, talrijke bruggen en huizen mee gesleurd. Het laaggelegen gedeelte van het dorp is overstroomd. Het beste tegen inwrijven met Bij opotbakors on drogisten verkrijgbaar. ACTIE OP TOUW GEZET DOOR EEN PAAR BLADEN. Naar men uit Boedapest meldt, zijn daar een paar bladen een actie begonnen tegen het kaartspel, dat de minister van 'binnenlandsche zaken onlangs een gevaar -voor de gemeenschap 'noemde. Vj Nemzedék onthult, dat er in het geheel in Boedapest, afgezien van de geheime speelholen, 113 wettelijk erkende so ciëteiten zijn, die jaarlijks ongeveer zes millioen pen- gö aan het kaartspel verdienen en die er geëmployeer den op nahouden, die het inkofnen van bankdirecteu ren hebben. 'Het blad wijst er op, dat in de besturen van verschillende dier clubs leden van den gemeente raad zitting hebben en dat o.a. de voorzitter van de democratische club in de Elisabethstad, waar het spel dusdanige afmeting aannam, dat de minister de club liet sluiten, eveeneens een lid van dat college was. WEER TIEN HUIZEN DOOR HET VUUR VERWOEST. WISCONSIN VERKLAART ZICH VOOR INTREKKING. Uit Milaan wordt gemeld: In het dorp Maso Peroror in Zuid-Tirol, dat dicht in de buurt ligt van het dorp Mortaso, dat enkele da gen geleden door een brand bijna geheel werd ver woest, is gisteren eveneens een brand uitgebroken, welke door een krachtigen wind begunstigd, verschei dene huizen aantastte. Het gelukte de brandweer eerst na verscheidene uren van ingespannen arbeid het vuur meester te worden. Tien huizen werden een p^ooi der vlammen, waar door 60 personen dakloos zijn geworden. Bij het blus- schingswerk zijn vijf brandweerlieden ernstig gewond. Een tweede brand brak uit in het dorp Groa, waar eveneens groote verwoestingen werden aangericht. De kiezers van den Amerikaansohen staat Wiscon- sin, hebben zich Dinsdag bij referendum op beBliste j wijze uitgesproken vóór intrekking van de drankver- bodswet. De cijfers van 1531 districten van een totaal van 2759 wijzen uit, dat 205.812 kiezers zich voor de intrekking verklaarden, 103.092 er tegen. Verder ver klaarden zich 192.065 kiezers voor het opheffen van de straffen, gesteld op het vervaardigen van bier voor j eigen gebruik, 104.042 er tegen. Ofschoon de cijfers van een groot aantal distric ten nog niet zijn binnengekomen, voornamelijk land bouwdistricten, zoo verwacht men niet, dat in de stemming, wanneer eenmaal de einduitslag bekend zal zijn, aanzienlijke wijziging zal komen. Het refe-j rendum was niet anders dan een proefstemming, doch I de „natte" leiders in Wisconsin zullen naar men ver-j wacht, zich er in do wetgevende vergadering toch j naar gedragen. Drie jaar geleden werd in Wisconsin eveneens een I referendum gehouden om het Congres te vragen bier toe te staan met een alcoholgehalte van 2.75 Dit EEN BIJL UIT HET VOOR-HISTORISCH BRONZEN TIJDPERK. referendum word toen ook door (le „natten" gewon nen, met een meerderheid van 172.000 stemmen. TUSSGH2EN EEN RUSSISCH DIPLOMAAT EN POLITIEBEAMBTEN. Een 'beambte van de Russische handelsvertegenwoor diging te Berlijn, Atanasowitsj, die zich op reis nq^r Moskou bevond, had Dinsdag op het station Baranowiczl den trein verlaten om een op 5 KM. van Baranowiczl wonend bloedverwant te bezoeken. Daar Atanasowitsj als vreemdeling geen toestemming had zich op Poolsch grondgebied op te ihouden, werd hij gearresteerd1 en naar Baranowicze overgebradht, waar hij in het wachtlokaal der poiltle op het station overnachtte. Toen Woensdagmorgen een politiebeambte ln zijn kamer verscheen, trok Atanasowitsj plotseling zijn revol ver en! schoot op den beambte en den hem begeleidenden agent Beide politiemannen werden ernstig gewond. Daarna richtte Atanasowitsj bet wapen op zichzelf en verwondde zich licht aan het hoofd. H5j is in het ziekenhuis te Baranowicze opgenomen. De politieagent is Woensdagavond overleden. De ge rechtelijke autoriteiten1 te Baranowicze hebben dadelijk een onderzoek ingesteld en de Russische consul te War schau ls Woensdagavond naar Baranowicze vertrokken. In Sovjetkringen groot opzien gebaard. Uit Moskou wordt gemeld, dat het incident tusscihen de Poolsch© grenspolitie en denj afgevaardigde der Sovjet Handelsvereeniging te Berlijn in Sovjet-kringen groot opzien heeft gebaard. In officieele Sovjet-kringen wordt verklaard, dat de lezing, die door het Poolsche telegraaf-agentschap van het geval wordt gegeven, onjuist is. De pas van Ata nasowitsj, dit zich op de doorreis van Berlijn naar Moskou bevond en zich te Baranowicze ophield om eenige verwanten te bezoeken, was volkomen in orde geweest Hij had een Poolsch doorreis-vlsum en ontleen de daaraan het recht, om zich 24 uur op Poolsch grond gebied te mogen ophouden. Bij het conflict met de Poolsche politie, die hem voortdurend scherp in het oog had gehoudenj hadden de politiebeambten getracht, hem van eenige politieke stukken te berooven. Volgens de Russische lezing heeft Atanasowitsj uit noodweer gehandeld. De Sovjet-regeering heeft den Russlschen consul-generaal te Warschau, Bogomolow, om een rap port over het inoident verzocht. In politieke kringen te Moskou wordt verklaard, dat in den laatsten: tijd verscheidene gevallen zijn voorgekomen, waarbij Russi sche onderdanen door Poolsche beambten zeer grof zijn behandeld. Door een landbouwer te Laren (G.) is bij het ont ginnen van grond in het Verwoldsche broek in die gemeente een bronzen bijl gevonden, een zoogenaam de eelt, welke er nog zeer mooi en gaa{ uitziet en van een dubbele bandversiering is voorzien. Aan de bijl, die een holte heeft, waarin een knievormigo steel kon worden aangebracht, bevindt zich eer. oog, waardoor een band werd gehaald voor hel bevesti gen van den steel. Het voorwerp dateert uit het voor-historische bronzen tijdperk en levert derh&lve het bewijs, dat hier reeds zeer vroeg menschen woonden. Dergelijke bijlen, die zoowel gebruiksvoorwerpen als wapens waren, zijn in ons land op enkele plaatsen meer ge vonden, o.a. te Schoonebeek, in Drente, doch voor zoover bekend in de Graafschap nog niet. AFSCHUWELIJKE MISDAAD BIJ KATTOWITZ. V.D. verneemt uit Kattowitz, d.d. 4 April: In den afgeloopen nacht heeft zich te Eichenau bij Kattowitz een vreeselijk drama afgespeeld. Een 14-dagen oud kindje van een machinist zou gedoopt worden, doch toen hedenmorgen de naaste familie zich naar de woning begaf, vond men het huis ge sloten. Nladat men zich toegang tot de woning had verschaft, vond men de schoonmoeder van den ma chinist met doorgesneden keel naast het bed van haar kleinkind, dat eveneens door middel van mes steken gedood was. De jonge moeder, die verschei dene steken aan hoofd en hals had gekregen, ver toonde nog teekenen van leven en werd naar een ziekenhuis overgebracht. Volgens de buren had de oude vrouw den vorigen avond een woordenwisse ling met haar schoonzoon gehad. Deze wordt van de daad verdacht, aangezien hij voortvluchtig is. Twee andere schoonzoons, op wie de verdenking van mede plichtigheid rust zijn gearresteerd. Het vermoeden onjuist gebleken Waar schijnlijk de grootmoeder de daderes. Nader wordt gemeld, dat het vermoeden, dat de machinist zelf de dader van het gruwelijk misdrijf zou zijn, onjuist is gebleken. Uit een gevonden brief blijkt, dat de schoonmoe der, die katholiek is, met haar schoonzoon, een pro testant, ruzie gehad heeft over het geloof van het kind. Waarschijnlijk heeft nu de schoonmoeder haar dochter en het kind vermoord en daarna zelfmoord gepleegd. De man, die 's avonds de woning verlaten had, kon zijn alibi bewijzen. ACHT BOORTORENS OP DE PETROLEUMVEL- DEN VERNIELD. VERZET TEGEN DE SOWJETREGEERING. Gemeld wordt, dat onder de arbeiders in Siberië toenemende ontevredenheid heerscht, welke zich uit in betoogingen tegen de communistische partij en te gen de sowjetregeering. De arbeiders zijn overal onte vreden over de loonen en zij meenen dat de sowjetre geering te weinig voor hen doet. Te Irkoetsk is in een kiesvergadering van 'bouwvakarbeiders verzet ge voerd tegen het. kiezen van communisten in de lei ding der vakvereeniging, omdat deze teveel aan de leidraad van hun partij loopen. Ook anti-semietische uitlatingen werden gehoord. De arbeidsdiscipline gaat achteruit; van de spoorwegen worden gevallen van lijdelijk verzet en sabotage gemeld. Volgens een bericht van de „Lok. Anz." uit Moskou heeft in Noord-Kaukasie een geweldige storm ge- I woed. I Acht boortorens óp de petroleumvelden zijn omge- worpen, terwijl van vele huizen dé daken werden af gerukt. Talrijke branden zijn uitgebroken. Verschei dene huizen zijn tot den grond toe afgebrand. Hen dorp is voor driekwart uitgebrand. In Grosny zijn 8 menschen zwaar gewond. In de bergen woedt een sneeuwcycloon. In Taganrog is de rivier Myus buiten haar oevers getreden waardoor drie kozakkendorpen zijn over stroomd. In het Tschillinskische gebied zijn dijken doorge broken. Een dorp is van de buitenwereld afgesne den. Ieder bericht ontbreekt. Men houdt rekening met de mogelijkheid dat de inwoners omgekomen zijn. Ook de stad Tschilli zelf wordt ten zeerste bedreigd. De dijken zijn meegesleurd. De bewoners vluchten in paniek naar den hooger gelegen spoorbaan. liet aantal dooden is niet bij benadering vast te stellen. iii,j Kaserinsk hebben wolkbreuken de dijken even eens verwoest. EEN LAAGHARTIGE MISDAAD. Oude vrouw het hoofd ingeslagen. Een laaghartige misdaad is er gisternacht te Vaucresson bij Parijs gepleegd. Een oude vrouw van

Schager Courant | 1929 | | pagina 5